Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 2 EmptyAstazi la 9:46 am Scris de LRodica

» Jucarii crosetate
Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 2 EmptyJoi 14 Mar 2024, 3:35 pm Scris de vlad_mom

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 2 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 2 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 2 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 2 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 2 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 2 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 2 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 2 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 2 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 2 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 2 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 2 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 2 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 2 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 2 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 2 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 2 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 2 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Discutii despre revista Burda-3

+72
Giobsy
despina13cucli
nicoleta_mc
andreeaX
kabunta
aurelia.c
minky
mykya
tinassyliliana
roxana096
Miniona
KanKan
geany20062006
deliae2
geo
MagdaMarin
Larisa
ionela stefan
olympia
DANIELA.I
Panea Laura
artbaby
rivka
amnro
Abinusu
bibitu
mateia
d.dana.c
oana_007
arielas
Indra
cris69
emmancita
valentinadof
Steluzza
danabarbu2007
bibidesign
Cornelya
clodi
GABRELA
ileana cosanzeana
Adriana13
Daisy
onomario
kla78
m-julie
zylv
geany
RalucaS
AKD
Queen.Mary
tomari
diada
veniciuc nicoleta
skyla
Uca
gineta
cristina.moncea
rosita
ana.acount
danniela
Admina
aurishta
AlyC
Adela Ispas
anigherman
mimmi
StMihaela
noel
Karina33
Noemi
MihaelaT
76 participanți

Pagina 2 din 12 Înapoi  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 2 Empty Re: Discutii despre revista Burda-3

Mesaj Scris de AlyC Dum 05 Sept 2010, 12:46 pm

E cineva care ar vrea sa-si vanda revistele Burda? M-ar interesa numarul 9/2009 dar si alte numere mai vechi....Contactati-ma pe PM daca aveti vreo revista de vanzare !
AlyC
AlyC
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 173
Varsta : 40
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 05/07/2010

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 2 Empty Re: Discutii despre revista Burda-3

Mesaj Scris de Adela Ispas Joi 09 Sept 2010, 6:58 pm

AlyC te rog da-mi si mie adresa de mail sau un nr de tel de la Burda Romania ca eu am scris la adresa de pe site dar nu am mai primit nici un raspuns.
Si daca aveti de vanzare sau scanat salopeta aceea din satin imprimeu de leopard va rog sa mi-l dati si mie
Adela Ispas
Adela Ispas
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 120
Localizare : reghin
Data de inscriere : 09/07/2010

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 2 Empty Re: Discutii despre revista Burda-3

Mesaj Scris de AlyC Joi 09 Sept 2010, 7:43 pm

Adela cred ca si eu primul raspuns l-am asteptat vreo 2 zile.. apoi cand scriam un replay mi se raspundea foarte repede.. adresa e cea care apare pe site adina.gheorghe [@] burda.ro (atentie fara spatiu si paranteze patrate !)
AlyC
AlyC
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 173
Varsta : 40
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 05/07/2010

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 2 Empty Re: Discutii despre revista Burda-3

Mesaj Scris de skyla Joi 09 Sept 2010, 8:35 pm

eu rugasem o vanzatoare la un chisc sa o retina pana cand m-am dus si mi-a spus ca nu a primit pe luna aceea
si cand am iesit din chisc si am intarziat un pic alaturi, a iesit o tipa cu revista!!!
si de atunci nu am mai calcat pe acolo
dar am gasit revista in oficiile postale, cand asteptam sa ridic un colet
uneori tb sa colind 2-3 oficii pana gasesc, dar nu ma supar, pt ca stiu ca merita wink
skyla
skyla
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 5
Localizare : GALATI
Data de inscriere : 09/08/2010

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 2 Empty Re: Discutii despre revista Burda-3

Mesaj Scris de Adela Ispas Dum 12 Sept 2010, 11:51 am

Multumesc mult, AlyC dar de cand am trimis eu mail a trecut cam o saptamana. Dar nu la adresa care ai scris-o tu. Voi incerca aici.
Adela Ispas
Adela Ispas
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 120
Localizare : reghin
Data de inscriere : 09/07/2010

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 2 Empty Re: Discutii despre revista Burda-3

Mesaj Scris de veniciuc nicoleta Vin 24 Sept 2010, 7:29 pm

Fetelor dati fuga la chioscuri si luati revista ca nu o mai apucati...Eu am prins-o:d kiss
veniciuc nicoleta
veniciuc nicoleta
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 637
Varsta : 37
Localizare : navodari
Data de inscriere : 18/02/2010

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 2 Empty Re: Discutii despre revista Burda-3

Mesaj Scris de diada Vin 24 Sept 2010, 7:52 pm

a aparut nr 10? sau nr pe octombrie, are cineva varianta online? eu ultimile 2 nr nu le-am cumparat. Mersi.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 44
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 2 Empty Re: Discutii despre revista Burda-3

Mesaj Scris de veniciuc nicoleta Vin 24 Sept 2010, 8:41 pm

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
uite Diada.Da a aparut.AAre modele interesante
veniciuc nicoleta
veniciuc nicoleta
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 637
Varsta : 37
Localizare : navodari
Data de inscriere : 18/02/2010

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 2 Empty Re: Discutii despre revista Burda-3

Mesaj Scris de tomari Sam 25 Sept 2010, 10:48 am

Aici puteti vedea si revista de sezon cu modele usoare " Coase usor si repede"
tomari
tomari
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1026
Data de inscriere : 27/10/2008

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 2 Empty Re: Discutii despre revista Burda-3

Mesaj Scris de Queen.Mary Dum 26 Sept 2010, 11:49 am

Imi puteti spune daca ati gasit pe undeva prin bucuresti gabardina?
Queen.Mary
Queen.Mary
helper
helper

Numarul mesajelor : 1
Localizare : slobozia
Data de inscriere : 16/09/2010

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 2 Empty Re: Discutii despre revista Burda-3

Mesaj Scris de Karina33 Dum 26 Sept 2010, 2:50 pm

Eu am un vecin de scara ce lucreaza la un stand de presa. Si de vreo trei luni cand se intoarce acasa vine si cu revista mea. Abonament! Asa am scapat de grija ei si nici nu pot motiva cumva ca n-am avut vreme sau bani sa o iau in joia in care apare.

E interesant numarul asta!
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 2 Empty Re: Discutii despre revista Burda-3

Mesaj Scris de AlyC Dum 26 Sept 2010, 8:08 pm

Preview Burda 11/2010 !

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
AlyC
AlyC
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 173
Varsta : 40
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 05/07/2010

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 2 Empty Re: Discutii despre revista Burda-3

Mesaj Scris de aurishta Lun 27 Sept 2010, 5:00 pm

Multumesc mult!
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 2 Empty Re: Discutii despre revista Burda-3

Mesaj Scris de AKD Mar 28 Sept 2010, 10:29 am

I s-a intamplat cuiva sa scoata o marime si sa nu i se potriveasca? Caci aseara am scos marimea 42 la o rochita, unde apar si pliuri, dar mi-e mica Sad , asa ca am taiat inca odata materialul cam cat am crezut, dar nu stiu daca este in regula asa. Partea de sus, de la piept, mi se potriveste, doar in talie nu zid . Va rog daca puteti sa ma ajutati, multumesc Merci
AKD
AKD
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 137
Varsta : 40
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 29/03/2010

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 2 Empty Re: Discutii despre revista Burda-3

Mesaj Scris de RalucaS Mar 28 Sept 2010, 12:44 pm

AKD a scris:I s-a intamplat cuiva sa scoata o marime si sa nu i se potriveasca? Caci aseara am scos marimea 42 la o rochita, unde apar si pliuri, dar mi-e mica Sad , asa ca am taiat inca odata materialul cam cat am crezut, dar nu stiu daca este in regula asa. Partea de sus, de la piept, mi se potriveste, doar in talie nu zid . Va rog daca puteti sa ma ajutati, multumesc Merci

De regula marimile Burda sunt mai mari...poate nu te-ai masurat bine sau nu te-ai incadrat la marimea care trebuie Smile
RalucaS
RalucaS
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 376
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/01/2009

http://manufactura-creativa.blogspot.com/

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 2 Empty Re: Discutii despre revista Burda-3

Mesaj Scris de StMihaela Mar 28 Sept 2010, 2:11 pm

Nici eu nu sunt foarte incantata de masuratorile din Burda. La baiatul meu, de 9 ani, tot timpul trebuie sa adaug cativa centimetri la lungimea pantalonilor.
Dar decat nimic ...
StMihaela
StMihaela
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 333
Varsta : 49
Localizare : Romania
Data de inscriere : 03/01/2009

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 2 Empty Re: Discutii despre revista Burda-3

Mesaj Scris de geany Mar 28 Sept 2010, 8:52 pm

Mai fetelor, nu vi s-a intamplat tot aceeasi problema la magazin, sa cereti o marime, care nu se potriveste peste tot asa cum ar trebui? Aceasta discutie nu este noua, toata greseala incepe de la masuratoare. Luati-va toate masurile, de la inaltime pana la fiecare masura ceruta de produs. Pe tabelul de masuri, punctati unde va incadrati voi cu masuratoarea... apoi pe coala cu tipare, faceti trecerea cu creionul de la o masura la alta, corespunzator tabelului de masuri.

Este normal, doar un sablon universal se face pe manechini standard, diferenta este ca fiecare conformatie corporata este unica...
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 2 Empty Re: Discutii despre revista Burda-3

Mesaj Scris de AKD Mier 29 Sept 2010, 7:50 am

Va multumesc pentru raspunsuri [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] , o sa fac cum ziceti, ma mai masor si voi fi mai atenta inainte de a taia [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
AKD
AKD
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 137
Varsta : 40
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 29/03/2010

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 2 Empty Re: Discutii despre revista Burda-3

Mesaj Scris de zylv Mier 29 Sept 2010, 10:00 am

daca are cineva in plus revista burda nr.8,sau nu-i plac modelele,sunt dispusa sa o cumpar.am ratat numarul,si mi-e ciuda de mor ca de 10 ani in coace nu am ratat nici un numar.ofer recompensa wink
zylv
zylv
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 880
Varsta : 52
Localizare : in centrul tarii
Data de inscriere : 15/02/2009

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 2 Empty Re: Discutii despre revista Burda-3

Mesaj Scris de m-julie Mier 29 Sept 2010, 10:29 am

legat de masuratori. am si eu o nelamurire. Am o burda vechi dinainte de 90 si am gasit o rochita perfecta pentru toamna numai ca acest model ar tipar de la 38 in sus. Si eu am marimea cam intre 36 si 34. Nu prea stiu cum sa o micsorez. Eu ma gandeam sa nu ii mai las rezerve.
Aveti vreo idee? Flowers
m-julie
m-julie
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 57
Varsta : 36
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 2 Empty Re: Discutii despre revista Burda-3

Mesaj Scris de RalucaS Mier 29 Sept 2010, 10:57 am

m-julie a scris:legat de masuratori. am si eu o nelamurire. Am o burda vechi dinainte de 90 si am gasit o rochita perfecta pentru toamna numai ca acest model ar tipar de la 38 in sus. Si eu am marimea cam intre 36 si 34. Nu prea stiu cum sa o micsorez. Eu ma gandeam sa nu ii mai las rezerve.
Aveti vreo idee? Flowers

Am mai discutat despre gradarea tiparelor si am pus si eu o poza pe undeva la un moment dat, cum procedez eu, in principiu te uiti la liniile punctate care difera pt fiecare marime si faci o replica a lor spre interior cu 1 cm sau cat vezi tu ca difera la celelalte marimi.


Ultima editare efectuata de catre RalucaS in Mier 29 Sept 2010, 11:04 am, editata de 1 ori
RalucaS
RalucaS
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 376
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/01/2009

http://manufactura-creativa.blogspot.com/

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 2 Empty Re: Discutii despre revista Burda-3

Mesaj Scris de geany Mier 29 Sept 2010, 11:01 am

Masoara distanta dintre masuri, de ex. cat este dintre 38 pana la 40 si traseaza masura mai mica, la aceeasi distanta spre interior...o data 36, si inca o data 34...Oare m-am facut inteleasa? scratch
___________
ups, se pare ca ai trimis tu intre timp boo
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 2 Empty Re: Discutii despre revista Burda-3

Mesaj Scris de m-julie Mier 29 Sept 2010, 11:41 am

mersi frumos de explicatii. am inteles. hug
m-julie
m-julie
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 57
Varsta : 36
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 2 Empty Re: Discutii despre revista Burda-3

Mesaj Scris de rosita Joi 30 Sept 2010, 2:37 pm

zylv a scris:daca are cineva in plus revista burda nr.8,sau nu-i plac modelele,sunt dispusa sa o cumpar.am ratat numarul,si mi-e ciuda de mor ca de 10 ani in coace nu am ratat nici un numar.ofer recompensa wink

Nu stiu daca ai gasit numarul respectiv intre timp, dar poti sa o comanzi si direct de la Burda Romania. Pe mine m-au interesat la un moment dat niste numere mai vechi si i-am sunat. Numarul pe care il vrei tu este destul de recent, deci sunt sanse mari sa il poti obtine. Uite contactele lor aici, suna-i!
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 2 Empty Re: Discutii despre revista Burda-3

Mesaj Scris de kla78 Joi 30 Sept 2010, 5:40 pm

eu am la revista nr 7/iulie dublura ,am cumparat una cand am fost in romania si cand m-am intors a trebuit sa mai iau una de la chioscul unde mi-o tine in fiecare luna ,cine o doreste sa-mi spuna si o trimit prin posta!nu vreau bani pe ea!
kla78
kla78
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 522
Varsta : 45
Data de inscriere : 28/12/2008

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-3 - Pagina 2 Empty Re: Discutii despre revista Burda-3

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 12 Înapoi  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB