Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
CONCURS TRICOT SI/SAU CROSET: GEANTA DE VACANTA - Pagina 2 EmptyAstazi la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
CONCURS TRICOT SI/SAU CROSET: GEANTA DE VACANTA - Pagina 2 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
CONCURS TRICOT SI/SAU CROSET: GEANTA DE VACANTA - Pagina 2 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
CONCURS TRICOT SI/SAU CROSET: GEANTA DE VACANTA - Pagina 2 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
CONCURS TRICOT SI/SAU CROSET: GEANTA DE VACANTA - Pagina 2 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
CONCURS TRICOT SI/SAU CROSET: GEANTA DE VACANTA - Pagina 2 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
CONCURS TRICOT SI/SAU CROSET: GEANTA DE VACANTA - Pagina 2 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
CONCURS TRICOT SI/SAU CROSET: GEANTA DE VACANTA - Pagina 2 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
CONCURS TRICOT SI/SAU CROSET: GEANTA DE VACANTA - Pagina 2 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
CONCURS TRICOT SI/SAU CROSET: GEANTA DE VACANTA - Pagina 2 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
CONCURS TRICOT SI/SAU CROSET: GEANTA DE VACANTA - Pagina 2 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
CONCURS TRICOT SI/SAU CROSET: GEANTA DE VACANTA - Pagina 2 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
CONCURS TRICOT SI/SAU CROSET: GEANTA DE VACANTA - Pagina 2 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
CONCURS TRICOT SI/SAU CROSET: GEANTA DE VACANTA - Pagina 2 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
CONCURS TRICOT SI/SAU CROSET: GEANTA DE VACANTA - Pagina 2 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
CONCURS TRICOT SI/SAU CROSET: GEANTA DE VACANTA - Pagina 2 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
CONCURS TRICOT SI/SAU CROSET: GEANTA DE VACANTA - Pagina 2 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
CONCURS TRICOT SI/SAU CROSET: GEANTA DE VACANTA - Pagina 2 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
CONCURS TRICOT SI/SAU CROSET: GEANTA DE VACANTA - Pagina 2 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
CONCURS TRICOT SI/SAU CROSET: GEANTA DE VACANTA - Pagina 2 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


CONCURS TRICOT SI/SAU CROSET: GEANTA DE VACANTA

+80
Roxanne
Maci
ontika24
Angelica18
mariaz_09
mikybt
cosmi
Anita_Cristal
Lucia Ro
trice
ema
miclescumirela
marina40
firicel
roxx
datsun
geany
Camy
Ana Maria
ivanoiuadela9
dina_dorina
stoy
Ela
7furnici
nai77
amnro
m.m.
danadea
danae
Gioconda
mnarcisa
Giobsy
violetas
mimmi
aba
ismi3ismi
Love
cretu_veronica22
PAULA CONSTANTIN
silvisor
vera_45
Nicoleta Irimescu
Ioana Stanciu
lorexa1987
lotus nufar
rdelia
codruta-cosmina
marci
aidaalex
Iulia40
subryna
bibitu
Cristache
ikuta
ioana soare
romaya
maria_covacef
CCristinaC
dominiq
Ramonica
Kristina
iuli.b
Uca
sunflowers
Dodo-pui
LYNDA
darkpoke
Lucia.BlueFlower
Lali
adelina24
SilviaDumitrescu
lucky
europolis
AlinaJ.Bijoux
aurishta
mihaelavama
kitty_1973
Karina33
MihaelaT
Admina
84 participanți

Pagina 2 din 16 Înapoi  1, 2, 3 ... 9 ... 16  Urmatorul

In jos

CONCURS TRICOT SI/SAU CROSET: GEANTA DE VACANTA - Pagina 2 Empty Re: CONCURS TRICOT SI/SAU CROSET: GEANTA DE VACANTA

Mesaj Scris de CCristinaC Mier 21 Iul 2010, 9:09 pm

De multa vreme ma gindeam sa-mi tricotez o poseta, insa pina acum nu am primit un sut in fund ca sa ma apuc de treaba rade
Intru si eu in concurs.
CCristinaC
CCristinaC
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4449
Localizare : Topoloveni, jud. Arges
Data de inscriere : 21/12/2009

http://ccristinacstyle.blogspot.com/

Sus In jos

CONCURS TRICOT SI/SAU CROSET: GEANTA DE VACANTA - Pagina 2 Empty Re: CONCURS TRICOT SI/SAU CROSET: GEANTA DE VACANTA

Mesaj Scris de maria_covacef Mier 21 Iul 2010, 9:16 pm

Super! De cand asteptam un concurs de crosetat.
Sper numai sa am timp sa lucrez.
Pe 31 iulie si 1 august am Campionatul National, deci pana atunci sunt in antrenamente (zilnic), dar dupa ce ma intorc acasa o sa ma apuc de ceva dragut.
Pupici multi adminelor pentru concurs.
kiss
maria_covacef
maria_covacef
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 308
Varsta : 42
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 03/06/2009

Sus In jos

CONCURS TRICOT SI/SAU CROSET: GEANTA DE VACANTA - Pagina 2 Empty Re: CONCURS TRICOT SI/SAU CROSET: GEANTA DE VACANTA

Mesaj Scris de romaya Mier 21 Iul 2010, 10:28 pm

Faina idee ..la aiesta concurs musai sa "achiesez"si io ! bounce
romaya
romaya
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1381
Varsta : 66
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 23/06/2009

Sus In jos

CONCURS TRICOT SI/SAU CROSET: GEANTA DE VACANTA - Pagina 2 Empty Re: CONCURS TRICOT SI/SAU CROSET: GEANTA DE VACANTA

Mesaj Scris de ioana soare Joi 22 Iul 2010, 11:45 am

iupiiiii concurs:))) lipsesc cateva zile si surprizaaa))))

eu vreau sa mesteresc ceva ca premiu, se poate?Smile)

da' vreau si la concurs lol!
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

CONCURS TRICOT SI/SAU CROSET: GEANTA DE VACANTA - Pagina 2 Empty Re: CONCURS TRICOT SI/SAU CROSET: GEANTA DE VACANTA

Mesaj Scris de ikuta Joi 22 Iul 2010, 12:34 pm

Daca reusesc sa-mi fac nr. de mesaje ma bag si eu la concursul asta. Ma tenteaza, si oricum aveam de gand sa-mi fac o geanta de vara unicat. Sunflowers nu te descuraja daca nu vom avea 50 de mesaje, vom participa tura asta, in afara concursului. Important este spiritul de competitie


Ultima editare efectuata de catre ikuta in Joi 22 Iul 2010, 12:39 pm, editata de 1 ori
ikuta
ikuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2183
Varsta : 66
Localizare : cluj napoca
Data de inscriere : 16/06/2010

Sus In jos

CONCURS TRICOT SI/SAU CROSET: GEANTA DE VACANTA - Pagina 2 Empty Re: CONCURS TRICOT SI/SAU CROSET: GEANTA DE VACANTA

Mesaj Scris de Ramonica Joi 22 Iul 2010, 12:37 pm

ikuta sigur reusesti sa faci mesajele. Sunt atatea subiecte pe forum, poti sa postezi ce ai mai lucrat.
Ramonica
Ramonica
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 350
Varsta : 41
Localizare : Brasov
Data de inscriere : 15/11/2009

http://locul-meu-de-joaca.blogspot.ro/

Sus In jos

CONCURS TRICOT SI/SAU CROSET: GEANTA DE VACANTA - Pagina 2 Empty Re: CONCURS TRICOT SI/SAU CROSET: GEANTA DE VACANTA

Mesaj Scris de Cristache Joi 22 Iul 2010, 3:29 pm

SUPER!
Chiar ma gandeam sa-mi fac o gentuta crosetata dar cumva de seara, nu neaparat varatica. Dar incerc si una asa, de ce nu?
Si trebuie neaparat sa avem 50 mesaje? La inscriere, sau cand trebuie sa intrunim cele 50 de mesaje?
Cristache
Cristache
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 635
Varsta : 48
Localizare : Slobozia
Data de inscriere : 28/06/2010

Sus In jos

CONCURS TRICOT SI/SAU CROSET: GEANTA DE VACANTA - Pagina 2 Empty Re: CONCURS TRICOT SI/SAU CROSET: GEANTA DE VACANTA

Mesaj Scris de Uca Joi 22 Iul 2010, 3:33 pm

Cristache, cele 50 de mesaje trebuiesc facute pana la inchiderea concursului.

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

CONCURS TRICOT SI/SAU CROSET: GEANTA DE VACANTA - Pagina 2 Empty Re: CONCURS TRICOT SI/SAU CROSET: GEANTA DE VACANTA

Mesaj Scris de bibitu Joi 22 Iul 2010, 7:40 pm

am gasit un concurs ,am sa incerc sa particip si eu dar nu stiu daca pot sa postez cele 50 de comentarii deoarece trebuie sa plec peste o saptamina iar dar nu am ce face asta e viata
bibitu
bibitu
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 460
Localizare : parcare
Data de inscriere : 03/05/2010

Sus In jos

CONCURS TRICOT SI/SAU CROSET: GEANTA DE VACANTA - Pagina 2 Empty Re: CONCURS TRICOT SI/SAU CROSET: GEANTA DE VACANTA

Mesaj Scris de subryna Joi 22 Iul 2010, 8:18 pm

Tare mi-ar fi placut sa stiu si eu tricotez ^.^ Am multe idei, dar mi se pare cam prea multa dichiseala :-s
subryna
subryna
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 31
Varsta : 34
Localizare : iasi
Data de inscriere : 22/07/2010

http://cutiuta-cu-minuni.blogspot.com

Sus In jos

CONCURS TRICOT SI/SAU CROSET: GEANTA DE VACANTA - Pagina 2 Empty Re: CONCURS TRICOT SI/SAU CROSET: GEANTA DE VACANTA

Mesaj Scris de Iulia40 Vin 23 Iul 2010, 7:33 am

Un concurs la care ma bizui si eu sa ma bag. Azi se aduna atele si de maine se trece la lucru. Succes tuturor fetelor.
avatar
Iulia40
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 528
Varsta : 54
Localizare : Vaslui
Data de inscriere : 12/01/2010

Sus In jos

CONCURS TRICOT SI/SAU CROSET: GEANTA DE VACANTA - Pagina 2 Empty Re: CONCURS TRICOT SI/SAU CROSET: GEANTA DE VACANTA

Mesaj Scris de Cristache Vin 23 Iul 2010, 10:02 am

Super.
Ar fi primul concurs care tine de hobyul meu la care as participa cu placere maxima.
Abia astept sa vad cu ce minunatii se prezinta fetele.
Va urez succes tuturor.
Cristache
Cristache
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 635
Varsta : 48
Localizare : Slobozia
Data de inscriere : 28/06/2010

Sus In jos

CONCURS TRICOT SI/SAU CROSET: GEANTA DE VACANTA - Pagina 2 Empty Re: CONCURS TRICOT SI/SAU CROSET: GEANTA DE VACANTA

Mesaj Scris de romaya Vin 23 Iul 2010, 10:22 am

Cristache a scris:Super.
Ar fi primul concurs care tine de hobyul meu la care as participa cu placere maxima.
Abia astept sa vad cu ce minunatii se prezinta fetele.
Va urez succes tuturor.

Eu zic sa te apuci de treaba tricot
si pana la sfarsitul concursului ai timp sa faci numarul de mesaje ...sunt atatea subiecte care pot fi comentate .. kiss
romaya
romaya
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1381
Varsta : 66
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 23/06/2009

Sus In jos

CONCURS TRICOT SI/SAU CROSET: GEANTA DE VACANTA - Pagina 2 Empty Re: CONCURS TRICOT SI/SAU CROSET: GEANTA DE VACANTA

Mesaj Scris de MihaelaT Vin 23 Iul 2010, 11:00 am

Cred ca m-am oprit si eu la un model de geanta, daca nu ma razgandesc din nou rade
Am atatea idei, am vazut cateva genti si mereu schimb planul. Sper ca aceasta ce o am acum in cap sa fie si cea pentru concurs. Smile

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

CONCURS TRICOT SI/SAU CROSET: GEANTA DE VACANTA - Pagina 2 Empty Re: CONCURS TRICOT SI/SAU CROSET: GEANTA DE VACANTA

Mesaj Scris de europolis Vin 23 Iul 2010, 11:02 am

Pai, Mihaela la cate fire ai....normal ca iti vin 1000 de idei rade
Bafta kiss
europolis
europolis
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3238
Localizare : In capul meu
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

CONCURS TRICOT SI/SAU CROSET: GEANTA DE VACANTA - Pagina 2 Empty Re: CONCURS TRICOT SI/SAU CROSET: GEANTA DE VACANTA

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Vin 23 Iul 2010, 6:51 pm

Asa si eu Mihaiela, am vazut pe net o gramada de modele de genti/gentute care mi-au placut la nebunie. Si parca mi le-asi face pe toate. Am cateva gheme de diferite culori si m-am gandit la ceva colorat, asa cum imi place mie!!!
Spor la lucru tuturor participantelor!!! hug
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

CONCURS TRICOT SI/SAU CROSET: GEANTA DE VACANTA - Pagina 2 Empty Re: CONCURS TRICOT SI/SAU CROSET: GEANTA DE VACANTA

Mesaj Scris de Iulia40 Vin 23 Iul 2010, 7:15 pm

O sa fie numai genti colorate mai ales ca vara asta se poarta pastelurile Smile
avatar
Iulia40
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 528
Varsta : 54
Localizare : Vaslui
Data de inscriere : 12/01/2010

Sus In jos

CONCURS TRICOT SI/SAU CROSET: GEANTA DE VACANTA - Pagina 2 Empty Re: CONCURS TRICOT SI/SAU CROSET: GEANTA DE VACANTA

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Vin 23 Iul 2010, 9:40 pm

Mie imi plac culoriile mai aprinse!!! wink
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

CONCURS TRICOT SI/SAU CROSET: GEANTA DE VACANTA - Pagina 2 Empty Re: CONCURS TRICOT SI/SAU CROSET: GEANTA DE VACANTA

Mesaj Scris de MihaelaT Vin 23 Iul 2010, 10:38 pm

Iulia40 a scris:O sa fie numai genti colorate mai ales ca vara asta se poarta pastelurile Smile
Nu chiar toate...

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

CONCURS TRICOT SI/SAU CROSET: GEANTA DE VACANTA - Pagina 2 Empty Re: CONCURS TRICOT SI/SAU CROSET: GEANTA DE VACANTA

Mesaj Scris de aidaalex Sam 24 Iul 2010, 1:11 pm

Super concursul! Poate o sa particip si eu, oricum aveam in plan sa-mi fac o gentuta noua. Sper sa ma hotarasc in timp la model.
aidaalex
aidaalex
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 205
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 23/09/2009

Sus In jos

CONCURS TRICOT SI/SAU CROSET: GEANTA DE VACANTA - Pagina 2 Empty Re: CONCURS TRICOT SI/SAU CROSET: GEANTA DE VACANTA

Mesaj Scris de marci Sam 24 Iul 2010, 3:35 pm

oare eu pot participa??? si cand e data limita?!
kiss
marci
marci
helper
helper

Numarul mesajelor : 3
Localizare : vaslui
Data de inscriere : 16/06/2010

Sus In jos

CONCURS TRICOT SI/SAU CROSET: GEANTA DE VACANTA - Pagina 2 Empty Re: CONCURS TRICOT SI/SAU CROSET: GEANTA DE VACANTA

Mesaj Scris de Admina Sam 24 Iul 2010, 4:05 pm

Pentru a clarifica nelamuririle, cititi cu atentie prima postare, de pe prima pagina. Recunosc ca nu cuprinde premiile, dar in rest sunt toate detaliile acolo. Va asigur ca va fi un concurs serios, la fel ca celelalte, de pana acum. Premiile vor fi oferite de doua magazine virtuale, in colaborare si mai avem si o promisiune de la una din moderatoarele noastre, care va oferii ceva minunat, lucrat de ea. Personal as vrea sa fie mai multe premii, nu doar 2-3, doar ca va fi mai greu de stabilit ce si cum. Dar ar trebui sa fie o participare mai mare, de minim 12 concurente.
Pentru incepatoare, va rog sa postati deja, mesaje la diverse categorii. Va asigur ca timp este destul si veti reusi sa acumulati 50 de mesaje, in trei saptamani.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!
Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

CONCURS TRICOT SI/SAU CROSET: GEANTA DE VACANTA - Pagina 2 Empty Re: CONCURS TRICOT SI/SAU CROSET: GEANTA DE VACANTA

Mesaj Scris de marci Sam 24 Iul 2010, 4:22 pm

mersi...
marci
marci
helper
helper

Numarul mesajelor : 3
Localizare : vaslui
Data de inscriere : 16/06/2010

Sus In jos

CONCURS TRICOT SI/SAU CROSET: GEANTA DE VACANTA - Pagina 2 Empty Re: CONCURS TRICOT SI/SAU CROSET: GEANTA DE VACANTA

Mesaj Scris de codruta-cosmina Dum 25 Iul 2010, 1:08 pm

MULTUMIM MULT! Admina!!!
La treaba fetelor.....,o intrebare....Admina trebe sa postez ceva lucrat de mine,2 piese am inteles,2 piese tricotate,crosetate,.....ceva facut din fire?am inteles bine???
codruta-cosmina
codruta-cosmina
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 199
Varsta : 49
Localizare : medias
Data de inscriere : 04/06/2010

Sus In jos

CONCURS TRICOT SI/SAU CROSET: GEANTA DE VACANTA - Pagina 2 Empty Re: CONCURS TRICOT SI/SAU CROSET: GEANTA DE VACANTA

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Dum 25 Iul 2010, 2:41 pm

De ce 2 piese? Eu stiu ca numai una. O singura geanta, crosetata, tricotata, impaslita sau combinatie dintre astea 3 tehnici!!! wink
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

CONCURS TRICOT SI/SAU CROSET: GEANTA DE VACANTA - Pagina 2 Empty Re: CONCURS TRICOT SI/SAU CROSET: GEANTA DE VACANTA

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 16 Înapoi  1, 2, 3 ... 9 ... 16  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB