Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Conserve pentru iarna - Pagina 12 EmptyAstazi la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Conserve pentru iarna - Pagina 12 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Conserve pentru iarna - Pagina 12 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Conserve pentru iarna - Pagina 12 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Conserve pentru iarna - Pagina 12 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Conserve pentru iarna - Pagina 12 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Conserve pentru iarna - Pagina 12 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Conserve pentru iarna - Pagina 12 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Conserve pentru iarna - Pagina 12 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Conserve pentru iarna - Pagina 12 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Conserve pentru iarna - Pagina 12 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Conserve pentru iarna - Pagina 12 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Conserve pentru iarna - Pagina 12 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Conserve pentru iarna - Pagina 12 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Conserve pentru iarna - Pagina 12 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Conserve pentru iarna - Pagina 12 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Conserve pentru iarna - Pagina 12 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Conserve pentru iarna - Pagina 12 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Conserve pentru iarna - Pagina 12 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Conserve pentru iarna - Pagina 12 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Conserve pentru iarna

+59
Gabiuta
da-mely
Uca
carmenco
StMihaela
Angelica18
cocav
vyky2010
zahariaelouise
ileana cosanzeana
alinutza_andrei08
annamaria26985
Serban Valentina
oanapip
margelutamea
AlinaJ.Bijoux
aurishta
RamonaM
mykya
europolis
Marry
valentinadof
cld
SilviaDumitrescu
ghita
katyP
ema
amoni
skyla
codruta-cosmina
mnarcisa
canadianca50
ncoroleac
violetas
fizicuta
firicel
cris69
julix_2007
melus
magdaR
manuela29
datsun
mimmi
CCristinaC
silvisor
Tache Marilena
iuli.b
Giobsy
margot
MagdaMarin
MihaelaT
Eva
ikuta
cretu_veronica22
diada
teisoara
ivanoiuadela9
adelina24
daniela67
63 participanți

Pagina 11 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Conserve pentru iarna - Pagina 12 Empty Re: Conserve pentru iarna

Mesaj Scris de MagdaMarin Joi 28 Iul 2011, 10:53 am

Mersi Giobsy am printat reteta. hug pupi


_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Conserve pentru iarna - Pagina 12 Empty Re: Conserve pentru iarna

Mesaj Scris de adelina24 Joi 28 Iul 2011, 11:00 am

Slatina este apa f sarata naturala . Parintii mei pe timp de vara se duc in zona natala dincolo de Moinesti care este la 50 km distanta de Slanic Moldova ( ei de fapt stau in Mangalia - e o chestie mai incalcita cu locatiile ) . Acolo undeva in padure ( cei din zona stiu dar eu nu stiu sa ajung ) este un izvor cu apa sarata = slatina care vine de la salina . In zona se foloseste la pus branza in slatina : o intareste insa iese f sarata si am mai auzit ca se mai pune si la muraturi .Am pus si la mancare dupa gust . Eu tin branza in slatina doar jumatate de zi ( mi-am luat doar un bidon de 5 l ca altul nu am avut ) .
Este apa cu sare in forma bruta , neprelucrata , netratata chimic ci asa cum a dat-o Dumnezeu .

Fasolea pastai nu a stat nici la mine la borcan . Am sterilizat borcanele ca la carte , s-a lasat capacul in jos si cam dupa o luna au inceput sa se bombeze capacele si sa fermenteze continutul . Asa am patit de 3 ani incoace asa ca mi-am cumparat o lada frigorifica si imi incape in ea muuuult ( lada nu am cumparat-o pentru legume ci pentru ca de Craciun ma rugam de rude sa imi primeasca cateva pachete cu carne la congelator )
adelina24
adelina24
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 824
Varsta : 50
Localizare : braila
Data de inscriere : 01/03/2010

Sus In jos

Conserve pentru iarna - Pagina 12 Empty Re: Conserve pentru iarna

Mesaj Scris de margot Joi 28 Iul 2011, 11:22 am

Am vazut ca au scris fetele despre faptul ca vinetele, fasolea pastrate la congelator isi pierd calitatile. si e am constatat cu ani in urma acest lucru dar... am inceput sa folosesc casolete (din plastic transparent, de unica folosinta). Probabil datorita faptului ca se inchid foarte bine, se pastreaza foarte bine orice: vinete, fasole verde prefiarta, ardei copti, radacinoase - morcov, patrunjel, telina - rase sau taiate cubulete, verdeturi (spalate, zvantate, taiate)... In astfel de casolete mici pun stevie, loboda... iar iarna ciorba-i ca vara!
avatar
margot
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 189
Localizare : margareta
Data de inscriere : 08/06/2009

Sus In jos

Conserve pentru iarna - Pagina 12 Empty Re: Conserve pentru iarna

Mesaj Scris de diada Joi 28 Iul 2011, 11:51 am

Nici eu nu recomand vinetele la borcan, soacra mea pune dar au un miros specific, foooarte nasol, nu mananc asa ceva, eu am sertarul lor in congelator, 10 kg cumpar pentru copt. Nici nu stiu daca sa iau deja...

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Conserve pentru iarna - Pagina 12 Empty Re: Conserve pentru iarna

Mesaj Scris de vyky2010 Joi 28 Iul 2011, 11:58 am

Pentru iarna eu conserv rosiile in borcane de 700-800 grame.
Tai rosiile felii in 4-8 in functie de marime,adaug putina sare(dupa gust),capsez borcanele si le sterilizez.Le pastrez in camara la bloc.Nu exageraz cand va spun ca mai am in perfecta stare doua borcane din 2009.
La mine la tara femeile pregatesc rosiile cu conservant ori cu aspirina fara sa le strilizeze.Pun doua aspirine netamponate la un kilogram de zarzavat si o lingura de sare fara iod.Conservant pun cat scrie pe plic.
vyky2010
vyky2010
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 331
Varsta : 78
Localizare : PITESTI
Data de inscriere : 07/06/2011

Sus In jos

Conserve pentru iarna - Pagina 12 Empty Re: Conserve pentru iarna

Mesaj Scris de diada Joi 28 Iul 2011, 12:49 pm

Si atat? suc de rosii nu le puneti? Mi-as face si eu asa cateva borcane!

edit: scuze, abia dupa postare am vazut varsta dvs.


Ultima editare efectuata de catre diada in Joi 28 Iul 2011, 12:50 pm, editata de 1 ori (Motiv : corecta pui = puneti)

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Conserve pentru iarna - Pagina 12 Empty Re: Conserve pentru iarna

Mesaj Scris de adelina24 Joi 28 Iul 2011, 1:01 pm

Eu am pu rosii intregi din cele mici si lunguiete ( tata oii -vacii ...) io borcane de 800g doar cu apa si sare si le-am sterilizat ( prima data le puneam cu suc de rosii ) . La inceputul verii am terminat ultimul borcan care le aveam de doi ani ( anul trecut nu am pus ) . Au stat perfect .
adelina24
adelina24
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 824
Varsta : 50
Localizare : braila
Data de inscriere : 01/03/2010

Sus In jos

Conserve pentru iarna - Pagina 12 Empty Re: Conserve pentru iarna

Mesaj Scris de vyky2010 Joi 28 Iul 2011, 1:47 pm

diada a scris:Si atat? suc de rosii nu le puneti? Mi-as face si eu asa cateva borcane!

edit: scuze, abia dupa postare am vazut varsta dvs.
Nu pun nimic in plus ,sunt rosii in sucul lor.
Nici-o problema ,aici nu se tine cont de varsta,deabia ma simt si eu mai tanara !
vyky2010
vyky2010
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 331
Varsta : 78
Localizare : PITESTI
Data de inscriere : 07/06/2011

Sus In jos

Conserve pentru iarna - Pagina 12 Empty Re: Conserve pentru iarna

Mesaj Scris de corina corina Joi 28 Iul 2011, 3:26 pm

Eu am inceput cu dovleceii , fetelor ! Ii tai felii subtitri , ii pun in pungute si la lada cu ei . Inainte ii fierbeam si ii scurgeam bine , apoi ii congelam . Acum am congelat o portie de proba si am facut snitele . Sunt ca si cum abia i-as fi cules . Iarna ii prajesc ca atare , sau fac snitele , tocanita sau ii fierb si ii pasez , apoi ii amestec cu maioneza si usturoi . Acum vara , ultima varianta , cu rosii , e un deliciu . Am facut si o omleta : am ras dovlecel , l-am calit in cateva linguri de ulei (ca daca ar fi dupa el ar inghiti toata sticla ) si cand s-a rumenit am adaugat ouale batute cu putina apa rece si sare . E o omleta usoara si delicioasa . Drept pentru care am hotarat sa congelez si dovlecel gata ras la pungute , in strat subtire sa se poata prepara direct , nedezghetat .
Vinetele si eu tot in august le coc si le congelez tot la pungute in strat subtire . Inca mai am din cele de anul trecut . Eu cred ca lada frigorifica la casa omului face toti banii .
Zilele astea incep sa pun si rosii cubulete , tot la pungute la congelator si morcov ras la paharele mici . Am sa fac cateva poze curand .
Sa aveti spor la conserve fetelor , ca iarna-i lunga si pana in iunie-iulie anul viitor , tot din conserve o sa ne inspiram in...bucatarie .
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Conserve pentru iarna - Pagina 12 Empty Re: Conserve pentru iarna

Mesaj Scris de valentinadof Joi 28 Iul 2011, 3:42 pm

Corina ,zi-mi te rog varianta cu rosii ca m-ai facut curioasa!

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Conserve pentru iarna - Pagina 12 Empty Re: Conserve pentru iarna

Mesaj Scris de canadianca50 Joi 28 Iul 2011, 5:46 pm

si pe mine ma intereseaza rosiile la borcan ! le pui intregi sau taiate fara apa si le sterilizezi ?cite minute si apoi la ce le folosesti ?se pot pune rosii intregi in saramura si stau sa le maninci iarna linga ceva mizilic ?
canadianca50
canadianca50
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1841
Localizare : acolo si aici
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Conserve pentru iarna - Pagina 12 Empty Re: Conserve pentru iarna

Mesaj Scris de vyky2010 Vin 29 Iul 2011, 1:43 pm

canadianca50 a scris:si pe mine ma intereseaza rosiile la borcan ! le pui intregi sau taiate fara apa si le sterilizezi ?cite minute si apoi la ce le folosesti ?se pot pune rosii intregi in saramura si stau sa le maninci iarna linga ceva mizilic ?

Am scris mai sus cum pun eu rosiile la borcan.Taiate ,fara apa ,doar cu sucul lor.Se pot folosi la ciorbe si mancaruri.N-am cronometrat niciodata cat timp le-am tinut la sterilizat,dar a scris cineva aici ca se pune un cartof in vasul in care se sterilizeaza si cand cortoful este fiert sunt si borcanele sterilizate.Rosii intregi la saramura n-am pus.Am pastrat anul asta la congelator si rosii taiate fara sare,fara nimic.
Daca nu te superi ,locuiesti departe de Toronto?
vyky2010
vyky2010
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 331
Varsta : 78
Localizare : PITESTI
Data de inscriere : 07/06/2011

Sus In jos

Conserve pentru iarna - Pagina 12 Empty Re: Conserve pentru iarna

Mesaj Scris de ivanoiuadela9 Vin 29 Iul 2011, 2:19 pm

Fetelor dragelor a facut cineva vreodata ketchup picant ? M a innebunit Luiza ca in orice ar pune ketchup ... chiar si in ciorba ca sa nu fie dulce wink ... si as incerca sa fac si eu daca cineva a incercat vreo reteta care sa stea . Va pup si va doresc un weekend placut ca la mine de azi noapte ploua torential . kiss
ivanoiuadela9
ivanoiuadela9
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1402
Varsta : 46
Localizare : tg jiu
Data de inscriere : 22/04/2010

http://ivanoiuadela9.blogspot.ro/

Sus In jos

Conserve pentru iarna - Pagina 12 Empty Re: Conserve pentru iarna

Mesaj Scris de Nina Constantin Vin 29 Iul 2011, 2:21 pm

Pun si eu de obicei rosii la borcan si le folosesc iarna la supe, dar depinde de cantitatea pe care o am, pun si in saramura si in suc de rosii. La cele in saramura pun rosiile in borcan, cam trei sferturi din acesta, dupa ce au fost spalate si le-am scos cotoarele, fara sa le tai sau sa le intep, le acopar cu apa, pun o lingurita de sare, le acopar cu folie lipicioasa, apoi le pun capacele, le "zbat" putin pentru a se topi sarea si apoi cu ele la fiert, cam 1 ora. Le scot din oala la racirea completa le sterg, le sterg si etichetez, dupa care la pastrate. La celelalte inlocuiesc apa cu suc de rosii dat in cateva clocote. ieri am facut si prima tura de rosii cu ardei pentru ciorbe[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine], si acum gata de trimis in beci[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Nina Constantin
Nina Constantin
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 24
Varsta : 47
Localizare : Targoviste
Data de inscriere : 25/01/2009

Sus In jos

Conserve pentru iarna - Pagina 12 Empty Re: Conserve pentru iarna

Mesaj Scris de corina corina Vin 29 Iul 2011, 3:12 pm

Fetelor , eu am spus ca pun rosiile taiate cubulete la pungute , la lada frigorifica . Daca nu asa avea unde sa le inghet , as pune la borcane . Si eu sterilizez tot ce pun la borcane , dar avand doua lazi frigorifice de cate 500 litri fiecare , de ce sa ma complic ?Atat de mult mi-am dorit sa am o lada orizontala , incat am luat doua . Mama si surorile mele se intrebau ce fac cu atata spatiu , dar cred ca ati ghicit cam pe unde sunt pungutele lor cu vinete , ardei , pastai , etc .
Si acum nu se mai intreaba nimeni nimic .Eu va cred pe toate ca sertarele de la frigider sunt neincapatoare , iar lada frigorifica pastreaza si un an produsele fara sa schimbe nimic din gust sau calitate .
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Conserve pentru iarna - Pagina 12 Empty Re: Conserve pentru iarna

Mesaj Scris de irish05 Vin 29 Iul 2011, 5:03 pm

Smile asa e, corina.
eu mai economisesc spatiul lazii mele. asa ca azi, am pus vinete pt salata la borcan - e prima oara ! am mai pus si ardei capia copti taiati fasiute. le-am sterilizat.
eu n-am gradina si cumpar legumele cate putin din fiecare pt ca sunt preturile care sunt.
s-or mai ieftini vinetele de la 2 lei?
irish05
irish05
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 622
Localizare : around the world
Data de inscriere : 29/11/2008

Sus In jos

Conserve pentru iarna - Pagina 12 Empty Re: Conserve pentru iarna

Mesaj Scris de corina corina Sam 30 Iul 2011, 3:52 pm

Iti dai seama , Irish , ca eu ca gradinar asa vrea sa zic ca nu se mai ieftinesc vinetele . Dar tie iti doresc sa gasesti si mai ieftine . Eu imi doresc sa fie mai ieftini pepenii ! bounce
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Conserve pentru iarna - Pagina 12 Empty Re: Conserve pentru iarna

Mesaj Scris de tiana Sam 30 Iul 2011, 9:57 pm

diada,vinetele sant de pus la copt pt iarna! de acum incolo cu conditia sa fie pufoase ! sucul de rosii eu il fac asa : le dau prin separator ,apoi fierb sucul pana scade cat vreau eu de mult.Intotdeauna il scad destul de mult pt ca sa nu ocupe f. multe sticle.Nu pun niciodata sare ! si niciodata nu s-a alterat nici o sticla! Fierbinte de pe foc il torn in sticle le inchid si culcate le pun in multe paturi la racit! Dureaza si 2 zile si inca snt calde.le tin la boxa unde nu ingheata iarna.Incearca si sa vezi ce bun este
avatar
tiana
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 223
Localizare : constanta
Data de inscriere : 20/01/2010

Sus In jos

Conserve pentru iarna - Pagina 12 Empty Re: Conserve pentru iarna

Mesaj Scris de diada Dum 31 Iul 2011, 1:07 am

La noila piata deja vinetele sunt 0,8 lei! Sambata ii fac comanda sotului de 10kg (momentan) sa bag o transa la congelator. Astazi am facut 30 de borcane de castraveti la otet! sunt foarte fericita, nu am mai pus ceva cu mana mea de 3 ani!!! Dcaa tot nu reusim sa plecam in concediu, macar conserve sa fac. lol!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Conserve pentru iarna - Pagina 12 Empty Re: Conserve pentru iarna

Mesaj Scris de CCristinaC Dum 31 Iul 2011, 1:29 am

Nu stiu daca a mai pus cineva reteta asta de pastrat morcovii peste iarna, dar astazi am auzit-o si eu si m-am gindit sa o pun aici.
Se dau morcovii pe razatoare si se indeasa bine in borcan, sa mai ramina cam doi cm pina la gura borcanului. Se pune o aspirina si se completeaza cu apa rece. Se sterilizeaza borcanul prin fierbere o ora si gata. Am primit astazi un astfel de borcan, dar inca nu l-am desfacut. Am sa=l desfac miine sa vedem ce gust au morcovii. Se pare ca e varianta in apa a morcovilor rasi si bagati la congelator.
CCristinaC
CCristinaC
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4449
Localizare : Topoloveni, jud. Arges
Data de inscriere : 21/12/2009

http://ccristinacstyle.blogspot.com/

Sus In jos

Conserve pentru iarna - Pagina 12 Empty Re: Conserve pentru iarna

Mesaj Scris de diada Dum 31 Iul 2011, 10:01 am

Nu m-am gandit niciodata sa conserv morcovi pentru ca ii gasesc tot timpul anului. Interesanta reteta! multumim!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Conserve pentru iarna - Pagina 12 Empty Re: Conserve pentru iarna

Mesaj Scris de CCristinaC Dum 31 Iul 2011, 10:13 am

Diada, eu conserv morcovii pentru ca cei de peste iarna, din magazine, nu imi plac. Sint clar diferiti ca si gust sau cel putin asta e parerea mea.
CCristinaC
CCristinaC
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4449
Localizare : Topoloveni, jud. Arges
Data de inscriere : 21/12/2009

http://ccristinacstyle.blogspot.com/

Sus In jos

Conserve pentru iarna - Pagina 12 Empty Re: Conserve pentru iarna

Mesaj Scris de MihaelaT Dum 31 Iul 2011, 11:27 am

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Conserve pentru iarna - Pagina 12 Empty Re: Conserve pentru iarna

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 11 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB