Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Cine stie? Modele tricotate II - Pagina 8 EmptyIeri la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Cine stie? Modele tricotate II - Pagina 8 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Cine stie? Modele tricotate II - Pagina 8 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Cine stie? Modele tricotate II - Pagina 8 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Cine stie? Modele tricotate II - Pagina 8 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Cine stie? Modele tricotate II - Pagina 8 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Cine stie? Modele tricotate II - Pagina 8 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Cine stie? Modele tricotate II - Pagina 8 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Cine stie? Modele tricotate II - Pagina 8 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Cine stie? Modele tricotate II - Pagina 8 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Cine stie? Modele tricotate II - Pagina 8 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Cine stie? Modele tricotate II - Pagina 8 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Cine stie? Modele tricotate II - Pagina 8 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Cine stie? Modele tricotate II - Pagina 8 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Cine stie? Modele tricotate II - Pagina 8 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Cine stie? Modele tricotate II - Pagina 8 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Cine stie? Modele tricotate II - Pagina 8 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Cine stie? Modele tricotate II - Pagina 8 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Cine stie? Modele tricotate II - Pagina 8 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Cine stie? Modele tricotate II - Pagina 8 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Cine stie? Modele tricotate II

+75
ella_me
Dionisia
danire
loredana40
mari42
cica elena
Abinusu
iuliana72
arra
Dodo-pui
Angelica18
murca
lika
squirrel
elenao
covasna1978
mariaz_09
anda81
rodikuta
chemio
piciul
mariutakiss
canadianca50
danida
eriliana
rebel
ivanoiuadela9
ioana istrate
ninatopor
pufoi
silvia adriana
cristinica_70
rucsy
lennny
EuIrinuca
rora
zarazaabrudan
m.m.
yoannacri
tomari
emmancita
myky7robc
adriana@n
Ana Maria
Maria51
masullomamic
firicel
Uca
MagdaMarin
Dana06
dadina
mishou
iozefina
datsun
lavlav
Comoara casei
dayanna
doraly
roxanna
Giobsy
florentina2006
craluca
Delilah_FM
teisoara
SilviaDumitrescu
24elena
letho
melus
radamaria
samo99ro
irish05
cory74
aba
Zana Mica
ioana soare
79 participanți

Pagina 8 din 11 Înapoi  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Urmatorul

In jos

Cine stie? Modele tricotate II - Pagina 8 Empty Re: Cine stie? Modele tricotate II

Mesaj Scris de Ana Maria Dum 19 Feb 2012, 7:42 pm

Canadianca, poate gasesti ceea ce te intereseaza printre modelele de aici
link
Ana Maria
Ana Maria
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 514
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/07/2009

http://www.firetricotat.ro

Sus In jos

Cine stie? Modele tricotate II - Pagina 8 Empty Re: Cine stie? Modele tricotate II

Mesaj Scris de rora Dum 19 Feb 2012, 9:32 pm

Multumesc pentru cartulie! pentru mine e greut pentru ca eu nu am dobandit inca mestesugul traducerii diagramelor! produc dupa filmulete, atat! dau de 100 de ori sa mearga filmul si imi iese si mie! pana invat! va pup! multumim, Nina si Ana si tuturor! cu drag!
rora
rora
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 100
Varsta : 43
Localizare : ploiesti
Data de inscriere : 17/11/2010

Sus In jos

Cine stie? Modele tricotate II - Pagina 8 Empty Re: Cine stie? Modele tricotate II

Mesaj Scris de samo99ro Lun 20 Feb 2012, 12:32 pm

Cartulie? Vreau si euuuu... Saru'mana. Trimis adresa de mail pe PM.
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

Cine stie? Modele tricotate II - Pagina 8 Empty Re: Cine stie? Modele tricotate II

Mesaj Scris de canadianca50 Lun 20 Feb 2012, 9:19 pm

Ana Maria multumesc mult am gasit acolo ceva asemanator Tweed 2 si Multicolored beehive dar din pacate nu le pot traduce Modelul pe care l-am vazut erau mai intrate culorile unele in altele adica piciorusele .Inca o data multumesc
canadianca50
canadianca50
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1841
Localizare : acolo si aici
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Cine stie? Modele tricotate II - Pagina 8 Empty as dori modelelul de la casute

Mesaj Scris de mariutakiss Mier 22 Feb 2012, 8:48 am

Am vazut un pulovar cu modelul ,,CASUTE,,dar nu stiu sa il fac,cred ca nu e prea complicat ,sunt o incepatoare si tare as vrea sa-l incerc,daca cineva il stie as vrea sa il descrie. sunt foarte multe modele tricotate dragute dar binenteles pentru persoanele care au o experienta in tricotat. multumesc. Mariuta.
mariutakiss
mariutakiss
helper
helper

Numarul mesajelor : 1
Localizare : mures
Data de inscriere : 04/01/2012

Sus In jos

Cine stie? Modele tricotate II - Pagina 8 Empty Re: Cine stie? Modele tricotate II

Mesaj Scris de canadianca50 Mier 22 Feb 2012, 7:39 pm

cum se procedeaza cu cartea ? si eu as vrea ! multumesc
canadianca50
canadianca50
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1841
Localizare : acolo si aici
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Cine stie? Modele tricotate II - Pagina 8 Empty Re: Cine stie? Modele tricotate II

Mesaj Scris de ninatopor Mier 22 Feb 2012, 9:24 pm

Canadianca50, iti trimit cartea pe care am primit-o si eu de la Eriliana, daca imi trimiti un email pe adresa care ti-am trimis-o intr-un PM
Mariutakiss, nu cred ca numele de "casute" spune la prea multa lume ceva. Daca ai pune o poza cu modelul, sigur va fi cineva care te va ajuta.
Vreau sa fac o paturica dintr-un fir subtire, pentru serile mai racoroase de vara,pentru o fetita care se va naste in iunie. Ma puteti sfatui ce model ar merge? M-ar tenta ceva dantelat, dar.... astept idei, daca aveti......
tricot
ninatopor
ninatopor
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 73
Varsta : 63
Localizare : Braila
Data de inscriere : 13/11/2010

Sus In jos

Cine stie? Modele tricotate II - Pagina 8 Empty Re: Cine stie? Modele tricotate II

Mesaj Scris de piciul Mier 22 Feb 2012, 9:34 pm

Pot primi si eu cartea? click
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Cine stie? Modele tricotate II - Pagina 8 Empty Re: Cine stie? Modele tricotate II

Mesaj Scris de eriliana Vin 24 Feb 2012, 11:32 am

Da ,piciule ,cu mare placere ,dar am nevoie de adresa ta de e-mail.Am si eu o rugaminte : zilele astea am vazut aici pe forum o bluza /pulover tricotat in romburi mari...am cautat astazi toata ziua poza si nu o mai gasesc.Ma poate ajuta cineva? kiss
eriliana
eriliana
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 349
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 15/01/2012

Sus In jos

Cine stie? Modele tricotate II - Pagina 8 Empty Re: Cine stie? Modele tricotate II

Mesaj Scris de chemio Lun 27 Feb 2012, 9:06 pm

ninatopor a scris:
Vreau sa fac o paturica dintr-un fir subtire, pentru serile mai racoroase de vara,pentru o fetita care se va naste in iunie. Ma puteti sfatui ce model ar merge? M-ar tenta ceva dantelat, dar.... astept idei, daca aveti......
Gasiti modele de paturici aici.
Eu lucrez acum paturica asta doar ca nu folosesc multe culori.
Firul meu este acesta.
chemio
chemio
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 182
Varsta : 48
Localizare : Pitesti
Data de inscriere : 11/09/2009

Sus In jos

Cine stie? Modele tricotate II - Pagina 8 Empty Re: Cine stie? Modele tricotate II

Mesaj Scris de ninatopor Mar 28 Feb 2012, 12:14 am

Chemio, multumesc mult pentru ajutor. Merci
Am inceput paturica azi dimineata, dar ma tenteaza si modelul pe care il lucrezi tu. Daca ma hotarasc a mai fac una , voi apela la tine sa imi explici modul de lucru. Nora mea naste in iunie si fina ei, care imi este mie nepoata naste in august, asa ca ar trebui sa dau mai repede din andrele! rade
ninatopor
ninatopor
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 73
Varsta : 63
Localizare : Braila
Data de inscriere : 13/11/2010

Sus In jos

Cine stie? Modele tricotate II - Pagina 8 Empty Re: Cine stie? Modele tricotate II

Mesaj Scris de rodikuta Mar 28 Feb 2012, 7:39 am

Buna fete harnice si pricepute! Si eu tricotez in timpul meu liber Imi place si ma relaxeaza. Am intrat in sectiunea asta pentru a va cere ajutorul in descifrarea unui model. Anexez modelul, cu multumiri anticipate.[quote][img][/img]
rodikuta
rodikuta
helper
helper

Numarul mesajelor : 3
Localizare : focsani
Data de inscriere : 17/11/2010

Sus In jos

Cine stie? Modele tricotate II - Pagina 8 Empty Re: Cine stie? Modele tricotate II

Mesaj Scris de myky7robc Mar 28 Feb 2012, 10:21 am

ridicuta, nu se vede nimic, du-te si vezi sectiunea de atasare a pozelor -pas cu pas, de la Tehnic, bine?
myky7robc
myky7robc
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3432
Varsta : 59
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Cine stie? Modele tricotate II - Pagina 8 Empty Re: Cine stie? Modele tricotate II

Mesaj Scris de chemio Mar 28 Feb 2012, 6:22 pm

ninatopor a scris:Chemio, multumesc mult pentru ajutor. Merci

Pentru o SUPERSOACRA, ORICAND! Sa va traiasca bebelusii!
chemio
chemio
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 182
Varsta : 48
Localizare : Pitesti
Data de inscriere : 11/09/2009

Sus In jos

Cine stie? Modele tricotate II - Pagina 8 Empty Re: Cine stie? Modele tricotate II

Mesaj Scris de rodikuta Vin 02 Mar 2012, 4:37 pm

nu m-am descurcat cu poza nu muncesc ...deh...tehnologia asta...Stie cineva modelul ochi de zea sau za...nu stiu exact...
rodikuta
rodikuta
helper
helper

Numarul mesajelor : 3
Localizare : focsani
Data de inscriere : 17/11/2010

Sus In jos

Cine stie? Modele tricotate II - Pagina 8 Empty Re: Cine stie? Modele tricotate II

Mesaj Scris de anda81 Sam 03 Mar 2012, 8:01 am

Chemio asteptam poze cu paturica.Culoarea firului e deosebita.E pt o fetita,oare?
anda81
anda81
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 334
Localizare : cluj-napoca
Data de inscriere : 04/02/2010

Sus In jos

Cine stie? Modele tricotate II - Pagina 8 Empty Re: Cine stie? Modele tricotate II

Mesaj Scris de chemio Joi 08 Mar 2012, 10:27 pm

anda81 a scris: Chemio asteptam poze cu paturica.Culoarea firului e deosebita.E pt o fetita,oare?

Da, este pentru fetita mea Anna. Din pacate, am pus-o pe tusa pentru ca acum lucrez gentute. Cand va fi gata o sa o postez.
Spor la lucru!
chemio
chemio
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 182
Varsta : 48
Localizare : Pitesti
Data de inscriere : 11/09/2009

Sus In jos

Cine stie? Modele tricotate II - Pagina 8 Empty Re: Cine stie? Modele tricotate II

Mesaj Scris de ninatopor Lun 12 Mar 2012, 4:01 pm

Fetelor, graviduta mea s-a indragostit de caciulita asta:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Ca mod de lucru am crezut ca asta e ok:
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
dar cand ma uit la codita caciulitei, parca o vad gen "spirala". Voi ce ziceti? Vreau sa o incep maine sau paimaine, si numai la ea imi sta gandul de cand mi-a trimis poza.... zid
ninatopor
ninatopor
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 73
Varsta : 63
Localizare : Braila
Data de inscriere : 13/11/2010

Sus In jos

Cine stie? Modele tricotate II - Pagina 8 Empty Re: Cine stie? Modele tricotate II

Mesaj Scris de pufoi Lun 12 Mar 2012, 4:08 pm

Nina ce frumoasa e!!!
da' oare codita nu o fi crosetata, de iese asa spiralata?
pufoi
pufoi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2566
Varsta : 50
Localizare : italia
Data de inscriere : 02/11/2011

Sus In jos

Cine stie? Modele tricotate II - Pagina 8 Empty Re: Cine stie? Modele tricotate II

Mesaj Scris de mariaz_09 Lun 12 Mar 2012, 4:11 pm

Codita,sigur este lucrata spiralat .Se poate si cu acele de tricotat si cu croseta.
mariaz_09
mariaz_09
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 762
Varsta : 71
Localizare : Deva
Data de inscriere : 08/01/2010

Sus In jos

Cine stie? Modele tricotate II - Pagina 8 Empty am nevoie de descrierea modelului

Mesaj Scris de covasna1978 Mier 14 Mar 2012, 8:46 am

am gasit niste modele super faine pentru copilasi si nu numai dar din pacate nu am stiu cum sa fac acele modele, le-a avut bunica mea si dupa moartea ei s-a peirdut caietele cu modele. Daca ma ajutati o sa va fiu recunoscatoare
numai sa imi spuneti cum sa atasez pozele cu model ca sunt noua pe acest forum si nu prea pricep
covasna1978
covasna1978
helper
helper

Numarul mesajelor : 2
Localizare : sf.gheorghe
Data de inscriere : 14/03/2012

Sus In jos

Cine stie? Modele tricotate II - Pagina 8 Empty Re: Cine stie? Modele tricotate II

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Mier 14 Mar 2012, 8:53 am

covasna1978 bine ai venit pe forum si pentru ca esti noua te rog sa citesti relulamentul forumului [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link], cum se ataseaza poze [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] si rasfoieste forumul cu rabdare si atentie ca poate gasesti si modele pe care le cauti dar var cu siguranta vei gasi suvbiecte unde sa ceri ajutor asa cum ai procedat azi.
Iti dorim sedere placuta si te asteptam cu totusi cu poze !

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Cine stie? Modele tricotate II - Pagina 8 Empty Re: Cine stie? Modele tricotate II

Mesaj Scris de irish05 Mier 28 Mar 2012, 5:34 pm

am gasit un model ajurat taaaaaaaare frumos.
cine stie italiana ar putea sa descifreze modelul? sau chiar cine nu stie italiana Smile
ia uitati-va : Smile
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
irish05
irish05
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 622
Localizare : around the world
Data de inscriere : 29/11/2008

Sus In jos

Cine stie? Modele tricotate II - Pagina 8 Empty Re: Cine stie? Modele tricotate II

Mesaj Scris de elenao Mar 24 Apr 2012, 7:58 pm

Buna fetelor! Am gasit acest model dar nu am gasit nici schema nici descriere la el, are cineva idee cum se face?
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

O seara frumoasa!
elenao
elenao
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 61
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 31/01/2012

Sus In jos

Cine stie? Modele tricotate II - Pagina 8 Empty Re: Cine stie? Modele tricotate II

Mesaj Scris de ioana soare Mar 24 Apr 2012, 8:15 pm

Sunt torsade. Liniile serpuite apar incalecand ochiurile pe fata ale tulpinilor cu cate un ochi pe dos. Ca sa se incline spre dreapta iei un ochi pe dos pe andreaua de rezerva si il tii in spatele lucrului, lucrezi ochiurile/ochiul pe fata, apoi lucrezi ochiul pe dos de pe andreaua de rezerva. Ca sa se incline spre stanga iei pe andreaua de rezerva ochiurile/ochiul pe fata si le/il tii in fata lucrului, lucrezi un ochi pe dos, apoi ochiurile/ochiul pe fata de pe andreaua de rezerva.
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Cine stie? Modele tricotate II - Pagina 8 Empty Re: Cine stie? Modele tricotate II

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 8 din 11 Înapoi  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB