Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
puloverele mele si alte creatii tricotate EmptyAstazi la 9:46 am Scris de LRodica

» Jucarii crosetate
puloverele mele si alte creatii tricotate EmptyJoi 14 Mar 2024, 3:35 pm Scris de vlad_mom

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
puloverele mele si alte creatii tricotate EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
puloverele mele si alte creatii tricotate EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
puloverele mele si alte creatii tricotate EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
puloverele mele si alte creatii tricotate EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
puloverele mele si alte creatii tricotate EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
puloverele mele si alte creatii tricotate EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
puloverele mele si alte creatii tricotate EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
puloverele mele si alte creatii tricotate EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
puloverele mele si alte creatii tricotate EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
puloverele mele si alte creatii tricotate EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
puloverele mele si alte creatii tricotate EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
puloverele mele si alte creatii tricotate EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
puloverele mele si alte creatii tricotate EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
puloverele mele si alte creatii tricotate EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
puloverele mele si alte creatii tricotate EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
puloverele mele si alte creatii tricotate EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
puloverele mele si alte creatii tricotate EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
puloverele mele si alte creatii tricotate EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


puloverele mele si alte creatii tricotate

+43
Noemi
marlen372001
bubu85
SilviaDumitrescu
Armeana
Felicia2
irina.c.
DANIELA.I
teisoara
Dionisia
Ana Maria
arttemys
Lia33
Giobsy
ariana
arime
aisha
dana_mi16
madalinutzaa
adar
Eva
mihatm80
ioana soare
julix_2007
viorica
geany
dariaoana
irish05
roxx
irisa
paula
cleo
juliana
Camy
julia
tomari
Admina
MihaelaT
duchess
Ania
irinaindira
diada
cris69
47 participanți

Pagina 1 din 12 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

puloverele mele si alte creatii tricotate Empty puloverele mele si alte creatii tricotate

Mesaj Scris de cris69 Dum 16 Noi 2008, 5:52 pm

puloverele facute pentru bianca
un pulover verde din mohair carmen, inchis in stil japonez
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
acesta este u pulover dintr-un fir tare ciudat pentru simplu fapt ca este pufos.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
si un pulover inceput de sus pentru a fii pe corp si sa mearga pe sub gecile croite mai pe langa corp.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
avatar
cris69
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 54
Localizare : suflet in bataia aripilor
Data de inscriere : 27/10/2008

http://cristina-aripideinger.blogspot.com/

Sus In jos

puloverele mele si alte creatii tricotate Empty Re: puloverele mele si alte creatii tricotate

Mesaj Scris de cris69 Dum 16 Noi 2008, 5:54 pm

un pocho facut pentru fiica mea, de fapt tot ce tricotez este facut pentru fiica mea.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
avatar
cris69
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 54
Localizare : suflet in bataia aripilor
Data de inscriere : 27/10/2008

http://cristina-aripideinger.blogspot.com/

Sus In jos

puloverele mele si alte creatii tricotate Empty Re: puloverele mele si alte creatii tricotate

Mesaj Scris de cris69 Dum 16 Noi 2008, 5:57 pm

si o vestuta verde turcoaz cu model doar pe mijlocul fetei.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
avatar
cris69
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 54
Localizare : suflet in bataia aripilor
Data de inscriere : 27/10/2008

http://cristina-aripideinger.blogspot.com/

Sus In jos

puloverele mele si alte creatii tricotate Empty Re: puloverele mele si alte creatii tricotate

Mesaj Scris de diada Dum 16 Noi 2008, 6:36 pm

Absolut superbe! ma motivezi sa ma apuc de tricotat wink desi nu stiu daca ar iesi asa frumoase
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 44
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

puloverele mele si alte creatii tricotate Empty Re: puloverele mele si alte creatii tricotate

Mesaj Scris de cris69 Dum 16 Noi 2008, 6:43 pm

ies numai sa ai rabdare.eu pot sa ma uit la tv sau sa citesc si sa lucrez fara probleme. daca fac un model nou atunci un pic la inceput trebuie sa fiu atenta apoi merge de la sine.
avatar
cris69
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 54
Localizare : suflet in bataia aripilor
Data de inscriere : 27/10/2008

http://cristina-aripideinger.blogspot.com/

Sus In jos

puloverele mele si alte creatii tricotate Empty Re: puloverele mele si alte creatii tricotate

Mesaj Scris de irinaindira Vin 21 Noi 2008, 12:22 am

Iarna se apropie ,sarbatorile vin si ele si inevitabil ne gandim la cadouri pentru cei mici.Pe langa alte surprize,Nonei,fetitei mele de 10 ani Mosul ii va aduce si acest pulover...

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Este realizat din fire de bumbac .,pe care le-am pus in trei pentru ca firul este subtire.

Urmeaza acum sa tricotez si un pulover si pentru David...

Va imbratisez cu drag si nu uitati ca iarna bate la usa

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

edit - diada - te rog nu mai folosi atatea .gif-uri se incarca foarte greu pagina. Multumesc


Ultima editare efectuata de catre diada in Joi 26 Feb 2009, 11:00 pm, editata de 1 ori (Motiv : stergere .gif-uri)
irinaindira
irinaindira
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 58
Varsta : 53
Localizare : Navodari/Constanta
Data de inscriere : 09/11/2008

http://hainutecolorate.blogspot.com

Sus In jos

puloverele mele si alte creatii tricotate Empty Re: puloverele mele si alte creatii tricotate

Mesaj Scris de diada Vin 21 Noi 2008, 11:44 am

Irina superb puloverul, e un ochi pe fata unul pe dos? am vazut ca e finisat la croset, foarte frumos, o sa fie foarte incantata, cum ai putut sa-l lucrezi fara sa te vada? boo
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 44
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

puloverele mele si alte creatii tricotate Empty Re: puloverele mele si alte creatii tricotate

Mesaj Scris de Ania Vin 21 Noi 2008, 11:49 am

foarte frumos puloverul ! abia astept sa`l vad si pe cel pentru David (apropo si eu am un David - sotul - si chiar acum tricotez si eu la un pulover pentru el ) wink
Ania
Ania
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 160
Varsta : 36
Data de inscriere : 05/11/2008

Sus In jos

puloverele mele si alte creatii tricotate Empty Re: puloverele mele si alte creatii tricotate

Mesaj Scris de duchess Vin 21 Noi 2008, 3:05 pm

Frumos puloverul ! Smile
eu nu stu sa tricotez,.....i affraid
duchess
duchess
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 644
Data de inscriere : 16/11/2008

Sus In jos

puloverele mele si alte creatii tricotate Empty Re: puloverele mele si alte creatii tricotate

Mesaj Scris de diada Vin 21 Noi 2008, 3:18 pm

Duchess, stii sa faci o gramada de alte chestii hug si daca ti cu tot dinadinsul te invatam noi! wink
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 44
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

puloverele mele si alte creatii tricotate Empty Re: puloverele mele si alte creatii tricotate

Mesaj Scris de MihaelaT Vin 21 Noi 2008, 3:21 pm

fetelor, talentate mai sunteti!FELICITARI! Flowers

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

puloverele mele si alte creatii tricotate Empty Re: puloverele mele si alte creatii tricotate

Mesaj Scris de Admina Dum 23 Noi 2008, 1:56 pm

Irina, e superb puloverul, ai un stil aparte. Cum faci nodurile asa mici, si cum le ascunzi?
Langa atatea frumuseti, primiti si o vesta mai amarata, vai de capul ei? Bine, e prima mea creatie tricotata, mai serioasa deci e loc de mult mai bine.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

puloverele mele si alte creatii tricotate Empty Re: puloverele mele si alte creatii tricotate

Mesaj Scris de cris69 Dum 23 Noi 2008, 2:14 pm

imi place si modelul si culoarea.cu ce fir ai lucrat. este finut lucrata. sa o porti cu placere.felicitari.
avatar
cris69
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 54
Localizare : suflet in bataia aripilor
Data de inscriere : 27/10/2008

http://cristina-aripideinger.blogspot.com/

Sus In jos

puloverele mele si alte creatii tricotate Empty Re: puloverele mele si alte creatii tricotate

Mesaj Scris de tomari Dum 23 Noi 2008, 2:29 pm

Admina prima ta creatie tricotata e de nota 10 ! Curaj si spor la lucru in continuare Flowers
tomari
tomari
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1026
Data de inscriere : 27/10/2008

Sus In jos

puloverele mele si alte creatii tricotate Empty Re: puloverele mele si alte creatii tricotate

Mesaj Scris de diada Dum 23 Noi 2008, 6:45 pm

ti-a iesit super, mai ales ca zici ca e prima creatie mai serioasa! hug
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 44
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

puloverele mele si alte creatii tricotate Empty Re: puloverele mele si alte creatii tricotate

Mesaj Scris de Admina Lun 24 Noi 2008, 1:46 pm

Cris, merci mult. Nu mi se pare asa finutz lucrata ca am folosit andrele de 5 si nici eu nu lucrez ca voi, adica uniform. E fir de acryl cu 30%lana, sa-mi zica oasele bogdaproste Laughing
Tomari, multumesc. Am si inceput alta vesta deci sper sa ma invat repede.
Diada, ti-am zis ca m-a apucat harnicia de cativa ani. Pana acum cred ca nici nu ma atragea dar aveam scoala, servici pe cap. Acum am devenit femeie de casa lol! trebuie sa fiu harnica...

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

puloverele mele si alte creatii tricotate Empty Re: puloverele mele si alte creatii tricotate

Mesaj Scris de julia Lun 24 Noi 2008, 11:17 pm

buna eu sin noua e forum si-e tare frumos as dori sa-l fac si eu dar sint incepatoare si nu stiu la mineci si git cum sa scad nici sa adaug culori te-as ruga daca poti sa ma ajuti Flowers Flowers
avatar
julia
helper
helper

Numarul mesajelor : 2
Localizare : brasov
Data de inscriere : 24/11/2008

Sus In jos

puloverele mele si alte creatii tricotate Empty Re: puloverele mele si alte creatii tricotate

Mesaj Scris de Camy Mar 25 Noi 2008, 12:27 am

fetelor imi place ce lucrati, eu...cam greu cu tricotatul, admina frumoasa vesta, esti tare priceputa, si tricotat, si croitorie, si bucatarie....bravo hug

cris69, felicitari, frumos, frumos Smile
Camy
Camy
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1206
Varsta : 43
Localizare : buzau
Data de inscriere : 21/10/2008

Sus In jos

puloverele mele si alte creatii tricotate Empty Re: puloverele mele si alte creatii tricotate

Mesaj Scris de Ania Joi 27 Noi 2008, 11:02 am

fete sa va intreb ceva - aseara am ansamblat(cusut) un pulover ce l`am lucrat pentru david . e luat din revista "lucru de mana" . cand l`a probat surpriza - e mic in umeri .. ce pot sa`i fac? Sad ca imi pare rau de el ca e facut drag si nici nu vreau sa`l arunc sau mai stiu eu ce .. are cineva idei sau ceva?
Ania
Ania
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 160
Varsta : 36
Data de inscriere : 05/11/2008

Sus In jos

puloverele mele si alte creatii tricotate Empty Re: puloverele mele si alte creatii tricotate

Mesaj Scris de juliana Joi 27 Noi 2008, 11:37 am

Ania a scris:fete sa va intreb ceva - aseara am ansamblat(cusut) un pulover ce l`am lucrat pentru david . e luat din revista "lucru de mana" . cand l`a probat surpriza - e mic in umeri .. ce pot sa`i fac? Sad ca imi pare rau de el ca e facut drag si nici nu vreau sa`l arunc sau mai stiu eu ce .. are cineva idei sau ceva?
ai si tu un david?sa iti traiasca,si eu unu de 2 ani jumate ,
aseara s-a apucat mama de lucrat un pulover cu desen in fata, fulger mcqueen,sa vedem ce iese
juliana
juliana
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 70
Varsta : 42
Localizare : calarasi
Data de inscriere : 11/11/2008

http://julliana.wordpress.com

Sus In jos

puloverele mele si alte creatii tricotate Empty Re: puloverele mele si alte creatii tricotate

Mesaj Scris de Ania Joi 27 Noi 2008, 11:51 am

juliana a scris:
Ania a scris:fete sa va intreb ceva - aseara am ansamblat(cusut) un pulover ce l`am lucrat pentru david . e luat din revista "lucru de mana" . cand l`a probat surpriza - e mic in umeri .. ce pot sa`i fac? Sad ca imi pare rau de el ca e facut drag si nici nu vreau sa`l arunc sau mai stiu eu ce .. are cineva idei sau ceva?
ai si tu un david?sa iti traiasca,si eu unu de 2 ani jumate ,
aseara s-a apucat mama de lucrat un pulover cu desen in fata, fulger mcqueen,sa vedem ce iese


am si eu un david - numai ca al meu are 22 de ani - si de obicei poarta numele de sot .. wink
si cand o sa avem bebe si e baiat am stabilit ca o sa fie tot david :D
abia astept sa vad puloverul pentru david cel mic al tau
Ania
Ania
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 160
Varsta : 36
Data de inscriere : 05/11/2008

Sus In jos

puloverele mele si alte creatii tricotate Empty Re: puloverele mele si alte creatii tricotate

Mesaj Scris de cleo Joi 27 Noi 2008, 12:55 pm

Ania a scris:fete sa va intreb ceva - aseara am ansamblat(cusut) un pulover ce l`am lucrat pentru david . e luat din revista "lucru de mana" . cand l`a probat surpriza - e mic in umeri .. ce pot sa`i fac? Sad ca imi pare rau de el ca e facut drag si nici nu vreau sa`l arunc sau mai stiu eu ce .. are cineva idei sau ceva?

depinde cum e lucrat.
Daca fatsa+spate + manecile sunt incepute de jos in sus, sus fiind la umeri, le desfaci si nu mai scazi asha de mult sub brats, la rascroiala. Iar maneca o termini sus mai larg, deci mai creshti putin. Practic, rascroitul sub brat se face functie de pers. + fir+ andrele, nu e o regula fixa. Eventual, mai cresti cate un ochi daca e mai lat in umeri.

Daca e model care se incepe de sus in jos, io m-am prins ca e prea mic la umeri, chiar la inceput. Mi-a fo mila sa defac tot ce lucrasem, asha ca am taiat si desfacut cateva randuri de la gat, coborand practic decolteul, si am lucrat mai mult pana la zona care ar fi trebuit sa separ subbratsul.
cleo
cleo
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 87
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/10/2008

http://www.damacom.ro

Sus In jos

puloverele mele si alte creatii tricotate Empty Re: puloverele mele si alte creatii tricotate

Mesaj Scris de Ania Joi 27 Noi 2008, 1:32 pm

deci sa inteleg ca trebuie sa desfact = e facut de jos in sus
merci mult de tot! kiss
Ania
Ania
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 160
Varsta : 36
Data de inscriere : 05/11/2008

Sus In jos

puloverele mele si alte creatii tricotate Empty Re: puloverele mele si alte creatii tricotate

Mesaj Scris de paula Lun 01 Dec 2008, 6:39 pm

kiss
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
paula
paula
helper
helper

Numarul mesajelor : 9
Localizare : Bistrita
Data de inscriere : 30/11/2008

Sus In jos

puloverele mele si alte creatii tricotate Empty Re: puloverele mele si alte creatii tricotate

Mesaj Scris de paula Lun 01 Dec 2008, 6:40 pm

si cel verde ...
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
paula
paula
helper
helper

Numarul mesajelor : 9
Localizare : Bistrita
Data de inscriere : 30/11/2008

Sus In jos

puloverele mele si alte creatii tricotate Empty Re: puloverele mele si alte creatii tricotate

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 12 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB