Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Florile din gradina mea(2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 2 EmptyIeri la 11:40 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 2 EmptyIeri la 11:36 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 2 EmptyIeri la 8:09 am Scris de Dorulet

» Animale de companie!!! - 5
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 2 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 2 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Miniaturi - handmade
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 2 EmptyMar 02 Apr 2024, 6:42 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 2 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 2 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 2 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 2 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 2 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 2 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 2 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 2 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 2 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 2 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

+11
adelina24
Donescu Monica
firicel
cris69
avr_dana
andreea_2008
ana_bela
deiutza23
juliennej
crixuta
MagdaMarin
15 participanți

Pagina 2 din 30 Înapoi  1, 2, 3 ... 16 ... 30  Urmatorul

In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 2 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de ana_bela Mier 20 Oct 2010, 9:48 am

Neatza
Dau o cafeluta. Smile coffee
Deiutza, stiu ca e nasol sa stai cu ochii in calc. Eu asa mi-am marit dioptriile.
Daca vrei, o sun pe prietena mea si o intreb daca stie vreun av care ia stagiari.
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 2 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de deiutza23 Mier 20 Oct 2010, 9:55 am

normal ca vreau,dar deocamdata sa intrebe si mai mult,ca de ex sa ne vedem sa vb,dupa ce ma vad cu ex dat,ca mi-e ca dc nu-l iau ma fac de rusine Embarassed .adica,nah,sunt eu optimista,dar tre sa fiu si realista,ca stiu ca la Deva cand se dadea ii lasa sa se mai @inspire@ ca era interesul lor ca la ei mergeau stagiari,acum la Alba nu cred ca va fi cazul,nici nu ma bazez pe asta,dar spun doar din ce pov cei ce au dat in anii precedenti,ca atunci nu prea cadea nimeni la ex,acum am vazut ca nu se mai intra cum se intra.
FELICITARI PT TICKER,ASA MA BUCUR PT TINE CA SLABESTI ura hug .dar la 1,70 nu ar fi cam putin 57 de kg?zic si eu,ca oricum stiu ca fiecare are piticii lui,dar cred ca ai fi prea slaba,la 60-61 cred ca i fi super bine love .
deiutza23
deiutza23
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 760
Localizare : simeria,jud. hunedoara
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 2 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de ana_bela Mier 20 Oct 2010, 10:12 am

Deiutza, TREBUIE SA IEI EXAMENUL!!!!!!! Nici nu trebuie sa gandesti altfel. Eu stiu ca o sa-l iei. pupi
Cat despre kg, cred ca as fi foarte multumita cu 60, desi nu mi-ar displacea nici un 57. Eu am soldurile late, asa ca mi-ar fi ok un 57. Intai sa ma vad la 60.
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 2 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de crixuta Mier 20 Oct 2010, 11:44 am

Neata fetelor Smile
Felicitari tuturor celor care se tin de dieta, celor care au mai slabit putin (inclusiv eu) si celor care au bebelusi in burtica Smile Smile Smile.
Gata, ma pregatesc sa fugim pana la apartament, sper ca s0au tinut astia de treaba....
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 2 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de juliennej Mier 20 Oct 2010, 12:04 pm

neata fetelor!

bravo pt slabit..imediat sinteti modele ,doar eu ramin cu sunci..c'est la vie:)
iar m-am trezit cu noaptea in cap,la 3,30 dupa un vis in care conduceam un camion, ningea si nu-mi erau fixate oglinzile,alunecam si nu stiam cum sa opresc masinaria aia mare..
cris,va mutati? ce fain...Smile
deiuta,bafta.nu mai e mult si scapi.
ana-ce mai face iannis?
cind mai puneti poze cu piticotii,fetelor?

dana, cum e la gradi? ce face david?
andrica,tot bizi ca o bumble bee?Smile
o zi faina sa aveti!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 2 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de crixuta Mier 20 Oct 2010, 1:25 pm

Ei ne mutam Julie, mai dureaza, inca n-am terminat demersurile administrative.
Plus ca astia la ap se misca f greu, maine trebuie sa ne intalnim cu patronul, ca trebuie sa ii facem sa il finiseze mai rapid, nici nu m-am gandit ca mergem azi si ei nu au inceput sa puna gresia, caloriferele..., baia e in acelasi stadiu....uffff.
Eu stiu de ce fac ei fitele astea, asteapta sa avem ok-ul de la fond, ca in cazul in care sunt probleme, sa ramana si cu avansul pe care l-am dat noi, si cu materialele nefolosite, asa daca le baga in casa, e posibil sa trebuiasca sa le scoata daca un alt potential cumparator vrea altceva. Ei se acopera cat pot.
Desi in contract aveau termen de finish data de 22 septembrie, va dati seama. Dar ei stiu ca nu e in interesul tau sa ii dai in judecata, ci ii astepti ca sa te poti muta. Problema mea nu e ca nu au terminat, ci ca voi avea ok-ul de la fond, si in loc sa ma mut, tot pe ei ii astept.
Ana, vreo idee ce amenintari pot baga? Ca sa ii sperii?
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 2 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de ana_bela Mier 20 Oct 2010, 2:25 pm

Cris, pune paru pe ei. Altceva nu-mi vine acu in minte.
Nu stiu ce contine contractul vostru, ce clauze...
De exemplu, ce se intampla daca nu-si respecta ei termenele?
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 2 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de crixuta Mier 20 Oct 2010, 2:43 pm

Uite nu gasesc acu antecontractul sa iti zic exact, nush pe unde le-a pus sotul, dar stiu ca e specificat ca daca ne razgandim, banii le raman lor, daca din vina lor nu luam apartamentul, trebuie sa ne restituie banii. O sa ma uit.
Ideea e ca din ce tin eu minte ca l-am citit, reise ca daca de ex evaluarea nu e ok din cauza ca nu si-au facut ei treaba, trebuie sa ne dea banii. Riscul e ca daca nu ne mai da noua fondul ok-ul si nu are legatura cu ap, banii le raman lor.
Nu mai tin minte daca scrie ce li se intampla lor daca nu fac la termen ap, dar ei trebuiau conform contractului sa termine pe 22 sept.
I-am zis sotului sa mi-l aduca acasa cand vine, sa il recitesc...
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 2 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de ana_bela Mier 20 Oct 2010, 3:47 pm

Nah, asta sa cauti. Ce se intampla daca ei nu termina ap la timp?
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 2 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de andreea_2008 Mier 20 Oct 2010, 6:56 pm

buna seara fetelor
eu pe langa faptul ca-s obosita rau de la munca+fac am mai si racit...sper sa se int cat mai repede din medical colega careia ii tin locul pt ca nu stiu cat mai reusesc sa muncesc pt 2
mi-am pus si eu ticker, nu am inceput nici o dieta anume, doar incerc sa nu mai mananc prostii gen biscuiti, covrigi etc

deiutza baftaaaaa multa la ex
pup toate fetele
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 2 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de avr_dana Mier 20 Oct 2010, 8:10 pm

Buna fetelor
mi-a fost dor de voi.., am mai citit ce ati mai povestit voi dar nu am mai apucat sa scriu deloc.

Ana ...cu totii avem episoade mai nasoale si certuri si nervi,,,dar din cand in cand TREBE :P CE fac copiii tai? Iannis merge singur?

Cris sanatate lui Andrei, sau poate intre timp i-a trecut. E nasol cu muci, dar si mai nasol daca se agraveaza. Eu una ma bucur cand are muci si nu tuseste. LA el boala evolueaza super repede si face bronsite si pneumonii.

M-am saturat si de pastile si siropuri de imunitate si de toate, Nimeni nu ne-a mers

Deiutza bafta mare.Cand e ex? Eu am o prietena avocat. A avut o avocata indrumator super buna si fara prea multi bani si acu tipa castiga fff bine.

Juli .....doamne , ce-i cu insomniile astea? Incearca sa te odihnesti mai multCum faci faza la scoala asa nedormita? A inceput sa se vada burtica?
Eu daca nu dorm cel putin 6 ore pe noapte is zombi.
Dupa cum v-am mai spus eu am o problema cu somnul :D

Andrica sanatate si spor la treaba . Greu cand tre sa faci mai multa munca....dar ei si bani dublui :P ?

Eu cu toate ca am mai mult timp ..tot nu-mi ajunge. In zilele bune ajung la 13.30 acasa si tot degeaba. Nush ce fac de nu-mi ajunge timpul...si sunt intr-o per super naspa cu mancarea ...............Sad((((( crek m-am ingrasat fff mult , abia ma rasuflu ,imi simt burta in nas, greoaie si bag mancare ca sparta....CAntarul nu mai are baterii si ..am scuza. DAr ma simt un balon...plus ca au inceput sa ma doara chestii prin inauntru - de la binge eating Sad PAna la 13-14 beau cafea si rontai ceva ..si apoi dupa 15 mananc ca sparta si nici 400 ml de apa nu beau
...uffff vreau sa-mi revin, dar parca nu mai am putere.

Va pop ca ma cheama juniorul sa modelam plastelina

...la gradi e mai bine, tre sa-i tin ocupati pe copii , ca sa nu-mi sara in cap.Facem o gramada de chestii.
O sa va mai pov eu

Va pooop
avr_dana
avr_dana
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 563
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 2 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de andreea_2008 Mier 20 Oct 2010, 8:34 pm

dana banii nu ii iau dublu, momentan nu ii iau nici macar pt postul meu ca inca nu am semnat noul contract zid
asta e, urmeaza....chiar sunt ff curioasa ce salariu o sa-mi dea dar nu-mi fac sperante prea mari


ai grija cu binge-ul ca nu e deloc de bine, ai grija de tine si de sanatatea ta pupi
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 2 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de juliennej Mier 20 Oct 2010, 11:50 pm

seara buna!

cris,macar stii ca el al vostru apartamentul si ca pina la urma o sa va mutati in el.
dana, am vazut pozele. f simpatic david si e mare deja.
andrica-tre' sa ii intrebi cit iti dau salariul..si poate sa ceri mai mult daca faci munca si pt colega ta.

o seara buna va doresc!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 2 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de crixuta Joi 21 Oct 2010, 12:06 am

Buna fetelor
Am iesit putin in oras cu o prietena sa luam un cadou cumatrei pt maine si m-am oprit si intr-o felie de tort, ca ne-am adunat mai multi in mall si dintr-una in alta, plus ca maine si poimaine nu tin dieta....deh....sper sa o dreg dupa zilele astea....
Julie, ai dreptate, dar pana nu vine ok-ul de la fond, nu suntem siguri ca e ap nostru. Odata iti da acordul banca-asta l-am primit- si cel final, dupa evaluare, fondul de garantare. O sansa la un milion sunt sa iti respinga dosarul si sa pierzi cei 3000 de euro. De asta probabil par asa negativista. Dar dupa ce scapam de asta, fii sigura ca desi se tegiverseaza lucrurile, voi fi fericita...
Dana, am citit putin despre binge eating, nu suna bine, sa stii. Cred ca am trecut si eu prin perioade din astea in liceu, cand aveam probleme si efectiv ma apuca sa tot bag in mine.
Vomiti, iei laxative? E pacat sa continui asa, ca spre bine nu cred ca mergi, poate ai putea sa incerci sa mergi la un consilier ceva. Cred ca perioada asta de stat acasa, de negasit job, etc te-a afectat si se reflecta in alimentatie....uffff.
Cum putem sa te ajutam?
PS: sunt sigura ca iti poti reveni, dar ai nevoie de o motivatie. Plus de asta, e taaaare nasol sa ajungi prin spitale, stiu ca nu e o scuza buna, dar chiar nu stiu ce sa-ti mai zic . hug
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 2 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de deiutza23 Joi 21 Oct 2010, 9:39 am

neata,am scris un mesaj lung si mi-a picat netul zid ,oricum in mare o incurajam pe Andrica ca va fi bine si pe Dana ca doar in ea poate gasi resursele necesare ca-si revina.
eu fug la invatat ca e tarziu,mai pove noi mai multe.
deiutza23
deiutza23
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 760
Localizare : simeria,jud. hunedoara
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 2 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de ana_bela Joi 21 Oct 2010, 10:36 am

Neata la toata lumea
Am reusit si eu sa deschid calcu.
Deiutza, aseara am fost la un avocat si din pacate nu mai poate sa ia sagiari ca s-a pensionat. Asta e. Mai caut. Eu visez la Timisoara.
Azi trebuia sa merg sa vad o masina, dar s-au schimbat planurile. Parca e o zi pe dos.
Dana, nici eu nu gaseam puterea sa ma pun pe dieta, apoi m-am tot uitat in oglinda si nu-mi placea deloc (nici acu nu-mi place, dar e mai bine Smile).
Andreea, pana la urma tot o sa trebuiasca sa iti spuna cat vei avea salariul. Pupici si bafta la eliminat rontaieli. La mine asta a fost cel mai greu, ca in timpul liber nu stiam ce sa fac.
Cris, o sa va mutati si la casuta voastra. hug
Juli, incearca sa bei un ceai de tei sau musetel. Sunt calmante si poate te poti odihni mai mult.
Va pupacesc si va doresc o zi frumoasa.
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 2 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de crixuta Joi 21 Oct 2010, 11:31 am

Neata fetelor Smile
Ana, uite am luat antecontractul si l-am studiat nitel, dar nu gasesc nimic care sa faca referinta la finisarea apartamentului pana la incheierea contractului final de vanzare cumparare. Zice doar asa:
Promitentii vanzatori se obliga sa termine complet lucrarile de finisaje pentru bunul imobil ce formeaza obiectul prezentului contract in termen de 21 de zile lucratoare de la data semnarii prezentului precontract in conformitate cu anexa 2.1.
Se specifica doar pentru data finala trecuta de incheiere a contractului de vanzare cumparare, stabilita pt 24 noiembrie:
Daca promitentii vanzatori nu-si respecta obligatiile de a transmite proprietatea asupra bunului contractat dupa data de 24 nov 2010, recunosc dreptul instantei de e pronunta o hotarare care tine loc de vanzare-cumparare ce are ca obiect dreptul de proprietate asupra apartamentului, precum si asupra terenului proportionat cu cota parte ce ar reveni apartamentului construit.

Asta inseamna ca eu nu le pot face nimci daca nu e trecut in antecontract ce li se intampal lor daca nu termina la timp?
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 2 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de ana_bela Joi 21 Oct 2010, 11:39 am

Cred ca poti cere rezilierea contractului pentru nerespectarea obligatiilor asumate si trebuie sa iti dea si banii inapoi, aia ce i-ai dat avans.
Eu asa zic.
Eventual le poti face o notificare judiciara prin executor care sa opereze ca o punere in intarziere. De aici ar trebui sa curga penalitati, dar nu stiu daca sunt sau nu specificate in contract.
Deiutza...? Tu ce parere ai?
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 2 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de deiutza23 Joi 21 Oct 2010, 11:53 am

Promitentii vanzatori se obliga sa termine complet lucrarile de finisaje pentru bunul imobil ce formeaza obiectul prezentului contract in termen de 21 de zile lucratoare de la data semnarii prezentului precontract in conformitate cu anexa 2.1.

ma gandesc ca si dc vei cere rezolutiunea contractului pt neindeplinirea obligatiilor,oricum instanta le va acorda un termen in care sa-si execute obligatiile si oricum rezilierea este facultativa si pt instanta de judecata care va aprecia dc este sau nu cazul sa acorde rezolutiunea in functie de anumite considerente de fapt.dar eu una nu cred ca va dispune rezolutiunea,ar trebui sa existe de obicei o imposibilitate de executare,ceea ce nu e cazul,mai degraba le da un termen de gratie si eventual la plata de daune-interese.si nu se poate acorda decat de instanta,deci umblatura si bani si timp pierdut.
asta e parerea mea ,nu stiu dc am zis bine Embarassed .
deiutza23
deiutza23
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 760
Localizare : simeria,jud. hunedoara
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 2 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de crixuta Joi 21 Oct 2010, 12:17 pm

Woooooooooooooow, ce tari sunteti fetelor Smile pupi hug
M-am scos cu voi!!!!!
Oricum nu vreau decat sa ii amenint, iti dai seama ca vreau sa ma mut acolo, si sa ii determin sa faca treaba mai rapid.
Pe bune ca sunteti tari flower
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 2 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de deiutza23 Joi 21 Oct 2010, 12:31 pm

boo stai ca poate vine ANA si mi-o iau in freza ups .
bucurie .
deiutza23
deiutza23
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 760
Localizare : simeria,jud. hunedoara
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 2 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de ana_bela Joi 21 Oct 2010, 2:07 pm

Cris, m-ai facut sa rad. rade
Deiutza, nu ti-o iei in freza. Ai dreptate.
Ceea ce zic eu ca poti face, Cris, ca si amenintare e notificarea aia judiciara prin executor judecatoresc. O faci asa, doar ca sa ii sperii si poate ca se pun pe treaba. Cred ca un executor stie cum sa o formuleze.
Nah, un pic vorbesc in necunostinta de cauza, pentru ca ar trebui sa am contractul in fata, cu toate anexele si actele aditionale, ca sa-mi fac o parere, dar, repet, un executor ar trebui sa stie cum sa formuleze si nu costa foarte mult.
Zilele astea o sa fac eu una si o sa-ti spun cam cat costa. Am inteles ca maxim 50 lei.
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 2 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de crixuta Joi 21 Oct 2010, 2:12 pm

ana_bela a scris:Cris, m-ai facut sa rad. rade
Deiutza, nu ti-o iei in freza. Ai dreptate.
Ceea ce zic eu ca poti face, Cris, ca si amenintare e notificarea aia judiciara prin executor judecatoresc. O faci asa, doar ca sa ii sperii si poate ca se pun pe treaba. Cred ca un executor stie cum sa o formuleze.
Nah, un pic vorbesc in necunostinta de cauza, pentru ca ar trebui sa am contractul in fata, cu toate anexele si actele aditionale, ca sa-mi fac o parere, dar, repet, un executor ar trebui sa stie cum sa formuleze si nu costa foarte mult.
Zilele astea o sa fac eu una si o sa-ti spun cam cat costa. Am inteles ca maxim 50 lei.

Suna interesant Smile.
O sa vad maine ce discutam cu sefeu` cel mare, ce zice....
Ideea e ca nici nu vreau sa fac faze foarte drastice, pt ca daca de ex doamne fereste depasim teremnul antecontractului, sa nu ne trezim cu probleme de la ei. Desi datorita notarului lor, am intarziat peste 1 luna jumate cu depunerea finala a dosarului. Eu am cerut alt notar si au zis ca mai bine mergem pe al lor, care s-a doverit f neserios si dezinteresat...
Dar o sa mentionez si notificarea judiciara prin executor judecatoresc.
Numa dureri de cap cu ap asta frate, uite, asta e un motiv pt care nu am facut pana acum credit, ca te bagi in kestii naspa care iti dau numa dureri de cap.
Bine ca nu ne-am apucat cand eram insarcinata, ca era jale....
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 2 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de deiutza23 Joi 21 Oct 2010, 3:11 pm

asa,sa mai iau o pauza sa ma mai relaxez Merci .
ANDRICA si eu am stat 1 an jumate pe un post aiurea cu promisiunea ca-mi dau post de jurist,ca pe urma sa-mi spuna ca nu au post ca juristul lor nu vrea sa iasa la pensie,dc imi spuneau din prima macar stiam o treaba sau nu plecam de la vechiul loc de munca.oricum nu a mai contat ca am ramas gravida cu Sori si nu m-a mai interesat.poate tu esti mai norocoasa hug .
DANA ai mare grija de tine,doar in tine iti poti gasi resursele sa treci peste asta.acum cativa ani am avut si eu perioade nasoale cand mancam numai junk food,cam 2000 de cal la o masa,apoi ma simteam vinovata si vomitam.a fost tare greu sa-mi revin,noi putem sa-ti spunem orice ca oricum doar tu poti face ceva in privinta asta.gandeste-te ce reprezinta de fapt mancarea in realitate,ca e doar un mod de a supravietui si nu un refugiu,care de fapt e f inselator,mai ales ca dupa ce mananci te simti de 10 ori mai rau decat dc nu ai fi mancat si realizezi ca nici macar nu a fost asa buna mancarea aia pe care ti-ai dorit-o atat.nu merita sa ne facem noi noua insine viata mizerabila,eu te suntin,stiu ca poti pupi ura ura ura .
CRIS asteptam poze cu ap cand va mutati love .
JULLI poze cu burtica nu ne pui?ca ne e dor de burtica pupi .
ANA asteptam poze inainte si dupa,mai ales ca faci si masaj,tre sa arati beton la final croit .
eu m-am masurat azi,am 79 in talie,95,5 peste fund si 55 sus la picior pig shot .
va poop si fug iar la invatat.
deiutza23
deiutza23
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 760
Localizare : simeria,jud. hunedoara
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 2 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de ana_bela Joi 21 Oct 2010, 3:33 pm

Ai, Deiutza, esti fotomodeala pe langa mine.
Eu nu reusesc sa dau jos burta. Nush, parca s-a blocat ceva acolo sau poate dupa ce nu o sa mai alaptez, o sa scap de ea.
Nah, m-am masurat si eu
talie:87
solduri: 106
pulpe: 61 la dreptul, 60 stangul
Asa ca, Deiutza, stttt, nu mai comenta, esti o slabuta. hug
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 2 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 30 Înapoi  1, 2, 3 ... 16 ... 30  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB