Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
 Rochii de seara, deosebite(4) - Pagina 2 EmptyIeri la 11:29 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
 Rochii de seara, deosebite(4) - Pagina 2 EmptyJoi 14 Mar 2024, 3:35 pm Scris de vlad_mom

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
 Rochii de seara, deosebite(4) - Pagina 2 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
 Rochii de seara, deosebite(4) - Pagina 2 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
 Rochii de seara, deosebite(4) - Pagina 2 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
 Rochii de seara, deosebite(4) - Pagina 2 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
 Rochii de seara, deosebite(4) - Pagina 2 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
 Rochii de seara, deosebite(4) - Pagina 2 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
 Rochii de seara, deosebite(4) - Pagina 2 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
 Rochii de seara, deosebite(4) - Pagina 2 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
 Rochii de seara, deosebite(4) - Pagina 2 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
 Rochii de seara, deosebite(4) - Pagina 2 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
 Rochii de seara, deosebite(4) - Pagina 2 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
 Rochii de seara, deosebite(4) - Pagina 2 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
 Rochii de seara, deosebite(4) - Pagina 2 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
 Rochii de seara, deosebite(4) - Pagina 2 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
 Rochii de seara, deosebite(4) - Pagina 2 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
 Rochii de seara, deosebite(4) - Pagina 2 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
 Rochii de seara, deosebite(4) - Pagina 2 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
 Rochii de seara, deosebite(4) - Pagina 2 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Rochii de seara, deosebite(4)

+67
miha2010
Kristina
ivanoiuadela9
firicel
dktimi
valentinadof
Lucia.BlueFlower
d.dana.c
Gabiuta
Miniona
m-julie
rivka
mami jeni
yo%
elutzamicutza
louise27
mischelle35
ramonasimon_74
Lucia Ro
ancone
Panea Laura
geany
leonutza69
ciresicca
stoy
diada
AlyC
LYNDA
melus
danae
violeta25
Adriana13
mariucamariuca
SilviaDumitrescu
Danny24
tomari
Marry
emmancita
danabarbu2007
ralucis
AKD
GABRELA
Steluzza
danabekk
aurishta
clodi
ema
kla78
betymi72
Admina
zylv
canadianca50
amnro
bibitu
pisi
lorinaoo1
MagdaMarin
Noemi
Camy
lotus nufar
Karina33
DANIELA.I
veniciuc nicoleta
cris69
Uca
cory74
MihaelaT
71 participanți

Pagina 2 din 12 Înapoi  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

 Rochii de seara, deosebite(4) - Pagina 2 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(4)

Mesaj Scris de DANIELA.I Dum 26 Sept 2010, 7:51 pm

Rarut,timpul e cam scurt,de lucrat lucrez intr-una,insa nu mai am timp atata de calculator.
DANIELA.I
DANIELA.I
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 861
Varsta : 52
Localizare : agnita
Data de inscriere : 15/02/2009

https://s626.photobucket.com/albums/tt349/maistra3772/

Sus In jos

 Rochii de seara, deosebite(4) - Pagina 2 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(4)

Mesaj Scris de Karina33 Joi 30 Sept 2010, 10:26 pm

Si tinuta de seara a soacrei. E interschimbabila, completabila sau cum o mai vrea.

Sunt doua rochii drepte ce se folosec ca jupa la rochia de dantela, fiecare are cate un bolerou si gentuta cu doua fete dupa nevoie. Jupele au crapatura in spate iar dantela e lasata despicata pe parti de la genunchi in jos. Mult mi-a luat sa finisez dantela ca toata partea de la decolteu e montata la mana pe tulul care ramasese cam golutz.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

 Rochii de seara, deosebite(4) - Pagina 2 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(4)

Mesaj Scris de Admina Joi 30 Sept 2010, 10:37 pm

Karina, e un fel de 3 in 1, sau 5 in 1, nu? E super ideea, daca e a soacrei, bravo ei. Si culorile sunt frumoase, impreuna.
Si munca ta, e pe masura rezultatului. Flowers

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

 Rochii de seara, deosebite(4) - Pagina 2 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(4)

Mesaj Scris de Karina33 Joi 30 Sept 2010, 11:07 pm

E colaborare! Initial o trimisesem la Sharbeck sa caute(in afara brocartului) o matase tip brocart, o dantela pe tulle moale(genul ala cu catifea) sau o tafta moale matasoasa, ceva culori verde inchis sau mov inchis(ii vin excelent culorile astea). M-a sunat ca nu se pricepe, ca vanzatoarele nu vor sa-i arate nimic decat dantela asta ce sare de 250ron/m si asa la telefon am stabilit sa isi ia bleumarin(ziceam eu) si auriu(zicea vanzatoarea) si ea a ales cea mai simpla dantela(celelate erau pline de pietre si paiete si pe suport gen plasa ce nu se poate coase). Tipa nu vrea sa sara-n ochi, doar sa fie la inaltimea evenimentului.

Multam!
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

 Rochii de seara, deosebite(4) - Pagina 2 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(4)

Mesaj Scris de veniciuc nicoleta Vin 01 Oct 2010, 9:37 am

karina borderia este mirat2 ..poseteta este mirat2 rochia si boleroul la fel mirat2,ce sa mai...
veniciuc nicoleta
veniciuc nicoleta
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 637
Varsta : 37
Localizare : navodari
Data de inscriere : 18/02/2010

Sus In jos

 Rochii de seara, deosebite(4) - Pagina 2 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(4)

Mesaj Scris de betymi72 Vin 01 Oct 2010, 9:44 am

superbe!!!!!!!!!! si dantela e finuta...
betymi72
betymi72
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2531
Varsta : 51
Data de inscriere : 16/02/2010

http://picasaweb.google.com/betymi72

Sus In jos

 Rochii de seara, deosebite(4) - Pagina 2 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(4)

Mesaj Scris de kla78 Vin 01 Oct 2010, 11:10 am

frumoase tare,imi place mult dantela,totusi de ce sta cusatura la bolero asa incretita la pensele din fata?si la rochita crem la fel?


Ultima editare efectuata de catre kla78 in Vin 01 Oct 2010, 11:12 am, editata de 1 ori (Motiv : completare)
kla78
kla78
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 522
Varsta : 45
Data de inscriere : 28/12/2008

Sus In jos

 Rochii de seara, deosebite(4) - Pagina 2 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(4)

Mesaj Scris de ema Vin 01 Oct 2010, 12:50 pm

Karina cum incretesti voalul de la corsaje? ai vreo metoda?
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

 Rochii de seara, deosebite(4) - Pagina 2 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(4)

Mesaj Scris de Uca Vin 01 Oct 2010, 1:24 pm

Karina... wow... imi place mult combinatia.
Imi place cum ai facut gentuta si ca ai schimbat sensul modelului broderiei.
Cu ce ai intarit-o?
Flowers

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

 Rochii de seara, deosebite(4) - Pagina 2 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(4)

Mesaj Scris de clodi Vin 01 Oct 2010, 5:16 pm

Karina, sunt, intr-adevar, foarte frumoase rochitele si dantela!
si pentru ca tot mi-ai zis la genti.... Smile

Ca de cand am zis si n-am facut ..... postez si eu rochita cu volane. Tiparul este luat de pe site-ul burda -model benedikta. Pentru finisaje nu am urmat exact instructiunile lor pt ca nu imi placeau cum arata - pentru volane ei ziceau ca pe dosul volanului se pune voal, insa in faldurile acelea se vede si dosul si nu imi placea ideea; plus ca 'fusta' era prevazuta cu o crapatura la spate ca sa poti merge...io i-am pus un clin in contiuarea volanului, clin care e prelungit si mai sus de volan, pe jupa ca sa imi dea lejeritate. In rest cred ca am facut ca la ... burda Smile
Ce este inedit pentru mine la tiparul acesta sunt pensele in X - pe fiecare laterala se formeaza cate un X ce tine locul penselor clasice de la piept si talie. Cred ca se intelege mai bine din poza cu tiparul. Spatele este asimetric cu fermoarul pus pe diagonala (singurlul bai e ca trebuie sa te imbraci cu rochia peste cap).
Am folosit matase naturala (burda recomanda tafta) iar captuseala este una foarte moale - n-am gasit textura aceasta de captuseala la culooare dar a fost bine ca asa am gasit si cu ce sa fac marginea la volane (nu vroiam margine neagra sub nici o forma) lol!
Iaca si pozele si zau ca in realitate nu ma face asa umflatica Smile (rochia este necalcata deci fiti miloase iar pantofii din poze nu sunt pentru rochia aceasta)

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

La asta m-am mesterit vreo 5 weekend-uri ... io-s cu cele 2 viteze: incet si incetisor Laughing
clodi
clodi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1217
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 31/07/2009

http://clodihandmade.blogspot.com/

Sus In jos

 Rochii de seara, deosebite(4) - Pagina 2 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(4)

Mesaj Scris de aurishta Vin 01 Oct 2010, 5:38 pm

Foarte faina rochia, deosebita . Iar culoarea e super.Iar cu vitezele, te inteleg, si eu am ceva in lucru de vreo 3 saptamani, poate la primavara le termin! rade
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

 Rochii de seara, deosebite(4) - Pagina 2 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(4)

Mesaj Scris de ema Vin 01 Oct 2010, 6:20 pm

O rochie frumoasa Felicitari
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

 Rochii de seara, deosebite(4) - Pagina 2 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(4)

Mesaj Scris de danabekk Vin 01 Oct 2010, 7:40 pm

Foarte frumoase Clodi si Karina... Cand o sa cresc mare, poate-poate... wink fac si eu d-astea... Clodi, la rochita ta imi place de mor asimetria, si faptul ca nu pot numara volanele...si, te rog sa ma crezi, am vederea foarte buna...

rade
danabekk
danabekk
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 200
Localizare : Atlanta, GA
Data de inscriere : 07/01/2010

Sus In jos

 Rochii de seara, deosebite(4) - Pagina 2 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(4)

Mesaj Scris de Karina33 Vin 01 Oct 2010, 9:37 pm

Wow Clodi! Iti sta excelent rochia! Unde te vezi tu umflatica ? mirat
Sunt super volanele! Cati kilometri de matase ti-au intrat? Si-mi place si rosu asta bordo. Tocmai ca nu-i rosul ala strident de apare la rochiile spanish!

A meritat asteptarea, s-o porti facand ravagii! Flowers

^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

Cu ochii pe rochia lui Clodi n-am apucat sa vad ce s-a mai scris inainte.

Ema am facut un tutorial cu corsajul increti, da-i cautare ca apare!

Kla din pacate la materialele astea de saten(si e si subtirel) orice apare amplificat. Asezat pe corp se umple(ca e cu ce!) si sta intins, cretii aia dispar.

Uca la gentuta am intarit fiecare fata doar cu termocolant pe suport de relon(cel de hartie lipit pe saten se bubeaza sau cuteaza, iar cel cu panza e prea texturat si apare pe fata modelul tesaturii). Asa ca nu-i foarte teapana gentuta, suficient cat sa stea ceva in ea fata sa se stranga.

Nicoleta sper ca nu crezi ca as fi atat de nebuna sa fac/aplic eu atata broderie! Doar la decolteu am am aplicat marginea aia zimtata si florile! Si asa mi-a luat vreo doua ore ca se incurca ata in margelute!


Ultima editare efectuata de catre Karina33 in Vin 01 Oct 2010, 10:25 pm, editata de 2 ori (Motiv : sunt chioara! scuze!)
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

 Rochii de seara, deosebite(4) - Pagina 2 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(4)

Mesaj Scris de Uca Vin 01 Oct 2010, 9:43 pm

Clodi, am ramas asa mirat2 , este dementiala si se aseaza super pe corpul tau ( arati bine cyclops ).
Sa mai faci din astea.
Cred ca ai muncit nu gluma.
Felicitarile mele!!!!!!
Flowers

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

 Rochii de seara, deosebite(4) - Pagina 2 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(4)

Mesaj Scris de Camy Vin 01 Oct 2010, 10:18 pm

CLODI suuuuperba ,n-am cuvinte imi place la nebunie ,iti vine perfect,ce ai pus pe marginea volanelor?bie roz?

vreau si eu tiparul Smile

ai purtat rochita sau urmeaza?felicitari inca o data chiar este superba
Camy
Camy
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1206
Varsta : 43
Localizare : buzau
Data de inscriere : 21/10/2008

Sus In jos

 Rochii de seara, deosebite(4) - Pagina 2 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(4)

Mesaj Scris de Admina Vin 01 Oct 2010, 10:23 pm

ura Clodi, un ropot de aplauze! OLE!
E foarte frumoasa rochia si muncita, la cate volane are. Si matase... pe deasupra. Deci da, la mai multe. love

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

 Rochii de seara, deosebite(4) - Pagina 2 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(4)

Mesaj Scris de MihaelaT Vin 01 Oct 2010, 10:28 pm

Clodo, Karina, ma enervati cu ce frumuseti faceti beat
Karina, imi place grozav 3 in 1....frumos, frumos... deh, doar de aistea sti sa faci.
Clodi, faina rau si-ti vine bine...mamaaa, ce grasa te face rade Mi-am pus si ochelarii si tot nu vad bine ca tot slaba esti.
Felicitari!

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

 Rochii de seara, deosebite(4) - Pagina 2 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(4)

Mesaj Scris de Noemi Sam 02 Oct 2010, 1:24 am

Foarte frumoasa rochia. Si ce complicat este tiparul!!! Brrr
Noemi
Noemi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1541
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/07/2009

Sus In jos

 Rochii de seara, deosebite(4) - Pagina 2 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(4)

Mesaj Scris de Steluzza Sam 02 Oct 2010, 11:50 am

E supeeeeeeeeeeer rochia Clodi esti tare.Vrem sa mai vedem lucruri facute de tine.
Steluzza
Steluzza
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 741
Data de inscriere : 17/03/2010

Sus In jos

 Rochii de seara, deosebite(4) - Pagina 2 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(4)

Mesaj Scris de aurishta Sam 02 Oct 2010, 12:31 pm

Clodi nu mai are loc sa sa mai reactioneze la asa un asalt de wow-uri! rade
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

 Rochii de seara, deosebite(4) - Pagina 2 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(4)

Mesaj Scris de DANIELA.I Sam 02 Oct 2010, 4:47 pm

Aceeasi intrebare aveam si eu,de ce apar incretiturile acelea pe bolerou si rochii?Si eu am lucrat f. f. mult saten,dar incretiturile acelea nu au voie sa existe.In rest imi place rochia ta CLODI,e deosebita.
DANIELA.I
DANIELA.I
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 861
Varsta : 52
Localizare : agnita
Data de inscriere : 15/02/2009

https://s626.photobucket.com/albums/tt349/maistra3772/

Sus In jos

 Rochii de seara, deosebite(4) - Pagina 2 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(4)

Mesaj Scris de clodi Sam 02 Oct 2010, 9:49 pm

Acum am reusit sa pun si eu mana pe laptop Smile
Va multumesc tare tare mult pentru aprecieri. Nici nu stiti cat ma bucura ca am reusit un lucru atat de apreciat love
Au intrat 6 m de matase. Banda bie e roz spre ciclamen si e facuta din captuseala folosita si la rochie Smile Captuseala aceasta are o textura diferita fata de cea pe care o stiam eu plus ca nu prea luceste si nu se destrama usor.
Numarul de volane... volanele sunt de fapt niste cercuri desfacute (taiate)... pentru primul volan de sus si cel de la baza sunt unite cate 3 cercuri si sunt singurele volane care sunt de jur imprejur. Celelalte volane sunt cercuri din acestea aplicate unul cate unul. In total au fost 14 cercuri. Dana, de aceea nu poti sa numeri volanele Smile
Cami, am purtat rochia la nunta unei bune prietene la care am fost nasi iar nunta a fost cu tema spaniola. Sotul meu este tare incantat de rochie - mai ales ca n-am facut mai nimic altceva in perioada aceea decat croitoreala si erau materialele insirate in toata casa, dar a zis ca a meritat love Cami, pot sa iti trimit tiparul pe mail daca imi dai adresa ta.
Karina, nu am vrut rosul acela pur, dar trebuie sa recunosc ca bordo-ul acesta a fost singura optiune... vroiam matase, dar nici prea lucioasa, nici transparenta si nici orice culoare rade noroc ca nuata aceasta era una din optiuni ca altfel nu stiu ce faceam cu atatea pretentii...
Multumesc inca o data! hug
clodi
clodi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1217
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 31/07/2009

http://clodihandmade.blogspot.com/

Sus In jos

 Rochii de seara, deosebite(4) - Pagina 2 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(4)

Mesaj Scris de GABRELA Dum 03 Oct 2010, 12:52 pm

Ce pot sa zic Clodi la rochia ta ...decat OLEEEEEEEEEE:) tare faina
GABRELA
GABRELA
helper
helper

Numarul mesajelor : 50
Localizare : hunedoara
Data de inscriere : 13/08/2010

Sus In jos

 Rochii de seara, deosebite(4) - Pagina 2 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(4)

Mesaj Scris de amnro Dum 03 Oct 2010, 4:01 pm

clodi, e super super rochia ta. felicitari si sa o (mai) porti sanatoasa.da' sa stii ca nu e frumos sa faci asa minunatii si sa nu ne arati si noua. noroc cu karina ca are memorie de elefant.

am reusit si eu sa termin rochitele pt nunta, ma rog, a mea e impropriu spus "terminata" mai degraba "purtabila" dar vorba karinei doar eu stiu ce si cum.

rochia prietenei mele e dintr-un material pe care nu-l cunosc, mama imi zicea ceva care suna a "sarjan" si captusita cu satin gri, e cu un umar gol, cordonul si floarea sunt din tafta, iar "manusile" din satin gri si tul turqoise. toata partea de sus e fronsata, si fata si spatele.

a mea e din ce aveam prin casa, sus un material foarte frumos si moale, un fel de satin creponat si cu tul deasupra, pe care am cusut margelute multicolore, braul e din satin fronsat si cu margelute la culoare, iar fusta (un satin foarte greu) e chinuita rau saraca initial un semiclos prea stramt, modificat intr-un clos incretit dar prea larg ulterior stramtat intr-un cine mai stie ce, poate niste clini.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
amnro
amnro
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 930
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 26/10/2009

https://www.facebook.com/pages/Rochii-elegante/173196092774733?r

Sus In jos

 Rochii de seara, deosebite(4) - Pagina 2 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(4)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 12 Înapoi  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB