Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Florile din gradina mea(2)
Ne bem cafeaua, impreuna!-9 - Pagina 14 EmptyIeri la 11:40 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Ne bem cafeaua, impreuna!-9 - Pagina 14 EmptyIeri la 11:36 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Ne bem cafeaua, impreuna!-9 - Pagina 14 EmptyIeri la 8:09 am Scris de Dorulet

» Animale de companie!!! - 5
Ne bem cafeaua, impreuna!-9 - Pagina 14 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Ne bem cafeaua, impreuna!-9 - Pagina 14 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Ne bem cafeaua, impreuna!-9 - Pagina 14 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Ne bem cafeaua, impreuna!-9 - Pagina 14 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Ne bem cafeaua, impreuna!-9 - Pagina 14 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Ne bem cafeaua, impreuna!-9 - Pagina 14 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Miniaturi - handmade
Ne bem cafeaua, impreuna!-9 - Pagina 14 EmptyMar 02 Apr 2024, 6:42 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Ne bem cafeaua, impreuna!-9 - Pagina 14 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Ne bem cafeaua, impreuna!-9 - Pagina 14 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Ne bem cafeaua, impreuna!-9 - Pagina 14 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Ne bem cafeaua, impreuna!-9 - Pagina 14 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Ne bem cafeaua, impreuna!-9 - Pagina 14 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Ne bem cafeaua, impreuna!-9 - Pagina 14 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Ne bem cafeaua, impreuna!-9 - Pagina 14 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Ne bem cafeaua, impreuna!-9 - Pagina 14 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Ne bem cafeaua, impreuna!-9 - Pagina 14 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Ne bem cafeaua, impreuna!-9 - Pagina 14 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Ne bem cafeaua, impreuna!-9

+43
kitty_1973
Uca
mihaelavama
valentinadof
Karina33
silvia s
daiana25
adelina24
Adelaida
emafrumoasa47
violetas
Floren
betymi72
Steluzza
aurishta
amnro
Giobsy
Serban Valentina
bibitu
mnarcisa
emmancita
ivanoiuadela9
diada
AlinaJ.Bijoux
came_lia
melus
virus
firicel
MagdaMarin
cory74
amoni
veniciuc nicoleta
ema
zylv
Marry
Tache Marilena
arielas
europolis
leonutza69
MihaelaT
samo99ro
SilviaDumitrescu
CCristinaC
47 participanți

Pagina 14 din 30 Înapoi  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 22 ... 30  Urmatorul

In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-9 - Pagina 14 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-9

Mesaj Scris de ema Sam 16 Oct 2010, 11:37 am

Faci de cimbru Pe mine ma ustura gitul de la el De obicei fac cind imi intirzie ciclul mai mult timp Oricum ridica tensiunea arteriala
Cimbru - la plafar sau la babutze la piata ca se pune in mincaruri (ex bors de fasole)
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-9 - Pagina 14 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-9

Mesaj Scris de samo99ro Sam 16 Oct 2010, 11:41 am

Cimbrisorul e cimbru salbatic. Au aceleasi calitati, dar au gust diferit. Cimbrisorul e usor mentolat. Foaaarte bun. Gasesti la Plafar sau de unde iti iei ceaiuri de obicei. Mai bun daca gasesti planta la punga, nu la plicuri, si infuzezi.
Hai sa va mai spun ceva. Cimbrul e un foarte bun antibiotic natural. La o cana de 250g, se pun 3 linguri rase de cimbru si apa clocotita. Se lasa 15 min. (pe ceas) cu capac, apoi se strecoara si se pune intr-o sticluta cand se raceste. Adulti: 1 lingura, de 3 ori pe zi. La cei mici, o lingurita, de trei ori pe zi. Atentie! Nu se ia pe stomacul gol. Numai dupa ce ai mancat bine. Nu se ia de catre persoanele cu gastrita sau alte afectiuni similare. Nu se ia perioada prelungita. Eu asa ii dadeam baiatului meu cand era mai tinerel pentru ca era alergic la antibiotice. I-au facut niste vaccinuri si i-a mai trecut, dar tot ia antibioticul (cand are stricta nevoie) insotit de Claritin. Ii e teama. Mi-a intrat odata in soc anafilactic.
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-9 - Pagina 14 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-9

Mesaj Scris de melus Sam 16 Oct 2010, 1:02 pm

Ema, crede-ma, am ajuns sa-ti urmaresc mesajele ca pe episoadele unei telenovele.Multe mai ai de tras si tu. Dar vad ca deja relatia voastra seamana cu o casnicie, pt. ca nu exista vreuna care sa fie numai lapte si miere.Poate ca aceste momente frumoase chiar merita putina bataie de cap.
Mai are si omul toanele lui, poate e coplesit de responsabilitatile pe care le are pe plan profesional si se asteapta ca pe cel personal sa nu i se ceara prea mult.
Oricum, ma bucur ca te-ai mai linistit. sunny
melus
melus
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 333
Varsta : 44
Localizare : romania
Data de inscriere : 03/08/2010

http://vecinagreierasului.blogspot.com

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-9 - Pagina 14 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-9

Mesaj Scris de daiana25 Sam 16 Oct 2010, 3:02 pm

fetelor am vazut ca azi sunt 2 anisori de cand exista pe lume forumul lucru de mana,sa creasca mare si sa ne invete cat mai multe lucruri interesante.multumesc celor care l-au infintat si ma bucurca v-am descoperit.daca nu intru o zi aici va duc lipsa.va urmaresc cu mult interes kiss
daiana25
daiana25
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 145
Localizare : resita
Data de inscriere : 05/08/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-9 - Pagina 14 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-9

Mesaj Scris de Serban Valentina Sam 16 Oct 2010, 3:14 pm

La Multi Ani ! Acestui Forum ,la aniversarea celor doi ani de existenta.
Sigur ca fara noi forumistele ,pasionate ale lucrului de mina nu s-ar fi dezvoltat acest Forum ,dar in egala masura nici fara ieeea celor ce au inffiintat acum doi ani acest Forum nu ne-am fi intilnit ,cu fete dosebite,ce ne-au impartasit din experienta lor ,pasiunea si dragostea lor pentru frumos.
Asa ca vin cu urari de la La Multi Ani si sanatate ,fericire si si tot ce-si doresc sa li se implineasca ,administratorilor Forumului Lucru de Mina.
Cu drag Valentina S
Serban Valentina
Serban Valentina
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1493
Localizare : CERNAVODA -BUZAU
Data de inscriere : 02/01/2010

http://lucratoarea.blogspot.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-9 - Pagina 14 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-9

Mesaj Scris de ema Sam 16 Oct 2010, 3:47 pm

Samo, multumesc pentru ce ne-ai invatat Sa stii ca voi incerca si eu reteta ta mai ales ca eu am o imunitate destul de subreda iar iarna racesc usor Ce pot sa spun e ca eu nu am incredere in vaccinurile lor
Melus relatia noastra e ca o casnicie Atita doar ca nu avem acte semnate
Ce-i drept ca are niste probleme la serviciu (si aici sa maninca intre ei ca si la noi) dar acasa eu nu-i fac probleme deci sa nu-si verse nervii pe mine Eu stiu ca are un program incarcat si ca are o mare responsabilitate, dar cind vine acasa sa se poarte ca un sot si nu ca un burlac: fiecare cu viata si problemele lui Si sa mai lase zgircenia asta la o parte ca zau e exagerata si de acuma devine boala
Vad eu ce mai fac Nu dau cu parul ci voi sta in asteptare sa vad si eu cum se mai deruleaza lucrurile Oricum data rezervarii o pot amina pe ceva ma tirziu (deocamdata aici, o data la doua zile e greva generala iar aeroporturile sunt la limita cu kerosenul)
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-9 - Pagina 14 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-9

Mesaj Scris de samo99ro Sam 16 Oct 2010, 4:03 pm

Ema, da cautare pe net pentru "cimbrisor calitati terapeutice" si la fel pentru cimbru. Ai sa vezi la cate chestii sunt bune. Pentru imunitate, bea ceai alb. La noi e mai scump decat celelalte, dar e foarte bun. Si la gust. Eu il beau neindulcit. E foarte gustos si parfumat. Si usor dulce de la mama lui.

Scuza-ma ca te intreb: tu ai serviciu? Lucrezi undeva? Daca nu, sa stii ca e comportamentul tipic al barbatilor intretinatori de familie si care au convingerea ca li se cuvine totul. Pentru ca ei aduc banul in casa.
Pana la urma, nu trebuie sa-mi raspunzi. Dar daca recunosti cumva situatia, gandeste-te bine la ce ti-am spus. Asta tine de firea barbatilor, indiferent pe ce meridian al lumii se afla.
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-9 - Pagina 14 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-9

Mesaj Scris de ema Sam 16 Oct 2010, 4:29 pm

Samo lucrez dar nu de mult timp iar doua luni de acum incolo nu iau bani
A fost ceva mai greu pentru ca eu am fost la noi, prof de romana-franceza iar aici diploma asta nu ma ajuta la nimic Am facut niste cursuri ca sa am o diploma dar am avut sansa sa plece cineva la pensie si sa fie postul descoperit Am dat un mic examen si l-am trecut (scriu in franceza mai bine ca alea de la ei Sic! dar conditia e sa merg mai departe cu cursurile astea ) Deci nu voi avea un salariu prea mare E mai mult sa nu stau acasa
Dar nu inteleg Oricui i se poate intimpla sa ramina fara serviciu la un moment dat Ce asta inseamna ca omul respectiv nu mai valoreaza nimic?
La mine acasa tata a cistigat super iar mama a avut un salariu infect Banii au fost la comun si din casa nu a lipsit niciodata nimic si nici pentru mici placeri personale nu s-a pus problema cu nu-ti lua
Chiar m-ai speriat Pai daca ramin fara serviciu asta va fi viata mea? Si acasa se munceste serios
Chiar m-ai speriat rau de tot Uite ca nu m-am gindit la aspectul acesta
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-9 - Pagina 14 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-9

Mesaj Scris de samo99ro Sam 16 Oct 2010, 4:37 pm

Nu, nu cred ca ai inteles. Ei nu fac socotela la cat aduci tu acasa. Ci doar daca lucrezi sau esti casnica. Scoate-te pe tine din ecuatia asta. Daca lucrezi, cresti "in rang", ca sa ma exprim astfel. Esti mai egala cu el si are alt tip de comportament. Dar ei nu o fac premeditat. Nu cu intentie. Este instinctiv. Nici macar nu-i poti condamna prea tare. Daca o fac cu rautate, se observa imediat. Dar faptul ca vrea sa dreaga busuiocul - dupa cum am inteles - e un semn bun totusi. Probabil si-a dat seama ca a sarit calul.
Problema este ca daca l-a sarit o data, are toate sansele sa-l sara mereu.
Si aici mai avem o problema: esti tu dispusa sa suporti chestia asta, stiind la ce te expui?

PS: sa stii ca - desi nu recunosc niciodata chestia asta - ei apreciaza si faptul ca te instruiesti, si faptul ca lucrezi. Simti schimbarea de atitudine daca esti atenta.

Putin sunt cei carora chestia asta nu le convine dar, din nefericire, exista si asemenea specimene. Astia devin mai rai si razbunatori intr-un fel. Au senzatia ca ii infrunti si ca vrei sa fii tu sefa in casa. Astia sunt cei mai rai.


Ultima editare efectuata de catre samo99ro in Sam 16 Oct 2010, 4:41 pm, editata de 1 ori (Motiv : completare text)
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-9 - Pagina 14 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-9

Mesaj Scris de Adelaida Sam 16 Oct 2010, 4:51 pm

Buna, la cafeaua de dupa-amiaza Smile
Incepusem sa scriu un roman intreg pentru Ema, dar pina la urma cine sint eu sa dau sfaturi?
Ema, tu stii cel mai bine ce trebuie facut. Stiu ca 2 ani nu-s multi, nici putini ci , pur si simplu insuficienti, pentru a cunoaste o persoana.
N-o contrazic nici pe samo cand spune despre"comportamentul tipic al barbatilor intretinatori de familie si care au convingerea ca li se cuvine totul. Pentru ca ei aduc banul in casa."Sint si barbati asa.
Eu vreau sa spun ca "al meu" nu e asa, deci sint si exceptii.
Adelaida
Adelaida
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 210
Localizare : Germania
Data de inscriere : 17/07/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-9 - Pagina 14 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-9

Mesaj Scris de came_lia Sam 16 Oct 2010, 5:03 pm

Adelaida, puteai sa-l lasi...romanul...in fond ne spunem fiecare parerea....pana la urma Ema face ce vrea...

Eu intrasem sa va cert ca beti cafea la ora asta, si uite madamele cu ceaiurile- asa da!
came_lia
came_lia
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 337
Varsta : 63
Localizare : Miercurea Ciuc
Data de inscriere : 04/10/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-9 - Pagina 14 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-9

Mesaj Scris de Adelaida Sam 16 Oct 2010, 5:08 pm

Smile Eu obisnuiesc sa beau cafea si dupa-amiaza. Stiu ca e multa, dar asta mi-a mai ramas ca "viciu" dupa ce am lasat tigara. Smile
Astept sa se trezeasca don'soara mea, sa iesim un pic. Macar noi doua, daca tati lucreaza si azi.
Adelaida
Adelaida
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 210
Localizare : Germania
Data de inscriere : 17/07/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-9 - Pagina 14 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-9

Mesaj Scris de silvia s Sam 16 Oct 2010, 5:39 pm

eu imi servesc ceaiul ,acum.imi este un somn de numai ...cred ca o cafeluta era mai eficienta
silvia s
silvia s
helper
helper

Numarul mesajelor : 29
Localizare : Cairo-Egipt
Data de inscriere : 15/07/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-9 - Pagina 14 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-9

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Sam 16 Oct 2010, 5:41 pm

Buna ziua. Moama da ce de ati mai sta la taclale azi. Sper sa reusesc sa citesc toate postarile.
Va kiss

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-9 - Pagina 14 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-9

Mesaj Scris de amoni Sam 16 Oct 2010, 5:50 pm

Samo cred ca ceaiul tau nu imi face nimic Sad a-m vrut sa ma apuc sa termin sarafanul dar nu pot ma dor ochii groaznic, sa speriat si Gabi saracu nu mai stie ce sa-mi faca a fost la farmacie in 13 septembri si mi-a loat ceai picaturi fervex zid cred ca am sa dau coltu am avut tensiunea 10,9.si ma gindesc de unde ca ieri nu aveam nimic plange plange plange
amoni
amoni
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1486
Varsta : 44
Localizare : Pe luna
Data de inscriere : 16/09/2010

http://vmonicabijuhandmade.blogspot.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-9 - Pagina 14 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-9

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Sam 16 Oct 2010, 6:02 pm

Amoni ia da-l in colo de sarafan si pune mana si fa o baie fierbinte pune pe Gabi sa-ti faca o frectie cu acool/carmol/ceva acolo... Pentru tendiune.... nu stiu ce sa zic sa iei dar cred ca iti pot spune fetele pe aici. Ce vrei acu dintr-o cana de ceai sa-ti treaca? Ia mai lasa calculatorul si punete in pat (dupa baie si frectie) mai ia o cana de ceai recomanda de samo, o sapirina/paracetamol/ceva acolo... Rceala nu trece asa ca si cum ai trosni din degete. dar nici sa ne panicam acu pentru o raceala nu cred ca e cazul.
Ma si enervati cand va vad femei in toata firea ca va panicati sa vaitati .....mama ma de zici ca cine stie ce e. aaaaaa sa nu va mai aud. Clar? kiss prietenie

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-9 - Pagina 14 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-9

Mesaj Scris de Adelaida Sam 16 Oct 2010, 6:07 pm

Smile kiss
Noi iesim, ca s-a trezit.
Un sfarsit de saptamana cit mai placut. Si ascultati de Sivia.
(nu stiu ce mi-ai facut de am inceput sa te indragesc asa )
Adelaida
Adelaida
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 210
Localizare : Germania
Data de inscriere : 17/07/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-9 - Pagina 14 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-9

Mesaj Scris de CCristinaC Sam 16 Oct 2010, 6:23 pm

Adelaida a scris: (nu stiu ce mi-ai facut de am inceput sa te indragesc asa )

Farmece, descintece rade rade rade
CCristinaC
CCristinaC
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4449
Localizare : Topoloveni, jud. Arges
Data de inscriere : 21/12/2009

http://ccristinacstyle.blogspot.com/

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-9 - Pagina 14 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-9

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Sam 16 Oct 2010, 6:32 pm

Cristinaaaaaa ti-o iei. Da nu acu mai tarziu ca acu ma duc sa vad ce naiba ii fac lu' M de mancare pentru seara:laugh:

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-9 - Pagina 14 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-9

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Sam 16 Oct 2010, 7:08 pm

Seara buna, Atunci nici eu nu ma mai plang ca sunt racita!!! O sa-mi traca si gata. Beau toata ziua pe ceai. Si...oricum nu sunt cine stie ce de racita doar imi curge nasul si ma doare outin gatul in rest nu am nimic. Umu fine....
Afara e o vreme de sa nu scoti cainele, pisica din casa. Ploua cu galeata si va ploua asa pana pe sambata viitoare. Si ce urasc eu ploaia de nu va imaginati!!!Iar azi nu au fost mai mult de 10g C!!!
Ne citim mai tarziu. O seara minunata!!! A...daca chefuiti sa nu uitati de mine, vin si eu daca dati ceva cald de baut!!!! kiss kiss kiss
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-9 - Pagina 14 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-9

Mesaj Scris de daiana25 Sam 16 Oct 2010, 7:37 pm

si bebitza meu e racita ii curge nasucu si e rosie in gatulet.dam in gat cu tantum verde
daiana25
daiana25
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 145
Localizare : resita
Data de inscriere : 05/08/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-9 - Pagina 14 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-9

Mesaj Scris de amoni Sam 16 Oct 2010, 7:59 pm

Daca mi-ar trece raceala cum imi trec toate alea cind o aud pe Silvia ce bine mi-ar fi gata nu mai ma pling ca nu are sa-mi treaca, am facut tot baie fiarta la hidromasaj cu 1 kg de sare frectie cu tuica ca nu aveam alt ceva dormi vro jumatate de ora baui ceaiul de cimbrisor, teoretic ar trebui sa-mi fie mai bine dar nu imi e , o sa stau cumincioara si gata.....PS Silvi eu stau in pat cu laptopu in brate nu stau la calculator prietenie
amoni
amoni
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1486
Varsta : 44
Localizare : Pe luna
Data de inscriere : 16/09/2010

http://vmonicabijuhandmade.blogspot.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-9 - Pagina 14 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-9

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Sam 16 Oct 2010, 8:05 pm

Asa Alina ce e aia sa te vaicaresti pentru o raceala . Twisted Evil
Ete saraca Amoni cred ca nu mai zice nimic de frica. Fataaaa mai scoate nasul de sub plapuma ca te axfisiezi acolo.
Ma nu ca sunt rea dar eu si cand aveam copii mici si mergeam cu ei sa le faca injectie nu plangeau pentru ca ii intrebam" daca plangi nu te mai doare?" ziceau nu, si atunci de ce sa plangi? Asa ca sa ne stie tot blocul, tot dispensarul? (depinde locatia unde faceam injectia). Asta sunt iar doctorul meu a muri deci nici o sansa sa ma mai fac bine. wink Smile

edit rade rade rade tocmai vorbeam de lup, si Amoni posteaza

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-9 - Pagina 14 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-9

Mesaj Scris de samo99ro Sam 16 Oct 2010, 8:10 pm

Ah! M-am uitat in mail si am aflat ca azi e ziua noastra! Forumul a implinit 2 ani. La cat mai multi! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-9 - Pagina 14 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-9

Mesaj Scris de Tache Marilena Sam 16 Oct 2010, 8:50 pm

La multi ani forumului! Silvia iesi la interval cu tuica fiarta ca e rost de sarbatoreala in seara asta. Chiar ca mi-ar prinde bine. Am venit de la Ploiesti cam degerata si cu un cap asa greu.....Am avut instruire pe asigurari si a fost prea multa informatie. 6 ore ne-a tocat la creier!Ce-mi place la nebunie este ca aproape toate plolitele de asigurari le fac din program pe calculator. Pun un afis la usa blocului cu program ,, de noapte,, ca atunci mai am timp! rade
Sotul meu e la bucatarie si in seara asta sunt servita. Vreau sa va spun ca de o saptamana si jumatate bea numai ceai!!!! Va vine a crede ca e adevarat? Ce drag mi-e de el, de numai pot! Sa-l tina Dumnezeu asa cat mai mult timp!
In seara asta ar trebui sa termin sarafanul ca nu ma pricep sa descarc pozele din aparat si ma ajuta fata. Dar nu stiu in ce masura voi reusi ca mai am de sulfilat si e o stofa de se destrama rau si sa-i fac apoi tivul. Sa vad daca -mi revin dupa ce mananc!
Silvia astept tuica sa-mi fac pofta de mancare!
Tache Marilena
Tache Marilena
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1418
Varsta : 56
Localizare : Campina
Data de inscriere : 10/01/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua, impreuna!-9 - Pagina 14 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-9

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 14 din 30 Înapoi  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 22 ... 30  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB