Ultimele subiecte
» Hainute pentru copiii nostri (20)
Astazi la 3:51 pm Scris de michelinebeaulieu

» Ce melodie asculti acum !-5
Astazi la 2:08 pm Scris de michelinebeaulieu

» Dantela irlandeza
Astazi la 12:33 pm Scris de Dorulet

» Va rog o idee pentru salvarea unei camasi denim compromisa
Astazi la 9:31 am Scris de Gabica

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Astazi la 9:18 am Scris de Gabica

» Bluze, topuri (14)
Astazi la 6:32 am Scris de piciul

» Miniaturi - handmade
Vin 20 Oct 2017, 12:06 pm Scris de Gabica

» Metoda servetelulul capitolul VIII
Joi 19 Oct 2017, 9:23 am Scris de vlad_mom

» Din materiale reciclabile 5
Joi 19 Oct 2017, 5:47 am Scris de piciul

» Bijuterii fimo (33)
Mar 17 Oct 2017, 12:36 pm Scris de vlad_mom

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Dum 15 Oct 2017, 11:00 pm Scris de ellaharry

» Tehnica frivolite pe ac sau needle tatting - 7
Vin 13 Oct 2017, 2:12 pm Scris de Iulliana

» Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (28)
Vin 06 Oct 2017, 7:02 pm Scris de Lia33

» Discutii despre revista Burda-6
Mier 04 Oct 2017, 9:43 pm Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Vin 29 Sept 2017, 11:15 am Scris de Floren

» Bancuri-Buna dispozitie nu trebuie sa va lipseasca ! -5
Mier 27 Sept 2017, 10:20 am Scris de Gabica

»  Masinile noastre de cusut (6)
Mar 26 Sept 2017, 4:31 pm Scris de bingo

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Mar 26 Sept 2017, 8:39 am Scris de adii

» Aparate si ustensile din bucatarie
Lun 18 Sept 2017, 5:09 pm Scris de ElenaZaileanu

» Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)
Lun 11 Sept 2017, 1:42 pm Scris de LRodica

Subiecte similare

Custom Search

LM Articole

LM YouTube Channel-
-

-

CursuriReiki-

RuneHeivang-

Produsele cosmetice impotriva acneei si a cosurilor

Pagina 3 din 3 Înapoi  1, 2, 3

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Re: Produsele cosmetice impotriva acneei si a cosurilor

Mesaj Scris de geany la data de Mar 05 Iun 2012, 5:59 pm

Eu folosesc pentru exfolierea fetei zaharul fin (nu pudra). Si mie imi mai ies cosuri, iar cand am un eveniment care ma pune pe jar, imi iese cate un corn... de toata frumusetea, exact la vedere, deci din cauza stresului clar. Dar e enervant ca nu descoperim secretul tinerii sub control... sa nu mai ajungem la tratarea acestora... Nu sunt de-acod cu nici un fel de tratament, nici in reclame nu mai cred...

geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3418
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de Cecilia2000 la data de Sam 06 Sept 2014, 10:25 am

Am luptat si eu mult timp cu acnee, chiar foarte mult timp pot sa zic si mereu am cautat o solutie eficienta care sa imi curate tenul. Dupa ani de zile din intamplare am gasit un tratament natural pe baza de ulei 100% pur din arbore de ceai-tea tree de la Thursday Plantation care a facut minuni. M-am vindecat complet de toate cosurile si puncte negre si il recomand. Acest tratament pe care eu l-am folosit si ma refer la o spuma naturala, o lotiune tonica, o crema hidratanta si un gel medicinal anti-acnee a reusit sa imi usuce toate cosurile si apoi sa imi faca un ten tarre curat. Sanatate
Cecilia2000
Nou venit
Nou venit

Numarul mesajelor : 1
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 06/09/2014

Sus In jos

Mesaj Scris de Admina la data de Lun 27 Apr 2015, 12:58 pm

Pentru cosuri si comedoame sunt foarte bune otetul si lamaia. Se aplica local, cu o bacata de vata imbibata in otet de mere cat mai natural, de 2-3 ori pe zi. Sau zeama de lamaie sau ulei de tea tree. Dar mai eficient imi pare otetul, care e bun si intr-o lotiune pentru ten gras si acneic. Lotiunea se face din 1/2 apa si 1/2 otet de mere, se sterge fata de jos in sus, cu grija, fara a freca, apoi se clateste cu apa. Ajuta si la diminuarea punctelor negre.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8710
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Mesaj Scris de michelinebeaulieu la data de Lun 27 Apr 2015, 1:55 pm

Ce m-ati starnit cu atatea cosmetice!
Acuma-acuma ma duc sa imi fac o pasta din  turmeric si suc de portocale si la treaba cu mine,ca dimineata am dormit dupa tura de noapte si acuma cu cafeaua la calculatooor,vine seara!
michelinebeaulieu
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1191
Varsta : 50
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 11/09/2011

Sus In jos

Mesaj Scris de i.xell la data de Lun 27 Apr 2015, 2:12 pm

Admina, ulei de tea tree mi-am luat saptamana trecuta ptr cosurile sotului de pe spate. M-a innebunit pur si simplu cu: "te uiti si la mine pe spate sa vezi ce am?" zid si mie nu-mi place sa ma ocup de cosurile altora. Ce urat suna!!! Dar chiar nu imi place, in schimb sora mea e innebunita. Asa  cu uleiul asta il aplic cu un betisor udat peste fiecare cos in parte si scap ca i-am spus ca nu trebuiesc zgandarite absolut deloc cu tratamentul asta inocent nu

Mi-am dat si eu pe cateva pe barbie si recunosc ca se vede efectul, le usuca, nu le lasa sa devina atat de dureroase si inflamate. Trebuie sa imi fac curaj sa il aplic si pe par prin amestec cu sampon., desi recunosc ca nu imi place mirosul deloc.

Otetul de mere simplu se gaseste? Eu tot ce am cumparat pana acum a fost cel de mere cu miere, merge folosit din acesta? Si lotiunea respectiva se poate aplica zilnic? Apa poate fi inlocuita cu apa de trandafiri, albastrele sau nu? hug
i.xell
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 610
Localizare : between cities
Data de inscriere : 29/10/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de fiordaliso la data de Lun 27 Apr 2015, 6:13 pm

Eu nu suport [e fata nici otetul nici sucul de lamaie si din pacate nici uleiul de tee-tree, dar am redus mult punctele negre (cosuri nu am) de cand am inlocuit complet cremele de fata cu uleiurile. Am folosit pe rand ulei de migdale si de jojoba. Exfolierea cu zahar, bicarbonat, sare sau zat de cafea (fiecare separat) face foarte bine si aplicarea unei masti din miere, sau schiar spalarea cu miere, fara sa o lasi pe fata. Nu am scapat complet, dar nu le mai scot cu saptamanile, eu care inainte in fiecare zi gaseam ceva de scos.
fiordaliso
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 454
Varsta : 44
Localizare : cluj
Data de inscriere : 12/08/2011

Sus In jos

Mesaj Scris de Admina la data de Mar 28 Apr 2015, 12:24 am

Eu am tenul sensibil, cu chiu cu vai suportam produsele dermato-cosmetice. Am pus otet de mere diluat cu apa si a usturat putin, dar a trecut repede. Credeam si eu ca ma voi irita, dar nu a fost cazul. Insa la tratamentul local, pun doar pe comedom, nu peste tot. Pe cele mici le las sa treaca de la sine.
Ma straduiesc si eu sa nu le zgandar, nu face deloc bine, raman semne, de fiecare data, la mine. zid Si inca nu si-au facut efectul cele doua tincturi de care iau pentru asta. De fapt sunt macerate glicerinice de la PlantExtract. Dimineata de Zmeur si seara de amenti de Salcie, folosesc. Scriu pentru ca poate mai incearca cineva, mai ales cineva care nu incerca sa ramana gravida, pentru ca mi-a spus homeopata ca scad fertilitatea.
I.xell, cred ca merge si otetul de mere cu miere. Eu am luat de la Plafar asa, ca asa avea:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Pare mai concentrat, cel cu miere miroase mai dulce si e mai aromat, asta e mai otet, pare mai tare desi nu stiu daca are mai mult de 5 grade acetice.
Mie imi place sa scot puncte negre, nu ma omor dupa cosuri. Sotul nu ma lasa si bine face, ca raman cicatrici. Doar ca la mine ma abtin mai greu, e tic deja.
Micheline, e tare bun turmericul. O sa incerc si eu, daca gasesc plicul din casa. Si molipseste-te cu naturalele, ca e mai bine. wink

Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8710
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Mesaj Scris de i.xell la data de Mar 28 Apr 2015, 9:28 am

fiordaliso a scris:Eu nu suport [e fata nici otetul nici sucul de lamaie si din pacate nici uleiul de tee-tree, dar am redus mult punctele negre (cosuri nu am) de cand am inlocuit complet cremele de fata cu uleiurile. Am folosit pe rand ulei de migdale si de jojoba. Exfolierea cu zahar, bicarbonat, sare sau zat de cafea (fiecare separat) face foarte bine si aplicarea unei masti din miere, sau schiar spalarea cu miere, fara sa o lasi pe fata. Nu am scapat complet, dar nu le mai scot cu saptamanile, eu care inainte in fiecare zi gaseam ceva de scos.

Fiordaliso, ce fel de ten ai tu? eu am ten mixt/gras, depinde de anotimp, acum ca vine vara devine tot tenul gras Sad . Imi recomanzi sa incerc si eu uleiul de migdale si jojoba? Cum se aplica? Pe tenul ud sau uscat? Ma atrage varianta asta ca am ulei de migdale deja cumparat.

Admina, otetul din poza este intr-adevar fara miere, am intrat la ei pe site si au doua variante la vanzare, unul cu miere si altul fara.
i.xell
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 610
Localizare : between cities
Data de inscriere : 29/10/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de fiordaliso la data de Mar 28 Apr 2015, 4:59 pm

i.xell, am tenul mixt si deshidratat. Zona T cu puncte negre, restul foarte uscat. Orice fel de ulei se aplica pe fata umeda, pentru ca intra mai usor in piele si antreneaza si lichidul, in loc sa se evapore. Eu pulverizez cu apa de trandafiri alimentara, din supermarket, apoi aplic uleiul, masez 2-3 minute si atat. Daca trebuie sa ies imediat din casa absorb uleiul ramas cu un servetel de hartie, vara, sau il lasa asa iarna, pe frig si vant, daca nu il absorb dupa 15-20 de minute.
fiordaliso
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 454
Varsta : 44
Localizare : cluj
Data de inscriere : 12/08/2011

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat