Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 10 EmptyAstazi la 6:43 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 10 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 10 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 10 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 10 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 10 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 10 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 10 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 10 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 10 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 10 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 10 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 10 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 10 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 10 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 10 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 10 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 10 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 10 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 10 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Pantaloni de dama sau barbatesti - 2

+74
Panea Laura
dienutzababy
stoy
ancush
aurishta
bobitica
Chirrox13
SilviaDumitrescu
alexia
nicopop
violeta25
louise27
tomari
andreeaX
badulet iolanda roxana
zylv
Lucia Ro
alinutza_andrei08
nicoleta_mc
ismi3ismi
kabunta
Motzu
ivanutamihaela
amoni
kamelyaa
Floren
emmancita
monaoprescu
StMihaela
cory74
vilcris
iolanda evelina
norelif
arielas
corina corina
florindogul2011
olympia
DANIELA.I
d.dana.c
aurelia.c
Noemi
ioana soare
gaby_6002002
mnarcisa
diada
zsofia
Steluzza
diana_roxana
Indra
violetas
Camy
valentinadof
ema
MihaelaT
bibitu
geany
Uca
clodi
RalucaS
kla78
IrisT
pisi
oana_007
GABRELA
virus
Admina
m-julie
Cornelya
amnro
cristina.moncea
Karina33
carmenzoe
rosita
MagdaMarin
78 participanți

Pagina 10 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 10 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti - 2

Mesaj Scris de nicopop Dum 12 Iun 2011, 12:46 pm

Felicitari,geany!Ce bine i-ai finisat!Te perfectionezi pe zi ce trece si ne incurajezi si pe noi ,celelalte sa incercam! Flowers
nicopop
nicopop
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 250
Varsta : 36
Localizare : Maramures,Romania
Data de inscriere : 11/03/2011

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 10 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti - 2

Mesaj Scris de Chirrox13 Dum 12 Iun 2011, 2:08 pm

mirat2 Geany, eu nu vad niciun defect, m-al lasat masca. De ce nu-ti deschizi o casa de moda? Ai talent cu carul....Felicitari, pt tine muuuuulte flori Flowers Flowers Flowers
Chirrox13
Chirrox13
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1567
Varsta : 44
Data de inscriere : 10/04/2011

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 10 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti - 2

Mesaj Scris de geany Dum 12 Iun 2011, 2:11 pm

Nico, multumesc foarte mult!
Chirrox, ma magulesti; sa cosi o pereche de pantaloni aproape bine, nu este suficient pentru un pas atat de mare. Multumesc foarte mult!
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 10 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti - 2

Mesaj Scris de arielas Dum 12 Iun 2011, 4:01 pm

Geany si eu spun la fel ca fetele : ti-au iesit foarte bine . love
arielas
arielas
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1345
Localizare : la casa mea
Data de inscriere : 29/09/2010

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 10 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti - 2

Mesaj Scris de geany Lun 13 Iun 2011, 9:38 pm

Multumesc arielas. pupi
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 10 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti - 2

Mesaj Scris de bobitica Lun 20 Iun 2011, 1:18 pm

Am reusit si eu sa mai fac cate ceva de croitorie.Ceva care sa il si pot arata pe forum.Ptr. ca iubitul meu are nevoie de pantaloni destul de lungi(datorita inaltimii)ii mai fac eu(gasim dar dupa multe cautari si se cam plictiseste in magazine).Am luat un material de blug destul de subtire ca sa fie racorosi si...iata ce a iesit:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Nu sunt chiar grozave pozele,dar eu sunt mandra ca ii plac si ca ii poarta.
O zi grozava tuturor si spor la mesterit frumuseti!
bobitica
bobitica
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 206
Varsta : 47
Localizare : Galati
Data de inscriere : 02/11/2009

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 10 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti - 2

Mesaj Scris de MihaelaT Lun 20 Iun 2011, 1:20 pm

Sunt tare frumosi si reusiti. Felicitari!

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 10 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti - 2

Mesaj Scris de bobitica Lun 20 Iun 2011, 1:26 pm

Multumesc,mie imi pare mai simplu sa lucrez haine barbatesti.Par mai putin pretentiosi.Cand ii lucrez fetei mele.....dupa ce face o multime de mofturi.....nici nu poarta.Oricum nu se compara cu fumusetile vazute aici pe forum,sunteti incredibile,si va ¨spionez¨aproape zilnic. kiss
bobitica
bobitica
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 206
Varsta : 47
Localizare : Galati
Data de inscriere : 02/11/2009

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 10 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti - 2

Mesaj Scris de aurishta Lun 20 Iun 2011, 1:27 pm

Sunt foarte frumosi,, Bobitica!
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 10 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti - 2

Mesaj Scris de diada Mar 21 Iun 2011, 9:42 am

Bobitica, sunt reusiti, de unde ai avut tipar? Problema asta o am si eu, nu-si gaseste repede si se plictiseste de probat/cautat si tot la mana mea ajunge, numai ca eu jonglez cu 2 tipare, atat am reusit sa iau din burda sa-i placa, dar cu siguranta i-ar placea si croiala asta. Felicitari!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 10 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti - 2

Mesaj Scris de geany Mar 21 Iun 2011, 9:50 am

Bibitica, reusiti pantalonii de blug! Sa-i poarte cu placere si sa-i mai faci! kiss
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 10 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti - 2

Mesaj Scris de Chirrox13 Mar 21 Iun 2011, 10:32 am

Am facut si eu pantaloni. Unul scurt de casa din 2 tricouri care "tipau"pe mine, si unii lungi din stofa.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Pe cei de casa nu i-am finisat in totalitate.
Chirrox13
Chirrox13
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1567
Varsta : 44
Data de inscriere : 10/04/2011

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 10 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti - 2

Mesaj Scris de bobitica Mar 21 Iun 2011, 2:26 pm

Multumesc de aprecieri.
Diada,uite de aici am luat eu tiparul link
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Dar are un inconvenient :jos sunt foarte largi.Eu ii mai desenez dupa ce copii tiparul pe material,ii ingustez (cam la masura pantalonilor care ii poarta el).E a doua pereche facuta cu tiparul asta si e multumit.Tiparul asta parerea mea ca se preteaza la pantaloni de vara ptr. ca sunt larguti.Sper sa iti fie de folos.
O zi buna tuturor.
bobitica
bobitica
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 206
Varsta : 47
Localizare : Galati
Data de inscriere : 02/11/2009

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 10 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti - 2

Mesaj Scris de diada Mar 21 Iun 2011, 3:52 pm

Multumesc! Dar buzunarele? le-ai facut tu? sa incerc sa incarc tiparul

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 10 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti - 2

Mesaj Scris de bobitica Mier 22 Iun 2011, 3:37 pm

Aaaa,buzunarele.....treaba delicata.Luam cate un servetel sau doua de bucatarie si desenam modelul de tipar.Mergeam la C.T.C.-ist si cand era de acord cu marimea,modelul,forma....treceam pe material.Apoi o noua serie de desene si stersaturi,pana au iesit asa.Ptr. ca voiam sa ii dau aspectul de blugi de vara am facut buzunare aplicate,si cum ii plac unicatele,am prelungit putin buzunarul spre spate ,de ¨dizain¨Si aici vine si greseala mea ca trebuia sa captusec buzunarele alea sau macar marginea de sus,ca acum imi da senzatia ca e cam subtire si fragila.
bobitica
bobitica
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 206
Varsta : 47
Localizare : Galati
Data de inscriere : 02/11/2009

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 10 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti - 2

Mesaj Scris de violeta25 Joi 23 Iun 2011, 1:42 pm

Chirrox sa-i porti sanatoasa hug imii plac foarte mult cei rosu cu alb mai ales ca-s facuti din tricouri
Tot vazand pe forum pantalonasi de vara, geany m-a "omorat" cu panatalonii ei de vara Flowers , m-am hotarat sa-mi fac si eu o pereche dintr-un blug subtire putin elastic
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]





Ultima editare efectuata de catre violeta25 in Joi 23 Iun 2011, 2:07 pm, editata de 1 ori
violeta25
violeta25
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 325
Varsta : 43
Localizare : navodari
Data de inscriere : 09/11/2009

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 10 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti - 2

Mesaj Scris de Chirrox13 Joi 23 Iun 2011, 1:51 pm

Violeta, multumesc...Geany ne omoara aici..dar eu cand vizitez blogul ei, des, mor mereu rade ...imi place cum i-au iesit pantalonii scurti...sa ii porti sanatoasa.
Chirrox13
Chirrox13
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1567
Varsta : 44
Data de inscriere : 10/04/2011

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 10 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti - 2

Mesaj Scris de rosita Joi 23 Iun 2011, 2:21 pm

Violeta, iti vin perfect! Bravo!
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 10 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti - 2

Mesaj Scris de bobitica Joi 23 Iun 2011, 2:27 pm

Violeta,sunt tare,tare frumosi pantalonii tai si super comozi,un tricou,pantalonii si la joaca cu copii.Ce nu imi place e ca toate sunteti asa frumoase si cu 2 bucati de material....gata minunatii.Da lasa nu oi slabi si eu vreodata.......
Felicitari Chirox si tie ptr. combinatia rosu cu alb,buna inspiratie,frumos rezultat.
bobitica
bobitica
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 206
Varsta : 47
Localizare : Galati
Data de inscriere : 02/11/2009

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 10 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti - 2

Mesaj Scris de Chirrox13 Joi 23 Iun 2011, 2:31 pm

Bobitica, multumesc pentru apreciere Merci , i-am facut sa stau in casa cu ei, nu i-am finisat in intregime si eu reciclez tot ce pot.
Chirrox13
Chirrox13
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1567
Varsta : 44
Data de inscriere : 10/04/2011

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 10 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti - 2

Mesaj Scris de geany Joi 23 Iun 2011, 3:28 pm

Violeta, foarte frumos realizati! Sa-i porti cu placere. Multumesc pt. apreciere! Smile

Chirrox, imi faci reclama la blog?! Asa fara sa te platesc?! rade Multumesc foarte mult, esti o draguta!

Am mai facut si eu ieri un pantalon, acelasi model, doar mai simplu, si atat de simplu, incat azi trebuie sa-l desfac, ca sta tare aiurea pe mine rade m-ati deochiat Embarassed
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 10 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti - 2

Mesaj Scris de Chirrox13 Joi 23 Iun 2011, 3:54 pm

geany, am fost nitel cu geana pe tine si cred ca ti-am deocheat atelierul...scuze...
Chirrox13
Chirrox13
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1567
Varsta : 44
Data de inscriere : 10/04/2011

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 10 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti - 2

Mesaj Scris de arielas Vin 24 Iun 2011, 7:57 am

Bobitica felicitari si multumim pentru tipare, am aceeasi problema cu tiparele pentru baieti ca Diada, eu am si baiat inalt si slab si nu ii prea gasesc in comert. Imi plac pantalonasii scurti Chirrox si Violeta25, felicitari si sporrr! Fetelor nu mai deocheati !!! kiss Si eu fac si desfac. E mai bine facut asa!!! rade
arielas
arielas
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1345
Localizare : la casa mea
Data de inscriere : 29/09/2010

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 10 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti - 2

Mesaj Scris de Chirrox13 Vin 24 Iun 2011, 8:27 am

Nu deochi deobicei dar m-a dat pe spate creatiile fetelor de pe bloguri....Eu acum am ramas in pana de idei/inspiratie....m-ati deocheat rade
Intr-un capitol m-am plins ca am pantaloni ...care aluneca bine de pe mine... zid zid
Am reciclat 2 perechi de pantaloni de vara(in) marimea 38, voiam sa fac pantalon cu talie reglabila si iesit pantalon cu largimea cracului reglabila zid (unde dai si unde crapa, sau...socoateala de acasa nu se potriveste cu cea din targ).
Am o problema la ei, ce sa le fac eu lor ca sa nu mai imi alunece de pe mine?
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]



Ultima editare efectuata de catre Chirrox13 in Vin 24 Iun 2011, 2:18 pm, editata de 2 ori (Motiv : corectare si completare)
Chirrox13
Chirrox13
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1567
Varsta : 44
Data de inscriere : 10/04/2011

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 10 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti - 2

Mesaj Scris de arielas Vin 24 Iun 2011, 8:54 am

Ei lasa ca azi toata ziua ai timp sa cauti inspiratie, ca e sarbatoare!
arielas
arielas
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1345
Localizare : la casa mea
Data de inscriere : 29/09/2010

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 10 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti - 2

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 10 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB