Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Astazi la 7:39 am Scris de Dorulet

» Din materiale reciclabile 5
Ieri la 6:03 pm Scris de Dorulet

» Bijuterii fimo (33)
Ieri la 12:36 pm Scris de vlad_mom

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Dum 15 Oct 2017, 11:00 pm Scris de ellaharry

» Miniaturi - handmade
Dum 15 Oct 2017, 11:19 am Scris de vlad_mom

» Hainute pentru copiii nostri (20)
Vin 13 Oct 2017, 5:51 pm Scris de feerya

» Tehnica frivolite pe ac sau needle tatting - 7
Vin 13 Oct 2017, 2:12 pm Scris de Iulliana

» Metoda servetelulul capitolul VIII
Mier 11 Oct 2017, 9:55 am Scris de vlad_mom

» Dantela irlandeza
Sam 07 Oct 2017, 6:19 pm Scris de Dorulet

» Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (28)
Vin 06 Oct 2017, 7:02 pm Scris de Lia33

» Discutii despre revista Burda-6
Mier 04 Oct 2017, 9:43 pm Scris de LRodica

» Ce melodie asculti acum !-5
Lun 02 Oct 2017, 11:42 am Scris de Dorulet

» Florile din gradina mea(2)
Vin 29 Sept 2017, 11:15 am Scris de Floren

» Bancuri-Buna dispozitie nu trebuie sa va lipseasca ! -5
Mier 27 Sept 2017, 10:20 am Scris de Gabica

»  Masinile noastre de cusut (6)
Mar 26 Sept 2017, 4:31 pm Scris de bingo

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Mar 26 Sept 2017, 8:39 am Scris de adii

» Aparate si ustensile din bucatarie
Lun 18 Sept 2017, 5:09 pm Scris de ElenaZaileanu

» Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)
Lun 11 Sept 2017, 1:42 pm Scris de LRodica

» Quilling-Arta de a rula hartia (20)
Lun 11 Sept 2017, 1:31 pm Scris de carmendana

» Gemuri si dulceturi
Lun 11 Sept 2017, 10:21 am Scris de Gabica

Custom Search

LM Articole

LM YouTube Channel-
-

-

CursuriReiki-

RuneHeivang-

Gradinite: de stat sau particulare?!

Pagina 2 din 3 Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Re: Gradinite: de stat sau particulare?!

Mesaj Scris de feliciagl la data de Sam 16 Ian 2010, 9:30 pm

totolina a scris:a mea e la particulara, am dat-o inainte de 3 ani, pe cand nu o primea la stat si anul asta am lasat-o tot acolo, a invatat foarte multe si s-a acomodat cu doamnele si colegii.sunt doar 8 in grupa, si la stat am auzit ca sunt 25-30, iar asta m-a convins sa nu o mai schimb, plus ca nu e nici chiar asa de scumpa ca alte gradinite particulare.
Totolina, cat costa gradinita unde este fetita ta? Baiatul meu e la o gradinita cu program prelungit si au 2 educatoare una tanara care e primul an de activitate si cea de-a 2-a mai in varsta care tipa la copii intruna, se plange tot timpul de cat de greu este sa lucreze cu copii si ce fel de parinti suntem noi.Cea tanara mai bate si copii, ii trage de par. As vrea sa-l duc la alta gradinita cred ca am sa caut una cu 4 ore.

feliciagl
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 267
Localizare : galati
Data de inscriere : 11/09/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de totolina la data de Sam 16 Ian 2010, 10:08 pm

eu pt program prelungit, adica pana la 17.30 dau 5oo ron. al tau e la gradinita de stat?
eu m-am ferit de gradinitele de stat pt ca nu cunosc pe nimeni in sistem si nici nu imi place sa le duc plocon, doar ca sa se uite si la copilul meu, asa ca ii multumesc si eu unei mamici ca mi-a spus de gradinita asta care e particulara, dar e mai ieftina pt ca e in sediul unei biserici adventiste si mai sunt oameni rezervati, desi nu are nici o legatura religia cu gradinita, atat ca nu le da carne, dar pot sa ii dau eu acasa. e meniu lacto-ovo-vegetarian.
cat despre batut sau tipat la ei nici nu se pune problema, se poarta foarte frumos cu ei, fica mea se duce de placere la gradinita si mereu imi zice ca ea o iubeste pe doamna si ca o pupa mereu love
totolina
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 381
Varsta : 34
Localizare : Galati
Data de inscriere : 10/02/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de amnro la data de Dum 17 Ian 2010, 12:06 am

eu am dat-o pe alexandra la gradi de stat la 2 ani si 7 luni (in 2008)). au primit-o fara probleme conditia a fost sa nu aiba pampers.
am dus-o pana la ora 12, totul a fost ok, dar recunosc ca le-am atentionat bine de tot pe educatoare si pe directoare. dar daca adun cat le-am dat lor intr-un an (plus taxa lunara de 200 ron aproximativ) nu cred ca se aduna cat as da la particulara intr-o luna (1000-1200 ron). plus ca la particulara se plateste si daca e bolnava si nu merge la gradi si se plateste si vacanta de vara. mi s-a parut cam exagerat.

la ea in grupa sunt oficial 25 de copii, dar cum se imbolnavesc pe rand, cred ca media e de 15. mie mie se pare rezonabil, ei ii place, de sapt trecuta am convins-o sa si doarma asa ca o luam la patru. mancarea e intra-devar cam "subtire" dar imi povestea asistenta ca trebuie sa faca meniul pe baza indicatiilor de la minister, sa aiba nu stiu cate calorii la o masa, sa aiba meniul diversificat ca le tot vin controale si ii arde rau daca gresesc. asa ca daca nu sunt de capul lor n-ar trebui sa fie foarte grav.
una peste alta eu sunt multumita.
amnro
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 930
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 26/10/2009

https://www.facebook.com/pages/Rochii-elegante/173196092774733?r

Sus In jos

Mesaj Scris de totolina la data de Dum 17 Ian 2010, 12:15 am

si pe aici gradinitele particulare sunt scumpe. nu mi-as fi permis sa o dau la particulara, daca plateam 1000 de ron, dar daca tot e mai ieftina, ne descurcam asa. cand cautam eu gradinite, ea avea 2 ani si 4 luni, asa ca in nici un caz nu aveau cum sa o primeasca la stat. in toamna o si inscrisesem la una de stat, mai aproape de noi, dar pana la urma am lasat-o unde era.
eu nu platesc pt vacanta de vara, si cand lipseste imi scade doar mancarea.
totolina
Junior
Junior

Sus In jos

Mesaj Scris de feliciagl la data de Dum 17 Ian 2010, 12:23 am

Da, e la stat si ma costa 150- 160 ron, engleza 13 ron, o revista 5 lei, produsele de igiena 10 ron lunar si fondul clasei 70 ron la inceputul anului. De craciun am dat 60 ron pt cadouri. Cel mai mult ma deranjeaza ca una tipa la copii, e foarte nervoasa (cred ca e la menopauza ca sta doar in bluze cu maneca scurta si cu fuste din matase si-si mai face vant si cu evantaiul) iar cealalta ii bate. Eu l-am invatat pe baiat sa i se para normal sa fie batut si cand educatoarea a dat in el a strigatl a ea ca nu are voie sa-l bata si cand m-am dus sa-l iau mi-a spus ca de fapt ea doar l-a zgaltit putin si el a ripostat. Mie copilul mi-a spus ca s-a imbracit cu colegul lui la masa si educatoarea i-a dat cu lingura in cap, ceea ce consider eu ca din partea ei e un gest de furie necontrolata, daca ii dadea o palma la fund as fi spus ca e o metoda gresita de educare. Daca e gradinita de la Flora am auzit despre ea si despre educaoarele de acolo ca se poarta frumos cu copii. E foarte aproape de mine. Sincer si eu m-am gandit tot la religie, sa nu aibe in programa si ore de religie (ca daca o vrea vreodata baiatul sa-si schimbe religia sa fie alegerea lui). Acolo face si engleza sau o alta limba straina?
Sunt foarte suparata din cauza gradinitei, sunt total impotriva violentei si fizica si verbala si tocmai pe Radu sa-l las sa creasca intr-un asa mediu sa ajunga sa i se para normala bataia.

feliciagl
Ucenic
Ucenic

Sus In jos

Mesaj Scris de totolina la data de Dum 17 Ian 2010, 12:34 am

e oribil ce povestesti tu. eu in locul tau ori as schimba gradinita ori as ameninta-o ca o spun la inspectorat de purtarea ei. si asa vor sa dea afara bugetarii, macar sa ii dea afara pe cei care nu merita sa se numeasca educatori.
da, de gradinita de langa Flora vorbesc. directoarea e adventista dupa cate am vazut, dar nu au in programa religia. atat ca ii pune la masa sa spuna "Tatal nostru" si la somn "ingerasul", deci sunt aceleasi rugaciuni ca si la noi. ce nu mi-a convenit de exemplu e ca de Craciun nu a acceptat sa vina si mosul la serbare, le-au dat cadourile educatoarele, ca rasplata ca au spus poezii si ca au fost cuminti la ore. dar acum mi-a trecut supararea, o sa facem noi acasa pe mosul de acum. Smile
fac si engleza si franceza si chiar se cunoaste. mai fac si o ora de calculator, adica ii invata sa scrie in word si deseneaza in paint. iar sportul nu e inclus, e 15 ron pe luna. dar a mea abia acum a acceptat sa faca si ea gimnastica.
totolina
Junior
Junior

Sus In jos

Mesaj Scris de feliciagl la data de Dum 17 Ian 2010, 12:58 am

Si engleza si franceza si mai e si aproape de mine (doar traversez strada), acum nu-mi pot permite 500 ron lunar (am un leasing la un utilaj, si iarna nu prea am activitate) dar din toamna am sa-l dau. Ma gandesc sa-l schimb acum la 4 ore, dar n-am cu cine sa-l las dupa amiaza. La gradinita le-am spus ca sub nici o forma nu sunt de acord cu bataia si ca eu l-am invatat sa riposteze. Mai sunt copii care se plang (cei mai multi ca-i trage de par doamna), doamnele nu au pic de respect fata de parinti (i-ar pune si pe ei la colt) fata de copii nu mai zic., iar unii parinti ( despre care eu zic ca-s cel putin nebuni) spun ca "vai, ce se mai chinuie doamnele cu copii", iar copii sunt atat de dragalasi si de veseli.

feliciagl
Ucenic
Ucenic

Sus In jos

Mesaj Scris de amnro la data de Dum 17 Ian 2010, 2:11 am

eu eram hotarata sa-mi cumpar chestii de-alea de spionat daca simteam ca e ceva in neregula. un breloc cu camera e cam 100 RON si ma gandeam ca merita investitia. il puneam de gatul ursuletului pe care il ia la gradi si daca aflam ceva nasol... muream cu educatoarele de gat.

asa ca daca nu se potolesc educatoarele tale, ar merita sa le inregistrezi si pe urma sa umpli internetul cu filmuletul. pun pariu ca poti sa intri si la stiri cu asa ceva. pana la urma femeile alea sunt platite ca sa stea cu copii nu ca sa-i bata. daca nu le convine sa se angajeze in alta parte ca nu le tine nimeni cu forta.
amnro
Expert
Expert

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de totolina la data de Dum 17 Ian 2010, 8:42 am

"saracele doamne", doar pt asta s-au angajat acolo si au dat un examen, sa stea si sa educe copiii. o buna educatoare nu s-ar plange de cat de "rai" sunt copiii, i-ar privi ca pe o provocare si ar incerca sa il potoleasca. violenta naste violenta, acel copil bruscat si lovit nu o sa mai interactioneze calm cu ea niciodata.
vezi, tocmai de asta m-am ferit de gradinitele de stat. ca am mai auzit si de la alte mamici lucruri din acestea. nici eu nu am o situatie roza, cel putin acum, de cand stau acasa, chiar se cunoaste ca e rau, dar cred ca o sa incep sa "fac un ban" din croitorie si din meditatii la engleza rade (numai sa o tin la gradinita asta)
totolina
Junior
Junior

Sus In jos

Mesaj Scris de teisoara la data de Dum 17 Ian 2010, 10:38 am

Fetelor,si eu sunt din Galati si am fetita la un camin de stat (Gradinita "Mihai Eminescu nr.36)in tiglina II.Acum este la grupa mare ,deci e al treilea an acolo,sunt 22 in clasa si sunt multumita si de conditii si de doamne pe care le-am mai cadorisit cateodata.Nu au fost probleme cu raceli repetate decat in primul an pana s-au amestecat virusurile si microbii rade ;avem optionale la engleza,calculator si dans,mancarea e buna si daca nu se satura cu o portie si mai vor primesc mai mereu si o a doua,platim 9 ron/zi si daca lipseste nu platim nimic.Au tot felul de activitati extra cu participarea parintilor;ultima a fost o serata Mihai Eminescu unde si parintii au cantat si recitat poezii wink .Una peste alta o recomand aceasta locatie fetelor din Galati.Eu mai am un baietel de 2 ani pe care il voi duce tot acolo. kiss
teisoara
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 944
Varsta : 46
Data de inscriere : 22/07/2009

http://2mainipricepute.blogspot.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de mihatm80 la data de Dum 17 Ian 2010, 11:34 am

si eu am o fetita la gradi este al doilea an si este o gradinita de stat nu am mers cu cadouri doar am dat bani cand se aduna cu o ocazie de exemplu 8 martie , si nu am probleme cu raceala sau sa-mi vina fetita lovita de educatoare sau de un copil
mihatm80
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 160
Varsta : 36
Localizare : timisoara
Data de inscriere : 11/01/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de feliciagl la data de Dum 17 Ian 2010, 2:07 pm

amnro a scris:eu eram hotarata sa-mi cumpar chestii de-alea de spionat daca simteam ca e ceva in neregula. un breloc cu camera e cam 100 RON si ma gandeam ca merita investitia. il puneam de gatul ursuletului pe care il ia la gradi si daca aflam ceva nasol... muream cu educatoarele de gat.

asa ca daca nu se potolesc educatoarele tale, ar merita sa le inregistrezi si pe urma sa umpli internetul cu filmuletul. pun pariu ca poti sa intri si la stiri cu asa ceva. pana la urma femeile alea sunt platite ca sa stea cu copii nu ca sa-i bata. daca nu le convine sa se angajeze in alta parte ca nu le tine nimeni cu forta.

Nu m-am gandit la breloc sau altceva de inregistrat, doar am vorbit cu vreo doi parinti ( asta la inceputul anului scolar) sa cumparam o camera cu IP si sa platim abonamentul la internet( 28 lei lunar) si ei i-au spus d-nei de propunerea mea( imi pot imagina sub ce forma a ajuns discutia la ea) si m-am cam harait cu ea, pentru cei mai multi dintre parinti conteaza doar sa intre in gratiile educatoarei.

feliciagl
Ucenic
Ucenic

Sus In jos

Mesaj Scris de mihatm80 la data de Dum 17 Ian 2010, 2:17 pm

sa sti ca sunt multi oameni care prefesa sa fie pres de sters pe picioare decat sa fie demn de el si nu ai pe cine sa te bazezi intr-o astfel de situatie sau in oricare , mai bine schimba gradinita ca sunt si alte educatoare care stiu sa-si faca treaba Bafta in rezolvare
mihatm80
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 160
Varsta : 36
Localizare : timisoara
Data de inscriere : 11/01/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de ionela damian la data de Mar 02 Feb 2010, 3:35 pm

buna si eu am o fetita de 3 ani si de la un an o dau la cresa de stat si nu am avut niciodata probleme mai mult vad ca copilul merge seren si linistit la cresa si sunt sigura ca ea sta bine. acuma ca trebuie sa o inscriu la gradinita nici nu ma gandesc la gradinita privata.dupa mine e acelasi lucru numai ca costa mult mai mult
ionela damian
Nou venit
Nou venit

Numarul mesajelor : 2
Localizare : italia
Data de inscriere : 21/01/2010

Sus In jos

Recomandare gradinita

Mesaj Scris de amnro la data de Vin 12 Mar 2010, 6:12 pm

Stie cineva ceva (sau pe cineva wink ) despre urmatoarele gradinite (sau daca stiti altele in zona Rosetti - Armeneasca)?

Gradinita de copii nr. 51
Adresa: str. Sagetii nr. 11 - sectorul 2
Telefon: 021-313.57.34

Gradinita de copii nr. 133
Adresa: str. Aurel Vlaicu
Telefon: 021-211.67.49

Gradinita de copii nr. 145
Adresa: B-dul. Ferdinand nr. 128 - sectorul 2
Telefon: 021-252.08.05

Gradinita de copii nr. 203
Adresa: str. C.A. Rosetti nr. 32 - sectorul 2
Telefon: 021-400.25.40

As avea si eu nevoie de niste informatii/recomandari ca sa pot sa iau o decizie.

Multumesc hug
amnro
Expert
Expert

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de Admina la data de Lun 29 Mar 2010, 9:51 pm

Am vizitat la Kidex standul unei gradinite particulare (Micii Magicieni) din zona Damaroaia- Bucurestii Noi. Mi-a placut atitudinea lor si atentia la detalii. Poate sunt mamici din zona, care sunt interesate de o gradinita sau cursuri suplimentare. Smile
Si zgatia mea pisicita pe fata:
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

In alta ordine de idei, ma enerveaza lipsa unei curti la o grdinita. zid Cele de stat, vechi, aveau curtile mari, dar mare parte le-au pierdut prin retrocedare (cum e si cazul celei la care merge nagatzul) sau au construit pe jumatate din curte diverse imobile. Cele particulare, marea majoritate, au o curticica de ciment, de fapt un culoar de trecere, cu 2 leagane de plastic, mici. Mi se pare esential sa stea la joaca, in aer liber.

Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8710
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Mesaj Scris de marabr la data de Dum 25 Apr 2010, 11:29 pm

la gradi unde e fetita mea, educatoarele de la grupa ei sunt super.sunt din vechea generatie, total devotate si flavi le iubeste tare.chiar stau fara grija cand e la gradi.
marabr
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 849
Localizare : baragan
Data de inscriere : 18/01/2010

http://fmbijoux.blogspot.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de ralucahanc la data de Lun 21 Iun 2010, 1:05 pm

si noi tocmai am terminat grupa mica. la o gradinita de stat, cu program prelungit. eu sunt multumita deocamdata. am adunat si noi bani pt cadouri dar nu exagerat, plus ca sincer au fost meritate. acum din gr mijlocie ne mutam in gradi noua. sa vedem ce o fi!
ralucahanc
Nou venit
Nou venit

feminin
Numarul mesajelor : 60
Varsta : 32
Localizare : curtici-arad
Data de inscriere : 01/02/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de ismi3ismi la data de Vin 23 Iul 2010, 11:02 pm

Si fetita mea urmeaza sa mearga in toamna la gradinita de stat 205 ,de pe Calea Ferentari,Bucuresti.Va rog mult,am auzit ca este o gradinita buna,a fost multa lume la inscriere,dar as vrea sa mai intreb una,alta pe cineva care are deja copilul acolo.Este cineva pe aici care are copilul la aceasta gradinita?A mea este la program prelungit.Cat ma va costa lunar?

ismi3ismi
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1165
Varsta : 49
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/05/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de rdelia la data de Vin 06 Aug 2010, 2:10 pm

Am terminat si noi grupa mica. Acum un an, cand inca nu facuse 3, l-am dat la o gradinita particulara. Acum e la stat. Diferente nu prea sunt. Totul e sa ai norocul de educatoare bune.
rdelia
Nou venit
Nou venit

feminin
Numarul mesajelor : 59
Varsta : 41
Localizare : Sibiu
Data de inscriere : 22/03/2010

http://rdelia06.blogspot.com

Sus In jos

Mesaj Scris de Lucia Ro la data de Joi 13 Ian 2011, 1:36 pm

Dragele mele, am o intrebare, si nevoie de un sfat... se poate face transferul in timpul anului de la o gradinita de stat la alta? Fetita mea nu mai vrea sa mearga la gradi pentru ca educatoarea ii cearta tot timpul.. am vazut si eu ca e cam nevricoasa si pe mine m-a luat la intrebari aseara ca de ce ii dau ceas la gat ca si medalion... dar asta a fost dorinta ei ca sa sa se intoarca la gradi ca oricum dinainte de sarbatori era setata ca nu vrea sa se intoarca... si ceasul ii da siguranta ca stie ora la care ma intorc sa o iau, si astfel a fost cooperanta si a mers trei zile, dar acum gata nu mai vrea... si mai intreb fetele din Bucuresti din Sectorul 6 ... ce gradinita cu program de 4 ore imi recomanda cu educatoare rabdatoare pentru grupa mijlocie, din Drumul Taberei.. Chiar am nevoie de un sfat pentru ca nu cunosc Bucurestiul mai deloc
Lucia Ro
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 356
Varsta : 42
Localizare : Romania
Data de inscriere : 07/01/2010

http://lucillesdesigns.wordpress.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de mariaz_09 la data de Joi 13 Ian 2011, 4:12 pm

Nepotica mea merge la grupa mica la o gradinita de stat cu program prelungit in Timisoara. Vreau sa va spun ca ea ii trezeste pe parinti sa nu intarzie la gradi,educatoarele sunt fete tinere deosebite,copiii invata foarte multe,Ania s-a disciplinat,maninca bine,nu a lipsit nici o zi de la gradi pe motiv de boala,iar asistenta isi face zilnic treaba.Nepotica le pupa mainile,le spune frumoase,deduc ca sunt gradinite de stat si bune,cu educatoare bine pregatite,iubesc copiii si sunt si rabdatoare.trebuie sa ai nervi de otel sa rezisti la 27 de copii din grupa.Noi suntem multumiti.
mariaz_09
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 762
Varsta : 65
Localizare : Deva
Data de inscriere : 08/01/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de ismi3ismi la data de Joi 13 Ian 2011, 5:14 pm

La gradinita fetitei mele,care este in grupa mica,se primesc copiii,chiar daca sunt raciti,asa incat a racit si ea de fiecare data de cate ori am dus-o.Educatoarea este ff tanara,foarte draguta,ii invata poezii,cantece,etc. ,fetei mele ii place de ea,de copii.Insa,dincauza ca ne-am saturat de atatea raceli,am decis sa o mai tin pe acasa,pana trece iarna,timp in care ii fac o cura de imunizare cu Broncho-vaxom.In legatura cu trecerea la o alta gradinita de stat,in timpul anului,cred ca se poate,trebuie incercat.Oricum,nu e bine pt copil sa porneasca in scoala sub indrumarea unei astfel de educatoare...cred ca inceputul conteaza mult pt ce va urma.

ismi3ismi
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1165
Varsta : 49
Data de inscriere : 24/05/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de Ginet la data de Joi 13 Ian 2011, 5:29 pm

Lucia Ro, gradinitele au si un director, de obicei este o femeie, n-ar strica sa-i faci o vizita si sa-i spui ca educatoarea cearta copiii din grupa ei in loc sa le vorbeasca frumos si ca te-a luat si pe tine la intrebari. Sa o cheme in birou de fata cu tine ca altfel e in stare sa spuna ca minti, dai niste bani sa aiba grija de ea nu sa o certe. Si daca te mai intilnesti pe acolo cu alte mamici nemultumite de educatoare sa-i faca si ele o reclamatie. Daca nu-si poate stapini nervii nu are ce cauta printre copii. E pacat sa muti copilul din cauza educatoarei, gindeste-te ca acelasi lucru se poate intimpla si in alta gradinita, ce faci atunci, muti copilul iar ?
Ginet
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 123
Data de inscriere : 02/01/2011

Sus In jos

Mesaj Scris de Lucia Ro la data de Joi 13 Ian 2011, 6:35 pm

Ginet, ar fi foarte simplu asa, dar problema e ca educatoarea e chiar sora directoarei, si directoarea e cea care a certat-o prima pe fiica mea ca are ceas la gat... asa ca slabe sperante sa mi se dea dreptate mie... am avut in mai multe randuri discutii cu amandoua ca fetita mea e prea rasfatata si plange din orice... si astfel le streseaza si pe ele... singurele solutii posibile sunt: ori o conving sa se intoarca, ori o mut in alta parte...
Lucia Ro
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 356
Varsta : 42
Localizare : Romania
Data de inscriere : 07/01/2010

http://lucillesdesigns.wordpress.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 2 din 3 Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

- Subiecte similare

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum

©Copyright Lucrudemana.com 2008-2015 | All Rights Reserved
FB