Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting" - Pagina 7 EmptyAstazi la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting" - Pagina 7 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting" - Pagina 7 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting" - Pagina 7 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting" - Pagina 7 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting" - Pagina 7 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting" - Pagina 7 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting" - Pagina 7 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting" - Pagina 7 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting" - Pagina 7 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting" - Pagina 7 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting" - Pagina 7 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting" - Pagina 7 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting" - Pagina 7 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting" - Pagina 7 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting" - Pagina 7 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting" - Pagina 7 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting" - Pagina 7 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting" - Pagina 7 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting" - Pagina 7 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting"

+45
Aditza
Serban Valentina
Deliria
Steluzza
Gabiuta
elena_florescu
Aghata
canadianca50
natasaSV
kristadesign
firicel
mykya
Tache Marilena
stoy
Lucia.BlueFlower
lemnaru rodica
CCristinaC
pand_ora77
ladybird
daiana25
Ramonica
Iulia40
Uca
iuli.b
aba
Nicoleta Irimescu
m.m.
Admina
Ana Maria
MihaelaT
lotus nufar
martahoti
ema
silvisor
danadea
betymi72
tomari
europolis
myky7robc
dandana
adelina24
greieras
samo99ro
SilviaDumitrescu
crochetedaccessories
49 participanți

Pagina 7 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting" - Pagina 7 Empty Re: Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting"

Mesaj Scris de aba Vin 17 Sept 2010, 5:56 pm

Waw, e foarte frumos. Felicitari.
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting" - Pagina 7 Empty Re: Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting"

Mesaj Scris de danadea Lun 20 Sept 2010, 11:49 am

Fetelor, am gasit si eu naveta cu bobina pentru aceasta tehnica la noi la Kaufland si nu a costat decat 13,14 lei, nu mai stiu exact cat. Nu stiu cand voi avea timpul necesar sa o probez. A, si am gasit si 2 ace lungi (cica pentru papusi), care iar se pot folosi. Numai timp sa am.
avatar
danadea
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 736
Localizare : Deva
Data de inscriere : 17/08/2009

Sus In jos

Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting" - Pagina 7 Empty Re: Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting"

Mesaj Scris de samo99ro Lun 20 Sept 2010, 12:06 pm

Sa tocesti in varf acele alea ca altfel te ranesti tot timpul. Eu asa am facut.
Mi-a facut si mie tata o naveta, dar mi se pare mai usor cu acul. Vreau insa sa ma obisnuiesc si cu naveta.
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting" - Pagina 7 Empty Re: Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting"

Mesaj Scris de danadea Mar 21 Sept 2010, 11:23 pm

Multumesc de sfaturi, Samo. Trebuie neaparat sa-mi fac timp macar sa incerc putin...
avatar
danadea
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 736
Localizare : Deva
Data de inscriere : 17/08/2009

Sus In jos

Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting" - Pagina 7 Empty Re: Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting"

Mesaj Scris de pand_ora77 Lun 27 Sept 2010, 11:40 pm

Fetele,am incercat si eu primii pasi,dar mi se rasuceste ingrozitor si nu iese nika frumooooooos.Ajutati-ma si pe mine,va rog. Am folosit un ac lung si gros si macrame obisnuit,dupa ce mai intai m-am pacalit cu o ata groasa,lucioasa... ce sa fac, ca sa nu ma descurajez?
pand_ora77
pand_ora77
helper
helper

Numarul mesajelor : 7
Localizare : constanta
Data de inscriere : 27/09/2010

Sus In jos

Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting" - Pagina 7 Empty Re: Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting"

Mesaj Scris de samo99ro Lun 27 Sept 2010, 11:57 pm

Daca stii engleza, intra aici. Sunt destule materiale din care sa inveti.
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting" - Pagina 7 Empty Re: Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting"

Mesaj Scris de crochetedaccessories Mar 28 Sept 2010, 11:16 am

Salutare, fetelor! Vad ca va prinde bine (la propriu) tehnica asta si ma bucur foarte tare. Au aparut lucrari frumoase. Felicitari! Dati-i bice ca se poate.
Si eu am mai lucrat niste accesorii, dar aparatul foto zace neputincios si eu ma invart pe langa el fara succes. Mai fac o incercare azi si poate totusi am noroc sa mai scot poze cu si din el.
In alta ordine de idei: mai cititi si postarile din urma si veti mai gasi pe acolo tips & triks, link-uri utile si alte informatii legate de ustensile, metoda de lucru, rasucirea lucrului si apretarea lui. Apoi exersati si iar exersati. Este chiar foarte usoara dantela lucrata pe ac. Tot respectul pt cine se incumeta la suveica/navetuta! flower
crochetedaccessories
crochetedaccessories
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 28
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 10/03/2010

http://crocheted-accessories.blogspot.com/

Sus In jos

Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting" - Pagina 7 Empty Re: Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting"

Mesaj Scris de samo99ro Mar 28 Sept 2010, 11:35 am

Iubita, ma ucidea curiozitatea. De asta o sa incerc. Dar nu am timp acum. Am o gramada de chestii incepute (nu stiu ce naiba m-a apucat sa incep mai multe) si trebuie sa le termin. Ieri am terminat un sal frumusel, dar mai am unul inceput (maine imi mai aduce niste mohair din culoarea de baza ca nu-mi ajunge), plus doua bolerouri (pe care le mai las ca s-a facut cam frig pentru ele), am o paturica subtire careaia ii fac o margine crosetata si, printre picaturi, o perdea pentru fiu-meu...... paturica si salul sunt cele mai urgente. Dupa care mai fac cate ceva, dar secvential. Dimineata chestii la care am nevoie de mai multa lumina, mai pe seara ceva mai usor. La chestiile de dimineata o sa intre si ceva tatting, mai ales ca vreau sa ma apuc de ornamente pentru Craciun, plus chestii care se aplica pe diverse.
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting" - Pagina 7 Empty Re: Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting"

Mesaj Scris de samo99ro Lun 04 Oct 2010, 6:13 pm

M-am jucat. Putin sambata, putin azi si a iesit cam asa:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting" - Pagina 7 Empty Re: Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting"

Mesaj Scris de CCristinaC Lun 04 Oct 2010, 6:20 pm

Frumoase jucarii ti-ai tras. Felicitari! Flowers
CCristinaC
CCristinaC
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4449
Localizare : Topoloveni, jud. Arges
Data de inscriere : 21/12/2009

http://ccristinacstyle.blogspot.com/

Sus In jos

Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting" - Pagina 7 Empty Re: Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting"

Mesaj Scris de samo99ro Lun 04 Oct 2010, 6:25 pm

Mersi. Si mie-mi plac. E una din culorile mele preferate. Aveam doua bobine de Flavia si m-am gandit sa-mi fac ceva. Acum, cu restul de fir trebuie sa-mi mai fac ceva. Poate o esarfa, ca tot sunt in perioada saluri-esarfe. rade
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting" - Pagina 7 Empty Re: Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting"

Mesaj Scris de betymi72 Lun 04 Oct 2010, 6:44 pm

superbe Samo!!! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] lol! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
betymi72
betymi72
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2531
Varsta : 51
Data de inscriere : 16/02/2010

http://picasaweb.google.com/betymi72

Sus In jos

Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting" - Pagina 7 Empty Re: Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting"

Mesaj Scris de Iulia40 Lun 04 Oct 2010, 7:15 pm

Samo foarte frumoase lucruri ies din joaca ta. Felicitari!
avatar
Iulia40
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 528
Varsta : 54
Localizare : Vaslui
Data de inscriere : 12/01/2010

Sus In jos

Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting" - Pagina 7 Empty Re: Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting"

Mesaj Scris de samo99ro Lun 04 Oct 2010, 7:31 pm

Multumesc frumos. Terminasem salul de mohair si trebuia sa trec - inapoi - la una din mai multele chestii incepute deja. Si pentru ca nu aveam curaj, am facut intermediar niste bijuuri. Le-am apretat cu fixativ strong. Merge foarte bine. Din restul de fir inca nu ma apuc de nimic, dar va urma la un moment dat. Acum deja m-am hotarat. M-am intors la salul - tot de mohair - dar roz. Celalalt era bej. L-am luat la purtare azi dimineata cand m-am dus dupa niste cumparaturi. Era frig binisor si pe mine ma cam doare gatul de aseara. L-am tratat, dar l-am infasurat si in sal, pentru protectie. Ce bine a fost! Se cam uita lumea, dar nu sunt sigura daca imi admirau salul sau ma luau de nebuna. rade
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting" - Pagina 7 Empty Re: Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting"

Mesaj Scris de betymi72 Lun 04 Oct 2010, 7:50 pm

eu ma gandesc ca te admirau...ce e frumos si lui Dumnezeu ii place!!! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
betymi72
betymi72
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2531
Varsta : 51
Data de inscriere : 16/02/2010

http://picasaweb.google.com/betymi72

Sus In jos

Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting" - Pagina 7 Empty Re: Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting"

Mesaj Scris de greieras Mar 05 Oct 2010, 10:45 am

bunaziua toata ziua fetelor! da samo frumoase bijuterii sa le porti sanatoasa! turcoaz a fost si este inca culoarea mea preferata si nu -i asa ca este frumoasa si culoarea... si inca o data da samo eu cred ca lumea iti admira salul dar cred ca si pe tine isi ziceau in gind ca a-i fost desteapta ca ti-ai pus salul daca era frig si lor le era frig. felicitari pentru forta si hotarirea cu care faci tot ce faci.
greieras
greieras
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 788
Varsta : 67
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 04/03/2010

Sus In jos

Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting" - Pagina 7 Empty Re: Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting"

Mesaj Scris de aba Mar 05 Oct 2010, 12:24 pm

Felicitari samo, te joci frumos. aplauze Si eu cred ca te admirau,cred ca te si invidiau pentru ca salul e foarte reusit.


Ultima editare efectuata de catre aba in Mar 05 Oct 2010, 12:27 pm, editata de 1 ori (Motiv : corectat litere)
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting" - Pagina 7 Empty explicatii

Mesaj Scris de lemnaru rodica Mier 06 Oct 2010, 10:49 am

Vreau si eu niste explicatii care au scapat din diverse prezentari in limba romana.
lemnaru rodica
lemnaru rodica
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 5
Varsta : 70
Localizare : slobozia
Data de inscriere : 28/08/2010

Sus In jos

Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting" - Pagina 7 Empty Re: Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting"

Mesaj Scris de crochetedaccessories Joi 07 Oct 2010, 10:48 am

sall, ce explicatii? scrie aici totate nelamuririle si sigur vei primi raspuns.
crochetedaccessories
crochetedaccessories
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 28
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 10/03/2010

http://crocheted-accessories.blogspot.com/

Sus In jos

Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting" - Pagina 7 Empty Re: Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting"

Mesaj Scris de lemnaru rodica Joi 07 Oct 2010, 10:55 am

cum se face lantul spiralat pentru un colier?
ce facem cind terminam ata din suveica <cum o inadim?
are cineva o carte de initiere?cum introducem un fir nou?
eu mi_am cumparat 2 suveici si vreau sa incep !
lemnaru rodica
lemnaru rodica
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 5
Varsta : 70
Localizare : slobozia
Data de inscriere : 28/08/2010

Sus In jos

Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting" - Pagina 7 Empty Re: Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting"

Mesaj Scris de crochetedaccessories Joi 07 Oct 2010, 11:28 am

lantul spiralat e un fel de siretel spiralat, ca aici si se lucreaza cu o jumatate de piciorus. adica montezi mereu doar cu o miscare. un piciorus complet are 2 jumatati din 2 miscari diferite. trebuie sa ai rabdare pt ca e doar migalos, nu si dificil. pe parcurs vei observa ca se formeaza spirala de la sine, fara sa intervii prea mult, poate doar s-o mai aranjezi nitel.
ata din suveica. poi, acum ar putea sa te ajute cineva care lucreaza cu suveica. eu lucrez pe ac. e mai simplu. la suveica presupun ca faci nod si mergi mai departe montand ochiurile peste franjurile ramase, pt a le ascunde. eu asa fac la ac. adik inchei lucrul, fac nodul cat mai aproape de lucru si mai ales daca am mai multe picioruse de insirat peste. fac vreo 3-5 picioruse mai stranse nitel si tai franjurile nodului, apoi merg mai departe.
carte pt initiere. astea nu prea se gasesc in limba romana. majoritatea sunt in engleza si mai stiu eu ce alta limba (am gasit si in filipineza, dar sunt bune imaginile Smile ). mai studiaza topicul si vei mai gasi si pe acolo niste link-uri. eu am postat si 2 pdf-uri pt incepatori (piciorusele, bucla si brida). firul nou se introduce ca atunci cand ai terminat firul din suveica/ac.
poti sa incerci si cu suveica si pe ac. poti folosi ace de facut papusi (doll making needles) din acelasi magazin si sunt mai ieftine decat suveica. tocesti putin varful sa nu te zgarii la lucru. vezi cum iti vine mai usor sa lucrezi. dantela iese la fel de frumoasa.
sper ca ti-am raspuns cat de cat si ca ai sa inveti repede aceasta metoda. are un rezultat superb.
spor la lucru si mai intreaba unde nu stii. sigur mai vine cineva cu o varianta.
crochetedaccessories
crochetedaccessories
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 28
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 10/03/2010

http://crocheted-accessories.blogspot.com/

Sus In jos

Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting" - Pagina 7 Empty Re: Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting"

Mesaj Scris de lemnaru rodica Joi 07 Oct 2010, 11:43 am

CUM INTRU IN TUTORIAL,EU AM CUMPARAT DE LA KAUFLAND SI ACE SI 2 SUVEICI.
lemnaru rodica
lemnaru rodica
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 5
Varsta : 70
Localizare : slobozia
Data de inscriere : 28/08/2010

Sus In jos

Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting" - Pagina 7 Empty Re: Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting"

Mesaj Scris de samo99ro Joi 07 Oct 2010, 12:14 pm

Din pacate, nu cred ca are nimeni timpul necesar sa stea sa traduca materialele care se gasesc duium pe net. Nici legal nu este. Trabuie cerut acceptul autorului. Si, ca sa nu cazi in pacatul asta, trebuie facut un manual cap-coada, absolut original. Sa nu folosesti materialele (poze, video) de pe net, ci sa le faci singura. Sa ma ierte dumnezeu, dar, dupa ce am studiat toate materialele pe care le-am scos de pe net, cred ca nici sa ma plateasca cineva cu greutatea mea in aur nu as prierde timpul cu asa ceva.
Asa ca, studiati bine materialele de pe net si uitati-va bine la imagini/video. Sunt foarte bune si poti intelege cum se face chiar fara sa stii o limba straina. Este foarte adevarat insa, ca e mult mai usor daca stii engleza, pentru ca majoritatea materialelor sunt in engleza.
Si eu lucrez cu acul. Am incercat si cu naveta (mi-a facut tata una, dupa poze) dar e mai dificil. E alt sistem de lucru si imi vine mai usor cu acul.

Pot sa va dau insa un sfat: descarcati materialele gratuite. Acolo unde sunt produsele la vanzare, fara diagrame sau explicatii, salvati imaginile si uitati-va bine de tot la ele. Mariti-le si priviti-le atent. Majoritatea pozelor sunt foarte bine facute si se vad nodurile. Practic, dupa ce ati invatat cum se fac inelul, lantul/brida si picoul, dipa ce ati gasit si ati vazut cum se face sa nu se rasuceasca elementele (termenul pe care trebuie sa-l urmariti aici este "twist"), puteti reface modelul desenandu-l si numarand nodurile si picourile. Eu asa fac.
Apoi, cand gasiti explicatii video, copiati linkul la fiecare si puneti-l intr-un document Word sau in Notepad, pe care-l salvati cu titlul "Linkuri". De acolo le puteti accesa foarte usor ori de cate ori vreti sa revedeti ceva.
Important este sa tineti bine mine un lucru: cand aveti alternanta inel/brida, dupa ce ati facut inelul, intoarceti lucrul pe dos, faceti brida, apoi intoarceti lucrul pe fata si faceti inel, apoi iar intoarceti si tot asa. Daca faceti acelasi element unul dupa altul (inel dupa inel sau brida dupa brida)) nu intoarceti lucrul.

Va dau link la materialele pe care le-am scos eu de pe net (o parte din ele) si le-am pus pe Google Docs: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Cred ca le-am mai pus pe undeva, dar vad ca nu aveti rabdare sa cititi tot topicul. Vedeti la folderul "Tatting / Frivolite". Daca nu aveti instalat Adobe Acrobat Reader, luati-l de pe site-ul respectiv. E gratuit. Il instalati si apoi puteti citi documentele respective. Luati versiunea 9 cel putin. Asta are si o lupa cu care puteti vedea mai bine anumite zone din continutul documentului.

Succes!
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting" - Pagina 7 Empty Re: Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting"

Mesaj Scris de adelina24 Mar 12 Oct 2010, 4:28 pm

Am reusit sa fac si eu ceva .
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Uploaded with ImageShack.us
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Uploaded with ImageShack.us
adelina24
adelina24
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 824
Varsta : 50
Localizare : braila
Data de inscriere : 01/03/2010

Sus In jos

Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting" - Pagina 7 Empty Re: Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting"

Mesaj Scris de lotus nufar Mar 12 Oct 2010, 4:59 pm

Este superb merita efortul!!!!!!! kiss
lotus nufar
lotus nufar
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 459
Localizare : satu-mare ,uneori, si mereu in Toscana.
Data de inscriere : 17/03/2010

http://artlotus-handmade.blogspot.com/

Sus In jos

Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting" - Pagina 7 Empty Re: Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting"

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 7 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB