Ultimele subiecte
» Pirogravura
Ieri la 10:58 pm Scris de vlad_mom

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Ieri la 6:54 am Scris de Dorulet

» Ce melodie asculti acum !-5
Sam 09 Dec 2017, 10:24 pm Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Sam 09 Dec 2017, 12:40 pm Scris de Dorulet

» Din materiale reciclabile 5
Sam 09 Dec 2017, 10:00 am Scris de vlad_mom

» Explicatii simboluri diagrame - tricotat
Joi 07 Dec 2017, 11:05 pm Scris de sarabendis

» Tutorial decoratiuni pentru Craciun - diverse
Mier 06 Dec 2017, 8:19 pm Scris de piciul

» Fimo-Ce putem face cu fimo (2)
Mier 06 Dec 2017, 7:50 am Scris de LRodica

» La sueta .... de seara ! 22
Mar 05 Dec 2017, 8:47 pm Scris de AlinaJ.Bijoux

» Broderie computerizata, la masina de brodat 2
Mar 05 Dec 2017, 2:35 pm Scris de Djmanianfs

» Modele de brodat
Lun 04 Dec 2017, 8:53 pm Scris de Djmanianfs

» Produse crosetate, decoratiuni pentru casa (3)
Lun 04 Dec 2017, 8:30 pm Scris de LRodica

» Hainute pentru copiii nostri (20)
Vin 01 Dec 2017, 9:33 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii fimo (33)
Lun 27 Noi 2017, 2:27 pm Scris de vlad_mom

» Resurse si link-uri pentru croitorie 2
Sam 25 Noi 2017, 11:41 pm Scris de Anna_Xandra

» Probleme tehnice (masini de cusut) 5
Joi 23 Noi 2017, 11:23 pm Scris de Lucica67

» Recomanda un film, o piesa de teatru!
Lun 20 Noi 2017, 11:37 am Scris de White_Raven

» Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti)
Dum 19 Noi 2017, 8:39 pm Scris de White_Raven

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Sam 18 Noi 2017, 8:51 pm Scris de Djmanianfs

» Bancuri-Buna dispozitie nu trebuie sa va lipseasca ! -5
Vin 17 Noi 2017, 9:46 am Scris de Gabica

Custom Search

LM Articole

LM YouTube Channel-
-

-

CursuriReiki-

RuneHeivang-

Nastere normala sau cezariana????

Pagina 4 din 7 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Re: Nastere normala sau cezariana????

Mesaj Scris de costina89 la data de Vin 15 Oct 2010, 9:29 pm

eu sunt pentru nastera normala.... prima fata am nascut-o normal f usor (cel putin asa imi amintesc eu)timpul parca a trecut f repede la 12 eram la spital si la 17 am nascut ....ma sperie gandul ca se poate intampla ceva acum la bebe2 si vor trebui sa imi faca cezariana.dar daca chiar va fi nevoie voi accepta decizia medicului ,ma gandesc ca nu degeaba a facut atat scoala in domeniu
costina89
Nou venit
Nou venit

feminin
Numarul mesajelor : 98
Varsta : 28
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 24/09/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de aurishta la data de Sam 16 Oct 2010, 9:30 am

Unde vei naste, Costina?
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3943
Varsta : 49
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de costina89 la data de Sam 16 Oct 2010, 11:07 am

prima data optasem pentru Mat.Bucur,dar acum ma gandesc sa nasc la Municipal....unde crezi ca e mai bine?
costina89
Nou venit
Nou venit

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de Lucia.BlueFlower la data de Sam 16 Oct 2010, 11:27 am

'multi medici prefera cezariana', eu nu sunt de acord cu aceasta afirmatie. Eu nu am nascut, dar toate prietenele care au copii, mi-au spus contrariul...
Sora mea are un bebe de 2 luni si a nascut prin cezariana pt ca avea cordonul ombilicat infasurat in jurul gatului. Dar oricum si ea se gandea la asta... mai mult de teama complicatiilor si a 'macelarilor' de la noi din tara.... a nascut in Bucuresti si a avut noroc de medic bun. Si-a revenit f bine si bebe e tare sanatos si mumos!
Asa ca fetelor, daca voi ati nascut prin cezariana si v-ati simtit rau, asta nu e valabil pt. toata lumea. Nu mai bagati fetele in sperieti. Depinde de la organism la organism...
Lucia.BlueFlower
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1642
Varsta : 32
Localizare : Romania
Data de inscriere : 15/01/2010

http://luciablueflower.wordpress.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de aurishta la data de Sam 16 Oct 2010, 11:30 am

Eu am nascut anul trecut la Bucur si mi s-a parut foarte bine, mai ales pe sectia de nasteri. Asistentele sunt ok, travaliul, nasterea si cateva ore dupa nastere se desfasoara in aceeasi sala (asta mi -a placut mult) La etajul de lauze saloanele sunt foarte frumoase si curate . Asistentele de la nou-nascuti nu mi s-au parut cine-stie-ce. Grupul sanitar cam lasa de dorit , in sensul ca e stramt, nu se incuie si nu prea ai unde face dus(poate s-au mai imbunatatit lucrurile de atunci)
La municipal am nascut acum 12 ani, dar nu mi-a placut din cauza ca e foarte aglomerat, multe nasteri, multe categorii sociale si, mai ales, multi oaspeti(programul de vizite este non-stop) Am o prietena care lucreaza acolo la obstetrica si mi-a spus ca tot cam asa e . De aceea n-am vrut sa nasc acolo desi e foarte aproape de mine.
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de costina89 la data de Sam 16 Oct 2010, 11:35 am

cu cn ai nascut la Bucur?si cat a fost darul?
costina89
Nou venit
Nou venit

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de aurishta la data de Sam 16 Oct 2010, 11:38 am

Cu dr Augustin, am dat 4 mil.
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de costina89 la data de Sam 16 Oct 2010, 12:39 pm

pai e binisor....nu mi se pare nici mult,nici putin...la municipal ma gandesc ca e mai mult nu?
costina89
Nou venit
Nou venit

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de Admina la data de Sam 16 Oct 2010, 12:55 pm

Lucia.BlueFlower a scris:'multi medici prefera cezariana', eu nu sunt de acord cu aceasta afirmatie. Eu nu am nascut, dar toate prietenele care au copii, mi-au spus contrariul...
Sora mea are un bebe de 2 luni si a nascut prin cezariana pt ca avea cordonul ombilicat infasurat in jurul gatului. Dar oricum si ea se gandea la asta... mai mult de teama complicatiilor si a 'macelarilor' de la noi din tara.... a nascut in Bucuresti si a avut noroc de medic bun. Si-a revenit f bine si bebe e tare sanatos si mumos!
Asa ca fetelor, daca voi ati nascut prin cezariana si v-ati simtit rau, asta nu e valabil pt. toata lumea. Nu mai bagati fetele in sperieti. Depinde de la organism la organism...
Si fetita mea avea cordonul in jurul gatului... In momentul in care se vede capul, dr iti spune sa nu mai impingi si sprijina capul copilului, cu palma. Verifica cu un deget in jurul gatului bebelusului si elibereaza, clampeaza, face ce trebuie ca sa nu se sufoce copilasul, cand iese de tot. Totul se petrece foarte repede si ei stiu ce sa faca.
Astea sunt fantezisme tot de-ale dr. Bunica mea a nascut-o pe mama mea, prezentare pelviana, adica venea cu picioarele inainte. Prima nastere a fost cu unchiul meu, avea vreo 4kg, era un gigant, pe vremea aia... Si este o femeie slabuta si micuta, asa a fost toata viata. Acum are 85 de ani (sa o tina Dumnezeu sanatoasa) si nu are incontinenta urinara, nu a avut alte sechele, dupa doua nasteri grele. Bunica sotului, tot cam vreo 84-85, acum, a nascut gemene (soacra mea si sora ei), tot normal. Asta in situatia in care era demnitar, pe vremea raposatului, ocupa o functie foarte inalta si asta s-a ales. Fetele sunt sanatoase si au nepoti, la randul lor. Daca medicul e bun, totul e posibil, dar dureaza si este mai complicat. Asa, tai burta si intr-o ora esti acasa... si iei sute-mii de euro...
La Polizu, acum 5 ani, a platit verisoara mea (bani ceruti de la obraz), 500euro. Eu am dat 600lei, la nasterea normala, ca atat am vrut, am nascut la 3 dimineata si dr a fost foarte ok. Acum nu mai stiu preturile, dar mai bine intrebati asistenta, alte persoane care au nascut acolo. O fosta colega, a nascut la Pantelimon, acum vreo 5-6 ani si i-a oferit dr 200lei, atat avea, promiteau ca mai dau, dupa. Dr. nu a fost de acord si i-au prelungit travaliul, pana la urma a ajuns la cezariana de urgenta. Deci nu va zgarciti cu dr, in acele momente. Nu este cazul, oricum o nastere la stat "costa" mai putin decat la particulara, dar e neplacerea de a da spagi, peste tot... zid

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8709
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Mesaj Scris de costina89 la data de Sam 16 Oct 2010, 1:27 pm

eu ma intreb ce faci daca chiar nu ai bani...eu sunt intr-o situatie tare dificila acum iar 6 mil pt mine reprezinta f mult...am ajuns chiar sa ma gandesc sa nasc cu medicul de garda pt ca ma va costa mai ieftin zid ....din pacate toate se invart in jurul banului zid
costina89
Nou venit
Nou venit

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de Andata la data de Sam 16 Oct 2010, 3:06 pm

Stie cineva ceva de tinkerbell, a nascut?

Costina, offf, greu cu banii astia. Depinde ce medic de garda nimeresti. Eu primul copil si mezina i-am nascut cu doctor. Dar la fata mijlocie doctorul meu era prin Egipt cand am nascut-o, doctorita de garda nici nu s-a uitat la mine, s-a dus sa se culce instruindu-le pe asistente sa nu o trezeasca decat daca e vreun caz cu care nu se pot ele descurca! Am stat o saptamana aiurea in spital, nu am dat nimic inainte pt ca vazusem cazuri cand au fost date spagile de rigoare dar mamicile nu au nascut pe tura respectiva, nu le-a ajutat nimeni si au mai dat si tura urmatoare.
Am avut noroc atunci ca a venit mama, a vorbit direct cu o moasa de acolo si din momentul in care mi-a facut injectia am nascut intr-o ora. In plus nici nu m-a taiat si nici nu s-a rupt nimic.
Asa ca mai bine te interesezi inainte, poate dai o fuga sau trimiti pe cineva in spital, mamicile care sunt internate stiu deja despre moasele si asistentele de acolo, vb cu o moasa buna (garantat nasti mai usor decat cu un doctor "nemotivat" si nici nu te costa atat).
Mezina am nascut-o cu un medic fantastic, pe care o sa-l pretuiesc pana la adanci batranete si o sa-l recomand tuturor cu multa caldura, la maternitatea din Cernavoda.

Andata
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 783
Varsta : 46
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 16/09/2010

http://stylehandmade.wordpress.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de aurishta la data de Sam 16 Oct 2010, 6:03 pm

Cand am nascut eu anul trecut, am auzit de fete care dadeau si 500e pt o nastere normala, dar , in general, cam intre 6 si 8 mil dadeau toate. Eu atata am dat ca atat mi-am putut permite si n-a fost nici o problema. E adevarat ca si dl dr era un domn, nu se punea problema negocierii. Banii i-am dat dupa vreo 2 zile, fiindca atunci cand am nascut era noaptea si cand a venit el eram agatata de perfuzii, dar n-a fost vreo diferenta.
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de RamonaM la data de Sam 16 Oct 2010, 7:07 pm

SilviaDumitrescu a scris:mie mi se pare normal sa iasa pe unde a intrat

Foarte adevarat. Eu am nascut in Sighisoara DOUA FETITE GEMENE NATURAL. Am chemat doctorita de acasa noaptea si totul o decurs foarte normal, abia dupa vreo doua zile i-am dat doua milioane, si nu va spun ce grija a avut de mine pe tot parcursul sarcinei. Fetitele au acum 5 luni. Prima a avut la nastere 3000g iar a doua 2700g, acum au si cate doi dintisori care au iesit exact la 4 luni.

Si nu va mai spun ca le-am hranit numai cu laptic de le san si cresc foarte bine.

Nascand natural ai si lapte imediat pt copilas si tu vei ajunge la greutatea normala mai repede....si multe alte avantaje
RamonaM
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 510
Varsta : 34
Data de inscriere : 15/10/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de Andata la data de Sam 16 Oct 2010, 7:19 pm

Mona, sa iti traiasca scumpetele grasune. Pentru gemene chiar au avut o greutate mare. A mea pitica a avut 3200.
Cu greutatea... cred ca depinde si de varsta si de conformatie. Daca la primii 2 am dat rapid jos kilogramele, la mezina inca am 20 de kg peste normal. Si tot natural e nascuta, ca si ceilalti. Avantajul insa fata de o cezariana a fost ca la 20 de minute dupa nastere eu eram cu camera in mana filmandu-mi comoara si la nici o ora dupa nastere a baut primul ei laptic

Andata
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 783
Varsta : 46
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 16/09/2010

http://stylehandmade.wordpress.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de anigherman la data de Sam 16 Oct 2010, 8:34 pm

Sa va traiasca copilasii si sa fie sanatosi!
Eu am nascut cu cezariana, nu pentru ca am vrut eu ci pentru ca a trebuit...Fetita mea se angajase deja de pe la 6-7 luni, dar in loc sa stea cu barbia in piept, ea statea cu barbia in sus...si asa a ramas blocata acolo, astfel ca nu putea sa coboare in jos, la vale. Doctorul tot zicea ca am o fetita tare mandra!
Ei bine, chiar eram pregatita psihic sa nasc natural si asta era dorinta mea, dar e totusi bine ca medicul m-a examinat mai minutios la ecograf si a observat din timp problema si m-a lasat sa ma gandesc un pic. Si apoi au inceput demersurile. Era plina sala de medici, pediatrii, anestezisti, asistente, moase ... Am avut probleme si cu venele, in sensul ca vroiau sa-mi puna perfuzie si mi se tot spargeau pt ca eram in travaliu si eram putin si speriata de toata situatia. Aveam emotii. Am avut parte de un anestezist bun si in scurt timp injectia si-a facut efectul. Am auzit tot ce s-a discutat, medicul chiar a purtat o discutie cu mine, imi tot punea diverse intrebari...Si apoi a venit bebic (3.400 kg, 51 cm) A primit nota 10! Toate bune si frumoase pana acum... Dar dupa 2 zile de stat la reanimare (fetele care au nascut cu cezariana stiu despre ce vorbesc), timp in care treci printr-un proces in care depinzi de cineva, nu mai esti independent, in sfarsit am ajuns in salon. De-atunci eu a trebuit sa ma ocup singura de bebe, desi abia ma ridicam... Mie perioada asta mi s-a parut foarte traumatizanta. Dar e bine, ca am adus pe lume o fetita frumoasa si sanatoasa. De revenit pot zice ca nici in ziua de azi nu mi-am revenit. Am luat 24-25 de kg in timpul sarcinii si mai am de dat jos inca vreo 10 kg. Mi-a ramas si burtica si nu prea am timp sa fac sport (sau nu imi gasesc timp) ca sa dau jos acele kg in plus. In plus de asta, cand e sa fie acea perioada din luna am niste dureri! Niciodata n-am avut probleme, dar acum, in fiecare luna trec prin asta, in zona operatiei. Si cand ma gandesc ca imi doresc un al doilea bebe...am zis ca maxim pana in 30 de ani as vrea sa se intample, ca sa scap... rade
Ideea e ca nu stiu daca voi putea naste normal... Mai ales daca nu am prea facut sport si nu mi-am revenit complet dupa cezariana... Si am mari emotii!
Nu stiu ce sa va spun, cum e mai bine sa nasti, normal sau cu cezariana.....din moment ce nu am avut aceasta placere (de a naste normal Smile ), dar eu cred ca e mai bine natural, totusi.
anigherman
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 321
Varsta : 35
Localizare : TARGU MURES
Data de inscriere : 28/02/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de costina89 la data de Sam 16 Oct 2010, 9:11 pm

off...unii medici chiar sunt sub orice critica....am momente cand imi vine sa nasc acasa,cu asa medici te ingrozesti,cum poate sa se culce cand e de garda,pai eu pt ce mai platesc toate asigurarile zid .
Eu sunt o persoana darnica de fel,mai ales la medici,dar ce sa fac daca acum nu mai am posibilitatea sa mai dau Sad ,
costina89
Nou venit
Nou venit

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de aurishta la data de Sam 16 Oct 2010, 9:19 pm

Sa stii ca sunt si medici de treaba, nu toti sunt mercantili. Nu te stresa cu asta!
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de anigherman la data de Sam 16 Oct 2010, 9:26 pm

Asa e. Exista si medici de treaba in lumea asta. Eu am nascut in 2007. Am vrut sa-i dam medicului bani inainte de nastere si a refuzat. A zis ca in primul rand conteaza sa se termine cu bine totul si apoi mai vedem.
anigherman
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 321
Varsta : 35
Localizare : TARGU MURES
Data de inscriere : 28/02/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de aurishta la data de Sam 16 Oct 2010, 9:33 pm

Eu am cinci nasteri si cinci pierderi de sarcina si am avut de-a face doar cu medici de treaba. Unul dintre ei a fost mai nepoliticos, dar d.p.d.v. profesional , jos palaria!In rest, medici cu inalta tinuta morala si profesionala.
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de costina89 la data de Sam 16 Oct 2010, 9:35 pm

da dar sunt prea putini Sad ,pe mine la prima nastere m-a lasat balta doctorul,am nascut cu medicul de garda si pt ca nu i-am dat darul cat trebuia a incercat sa imi vanda vaccinul care imi trebuia pt RH-ul negativ,desi eu specificasem cand m-am internat ca am RH-ul negativ,(imi ceruse pe vaccin7 mil).Nu mi sa parut normal pt ca vaccinul era gratuit.
costina89
Nou venit
Nou venit

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de Steluzza la data de Sam 16 Oct 2010, 11:47 pm

Offfff fetelor,vechea poveste cu medicii astia.Daca nu le dai nu se uita la tine.De asta imi este mie groaza.Cat de nastere as opta pentru cea naturala,dar mai e pana atunci.Costina sper sa iti mearga bine,totusi Dumnezeu exista si are grija de toata lumea:inclusiv de medici bataita
kiss
Steluzza
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 741
Data de inscriere : 17/03/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de RamonaM la data de Dum 17 Oct 2010, 9:21 am

Eu zic ca ar fi bine, cine trebuie sa nasca , sa intrebe in dreapta si in stanga de un medic bun cu suflet si la el sa mearga, mai rar asemenea medici zid In rest tuturor mamicilor cu pitici sau nazdravani sau chiar adolescenti multi... kiss

Ma bucur ca am descoperit acest sait, este super.

bucurie
RamonaM
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 510
Varsta : 34
Data de inscriere : 15/10/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de Admina la data de Dum 17 Oct 2010, 10:00 am

R_mona, felicitari pentru mandretea de bebeluse. Sa-ti traiasca si sa-ti aduca numai bucuri. Ma bucur ca se poate naste normal si cu sarcina gemelara, deci inca mai exista medici de calitate, obstetricieni devotati.
costina89 a scris:off...unii medici chiar sunt sub orice critica....am momente cand imi vine sa nasc acasa...
Costina, asa ziceam si eu... Nu-mi place sa depind de nimeni si nasterea mi s-a parut intr-un fel, pierderea autonomiei, Smile dar se poate sa treci peste, cu bine. Uite Diada, imi pare ca a nascut ambii baieti cu moasa, ca asa e in Buzau. Si e foarte bine, si pe mine m-a ajutat o moasa, in timpul si dupa nastere. La sfarsit au trecut pe la mine si dr si asistentele de la nastere sa vada daca sunt bine, cum mai venea cate una, ma mai apasa pe burta. Shocked Dar bine au facut, mi-a si explicat (moasa era tanara si o bucatica de om), ca e mai bine, ca isi revine uterul mai repede si nu trebuie lasat sa se relaxeze. Si a doua zi am urcat si coborat vreo 4 etaje, nu am avut complicatii, burtica a scazut repede apoi, fara sa port ceva special. Am inteles ca si alaptatul ajuta si la retragerea uterului, dupa lauzie, pentru ca se eliberaza hormonul ocitocina (naturala) in timpul subtului si uterul se contracta datorita ocitocinei.
Medicii, de fapt, nu prea ar trebui implicati, decat daca apare o complicatie, o hemoragie masiva, este nevoie de o cezariana de urgenta. Dar travaliul si nasterea normala trebuie sa se intample cu moasa. Apropo, acum vreo 2 ani, citisem ca se face postliceala de moase, imi pare ca de 3-4 ani. Normal ca sunt tot asistente, dar specializate, cu cursuri. Si sper sa se fi continuat, in vreo 1-2 ani sa avem primele moase calificate 100%, prin spitale. Flowers
Daca eram in afara, as fi ales clar, sa nasca acasa, cu moasa. Incidenta nasterilor cu comlicatii, in randul celor asistate acasa, este foarte mica si medicatia este mult diminuata sau chiar deloc.
Apropo, voua v-au pus ceva prin branula, pentru diminuat durerile? Deci in afara de epidurala se mai poate da ceva, sa doara mai putin? Question Mie mi-a zis dr. ca nu are ce sa-mi dea, aia e: vrei naturala...; a pus doar oleaca de ocitocina si toate in NaCl (ser fiziologic).

Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8709
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Mesaj Scris de costina89 la data de Dum 17 Oct 2010, 11:29 am

Intradevar moasele sunt mult mai calde si atente decat doctorul.Imi aduc aminte cand am nascut-o pe Justina moasa a fost cea care m-a calmat si mi-a explicat cand sa imping si cand sa nu imping,( regret ca nu i-am dat mai multi bani),pe cand doctora era preocupata cu cordonul din jurul gatului,imi amintesc perfect cum i la desfasurat,inteleg sa nasti cu moasa cand are experienta in asa ceva sau cand medicul de garda are o urgenta mai grava,dar cum poti sa vi la servici si sa dormi zid .
Eu pe parcursul travaliului nu am primit nimic prin branula,nici macar nu mi-au pus,in ultima ora a venit o doctora si mia dat un furtunel prin care iesea oxigen,atat.
costina89
Nou venit
Nou venit

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de diada la data de Dum 17 Oct 2010, 5:16 pm

Da, la Buzau se naste cu moasa, nu vine nici un doctor la nasterea normala desi iti urmareste sarcina 8-9 luni. Dar dr mea a sunat in sala de nasteri pentru mine, a spus ca sunt pacienta dansei si ce analize sa-mi faca, eu am avut transaminazele foarte mari la ambele nasteri, 1287 la prima nastere si 600 la a doua, analize facute pana sa nasc.

Pe branula cred eu ca au bagat calciu pentru contractii.

Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 6489
Localizare : intre zi si noapte
Data de inscriere : 18/10/2008

https://picasaweb.google.com/101308234088606518793

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos