Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
puloverele mele si alte creatii tricotate - Pagina 3 EmptyIeri la 11:29 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
puloverele mele si alte creatii tricotate - Pagina 3 EmptyJoi 14 Mar 2024, 3:35 pm Scris de vlad_mom

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
puloverele mele si alte creatii tricotate - Pagina 3 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
puloverele mele si alte creatii tricotate - Pagina 3 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
puloverele mele si alte creatii tricotate - Pagina 3 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
puloverele mele si alte creatii tricotate - Pagina 3 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
puloverele mele si alte creatii tricotate - Pagina 3 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
puloverele mele si alte creatii tricotate - Pagina 3 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
puloverele mele si alte creatii tricotate - Pagina 3 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
puloverele mele si alte creatii tricotate - Pagina 3 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
puloverele mele si alte creatii tricotate - Pagina 3 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
puloverele mele si alte creatii tricotate - Pagina 3 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
puloverele mele si alte creatii tricotate - Pagina 3 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
puloverele mele si alte creatii tricotate - Pagina 3 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
puloverele mele si alte creatii tricotate - Pagina 3 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
puloverele mele si alte creatii tricotate - Pagina 3 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
puloverele mele si alte creatii tricotate - Pagina 3 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
puloverele mele si alte creatii tricotate - Pagina 3 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
puloverele mele si alte creatii tricotate - Pagina 3 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
puloverele mele si alte creatii tricotate - Pagina 3 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


puloverele mele si alte creatii tricotate

+43
Noemi
marlen372001
bubu85
SilviaDumitrescu
Armeana
Felicia2
irina.c.
DANIELA.I
teisoara
Dionisia
Ana Maria
arttemys
Lia33
Giobsy
ariana
arime
aisha
dana_mi16
madalinutzaa
adar
Eva
mihatm80
ioana soare
julix_2007
viorica
geany
dariaoana
irish05
roxx
irisa
paula
cleo
juliana
Camy
julia
tomari
Admina
MihaelaT
duchess
Ania
irinaindira
diada
cris69
47 participanți

Pagina 3 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

puloverele mele si alte creatii tricotate - Pagina 3 Empty Re: puloverele mele si alte creatii tricotate

Mesaj Scris de cris69 Dum 21 Dec 2008, 4:55 pm

am inceput sa tricotez pe la 7 ani.prima mea crestie a fost o caciula albastra cu trei dungi albe.apoi am facut o vesta rosie de lana tip barcuta la varf. apoi in clasa a IV a trebuia sa tricotam ceva , eu am facut un fular si eram tare incntata.am mers la casa pionerilor la lucru manual, acolo am invatat noul simplu si dublu pentru covoare, am invatat sa fac felicitari si sa brodez.am avut o profesoara tare draguta si m-a invatat tare multe. de multe ori trebuia doar sa m auit si stiam sa fac.
imi place sa mesteresc.pe vremea cand se inchiriau aparate video pe 24 ore , ma uitam non stop la filme si tricotam, terminam o bluza si o vesta pe cand se terminau filmele. cel mai urat mi-e la asamblat atunci trebuie sa ma uit la ce fac.
de croseta? daca sunt picoare lungi , scurte si fara model foarte greu pot sa crosetez si fara sa ma uit dar la croseta trebuie sa verifici destul de des ce faci.
m-am laudat destul. mai tarziu am sa pun posetuta facuta pentru nepotica mea , isi dorea de mult una si acum pentru craciun i-am facut una in culoarea preferata.
cand vin la bucuresti poate ne intalim. mau sunat si vin dupa revelion cu fiica mea.
avatar
cris69
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 54
Localizare : suflet in bataia aripilor
Data de inscriere : 27/10/2008

http://cristina-aripideinger.blogspot.com/

Sus In jos

puloverele mele si alte creatii tricotate - Pagina 3 Empty Re: puloverele mele si alte creatii tricotate

Mesaj Scris de irish05 Dum 21 Dec 2008, 6:22 pm

cris69 , poti sa-mi spui si mie cum tric. o caciula, pas cu pas?
o caciula cu margine intoarsa. cati ochi tb sa montez, si cum scad Merci
irish05
irish05
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 622
Localizare : around the world
Data de inscriere : 29/11/2008

Sus In jos

puloverele mele si alte creatii tricotate - Pagina 3 Empty Re: puloverele mele si alte creatii tricotate

Mesaj Scris de cris69 Lun 22 Dec 2008, 8:29 am

poti sa imi arati ce tip de caciula vrei si cel fel de fire ai?
eu pun 10 ochiuri pe ac si lucrez ciorapeste catevaranduri apoi masor sa vad cale 10 ochiuri ce latime au apoi dupa aceea ma ghidez cate ochiuri sa pun. ex: daca 10 ochiuri =4.5 cm la o caciula iti trebuie cam 85 ochiuri pentru ca lucrul este elastic si se intinde putin fara sa arate ca o pleasca pe cap.
lucrez aprox 18-19 cm (depinde cat de mare este capul-lungimea luata de la o ureche pana la cealalta ureche peste crestetul capului impartita la doi din care scazi 2-3 cm pentru scazaturile de final)si dupa acea scad: doua ochiuri luate impreuna, 2 simplu 2 impreuna -pana se termina randul. apoi pe dos vin normal.pe fata iau apoi cate doua ochiuri impreuna pe tot parcursul randului, dosul il lucrez normal. randul urmator iar scad cate doua ochiuri luat in unul si raman cateva ochiuri prin care trec cu croseta un fir si il leg strins apoi cos lateralele caciulei. scaderea aceasta e valabila daca caciula o lucrezi 2 pe fata 2 pe dos.

daca lucrezi 1 pe fata 1 pe dos atunci in loc de doua ochiuri iei catre trei impreuna si umul lucrat cum vine.
daca o vrei sa fie cu margine intoarsa tricotezi cu 6 cm mai mult, dac o vrei cu marginea dubla atunci 12 cm.
daca nu am explicat bine si nu ai inteles intreaba-ma ca iti raspund cu placere. nu am veleitati de profesor dar ne descurcam. tricot


Ultima editare efectuata de catre cris69 in Lun 22 Dec 2008, 8:36 am, editata de 1 ori
avatar
cris69
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 54
Localizare : suflet in bataia aripilor
Data de inscriere : 27/10/2008

http://cristina-aripideinger.blogspot.com/

Sus In jos

puloverele mele si alte creatii tricotate - Pagina 3 Empty Re: puloverele mele si alte creatii tricotate

Mesaj Scris de cris69 Lun 22 Dec 2008, 8:35 am

asa ceva vrei?
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
avatar
cris69
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 54
Localizare : suflet in bataia aripilor
Data de inscriere : 27/10/2008

http://cristina-aripideinger.blogspot.com/

Sus In jos

puloverele mele si alte creatii tricotate - Pagina 3 Empty Re: puloverele mele si alte creatii tricotate

Mesaj Scris de cris69 Lun 22 Dec 2008, 9:49 am

si ultimile sper pe anul acesta. poseta pentru nepoata mea si vesta pentru fiica mea. mai am putin de lucru la ea, vreo 30 min.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
avatar
cris69
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 54
Localizare : suflet in bataia aripilor
Data de inscriere : 27/10/2008

http://cristina-aripideinger.blogspot.com/

Sus In jos

puloverele mele si alte creatii tricotate - Pagina 3 Empty Re: puloverele mele si alte creatii tricotate

Mesaj Scris de MihaelaT Lun 22 Dec 2008, 10:24 am

Cris, tare-mi plac lucrurile facute de tine, zici ca esti masina la cat de repede le faci si uniform kiss
Tare-mi place ultima posetuta si vesta e frumoasa Flowers
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

puloverele mele si alte creatii tricotate - Pagina 3 Empty Re: puloverele mele si alte creatii tricotate

Mesaj Scris de irish05 Lun 22 Dec 2008, 4:28 pm

of

cris69 esti o bomboana de fata. kiss kiss kiss
asa ceva vreau . cum sunt fesurile acelea doua.
of.
ce mi-ai explicat tu mai sus este pt ele?
am un fir de mohair subtirel, un verde chinezesc.
cum o sa am timp il pozez.
am venit de la serviciu si fierb carnea si ficatul pt lebar.


iti multumesc mult. deci, explicatiile de mai sus sunt pt cele 2 caciulite? tricot
irish05
irish05
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 622
Localizare : around the world
Data de inscriere : 29/11/2008

Sus In jos

puloverele mele si alte creatii tricotate - Pagina 3 Empty Re: puloverele mele si alte creatii tricotate

Mesaj Scris de cris69 Lun 22 Dec 2008, 5:34 pm

da.te orientezi cat de mare vrei sa fie bordura.eu am facut caciula de 34 cm si apoi am scazut.primul rand am luat cate doua ochiuri impreuna cele de pe fata, pe dos am venit normal cum cereau ochiurile, al treilea rand am luat cate doua in unul cele de pe dos.al patrulea normal.al cincilea am luat tot cate doua intr-un ochi pana la terminarea randului, dosul normal cum se prezinta,al saselea rand mai scazi daca ai multe ochiuri, te orientezi. mie imi place sa ramana mai multe ochiuri sus cand trec cu croseta firul prin ele ca sa ramana caciula putin bufantau nu ca un prezervativ wink
dar mai vorbim pe cand ajungi acolo sus.
avatar
cris69
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 54
Localizare : suflet in bataia aripilor
Data de inscriere : 27/10/2008

http://cristina-aripideinger.blogspot.com/

Sus In jos

puloverele mele si alte creatii tricotate - Pagina 3 Empty Re: puloverele mele si alte creatii tricotate

Mesaj Scris de Camy Lun 22 Dec 2008, 11:28 pm

superbe cris ,cel mov e superb ,iar eu sunt inebunita dupa culoarea asta felicitari , kiss
Camy
Camy
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1206
Varsta : 43
Localizare : buzau
Data de inscriere : 21/10/2008

Sus In jos

puloverele mele si alte creatii tricotate - Pagina 3 Empty Re: puloverele mele si alte creatii tricotate

Mesaj Scris de cris69 Mar 23 Dec 2008, 9:42 am

multumesc si mmie imi place culoarea. acum mi-am amintit ca am uitat benzile de saten pentru ea, am cumparat mov si roz si le-am uitat pe taraba la magazin ,aseara. si ploua si trebuie sa merg dupa ele. oofffff
avatar
cris69
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 54
Localizare : suflet in bataia aripilor
Data de inscriere : 27/10/2008

http://cristina-aripideinger.blogspot.com/

Sus In jos

puloverele mele si alte creatii tricotate - Pagina 3 Empty Re: puloverele mele si alte creatii tricotate

Mesaj Scris de dariaoana Mar 23 Dec 2008, 10:04 am

buna cris69 . Imi place mult vesta pt fetita ta.ai inceput de sus nu?
si ai tot inmultit?e mai pe gat ?sau la baza gatului?
dariaoana
dariaoana
helper
helper

Numarul mesajelor : 35
Localizare : botosani
Data de inscriere : 08/12/2008

Sus In jos

puloverele mele si alte creatii tricotate - Pagina 3 Empty Re: puloverele mele si alte creatii tricotate

Mesaj Scris de cris69 Mar 23 Dec 2008, 2:25 pm

e mai jos de baza gatului ca sa o poata purta si la camasi si la alte bluze.
avatar
cris69
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 54
Localizare : suflet in bataia aripilor
Data de inscriere : 27/10/2008

http://cristina-aripideinger.blogspot.com/

Sus In jos

puloverele mele si alte creatii tricotate - Pagina 3 Empty Re: puloverele mele si alte creatii tricotate

Mesaj Scris de irish05 Mier 24 Dec 2008, 6:02 am

cris69 a scris:da.te orientezi cat de mare vrei sa fie bordura.eu am facut caciula de 34 cm si apoi am scazut.primul rand am luat cate doua ochiuri impreuna cele de pe fata, pe dos am venit normal cum cereau ochiurile, al treilea rand am luat cate doua in unul cele de pe dos.al patrulea normal.al cincilea am luat tot cate doua intr-un ochi pana la terminarea randului, dosul normal cum se prezinta,al saselea rand mai scazi daca ai multe ochiuri, te orientezi. mie imi place sa ramana mai multe ochiuri sus cand trec cu croseta firul prin ele ca sa ramana caciula putin bufantau nu ca un prezervativ wink
dar mai vorbim pe cand ajungi acolo sus.


multumesc mult, cris. o sa incerc si-ti spun ce-am facut
irish05
irish05
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 622
Localizare : around the world
Data de inscriere : 29/11/2008

Sus In jos

puloverele mele si alte creatii tricotate - Pagina 3 Empty Re: puloverele mele si alte creatii tricotate

Mesaj Scris de cris69 Sam 27 Dec 2008, 2:09 pm

asa arata vesta terminata.[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
avatar
cris69
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 54
Localizare : suflet in bataia aripilor
Data de inscriere : 27/10/2008

http://cristina-aripideinger.blogspot.com/

Sus In jos

puloverele mele si alte creatii tricotate - Pagina 3 Empty Re: puloverele mele si alte creatii tricotate

Mesaj Scris de MihaelaT Sam 27 Dec 2008, 3:12 pm

e tare frumoasa si culoarea-mi place, iar panglica aceea e de efect...s-o poarte sanatoasa! kiss
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

puloverele mele si alte creatii tricotate - Pagina 3 Empty Re: puloverele mele si alte creatii tricotate

Mesaj Scris de cris69 Sam 27 Dec 2008, 10:08 pm

acum am niste lana in culorile pamantului si ma tot gandesc ce as putea face din ea.
avatar
cris69
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 54
Localizare : suflet in bataia aripilor
Data de inscriere : 27/10/2008

http://cristina-aripideinger.blogspot.com/

Sus In jos

puloverele mele si alte creatii tricotate - Pagina 3 Empty Re: puloverele mele si alte creatii tricotate

Mesaj Scris de tomari Dum 15 Feb 2009, 2:22 pm

Am reusit sa termin gulerul la bluza; o maneca pare mai lunga desi la masurat sunt egale - probabil s-a lungit cand am "aranjat-o" ptr foto scratch

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
tomari
tomari
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1026
Data de inscriere : 27/10/2008

Sus In jos

puloverele mele si alte creatii tricotate - Pagina 3 Empty Re: puloverele mele si alte creatii tricotate

Mesaj Scris de cris69 Dum 15 Feb 2009, 7:38 pm

imi lace cum ti-a iesit. galbenul este o culoare pe care eu o ador .am terminat si eu puloverul pentru fiica mea. ea e foarte incantata ca am combinat fermoarul cu nasturii de metal.de ce sa mint imi place si mie cum a iesit. nu i-am mai pus captuseala caci nu a vrut domnisoara.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
avatar
cris69
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 54
Localizare : suflet in bataia aripilor
Data de inscriere : 27/10/2008

http://cristina-aripideinger.blogspot.com/

Sus In jos

puloverele mele si alte creatii tricotate - Pagina 3 Empty Re: puloverele mele si alte creatii tricotate

Mesaj Scris de diada Dum 15 Feb 2009, 9:16 pm

Tomari, foarte frumos puloverul, imi place love

Cris, ca de obicei ma lasi fara cuvinte in materie de tricotat (si tortarit wink ) foarte interesant pulovarasul domnisoarei!
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 44
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

puloverele mele si alte creatii tricotate - Pagina 3 Empty Re: puloverele mele si alte creatii tricotate

Mesaj Scris de duchess Mar 17 Feb 2009, 3:02 pm

Tomari , frumos puloverul Smile
Cris ,ca intotdeuna , imi place foarte mult cum ti-a iesit puloverul Merci kiss
duchess
duchess
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 644
Data de inscriere : 16/11/2008

Sus In jos

puloverele mele si alte creatii tricotate - Pagina 3 Empty Re: puloverele mele si alte creatii tricotate

Mesaj Scris de geany Mier 18 Feb 2009, 10:47 am

cris ca o fata buna ce stiu ca esti,o sa te rog sa ma ajuti si pe mine;mi-am cumparat 250 gr.fir alb(atata mai era) si as vrea sa-mi fac ceva cu el...eu lucrez cu ace subtiri nici firul nu-i gros cred ca se potrivesc foarte bine....as vrea o vestuta dar cu decoteu ,altfel simt ca ma sufoc daca am bluza pe gat...as vrea sa fie si mulata...ma inveti cum trebuie sa fac...cate ochiuri si ceva detalii...nu ma bag la model,,,ceva simplu sa nu-mi prind urechile dar sa fie frumos(sunt incepataoare . zid
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

puloverele mele si alte creatii tricotate - Pagina 3 Empty Re: puloverele mele si alte creatii tricotate

Mesaj Scris de viorica Joi 19 Feb 2009, 1:59 pm

Vreau sa tricotez un pulovar de dama in anchior dar nu stiu sa scad la fata spate si mineca.As dori sa ma ajute cineva va multumesc. flower
viorica
viorica
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 144
Varsta : 66
Localizare : constanta
Data de inscriere : 28/01/2009

Sus In jos

puloverele mele si alte creatii tricotate - Pagina 3 Empty Re: puloverele mele si alte creatii tricotate

Mesaj Scris de cleo Joi 19 Feb 2009, 5:20 pm

viorica a scris:Vreau sa tricotez un pulovar de dama in anchior dar nu stiu sa scad la fata spate si mineca.As dori sa ma ajute cineva va multumesc. flower

cum am mai zis, rascroiala de sub brat, functie de bust/circumferintsa, io fac asha:
-la inceput de rand, inchei 2 ochiuri
-si mai scad cate un ochi, de 3 ori, tot la inceput de rand.
Astfel, in 8 randuri tricotate, o sa am o usoara rascroiala sub brat.

nu stiu ce inseamna anchior :D. In V in fatsa? atunci imparti la 2, si scazi 1 ochi la inceput de rand la cele 2 parti.... functie de cat de adanc vrei sa fie. Eventual dupa aia faci un mic elastic de jur imprejur...si in coshi usor suprapus in decolteu.
in spate, la gat, e mai simplu: imparti la 3, inchei partea de la mijloc, si lateralele le mai lucrezi 3-4 randuri, functie de grosimea firului.
La maneci, io ridic ochiuri de la maneca si scad treptat pana la dejete...cumva 1 ochi la inceput de rand, la fiecare 10 randuri. Iar functie de fir.

daca tre uiti pe linkurile propuse de noi, si cauti, vei gasi o gramada de modele! E mult mai usor sa ne arati o poza de acolo, si sa ne dam cu parerea, cum am lucra fiecare, modelul.
cleo
cleo
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 87
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/10/2008

http://www.damacom.ro

Sus In jos

puloverele mele si alte creatii tricotate - Pagina 3 Empty Re: puloverele mele si alte creatii tricotate

Mesaj Scris de viorica Vin 20 Feb 2009, 9:57 am

ITI multumesc mult Cleo am inteles explicatile tale.O sa incerc sa vad ca iese. flower
viorica
viorica
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 144
Varsta : 66
Localizare : constanta
Data de inscriere : 28/01/2009

Sus In jos

puloverele mele si alte creatii tricotate - Pagina 3 Empty Re: puloverele mele si alte creatii tricotate

Mesaj Scris de irish05 Vin 20 Feb 2009, 9:59 am

tric prima mea caciula . am 122 ochi, firul este subtirel, si nu stiu cum sa scad pt 'varf'. caciula este simpla, cu margine intoarsa
irish05
irish05
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 622
Localizare : around the world
Data de inscriere : 29/11/2008

Sus In jos

puloverele mele si alte creatii tricotate - Pagina 3 Empty Re: puloverele mele si alte creatii tricotate

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB