Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Florile din gradina mea(2)
Rochii de seara, deosebite(3) - Pagina 8 EmptyIeri la 11:40 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Rochii de seara, deosebite(3) - Pagina 8 EmptyIeri la 11:36 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Rochii de seara, deosebite(3) - Pagina 8 EmptyIeri la 8:09 am Scris de Dorulet

» Animale de companie!!! - 5
Rochii de seara, deosebite(3) - Pagina 8 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Rochii de seara, deosebite(3) - Pagina 8 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Rochii de seara, deosebite(3) - Pagina 8 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Rochii de seara, deosebite(3) - Pagina 8 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Rochii de seara, deosebite(3) - Pagina 8 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Rochii de seara, deosebite(3) - Pagina 8 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Miniaturi - handmade
Rochii de seara, deosebite(3) - Pagina 8 EmptyMar 02 Apr 2024, 6:42 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Rochii de seara, deosebite(3) - Pagina 8 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Rochii de seara, deosebite(3) - Pagina 8 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Rochii de seara, deosebite(3) - Pagina 8 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Rochii de seara, deosebite(3) - Pagina 8 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Rochii de seara, deosebite(3) - Pagina 8 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Rochii de seara, deosebite(3) - Pagina 8 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Rochii de seara, deosebite(3) - Pagina 8 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Rochii de seara, deosebite(3) - Pagina 8 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Rochii de seara, deosebite(3) - Pagina 8 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Rochii de seara, deosebite(3) - Pagina 8 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Rochii de seara, deosebite(3)

+72
betymi72
cory74
daiana25
Cornelya
kla78
margot
danniela
geany20062006
ivanoiuadela9
melus
geany
Camy
cretu_veronica22
lucky
Cristache
Ela
mimmi
Ioana Stanciu
iuli.b
florentina69
Katerina
sellenna_us
Lucia Ro
bibitu
alexaaa08
aba
adelina24
LYNDA
DANIELA.I
MagdaMarin
cris69
Noemi
Gioconda
elisabet
mnarcisa
SilviaDumitrescu
Danny24
oana_007
ioana soare
Giobsy
lotus nufar
RalucaS
stoy
IrisT
zylv
m-julie
feliciagl
ralucahanc
degetica
iuliana72
milena
diada
compot
vilcris
Marry
amia
Usagy
veniciuc nicoleta
Uca
clodi
mami de doi ingerasi
europolis
ancush
ema
Karina33
anigherman
valentinadof
Ramonica
Alina.C
Admina
amnro
MihaelaT
76 participanți

Pagina 8 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Rochii de seara, deosebite(3) - Pagina 8 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(3)

Mesaj Scris de Cristache Mier 11 Aug 2010, 10:21 am

veniciuc nicoleta a scris:Si putin off topic Cristache eu stiu ca la europa sunt materiale cu preturile astea..Tulle la 1.5 lei,satin 2 lei,etc...Eu acolo am fost si miam luat materiale pentru rochia de mireasa si am scos rochie de la 1.500 de euro rochia la 2000 ron cu tot cu manopera...scuzati off topic

go to EUROPE atunci.
de cate ori am fost nu stiam cum sa ies mai repede.
Cristache
Cristache
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 635
Varsta : 48
Localizare : Slobozia
Data de inscriere : 28/06/2010

Sus In jos

Rochii de seara, deosebite(3) - Pagina 8 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(3)

Mesaj Scris de Admina Mier 11 Aug 2010, 11:16 am

Cristache a scris:superbe rochitele. foarte profi.
dar de unde ai tu preturile astea? de unde tul la 1,5 lei m?
dantela de calitate la 10 lei m? tafta la 8 lei m?
de unde de unde de unde?

veniciuc nicoleta a scris:Si mie imi plac tare mult rochiile..SUnt superbe..Si putin off topic Cristache eu stiu ca la europa sunt materiale cu preturile astea..Tulle la 1.5 lei,satin 2 lei,etc...Eu acolo am fost si miam luat materiale pentru rochia de mireasa si am scos rochie de la 1.500 de euro rochia la 2000 ron cu tot cu manopera...scuzati off topic

Astea sunt preturi de engros, si fara TVA. Daca se vrea factura se adauga 24%, deci un sfert din pretul respectiv. Plus ca trebuie sa cumperi un balot/ val, adica 100m de satin ieftin, 30m minim de tulle, 25m tafta sau satin imprimat. Satinul simplu, ieftin nu e pentru haine ci doar pentru decoratiuni (huse, fete de masa, etc) si cel gen atlas sau cu elastan, dar mai plin e tot 8-10lei. Trebuie multa rabdare pentru ca multi nu dau la metru si daca dau, creste pretul, la cele ieftine se dubleaza. Tulle la m nu se da, doar la 30-100m.
Acestea fiind spuse, e logic de ce sunt preturile mai mari in oras la magazin legal, care iti da bon/factura. Dar mai ilogic e ca la baz.ar sunt preturi mai mici. Te face sa te intrebi cum de ajung la preturile alea, trecand prin atatea maini...scratch
Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Rochii de seara, deosebite(3) - Pagina 8 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(3)

Mesaj Scris de bibitu Mier 11 Aug 2010, 11:29 am

da asa este cu Europa am vrut eu sa iau ptr un costum 4-5 materiale ,adica sa imi fac 4-5 costume si vroiam cate 5 m din fiecare, faceam si ptr. mama si cu fusta si cu pantalon ,si nu au vrut sa dea, numai cu valul mare de 15 m era,iar ptr lenjerie am luat creponat un singur val de 40 m,am iesit mai ieftin cu 50%
bibitu
bibitu
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 460
Localizare : parcare
Data de inscriere : 03/05/2010

Sus In jos

Rochii de seara, deosebite(3) - Pagina 8 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(3)

Mesaj Scris de Cristache Mier 11 Aug 2010, 11:49 am

pana una-alta eu admir creatiile fetelor.
ma gandeam si eu ca daca iau materialele mai ieftin ma bag sa exersez, dar asa ma uit la voi si poate prind curaj.
Cristache
Cristache
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 635
Varsta : 48
Localizare : Slobozia
Data de inscriere : 28/06/2010

Sus In jos

Rochii de seara, deosebite(3) - Pagina 8 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(3)

Mesaj Scris de Karina33 Mier 11 Aug 2010, 9:36 pm

Felicitari Florentina! Si mie imi place mai mult prima rochie, e mai eleganta! Sa ne mai arati ce lucrezi, sigur avem ce vedea! Flowers
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Rochii de seara, deosebite(3) - Pagina 8 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(3)

Mesaj Scris de Katerina Joi 12 Aug 2010, 11:49 am

Florentina, rochita roz e absolut fenomenala !
Ai combinat foarte bine materialele si culorile love

Ambele creatii sunt de top Smile

Spor maxim in continuare!
avatar
Katerina
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 22
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 14/05/2009

Sus In jos

Rochii de seara, deosebite(3) - Pagina 8 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(3)

Mesaj Scris de cretu_veronica22 Joi 12 Aug 2010, 2:48 pm

Sunt minunate ambele rochite.Spor la lucrat in continuare rochite tot la fel de frumoase. cos
cretu_veronica22
cretu_veronica22
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 192
Varsta : 62
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 01/02/2010

Sus In jos

Rochii de seara, deosebite(3) - Pagina 8 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(3)

Mesaj Scris de florentina69 Mar 17 Aug 2010, 7:36 pm

Va multumesc tuturor si ma bucur ca v-au placut.Voi incerca sa mai postez cate ceva.
As avea un singur lucru de lamurit, preturile despre care am vorbit sunt cele din Suceava.In privinta materialelor sa stiti ca stam foarte bine numai ca nu prea mai are cine sa la coase, cele mai bune croitorese pe care le cunosteam eu au plecat in Italia sau Spania.
avatar
florentina69
helper
helper

Numarul mesajelor : 42
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 10/10/2009

Sus In jos

Rochii de seara, deosebite(3) - Pagina 8 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(3)

Mesaj Scris de amnro Joi 19 Aug 2010, 6:17 pm

am mai terminat si eu doua rochite, din tafta albastra cu reflexe negre (sincer cred ca era material pt draperii ca era bordurat in partea de jos, dar ce mai conteaza...) si din nou pozele nu ma ajuta, sunt facute cu un aparat imprumutat iar pe tipe le-am imbracat cu forta ca sa le fac poze zid

prima e cu talie joasa, decolteu rotund la baza gatului, maneci bufante cu mansete decorate cu dantela neagra cu paiete. din aceeasi dantela cu paiete am facut si bordura din partea de jos a fustei, care este un dublu extra super clos incretit (nu am reusit sa identific care e treaba cu closurile, dar dupa cunostintele mele e dublu clos). surpriza este gaura de la spate, care mi-a dat ceva batai de cap, initial nu am vrut sa o fac pentru ca stiam ca o sa stea cracita. dar pt ca stapana rochiei a insistat am facut-o (si am avut dreptate) dar am facut doua pense orizontale pe laterale care au rezolvat problema in mod nesperat. rochia mai are jupa cu volan de tul si un milion de mosi si babe cusuti deasupra gaurii pale

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

a doua e tot cu decolteu rotund dar mai decoltat Smile, tot cu maneci bufante dar mai mici decat la prima (eu vroiam sa o fac cu umerii goi...), cu fusta bufanta (gogosar) si prinsa ca sa faca falduri:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Ultima editare efectuata de catre amnro in Joi 19 Aug 2010, 6:43 pm, editata de 2 ori (Motiv : completare explicatii)
amnro
amnro
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 930
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 26/10/2009

https://www.facebook.com/pages/Rochii-elegante/173196092774733?r

Sus In jos

Rochii de seara, deosebite(3) - Pagina 8 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(3)

Mesaj Scris de iuliana72 Joi 19 Aug 2010, 6:38 pm

mie prima in place nespus de mult mai ales tivul si cum se aseaza pe manechin wink parca ar avea crinolina.mie genul asta de rochii imi plac dar ce ma fac de burta.felicitari
iuliana72
iuliana72
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 804
Varsta : 52
Localizare : strehaia
Data de inscriere : 08/01/2010

http://iulianavioleta.sunphoto.ro/bijuterii_textile_de_vanzare

Sus In jos

Rochii de seara, deosebite(3) - Pagina 8 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(3)

Mesaj Scris de Camy Joi 19 Aug 2010, 6:43 pm

FLORENTINA superbe rochite ,prima e chiar deosebita,la rochita roz cu tiul ,cum ai facut jos?

AMNRO,frumoase rochii,la prima rochita ai pus fermoar normal?cred ca venea mai bine un fermoar ascuns.
imi plac faldurile la a 2a rochita ,cum le-ai facut?

Camy
Camy
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1206
Varsta : 43
Localizare : buzau
Data de inscriere : 21/10/2008

Sus In jos

Rochii de seara, deosebite(3) - Pagina 8 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(3)

Mesaj Scris de amnro Joi 19 Aug 2010, 6:48 pm

iuliana, iti iei niste pantaloni modelatori si pui balene la rochie. crede-ma ca astea doua fac minuni.

camy, prima are fermoar ascuns dar sub gaura, deasupra sunt mosi si babe. a doua avea fusta lunga pana sub genunchi, un pic evazata si prinsa de captuseala. dupa aia am ridicat pur si simplu materialul la lungimea dorita si am prins cu bolduri ca sa-i dau forma, dupa care am cusut. rochia sta mult mai bine, dar tipa era transpirata cand s-a imbracat, nu avea nici sutienul de la proba si captuseala cred ca ramas rasucita pe undeva. si mai avea si pantalonii pe ea.
amnro
amnro
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 930
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 26/10/2009

https://www.facebook.com/pages/Rochii-elegante/173196092774733?r

Sus In jos

Rochii de seara, deosebite(3) - Pagina 8 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(3)

Mesaj Scris de iuliana72 Joi 19 Aug 2010, 7:40 pm

amnro, baga tu ceva imagini cu balenele alea ca nu stiu cum arata si ma uit pe google dar dar nu stiu cu ce sa mananca .....stau si ma uit degeaba ca de poate ai dreptate.
iuliana72
iuliana72
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 804
Varsta : 52
Localizare : strehaia
Data de inscriere : 08/01/2010

http://iulianavioleta.sunphoto.ro/bijuterii_textile_de_vanzare

Sus In jos

Rochii de seara, deosebite(3) - Pagina 8 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(3)

Mesaj Scris de amnro Joi 19 Aug 2010, 9:12 pm

iuliana, nu am acum poze, dar o sa caut. balene sunt niste fasii de plastic care se cos la cusaturile corsetelor ca sa le faca sa stea mai tepene (cum sunt corsetele de mirese).

l.e: uite aici
amnro
amnro
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 930
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 26/10/2009

https://www.facebook.com/pages/Rochii-elegante/173196092774733?r

Sus In jos

Rochii de seara, deosebite(3) - Pagina 8 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(3)

Mesaj Scris de veniciuc nicoleta Joi 19 Aug 2010, 9:39 pm

Amnro ziceai de mine...dar nici tu nu esti mai prejos...si la tine tot arta este.Felicitari
veniciuc nicoleta
veniciuc nicoleta
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 637
Varsta : 37
Localizare : navodari
Data de inscriere : 18/02/2010

Sus In jos

Rochii de seara, deosebite(3) - Pagina 8 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(3)

Mesaj Scris de Danny24 Joi 19 Aug 2010, 11:11 pm

Foarte frumoase rochitele, Amnro! culoarea e superba! in cazul "burticii" (ca si eu am aceeasi problema), se pot coase balenele de sub sani, sau trebuie sa acopere neaparat si pieptul?
Danny24
Danny24
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 119
Varsta : 35
Localizare : Cluj
Data de inscriere : 04/01/2010

Sus In jos

Rochii de seara, deosebite(3) - Pagina 8 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(3)

Mesaj Scris de MihaelaT Joi 19 Aug 2010, 11:28 pm

Amnro, imi plac mult, sunt tare frumoase. aplauze

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Rochii de seara, deosebite(3) - Pagina 8 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(3)

Mesaj Scris de Karina33 Joi 19 Aug 2010, 11:30 pm

Amnro frumoase rochitele! Mai ai? Ca sa stiu daca postez acum si eu sau mai astept rade

Pentru prima rochie: stiu ca exista la mercerii o banda pe care sunt cusute mosii si babele si se aplica direct. Erau intr-o vreme la moda la camasute cu vedere la buric. Cati metri de dantela ai bagat la bordura aia? Eu ma feresc de aplicatii late la fustele clos ca se cunoaste orice codita neegalata(si apar nesimtitele dupa fiecare calcare...)

La a doua n-am ce comenta, imi place tare! Flowers
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Rochii de seara, deosebite(3) - Pagina 8 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(3)

Mesaj Scris de Admina Vin 20 Aug 2010, 1:16 am

Acum as fi avut o curiozitate... mergea partea de deasupra gaurii de la spate, cu ocheti, gen corset? Iesea o aiureala, oare? Daca da, sustin ce zice Karina, banda cu mos&babe, ca era mai egala. In rest imi place mult oberlicht-ul rochiei si clos-ul cu bordura.
La cea de-a doua imi plac faldurile, mult de tot. Sunt foarte frumos aranjate. Ambele imi par usor cam prea serioase in fata, partea de sus. Si culoarea "draperiilor" rade e pe gustul meu. love

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Rochii de seara, deosebite(3) - Pagina 8 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(3)

Mesaj Scris de Katerina Vin 20 Aug 2010, 11:52 am

Amnro, felicitari! Imi plac maxim rochitele tale (trebuia sa ma chemi sa vad cum le faci :D)!

Culoarea materialului e super. Si apropo de destinatia materialului (ca ziceai tu de draperii), sunt materiale specifice produselor decorative, de interior, pe care nu trebuie sa le folosesti sub nicio forma la haine?

Aaa...si inca ceva, cam cat luati voi, fetelor, pe o rochita de genul asta?

Multumesc cu pupici!
love Merci love
avatar
Katerina
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 22
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 14/05/2009

Sus In jos

Rochii de seara, deosebite(3) - Pagina 8 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(3)

Mesaj Scris de geany Vin 20 Aug 2010, 12:54 pm

KATERINA; avem subiect unde se discuta despre preturile produselor realizate de catre noi [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] link

AMRO, frumos lucrat. Modelele nu-mi sunt pe plac (adica nu as purta). Insa munca este de apreciat. Felicitari la cat mai multe. pupi
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Rochii de seara, deosebite(3) - Pagina 8 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(3)

Mesaj Scris de Karina33 Sam 21 Aug 2010, 12:00 am

Amnro am voie sa postez? Nu de alta dar mi-e omul plecat la un chef si n-am ce face singura acasa...

O rochie simpluta din matase naturala. Corsajul e dublat si are si cupe de sutien incorporate, fusta e in 6 clini din tot materialul avut(matasea era ingusta de 110cm). Din fasiutele cazute la croit am scos floricica ce poat fi prinsa pe umar(sugestia mea) sau la piept(dorinta clientei)

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

O rochie de domnisorica din saten neelastic, simpla si comoda:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


O rochie din voal(cam aspru daca ma intreba cineva inainte). M-a enervat ca strasurile nu se coseau si-a trebuit sa le lipesc(urat, nu-s invatata asa). In jos sunt doua foi de voal semiclos si jupa, banda aia argintie nu-ti ia ochii ca-n poza! La piept am si balene puse sa stea tzeapana. Apropo: am facut un tutorial despre cum se fac fronseurile astea, sa vedem cand mai pleaca omu' de-acasa sa am vreme sa stau la pc.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Dintr-o fusta de lycra groasa si matasoasa i-am facut nepoatei o rochita de club, e pe elastic deasupra sanilor, putin incretita la mijloc sa-i dea impresia de volum iar l tiv are prinsa o banda pusa in doua, ca sa se muleze sub fund frumos. Pozele sunt facute de sora-mea...

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Si pentru ca am prins-o pe la mine cand era aproape gata rochia asta am folosit-o pe post de manechina. Utilizatoarea e mai inaltuta si mai delicata putin, o prinde de minune genul asta retro. Materialul e o tafla plina si grea, fusta e clos dublu, funda si braul sunt din ceva kaki-masliniu nisipos, e sustinuta pe jupa de tul, aici inca nu taiasem tulul sa nu se vada. Mi-a placut mult si modelul si materialul si fata imbracata in rochita. Sper sa mai vina sa-i lucrez!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Rochii de seara, deosebite(3) - Pagina 8 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(3)

Mesaj Scris de melus Sam 21 Aug 2010, 2:01 am

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] Sunt niste rochii senzationale!Te felicit din inima pentru talentul si creativitatea ta!
melus
melus
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 333
Varsta : 44
Localizare : romania
Data de inscriere : 03/08/2010

http://vecinagreierasului.blogspot.com

Sus In jos

Rochii de seara, deosebite(3) - Pagina 8 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(3)

Mesaj Scris de Admina Sam 21 Aug 2010, 2:24 am

ura Pentru toate, dar mai ales pentru ultima. Imi place tot la ea si m-as vedea in asa ceva. love Parca sunt trista ca nu am mers la nici o petrecere mai "eveniment", anul asta. Vad atatea rochii elegante si ma oftic...

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Rochii de seara, deosebite(3) - Pagina 8 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(3)

Mesaj Scris de ivanoiuadela9 Sam 21 Aug 2010, 7:51 am

Karina sunt superbe rochiţele Flowers păcat că nu mai pot intra în niciuna zid
ivanoiuadela9
ivanoiuadela9
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1402
Varsta : 47
Localizare : tg jiu
Data de inscriere : 22/04/2010

http://ivanoiuadela9.blogspot.ro/

Sus In jos

Rochii de seara, deosebite(3) - Pagina 8 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(3)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 8 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB