Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Rochii de seara, deosebite(3) - Pagina 5 EmptyAstazi la 6:43 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Rochii de seara, deosebite(3) - Pagina 5 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Rochii de seara, deosebite(3) - Pagina 5 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Rochii de seara, deosebite(3) - Pagina 5 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Rochii de seara, deosebite(3) - Pagina 5 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Rochii de seara, deosebite(3) - Pagina 5 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Rochii de seara, deosebite(3) - Pagina 5 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Rochii de seara, deosebite(3) - Pagina 5 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Rochii de seara, deosebite(3) - Pagina 5 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Rochii de seara, deosebite(3) - Pagina 5 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Rochii de seara, deosebite(3) - Pagina 5 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Rochii de seara, deosebite(3) - Pagina 5 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Rochii de seara, deosebite(3) - Pagina 5 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Rochii de seara, deosebite(3) - Pagina 5 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Rochii de seara, deosebite(3) - Pagina 5 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Rochii de seara, deosebite(3) - Pagina 5 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Rochii de seara, deosebite(3) - Pagina 5 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Rochii de seara, deosebite(3) - Pagina 5 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Rochii de seara, deosebite(3) - Pagina 5 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Rochii de seara, deosebite(3) - Pagina 5 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Rochii de seara, deosebite(3)

+72
betymi72
cory74
daiana25
Cornelya
kla78
margot
danniela
geany20062006
ivanoiuadela9
melus
geany
Camy
cretu_veronica22
lucky
Cristache
Ela
mimmi
Ioana Stanciu
iuli.b
florentina69
Katerina
sellenna_us
Lucia Ro
bibitu
alexaaa08
aba
adelina24
LYNDA
DANIELA.I
MagdaMarin
cris69
Noemi
Gioconda
elisabet
mnarcisa
SilviaDumitrescu
Danny24
oana_007
ioana soare
Giobsy
lotus nufar
RalucaS
stoy
IrisT
zylv
m-julie
feliciagl
ralucahanc
degetica
iuliana72
milena
diada
compot
vilcris
Marry
amia
Usagy
veniciuc nicoleta
Uca
clodi
mami de doi ingerasi
europolis
ancush
ema
Karina33
anigherman
valentinadof
Ramonica
Alina.C
Admina
amnro
MihaelaT
76 participanți

Pagina 5 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Rochii de seara, deosebite(3) - Pagina 5 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(3)

Mesaj Scris de Gioconda Mier 21 Iul 2010, 8:44 am

Karina33 love imi plac tare mult toate rochitele Flowers Flowers Flowers
Gioconda
Gioconda
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 110
Varsta : 40
Localizare : Giurgiu
Data de inscriere : 26/03/2010

Sus In jos

Rochii de seara, deosebite(3) - Pagina 5 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(3)

Mesaj Scris de Uca Mier 21 Iul 2010, 9:59 am

Karina, foarte reusite, asa cum ne-ai invatat! Flowers

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Rochii de seara, deosebite(3) - Pagina 5 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(3)

Mesaj Scris de amia Mier 21 Iul 2010, 10:20 am

toate sunt frumoase.... love
m-am indragostit in schimb de asta albastra(un pic si de fata ca a stiut sa isi poarte rochia) si vreau sa te intreb cum i-ai aranjat bustul...daca i-ai pus doar cupe de sutien sau ai pus un sutien de-al domnisoarei pe care l-ai imbracat?
vreau si io o rochie cu cupe si nu stiu cum sa le montez cat mai bine...am avut cateva tentative dar...Sad
mai am o slabiciune si pentru rochia neagra cu spatele gol, de asemnea cu cupe si care este "garnistia cu o floare garnisita cu starsuri"(ca sa te citez:P).Este de efect garniseala... cum este facuta floarea? din cate am obs are petalele perpendiculare pe rochie sau ma insel? cum ai reusit sa cosi?
felicitari si la mai multe
avatar
amia
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 121
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 04/02/2010

Sus In jos

Rochii de seara, deosebite(3) - Pagina 5 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(3)

Mesaj Scris de DANIELA.I Mier 21 Iul 2010, 6:51 pm

O rochita de ocazie ,rochia este dublata cu satin rosu,bustul este realizat din cute simple,iar partea inferioara(fusta)este la fel pe cute.Braul este realizat din catifea elastica.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
DANIELA.I
DANIELA.I
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 861
Varsta : 52
Localizare : agnita
Data de inscriere : 15/02/2009

https://s626.photobucket.com/albums/tt349/maistra3772/

Sus In jos

Rochii de seara, deosebite(3) - Pagina 5 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(3)

Mesaj Scris de Karina33 Mier 21 Iul 2010, 11:11 pm

amia a scris:toate sunt frumoase.... love
m-am indragostit in schimb de asta albastra(un pic si de fata ca a stiut sa isi poarte rochia) si vreau sa te intreb cum i-ai aranjat bustul...daca i-ai pus doar cupe de sutien sau ai pus un sutien de-al domnisoarei pe care l-ai imbracat?
vreau si io o rochie cu cupe si nu stiu cum sa le montez cat mai bine...am avut cateva tentative dar...Sad
mai am o slabiciune si pentru rochia neagra cu spatele gol, de asemnea cu cupe si care este "garnistia cu o floare garnisita cu starsuri"(ca sa te citez:P).Este de efect garniseala... cum este facuta floarea? din cate am obs are petalele perpendiculare pe rochie sau ma insel? cum ai reusit sa cosi?
felicitari si la mai multe

Raspund pana nu uit:
La rochita albastra nu este nici sutien, nici balene de corset, pur si simplu e intarita cu termocolant captusala, croita si ajustata cat mai fixa, e putin incretita vertical la mijloc, sub floare si asta o face sa ia forma sanilor. Apoi un rand de organza fronsat si inca unul de tull iar fronsat(asta mi-a mancat timpul). Atat! Simplu dar de efect! Si cum nu are sustinere pe bretele si nici nu-i fixa pe talie mi-a fost frica c-o sa ramana cu podoabele pe-afara. Solutia de avarie gasita(in lipsa benzii de silicon) a fost sa trag niste elastic subtirel intre fata si captusala. Sa zicem ca mi-a iesit!

La rochia neagra unde m-am incurcat in explicatii e asa: am facut o banda ca un cordon, bretea, l-am mai cusut pe fata peste rezevele cusaturii si pe cantul asa format am cusut de mana siragul de strasuri(montate in niste tubulete). Apoi cu banda pusa 'in picioare' am format floarea si-am cusut-o cat mai invizibil pe rochie la imbinarea pieptilor cu partea de jos a rochiei. Cupele de sutien de la rochia asta sunt de-aia de la mercerie, i-am pozitionat la proba si-s fixati de captusala.

Vezi ca la rochia de banchet a nepoatei(negru cu bej) am imbracat cupele unui sutien.
Iar la alte rochite(cea roz cu tull sau cea din fasii de voal roz-lila-grena) am atasat in sutien pe sub rochie fixandu-l numai in cateva puncte.

Daca te hotarasti cum vrei zi si te ajut cum pot de la distanta!
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Rochii de seara, deosebite(3) - Pagina 5 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(3)

Mesaj Scris de LYNDA Joi 22 Iul 2010, 8:02 am

Karina33 si maistra
Creatiile voastre sunt superbe!!!! pupi

Am ramas mirat2 si nu mai am cuvinte kiss
LYNDA
LYNDA
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1096
Varsta : 39
Localizare : ACASA
Data de inscriere : 15/10/2009

Sus In jos

Rochii de seara, deosebite(3) - Pagina 5 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(3)

Mesaj Scris de amia Joi 22 Iul 2010, 9:55 am

multumesc Karina ...stiu de rochia de banchet..mi-a placut f mult si aceea
avatar
amia
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 121
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 04/02/2010

Sus In jos

Rochii de seara, deosebite(3) - Pagina 5 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(3)

Mesaj Scris de adelina24 Joi 22 Iul 2010, 12:42 pm

Maiastra , este bestiala rochia ! Salivez cand ma uit la ea ( pe manechin , ca acolo se cunosc formele ) . Combinatia de culori ma omoara !

Rochia albastra a Karinei este super! Imi place foarte mult ! ( mai ales ca are burete la bust , absolut necesar mie )
adelina24
adelina24
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 824
Varsta : 50
Localizare : braila
Data de inscriere : 01/03/2010

Sus In jos

Rochii de seara, deosebite(3) - Pagina 5 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(3)

Mesaj Scris de Karina33 Joi 22 Iul 2010, 3:39 pm

aglaia a scris:
Rochia albastra a Karinei este super! Imi place foarte mult ! ( mai ales ca are burete la bust , absolut necesar mie )

Ba am explicat ca n-are nimic pe sub! Doar sanii naturali!
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Rochii de seara, deosebite(3) - Pagina 5 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(3)

Mesaj Scris de DANIELA.I Joi 22 Iul 2010, 6:35 pm

LINDA,AGLAIA,intr-adevar materialul este superb si sa stiti ca nu e complicata deloc.
DANIELA.I
DANIELA.I
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 861
Varsta : 52
Localizare : agnita
Data de inscriere : 15/02/2009

https://s626.photobucket.com/albums/tt349/maistra3772/

Sus In jos

Rochii de seara, deosebite(3) - Pagina 5 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(3)

Mesaj Scris de Noemi Vin 23 Iul 2010, 10:17 am

Karina33 a scris:
aglaia a scris:
Rochia albastra a Karinei este super! Imi place foarte mult ! ( mai ales ca are burete la bust , absolut necesar mie )

Ba am explicat ca n-are nimic pe sub! Doar sanii naturali!

Se uita lumea numai la poze, nu mai citeste si explicatiile wink
Noemi
Noemi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1541
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/07/2009

Sus In jos

Rochii de seara, deosebite(3) - Pagina 5 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(3)

Mesaj Scris de veniciuc nicoleta Dum 25 Iul 2010, 11:30 pm

Va arat si eu o rochie lucrata pentru nasa fetei...dar cum ea a disparut fara urma,am refacut-o pe cat posibil pentru alcineva.Materialul este satin albastru cerneala de la mercerie..iar broderia este din resturile ramase de la rochia mea de mireasa...
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
scuzati defectele de la spate,dar cam pocnea pe prietena cu pricina..dar ei ia placut...
Reeditez ca am mai gasit cate ceva..O alta rochie facuta tot acestei prietene,din jerse cu lurex,la care a ramas doar cu manusile ca rochia ia fost furata de revelion cu tot cu geanta rade
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
veniciuc nicoleta
veniciuc nicoleta
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 637
Varsta : 37
Localizare : navodari
Data de inscriere : 18/02/2010

Sus In jos

Rochii de seara, deosebite(3) - Pagina 5 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(3)

Mesaj Scris de Uca Dum 25 Iul 2010, 11:40 pm

Nico, frumoasa culoare, draguta rochita, dar ori nu vad eu bine ori fermoarul e rosu?

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Rochii de seara, deosebite(3) - Pagina 5 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(3)

Mesaj Scris de DANIELA.I Dum 25 Iul 2010, 11:43 pm

Asta am sesizat si eu,dar m-am abtinut sa spun,fermoarul chiar e rosu.
DANIELA.I
DANIELA.I
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 861
Varsta : 52
Localizare : agnita
Data de inscriere : 15/02/2009

https://s626.photobucket.com/albums/tt349/maistra3772/

Sus In jos

Rochii de seara, deosebite(3) - Pagina 5 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(3)

Mesaj Scris de veniciuc nicoleta Dum 25 Iul 2010, 11:43 pm

da ai dreptate este caramiziu:)) rade Cum fata nu a avut ce sasi puna la botez,ia venit ideea de a io ajusta fix inainte cu 2 ore de botez,si nam mai avut timp sa alerg la mercerie dupa fermoar..dar acum i lam schimbat:DnU FACETI CA MINE CA NU-I VOIE
veniciuc nicoleta
veniciuc nicoleta
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 637
Varsta : 37
Localizare : navodari
Data de inscriere : 18/02/2010

Sus In jos

Rochii de seara, deosebite(3) - Pagina 5 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(3)

Mesaj Scris de Uca Dum 25 Iul 2010, 11:50 pm

Nico, multi vad , putini pricep, deci nu-i bai..
Acum am vazut si cea de-a doua rochita... frumoasa.
Prietena a ramas dezbracata sau a avut ceva de schimb? rade

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Rochii de seara, deosebite(3) - Pagina 5 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(3)

Mesaj Scris de veniciuc nicoleta Dum 25 Iul 2010, 11:55 pm

Se schimbase cand a plecat de la mine ca era de revelion si era frig tare.A pastrat pe ea manecile,iar rochia a puso in geanta..iar pe strada a atacato un individ care is furat geanta....Acum isi aduce aminte de rochie privind manecile rade
veniciuc nicoleta
veniciuc nicoleta
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 637
Varsta : 37
Localizare : navodari
Data de inscriere : 18/02/2010

Sus In jos

Rochii de seara, deosebite(3) - Pagina 5 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(3)

Mesaj Scris de adelina24 Lun 26 Iul 2010, 8:31 am

Scuzeeee! Am citit explicatiile Karinei dar am incurcat rochiile . Era vorba de rochita negru cu bej care are cupele imbracate . Am inteles gresit , nu trebuie sa ma puneti la zid pentru asta . ( o fi Roza de vina) .
adelina24
adelina24
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 824
Varsta : 50
Localizare : braila
Data de inscriere : 01/03/2010

Sus In jos

Rochii de seara, deosebite(3) - Pagina 5 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(3)

Mesaj Scris de amia Lun 26 Iul 2010, 10:16 am

nico rochita albastra cerneala este taiat asub bust?
avatar
amia
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 121
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 04/02/2010

Sus In jos

Rochii de seara, deosebite(3) - Pagina 5 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(3)

Mesaj Scris de veniciuc nicoleta Lun 26 Iul 2010, 10:18 am

da este taiata sub bust..
veniciuc nicoleta
veniciuc nicoleta
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 637
Varsta : 37
Localizare : navodari
Data de inscriere : 18/02/2010

Sus In jos

Rochii de seara, deosebite(3) - Pagina 5 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(3)

Mesaj Scris de amia Lun 26 Iul 2010, 10:23 am

merci ...imi plac cutele din fata si nu imi explicam cum le-ai facut
avatar
amia
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 121
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 04/02/2010

Sus In jos

Rochii de seara, deosebite(3) - Pagina 5 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(3)

Mesaj Scris de aba Mar 27 Iul 2010, 10:37 am

Am o poza de inspiratie cu o rochie de mireasa mai deosebita, e realizata din baloane pe care as vrea sa v-o arat. Imi puteti spune unde s-o postez ?
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Rochii de seara, deosebite(3) - Pagina 5 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(3)

Mesaj Scris de veniciuc nicoleta Mar 27 Iul 2010, 10:39 am

O poti pune la poze de inspiratie,croitorie:)
veniciuc nicoleta
veniciuc nicoleta
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 637
Varsta : 37
Localizare : navodari
Data de inscriere : 18/02/2010

Sus In jos

Rochii de seara, deosebite(3) - Pagina 5 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(3)

Mesaj Scris de alexaaa08 Mar 27 Iul 2010, 8:44 pm

Pun si eu poze cu 4 rochii. Sunt rochiile pentru domnisoarele de onoare ale sorei mele. Au cateva defecte, nu am reusit sa le dau de cap mai ales la piepti zid
Am pus una din poze si la accesorii pentru nunta alaturi de alte lucruri care le-am facut.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Doua dintre domnisoare la dans...
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Si eu
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
alexaaa08
alexaaa08
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 106
Varsta : 35
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/09/2009

Sus In jos

Rochii de seara, deosebite(3) - Pagina 5 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(3)

Mesaj Scris de Admina Mar 27 Iul 2010, 9:30 pm

Gata, am inteles. Felicitari pentru rochii. Nu au defecte, sunt superbe. love

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Rochii de seara, deosebite(3) - Pagina 5 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(3)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 5 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB