Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Creatiile noastre - bijuterii - cap 1 - Pagina 5 EmptyAstazi la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Creatiile noastre - bijuterii - cap 1 - Pagina 5 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Creatiile noastre - bijuterii - cap 1 - Pagina 5 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Creatiile noastre - bijuterii - cap 1 - Pagina 5 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Creatiile noastre - bijuterii - cap 1 - Pagina 5 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Creatiile noastre - bijuterii - cap 1 - Pagina 5 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Creatiile noastre - bijuterii - cap 1 - Pagina 5 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Creatiile noastre - bijuterii - cap 1 - Pagina 5 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Creatiile noastre - bijuterii - cap 1 - Pagina 5 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Creatiile noastre - bijuterii - cap 1 - Pagina 5 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Creatiile noastre - bijuterii - cap 1 - Pagina 5 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Creatiile noastre - bijuterii - cap 1 - Pagina 5 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Creatiile noastre - bijuterii - cap 1 - Pagina 5 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Creatiile noastre - bijuterii - cap 1 - Pagina 5 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Creatiile noastre - bijuterii - cap 1 - Pagina 5 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Creatiile noastre - bijuterii - cap 1 - Pagina 5 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Creatiile noastre - bijuterii - cap 1 - Pagina 5 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Creatiile noastre - bijuterii - cap 1 - Pagina 5 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Creatiile noastre - bijuterii - cap 1 - Pagina 5 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Creatiile noastre - bijuterii - cap 1 - Pagina 5 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Creatiile noastre - bijuterii - cap 1

+33
ariana
Fran78cesca
julix_2007
Ania
bluearinne
ioana soare
aisha
Alania
bijouxdemonange
loremunteanu
mihastef
zylv
geany
aniri
sayuri
oanabijux
cris69
alinaa
Mimi
elaine
ppisic
MihaelaT
tomari
irisa
dandor
Camy
arime
diada
Admina
duchess
juliana
Eliana
zmotocel
37 participanți

Pagina 5 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Creatiile noastre - bijuterii - cap 1 - Pagina 5 Empty Re: Creatiile noastre - bijuterii - cap 1

Mesaj Scris de diada Dum 15 Feb 2009, 10:55 am

Sayuri, foarte frumoase! love vreo schema ceva? indraznesc sa-ti cer si eu, mie imi place mult lucratura, dar pentru bratari love love love desi poate iese si vreun colier, mai sti.... pupi
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Creatiile noastre - bijuterii - cap 1 - Pagina 5 Empty Re: Creatiile noastre - bijuterii - cap 1

Mesaj Scris de ppisic Lun 16 Feb 2009, 3:11 pm

Sayuri, sunt super frumoase colierele! love E pacat sa o lasi mai molale cand poti crea bijuuri asa frumoase!!! love
ppisic
ppisic
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 390
Varsta : 43
Localizare : Olanda
Data de inscriere : 24/10/2008

http://www.ppisic.blogspot.com/

Sus In jos

Creatiile noastre - bijuterii - cap 1 - Pagina 5 Empty Re: Creatiile noastre - bijuterii - cap 1

Mesaj Scris de sayuri Mar 17 Feb 2009, 5:00 am

MULTUMESC PPISIC, DAR LA CE FOLOS DACA NU LE POARTA NIMENI SI LE TIN INTR-O CUTIE.
DIADA, AR FI O SCHEMA DACA O DESENEZ EU, DUPA CUM AM SPUS MAI SUS, EU AM INVATAT SA FAC ASTEA DESFACAND UNUL VECHI DE CAND ERA BUNICA FATA MARE, NU STIU DE UNDE IL AVEA, NICI MACAR NU STIU DACA AM FACUT EXACT CUM ERA RESPECTIVUL, CERT ESTE CA A IESIT PANA LA URMA. iN PRINCIPIU MERG CU UN FIR DE ATA PE CARE PUN MERGELELE IN LATIME, ADICA INCEP DIN STANGA SPRE DREAPTA SAU INVERS CA E TOT UNA, SI PUN MARGELE IN FUNCTIE DE CAT DE LAT VREAU SA IASA, SI FIECARE RAND IL LEG DE CELALALT.DACA INCERCI ITI DAI REPEDE SEAMA DESPRE CUM SE FACE. AM INCERCAT SI BRATARI DAR NU MI-AU IESIT ASA CA AM RENUNTAT, DAR POTI INCERCA. love
sayuri
sayuri
helper
helper

Numarul mesajelor : 26
Localizare : japonia
Data de inscriere : 23/12/2008

Sus In jos

Creatiile noastre - bijuterii - cap 1 - Pagina 5 Empty Re: Creatiile noastre - bijuterii - cap 1

Mesaj Scris de diada Mar 17 Feb 2009, 1:50 pm

Sayuri, mersi, dar m-a ajutat Diana (ppisic) cu cateva scheme pupi Flowers Flowers Flowers acum sa am timp (si ochi) sa fac cate scheme am!

cu ajutorul Dianei Flowers (a pus schema pe la pagina 4) am reusit sa fac bratara zig zag, doar ca eu am facut-o intr-o singura culoare, fiind prima mea creatie cu schema am zis ca e mai bine asa. Iata ce a iesit:


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Creatiile noastre - bijuterii - cap 1 - Pagina 5 Empty Re: Creatiile noastre - bijuterii - cap 1

Mesaj Scris de duchess Mar 17 Feb 2009, 3:18 pm

diada , imi place bratara Smile
duchess
duchess
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 644
Data de inscriere : 16/11/2008

Sus In jos

Creatiile noastre - bijuterii - cap 1 - Pagina 5 Empty Re: Creatiile noastre - bijuterii - cap 1

Mesaj Scris de ppisic Mar 17 Feb 2009, 9:26 pm

Diada, felicitari pentru prima ta bratara in zig zag si la cat mai multe creatiii! A iesit foarte faina! Mult succes in continuare!
ppisic
ppisic
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 390
Varsta : 43
Localizare : Olanda
Data de inscriere : 24/10/2008

http://www.ppisic.blogspot.com/

Sus In jos

Creatiile noastre - bijuterii - cap 1 - Pagina 5 Empty Re: Creatiile noastre - bijuterii - cap 1

Mesaj Scris de Admina Joi 19 Feb 2009, 9:06 pm

Diada, m-am trezit si eu, abia acum Embarassed E foarte bine facuta bratara, si arata perfect pe mana. Te-am prins microbul margelitului, bag de seama hug La cat mai multe.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Creatiile noastre - bijuterii - cap 1 - Pagina 5 Empty Re: Creatiile noastre - bijuterii - cap 1

Mesaj Scris de aniri Vin 20 Feb 2009, 3:33 pm

sayuri a scris:Aniri foarte simpatice creatiile tale, [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]am mai vazut si pe la alte fete ceva asemanator, dar nu inteleg cum le faceti. Cel putin ale tale sunt niste modele destul de dificile(ma refer la imprimeuri) cum le-ai facut. Sunt din sticla?Imi plac tare mult cercelusii cu inel.

sayuri, nu, nu sunt din sticla, sunt din fimo. dar intrebarea ta este mai mult decat indreptatita, deoarece modele de acest gen se gasesc cel mai frecvent in sticla de murano

cat despre colierele facute de tine, wow Shocked ...cata munca...
si cat de finute sunt
aniri
aniri
helper
helper

Numarul mesajelor : 20
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 27/01/2009

Sus In jos

Creatiile noastre - bijuterii - cap 1 - Pagina 5 Empty Re: Creatiile noastre - bijuterii - cap 1

Mesaj Scris de oanabijux Vin 20 Feb 2009, 9:25 pm

Fetele cu copilasi am mare nevoie de ajutor. O prietena de famile vrea sa-i fac pt fetitele(5 ani si 10 ani) nasei ei niste bijuterici, dar numai ca nu stiu cam cat de mari ar trebuii sa fie lantisoarele si bratarile pt varsta lor. Vreau sa le fac ceva micut la baza gatului.
Orice ajutor este bine venit.
oanabijux
oanabijux
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 68
Varsta : 36
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 29/01/2009

http://oanapinky.sunphoto.ro/

Sus In jos

Creatiile noastre - bijuterii - cap 1 - Pagina 5 Empty Re: Creatiile noastre - bijuterii - cap 1

Mesaj Scris de ppisic Sam 21 Feb 2009, 2:17 pm

Oana, nu am copii dar am facut cateva bratari pentru fetite:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Cea cu floricele e pentru 5-6 ani si are 11.5 cm fara cheita (si aprox 12,5cm inchisa cu cheita). Celelate nu le-am masurat, sunt facute din ochi Smile, dar pt 10-11 ani cred ca bratara merge cam 14-15 cm inchisa.
Pentru lantic nu stiu, si eu am in lucru un colier pentru o fetita de 5 ani, cred ca il fac 35-40 cm...mai bine mai lung decat prea scurt...dar astept si eu sfaturi/dimensiuni de la mamicile de aici Smile
ppisic
ppisic
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 390
Varsta : 43
Localizare : Olanda
Data de inscriere : 24/10/2008

http://www.ppisic.blogspot.com/

Sus In jos

Creatiile noastre - bijuterii - cap 1 - Pagina 5 Empty Re: Creatiile noastre - bijuterii - cap 1

Mesaj Scris de MihaelaT Sam 21 Feb 2009, 2:42 pm

vai ce-mi plac primele...sunt foarte frumoase! ura
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Creatiile noastre - bijuterii - cap 1 - Pagina 5 Empty Re: Creatiile noastre - bijuterii - cap 1

Mesaj Scris de Admina Mier 04 Mar 2009, 9:45 pm

Diana, nu le-am vazut cand le-ai postat, dar sunt superbe bratarile pt fetite. Doamne si cand ma gandesc ca a mea deja vrea biju-uri ca ale mele zid si strugurel... Imi prinde fardul de ochi si-si da prin jurul ochilor, oja de unghii si se da pe unghii... Si nu are 3 ani boo Ce ma fac cu ea? Dar altfel e baietoasa, rau de tot...
Am facut un set albastru marin, cu dor de mare si soare sunny
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

O pereche de cercei metalici in forma de tornada, fragili si ciudatzei cyclops
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Si un accesoriu de mobil, pt mama mea.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Creatiile noastre - bijuterii - cap 1 - Pagina 5 Empty Re: Creatiile noastre - bijuterii - cap 1

Mesaj Scris de cris69 Joi 05 Mar 2009, 9:15 am

ce de bijuterii frumoase. felicitari fetelor sunteti desavarsite.
avatar
cris69
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 54
Localizare : suflet in bataia aripilor
Data de inscriere : 27/10/2008

http://cristina-aripideinger.blogspot.com/

Sus In jos

Creatiile noastre - bijuterii - cap 1 - Pagina 5 Empty Re: Creatiile noastre - bijuterii - cap 1

Mesaj Scris de diada Joi 05 Mar 2009, 10:18 am

Foarte frumoase bijuuri! ura ura ura
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Creatiile noastre - bijuterii - cap 1 - Pagina 5 Empty Re: Creatiile noastre - bijuterii - cap 1

Mesaj Scris de MihaelaT Joi 05 Mar 2009, 1:11 pm

Admina, sunt foarte frumoase, iar cerceii sunt interesanti.
sa le porti cu placere! kiss
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Creatiile noastre - bijuterii - cap 1 - Pagina 5 Empty Re: Creatiile noastre - bijuterii - cap 1

Mesaj Scris de duchess Joi 05 Mar 2009, 3:27 pm

foarte frumoase bijuteriile! ura
duchess
duchess
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 644
Data de inscriere : 16/11/2008

Sus In jos

Creatiile noastre - bijuterii - cap 1 - Pagina 5 Empty Re: Creatiile noastre - bijuterii - cap 1

Mesaj Scris de zylv Vin 06 Mar 2009, 9:22 am

admina,ai maini de aur.cand ai timp sa le faci pe toate? Flowers Flowers
felicitari tuturor! ura Merci
zylv
zylv
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 880
Varsta : 52
Localizare : in centrul tarii
Data de inscriere : 15/02/2009

Sus In jos

Creatiile noastre - bijuterii - cap 1 - Pagina 5 Empty Re: Creatiile noastre - bijuterii - cap 1

Mesaj Scris de Admina Vin 06 Mar 2009, 10:45 am

Multumesc Flowers Zylv, am avut timp de bijuterit si crosetat, ca nu am mai croitorit, din pacate Sad Nu am avut timp de intins tipare, croit, cusut, dar trebuie sa-mi fac, neaparat zid

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Creatiile noastre - bijuterii - cap 1 - Pagina 5 Empty Re: Creatiile noastre - bijuterii - cap 1

Mesaj Scris de mihastef Sam 07 Mar 2009, 2:58 pm

buna fetelor.am gasit intamplator acest forum si am zis sa intru sa vad despre ce este vorba.Si am vazut atatea creatii superbe ca m-am hotarat sa va arat si eu cateva bijuterii realizate de mine.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


ppisic iti admir foarte mult creatiile,si te rog daca-mi poti spune cum ai facut acea bratara rasucita mai de la inceput,sau cum sa fac un colier rasucit.Felicitarile mele tuturor fetelor pt minunatiile pe care le creati.
mihastef
mihastef
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 146
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/03/2009

http://mihastef.blogspot.com

Sus In jos

Creatiile noastre - bijuterii - cap 1 - Pagina 5 Empty Re: Creatiile noastre - bijuterii - cap 1

Mesaj Scris de diada Sam 07 Mar 2009, 10:13 pm

Mihastef Bine ai venit, foarte frumoase bijuteriile tale love love love sper sa ne arati cat mai multe creatii!

Am reusit sa fac o bratara zig zag dupa schema Dianei pupi Flowers care apropo imi place cel mai mult, se fac repede si ies foarte frumos!

Bratara zig zag terminata azinoapte wink

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

bratara zig zag terminata astazi (cred ca o ora mi-a luat, mai mult se "migalesc" inchizatorile)

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

si aici impreuna sa ma credeti pe cuvant ca am facut 2 Smile

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

am pus telefoanele langa nu ca sa ma dau mare rade ci ca sa va dati seama cat sunt de late.
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Creatiile noastre - bijuterii - cap 1 - Pagina 5 Empty Re: Creatiile noastre - bijuterii - cap 1

Mesaj Scris de Admina Dum 08 Mar 2009, 10:05 am

Diada, superbe ambele bratari love Ai avut spor, ce mai. La toate capitolele, si geanta si 2 bratari. pupi Auzi si eu care chiar ma gandeam, ia uite ce tare e Diada, ce mobile misto, are... Si tu, vi si zici ca sunt cu titlu comparativ rade

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Creatiile noastre - bijuterii - cap 1 - Pagina 5 Empty Re: Creatiile noastre - bijuterii - cap 1

Mesaj Scris de loremunteanu Dum 08 Mar 2009, 12:45 pm

Hop si eu... Bijuteresc si eu una alta, de prin iunie anul trecut.... Sunt fan "Zmotocel" (Faci niste lucruri extraordinare! Colierul ala alb, e demential. Sunt indragostita. Daca ai stii cat am cautat si cat m-am chinuit sa-mi dau seama cum e facut in partea de sus. Nu m-am prins daca sunt mai multe siraguri rasucite pur si simplu sau e o tehnica anume...)

O sa incerc sa pun niste poze cu ce-am lucrat...

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
avatar
loremunteanu
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 92
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 23/02/2009

Sus In jos

Creatiile noastre - bijuterii - cap 1 - Pagina 5 Empty Re: Creatiile noastre - bijuterii - cap 1

Mesaj Scris de loremunteanu Dum 08 Mar 2009, 12:46 pm

nu mi-a mers...
o bratarica

nu m-am prins cum sa pun pozele direct cum faceti voi...
un set care mi-e tare drag

bratarica
inca una

De martisor am facut asa ceva...
trandafir
narcisa
copacel
Si multe altele....


Ultima editare efectuata de catre diada in Dum 08 Mar 2009, 2:11 pm, editata de 2 ori (Motiv : unit mesaje)
avatar
loremunteanu
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 92
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 23/02/2009

Sus In jos

Creatiile noastre - bijuterii - cap 1 - Pagina 5 Empty Re: Creatiile noastre - bijuterii - cap 1

Mesaj Scris de diada Dum 08 Mar 2009, 2:44 pm

Admina rade

Lore ai aici un tutorial de atasare a pozelor link o sa te rog si eu o schema, dar vorbim mai tarziu, acum ma grabesc hug minunate bijuuri! love love love
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Creatiile noastre - bijuterii - cap 1 - Pagina 5 Empty Re: Creatiile noastre - bijuterii - cap 1

Mesaj Scris de zylv Dum 08 Mar 2009, 8:51 pm

lore,foarte frumoase lucrarile tale
zylv
zylv
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 880
Varsta : 52
Localizare : in centrul tarii
Data de inscriere : 15/02/2009

Sus In jos

Creatiile noastre - bijuterii - cap 1 - Pagina 5 Empty Re: Creatiile noastre - bijuterii - cap 1

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 5 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB