Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Atelierul de acasa EmptyAstazi la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Atelierul de acasa EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Atelierul de acasa EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Atelierul de acasa EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Atelierul de acasa EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Atelierul de acasa EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Atelierul de acasa EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Atelierul de acasa EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Atelierul de acasa EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Atelierul de acasa EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Atelierul de acasa EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Atelierul de acasa EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Atelierul de acasa EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Atelierul de acasa EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Atelierul de acasa EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Atelierul de acasa EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Atelierul de acasa EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Atelierul de acasa EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Atelierul de acasa EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Atelierul de acasa EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Atelierul de acasa

+71
AcidoR
ANCA ECATERINA
maryall
CarmenClaudia
erika28sicilianu
ale_bebe
ema
deosebita1
gloriamix
CCristinaC
danniela
fulguta28
diblaru maria
sergiu valentin
Dorulet
valentinadof
MihaelaT
anc@
despina13cucli
ancabanu
fiordaliso
georgeta.prnic
emmancita
Gianina4ever
cif2010
danae
valentyna_sweetly
corina corina
Uca
ivanutamihaela
stoy
adelina24
monaoprescu
greieras
AlinaJ.Bijoux
Andata
canadianca50
danyelyta28badea
elena.habasescu
arielas
bibidesign
GABRELA
haute_couture
ral
ancuta_ancuta
kla78
Maci
zylv
Giobsy
Admina
magdaR
Steluzza
kristadesign
diada
lorinaoo1
Emilia3
RalucaS
Noemi
clodi
geany
veniciuc nicoleta
ralucahanc
Karina33
rosita
ancush
SilviaDumitrescu
ff38
lotus nufar
amnro
MagdaMarin
roxana096
75 participanți

Pagina 1 din 8 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul

In jos

Atelierul de acasa Empty Atelierul de acasa

Mesaj Scris de roxana096 Lun 07 Iun 2010, 1:17 am

Buna fetelor m-am gandit ca poate puneti si voi niste poze sau dati niste idei de amenajare a atelierului de croitorie sau mesterit de acasa.
La mine toata casa e plina de materiale de toate mamele ca deseori pierd o gramada de vreme sa le caut pe unde le-am bagat. Nu numai de croitorie, si de cercei si de margele si de impletit.
Acum ma gandesc ca bebe o sa inceapa sa patruleze prin casa si trebuie sa ma organizez cumva, ca nu-i pot inchide usa in nas si sa-l las singur.
Deja tot balconul e plin de materiale pe rafturi si in cutii, sufrageria e camp de bataie si de curand am instalat si a treia masina care sa coasa ata elastica, mobila de sufragerie e plina doar de materiale si carti si eu nu mai reusesc sa cos ca sa le mai termin..iar daca strang ceva in cateva zile trebuie sa scot la loc ca imi trebuie. Ma organizez si rasorganizez zilnic.Am sa fac niste poze
roxana096
roxana096
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 99
Varsta : 47
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 28/07/2009

http://artizanart.blogspot.com

Sus In jos

Atelierul de acasa Empty Re: Atelierul de acasa

Mesaj Scris de MagdaMarin Lun 07 Iun 2010, 7:33 am

Bun subiect.Eu am norocul de a sta la casa si a avea un pod inalt(eu am proiectat casa si am decis ca vreau asa)Si acolo imi tin cutiile cu materiale.Daca am vandut cosmetice 9ani am pastrat cutiile (nu toate)care sunt destul de mari si se depoziteaza usor.Jumatate dintr-un perete al podului e tapetat cu aceste cutii in care stau materialele.Si am o masa inalta pe care am masina,tot acolo am si masa de calcat ca sa nu stau sa strang de fiecare data tot si sa nu aburesc mobila ca in timp se strica.
Masa de cusut e mai inalta deoarece e facuta de mine si la prima sarcina era mai usor sa cos stand in picioare.Ulterior de ziua mea mi-am luat o masa de calcat care avea bonus un scaun reglabil pe inaltime si stau foarte usor pe el.Se gasea si se separat la 20 ron acel scaun.Eu am pus pe latura vizibila a cutiilor bucatele din materialele care se afla in interior ,ca sa nu caut ca nebuna in toate.Si mi-am mai facut cartele de materiale.Intr-o agenda am capsat bucatele mici de materiale cu dimensiunile lor,lungime si latime.Pt ca atunci cand am vre-o idee sa stiu cat material am la dispozitie.
Stiu ca la bloc nu e loc si o sa-ti fac niste poze azi poate te ajuta.pana sa am casa si stateam intr-o camera tineam cutiile pe sifonier si sub patul meu si al socrilor.Mai merg si in canapelele cu lazi sub ele.

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Atelierul de acasa Empty Re: Atelierul de acasa

Mesaj Scris de amnro Lun 07 Iun 2010, 9:11 am

marinmagda18 a scris:
Eu am pus pe latura vizibila a cutiilor bucatele din materialele care se afla in interior ,ca sa nu caut ca nebuna in toate.Si mi-am mai facut cartele de materiale.Intr-o agenda am capsat bucatele mici de materiale cu dimensiunile lor,lungime si latime.Pt ca atunci cand am vre-o idee sa stiu cat material am la dispozitie.

de cand ma chinui si eu sa fac chestia asta. vizes sa asez toate materialele impaturite frumos, sa am un catalog cu esantioane astfel incat sa le gasesc repede. dar... tot in saci stau toate, si cand caut ceva hop sacul cu fundu'-n sus si pe urma inghesuit totul la loc.
amnro
amnro
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 930
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 26/10/2009

https://www.facebook.com/pages/Rochii-elegante/173196092774733?r

Sus In jos

Atelierul de acasa Empty Re: Atelierul de acasa

Mesaj Scris de roxana096 Lun 07 Iun 2010, 9:42 am

Eu am facut o ordine cat de cat. Toate materialele sunt rulate pe cartoane late ca la magazin si puse pe raft sa le vad, sulurile sunt in picioare, altele puse pe categorii in cutii de la IKEA.Atele sunt puse in caserole trasnparente pe culori,dantelele in cutii, panglicile, fermoarele, funiturile in cutii tip cubulete de la IKEA...cat de cat e o ordine, dar cand ma apuc de treaba si incep sa scot si raman asa..e belea..jumate din timp ar trebui sa stau sa le pun la loc. Ideal ar fi o camera separata de croitorie..ceea ce cam si este sufrageria ca eu nu primesc musafiri simandicosi,dar impresia de dezordine tot ma enerveaza..desi nu sunt o persoana foarte obsedata de casa oglinda
roxana096
roxana096
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 99
Varsta : 47
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 28/07/2009

http://artizanart.blogspot.com

Sus In jos

Atelierul de acasa Empty Re: Atelierul de acasa

Mesaj Scris de lotus nufar Lun 07 Iun 2010, 10:47 am

Roxana 096,esti fericita ca nu suferi de sindromul ordinei,pentru mine este o tortura in fiecare zi fiecare obiect cat de mic la locul lui si intr-o ordine perfecta ,iar cand nu reusesc sa las totul asa cum stiu eu nu pot sa ma odihnesc,sau sa fac altceva .Nici eu nu am un atelier al meu unde sa pot desfasura toate activitatile mele in sfanta pace asa ca am apelat la cutii de plastic tip como cu rotile ,un dulapior de 4 sertare pentru vopselele decoupage ,iar atele si croseta ,le-am asezat intr-un dulapior de banbus tot cu sertarele,acesta l-am asezat in salon ,un pic c-am inghesuit iar ,de decorat cu decoupage cobor in garaj unde de abia mai am loc de uneltele sotului,doresc si visez mereu la casa ce ne-o facem in Romania sa transform podul de pe garaj in atelierul meu,ideal sa stiu ca nu deranjez pe nimeni iar atunci cand nu pot termina ceva nu trebuie sa adun toate si sa le reordinez,dar pana atunci ,ma descurc incet ,adun di readun in fiecare zi,important este ca indragesc cea ce fac. Pentru mine solutia cea mai buna deocamdata sant aceste dulapioare de plastic cu sertare,si rotile le plimb unde am nevoie . : taie
lotus nufar
lotus nufar
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 459
Localizare : satu-mare ,uneori, si mereu in Toscana.
Data de inscriere : 17/03/2010

http://artlotus-handmade.blogspot.com/

Sus In jos

Atelierul de acasa Empty Atelierul meu

Mesaj Scris de ff38 Dum 27 Iun 2010, 1:27 pm

Buna ziua,
Stie cineve daca in magazinele mari mai exista mese de croit? Nu sunt atat de priceputa si poate daca as avea materialul gata croit reusesc sa trag la masina..
va multumesc

Geany: am editat si-am modificat titlul. aici vom putea scrie sfaturi si idei, pentru a ne organiza atelierul nostru.


Ultima editare efectuata de catre geany in Lun 28 Iun 2010, 9:32 am, editata de 1 ori (Motiv : modificat titlu)
ff38
ff38
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 2
Varsta : 55
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/05/2010

Sus In jos

Atelierul de acasa Empty Re: Atelierul de acasa

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Dum 27 Iun 2010, 1:48 pm

ff38 eu am o vorba: "daca vrei poti" Aici esti la locul potrivit. Totul e sa vrei, si ai sa-ti croiesti singura tot ce vrei, de ai sa ramai si tu uimita de ce poate iesi din mainile tale, Curaj sa ai si pentru inceput ceva material de stricat (nu e obligatoriul sa il strici dar trebuie sa fii pregatita si pentru asta) Smile .
Acum cauta materialul, ia la citit tot ce se poate despre croit, tipare, croitorie, o revista burda sa ai la indemana,gaseste un model mai simplu pentru inceput, si ce nu intelegi intreaba. Sunt convinsa ca fetele amabile de pe acest site te vor ajuta.
Hai, spor la documentare, si nu uita ca te asteptam cu intrebari. prietenie

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Atelierul de acasa Empty Re: Atelierul de acasa

Mesaj Scris de ancush Dum 27 Iun 2010, 2:04 pm

ff38 a scris:Buna ziua,
Stie cineve daca in magazinele mari mai exista mese de croit? Nu sunt atat de priceputa si poate daca as avea materialul gata croit reusesc sa trag la masina..
va multumesc
iti trebuie tipare pe marimea ta
eu una asa am facut
nu-s priceputa ca nu am de unde fi mai ales ca am descoperit de curand croitoria
drept pentru care am printat un tipar, l-am asamblat, l-am suprapus pe material, desenat, croit si desigur asamblarea prin insailare si-apoi tras la masina
avatar
ancush
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 485
Localizare : cluj
Data de inscriere : 30/11/2009

Sus In jos

Atelierul de acasa Empty Re: Atelierul de acasa

Mesaj Scris de rosita Dum 27 Iun 2010, 8:40 pm

ff38, nu stiu la ce te referi? Sau e vorba despre ceva ce exista odinioara? Eu una as avea nevoie de o masa mai mare pentru croit, ca zilele astea mi-am scos un tipar din Burda si am intins colile pe jos, pe parchetul din sufragerie, si m-am cam chinuit asa cocosata. Dar nu mai am loc in casa de o masa mai mare.
As fi curioasa sa stiu pe ce croiesc fetele celelalte. Eu am zis, deocamdata pe jos in sufragerie Laughing
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Atelierul de acasa Empty Re: Atelierul de acasa

Mesaj Scris de ancush Dum 27 Iun 2010, 8:42 pm

eu am o masa mare pe terasa
sunt sigura ca toata lumea are masa la bucatarie
avatar
ancush
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 485
Localizare : cluj
Data de inscriere : 30/11/2009

Sus In jos

Atelierul de acasa Empty Re: Atelierul de acasa

Mesaj Scris de rosita Dum 27 Iun 2010, 8:55 pm

Masa mea din bucatarie e mica, de doua persoane Sad
Ma batea gandul sa imi iau o masa din aceea extensibila cu doua tablii laterale care se pot rabata, si care la mijloc are un loc unde se pot baga 4 scaune pliante. Ma incanta ca atunci cand nu e folosita se face mica si nu ocupa spatiu. M-am uitat la Ikea zilele astea si e 780 de ron masa modelul asta, si nici scaune n-are Sad
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Atelierul de acasa Empty Re: Atelierul de acasa

Mesaj Scris de Karina33 Dum 27 Iun 2010, 10:44 pm

Era vorba ca pe vremea ailalta la rainul de materiale aveau o croitoreasa cateva ore pe zi care-ti croia modele simple din ce cumparai...

Eu am masa de croit ca la mine nu-i doar hobby croitoreala, am de fapt amenajat un atelier separat in casa.
Totusi pe vremuri croiam si coseam pe masa plianta din sufragerie. Desfaceam toata masa si croiam, strangeam un blat, montam masina de cusut si-mi vedeam de treaba!

Cauta masa de-asta la magazinele/firmele ce fac mobila pe comanda, mai scumpa de 250 lei n-are voie sa fie!
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Atelierul de acasa Empty Re: Atelierul de acasa

Mesaj Scris de ralucahanc Dum 27 Iun 2010, 11:17 pm

tocmai ieri mi-a facut si sotul meu o masa de croit. sper sa reusesc cit de repede sa o pozez si sa v-o arat. eu sunt fff incintata de ea, mai ales ca primul lucru pe care il voi croi pe masa noua va fi rochita de vara pt concurs! sper sa imi poarte noroc si sa imi iasa bine!
ralucahanc
ralucahanc
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 60
Varsta : 38
Localizare : curtici-arad
Data de inscriere : 01/02/2010

Sus In jos

Atelierul de acasa Empty Re: Atelierul de acasa

Mesaj Scris de veniciuc nicoleta Dum 27 Iun 2010, 11:36 pm

Masa de croit am si eu tot plianta dar este mare si usoara.Am primit-o de la nasa mea si am inteles ca a costat-o vreo doua milioane...Ma ajuta enorm de mult mai ales ca am camera mea unde croitoresc,tai,cos,descos...Dar in curand ma da fiica-mea afara de acolo... Sad
veniciuc nicoleta
veniciuc nicoleta
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 637
Varsta : 37
Localizare : navodari
Data de inscriere : 18/02/2010

Sus In jos

Atelierul de acasa Empty Re: Atelierul de acasa

Mesaj Scris de geany Lun 28 Iun 2010, 9:27 am

Eu am doua mese intr-o camera separata in casa (cum spunea si Karina). Pe una am masinile de cusut si pe alta, am puse 2 paturi indoite in doua si asa nu-mi aluneca materialele si ma pot invarti in jurul mesei. Sunt foarte grele amandoua (avantaj ca nu se clatina sau deplaseaza daca ma sprijin de ele).
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Atelierul de acasa Empty Re: Atelierul de acasa

Mesaj Scris de clodi Lun 28 Iun 2010, 10:43 am

Eu croitoresc pe masa din sufragerie. Masa este extensibila si o desfac la maxim sa am loc suficient. Masina de cusut este pe biroul din dormitor (initial il imparteam cu claculatorul dar acum l-am acaparat cu totul).
clodi
clodi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1217
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 31/07/2009

http://clodihandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Atelierul de acasa Empty Re: Atelierul de acasa

Mesaj Scris de rosita Lun 28 Iun 2010, 11:50 am

Karina asa mi-am propus si eu, sa desfac masa de tot cand croiesc, si apoi sa o las doar partial desfacuta pentru masina de cusut, care deocamdata sta pe o masuta scunda de cafea, in sufragerie. Neparat o sa mai caut masa dinaia si in alte locuri care vand mobila.

Fetelor, ce norocoase sunteti voi ca aveti camera separata pentru hobby!
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Atelierul de acasa Empty Re: Atelierul de acasa

Mesaj Scris de Noemi Lun 28 Iun 2010, 12:12 pm

Eu ma chinui sa tai pe jos materialele , intr-un spatiu mic, ca si al meu are o groaza de lucruri si cabluri si scule cu care dupa ce a umplut balconul, mi le-a insirat si prin toata casa.
La masinile de cusut stau pe un scaunel mic, masinile fiind puse fiecare pe cate o fosta noptiera Sad
Mai incomod de atat nu se poate. Dar poate o sa ma mut la casa si imi fac un spatiu al meu mai comod...
M-am intristat
Noemi
Noemi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1541
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/07/2009

Sus In jos

Atelierul de acasa Empty Re: Atelierul de acasa

Mesaj Scris de rosita Lun 28 Iun 2010, 12:23 pm

Noemi, exact asta e si situatia mea. Zici ca locuiesc in casuta piticilor, trebuie sa stau cocosata pentru toate alea! Si mai sunt si inalta (1.78). lol Eu totusi zic ca ma rezolv oarecum daca imi gasesc masa de care ziceam mai sus, nu trebuie sa imi iau casa Smile. O, desi daca mi-as lua casa as putea sa-mi fac camera separata de hobby! Vise, taica Smile
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Atelierul de acasa Empty Re: Atelierul de acasa

Mesaj Scris de RalucaS Lun 28 Iun 2010, 12:24 pm

Eu am avut o masa mare pe care o tineam pentru croit, si de fapt nu prea am folosit-o, tot pe jos pe mocheta croiam mai bine pentru ca nu alunecau materialele. Asa ca merge si fara, mai ales daca vorbim de hobby si nu de profesie. Nu va mai necajiti daca nu aveti:)
RalucaS
RalucaS
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 376
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/01/2009

http://manufactura-creativa.blogspot.com/

Sus In jos

Atelierul de acasa Empty Re: Atelierul de acasa

Mesaj Scris de Emilia3 Lun 28 Iun 2010, 12:43 pm

Fetelor nu disperati Dumnezeu o sa va ajute cand sperat mai putin , pentru ca sunteti foarte dedicate in ceea ce faceti.
Off topic, daca poza este a ta wink RalucaS, esti f.frumoasa sa te faci fotomodel, ai avea succes
avatar
Emilia3
helper
helper

Numarul mesajelor : 22
Varsta : 52
Localizare : Rm.Valcea
Data de inscriere : 13/02/2009

Sus In jos

Atelierul de acasa Empty Re: Atelierul de acasa

Mesaj Scris de Noemi Lun 28 Iun 2010, 3:13 pm

Eu chiar visez sa am un mic atelier numai al meu. Nu mare. Cât de mic dar sa ştiu ca îmi pot organiza lucrurile si accesoriile in el si nu mi le misca nimeni.
La mine deja nu mai e hobby si contează mult sa fie totul gasibil.
Sa croiesc pe jos nu ar fi mare problema dar si când cos stau extrem de incomod si am mari dureri de spate uneori.
Noemi
Noemi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1541
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/07/2009

Sus In jos

Atelierul de acasa Empty Re: Atelierul de acasa

Mesaj Scris de lorinaoo1 Lun 28 Iun 2010, 3:51 pm

Eu am o masa plianta si nu ocupa mult spatiu, desi e foarte grea si nici nu e mare. Mai croiesc si pe masa de calcat, pt ca are invelitoarea aceea cu burete dedesubt. Pe masa mai pun si eu o patura ca sa nu fuga materialul si pot invarti patura cum vreau eu - de ce sa ma invart eu Smile Ustensilele, atele si alte prostioare le tin prin cutii de carton pe care trebuie sa mi le cocot sus pe rafturi sa nu ajunga maimutica mea la ele wink
Noemi, cauta un atelier si da comanda de o masuta la inaltime confortabila pentru tine pentru cusut si care sa se plieze. N-ar trebui sa coste mult. Nici eu nu am mult spatiu, in schimb am masina veche, Veronica, de aia la care fac febra musculara la picioare de la pedalat - deci asa fac si sport rade
lorinaoo1
lorinaoo1
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 302
Varsta : 46
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 23/10/2008

http://mozaicdeperle.blogspot.com/

Sus In jos

Atelierul de acasa Empty Re: Atelierul de acasa

Mesaj Scris de diada Lun 28 Iun 2010, 3:56 pm

si eu visez la un atelier, poate cand o sa ma mut la tara sa-mi fac o camera numai pentru asta, dar mai am de mancat mamaliga pana atunci! Acum croiesc pe jos, masinile le am pe amandoua pe masa in sufragerie, nu prea le strang ca nu se stie cand am un pic de timp plus ca eu nu am vizitatori de fel, si pana la urma cui nu-i convine sa nu mai vina. Cand nu le folosesc am huse pe ele.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Atelierul de acasa Empty Re: Atelierul de acasa

Mesaj Scris de ralucahanc Lun 28 Iun 2010, 5:47 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

am reusit sa pozez masa de croit. pe o parte mi-a lipit centimetru. mie imi place tare de ea! am pus deja materialul pt rochita varatica de concurs! abia astept sa il croiesc!

Geany:Astazi ti-am mai facut o observatie referitoare la poze... te rog sa-ti revizuiesti mesajele postate azi. Multumesc.


Ultima editare efectuata de catre geany in Lun 28 Iun 2010, 6:46 pm, editata de 2 ori (Motiv : schimbat link-uri poze)
ralucahanc
ralucahanc
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 60
Varsta : 38
Localizare : curtici-arad
Data de inscriere : 01/02/2010

Sus In jos

Atelierul de acasa Empty Re: Atelierul de acasa

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 8 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB