Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Astazi la 11:15 am Scris de rodishor

» Din materiale reciclabile 5
Astazi la 10:41 am Scris de Dorulet

» Intelepciune prin povestiri
Astazi la 10:36 am Scris de Dorulet

» Quilling-Arta de a rula hartia (20)
Ieri la 10:11 pm Scris de AlinaJ.Bijoux

» Drumetii si locuri vizitate (3)
Ieri la 10:28 am Scris de Gabica

» Bijuterii fimo (33)
Ieri la 8:00 am Scris de vlad_mom

» La sueta .... de seara ! 22
Sam 19 Aug 2017, 8:18 pm Scris de AlinaJ.Bijoux

» Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)
Joi 17 Aug 2017, 6:50 pm Scris de LRodica

» Despre compoziția și grosimea firelor pentru tricotat la mașină
Mier 09 Aug 2017, 2:16 pm Scris de Alessia 1996

» Florile din gradina mea(2)
Mier 09 Aug 2017, 9:40 am Scris de LRodica

» Scoala de croitorie (15)
Mar 08 Aug 2017, 9:35 pm Scris de kisslandia

» Carte-jucarie cusuta
Vin 04 Aug 2017, 12:17 pm Scris de AlinaJ.Bijoux

» Ce melodie asculti acum !-5
Vin 04 Aug 2017, 12:14 pm Scris de AlinaJ.Bijoux

» Rochii, fuste crosetate -14
Vin 04 Aug 2017, 6:39 am Scris de gretty

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Mar 01 Aug 2017, 11:22 pm Scris de gabriela1554

» Hainute pentru copiii nostri (20)
Mar 01 Aug 2017, 11:14 pm Scris de gabriela1554

» Sa construim un Dream catcher
Mar 01 Aug 2017, 10:49 pm Scris de fulvia

»  Masinile noastre de cusut (6)
Lun 31 Iul 2017, 10:54 pm Scris de Danutzaaa

» Jucarii homemade
Lun 31 Iul 2017, 9:22 pm Scris de LRodica

» Costume carnaval (VI)
Sam 29 Iul 2017, 10:44 pm Scris de dorina narita

Custom Search

LM Articole

LM YouTube Channel-
-

-

CursuriReiki-

RuneHeivang-

Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina (2)

Pagina 6 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Re: Sunt graviduta!!! Sfaturi legate de sarcina (2)

Mesaj Scris de cris_27 la data de Sam 03 Iul 2010, 9:02 am

Sa dea D-zeu sa nasti usor si repede jessica. hug
Lynda ma mai gandesc cu testul,la eco parea totul ok.
cris_27
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 669
Varsta : 35
Localizare : baia mare
Data de inscriere : 11/08/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de LYNDA la data de Dum 04 Iul 2010, 6:37 pm

Fetele am si eu o dilema Question

Am fost la control pentru ca ma durea in partea dreapta si doctorita mi-a spus ca sunt suspecta de infectie urinara ( pentru ca bebe sare pe vezica mea si eu nu elimim toata urina zid ) am facut analize de urina si ieri am fost cu rezultatele la doctor sa imi citeasca analizele ..... mi-a zis ca trebuie sa mai fac o analiza la urina si mi-aprescris sa i-au fier de doua ori pe zi.

Ati mai avut careva infectie urinara in sarcina?

LYNDA
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1096
Varsta : 33
Localizare : ACASA
Data de inscriere : 15/10/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de cris_27 la data de Dum 04 Iul 2010, 8:12 pm

Da.Eu.Dar din aia cu dureri de rinichi si urinari frecvente si dureroase si febra.Am stat 2 sapt in spital,aveam 6 luni de sarcina,am facut tratament injectabil si am scapat.Dar eu am mai avut probleme de astea si inainte de sarcina,raceam foarte des ,ma refer ca faceam una doua cistita daca mi-era putin frig la picioare sau stateam cu sezutul undeva jos.
cris_27
Senior
Senior

Sus In jos

Mesaj Scris de LYNDA la data de Dum 04 Iul 2010, 9:27 pm

Cris eu pana acum nu am avut raceli dese , dar acum doctorita a spus ca poate doar e cistita si nu raceala la rinichi...
Eu nu am febra si nici dureri de rinichi ...dar saptamana trecuta am avut intr-o zi durere si m-am dus repede la doctorita .

Acum astept pana marti sa vad rezultatul de la urocultura.
LYNDA
Maestru
Maestru

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de RoxanaL la data de Dum 04 Iul 2010, 9:41 pm

Eu am facut tratament cu Augmentin si Urisan acum 3 saptamani pt o infectie cu un bacil, enterococcus nush cum Smile ...a zis doc ca e mai bine sa o tratez acum, ca sa nu se agraveze pana nasc, tinand cont ca mai am 3 luni inca...
RoxanaL
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 173
Varsta : 32
Localizare : constanta
Data de inscriere : 10/11/2009

http://roxyquills.blogspot.com

Sus In jos

Mesaj Scris de cris_27 la data de Mar 06 Iul 2010, 9:54 am

Fetelor e mult ,dupa parerea voastra ,ca am pus 4 kg si sunt in luna4?Nu de alta dar la prima sarcina nu-mi amintesc decat ca in primele 3 luni am slabit 3 kg iar acum am pus.Diferenta e ca atunci mi-a fost rau si dupa ce a miscat si acum nu mai am nimic de o luna.
cris_27
Senior
Senior

Sus In jos

Mesaj Scris de LYNDA la data de Mar 06 Iul 2010, 5:50 pm

Eu spun ca singura perioada in care nu prea ar trebui sa ne stresam cu kg-mele este perioada asta de gravide....pentru ca oricum si daca nu pui grasime ,retii apa.... si daca nu ai multa apa ... ai grasime...etc

Am cunoscut o graviduta care la sfarsitul lunii ar trebuii sa nasca si avea o burtica..... mirat2 de nu se mai termina.. avea foarte mult lichid si aproape ca nici nu il simtea pe beb cum misca , la ce spatiu avea bebe... ea zicea ca i-a facut vila rade sa doarma linistit....saracuta abia se mai cara...

Eu zic sa stai linistitia si doar in cazul in care urci foarte mult intr-un timp prea scut atunci poate ar trebui sa intrebi medicul....

Si eu retin foarte multa apa si sunt foarte balonata ( eu nu pot sa ragai zid ) si chiar daca am doar 3 kg in luna a 5-a in plus fata de kg cu care am ramas , tot ma simt mare si toata lumea zice ca m-am ingrasat... dar ce sa fac asta e.... trecem noi si peste astea

kiss
LYNDA
Maestru
Maestru

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de RoxanaL la data de Mar 06 Iul 2010, 9:26 pm

Eu am 27 de saptamani, si 11 kg in plus Smile Nu stiu daca e mult sau putin, dar la inaltimea mea, 1.74, nu prea se vede mare lucru in afara de burtica Smile
Doc. mea gineclog mi`a dat ieri vesti foarte proaste...Sad Pana nasc, repaos total, la pat....la plimbare, pana pe balcon, deloc in sezut, in permanentza lasata pe spate....si bine`nteles ca cezariana, ca`mi pierd tonusul muscular si nu voi putea naste natural....Va dati seama ca sunt cu moralul la pamant.....cand ma gandesc ca mai am "doar" vreo 3 luni Smile
RoxanaL
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 173
Varsta : 32
Localizare : constanta
Data de inscriere : 10/11/2009

http://roxyquills.blogspot.com

Sus In jos

Mesaj Scris de Admina la data de Mar 06 Iul 2010, 10:23 pm

Antibiotic tare in sarcina... zid Cititi si voi pe net, tot ce va recomanda doctorii, inainte de a le urma sfaturile. Cautati prospectul medicamentelor, online si cereti si parerea altui doctor, chiar daca generalist (medicul de familie).
Eu am luat vreo 11kg, toata sarcina. Am reusit performanta de a pune 2kg in singura saptamana cand am luat vitamine Materna (atunci aia se recomanda, acum s-a mutat pe Elevit). M-as fi facut o purcica, daca luam vitamine 37 de saptamani, cat vor ei... Nu sunt de acord cu administrarea de vitamine, daca analizele ies bine si nu sunt carente si nu sunt de acord cu administrarea de Nospa, doar de dragul de a fi, fara contractii, fara simptome... Am luat maxim o folie, toata sarcina si a fost totul ok. Ei au "spagi" de la firmele farmaceutice sa recomande anumite medicamente, de aia se si poarta un anumit tip de vitamina sau antispastic. Depinde cine e mai smecher, dintre producatori. Cred ca kg in plus sunt apasatoare si pentru fizicul mamei (suporta mai greu efortul si devine sedentara, are dureri de spate, picioare, etc.), provoaca depresii (multe mamici se tem ca nu vor mai reveni la greutatea dinainte de sarcina) si "ajuta" copilul sa ia mult in gerutate, facand dificila o nastere normala. Este de citit ce se poarta prin alte tari, eventual pe forumuri din afara, pentru ca acolo nu se dau medicamente, nu se fac ecografii (numai la noi e isteria asta 15D...) si esti chemata la controale de cateva ori in primele 2 trimestre, nu ca la noi, mult si des, sa contribui la spaga...

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*

Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8710
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Mesaj Scris de LYNDA la data de Mier 07 Iul 2010, 8:08 am

Admina si mie mi-a dat sa i-au elevit si fier pentru ca eu am probleme cu calciul... stiu ca o sa ma ingras de la ele , dar asta e ce sa fac pentru ca si inainte luam calciu ....am facut si injectabil inainte sa raman gravida...oricum antibiotice nu i-au si sper ca rezultatul de la urocultura sa fie bun

Eu am crescut doar in burtica si la fata... in rest sotul meu imi face masaj in fiecare zi dimineata si seara cu creama anticelulitica pe picioare si cu crema speciala pentru burtica pe burtica love ...aaaa si am uitat sa va spun ca sper de spatamana viitoare sa incep innotul si gimnastica de gravide hug

Eu vineri s-au luni ma duc la control si abia astept love
Stiu ca doctorii vor dor sa le dam banii pe controale , dar unul pe luna e ok sa mergem ( zic eu) pentru a vedea evolutia bebelului si mai ales la prima sarcina .....
Eu abia astept fiecare control sa il vad pe bebe la televizor hug

kiss
LYNDA
Maestru
Maestru

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de ioana soare la data de Mier 07 Iul 2010, 1:04 pm

Mie mi-a dat dr. reteta pt Elevit inca inainte sa-mi vada rezultatele de la analize ametit Nu am nici o carenta, analizele sunt toate super, pentru ce sa ma mai indop cu vitamine? Mai ales ca nici excesul nu e bun, se fixeaza in oasele bebelusului si nu e bine. Asa ca nu mai iau Elevit. Insa eu zic ca nu vitaminele ingrasa. Mancarea ingrasa , nu pastilele cu vitamine. Se poate intr-adevar sa creasca pofta de mancare, insa daca esti disciplinata nu ai de ce sa te ingrasi.
Pentru unele gravide sarcina este ca un bilet de voie sa manance orice si oricat poftesc, dar nu trebuie sa fie asa. Acum mai mult ca oricand trebuie sa alegem alimente sanatoase si sa-i dam lui bebe tot ce e mai bun. Eu am renuntat complet la junk food, nu ma ating de mezeluri, sucuri, sau alte prostii. Pentru suc imi storc dimineata portocale si beau cate o cana aproape in fiecare zi. Multe fructe si legume proaspete, iaurt, lapte, paine integrala, carne la gratar sau la cuptor , iar ca rasfat cateodata niste goffre bio cu miere de la Mega Image:) iamiii! Aa si ciorbica cu multe legume:))
Beau peste 3 litri de lichid pe zi, adica adunate apa+lapte+sucul proaspat de porto, ca sa elimin toxinele, si sa-mi hidratez bine pielea. Eu sunt in saptamana 9 si pana acum m-am ingrasat 1,2 kg. Sa nu ma intelegeti gresit, nici eu nu ma uit la kg ,cel mai important e sa fie bebe bine sa se dezvolte normal si sa aiba tot ce-i trebuie. Ma indop cu fructe pana nu mai pot,fara numar:)))), dar dulciuri, sau pufuleti, sau chipsuri nu mananc pentru ca bebe nu are ce sa-si ia din ele. Le-as manca degeaba. Si de ce sa bag in mine hrana degeaba, prefer sa fie ceva de pe urma caruia beneficiem amandoi:)) Aa si am observat ca nu mai pot manca mult deodata, ma satur mai repede. Dar e foarte bine asa, putin si des. Greturi nu am, am avut noroc in privinta asta:)

Pe bebe l-am vazut ieri si era bine mersi, misca si ii batea inimioara. Are 2.5cm:) L-am vazut pentru a doua oara, desi nu era neaparata nevoie, pentru ca duminica am luat o tranta zdravana in casa si eram un pic ingrijorata. Mergeam in viteza si m-am impiedicat de un taburet pe hol de am zburat prin aer si am aterizat ca bolovanul pe o parte, mi-au zburat papucii din picioare si ce aveam in maini, m-am si julit. M-am speriat si am bocit un pic, dar mi-am revenit imediat ca am zis sa nu stresez pe bebe. Mai intai m-am linistit singura spunandu-mi ca daca nu ma doare si nu pierd sange totul trebuie sa fie in regula. Apoi m-am linistit de tot la eco cand am vazut ca bebe misca bine mersi, si totul e prins bine si la locul lui:)

Aaa, am renuntat la bicicleta, ca la cat sunt de neindemanatica in ultima vreme, mai lipseste sa-mi taie calea vreo babuta si sa n-o vad si sa cad in cap pe strada. Desi daca as cadea in cap ar fi bine, pe burta sa nu cad:)))) Merg in schimb foarte mult pe jos , 40 de minute dimineata in drum spre birou, si 40 seara in drum spre casa. In ritm alert:) As vrea sa merg si la inot, am inteles ca e mai bine ca piscina sa fie in aer liber pentru a nu inhala aburii cu clor care s-ar strange intr-un spatiu inchis.

Dorinta mea cea mai mare e sa nasc natural si fara epiziotomie, sper sa se implineasca:)

Lynda nu mai stiu exact de unde esti, dar daca esti din Bucuresti atunci imi spui te rog unde faci gimnastica pt gravide si cat costa?

edit: dorinta cea mai mare referindu-ma la tipul de nastere, ca altfel cea mai mare dorinta e ca bebe sa fie sanatos:)

Ultima editare efectuata de catre ioana soare in Mier 07 Iul 2010, 7:17 pm, editata de 1 ori
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3889
Varsta : 37
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de LYNDA la data de Mier 07 Iul 2010, 2:14 pm

Felicitari Ioana hug pupi

Cred ca iesti in culmea fericiriii... stiu cum am fost eu.... e prima sarcina si la tine nu-i asa?
Eu sunt din Timisoara dar stiu ca si in Bucuresti sunt cateva locuri unde poti face innot de gravide... doar prima data intreba doctorul daca ai voi si din ce luna.... mie mi-a recomandat abia din luna a 4-a pentru ca atunci bebe este format si riscul de pierdere a sarcinii e foarte scazut....

Eu vreau sa i-au vitaminele mai ales ca stiu ce anemica sunt Sad si ce caderi de calciu aveam inainte... mie deocamdata mi-au facut foarte bine... si eu sunt de aceeasi parere cu pastilutele ca nu te ingrasa ele ci felul de a consuma si mixurile pe care le consumam zilnic zid

Si eu vreau tot natural fara epiziotomie si sper ca acest vis sa mi-se indeplineasca
LYNDA
Maestru
Maestru

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de ioana soare la data de Mier 07 Iul 2010, 2:52 pm

Multumesc Lynda pupi Da e prima sarcina , sunt fericita si nerabdtoare:)
La inceput am fost si debusolata de toate informatiile contradictorii pe care le citeam, dar incet incet am inceput sa le gandesc si sa le trec prin filtrul propriu si acum sunt mai linistita. De exemplu citeam pe f multe siteuri avertizari vis-a-vis de branza de capra. Ca nu trebuie sa mananci in sarcina. Iar eu tocmai imi cumparasem o cutie de branza de capra de la Carrefour. Doua zile am stat si m-am uitat lung la branza mea din frigider salivand, pana mi-am dat seama ca de fapt nu era vorba ca-s caprele mai cu mot, ci ca trebuie neaparat ca lactatele sa fie pasteurizate, altfel risti sa te infectezi cu listeria. Am citit pe cutie ca e din lapte pasteurizat si m-am pus pe devorat:)))

De inotat mi-a spus dr. ca am voie , nu mi-a spus sa astept pana in luna a 4-a. Ma mai documentez si vad cum fac. Exista si sali de gimnastica pt gravide dar nu stiu cum e si cam cat costa, unde ar fi cel mai bine, de asta intrebam, cu recomandare era mai usor de ales:)) Pentru inot ma gandeam la Dinamo, pt ca e in aer liber, dar e piscina publica, ca un strand (intre anumite ore) si nu stiu cat de ok e, cat de des schimba apa, cati nu sunt prea lenesi ca sa mearga la wc, etc... Cred ca sunt paranoica iar:))) In mod normal nu m-as feri, dar acum in perioada sarcinii nu vreau sa ma trezesc cu cine stie ce infectie.

Sa ne povestesti cum e la gim si la inot:)

ioana soare
Moderator
Moderator

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de amnro la data de Mier 07 Iul 2010, 2:55 pm

ioana, felicitari pentru bebe iti doresc sa fiti sanatosi amandoi. de fapt si tati si toata familia Smile

uite aici inot pt gravidute

amnro
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 930
Data de inscriere : 26/10/2009

https://www.facebook.com/pages/Rochii-elegante/173196092774733?r

Sus In jos

Mesaj Scris de ioana soare la data de Mier 07 Iul 2010, 4:52 pm

Multumesc Amnro hug

Imi place ca nu trateaza apa cu clor si ca cer aviz epidemiologic, de-ar fi si preturile mai atragatoare un pic:))) Dar pentru ultimele luni cand creste burtica si miscarile devin din ce in ce mai greoaie cred ca merita. Daca erau mai mici preturile incepeam de pe acum:)))

ioana soare
Moderator
Moderator

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de LYNDA la data de Mier 07 Iul 2010, 5:17 pm

Ioana si eu ca si tine la inceput citeam tot felul de chestii pe net si ma ingrijoram degeaba ... dar am inceput sa ma gandesc si eu logic ca fiecare iti scrie ce a patit si nu la toata lumea e la fel!!! love

Am intrebat-o si pe doctorita mea si ea a zis ca pot sa mananc orice imi este pofta cate putin iar sa fiu atenta la ficat in primele luni mai ales pentru ca ficatul nu este indicat in perioada de dezvoltare a fatului.... asta oricum imi este usor ca mie nu imi place ficatul....
Doar cu pestele e cam greu ca mie imi place la nebunie pestele si iara nu este asa de recomandat toate felurile de peste...dar o data la 3 zile e ok si nu cumpar ce are continut mare de mercur.

Sa ai mare grija la Infectiile urinare!!!
Eu azi am primit rezultatul de la urocultura si este bun.. Doamne ajuta ca eram super stresata

Iti doresc o sarcina foarte usoara si placuta pupi kiss
LYNDA
Maestru
Maestru

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de ioana soare la data de Mier 07 Iul 2010, 7:05 pm

Ce-as mai vrea si eu sa mananc peste, da' nu intra:))) Mi-am luat somon, am dat o caruta de bani pe el, si nu mi-a intrat pe gat decat o imbucatura. Am zis ca decat sa ma chinui mai bine renunt. Mi-am luat lapte La Dorna cu omega3, da' si ala are gust de peste asa ca zace prin frigider:)))) Asa ca m-am dat la nuci:))) 25 de grame contin aproape 95% din necesarul zilnic de omega3.

Ai dreptate cu pestele si cu continutul de mercur, dar sunt specii care nu au contin atat de mult, cum ar fi somonul sau codul. E chiar indicat sa mananci cam 2 portii pe saptamana, de asta am incercat si eu, da' ce sa fac daca nu intra:))

Ficatul nu e indicat in sarcina, mai ales in primul trimestru din cauza continutului mare de retinol, care poate dauna bebelusului. Vitamina A se gaseste in doua forme - retinol(provenit de la animale) si betacaroten(provenit de la vegetale - legume sau fructe). Betacarotenul este sigur si este indicat, retinolul nu. De aceea si cremele antirid cu retinol sunt contraindicate, pentru ca pot fi absorbite prin piele in organism.

Ma bucur ca ti-a iesit bine analiza si ca esti bine. hug Nu te stresa, pentru ca transmiti si lui bebe starea ta. El simte tot:) O sarcina cat mai usoara iti doresc si tie! pupi

ioana soare
Moderator
Moderator

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de LYNDA la data de Vin 09 Iul 2010, 8:01 am

Azi mergem la controlul lunar si abia astept sa il vad din nou pe bebe cum se joaca el in burtica la mine love

Sper ca macar de data asta sa stea in asa fel incat sa il vedem bine si sa ne zica si ce este ....ma rog de el de azi dimineata sa fie cumnite si sa stea favorabil , sa nu ne mai tine atat in suspans rade

Revin cu vesti kiss
LYNDA
Maestru
Maestru

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de jessica la data de Sam 10 Iul 2010, 6:12 pm

Eu am terminat cu vizitele la ginecolog,vineri ma duc la spital cu toate analizele si ecografiile facute ,ma intalnesc cu doctorita si moasa de acolo. Mi-a mai ramas doar sa astept sa se nasca bebelusul si asteptarea asta e cea mai grea si cea mai lunga.
jessica
Nou venit
Nou venit

feminin
Numarul mesajelor : 77
Varsta : 39
Localizare : Italia
Data de inscriere : 16/01/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de LYNDA la data de Lun 12 Iul 2010, 8:14 am

Am revenit ...am fost vineri la control si totul e bine ... bebe e foarte activ si tot nu vrea sa ne arate ce are intr picioruse...

Asa ca pana luna viitoare la urmatoarea consultatie.....asteptam....
LYNDA
Maestru
Maestru

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de Clio_Ela la data de Mar 13 Iul 2010, 12:03 pm

Jessica, nastere usoara!
Lynda, Ioana, ma bucur ca e totul bine si la voi Smile

Eu am slabit mai mult de un kg in ultimele doua saptamani, insa burtica a crescut. Sper sa fi luat bebe tot ce are nevoie de lamine Smile

Suntem cu mutatul, de mai mult de o sapt. impachetez si despachetez continuu, deja de sambata dormim in locuinta noua, mobila de bucatarie si electrocasnicele nu sunt inca terminate... Asa ca mergem in locuinta veche sa gatesc si sa mancam, apoi inapoi... umblatura multa.
Inca nu am internet si telefon, abia am asteptat sa ajung azi la munca, sa pot intra sa va citesc. L-am luat si pe Victor uc mine la munca azi, acasa nu are nimic de mancare, asa ca acum l-am incuiat in biblioteca, se joaca pe calc...

Pe bebe il vad saptamana viitoare vineri, am controlul de 28 de sapt, sper sa fie totul bine in continuare, eu ma simt super, cu toata oboseala.
A, sa imi tineti pumnii, poimaine dau exameul pt cetatenie, am reusit sa invat 2 ore ieri, sper sa reusesc sa mai citesc azi si maine o ora-doua.
Off, politica ma omoara, ca de istorie mai am habar ;)

Pupici, si aveti grija de burtici!!

Clio_Ela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1303
Varsta : 42
Localizare : intre optimisti
Data de inscriere : 17/04/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de coripin la data de Mar 13 Iul 2010, 12:41 pm

buna, fetelor. sunt insarcinata in 25 de saptamani. stiti daca trebuie purtat vreun corset ceva in perioada asta, pentru sustinerea burticii, ca sa nu se lase foarte mult? am auzit ceva, dar nu stiu despre ce e vorba. va pup si astept raspunsul vostru. o zi minunata tuturor prietenie
coripin
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 155
Localizare : vatra dornei
Data de inscriere : 02/06/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de LYNDA la data de Mar 13 Iul 2010, 2:18 pm

Clio_Ela bafta multa la examen!!!!

hug kiss
LYNDA
Maestru
Maestru

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de ioana soare la data de Mier 14 Iul 2010, 11:14 am

Lynda poate bebe vrea sa fie surpriza, de asta nu va arata daca e fetita sau baietel:)))
Jessica nastere usoara!
Ela succes la examen si cu mutatul, sa se termine mai repede si sa te relaxezi!

Coripin am vazut si eu centuri pentru gravide, dar nu sunt pentru a nu se lasa burta, pentru ca ea nu are cum sa se lase. Sunt pentru a distribui mai bine greutatea pe coloana vertebrala si in felul acesta diminueaza durerile de spate.
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de diada la data de Mier 14 Iul 2010, 12:07 pm

ioana soare a scris:......pentru ca ea nu are cum sa se lase. .......

e nu? nu m-ai vazut pe mine rade ambele sarcini le-am avut jos cu risc de pierdere. e un exemplu cum a fost la mine, nu te contrazic hug

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 6488
Localizare : intre zi si noapte
Data de inscriere : 18/10/2008

https://picasaweb.google.com/101308234088606518793

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 6 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

- Subiecte similare

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum

©Copyright Lucrudemana.com 2008-2015 | All Rights Reserved
FB