Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Florile din gradina mea(2)
Resurse si link-uri pentru croitorie 1 - Pagina 4 EmptyIeri la 11:40 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Resurse si link-uri pentru croitorie 1 - Pagina 4 EmptyIeri la 11:36 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Resurse si link-uri pentru croitorie 1 - Pagina 4 EmptyIeri la 8:09 am Scris de Dorulet

» Animale de companie!!! - 5
Resurse si link-uri pentru croitorie 1 - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Resurse si link-uri pentru croitorie 1 - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Resurse si link-uri pentru croitorie 1 - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Resurse si link-uri pentru croitorie 1 - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Resurse si link-uri pentru croitorie 1 - Pagina 4 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Resurse si link-uri pentru croitorie 1 - Pagina 4 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Miniaturi - handmade
Resurse si link-uri pentru croitorie 1 - Pagina 4 EmptyMar 02 Apr 2024, 6:42 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Resurse si link-uri pentru croitorie 1 - Pagina 4 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Resurse si link-uri pentru croitorie 1 - Pagina 4 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Resurse si link-uri pentru croitorie 1 - Pagina 4 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Resurse si link-uri pentru croitorie 1 - Pagina 4 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Resurse si link-uri pentru croitorie 1 - Pagina 4 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Resurse si link-uri pentru croitorie 1 - Pagina 4 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Resurse si link-uri pentru croitorie 1 - Pagina 4 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Resurse si link-uri pentru croitorie 1 - Pagina 4 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Resurse si link-uri pentru croitorie 1 - Pagina 4 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Resurse si link-uri pentru croitorie 1 - Pagina 4 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Resurse si link-uri pentru croitorie 1

+207
Samarineanca
Gabica
adriuta
i.xell
pisi
Namp
daniela60
dariaelena
damadekaro
dorina narita
otilia gergely
Andata
dana_nec
AnnieW
Ais
kerkyra
martutzza
chira
maryall
erika28sicilianu
victoriacus
ANCA ECATERINA
nc
leia
micky victoria
Adriannab
CarmenClaudia
AcidoR
a'lu bran
mariliv
danniela
missgyulyana
nicole24
dyna
Narnia
Dalia Karra
Gerlinde13
barbin
Serban Valentina
crina68
dadina
veronica.l
crystyna_1226
miculutza
alice07
Florina Radu
irinel62
marina40
gabi1972
Dionisia
kamelyaa
wanna1687
Larisa
Andante
ancabanu
carmenlenuta
myky7robc
sergiu valentin
ucenicool
mariucamariuca
Cristache
olguta cusma
fulguta28
kitty_1973
carmenzoe
sybex
danae
Gianina4ever
Ionela.Radu
monatibi
geo
cristinaalina
mateia
dedr
justme_maia
ChrisReeana
lumiaris
letho
nicopop
nicoleta_mc
StMihaela
Anusca
danabarbu2007
came_lia
Octa75
jujabila25
alexa_christa2oo6
minky
Miniona
phereinike
Buburuza
valentinadof
paraschiv_andreea
afilimonb
amoni
despina13cucli
anca viragh
ema
norelif
kabunta
stoy
lencik86
alinutza_andrei08
corina corina
KanKan
nykonyk
dansdk
Eliana
ancone
arielas
piciul
carolina-bubulina
elenaxx
samo99ro
Indra
ionela stefan
aurelia.c
rosita
tezeea
mimo
mischelle35
aurishta
amia
alinutza80
Panea Laura
kla78
Steluzza
emmancita
violeta25
cristina.moncea
lorinaoo1
rozina
Danny24
aba
rivka
bibitu
amnro
Nicoleta Irimescu
ismi3ismi
ashpvx
T_i_n_u_t_z_a
cory74
AlyC
Gioconda
violetas
Avi
ady_kat
AlinaJ.Bijoux
pandik
cld
m-julie
dina_dorina
Uca
linds
Giobsy
dis26
ebruli22
Alina.C
mickyta
a_andreea_mihaela
dandana
Karina33
elenita
Anastasia
Kristina
veniciuc nicoleta
ciucamona
M.Emilia
ileana cosanzeana
mdlupu
margot
leonutza69
Monica
tiana
silvia elena
teisoara
manykhater
MagdaMarin
anc@
kisslandia
mada93
oana_007
mihamiha
nadina_b2005@yahoo.com
chemio
tomari
clodi
bobitica
jluciana
aisha
aidaalex
julix_2007
mes
Zoe Dragota
gabibadea
ioana soare
Eva
andreeaX
RalucaS
MihaelaT
sayuri
geany
irish05
vilcris
Admina
duchess
diada
211 participanți

Pagina 4 din 30 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 17 ... 30  Urmatorul

In jos

Resurse si link-uri pentru croitorie 1 - Pagina 4 Empty Re: Resurse si link-uri pentru croitorie 1

Mesaj Scris de manykhater Mier 10 Feb 2010, 10:29 am

buna sunt Many din constanta si am un .......... unde facem si croitorie .Am si un site dar nu am voie sa-l dau doar daca vrea cineva pe privat.


Ultima editare efectuata de catre diada in Mier 10 Feb 2010, 10:33 am, editata de 1 ori (Motiv : sters din postare)
manykhater
manykhater
helper
helper

Numarul mesajelor : 3
Data de inscriere : 06/02/2010

Sus In jos

Resurse si link-uri pentru croitorie 1 - Pagina 4 Empty Re: Resurse si link-uri pentru croitorie 1

Mesaj Scris de diada Mier 10 Feb 2010, 10:33 am

Draga mea te intreci cu gluma, al doilea avertisment si mesageria privata dezactivata.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Resurse si link-uri pentru croitorie 1 - Pagina 4 Empty Re: Resurse si link-uri pentru croitorie 1

Mesaj Scris de diada Vin 12 Feb 2010, 8:56 am

aidaalex a scris:Aici gasiti flori din material.

mada93 a scris:
Burda Nr 2, 1995

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Resurse si link-uri pentru croitorie 1 - Pagina 4 Empty Re: Resurse si link-uri pentru croitorie 1

Mesaj Scris de mada93 Sam 13 Feb 2010, 9:24 am

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
mada93
mada93
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 93
Varsta : 30
Localizare : Vulcan
Data de inscriere : 17/11/2009

Sus In jos

Resurse si link-uri pentru croitorie 1 - Pagina 4 Empty Re: Resurse si link-uri pentru croitorie 1

Mesaj Scris de teisoara Sam 13 Feb 2010, 9:32 am

Multumim.Mada 93.Foarte interesant hug
teisoara
teisoara
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 944
Varsta : 52
Localizare : galati
Data de inscriere : 22/07/2009

http://2mainipricepute.blogspot.com/

Sus In jos

Resurse si link-uri pentru croitorie 1 - Pagina 4 Empty Re: Resurse si link-uri pentru croitorie 1

Mesaj Scris de MagdaMarin Sam 13 Feb 2010, 10:52 am

Merci hug Multumesc Mada93 mai invat si eu ceva avand in vedere ca tot ce inseamna croitorie am invatat in timp ce munceam.Nu in masina cos .
Nu cos chiar asa drept si ma cam grabesc.De aceea imi fac decat lucruri simple su nu cos pentru altii.

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Resurse si link-uri pentru croitorie 1 - Pagina 4 Empty Re: Resurse si link-uri pentru croitorie 1

Mesaj Scris de mada93 Dum 14 Feb 2010, 2:32 pm

Burda 11, 2009
Revista si tiparele kiss
mada93
mada93
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 93
Varsta : 30
Localizare : Vulcan
Data de inscriere : 17/11/2009

Sus In jos

Resurse si link-uri pentru croitorie 1 - Pagina 4 Empty Re: Resurse si link-uri pentru croitorie 1

Mesaj Scris de tomari Dum 14 Feb 2010, 3:36 pm

Ottobre copii 2010

sau aici se selecteaza fereastra neagra dupa care se introduce codul afisat


Ultima editare efectuata de catre tomari in Dum 14 Feb 2010, 3:45 pm, editata de 1 ori
tomari
tomari
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1026
Data de inscriere : 27/10/2008

Sus In jos

Resurse si link-uri pentru croitorie 1 - Pagina 4 Empty Re: Resurse si link-uri pentru croitorie 1

Mesaj Scris de silvia elena Dum 14 Feb 2010, 3:39 pm

foarte interesante acete link-uri.
silvia elena
silvia elena
helper
helper

Numarul mesajelor : 17
Localizare : barlad
Data de inscriere : 10/01/2010

Sus In jos

Resurse si link-uri pentru croitorie 1 - Pagina 4 Empty Re: Resurse si link-uri pentru croitorie 1

Mesaj Scris de tiana Sam 20 Feb 2010, 9:11 pm

fetelor,am nevoie de revista BURDA 9/ 2007,ma intereseaza sacoul pt fete ! cine o are si poate sa mi-o dea sau sa mi-o imprumute?
avatar
tiana
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 223
Localizare : constanta
Data de inscriere : 20/01/2010

Sus In jos

Resurse si link-uri pentru croitorie 1 - Pagina 4 Empty Re: Resurse si link-uri pentru croitorie 1

Mesaj Scris de mada93 Sam 20 Feb 2010, 10:38 pm

Burda 9, 2007 pupi
mada93
mada93
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 93
Varsta : 30
Localizare : Vulcan
Data de inscriere : 17/11/2009

Sus In jos

Resurse si link-uri pentru croitorie 1 - Pagina 4 Empty Re: Resurse si link-uri pentru croitorie 1

Mesaj Scris de tiana Dum 21 Feb 2010, 12:57 pm

Mada multumesc,sper sa ma descurc!
avatar
tiana
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 223
Localizare : constanta
Data de inscriere : 20/01/2010

Sus In jos

Resurse si link-uri pentru croitorie 1 - Pagina 4 Empty Re: Resurse si link-uri pentru croitorie 1

Mesaj Scris de MagdaMarin Mar 23 Feb 2010, 1:24 pm

Buna daca e cineva interesata de modelele din aceasta revista le poate vedea in photobucket.
E un catalog din care se putea face (e din 2004)comanda de tiparele modelelor.Si ca bonus are si tiparele a 4 modele.Promit ca o sa le scanez si pe ele dar acum dorm copii si ii trezesc
Astept pareri.
Mie una imi plac cam toate tinutele.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Acesta e link-ul catre site-ul acestei reviste italiene.
M-am plictisit de scanat si am fotografiat-o,o gasiti intreaga la albumul meu din photobucket.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Daca incarc vre-un regulament va rog sa-mi spuneti.

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Resurse si link-uri pentru croitorie 1 - Pagina 4 Empty Re: Resurse si link-uri pentru croitorie 1

Mesaj Scris de Monica Mar 23 Feb 2010, 10:16 pm

Mada multumesc pentru revistele care le-ai pus. Flowers
Monica
Monica
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 86
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 07/10/2009

Sus In jos

Resurse si link-uri pentru croitorie 1 - Pagina 4 Empty Re: Resurse si link-uri pentru croitorie 1

Mesaj Scris de tiana Mar 23 Feb 2010, 10:39 pm

kiss
avatar
tiana
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 223
Localizare : constanta
Data de inscriere : 20/01/2010

Sus In jos

Resurse si link-uri pentru croitorie 1 - Pagina 4 Empty Re: Resurse si link-uri pentru croitorie 1

Mesaj Scris de diada Mier 24 Feb 2010, 12:22 pm

KanKan a scris:
- am creat un tipar de guler jabot pentru ca nu am gasit ceva concret in carti si pe net referitoare la dimensiunile de volanas dorit
- am exemplificat tiparul pentru un volanas cu dimensiunea de 14 cm latime in partea de la rascroitura si 4 cm in partea spre ombilic ca cel din fotografia cu Raduleasca
- pentru ca nu am avut timp si nici nu am un material mai fluid acum dupa care sa croiesc tiparul, nu am postat poza finala
- nefiind un tipar testat, incearca-l intai pe un material si ajusteaza-l in functie de preferinte (dimensiune, unghiul de rotire, etc)
- te astept oricand cu intrebari
Tipar de guler jabot

Admina a scris:
AICI un tutorial de fusta tutu. Nu necesita cute, doar incretire; plus ca tulle-ul nu se tiveste.

totolina a scris:[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

uite de aici m-am inspirat pt rochita tutu a fetitei mele pe care am postat-o la costume de carnaval.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Resurse si link-uri pentru croitorie 1 - Pagina 4 Empty Re: Resurse si link-uri pentru croitorie 1

Mesaj Scris de leonutza69 Joi 25 Feb 2010, 11:58 pm

marinmagda18 a scris:Buna daca e cineva interesata de modelele din aceasta revista le poate vedea in photobucket.
E un catalog din care se putea face (e din 2004)comanda de tiparele modelelor.Si ca bonus are si tiparele a 4 modele.Promit ca o sa le scanez si pe ele dar acum dorm copii si ii trezesc
Astept pareri.
Mie una imi plac cam toate tinutele.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Acesta e link-ul catre site-ul acestei reviste italiene.
M-am plictisit de scanat si am fotografiat-o,o gasiti intreaga la albumul meu din photobucket.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Daca incarc vre-un regulament va rog sa-mi spuneti.

surpriza, chiar azi am scris si eu despre catalogul asta, azi l-am cumparat pe cel nou 2010, am inteles ca ies doua pe an, in cel pe care l-am cumparat azi sant 10 tipare gratis...eu m-am indragostit de catalog,( restul tiparelor le cumperi de la 12 la 15, 18 euro....)e fantastic nu-i asa?
leonutza69
leonutza69
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 644
Varsta : 54
Localizare : fizic-Italia,suflet -Fagaras!
Data de inscriere : 12/01/2010

Sus In jos

Resurse si link-uri pentru croitorie 1 - Pagina 4 Empty Re: Resurse si link-uri pentru croitorie 1

Mesaj Scris de margot Vin 26 Feb 2010, 8:40 am

Unde ati gasit-o? Eu o cumparam de la Metro, de la chioscul de ziare, dar spun ca nu le-au mai primit in ultimul an! Sad
avatar
margot
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 189
Localizare : margareta
Data de inscriere : 08/06/2009

Sus In jos

Resurse si link-uri pentru croitorie 1 - Pagina 4 Empty Re: Resurse si link-uri pentru croitorie 1

Mesaj Scris de MagdaMarin Vin 26 Feb 2010, 10:51 am

E super revista eu am o singura editie din 2004 pe care o am de la nasa mea.Si ea o avea de la sora ei din Italia.
Habar nu aveam ca se gasesc si la noi.
Mie una imi place sa visez cu ochii deschisi,si ma vad imbracata in anumite tinute din acea revista.
Cel putin materialele imprimate de acolo sunt superbe.
Parerea mea.
Poate candva o sa-mi fac ceva de acolo(mai am de invatat),nu cred ca modelele din editia din 2004 sunt asa demodate.

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Resurse si link-uri pentru croitorie 1 - Pagina 4 Empty Re: Resurse si link-uri pentru croitorie 1

Mesaj Scris de mdlupu Vin 26 Feb 2010, 11:00 am

leonuza69, poti sa ne spui de unde ai cumparat revista?
multumesc
mdlupu
mdlupu
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 125
Varsta : 45
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 04/12/2009

Sus In jos

Resurse si link-uri pentru croitorie 1 - Pagina 4 Empty Re: Resurse si link-uri pentru croitorie 1

Mesaj Scris de leonutza69 Vin 26 Feb 2010, 11:37 am

cum sa nu , din Italia, eu am gasit-o ieri dupa ce am trecut pe la 3 chioscuri de ziare pentru ca a iesit in ianuarie si se dau ca painea calda.Am pus link-ul mai sus daca va stiti cu limbile de circulazie internationala puteti sa intrati sa va uitati cum functioneaza treaba...daca pot sa fac ceva pentru voi , cu mare placere....eu deocamdata nu am scaner..dar o sa -mi fac timp sa fotografiez pe rand paginile asa va faceti o iedee de ce se gaseste in catalogul nou.Mi se pare ca pe site am citit ca se poate si comanda catalogul .Da-ti de veste! Si eu m-am indragostit de catalog si nu , nu cred ca modelele din catalogul tau sant demodate.Au si catalog cu rochii de mireasa cu tipare pe care daca le vrei le comanzi separat pe site-ul lor...am citit undeva ca una dintre fete ar vrea sa se apuce de cusut rochii de mireasa, cateva din tiparele astea nu i-ar strica...
leonutza69
leonutza69
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 644
Varsta : 54
Localizare : fizic-Italia,suflet -Fagaras!
Data de inscriere : 12/01/2010

Sus In jos

Resurse si link-uri pentru croitorie 1 - Pagina 4 Empty Re: Resurse si link-uri pentru croitorie 1

Mesaj Scris de MagdaMarin Vin 26 Feb 2010, 12:20 pm

Eu una nu am vazut la noi, dar poate nu se gaseste pe la vre-un chiosc de ziare.
Leonuza69,daca ai timp si vrei pune si tiparele daca le poti scana in bucati A4 .
Promit solemn ca o sa fac si eu asta cat mai curand.

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Resurse si link-uri pentru croitorie 1 - Pagina 4 Empty Re: Resurse si link-uri pentru croitorie 1

Mesaj Scris de leonutza69 Vin 26 Feb 2010, 1:18 pm

sigur ca vreau dar trebuie sa pricep intai cum se face... :wink, scuza-ma cum vin scanate in bucati A4 , in sensul ca impart tiparul in bucati A4 dupa care cine le doreste sa le descarce si le uneste? cum am zis nu am un scaner, am avut unul si s-a stricat de stat degeaba...l-a aruncat, dar o sa ma duc la o prietena de-a mea, trebuie numai sa inteleg bine cum se procedeaza!
O sa ma uit aici pe forum poate a mai postat cineva asa ceva, si ma orientez...ca acum ma gandeam trebuiesc scanate color altfel nu se vede nimic, normal...asa se invata de toate.Intre timp pana sa ajung la scanner o sa fac fotografii si pun link-ul.Dar nu v-a trebui sa le modific marimea ca atunci cand le postezi pe forum nu? Ca o sa-mi ia prea mult timp, catalogul meu are 205 pagini...


Ultima editare efectuata de catre leonuza69 in Vin 26 Feb 2010, 1:24 pm, editata de 1 ori (Motiv : completare)
leonutza69
leonutza69
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 644
Varsta : 54
Localizare : fizic-Italia,suflet -Fagaras!
Data de inscriere : 12/01/2010

Sus In jos

Resurse si link-uri pentru croitorie 1 - Pagina 4 Empty Re: Resurse si link-uri pentru croitorie 1

Mesaj Scris de MagdaMarin Vin 26 Feb 2010, 2:45 pm

Uitate la mine ca tocmai am scanat tiparul din catalogul meu.
Cam greu caci tiparul e un pic mai mare decat formatul A4
link
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

catre albumul meu cu tiparul scanat si sunt si pozele din revista pentru care sunt tiparele.
Mai trebuie sa le aranjez un pic.Cand oi avea timp.
Astept cu placere intrebari despre revista mea.
Leonuza69 nu le posta toate pe forum ci doar link catre pozele din albumul tau deoarece se incarca forumul prea mult.
Parerea mea,daca gresesc astept atentionare. shot


Ultima editare efectuata de catre marinmagda18 in Vin 26 Feb 2010, 3:34 pm, editata de 1 ori

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Resurse si link-uri pentru croitorie 1 - Pagina 4 Empty Re: Resurse si link-uri pentru croitorie 1

Mesaj Scris de kisslandia Vin 26 Feb 2010, 3:29 pm

Magdutza, mie link-ul ala imi deschide dor o simpla poza cu 2 pagini din catalog, nu mai pot umbla nicaieri prin albumul tau...nu vad nici un tipar ... zid Doar la mine e asa?
kisslandia
kisslandia
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 72
Varsta : 46
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 30/01/2010

Sus In jos

Resurse si link-uri pentru croitorie 1 - Pagina 4 Empty Re: Resurse si link-uri pentru croitorie 1

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 4 din 30 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 17 ... 30  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB