Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Florile din gradina mea(2)
Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4 - Pagina 5 EmptyIeri la 11:40 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4 - Pagina 5 EmptyIeri la 11:36 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4 - Pagina 5 EmptyIeri la 8:09 am Scris de Dorulet

» Animale de companie!!! - 5
Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4 - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4 - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4 - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4 - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4 - Pagina 5 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4 - Pagina 5 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Miniaturi - handmade
Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4 - Pagina 5 EmptyMar 02 Apr 2024, 6:42 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4 - Pagina 5 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4 - Pagina 5 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4 - Pagina 5 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4 - Pagina 5 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4 - Pagina 5 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4 - Pagina 5 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4 - Pagina 5 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4 - Pagina 5 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4 - Pagina 5 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4 - Pagina 5 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4

+35
katyP
firicel
manuela29
Karina33
valentinadof
RamonaM
MagdaMarin
costina89
Danny24
SilviaDumitrescu
teisoara
CCristinaC
ema
Clio_Ela
AlinaJ.Bijoux
Marry
Noemi
danabekk
sandydeea
bubu85
andrea.z style
amnro
veniciuc nicoleta
ioana soare
Camy
diada
Admina
cris_27
mnarcisa
andacoman
ivanoiuadela9
aurishta
Steluzza
LYNDA
danae
39 participanți

Pagina 5 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4 - Pagina 5 Empty Re: Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4

Mesaj Scris de diada Vin 15 Oct 2010, 10:07 pm

Costina, ai grija de tine pui mic, eu luam nospa si scobutil, dar asta in ultima luna ajungeam la 4 pe zi no spa si 2-3 scobutil.


p.s. e o dulce Justina in avatar [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4 - Pagina 5 Empty Re: Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4

Mesaj Scris de costina89 Vin 15 Oct 2010, 10:12 pm

kiss pe 1 mergem la control....pana atunci mi-am propus sa nu mai fac efort,fac si eu cat pot wink
costina89
costina89
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 98
Varsta : 34
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 24/09/2010

Sus In jos

Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4 - Pagina 5 Empty Re: Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4

Mesaj Scris de Clio_Ela Sam 16 Oct 2010, 2:43 am

Andrea, Costina, Mariana, felicitari!! Sa aveti parte de sarcina usoara si fara evenimente neplacute si bebei sanatosi si cuminti!
(am ramas putin in urma... de cand e Leutzul nostru acasica, abia mai respiram, nu mai e timp decat pentru el)
Costina, stai linistita, evita efortul, ai grija, trebuie sa fie bine!

Lynda, hai ca mai ai putin, apoi urmeaza Ioana. Abia astept sa va vad si pe voi cu puiutii in brate!
Aveti grija de burtici!!!
Clio_Ela
Clio_Ela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1303
Varsta : 48
Localizare : intre optimisti
Data de inscriere : 17/04/2009

Sus In jos

Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4 - Pagina 5 Empty Re: Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4

Mesaj Scris de Steluzza Sam 16 Oct 2010, 11:20 pm

Multumim Clio si bafta si tie in continuare si multa rabdare. kiss
Steluzza
Steluzza
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 741
Data de inscriere : 17/03/2010

Sus In jos

Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4 - Pagina 5 Empty Re: Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4

Mesaj Scris de costina89 Dum 17 Oct 2010, 12:19 pm

fetelori voi cum diminuati arsurile la stomac?pe mine ma omoara de aseara Sad
costina89
costina89
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 98
Varsta : 34
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 24/09/2010

Sus In jos

Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4 - Pagina 5 Empty Re: Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4

Mesaj Scris de LYNDA Dum 17 Oct 2010, 9:46 pm

Eu cu lapte kiss
LYNDA
LYNDA
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1096
Varsta : 39
Localizare : ACASA
Data de inscriere : 15/10/2009

Sus In jos

Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4 - Pagina 5 Empty Re: Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4

Mesaj Scris de andacoman Lun 18 Oct 2010, 9:15 am

eu le-am diminuat cu biscuiti...
andacoman
andacoman
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 160
Varsta : 42
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4 - Pagina 5 Empty Re: Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4

Mesaj Scris de cris_27 Lun 18 Oct 2010, 10:32 am

La mine nu mergea cu biscuiti si am urmat sfatul Lyndei si am incercat cu lapte si a mers.Doar ca ultima oara acum vreo 2 zile am cam exagerat un pic cu mustul ,am baut acum cu sarcina asta la must....Altadata cand era vremea de cules strugurii un pahar doua si atat ,acum nu ma mai puteai opri mi s-a pus pata rau Smile Ei si dupa exagerarea asta m-au apucat niste arsuri....si va dati seama ca must cu lapte nu tare merge asa ca am rabdat. wink
cris_27
cris_27
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 669
Varsta : 41
Localizare : baia mare
Data de inscriere : 11/08/2009

Sus In jos

Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4 - Pagina 5 Empty Re: Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4

Mesaj Scris de costina89 Lun 18 Oct 2010, 11:19 am

azi incerc cu lapte,vad ca momentan s-au mai diminuat hug
stiti cumva daca ciupercutele cauzeaza arsuri?....ma gandeam sa faco mancarica de ciuperci dar daca imi fac rau,mai bn renunt.
costina89
costina89
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 98
Varsta : 34
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 24/09/2010

Sus In jos

Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4 - Pagina 5 Empty Re: Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4

Mesaj Scris de andrea.z style Lun 18 Oct 2010, 12:09 pm

Cand incep arsurile??? Ca eu nu am inca rock
In schimb am colici Embarassed
avatar
andrea.z style
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 243
Localizare : arad
Data de inscriere : 12/10/2009

Sus In jos

Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4 - Pagina 5 Empty Re: Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4

Mesaj Scris de ioana soare Lun 18 Oct 2010, 12:16 pm

Da, o cana cu lapte cald face minuni! Eu fac de la zacusca, de la fasole boabe, de la somon si de la orice daca stau cu capul in jos. Dar nu ma abtin de la ce imi place chiar daca stiu ca nu o sa-mi fie prea bine pe urma. De trecut trece:)))

Andrea arsurile incep atunci cand bebe incepe sa apese pe stomac si din caua asta sucul gastric iese si ajunge in esofag. Eu am cam doua saptamani mai putin ca tine si deja le-am experimentat, probabil ca nu e o regula. S-ar putea nici sa nu ai, poate scapi:))

Legat de kg acumulate in timpul sarcinii eu cred ca nu numarul lor este important. Cel mai important este ca bebe sa fie in grafic, daca el este normal dezvoltat pentru perioada respectiva a sarcinii atunci totul e in regula.
Eu am pus 6,5kg de la inceputul sarcinii. Nu mi se pare mult, cred ca e ok. Atata timp cat stiu ca nu mananc exagerat , nu mamanc calorii goale gen chipsuri, snaksuri, ciocolata,paine alba, etc..., merg mult pe jos in ritm alert, stiu ca toate kg care apar in plus tin de bebe, de bunastarea lui si de reactia organismului meu la sarcina.

Ela bine ai revenit cu leutul tau acasa! E un scump, sa-ti traiasca si sa va aduca multe bucurii! Ce frumos trebuie sa fie sa il tii in sfarsit in brate dupa ce l-ai asteptat atat! pupi
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4 - Pagina 5 Empty Re: Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4

Mesaj Scris de costina89 Lun 18 Oct 2010, 12:57 pm

eu cu prima sarcina am avut arsuri doar o singura zi iar kg am luat vreo 20 ,insa acum arsuri vad ca sunt din plin iar kg mai putine momentan,incerc sa mananca sanatos,nu mai fac exces de mancare nesanatoasa,mananc f multe fructe,legume si lactate,carne mai putin,nu prea imi place,singurul lucru la care nu pot sa renunt e cola,am renuntat o perioada dar acum am inceput iar sa beau,nu mult,cam in jur de 2 pahare maxim pe zi,stiu ca nu imi face bine nici mie si mai ales lui bebe dar incerc pe cat posibil sa renunt iar.
costina89
costina89
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 98
Varsta : 34
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 24/09/2010

Sus In jos

Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4 - Pagina 5 Empty Re: Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4

Mesaj Scris de Steluzza Lun 18 Oct 2010, 11:07 pm

Costina incearca sa mananci paine uscata daca zici ca ai arsuri.Ar trebui sa mai absoarba din acid.Daca nu o lingurita de orez nefiert.
Steluzza
Steluzza
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 741
Data de inscriere : 17/03/2010

Sus In jos

Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4 - Pagina 5 Empty Re: Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4

Mesaj Scris de cris_27 Mar 19 Oct 2010, 9:02 am

Buna dimineata la toate burticile,noi am fost ieri la control si surpriza dr mea sustine in continuare ca e baiat si nu fetita cum mi-a spus alt medic la 4d.Va dati seama ce bucurie pe viitorul tatic.Eu sincer nu stiu ce sa mai cred ,va fi surpriza cu siguranta.In rest e foarte bine,acum avem 31 de sapt dar lungimea piciorusului si circumferinta capului corespund la 32 de sapt.
Am mai primit si un pliant despre recoltarea de celule stem,se face si la noi desi eu credeam ca trebuie sa nasc la Cluj pentru asa ceva si pretul e destul de acceptabil asa ca ne cam bate gandul sa luam legatura cu cei de la centrul de recoltare.
cris_27
cris_27
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 669
Varsta : 41
Localizare : baia mare
Data de inscriere : 11/08/2009

Sus In jos

Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4 - Pagina 5 Empty Re: Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4

Mesaj Scris de ioana soare Mar 19 Oct 2010, 10:30 am

Cris ma mir cum nu v-a aratat clar in poza ce are intre picioruse. Noi avem o poza luata de jos, in care se vad clar cele doua picioruse si scrotul, nu exista nici o indoiala. Dr. ta in baza a ce sustine in continuare ca e fetita? La 4D ce v-a aratat si v-a spus ca e baiat? Ar fi trebuit sa va arate clar pe ecran, ca sa nu aveti dubii. Unul din cei doi medici e un amator care habar nu are meserie daca la 31 de saptamani inca nu a identificat pe ecograf organele de reproducere ale lui bebe.
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4 - Pagina 5 Empty Re: Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4

Mesaj Scris de cris_27 Mar 19 Oct 2010, 10:41 am

Ioana, eu am fost la 4d la 25 sapt si mi-a spus ca e fetita ,ca dr mea nu are dreptate sa afirme ca e baiat si mi-a aratat dar sincer nu prea mi-am dat seama.Dr mea imi spusese inainte la 20 sapt ca e baiat iar ieri la ecograf m-a intrebat de ce tot zic ca e fetita ca ea il vede clar baiat,mi-a aratat scrotul,mi-a listat poza si mi-a aratat cu pixul pe foaie "outele".Ea mi-a zis ca n-are cum sa fie fata.Chiar mi-a scuturat putin burtica si atunci s-au scuturat si la bebe testicolele si ea a zis ca la fete n-are ce se scutura rade
cris_27
cris_27
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 669
Varsta : 41
Localizare : baia mare
Data de inscriere : 11/08/2009

Sus In jos

Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4 - Pagina 5 Empty Re: Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4

Mesaj Scris de costina89 Mar 19 Oct 2010, 12:05 pm

cris intra un pic la caldendar predictie,pt sexul bebelusului,am postat acolo un calcul.
costina89
costina89
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 98
Varsta : 34
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 24/09/2010

Sus In jos

Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4 - Pagina 5 Empty Re: Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4

Mesaj Scris de cris_27 Mar 19 Oct 2010, 2:46 pm

Mersi Costina,stiam de test mi-l facusem ,la fiica-mea s-a potrivit acum imi da ca e baiat .Deci dupa spusele doctoritei mele si dupa rezultatul calculului e baiat,numai la 4d mi s-a zis de catre un alt medic ca e fata. wink
Nu conteaza,in fond sanatos sa fie,e cel mai important. Smile
cris_27
cris_27
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 669
Varsta : 41
Localizare : baia mare
Data de inscriere : 11/08/2009

Sus In jos

Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4 - Pagina 5 Empty Re: Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4

Mesaj Scris de danae Mar 19 Oct 2010, 3:10 pm

La mine la eco a iesit fetita, semnele babesti indica tot fetita dar dupa calendar iese baiat. beat
danae
danae
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1100
Varsta : 43
Localizare : buzau
Data de inscriere : 18/11/2009

http://www.greetingcards.ro

Sus In jos

Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4 - Pagina 5 Empty Re: Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4

Mesaj Scris de cris_27 Mar 19 Oct 2010, 3:21 pm

Deci va fi surpriza... Smile
cris_27
cris_27
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 669
Varsta : 41
Localizare : baia mare
Data de inscriere : 11/08/2009

Sus In jos

Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4 - Pagina 5 Empty Re: Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4

Mesaj Scris de costina89 Mar 19 Oct 2010, 4:16 pm

mie la eco mia sp fetita,desi nu cred(refuz sa cred) si conform calculului e tot fetita...in fond nu mai conteza,important ce e sanatos copilul si nu are nimic...cum ziceam tati sa mai incerce daca vrea baiat
costina89
costina89
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 98
Varsta : 34
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 24/09/2010

Sus In jos

Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4 - Pagina 5 Empty Re: Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4

Mesaj Scris de LYNDA Mar 19 Oct 2010, 4:26 pm

Fetele mie la calendar imi iese baita si la eco e fetita sigur , asa ca nu se potriveste la toate...

Sa ne traiasca si sa fie sanatori ca oricum noi tot ii iubim si ii asteptam kiss
LYNDA
LYNDA
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1096
Varsta : 39
Localizare : ACASA
Data de inscriere : 15/10/2009

Sus In jos

Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4 - Pagina 5 Empty Re: Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4

Mesaj Scris de Steluzza Mar 19 Oct 2010, 8:34 pm

Fetelor voi de cand ati inceput sa cumparati hainute la bebicii din burta?Eu am doar o luna si am vazut hainute tare frumoase si aproape,aproape ca am vrut sa incep sa cumpar,dar mi-au zis ca nu e bine.Voi aveti idee de chestiile astea?
Nu stiu daca aici trebuia sa scriu aici,dar am cautat si nu am gasit unde.Daca am gresit imi cer scuze. kiss
Steluzza
Steluzza
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 741
Data de inscriere : 17/03/2010

Sus In jos

Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4 - Pagina 5 Empty Re: Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4

Mesaj Scris de diada Mar 19 Oct 2010, 9:25 pm

eu nu sunt superstitioasa, zic doar sa nu cumperi prea multe ca o sa primesti o gramada si in al doilea rand nu se potrivesc anotimpurile, de ex eu am hainute de la cel mare care nu se potrivesc celui mic. Pentru ca celmmare e nascut in martie si cel mic in iunie si acum cel mic are foarte multe haine cu maneca scurta, fasul celui mare este mare etc, nu stiu daca intelegi ce vreau sa zic hug

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4 - Pagina 5 Empty Re: Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4

Mesaj Scris de aurishta Mar 19 Oct 2010, 9:33 pm

Si eu as zice sa nu cumperi, asteapta mai intai trimestrul 2 de sarcina. Nu vreau sa te descurajez , dar daca se intampla ceva nedorit este mult mai greu sa depasesti momentul cand te-ai implicat asa mult, cu hainute, cu nume, cu nasi etc


Ultima editare efectuata de catre aurishta in Mier 20 Oct 2010, 8:15 am, editata de 1 ori
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4 - Pagina 5 Empty Re: Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina - 4

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 5 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB