Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
puloverele mele si alte creatii tricotate - Pagina 10 EmptyIeri la 11:29 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
puloverele mele si alte creatii tricotate - Pagina 10 EmptyJoi 14 Mar 2024, 3:35 pm Scris de vlad_mom

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
puloverele mele si alte creatii tricotate - Pagina 10 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
puloverele mele si alte creatii tricotate - Pagina 10 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
puloverele mele si alte creatii tricotate - Pagina 10 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
puloverele mele si alte creatii tricotate - Pagina 10 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
puloverele mele si alte creatii tricotate - Pagina 10 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
puloverele mele si alte creatii tricotate - Pagina 10 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
puloverele mele si alte creatii tricotate - Pagina 10 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
puloverele mele si alte creatii tricotate - Pagina 10 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
puloverele mele si alte creatii tricotate - Pagina 10 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
puloverele mele si alte creatii tricotate - Pagina 10 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
puloverele mele si alte creatii tricotate - Pagina 10 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
puloverele mele si alte creatii tricotate - Pagina 10 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
puloverele mele si alte creatii tricotate - Pagina 10 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
puloverele mele si alte creatii tricotate - Pagina 10 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
puloverele mele si alte creatii tricotate - Pagina 10 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
puloverele mele si alte creatii tricotate - Pagina 10 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
puloverele mele si alte creatii tricotate - Pagina 10 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
puloverele mele si alte creatii tricotate - Pagina 10 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


puloverele mele si alte creatii tricotate

+43
Noemi
marlen372001
bubu85
SilviaDumitrescu
Armeana
Felicia2
irina.c.
DANIELA.I
teisoara
Dionisia
Ana Maria
arttemys
Lia33
Giobsy
ariana
arime
aisha
dana_mi16
madalinutzaa
adar
Eva
mihatm80
ioana soare
julix_2007
viorica
geany
dariaoana
irish05
roxx
irisa
paula
cleo
juliana
Camy
julia
tomari
Admina
MihaelaT
duchess
Ania
irinaindira
diada
cris69
47 participanți

Pagina 10 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

puloverele mele si alte creatii tricotate - Pagina 10 Empty Re: puloverele mele si alte creatii tricotate

Mesaj Scris de Dionisia Mar 08 Sept 2009, 12:15 pm

super aisha ,si modelul, dar mai ales rascroielile, sunt totale !
Dionisia
Dionisia
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 537
Varsta : 53
Localizare : de pe aici
Data de inscriere : 21/11/2008

Sus In jos

puloverele mele si alte creatii tricotate - Pagina 10 Empty Re: puloverele mele si alte creatii tricotate

Mesaj Scris de aisha Mar 08 Sept 2009, 8:46 pm

Multumesc tuturor pt aprecieri! prietenie Acuma, ca m-ati laudat atata, parca a meritat sa desir de n-spe ori. rade

irish, firul este un amestec de bumbac cu matase, de la Yarn Art. Firele de la Yarn Art mi se par mult mai frumoase decat cele de la Coats. Rascroielile pot sa-ti spun cum le-am facut numai la fata, pt ca la spate le-am stricat ce vreo 2 ori, pana mi-au iesit cum am vrut, dar am uitat sa le notez pt o eventuala ulterioara "reproducere". Smile
Fata, rascroiala maneca: 5 ochiuri x 1 data, 3 ochiuri x 3 ori, 1 ochi x 7 ori.
Decolteul in V : in total scazute 17 ochiuri, cate 1 ochi la fiecare al 2-lea rand.
aisha
aisha
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 770
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 23/03/2009

http://mieremusetelfrumusete.blogspot.ro/

Sus In jos

puloverele mele si alte creatii tricotate - Pagina 10 Empty Re: puloverele mele si alte creatii tricotate

Mesaj Scris de irish05 Mar 08 Sept 2009, 9:15 pm

mersi pt detalii. si hai k m-am mai linistit acum c-ai spus c-ai desirat de cateva ori Smile glumesc, aisha. e tare frumos ! sa-l porti sanatoasa. am sa ma uit si eu dupa fire de la yarn cand o sa mai linistesc cu toate problemele mele
irish05
irish05
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 622
Localizare : around the world
Data de inscriere : 29/11/2008

Sus In jos

puloverele mele si alte creatii tricotate - Pagina 10 Empty Re: puloverele mele si alte creatii tricotate

Mesaj Scris de MihaelaT Mier 09 Sept 2009, 2:27 pm

Aisha, m-ai omorat! Imi place modelul, culoarea, cum iti vine...in trei cuvante imi place tot. Felicitari! pupi

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

puloverele mele si alte creatii tricotate - Pagina 10 Empty Re: puloverele mele si alte creatii tricotate

Mesaj Scris de aisha Joi 10 Sept 2009, 10:07 am

Multumesc, Mihaela! kiss Deja de la atatea laude am inceput cu un spor nebun si a doua bluza pt care imi luasem fire de la Yarn Art.
aisha
aisha
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 770
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 23/03/2009

http://mieremusetelfrumusete.blogspot.ro/

Sus In jos

puloverele mele si alte creatii tricotate - Pagina 10 Empty Re: puloverele mele si alte creatii tricotate

Mesaj Scris de teisoara Joi 10 Sept 2009, 12:51 pm

pusesem si eu niste poze dupa ce m-am chinuit si nu stiu unde sunt dupa ce le-am vazut aicic [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
teisoara
teisoara
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 944
Varsta : 52
Localizare : galati
Data de inscriere : 22/07/2009

http://2mainipricepute.blogspot.com/

Sus In jos

puloverele mele si alte creatii tricotate - Pagina 10 Empty puloverele mele si alte creatii tricotate

Mesaj Scris de DANIELA.I Vin 18 Sept 2009, 9:04 pm

Vreau sa va arat unele din puloverele tricotate de mine pt fetele mele.[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
o parte din fularele si caciulile tricotate
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
si ciorapi din resturi de fire cu 4 ace,asta lucrez de obicei toamna pt iarna
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

fetelor am o intrebare,voi cum comandati de la YARN ART?
DANIELA.I
DANIELA.I
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 861
Varsta : 52
Localizare : agnita
Data de inscriere : 15/02/2009

https://s626.photobucket.com/albums/tt349/maistra3772/

Sus In jos

puloverele mele si alte creatii tricotate - Pagina 10 Empty Re: puloverele mele si alte creatii tricotate

Mesaj Scris de ioana soare Lun 21 Sept 2009, 10:34 am

Maistra nu stiam ca esti atat de talentata si la tricotat! Felicitari pentru indemanarea de care dai dovada in tot ceea ce faci! Flowers

Am mutat discutia despre fire la subiectul "magazine care vand fire de calitate" pentru a fi mai usor de gasit, sper ca nu te superi pupi
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

puloverele mele si alte creatii tricotate - Pagina 10 Empty Re: puloverele mele si alte creatii tricotate

Mesaj Scris de irina.c. Sam 26 Sept 2009, 3:45 pm

Lia33 a scris:Hello fetelor. Foarte frumoase creatiile voastre. Vin sa ma laud si eu cu cateva din creatiile mele.


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Lia, toate sunt frumoase, dar acesta e teribil!si modelul, si culoarea, si materialul

ce fel de lana e?
irina.c.
irina.c.
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 52
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 26/09/2009

http://decupajart.blogspot.com/

Sus In jos

puloverele mele si alte creatii tricotate - Pagina 10 Empty un pulovarash

Mesaj Scris de Felicia2 Dum 27 Sept 2009, 3:30 pm

postez si eu aici un pulovaras terminat de curand. sper sa va placa. trimit si tehnica de lucru, daca doreste cineva:)
va pup. pa
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Ultima editare efectuata de catre diada in Dum 27 Sept 2009, 10:07 pm, editata de 1 ori (Motiv : incarcat poze pe 99poze.ro)
Felicia2
Felicia2
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 70
Varsta : 47
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/05/2009

Sus In jos

puloverele mele si alte creatii tricotate - Pagina 10 Empty Re: puloverele mele si alte creatii tricotate

Mesaj Scris de julix_2007 Dum 27 Sept 2009, 7:43 pm

Felicia, foarte frumos si reusit puloverasul tau. Imi place si modelul si culoarea.
avatar
julix_2007
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1478
Varsta : 54
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 07/12/2008

Sus In jos

puloverele mele si alte creatii tricotate - Pagina 10 Empty Re: puloverele mele si alte creatii tricotate

Mesaj Scris de irish05 Dum 27 Sept 2009, 7:46 pm

foarte dragut, felicia ! culoarea este chiar acest carmin?
irish05
irish05
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 622
Localizare : around the world
Data de inscriere : 29/11/2008

Sus In jos

puloverele mele si alte creatii tricotate - Pagina 10 Empty Re: puloverele mele si alte creatii tricotate

Mesaj Scris de Armeana Lun 28 Sept 2009, 11:04 am

Am sa pun si eu cateva din bluzele tricotate recent la care le-am facut poze[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Armeana
Armeana
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 188
Localizare : Alba iulia
Data de inscriere : 20/07/2009

Sus In jos

puloverele mele si alte creatii tricotate - Pagina 10 Empty Re: puloverele mele si alte creatii tricotate

Mesaj Scris de ioana soare Lun 28 Sept 2009, 11:12 am

Felicia imi place mult bolerul tau iar culoarea e superba! Flowers

Armeana frumoase creatiile tale impletite! Felicitari! Flowers
Ai cumva o diagrama pentru trandafir? E foarte frumos si mi-ar trebui si mie asa pentru o gentuta pupi
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

puloverele mele si alte creatii tricotate - Pagina 10 Empty Re: puloverele mele si alte creatii tricotate

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Lun 28 Sept 2009, 1:41 pm

Foarte frumos pulovarul cu trandafir! Cata rabdareeeee!!!!!!
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

puloverele mele si alte creatii tricotate - Pagina 10 Empty Re: puloverele mele si alte creatii tricotate

Mesaj Scris de bubu85 Lun 28 Sept 2009, 3:05 pm

maistra fetele tale sunt norocoase cu o asa mama talentata, felicitari:flowers:
bubu85
bubu85
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 663
Varsta : 38
Localizare : la mine acasa
Data de inscriere : 05/08/2009

Sus In jos

puloverele mele si alte creatii tricotate - Pagina 10 Empty Re: puloverele mele si alte creatii tricotate

Mesaj Scris de Armeana Lun 28 Sept 2009, 7:37 pm

Ioana ,am avut trandafirul scos pe o hartie cu patratele si cum am lucrat infingand acul in fiecare rand pt.a marca randul lucrat sa deteriorat rau.
Armeana
Armeana
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 188
Localizare : Alba iulia
Data de inscriere : 20/07/2009

Sus In jos

puloverele mele si alte creatii tricotate - Pagina 10 Empty multumesc

Mesaj Scris de Felicia2 Lun 28 Sept 2009, 7:47 pm

multumesc fete, love
irish, ata este bumbac la bobina de 100 g pus in doua. si da, este chiar rosu aprins.
Felicia2
Felicia2
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 70
Varsta : 47
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/05/2009

Sus In jos

puloverele mele si alte creatii tricotate - Pagina 10 Empty Re: puloverele mele si alte creatii tricotate

Mesaj Scris de Armeana Lun 28 Sept 2009, 8:13 pm

Felici este foarte frumos lucrat plovarasul,felicitari,sa faci o poza cu el sa vedem ,cred ca i-ti vine super. kiss
Armeana
Armeana
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 188
Localizare : Alba iulia
Data de inscriere : 20/07/2009

Sus In jos

puloverele mele si alte creatii tricotate - Pagina 10 Empty Re: puloverele mele si alte creatii tricotate

Mesaj Scris de marlen372001 Mar 29 Sept 2009, 11:33 am

marlen372001 a scris:Daca tema este toamna - am ales culorile toamnei. Voi reveni in 1 zi pentru a posta pozele a doua produse asortate si foarte in trend - in culorile toamnei.

Va pup - Marlen

A durat cam mult, dar am reusit. Am un poncho (imi pare rau, e tricotat !), se pune in jurul gatului si se poarte purta in 3-4 feluri diferire. Am asortat la el o poseta crosetata in culorile toamnei. Am lucrat la ele ceva vreme, fiindca cum stiti, pana nu vezi cu ochii mintii cum arata produsul finit - el nu e perfect.
Iata pozele mele :

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Sper sa va placa ! Eu sunt multumita de rezultat.
Marlen


Ultima editare efectuata de catre diada in Mar 29 Sept 2009, 12:34 pm, editata de 1 ori (Motiv : transformat link in poza)
marlen372001
marlen372001
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 750
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

Sus In jos

puloverele mele si alte creatii tricotate - Pagina 10 Empty Re: puloverele mele si alte creatii tricotate

Mesaj Scris de Dionisia Mar 29 Sept 2009, 1:40 pm

Sunt foarte frumoase, geanta e totala !
Dionisia
Dionisia
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 537
Varsta : 53
Localizare : de pe aici
Data de inscriere : 21/11/2008

Sus In jos

puloverele mele si alte creatii tricotate - Pagina 10 Empty Re: puloverele mele si alte creatii tricotate

Mesaj Scris de aisha Mar 29 Sept 2009, 3:15 pm

Marlen, felicitari! ura Sa le porti cu placere! Geanta imi place in mod deosebit. De unde ti-ai luat manerele? Si este si captusita? Nu prea imi dau seama din fotografie.
aisha
aisha
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 770
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 23/03/2009

http://mieremusetelfrumusete.blogspot.ro/

Sus In jos

puloverele mele si alte creatii tricotate - Pagina 10 Empty manere de bambus

Mesaj Scris de marlen372001 Mier 30 Sept 2009, 11:56 am

Draga Aisha,

Cu manerele astea e o mare problema... Le am de la o geanta textila, pe care n-o mai folosesc. Manere de lemn sau plastic (ca le poti imbraca din crochet!) nu se gasesc nicaieri. Am intrebat la "Steluta", la "Andreaua" si la "Sharbek'- Lipscani. Mi s-a spus ca "nu sunt cerute". O firma de le aducea - s-a desfiintat si tot asa...

La fel am probleme cu firele : am luat niste fire de "Volga" verde pentru geanta - nu stiu daca isi mai aminteste cineva, sunt facute de "Talmaciu" si nu se gasesc deloc. In plus, merceria mea din Piata BIG Berceni (o toneta...) s-a desfiintat. Va rog, fetelor, daca stiti unde mai pot gasi fire de bumbac convenabil, spuneti-mi.

Momentan le tricotez baietilor mei (2x 9,5 ani) cate un pulover cu catei. Si-au ales niste poze de catei si le-am transpus in model de trico. Daca vreti sa stiti cum, intrebati-ma.

Lucrul imi place mult si am o multime de diagrame. Daca aveti nevoie - cereti-mi.

Va pup,
Marlen
marlen372001
marlen372001
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 750
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

Sus In jos

puloverele mele si alte creatii tricotate - Pagina 10 Empty Re: puloverele mele si alte creatii tricotate

Mesaj Scris de ioana soare Mier 30 Sept 2009, 12:49 pm

Marlen pe mine chiar m-ar interesa foarte tare cum poti transforma o poza in model de tricotat. Se poate adapta in functie de marimea ochiurilor?

Multumesc frumos
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

puloverele mele si alte creatii tricotate - Pagina 10 Empty Re: puloverele mele si alte creatii tricotate

Mesaj Scris de marlen372001 Mier 30 Sept 2009, 1:44 pm

Draga Ioana,

Folosesti urmatorul site :

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

In el vei plasa o poza din calculatorul tau. Trebuie sa fie jpg, png sau gif si sa nu aiba mai mult de 1MB (eu am incercat pana pe la vreo 2 si merge). Selectezi daca vrei crochet/ tricot si daca vrei normala, mare su XL - AICI ITI DA DIMENSIUNE DE OCHIURI SI RANDURI si apoi te exporta intr-un pdf pe care il salvezi si il poti printa color.

Uite un exemplu :
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

si iata rezultatul :
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
[eu am transformat pdf in jpg ca nu-l puteam upload-a].

ce zici ? Faina gaselnita...

Sper sa-ti fie de folos si tie si tuturor celorlalte fete harnice !

Marlen

P.S : Admina, da-mi o tema de articol, ca ma apuc de treaba.
Poate trec si eu mai sus de invatacel... ce zici ?
Marlen
marlen372001
marlen372001
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 750
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

Sus In jos

puloverele mele si alte creatii tricotate - Pagina 10 Empty Re: puloverele mele si alte creatii tricotate

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 10 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB