Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 7 EmptyAstazi la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 7 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 7 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 7 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 7 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 7 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 7 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 7 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 7 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 7 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 7 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 7 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 7 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 7 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 7 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 7 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 7 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 7 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 7 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 7 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Pantaloni de dama sau barbatesti - 2

+74
Panea Laura
dienutzababy
stoy
ancush
aurishta
bobitica
Chirrox13
SilviaDumitrescu
alexia
nicopop
violeta25
louise27
tomari
andreeaX
badulet iolanda roxana
zylv
Lucia Ro
alinutza_andrei08
nicoleta_mc
ismi3ismi
kabunta
Motzu
ivanutamihaela
amoni
kamelyaa
Floren
emmancita
monaoprescu
StMihaela
cory74
vilcris
iolanda evelina
norelif
arielas
corina corina
florindogul2011
olympia
DANIELA.I
d.dana.c
aurelia.c
Noemi
ioana soare
gaby_6002002
mnarcisa
diada
zsofia
Steluzza
diana_roxana
Indra
violetas
Camy
valentinadof
ema
MihaelaT
bibitu
geany
Uca
clodi
RalucaS
kla78
IrisT
pisi
oana_007
GABRELA
virus
Admina
m-julie
Cornelya
amnro
cristina.moncea
Karina33
carmenzoe
rosita
MagdaMarin
78 participanți

Pagina 7 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 7 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti - 2

Mesaj Scris de kabunta Mar 19 Apr 2011, 12:44 am

Haideti sa va arat primii mei pantaloni. I-am terminat de vreo luna dar mai trebuiau facute butonierele si cautati nasturi si am tot amanat din lipsa de timp. Mie imi sunt foarte dragi si abia astept sa vina vara.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
kabunta
kabunta
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 421
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 25/06/2010

http://georgiasew.blogspot.ro/

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 7 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti - 2

Mesaj Scris de ismi3ismi Mar 19 Apr 2011, 9:13 am

Foarte,foarte frumosi,pantalonii tai,kabunta! Felicitari!
avatar
ismi3ismi
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1165
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/05/2009

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 7 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti - 2

Mesaj Scris de clodi Mar 19 Apr 2011, 10:27 am

Sunt super simpatici pantalonii, eu ii vad zglobii asa ca pentru vara Smile
clodi
clodi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1217
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 31/07/2009

http://clodihandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 7 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti - 2

Mesaj Scris de nicoleta_mc Mar 19 Apr 2011, 11:14 am

Foarte frumosi pantalonasi.Imi plac mult de tot.Felicitari!
nicoleta_mc
nicoleta_mc
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 56
Varsta : 42
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 09/12/2010

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 7 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti - 2

Mesaj Scris de kamelyaa Mar 19 Apr 2011, 1:06 pm

fortev frumosi pantalonii.felicitari
kamelyaa
kamelyaa
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 39
Varsta : 36
Localizare : alba
Data de inscriere : 23/01/2011

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 7 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti - 2

Mesaj Scris de kabunta Mar 19 Apr 2011, 2:16 pm

Mersi fetelor. pupi
kabunta
kabunta
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 421
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 25/06/2010

http://georgiasew.blogspot.ro/

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 7 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti - 2

Mesaj Scris de corina corina Mar 19 Apr 2011, 3:04 pm

Da , chiar sunt frumosi pantalonii tai , Kabunta ! Sa-i porti sanatoasa !
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 7 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti - 2

Mesaj Scris de Uca Mar 19 Apr 2011, 3:22 pm

kabunta, sunt super, imi place pana si combinatia de culori, super...
la buzunare te-ai jucat putin sa para a quilt. love
sunt deosebiti!

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 7 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti - 2

Mesaj Scris de alinutza_andrei08 Mar 19 Apr 2011, 7:10 pm

super pantalonasii Kabunta, buzunarele sunt originale,sa-i porti cu placere
alinutza_andrei08
alinutza_andrei08
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 322
Varsta : 43
Localizare : botosani-flamanzi
Data de inscriere : 30/08/2010

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 7 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti - 2

Mesaj Scris de Lucia Ro Mar 19 Apr 2011, 10:12 pm

Azi am facut prima pereche de pantaloni din viata mea... si tot prima oara am scos un tipar din Burda. Nu mi-a fost chiar asa usor, dar recunosc cu mana pe inima ca e super fain cu tiparul scos de-a gata pe masura ta, si toate alea ... si au iesit bine zic eu... eu ma simt foarte bine in ei... Material e un bumbac satinat, maro chocolate.
Astept critici ...
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Lucia Ro
Lucia Ro
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 356
Varsta : 48
Localizare : Romania
Data de inscriere : 07/01/2010

http://lucillesdesigns.wordpress.com/

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 7 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti - 2

Mesaj Scris de arielas Mar 19 Apr 2011, 10:31 pm

Da, laude nu primesti? rade Eu nu am crititci, si nici cu ce cumpara nu am. Daca tie iti plac si mie imi plac, ajunge? Serios, chiar imi plac. Dar nu inteleg de ce nu ai mai scos tipare din burda si de ce ti s-a parut greu. Daca doar sa-l copii ti-a fost greu, iti inchipui acum dupa ce i-ai cusut, ce greu ar fi fost si sa faci tiparul?
arielas
arielas
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1345
Localizare : la casa mea
Data de inscriere : 29/09/2010

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 7 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti - 2

Mesaj Scris de zylv Mar 19 Apr 2011, 10:57 pm

kabunta,frumosi pantalonii,si sunt curioasa daca esti in concurs cu pantalonii pe care-i banui eu.am dibuit cateva concurente,si astept cu nerabdare sa vad daca am nimerit.parca sunt la alba neagra.
lucia,si pantalonii tai imi plac.nu sunt perfecti,dar nici nu se vede ca ar fi primi.te felicit Flowers
zylv
zylv
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 880
Varsta : 52
Localizare : in centrul tarii
Data de inscriere : 15/02/2009

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 7 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti - 2

Mesaj Scris de badulet iolanda roxana Mar 19 Apr 2011, 11:12 pm

deci fii atent ca io de cand flenduresc forumul n-am vazut ca este topic cu pantaloni! zid batutincap
maine postez si eu prima mea pereche, ca i-am facut sapt trecuta, da n-am facut poze, ca am zis ca n-am cui arata; maine fac sigur poze cu ei! Smile
si-s tare mandra ca mi-am construit tipar cu ajutorul explicatiilor date de maistra la tiparul postat de ea pupi si merita un mare pup pentru asta!
atata ca eu i-am preferat ceva mai stramti si n-am mai facut dunga, dar o sa fie timp de-acum si pentru asta!
kabunta, imi plac pantalonii tai, foarte ingeniosi!
lucia, reusiti pantalonii! ce bine ca ai gasit tipar gata facut! mie mi-a liat ore bune sa-l fac wink

pupici si abia astept sa vin maine cu pozuci! kiss
badulet iolanda roxana
badulet iolanda roxana
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 40
Varsta : 39
Localizare : murgeni, jud vaslui
Data de inscriere : 23/02/2010

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 7 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti - 2

Mesaj Scris de arielas Mar 19 Apr 2011, 11:40 pm

Asteptam pantalonii!!!! Zyly vrei sa deschidem un topic cu pariuri????? Pariem pe fetele de la concurs ca si eu am niste banuieli . Ne antrenam si noi in ceva, daca la pantaloni nu am fost in stare zid
arielas
arielas
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1345
Localizare : la casa mea
Data de inscriere : 29/09/2010

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 7 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti - 2

Mesaj Scris de kabunta Mar 19 Apr 2011, 11:51 pm

zylv m-ai facut sa zambesc pupi . Mersi mult de cuvintele bune fetelor. Am facut 3 perechi de panataloni lungi cu concursu asta. Chiar m-a mobilizat. Pacat ca nu sunt 100% multumita de nici unii... Acum ii descoseam iar pe ultimii sa vedem daca mai putem remedia la ei. Oricum acum vreo 2-3 luni nu credeam ca o sa fiu in stare vreodata sa fac pantaloni asa ca
kiss

Felicitari lucia au iesit bine. Curaj si celorlalate fete care nu au incercat inca. E mai usor decat pare. Singura parte mai ciudata e sa montezi fermoarul... da aia e greu doar prima data.


Ultima editare efectuata de catre kabunta in Mar 19 Apr 2011, 11:58 pm, editata de 3 ori
kabunta
kabunta
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 421
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 25/06/2010

http://georgiasew.blogspot.ro/

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 7 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti - 2

Mesaj Scris de andreeaX Mar 19 Apr 2011, 11:56 pm

Lucia Ro sunt super, din ce nr burda sunt?
andreeaX
andreeaX
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 301
Varsta : 40
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 13/02/2009

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 7 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti - 2

Mesaj Scris de Lucia Ro Mar 19 Apr 2011, 11:57 pm

Multumesc pentru incurajari fetelor... Ariela, nu am mai lucrat cu tipare din burda pentru ca am incercat sa scot eu tipar dupa haine de-a gata.. si a mers la lucruri simple ... dar la pantaloni nu am avut curaj sa ma bag nici macar pentru fiica-mea.. cat despre tiparele Burda ... am mai avut o tentativa acum ceva timp dar mi-au fugit ochii rau de tot pe tipar si nu mi-a iesit nimic... dar acum am avut rabdare sa citesc totul , instuctiuni si explicatii cap coada si am descoperit ca nu e chiar asa greu cum am crezut.
Later edit - andreeax din nr.6 2010
Lucia Ro
Lucia Ro
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 356
Varsta : 48
Localizare : Romania
Data de inscriere : 07/01/2010

http://lucillesdesigns.wordpress.com/

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 7 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti - 2

Mesaj Scris de badulet iolanda roxana Mier 20 Apr 2011, 6:07 pm

ete pantalonii! Smile scuzati decorul, n-avem chiar cel mai luxos palat Sad; pantalonii au manseta, pt ca intai am facut o fusta din materialul acela si probabil n-am stiut sa tai corect asa ca initial pantalonii mi-erau scurti, dar pana la urma rezultatul ma multumeste; abia astept cand oi fi mai libera sa fac si alte modele: cu dunga, trei sferturi, scurti, etc.
ma duc ca s-a trezit copilul meu frumos, va pupic dulce!
kiss
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


badulet iolanda roxana
badulet iolanda roxana
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 40
Varsta : 39
Localizare : murgeni, jud vaslui
Data de inscriere : 23/02/2010

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 7 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti - 2

Mesaj Scris de Admina Mier 20 Apr 2011, 7:46 pm

Vad ca merg pantalonii, ca pe banda. Felicitari Kabunta, Lucia si Roxana, sa-i purtati sanatoase si mandre de realizari. cos

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 7 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti - 2

Mesaj Scris de pisi Mar 26 Apr 2011, 1:19 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
pisi
pisi
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 302
Varsta : 38
Localizare : vaslui
Data de inscriere : 09/07/2009

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 7 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti - 2

Mesaj Scris de tomari Mar 26 Apr 2011, 1:55 pm

Pisi felicitari inca o data atat pentru concurs cat si pentru realizarile vestimentare expuse[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Am citit mai devreme ca nu lucrezi dupa tipare (reviste), deci ti le faci singura avand ca baza modelul preferat.
Succes in continuare si la cat mai multe realizari [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
tomari
tomari
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1026
Data de inscriere : 27/10/2008

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 7 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti - 2

Mesaj Scris de pisi Mar 26 Apr 2011, 6:48 pm

Merci fain,intradevar nu lucrez dupa tipare pt. ca nu am rabdare,timp si nici de unde sa le scot pt. fiecare model care-mi place.Muncesc un pic mai mult deoarece ele sunt croite cu aproximatie iar in timpul asamblarii mai fac modificari ca sa se aseze bine.
pisi
pisi
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 302
Varsta : 38
Localizare : vaslui
Data de inscriere : 09/07/2009

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 7 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti - 2

Mesaj Scris de Karina33 Mar 26 Apr 2011, 6:55 pm

Pisi lucrezi frumos si modele interesante! Felicitari!

Un sfat ti-as da: sterge bine creta aia, coase nasturii sau ce mai trebuie si calca bine produsele inainte de-a le poza ca-i pacat de munca ta sa ne sara in ochi maruntisurile astea!
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 7 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti - 2

Mesaj Scris de MihaelaT Mar 26 Apr 2011, 8:23 pm

Wouuu, Pisi, cati pantaloni frumosi ti-ai facut! Bravo!

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 7 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti - 2

Mesaj Scris de pisi Mar 26 Apr 2011, 9:03 pm

ai dreptate Karina dar nu apuc sa mai fac poze dupa ce sunt completi pt. k deja sunt la stapana lor in general nu-mi aduc si nasturi ramanand sa le ataseze dupa si eu ma multumesc macar cu o poza asa din fuga si nefinisati pt.k de multe ori ii duc la servici sa-i probeze si raman la ele nemaiapucand sa fac poze in speranta k o sa mii dea sa mai adaug(modific)ceva
(pe viitor promit sa fiu mai atenta la detalii)
pisi
pisi
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 302
Varsta : 38
Localizare : vaslui
Data de inscriere : 09/07/2009

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 7 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti - 2

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 7 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB