Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 4 EmptyAstazi la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 4 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 4 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 4 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 4 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 4 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 4 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 4 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 4 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 4 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 4 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 4 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 4 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 4 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 4 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 4 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 4 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 4 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 4 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 4 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

+13
lora17
miki72
Roxy
alessia
deiutza23
dana_mi16
ivanoiuadela9
juliennej
ana_bela
avr_dana
andreea_2008
crixuta
arime
17 participanți

Pagina 4 din 30 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 17 ... 30  Urmatorul

In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 4 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de crixuta Vin 25 Iun 2010, 9:18 am

Neata fetelor Smile
Merci Julie [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] .
Fetelor, nu mai am nervi Sad. Intai a fost canicula.S-a oprit la Iasi apa calda pt aproape 2 sapt. Acuma cica i-au dat drumul, dar la mine curge doar rece pe teava. O las sa curga in prostie si tot nu se incalzeste Sad. De ieri ne-au oprit si gazul. Culmea e ca stau intr-un bloc central, intr-o zona f buna. Mai si ploua de cateva zile si nu ne mai plimbam ca inainte.
Simt ca nu mai sunt in stare de nimic, nu ma mai gandesc decat la asta, deja simt ca o iau razna. Cand nu imi merge altceva ma enervez instant. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] .
In alta ordine de idei, Julie, am repurtat niste succese fenomenale cu Andrei ieri, montessori inspired Smile.
Am incercat sa ma mai documentez pe net legat de montessori si m-am gandit sa il stimulez pe Andrei legandu-i caruselul cu o sfoara si o ratzusca mica pufoasa la capatul lui. I l-am pus lui A in mana sa traga de el. A fost f incantat cand a vazut ca il misca singur. Ce gangureli mi-a fost dat sa aud!!! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Dupa aceea a scapat ata si am vrut sa vad daca o prinde singur. A stat ce a stat, deja ziceam ca nah, e prea mic sa isi da seama, am mai iesit din camera si cand m-am intors, el prinsese singur ata si tragea de ea asa incantat, gangurind Smile.
A fost fenomenal Smile.
I-am mai pus si niste orez intr-o punguta si ii place tare mult, se agita sa o prinda, sa o smotoceasca....
Fug la el, va pooop.
PS: daca mai ai idei..... [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 4 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de juliennej Vin 25 Iun 2010, 2:50 pm

ce fain ,cris.:)ia-i facut desene alb negru?

cris-lasa starea proasta..uita-te la puiuiul tau si cred ca iti trec toate. kiss

inainte de sarcina ati luat careva vitamine?sau cum v-ati pregatit?sau nu v-ati pregatit corpul: ura ?
ieri am alergat 8,8 km.sint f mindra de performanta mea.:)asta cu incalzire si racire...dar atita a fost tot traseul...Smile

de abia astept saptamina viitoare .....vacantaaaa!

o vinere faina sa aveti!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 4 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de crixuta Vin 25 Iun 2010, 4:14 pm

Julienne, daca vrei bb, cica e bine sa iei acid folic. Previi anumite chestii deformatii la fat. Sunt vitaminte prenatale care contin si acid folic. Poti sa iei, eu iau si acuma la alaptat :D.
Vine bebe soon? [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
PS: apa calda is in the house, am facut dush hot hot :)
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 4 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de juliennej Vin 25 Iun 2010, 10:22 pm

da,cris,vreau bebe...dupa ce merg la doctor sa vaz de-s sanatoasa...Smile
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 4 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de crixuta Sam 26 Iun 2010, 1:37 am

juliennej a scris:da,cris,vreau bebe...dupa ce merg la doctor sa vaz de-s sanatoasa...Smile

Mult spor Smile
Sa ma tii la curent [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 4 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de juliennej Sam 26 Iun 2010, 1:57 am

seara buna.

cris-te tin la curent:)!!!
weeeeeeeekend.am mincat o jumate de felie de pizza si 2 tortillas cu blue cheese si rosii. azi a fost "carbs day". de miine o las mai moale..Smile
noapte buna ,cris!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 4 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de ana_bela Sam 26 Iun 2010, 9:38 am

juliennej a scris:da,cris,vreau bebe...dupa ce merg la doctor sa vaz de-s sanatoasa...Smile

uau, bravo Juli!!!!!
O sa fie super cu bb. De altfel tu si sti atatea chestii frumoase pentru bebici.
Mai arunca si la noi cate un document de-al tau. pupi

Cris, cum a fost dushul?
Si la noi a fost luata apa azi-noapte si acum vine coca-cola la robinet. zid
As fi avut o tona de spalat, dar cred ca o sa aman pana luni. Of!
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 45
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 4 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de juliennej Sam 26 Iun 2010, 12:58 pm

ziua buna.

ana,cris-inca e in stadiul de plan,bebe:))...adica eu sper ca pina la anul cind am 33 sa ramin insarcinata.nu e graba si nu fac nici un stres din asta...asa cite lin,incet,ca maramuresenii,cum mi-e stilul:))
vai,asta noapte iar am visat ca eram acasa...era asa de bine. parca meregeam si plingeam si nu-mi venea a crede ca -s in ro.m-am trezit plingind.

ana-spune-mi doar ce sa mai pun(hirtii) ca pun...nu stiu ce v-ar mai interesa..

sa aveti o simbata faina. kiss
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 4 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de crixuta Sam 26 Iun 2010, 3:18 pm

Ana, dushul a fost de-a dreptul o experienta..wow...n-am mai dansat/cantat in dush de ani de zile Smile.
Julie, esti melancolica rau, daaaaar, eu acuma as emigra, sa stii. Trebuie sa mai adun niste curaj. Nu e de venit in tara asta Sad. Uite-te si tu cum se duce de rapa din ce in ce mai mult.
Pe mine ma intereseaza jocuri, chestii de dezvoltat inteligenta la bebei Smile. Acu Andrei are 4 luni.
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 4 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de juliennej Sam 26 Iun 2010, 4:24 pm

cris,experto:)-stiu ca nu-i roz in romania. dar e totusi unde m-am nascut si crescut...si mi-e dor.
uite aici un develpmental chart-48 months:
Characteristics4-8 months Activities/strategies
Physical development

Muscular control
Head and neck-holds head up independently
Holds head in middle line position
Holds head up when on back or stomach

Trunk
Holds up chest, shoulders, arches back, hips
Sits with support
May attempt to rise self
Leans back and forth
Sits in a chair
Sits unsupported for short period of time
Pushing self to sitting position
Legs
Lifts legs when on back and stomach
Rolls form stomach to back
Straightens legs when standing
Stamps feet when standing
Rolls from back to stomach
Raises to hands and knees, uses legs to pull, push himself when sitting

Arm
Visually directs reaching or hitting
Throws objects
Hand
Grasps objects with whole hand and fingers against thumb
Picks up objects with one hand and passes them to the other hand
Uses objects with both hands, grasps and release them
Seeing
Focuses on objects near and far
Distinguish color, distance, depth conception
Has visual preferences
Hearing
Listens to own words, to other’s words and voices
And looks around to locate sound

Eating
Begins solid foods(new tongue and swallowing techiniques)
Drinks form a cup
Feeds self finger food
Teeth
2 middle lower and 2 middle upper




Allow child to roll, move
Provide space and comfortable clothes so he can move
Support the infant when he wants to raise but do not force him to stand or to sit
Keep area where the infant plays safe
If you help infant to stand ,hold him firmly when he bounces. Provide a flat surface where he can move his feet.
Sit a short distance from the infant and call his name. encourage him to come to you












Provide large toys that infant can reach and hit against.
Place the infant in an area where he can throw objects with any danger
Place toys around him so he can use both hands
Ask for toys from one hand and give toy to each hand
provide place for dropping and throwing

change pictures to stimulate vision
provide colorful items
observe preference and display them more often

provide quiet space where the infant can listen to his own voice
allow him next to other infants where he can hear them
talk and sing to the infant


allow infant to feed self and to drink from a cup

provide safe objects that he can bite on hard
put ice in sterile cloth so the infant can bite
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 4 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de juliennej Sam 26 Iun 2010, 4:26 pm

cred ca mai bine iti trimit prin email ca nu stiu ce -i intelege de aici.si nu e nici totul...
plec la un alergat si apoi iti caut emailul si trimit.
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 4 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de avr_dana Sam 26 Iun 2010, 8:10 pm

buna fetelor

Juli bafta sa fie toate bune(intr-ale sanatatii) si sa procreati un bb mic sanatos si mai ales inteligent ...ca are cui semana :D.
Si sincer acu vb cu o prietena din Irlanda si-mi spunea ca e bine, ca au de toate si i-am recomandat sa stea cat mai mult ca la noi astia ne omoara cu zile.
O fi ea" Romania pitoreasca " dar conducerea ne-o ofera drept sicriu.
Si eu as emigra si doar as"visa" la ea ca nu se mai poate.
Asa ca stai bine acolo unde poti trai civilizat.

...vai am niste nervi de cand s-a anuntat ca se mareste tva la 24% . Deci urmeaza un val de scumpiri ..........iar lefuri cat mai mici daca se poate sau deloc.

Deci cu siguranta o sa fie o perioada propice slabirii in masa, a "disparitiei" pensionarilor si a "protejarii" impotriva copiilor.

....acu ar fi indicat sa ne "cotropeasca "turcii sau americanii. Eu cu siguranta m-as lasa ocupata de invazia straina

sa aveti un wk mai bun ca al meu
avr_dana
avr_dana
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 563
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 4 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de dana_mi16 Dum 27 Iun 2010, 2:37 pm

Buna fetele,

Vad ca sunteti active, ma refer la diete, eu nu mai tin nimic si nici nu slabesc nici nu ma ingras, noutati nu mai am, pentru ca de cate ori zicem ca facem un lucru mai schimbator apare cate ceva, mai rau sau mai bun.
Acum sincer, citeam ce ati scris si imi e frica de ce va fi.
Salarii mici, taxe mari si noi vrem un bebe, dar nu cred ca va fi posibil, ne gandeam sa incercam, dar daca imi e mie teama de ziua de maine cum sa mai faci si un bebe si ce sa ii oferi, voi mamicile poate ma incurajati, dar mie una chiar imi e teama si nu doar pentru bani ci si pentru ca stam in bucuresti si nu stii cat de ok e cu poluarea asta, unde sa il duci la joaca, unde sa il duci la plimbare, intre betoane si masini?
Tare mult imi lipseste si mie Fagarasul cu locurile pitoresti cu oamenii si linistea de acolo, dar imi e asa teama sa ma intorc in conditiile in care nu gasesti de lucru, nu ai o mica siguranta.Acum sunt intr-o pasa proasta, de saptamani tot incerc sa va scriu una alta, dar nu stiam ce ca asta e dispozitia mea de ceva vreme si nu vroiam sa o imparasesc, dar am pris curaj cu ce ati scris voi.
Jully - sper ca ai un bebe cat mai curand si sa fiti fericiti, dar nu te gandi la intors, sincer iti spun, ca nu e mare lucru ce ai sa gasesti aici.
Cris, Ana, Dana va pup pe toate.
Cris pupa pe bb Andrei si felicitari ca ai luat o decizie de a avea bebe si tot tacsmul cum felicit pe toate mamele de aici!!!!
Andreea tu mai ai examene cum e la noul loc de munca?
Va pup kiss
dana_mi16
dana_mi16
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 402
Varsta : 38
Localizare : peste tot si nicaieri
Data de inscriere : 17/02/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 4 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de crixuta Dum 27 Iun 2010, 4:40 pm

Buna fetelor Smile
Si eu m-as lasa cotropita de invazia straina, numa sa nu mai fim asa sarantoci :D.
Dana, nu mai fi asa pesimista, incearca sa te concentrezi pe lucrurile bune.
Eu ma gandesc numai la ce familie frumoasa am, nu ma tin f mult durerile de cap, desi imi vin f des in minte, cand stai acasa cu bebe, ai frate prea mult timp de gandire....
Julie, ma enerveaza ca nu ii pot oferi lui Andrei macar o camea mica, a lui, cu mobila de bebei si sa fie numai spatiul lui, in situatia noastra actuala, nu am nicio sansa sa ii fac o camera montessori, si tare mult mi-ar placea.....
Cand vad la tv filme cu parinti care au bebei si o camera din aia frumusica, mor de ciuda, speram ca eu sa ii pot oferi bebelului meu ce n-am avut eu, dar poate se va intampla, ceva mai tarziu ce-i drept. Pana una alta, stiu ca un bebelus zambaret si vesel e semn ca macar unele lucruri le fac cum trebuie, asa ca ma consolez cu asta.
Duminica placuta in continuare Smile
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 4 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de ana_bela Dum 27 Iun 2010, 6:29 pm

Of, fetelor sunt atatea lucruri care ar putea fi altfel in tara asta, dar, din pacate, nu e condusa de cineva cu suflet.
Zilele trecute spunea cineva ca avem o tara foarte bogata daca de 20 de ani se fura si inca mai au ce.
Acum sincer, cel ma bun lucru din viata mea este faptul ca am o familie. Daca nu i-as avea pe ei as pleca imediat. Nu as putea zice ca o duc rau, dar nici nu ma pot lauda ca am tot ce-mi doreste inima. Deocamdata sunt fericita ca-i am pe ei si ca am o casa si ca pot sa merg o data pe an in concediu.
Ma seaca si pe mine nesimtitii astia de guvernanti, dar, din pacate nu o sa se schimbe prea curans. Din pacate am avut ocazia sa cunosc politicieni, nu cunoscuti, din astia locali si va spun sincer ca sunt scarbita. Chiar avem un prieten consilier local, dar pana a ajuns acolo a avut muuuuult de cotizat.
Eu va spun sincer ca daca as mai gasi inca 10 oameni ca mine, la care sa nu le pese doar de castigul lor, as intra in politica. Din pacate nu cred ca gasesc asa ceva, nu in orasul meu.
Va pup si va doresc o saptamana binecuvantata. kiss
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 45
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 4 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de dana_mi16 Dum 27 Iun 2010, 8:52 pm

Da, aveti drepatete in totul fetelor, aveti o familie si tu Cris ai drepate cu locusorul lui, dar poate pana la urma totul va fi bine!!!!!
Eu imi ies din stres daca gatesc, cred ca si asta e unul din motive pentru care nu pot slabi, acum am facut si bloul si postez, este defapt un pretext la gatit, dar o sa imi ies si eu din starea asta.
dana_mi16
dana_mi16
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 402
Varsta : 38
Localizare : peste tot si nicaieri
Data de inscriere : 17/02/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 4 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de andreea_2008 Lun 28 Iun 2010, 9:15 am

neata fetelor
azi am si eu ultimul examen Merci sa=mi tineti pumnii

julie spor la bebelit pupi
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 4 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de juliennej Lun 28 Iun 2010, 1:32 pm

neata buna!
cris-acu andrei are nevoie cel mai si cle mai mult sa stie ca esti acolo pt el,de fiecare data cind are el nevoie.camera,cine stie,poate o sa o aiba..pina la urma conteaza sa fie iubit ,sa fie sustinut in ce face..

andrica-bafta la examen.pleci in vacanata pe undeva?
dana si dana ,ana-nu stiu cum e mai e sa traiesti in ro,dar stiu ca nu-i roz.imi pare rau..nu era roz nici acu multi ani cind lucram si daca ar fi fost sa ma intretin singura,nu puteam.tot ai mei imi dadeau bani ,mincare si cica eu lucram...e nasol...imi e dor,vreau sa merg acolo in vacanta,dar nu stiu de as avea curaj sa ma intorc sa locuiesc(cum a facut fratello)...cred ca iti trebuie un pic de nebunie si pt asta...
na,gata,ma pregatesc de lucru.
cris-mai da-mi adreasa ta de email,te rog.

o sapatamina calma, frumoasa si cu bucurii sa aveti!
cris-cum stati cu pregatirilie pt botez?
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 4 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de crixuta Lun 28 Iun 2010, 1:52 pm

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Julie, cam pe ultima suta, nush cu ce ma imbrac, etc....
o nebunie, dar de abia astept....
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 4 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de juliennej Lun 28 Iun 2010, 8:33 pm

sa faci poze,cris.

oare ce o fi cu celelalte fete?
ramo=sper ca e bine
livia si stefan..o fi mare acuma:)
roxy-sanatate,speram ca esti bine.
alina-busy cu nunta..
deea -la tara...

am ramas putine,fetelor...

azi e ultima zi de scoala pt un dintre copii,asa.o sa-mi fie dor de el si sint trista...si parintii erau tristi dimineata..i-am luat un cadou,un truck maaaree,un tricou cu boston si pantaloni scurti..cred ca o sa-i placa.
sint copii pe care n-o sa-i uit niciodata..nici de aici si nici citiva de la scolile din ro...de cite ori imi aduc aminte de ei,ma fac sa zimbesc...
azi dimineta mi-a zis coplilu,"don't leave when i take a nap,i want to give you a hug''Sad(mai ca mi-au dat lacrimile cind l-am auzit..
mda..ma scuzati fetelor,a dat melancolia in mine....Sad
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 4 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de crixuta Lun 28 Iun 2010, 9:56 pm

Julie, e fain ca esti trista, stiu ca suna naspa, da` asta inseamna ca iti place f mult ceea ce faci Smile.
Deci tristetea e constructiva.
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 4 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de andreea_2008 Mier 30 Iun 2010, 9:07 am

neata fetelor Smile am scapat si eu de examene, mi-a iesit media 9.4 Merci
in vacanta o sa plec dar nu stiu inca unde si cand, pb cateva zile pe la noi pe la mare.... mor de somn, am avut f mult de munca zilele astea, nici la sala n-am aj de o sapt, sper sa aj maine zid da' pana ieseam eu de la munca si aj acolo se inchidea deja...
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 4 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de crixuta Mier 30 Iun 2010, 3:49 pm

Bravo Handrico Smile
Gata, ai scapat !!!
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 4 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de avr_dana Mier 30 Iun 2010, 8:46 pm

buna fetelor

Andrica felicitari pt note- tare ambitioasa mai esti Smile Sa ai o vacanta placuta si calduroasa oriunde veti merge

Eu m-am trezit de dim cu o durere in gat de nu pot sa vb nimik. Vb in soapta de dim ,peste zi mai ok dar acu vad ca e mai nasol, ma doare si abia pot sa zic o prop scurta , parca is un caine batran si ragusit. Evident ca abia acu mi-am luat cateva pastilute de tantum

In plus is as de trista .......doamne ce e si viata asta. Mi- a murit finul meu, singurul de fapt pe care l-am cununat in urma cu aproape 4 ani. Nu credeam ca o sa ma marcheze asa mult i o sa ma faca sa ma gandesc la atatea lucruri. Erau prietenii nostri cei mai buni, am fost colegi de apartament in Iasi, ei au ramas in Iasi, aveau ap acolo, un bebe mic de 1,4 ani. Finutza mea e distrusa abia daca mai are lacrimi sa suspine. Saraca..si ce mult s-au iubit. Erau o pereche de invidiat, impliniti toti 3 parca erau din filme. A ramas singura cu rata pe 30 ani cu un copil mic si cu o mare durere. Se tot gandea cum o sa-i spuna celui mic ca el nu are tata? e groaznic.

va rog sa ma iertati dar sincer am ramas profund marcata si impresionata. Maine o sa fiu in Is la imormantare. Dumnezeu sa-l ierte ca a fost un om prea bun!!
avr_dana
avr_dana
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 563
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 4 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de juliennej Mier 30 Iun 2010, 9:42 pm

dana,imi pare rau.dumnezeul sa-l ierte!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 4 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 4 din 30 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 17 ... 30  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB