Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Accesorii nunta,botez,invitatii de tot felul (1) - Pagina 8 EmptyAstazi la 6:43 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Accesorii nunta,botez,invitatii de tot felul (1) - Pagina 8 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Accesorii nunta,botez,invitatii de tot felul (1) - Pagina 8 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Accesorii nunta,botez,invitatii de tot felul (1) - Pagina 8 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Accesorii nunta,botez,invitatii de tot felul (1) - Pagina 8 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Accesorii nunta,botez,invitatii de tot felul (1) - Pagina 8 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Accesorii nunta,botez,invitatii de tot felul (1) - Pagina 8 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Accesorii nunta,botez,invitatii de tot felul (1) - Pagina 8 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Accesorii nunta,botez,invitatii de tot felul (1) - Pagina 8 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Accesorii nunta,botez,invitatii de tot felul (1) - Pagina 8 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Accesorii nunta,botez,invitatii de tot felul (1) - Pagina 8 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Accesorii nunta,botez,invitatii de tot felul (1) - Pagina 8 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Accesorii nunta,botez,invitatii de tot felul (1) - Pagina 8 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Accesorii nunta,botez,invitatii de tot felul (1) - Pagina 8 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Accesorii nunta,botez,invitatii de tot felul (1) - Pagina 8 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Accesorii nunta,botez,invitatii de tot felul (1) - Pagina 8 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Accesorii nunta,botez,invitatii de tot felul (1) - Pagina 8 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Accesorii nunta,botez,invitatii de tot felul (1) - Pagina 8 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Accesorii nunta,botez,invitatii de tot felul (1) - Pagina 8 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Accesorii nunta,botez,invitatii de tot felul (1) - Pagina 8 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Accesorii nunta,botez,invitatii de tot felul (1)

+88
LRodica
gabriela1554
Crissy86
danabarbu2007
cory74
Gabica
ramona_kissgirl
darlex
monabia14
vlad_mom
Serban Valentina
Miniona
anc@
pufoi
Dodo-pui
anyrok
aba
joline
oanapip
danae
Gianina4ever
Floren
LN
firicel
carmendana
ancab
Margelutza
Chirrox13
diana-s
Marry
Aditza
AlinaJ.Bijoux
europolis
Karina33
dienutzababy
Giobsy
cris69
amoni
evelina_lang
solmizel
Lucia Ro
stoy
margelutamea
stefutza3
Gabiuta
iuliana72
Steluzza
CCristinaC
roxanabacila
hooinar
Anniamary
veniciuc nicoleta
Donescu Monica
margot
ocshy
mikybt
lotus nufar
danyelyta28badea
anca1820
Pika
02gaviota
Ioana Stanciu
danabekk
betymi72
diada
Nicoleta Irimescu
SilviaDumitrescu
alexaaa08
mami jeni
natasaSV
ELENA76
firimitura
bcrina
clodi
Sonic
jade84
stella
Doina
julix_2007
audit
bubu85
ioana soare
DANIELA.I
Camy
t.alina
Admina
duchess
juliana
92 participanți

Pagina 8 din 10 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

In jos

Accesorii nunta,botez,invitatii de tot felul (1) - Pagina 8 Empty Re: Accesorii nunta,botez,invitatii de tot felul (1)

Mesaj Scris de LN Sam 15 Oct 2011, 12:12 am

Am facut si eu o garnitura aproape completa pentru o nunta vintage.azi pun doar o poza cu paharele, cutia de verighete si floarea pentru nasa. nu ma prea descurc cu pusul mai multor poze si atunci restul postez miine.
[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/img]
LN
LN
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 182
Localizare : Globul terestru
Data de inscriere : 27/08/2010

Sus In jos

Accesorii nunta,botez,invitatii de tot felul (1) - Pagina 8 Empty Re: Accesorii nunta,botez,invitatii de tot felul (1)

Mesaj Scris de LN Dum 16 Oct 2011, 8:01 am

Asa cum am promis,am sa va arat si restul din garnitura;cum va urmaresc de multa vreme asteptam cu nerabdare sa o termin ca sa v-o arat: [img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/img]
[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/img]
[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/img]
Coronita de mireasa cu voal de dantela si sacul de mina,marturiile in forma de tort si o imagine de ansamblu cu, cocardele, cosul si cartea de oaspeti.Mi-a luat aproape 2 luni sa o fac fiindca tot ce a fost de cusut e cusut de mina;chiar si perlutele de pe marginea voalului. Casuta pentru bani nu am terminat-o inca... kiss
LN
LN
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 182
Localizare : Globul terestru
Data de inscriere : 27/08/2010

Sus In jos

Accesorii nunta,botez,invitatii de tot felul (1) - Pagina 8 Empty Re: Accesorii nunta,botez,invitatii de tot felul (1)

Mesaj Scris de anca1820 Dum 16 Oct 2011, 3:32 pm

Superbe!Abia astept sa vad casuta de bani!
anca1820
anca1820
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 391
Localizare : prin apropiere
Data de inscriere : 23/12/2009

Sus In jos

Accesorii nunta,botez,invitatii de tot felul (1) - Pagina 8 Empty Re: Accesorii nunta,botez,invitatii de tot felul (1)

Mesaj Scris de Floren Dum 16 Oct 2011, 4:31 pm

Moaaaammm....LN, m-ai doborat!!! Cata munca, migala si frumusete!!! Bravo!!! Flowers
Floren
Floren
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1081
Localizare : acasa
Data de inscriere : 30/01/2010

Sus In jos

Accesorii nunta,botez,invitatii de tot felul (1) - Pagina 8 Empty Re: Accesorii nunta,botez,invitatii de tot felul (1)

Mesaj Scris de Gianina4ever Dum 16 Oct 2011, 11:33 pm

Am facut si eu o pernita pentru verighete,pentru sora mea...e prima mea pernuta e cusuta total la mana...e simpla si aveti sa nu radeti prea tare de ea...
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Gianina4ever
Gianina4ever
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2212
Varsta : 44
Localizare : Vulcana Pandele,Dambovita
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Accesorii nunta,botez,invitatii de tot felul (1) - Pagina 8 Empty Re: Accesorii nunta,botez,invitatii de tot felul (1)

Mesaj Scris de anca1820 Lun 17 Oct 2011, 10:20 am

Nu cred ca ar rade cineva de lucrarile cuiva..Eventual,doar se pot furniza idei,sugestii..dar nu sa radem! wink
De exemplu,la ceea ce ai facut tu,eu asa adauga niste panglica sau ceva pe margine.ca sa mascheze unele defecte de forma,cel putin asa le vad eu in imagine...
anca1820
anca1820
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 391
Localizare : prin apropiere
Data de inscriere : 23/12/2009

Sus In jos

Accesorii nunta,botez,invitatii de tot felul (1) - Pagina 8 Empty Re: Accesorii nunta,botez,invitatii de tot felul (1)

Mesaj Scris de LN Lun 17 Oct 2011, 3:15 pm

Gianina4ever, nu e nimic de ris, toate am inceput cu lucruri simple...eu i-as pune un volan de tul, foarte bogat, dublu. Flowers
LN
LN
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 182
Localizare : Globul terestru
Data de inscriere : 27/08/2010

Sus In jos

Accesorii nunta,botez,invitatii de tot felul (1) - Pagina 8 Empty Re: Accesorii nunta,botez,invitatii de tot felul (1)

Mesaj Scris de Gianina4ever Mar 18 Oct 2011, 12:15 pm

Va multumesc pentru idei...si acum sa aplic asa peste sau sa o descos...poate arata altfel daca as fi cusut-o la masina,dar atunci nu o aveam...oricum pernita e la sora mea...amintirea ei...dar ma gandesc ca poate voi face alta,cine stie?
Gianina4ever
Gianina4ever
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2212
Varsta : 44
Localizare : Vulcana Pandele,Dambovita
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Accesorii nunta,botez,invitatii de tot felul (1) - Pagina 8 Empty Re: Accesorii nunta,botez,invitatii de tot felul (1)

Mesaj Scris de anca1820 Mar 18 Oct 2011, 8:27 pm

Nu conteaza ca e cusuta de mana..volanasul doar o va imbogati si va arata f bine!Nu e nevoie sa faci alta,ai sa vezi ! Smile

Iata ce am mai mesterit si eu:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
anca1820
anca1820
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 391
Localizare : prin apropiere
Data de inscriere : 23/12/2009

Sus In jos

Accesorii nunta,botez,invitatii de tot felul (1) - Pagina 8 Empty Re: Accesorii nunta,botez,invitatii de tot felul (1)

Mesaj Scris de Gianina4ever Mar 18 Oct 2011, 10:09 pm

Frumooos!
Pai nunta sorei a trecut...de aceea am zis ca poate fac alta....asta are si initialele lor....si nu stiu cum s-o aplic daca nu trebuie s-o descos...s-o cos cu masina,pe spate?
Gianina4ever
Gianina4ever
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2212
Varsta : 44
Localizare : Vulcana Pandele,Dambovita
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Accesorii nunta,botez,invitatii de tot felul (1) - Pagina 8 Empty Re: Accesorii nunta,botez,invitatii de tot felul (1)

Mesaj Scris de danae Joi 27 Oct 2011, 2:33 pm

Cutia de dar de la botezul Isabelei. Este in forma de patut, din lemn si imbracat in tafta alba. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Am lipit si 2 maimutoi inauntru.
danae
danae
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1100
Varsta : 43
Localizare : buzau
Data de inscriere : 18/11/2009

http://www.greetingcards.ro

Sus In jos

Accesorii nunta,botez,invitatii de tot felul (1) - Pagina 8 Empty Re: Accesorii nunta,botez,invitatii de tot felul (1)

Mesaj Scris de oanapip Vin 28 Oct 2011, 10:14 am

Dragele mele, voi care faceti lucruri atit de frumoase, unde gasiti pe net floricele mici (trandafirasi) care pot fi folosite la decorat deverse chestiuni? Eu as vrea sa fac martisoare si la noi in oras se gasesc doar intr-un singur loc si s-au cam scumpit. Multumesc mult!
oanapip
oanapip
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 130
Varsta : 53
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 10/03/2011

Sus In jos

Accesorii nunta,botez,invitatii de tot felul (1) - Pagina 8 Empty Re: Accesorii nunta,botez,invitatii de tot felul (1)

Mesaj Scris de natasaSV Sam 29 Oct 2011, 4:07 pm

pai ai putea sa ii faci chiar tu...
fimo, panglica, hartie creponata ...sunt o multime de tutoriale pe aici, plus ca ai iesi muuult mai ieftin, iar ca timp nu iau foarte mult! wink
natasaSV
natasaSV
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 233
Varsta : 43
Localizare : suceava
Data de inscriere : 03/03/2010

Sus In jos

Accesorii nunta,botez,invitatii de tot felul (1) - Pagina 8 Empty Re: Accesorii nunta,botez,invitatii de tot felul (1)

Mesaj Scris de oanapip Dum 30 Oct 2011, 11:16 pm

Stiu ce spui, doar ca eu vreau sa combin un cosulet crosetat cu floricele. Am folosit trandafirasi foarte mici (am pus modelele la sectiunea martisoare). Modelul a avut foare mare succes anul acesta si as vrea pt. anul viitor sa fac mai multe. Nu prea se merita sa fac si floricelele, cred ca sunt extrem de migaloase de aceea vrea sa cumpar. De aici intrebarea mea, ma gindesc ca pe net gasesc mai ieftine si mai multe modele.
oanapip
oanapip
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 130
Varsta : 53
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 10/03/2011

Sus In jos

Accesorii nunta,botez,invitatii de tot felul (1) - Pagina 8 Empty Re: Accesorii nunta,botez,invitatii de tot felul (1)

Mesaj Scris de LN Vin 04 Noi 2011, 11:31 pm

Fiindca m-am imbolnavit de febra filmuletelor am facut unul si cu garnitura prezentata mai inainte.
Aici:https://www.youtube.com/watch?v=gLEk-cpqIb0
Pe curind, cu alte filmulete! love
LN
LN
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 182
Localizare : Globul terestru
Data de inscriere : 27/08/2010

Sus In jos

Accesorii nunta,botez,invitatii de tot felul (1) - Pagina 8 Empty Idei invitatii nunta

Mesaj Scris de joline Lun 06 Feb 2012, 12:07 am

de curand am fost anuntata ca trebuie sa fac invitatii pentru doua nunti si mi-e greu sa ma aleg la o tehnica anume sau la un model anume, ma gandeam la quilling, la felicitari decupate sau nu stiu inca, daca aveti idei propun sa postam aici sa ne inspiram si sa inventam ceva placut din toata varietatea asta de hobby-uri! kiss
joline
joline
helper
helper

Numarul mesajelor : 47
Varsta : 37
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 06/10/2010

Sus In jos

Accesorii nunta,botez,invitatii de tot felul (1) - Pagina 8 Empty Re: Accesorii nunta,botez,invitatii de tot felul (1)

Mesaj Scris de joline Sam 25 Feb 2012, 12:31 pm

buna:) acum voi posta prima mea tentativa de invitatii..astept sugestii, imbunatatiri daca veti dori sa imi spunti:). Multumesc!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


joline
joline
helper
helper

Numarul mesajelor : 47
Varsta : 37
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 06/10/2010

Sus In jos

Accesorii nunta,botez,invitatii de tot felul (1) - Pagina 8 Empty Re: Accesorii nunta,botez,invitatii de tot felul (1)

Mesaj Scris de aba Sam 25 Feb 2012, 1:03 pm

Frumoasa invitatia, aplauze Ti-am trimis un PM.
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Accesorii nunta,botez,invitatii de tot felul (1) - Pagina 8 Empty Re: Accesorii nunta,botez,invitatii de tot felul (1)

Mesaj Scris de natasaSV Dum 26 Feb 2012, 10:28 am

joline a scris:buna:) acum voi posta prima mea tentativa de invitatii..astept sugestii, imbunatatiri daca veti dori sa imi spunti:). Multumesc!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


frumos, intr-adevar!
As fi separat cumva fluturasiii... gasesc ca sunt doua teme diferite pe aceasta invitatie: siluetele si fluturasii
Ca look e super! wink
natasaSV
natasaSV
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 233
Varsta : 43
Localizare : suceava
Data de inscriere : 03/03/2010

Sus In jos

Accesorii nunta,botez,invitatii de tot felul (1) - Pagina 8 Empty Re: Accesorii nunta,botez,invitatii de tot felul (1)

Mesaj Scris de joline Dum 26 Feb 2012, 3:18 pm

NatasaSV, multumesc pe mesaj si m-am gandit la ce ai spus tu..poate ai dreptate..dar vroiam sa intreb..daca fluturii..in afara de cel de pe partea de descihdere..daca sunt perforati..(tot un fel de decupaj) nu se pune la calcul? ca sa nu fie de tot simpla invitatia..mai exista si altceva..poate pe interior am pus intradevar.. nu prea ok..fluturii acolo..dar ca si coperta..mi se pare ok:)..oricum suntem aici pe discutii.ms incaodata:)
joline
joline
helper
helper

Numarul mesajelor : 47
Varsta : 37
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 06/10/2010

Sus In jos

Accesorii nunta,botez,invitatii de tot felul (1) - Pagina 8 Empty Re: Accesorii nunta,botez,invitatii de tot felul (1)

Mesaj Scris de anyrok Mar 27 Mar 2012, 2:55 pm

Joline este draguta invitatia ta... Fluturii din interior poate sunt putin cam mult. Ar trebui sa pui si textul sa vezi cum arata, sa nu fie prea incaract. Si tot pe interior se vede o dunga neagra cred ca de la fluturasul de pe coperta (coperta arata foarte bine) poate ar trebui sa maschezi cumva. Oricum cel mai bine vor stii viitori miri cum arata mai bne invitatia cu fluturii in interior sau fara. Spor in continuare
anyrok
anyrok
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 47
Localizare : Banat
Data de inscriere : 28/11/2011

Sus In jos

Accesorii nunta,botez,invitatii de tot felul (1) - Pagina 8 Empty Re: Accesorii nunta,botez,invitatii de tot felul (1)

Mesaj Scris de Dodo-pui Sam 05 Mai 2012, 2:14 pm

Stiu ca ceea ce am facut nu-s invitati pt nunta ci la zilele sc Tudor Arghezi ,sc la care inavata Bogdi..
dar va prezint si voua prima coperta,caci invitatia finala mai are inca 2 parti Smile ,dar doar aceasta cusuta:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Dodo-pui
Dodo-pui
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 965
Varsta : 51
Localizare : Navodari
Data de inscriere : 25/11/2009

http://sperantamoareultima.wordpress.com/

Sus In jos

Accesorii nunta,botez,invitatii de tot felul (1) - Pagina 8 Empty Re: Accesorii nunta,botez,invitatii de tot felul (1)

Mesaj Scris de pufoi Sam 05 Mai 2012, 2:17 pm

Dodo sunt mortale!
imi plac la nebunie, iar efectul e....
ti-au iesit superbe!
pufoi
pufoi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2566
Varsta : 50
Localizare : italia
Data de inscriere : 02/11/2011

Sus In jos

Accesorii nunta,botez,invitatii de tot felul (1) - Pagina 8 Empty Re: Accesorii nunta,botez,invitatii de tot felul (1)

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Dum 17 Iun 2012, 12:10 pm

Dodo sunt extraordinare! Felicitari!

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Accesorii nunta,botez,invitatii de tot felul (1) - Pagina 8 Empty Re: Accesorii nunta,botez,invitatii de tot felul (1)

Mesaj Scris de anc@ Dum 17 Iun 2012, 12:38 pm

Si mie imi plac tare mult Dodo:)
anc@
anc@
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 950
Localizare : acasa
Data de inscriere : 08/11/2009

Sus In jos

Accesorii nunta,botez,invitatii de tot felul (1) - Pagina 8 Empty Re: Accesorii nunta,botez,invitatii de tot felul (1)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 8 din 10 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB