Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Florile din gradina mea(2)
  Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(5) - Pagina 5 EmptyIeri la 11:40 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
  Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(5) - Pagina 5 EmptyIeri la 11:36 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
  Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(5) - Pagina 5 EmptyIeri la 8:09 am Scris de Dorulet

» Animale de companie!!! - 5
  Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(5) - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
  Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(5) - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
  Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(5) - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
  Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(5) - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
  Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(5) - Pagina 5 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
  Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(5) - Pagina 5 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Miniaturi - handmade
  Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(5) - Pagina 5 EmptyMar 02 Apr 2024, 6:42 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
  Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(5) - Pagina 5 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
  Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(5) - Pagina 5 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
  Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(5) - Pagina 5 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
  Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(5) - Pagina 5 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
  Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(5) - Pagina 5 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
  Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(5) - Pagina 5 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
  Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(5) - Pagina 5 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
  Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(5) - Pagina 5 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
  Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(5) - Pagina 5 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
  Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(5) - Pagina 5 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(5)

+69
letho
cris_io_mat
Ramonica
valih
Octa75
ary
rora
canadianca50
mariaz_09
Anuk
iuliana79
Andreea91
lennny
rivka
manuela29
valentinadof
Iulia40
datsun
cris69
melus
Admina
danniela
Giobsy
kla78
Marry
Love
silvisor
Lali
bibitu
stoy
craluca
iuliana72
maryd
Dodo-pui
claudiana
Adela Ispas
Rina Cho
teisoara
adrina
mihaelavama
bibidesign
plapandika
emmancita
ancush
anasia
godeta
AlinaJ.Bijoux
CCristinaC
elena.habasescu
corilex
emi
vasilica
ivanoiuadela9
aba
adelina24
violetas
dina_dorina
artena_52
SilviaDumitrescu
daiana25
firicel
geany
europolis
fizicuta
veniciuc nicoleta
mnarcisa
cris_27
Noemi
MihaelaT
73 participanți

Pagina 5 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

  Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(5) - Pagina 5 Empty Re: Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(5)

Mesaj Scris de maryd Dum 24 Oct 2010, 2:39 pm

europolis esti tare...eu nu am prea scris pe aici dar va urmaresc cu mult interes pentru ca si eu am pasiuni ca ale voastre.....numai ca am prea putin timp pentru ele zid
maryd
maryd
helper
helper

Numarul mesajelor : 12
Localizare : vaslui
Data de inscriere : 16/06/2010

Sus In jos

  Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(5) - Pagina 5 Empty Re: Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(5)

Mesaj Scris de teisoara Dum 24 Oct 2010, 3:13 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]:[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Printre picaturi am facut o caciula de toamna.Spersa va placa Smile
teisoara
teisoara
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 944
Varsta : 52
Localizare : galati
Data de inscriere : 22/07/2009

http://2mainipricepute.blogspot.com/

Sus In jos

  Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(5) - Pagina 5 Empty Re: Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(5)

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Dum 24 Oct 2010, 7:47 pm

Sper ca nu sunt off topic daca va spun aici ca azi dimuneata am dus caciulita si mamaica a fost foarte incantata si a si pus-o in cap copilului (chiar asa ne spalata) bucurie

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

  Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(5) - Pagina 5 Empty Re: Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(5)

Mesaj Scris de cris_27 Lun 25 Oct 2010, 12:36 pm

Felicitari fetelor pentru ultimele creatii vin si eu cu o caciulita:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

si aici impreuna cu fularul:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
cris_27
cris_27
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 669
Varsta : 41
Localizare : baia mare
Data de inscriere : 11/08/2009

Sus In jos

  Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(5) - Pagina 5 Empty Re: Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(5)

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Lun 25 Oct 2010, 6:26 pm

ee dragelor dupa capul de pisica ala stramb azi am incercat modelul explicat de Dorina si iata ce a iesit dupa ce am desirat odata. Rezultatul final...satisfacator dar modelul tot nu a iesit ca la Dorina. O fi din cauza de fir.....? nu oi fi facut eu ceva bine.....? ramane de vazut cand o intra Dorina sa isi dea cu parerea. Pana atunci iata :
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

  Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(5) - Pagina 5 Empty Re: Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(5)

Mesaj Scris de teisoara Lun 25 Oct 2010, 6:27 pm

eu zic ca e de la firMai gros si cu ac subtire.Parerea mea wink
teisoara
teisoara
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 944
Varsta : 52
Localizare : galati
Data de inscriere : 22/07/2009

http://2mainipricepute.blogspot.com/

Sus In jos

  Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(5) - Pagina 5 Empty Re: Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(5)

Mesaj Scris de adrina Lun 25 Oct 2010, 6:56 pm

in sfarsit am reusit sa mai descarc si eu ceva poze de pe camera foto[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Uploaded with ImageShack.us[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Uploaded with ImageShack.us


Ultima editare efectuata de catre adrina in Lun 25 Oct 2010, 7:05 pm, editata de 1 ori
avatar
adrina
helper
helper

Numarul mesajelor : 80
Localizare : pascani
Data de inscriere : 08/02/2009

Sus In jos

  Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(5) - Pagina 5 Empty Re: Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(5)

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Lun 25 Oct 2010, 7:03 pm

Adrina foarte frumosa sa o porti sanatoasa!
teisoara am explicat la ajutor invatam sa crosetam cum e treaba cu firul si cu modelul wink

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

  Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(5) - Pagina 5 Empty Re: Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(5)

Mesaj Scris de iuliana72 Lun 25 Oct 2010, 7:05 pm

superba.ce fir ai folosit?
iuliana72
iuliana72
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 804
Varsta : 52
Localizare : strehaia
Data de inscriere : 08/01/2010

http://iulianavioleta.sunphoto.ro/bijuterii_textile_de_vanzare

Sus In jos

  Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(5) - Pagina 5 Empty Re: Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(5)

Mesaj Scris de adrina Lun 25 Oct 2010, 7:07 pm

fir 50%bumbac 50%acril cumparat de pe forum din sunt disperata sa vand
nu inteleg ce se intampla,apar cuvinte in plus,nu sunt disperata sa vand,am vrut sa spun ca am luat firul de pe forum din sunt disperata sa vand
avatar
adrina
helper
helper

Numarul mesajelor : 80
Localizare : pascani
Data de inscriere : 08/02/2009

Sus In jos

  Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(5) - Pagina 5 Empty Re: Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(5)

Mesaj Scris de corilex Lun 25 Oct 2010, 10:00 pm

silvia,adrina foarte faine ,superbe. Smile
corilex
corilex
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 799
Varsta : 50
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 29/12/2009

Sus In jos

  Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(5) - Pagina 5 Empty Re: Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(5)

Mesaj Scris de craluca Lun 25 Oct 2010, 10:22 pm

Sunt de fapt 2 seturi

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

craluca
craluca
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 109
Localizare : prin jur
Data de inscriere : 31/08/2010

Sus In jos

  Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(5) - Pagina 5 Empty Re: Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(5)

Mesaj Scris de corilex Lun 25 Oct 2010, 10:30 pm

craluca,i-mi plac foarte mult combinatiile,sant foarte frumoase,felicitari aplauze
corilex
corilex
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 799
Varsta : 50
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 29/12/2009

Sus In jos

  Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(5) - Pagina 5 Empty Re: Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(5)

Mesaj Scris de cris_27 Mar 26 Oct 2010, 11:14 am

Silvia ,mie imi place cum a iesit caciulita ta si motul din varf mai ales ca eu nu stiu sa fac si m-am tot chinuit odata pana am abandonat.
Adrina,deosebite palarioara si caciulita.Felicitari.
cris_27
cris_27
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 669
Varsta : 41
Localizare : baia mare
Data de inscriere : 11/08/2009

Sus In jos

  Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(5) - Pagina 5 Empty Re: Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(5)

Mesaj Scris de stoy Mar 26 Oct 2010, 3:06 pm

Fetelor va rog sa-mi spuneti si mie cum inmultit pentru boruri ca la mine nu iasa asa frumoase, am inceput si eu o caciula pentru iarna, asta vara si cand am vazut ce porcarie de boruri mi-au iesit asa am lasat-o in dulap.
Vreau si eu una de iarna da cu boruri ca imi plac la nebunie.
stoy
stoy
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1277
Varsta : 48
Localizare : Focsani
Data de inscriere : 31/10/2009

Sus In jos

  Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(5) - Pagina 5 Empty Re: Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(5)

Mesaj Scris de bibitu Joi 28 Oct 2010, 8:53 am

cris 27 pune si tu fularul acela de la set mai intins sa vedem si noi modelul ,sau explica-ne cum ai lucrat
bibitu
bibitu
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 460
Localizare : parcare
Data de inscriere : 03/05/2010

Sus In jos

  Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(5) - Pagina 5 Empty Re: Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(5)

Mesaj Scris de cris_27 Joi 28 Oct 2010, 9:27 am

E lucrat cu piciorus dublu,cred ca asa e denumirea.Am lucrat un lant de 160 ochiuri (se poate si mai putin daca e pentru copii fularul) si am mers circular,ideea e ca sunt 3 randuri de toate.Eu am lucrat in fiecare ochi cate doua picioruse ca sa fie cat mai cret dar modelul original cred ca era altfel,adica la ultimul rand lucrai doar cate un piciorus in fiecare ochi.Este modelul facut si explicat, de Ioana cred, in primul capitol la saluri si fulare.Sper ca ai inteles ceva. wink

P.S.-uita-te si la poza de la saluri si fulare ca acolo am postat fularul pe lung.
cris_27
cris_27
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 669
Varsta : 41
Localizare : baia mare
Data de inscriere : 11/08/2009

Sus In jos

  Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(5) - Pagina 5 Empty Re: Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(5)

Mesaj Scris de Lali Joi 28 Oct 2010, 2:18 pm

Adrina, foarte frumoase palaria si caciula. Poti sa-mi spui si mie cum ai facut borul la palarie?
Multumesc frumos!
avatar
Lali
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 80
Varsta : 46
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/02/2009

Sus In jos

  Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(5) - Pagina 5 Empty Re: Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(5)

Mesaj Scris de stoy Joi 28 Oct 2010, 3:06 pm

Hai Lali sustine-ma si tu si eu am intrebat acelasi lucru putin mai devreme dar nu vrea sa ne spuna nimeni wink Sad haideti fetelor ne ajutati si pe noi cu borul la palariile voastre superbe
stoy
stoy
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1277
Varsta : 48
Localizare : Focsani
Data de inscriere : 31/10/2009

Sus In jos

  Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(5) - Pagina 5 Empty Re: Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(5)

Mesaj Scris de anasia Joi 28 Oct 2010, 3:22 pm

stoy, lali, personal , bor am facut dupa palaria aceasta (luata de pe net), se vede foarte usor modelul
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

si uite expplicatiile unei fete de pe forum, de aici (sorry, n-am retinut cine, dar multumesc)
"La bor , primul rand inmultesti din 3 in 3 ochi , iar al doilea rand din 4 in 4, randul trei lucrat normal , pana la randul 10-12 depinde cat de mare vrei "
anasia
anasia
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 554
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 01/02/2010

Sus In jos

  Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(5) - Pagina 5 Empty Re: Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(5)

Mesaj Scris de craluca Joi 28 Oct 2010, 3:24 pm

stoy a scris:Hai Lali sustine-ma si tu si eu am intrebat acelasi lucru putin mai devreme dar nu vrea sa ne spuna nimeni wink Sad haideti fetelor ne ajutati si pe noi cu borul la palariile voastre superbe

Pai depunde mult ce model faci la caciulita. Trebuie explicat pe un caz concret. Asa ca cereti explicatia la ce model va intereseaza. Nu-i rau sa urmariti si niste scheme la palarii in general. Ca borul sa se formeze drept inmultesti normal, de unde ai ramas la circumferinta capului. Daca e model, atunci lucrurile de schimba si conteaza mult modelul.
craluca
craluca
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 109
Localizare : prin jur
Data de inscriere : 31/08/2010

Sus In jos

  Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(5) - Pagina 5 Empty Re: Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(5)

Mesaj Scris de Lali Joi 28 Oct 2010, 3:52 pm

Mie mi-a placut al Adrinei, cu acele grupuri de cate 5 picioruse, de aceea am si intrebat-o. In principiu stiu ca trebuie inmultit progresiv, dar ma interesa pe cazul ei concret. Ca nu stiu cum a facut, cele 5 picioruse in primul ochi, apoi cate ochiuri a sarit, etc.

Multumesc Anasia, o sa incerc sa fac si cum zici tu; la lucruri practice eu sunt mai "inceata" trebuie sa si fac sa vad daca am priceput. Embarassed .
avatar
Lali
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 80
Varsta : 46
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/02/2009

Sus In jos

  Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(5) - Pagina 5 Empty Re: Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(5)

Mesaj Scris de stoy Joi 28 Oct 2010, 4:01 pm

Eu am palaria pe picior mic simpla, am zis sa o fac mai grosuta si mai teapana si am sunt la stadiul de inceput al borului, si am inmultit de ori imi iasa prea creata ori nu sta de nici o culoare si firul e grosut. zid
stoy
stoy
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1277
Varsta : 48
Localizare : Focsani
Data de inscriere : 31/10/2009

Sus In jos

  Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(5) - Pagina 5 Empty Re: Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(5)

Mesaj Scris de mihaelavama Joi 28 Oct 2010, 7:11 pm

model de palarie, sper sa va fie de ajutor:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

mihaelavama
mihaelavama
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 383
Varsta : 59
Localizare : vama
Data de inscriere : 07/04/2010

Sus In jos

  Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(5) - Pagina 5 Empty Re: Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(5)

Mesaj Scris de silvisor Joi 28 Oct 2010, 7:45 pm

Multumim Mihaela! kiss
silvisor
silvisor
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 177
Localizare : iasi
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

  Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(5) - Pagina 5 Empty Re: Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(5)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 5 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB