Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 12 EmptyAstazi la 9:46 am Scris de LRodica

» Jucarii crosetate
Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 12 EmptyJoi 14 Mar 2024, 3:35 pm Scris de vlad_mom

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 12 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 12 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 12 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 12 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 12 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 12 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 12 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 12 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 12 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 12 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 12 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 12 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 12 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 12 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 12 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 12 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 12 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 12 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Discutii despre revista Burda-3

+72
Giobsy
despina13cucli
nicoleta_mc
andreeaX
kabunta
aurelia.c
minky
mykya
tinassyliliana
roxana096
Miniona
KanKan
geany20062006
deliae2
geo
MagdaMarin
Larisa
ionela stefan
olympia
DANIELA.I
Panea Laura
artbaby
rivka
amnro
Abinusu
bibitu
mateia
d.dana.c
oana_007
arielas
Indra
cris69
emmancita
valentinadof
Steluzza
danabarbu2007
bibidesign
Cornelya
clodi
GABRELA
ileana cosanzeana
Adriana13
Daisy
onomario
kla78
m-julie
zylv
geany
RalucaS
AKD
Queen.Mary
tomari
diada
veniciuc nicoleta
skyla
Uca
gineta
cristina.moncea
rosita
ana.acount
danniela
Admina
aurishta
AlyC
Adela Ispas
anigherman
mimmi
StMihaela
noel
Karina33
Noemi
MihaelaT
76 participanți

Pagina 12 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 10, 11, 12

In jos

Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 12 Empty Re: Discutii despre revista Burda-3

Mesaj Scris de geo Vin 17 Iun 2011, 1:03 pm

Giobsy, cum zici tu ar fi cel mai practic. si daca nu e asa in revista, cine vrea sa-si faca rochia ar trebui sa si-o faca asa Laughing.
geo
geo
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1384
Varsta : 39
Localizare : Londra
Data de inscriere : 10/03/2009

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 12 Empty Re: Discutii despre revista Burda-3

Mesaj Scris de geany Mier 22 Iun 2011, 11:36 am

Am primit ieri revista burda, asa ca vin cu raspunsul la rochita mult discutata...
Partile incrucisate sunt doua benzi croite pe dublul materialului, cu un capat mai lat decat celalalt, incretite, prinse de pe laterale si incrucisate (cum am discutat noi). Partile infasate pe rochie se prind de aceasta, partile inguste formand cordonul.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 12 Empty Re: Discutii despre revista Burda-3

Mesaj Scris de rosita Mier 22 Iun 2011, 12:01 pm

Geany, esti o draguta, multumim! Cred ca benzile sunt prinse de mana (cusute cu acul) in zona pieptului ca sa nu alunece... Oricum, cred ca e o rochie greu de purtat si are multe straturi de material suprapuse, avand in vedere ca e de vara. Sau, daca cineva vrea sa slabeasca se poate folosi de surplusul termic asigurat de straturi
lol!
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 12 Empty Re: Discutii despre revista Burda-3

Mesaj Scris de delia2788 Joi 30 Iun 2011, 9:34 pm

buna. caut si eu revista Burda daca este cineva din Craiova si imi poate spune unde pot sa o gasesc , pana acum o gaseam in kaufland dar de cam 2 luni numai este. ms
avatar
delia2788
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 11
Varsta : 35
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 05/12/2009

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 12 Empty Re: Discutii despre revista Burda-3

Mesaj Scris de kerkyra Vin 01 Iul 2011, 11:37 am

Nu bag mana in foc, dar parca-parca am vazut-o acum ceva timp in Praktiker. Daca vrei, pot opri acolo intr-o zi, sa intreb daca o primesc (lucrez in zona).
kerkyra
kerkyra
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 358
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 14/01/2010

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 12 Empty Re: Discutii despre revista Burda-3

Mesaj Scris de IrisT Vin 01 Iul 2011, 5:26 pm

delia eu o iau de obicei de la chioscul de reviste de la intrarea in Real (chiar langa intrare in dreapta) si de obicei aduc destule, vreo 10 bucati (vine in ultima joi din luna). Uneori o gasesti si in Real la reviste, dar acolo vine mai tarziu.
IrisT
IrisT
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 115
Varsta : 39
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 24/11/2008

http://perfectiris.com/

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 12 Empty Re: Discutii despre revista Burda-3

Mesaj Scris de rosita Lun 04 Iul 2011, 8:30 pm

Fetelor care ati luat voi revista Burda de iulie: pantalonul 102 are in revista, incepand cu pagina 66, 3 pagini de instructiuni pas cu pas. In insert, la fel, in dreptul modelului zice ca la pagina 29 din insert avem curs ilustrat de croitorie pentru pantalonul asta. Si cand ma duc eu la pagina 29 din insert, am curs ilustrat la o rochie. Luminati-ma si pe mine, imi scapa mie ceva, nu mai stiu sa ma orientez in spatiu?
Merci
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 12 Empty Re: Discutii despre revista Burda-3

Mesaj Scris de aurishta Lun 04 Iul 2011, 8:38 pm

Sunt acolo niste borcane incurcate! zid In pagina 5 din insert , la modelul 102 zice sa urmezi instructiunile din revista, de la pagina 66. Si la cursul ilustrat din insert apare o rochie! zid Musai sa stii germana!
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 12 Empty Re: Discutii despre revista Burda-3

Mesaj Scris de rosita Lun 04 Iul 2011, 8:55 pm

Pai am zis ca daca tot am dat banii si pe insert, sa ma descurc cu el fara sa stiu germana. Ei, iti dai seama ca ma descurc sa-i fac si fara cursul lor ilustrat, daca o fi, dar mi se pare cam de porc cum au procedat.
Un incepator care ar fi vrut sa faca pantalonii astia, ar fi fost descurajat din start pentru ca nu are niciun fir de instructiune in romana. Si apoi se plang ca nu le cumpara lumea revista.

Oricum, Aurishta multumesc ca mi-ai confirmat ca era la ei ameteala! pupi
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 12 Empty Re: Discutii despre revista Burda-3

Mesaj Scris de aurishta Lun 04 Iul 2011, 8:58 pm

Cu placere! Ferice de incepatorii care stiu germana si de avansatii care nu stiu! rade
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 12 Empty Re: Discutii despre revista Burda-3

Mesaj Scris de MagdaMarin Mar 05 Iul 2011, 7:09 am

Rosita Citeste subiectul [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sigur te ajuta. wink

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 12 Empty Re: Discutii despre revista Burda-3

Mesaj Scris de rosita Joi 07 Iul 2011, 10:18 am

Preview Burda August
Nici n-am apucat sa ma obisnuiesc bine cu revista din iulie, ca deja avem preview la august.

Ce mi-a placut:
Jacheta military style:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Raglan cu revere cazute:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Jacheta asta pare sa aiba detalii interesante:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Rochia asta pare interesanta, dar nu prea inteleg in fata, la gat, ce e acolo. Esarfa? Falduri? Ramane de vazut
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Ce mi-a placut mai putin, spre deloc:
-capa de padurar (sau poate fara buzunare sa arate mai ok??)
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Pantaloni din jerse gros, care nu sunt doar pentru stat prin casa??
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 12 Empty Re: Discutii despre revista Burda-3

Mesaj Scris de aurelia.c Joi 07 Iul 2011, 11:05 am

Imi place si mie raglanul si pantalonii din jerse gros, pe care ii vad din polar, pentru toamna Smile

Si imi mai place si rochita asta:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
aurelia.c
aurelia.c
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 305
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 20/11/2010

https://cevrajiamaifacutnevastamea.wordpress.com/

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 12 Empty Re: Discutii despre revista Burda-3

Mesaj Scris de tomari Vin 08 Iul 2011, 2:55 pm

Mi-am descarcat Burda 7 in format PDF si acolo apar paginile cu indicatiile de care amintea Rosita (pantalonul 102). Indrumati-ma cum sa procedez pentru a le putea posta doar pe cele amintite de fete?
tomari
tomari
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1026
Data de inscriere : 27/10/2008

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 12 Empty Re: Discutii despre revista Burda-3

Mesaj Scris de geo Vin 08 Iul 2011, 4:16 pm

tomari, poti sa faci print screen la ecran, in timp ce ai pdf-ul deschis. apoi te duci in paint si lipesti acolo (ctrl+V sau edit->paste)

vezi sa faci zoom in pdf inainte sa faci print screen, ca sa se vada bine scrisul. apoi salvezi imaginile si le atasezi aici.
geo
geo
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1384
Varsta : 39
Localizare : Londra
Data de inscriere : 10/03/2009

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 12 Empty Re: Discutii despre revista Burda-3

Mesaj Scris de tomari Dum 10 Iul 2011, 2:43 pm

Multumesc Geo prima pag mi-a iesit bine dar de la urmatoarea se vedeau mai mult imaginile fisierelor asa ca dupa alte click-uri, am facut ceva asemanator Wiew-Page Display-Single Page Wiew (copy-paste)
Scuze de off topic dar m-am gandit sa nu zid fetele la aceeasi problema.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Sa va fie de folos kiss
tomari
tomari
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1026
Data de inscriere : 27/10/2008

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 12 Empty Re: Discutii despre revista Burda-3

Mesaj Scris de elenageorgetapetrache Dum 07 Aug 2011, 7:53 pm

cine are revista 7, 2011 poate sa o posteze?
multumesc
avatar
elenageorgetapetrache
helper
helper

Numarul mesajelor : 1
Localizare : ploiesti
Data de inscriere : 22/06/2009

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 12 Empty Re: Discutii despre revista Burda-3

Mesaj Scris de rosita Sam 13 Aug 2011, 10:41 am

Preview Burda Septembrie 2011:
Pozele artistice
Pozele tehnice
Numarul asta e numarul cu influente etnice din Ungaria (sau Germania, nu imi este prea clar), cu multe fuste crete si corsete.

Facand abstractie de ele, ce mi s-a parut dragut:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Si interesant:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 12 Empty Re: Discutii despre revista Burda-3

Mesaj Scris de Admina Sam 13 Aug 2011, 2:35 pm

Oau, mie imi plac cele de inspiratie etno. Am deja in garderoba niste articole si chiar vroiam sa le completez. Plus ca imi plac enorm corsetele. love

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 12 Empty Re: Discutii despre revista Burda-3

Mesaj Scris de rosita Sam 13 Aug 2011, 2:49 pm

Admina, n-as avea nimic cu corsetele, dar n-am pe ce sa le pun, lol!
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 12 Empty Re: Discutii despre revista Burda-3

Mesaj Scris de arielas Dum 14 Aug 2011, 5:09 pm

Multumim Rosita pentru preview-uri. Eu una uit sa le urmaresc. Am atatea modele in revistele vechi, si atat de putin timp sa le fac....timp nu aveti de dat??? kiss
arielas
arielas
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1345
Localizare : la casa mea
Data de inscriere : 29/09/2010

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 12 Empty Re: Discutii despre revista Burda-3

Mesaj Scris de bibitu Dum 14 Aug 2011, 5:20 pm

si eu caut timp demult ,cine are, macar de imprumut


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]








Ultima editare efectuata de catre marinmagda18 in Lun 15 Aug 2011, 6:09 pm, editata de 1 ori (Motiv : Separat capitole)
bibitu
bibitu
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 460
Localizare : parcare
Data de inscriere : 03/05/2010

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 12 Empty Re: Discutii despre revista Burda-3

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 12 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 10, 11, 12

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB