Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Florile din gradina mea(2)
Masinile noastre de cusut - 3 - Pagina 9 EmptyIeri la 11:40 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Masinile noastre de cusut - 3 - Pagina 9 EmptyIeri la 11:36 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Masinile noastre de cusut - 3 - Pagina 9 EmptyIeri la 8:09 am Scris de Dorulet

» Animale de companie!!! - 5
Masinile noastre de cusut - 3 - Pagina 9 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Masinile noastre de cusut - 3 - Pagina 9 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Masinile noastre de cusut - 3 - Pagina 9 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Masinile noastre de cusut - 3 - Pagina 9 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Masinile noastre de cusut - 3 - Pagina 9 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Masinile noastre de cusut - 3 - Pagina 9 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Miniaturi - handmade
Masinile noastre de cusut - 3 - Pagina 9 EmptyMar 02 Apr 2024, 6:42 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Masinile noastre de cusut - 3 - Pagina 9 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Masinile noastre de cusut - 3 - Pagina 9 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Masinile noastre de cusut - 3 - Pagina 9 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Masinile noastre de cusut - 3 - Pagina 9 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Masinile noastre de cusut - 3 - Pagina 9 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Masinile noastre de cusut - 3 - Pagina 9 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Masinile noastre de cusut - 3 - Pagina 9 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Masinile noastre de cusut - 3 - Pagina 9 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Masinile noastre de cusut - 3 - Pagina 9 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Masinile noastre de cusut - 3 - Pagina 9 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Masinile noastre de cusut - 3

+94
symos
SilviaDumitrescu
corina corina
alli
mamiboom
anamaria021a
puppe
t_violett_e
vero79
elena75
Camy
socela
adre
tiana
Lucia Ro
louise27
pavady
nicoleta_vls
AlyC
d.dana.c
aurelia.c
crazyalyna
pitigoiul
Abinusu
Steluzza
emmancita
kla78
ghemotoace
diana_roxana
gianiomu
ramonaema
mnarcisa
manuela29
totolina
elutzamicutza
Gabiuta
MagdaMarin
stoy
doria
mariag
adriana_g
amoni
sofia1tudor
amnro
cornoiuema
haute_couture
Elandreea
margot
lennny
zylv
skyla
RalucaS
ileana cosanzeana
teisoara
lonah
nadina_b2005@yahoo.com
Maci
lorinaoo1
simona_solovastru
geany20062006
demmykl
moni33
bella22
ema
mihaeta
Nicoleta Irimescu
gagaritz
rosita
tomari
alexaaa08
sarsuraki
clodi
leonutza69
Rapsodie
andreeazaharcu
danae
ellybijoux
Giobsy
ancush
Karina33
MihaelaT
adelinas62
geany
lucianemil
Uca
vilo
simonag
niculaie
Sabine
diada
anigherman
valentinadof
Admina
m-julie
98 participanți

Pagina 9 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Masinile noastre de cusut - 3 - Pagina 9 Empty Re: Masinile noastre de cusut - 3

Mesaj Scris de ghemotoace Joi 02 Dec 2010, 10:46 am

Buna fetelor,
am ajuns si eu abia astazi pe acest forum in cautarile mele disperate dupa o carte tehnica pentru o maisna Sanda. ma puteti ajuta oare cu asa ceva?
imi trebuie pentru ca i-am schimbat de curand acul, i-am luat de 100, dar imi rupe ata instantaneu. stiti oare de ce? cineva mi-a spus ca ar trebui sa setez cumva toate rotitele alea de pe ea pentru grosimea asta de ac, dar n-a stiut sa-mi dea foarte multe detalii. pls help Smile
ghemotoace
ghemotoace
helper
helper

Numarul mesajelor : 1
Localizare : Cluj
Data de inscriere : 02/12/2010

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - 3 - Pagina 9 Empty Re: Masinile noastre de cusut - 3

Mesaj Scris de kla78 Mier 08 Dec 2010, 6:50 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]





va prezint noua mea "jucarie",abia ce mi-a ajuns(intarziat tare a fost mosu' anu asta:DDD) si inca n-am apucat sa incerc toate cusaturile ce le face si imi cam prin urechile,e o adevarat bijuterie!!!

va pup.
kla78
kla78
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 522
Varsta : 45
Data de inscriere : 28/12/2008

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - 3 - Pagina 9 Empty Re: Masinile noastre de cusut - 3

Mesaj Scris de clodi Mier 08 Dec 2010, 8:02 pm

Oailei ce de cusaturi! Kla, da' tare cuminte ai mai fost daca ai primit si maisina noua si overlock!
clodi
clodi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1217
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 31/07/2009

http://clodihandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - 3 - Pagina 9 Empty Re: Masinile noastre de cusut - 3

Mesaj Scris de Admina Mier 08 Dec 2010, 8:12 pm

Kla, sa le folosesti cu spor. cos Darnic mos si cam grabit, anul asta. Ca sa ai timp sa intri in noul an, cu ceva lucrat la ele.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - 3 - Pagina 9 Empty Re: Masinile noastre de cusut - 3

Mesaj Scris de emmancita Mier 08 Dec 2010, 8:38 pm

Wow, acum am vazut-o si p-asta( masina)!!Kla, sa le stapanesti sanatoasa si sa ne arati si ce lucrezi!! Spor! wink
emmancita
emmancita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1578
Varsta : 51
Localizare : madrid
Data de inscriere : 02/10/2010

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - 3 - Pagina 9 Empty Re: Masinile noastre de cusut - 3

Mesaj Scris de diada Mier 08 Dec 2010, 9:11 pm

Kla, s-o stapanesti sanatoasa! Foarte tare masina, multe, multe creatii cu ea iti doresc! hug

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - 3 - Pagina 9 Empty Re: Masinile noastre de cusut - 3

Mesaj Scris de Steluzza Mier 08 Dec 2010, 10:06 pm

Ei, Kla acum ai cu ce mesteri,spor la treaba.
Steluzza
Steluzza
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 741
Data de inscriere : 17/03/2010

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - 3 - Pagina 9 Empty Re: Masinile noastre de cusut - 3

Mesaj Scris de MagdaMarin Mier 08 Dec 2010, 10:40 pm

Bravo cu asa cadou chiar ca m-ai dat pe spate rade imi dai si mie adresa mosului tau?
Poate ma lipesc si eu de vre-un Mos Craciun italian da nu anul asta. Sad
Al tau e mai darnic daca e spaniol.Astia au mai mult suflet wink

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - 3 - Pagina 9 Empty Re: Masinile noastre de cusut - 3

Mesaj Scris de kla78 Mier 08 Dec 2010, 11:43 pm

hehehe mosu' meu e roman Smile)))adresa nu ti-o dau ca dupa aceea poate nu mai vine la mine:PPPPsi asa m-am lingusit o luna sa-mi aduca si tot zicea sa cer ceva ce nu am,iar eu cum aveam si masina si triplock chhiar am crezut ca nu primesc dar si-a facut mila si mi-a adus o bijuterie,o recomand maxim!

multumesc fetelor de urari abia astept sa lucrez ceva la ea deocamdata fac niste perdelute ca am nevoie.

vapup si spor la cusut!
kla78
kla78
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 522
Varsta : 45
Data de inscriere : 28/12/2008

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - 3 - Pagina 9 Empty Re: Masinile noastre de cusut - 3

Mesaj Scris de Abinusu Sam 11 Dec 2010, 11:12 am

Heeelp! Am si eu o problema! De vreo doua zile sunt fericita posesoare a unei BM3500 si sunt foarte incantata de ea, tocmai i-am facut proba si mi se pare foarte rapida si silentioasa, am incercat mai multe cusaturi, mai ales dintre cele decorative DAAAAR... La cusatura 2, aia simpla -------, nu vrea sa coasa cum trebuie.. Nu transporta materialul si coase foarte foarte strans.. La celelalte coase bine, am tot umblat si la tensiune, m-am uitat in carticica si nu gasesc un raspuns pentru problema mea... Sunt foarte suparata Sad
Abinusu
Abinusu
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 82
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 02/12/2010

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - 3 - Pagina 9 Empty Re: Masinile noastre de cusut - 3

Mesaj Scris de stoy Sam 11 Dec 2010, 11:56 am

Ai incercat sa-i maresti pasul?
Si eu mi-am luat de vreo 2 saptamani un Xl 5500 si am avut probleme tot cu cusatura------- asta. La mine insira dar am reusit s-o reglez.
stoy
stoy
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1277
Varsta : 48
Localizare : Focsani
Data de inscriere : 31/10/2009

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - 3 - Pagina 9 Empty Re: Masinile noastre de cusut - 3

Mesaj Scris de Abinusu Sam 11 Dec 2010, 1:24 pm

stoy a scris:Ai incercat sa-i maresti pasul?
Si eu mi-am luat de vreo 2 saptamani un Xl 5500 si am avut probleme tot cu cusatura------- asta. La mine insira dar am reusit s-o reglez.

Hmmm... Asta nu am incercat :D Si cum se face? Gasesc in carticica?
Abinusu
Abinusu
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 82
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 02/12/2010

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - 3 - Pagina 9 Empty Re: Masinile noastre de cusut - 3

Mesaj Scris de pitigoiul Sam 11 Dec 2010, 4:15 pm

iar zic eu - scrie mail la brorom sibiu la service. cred ca e vre-un reglaj de care nu iti dai seama;
ce inseamna "coase f strans"?acolo ai cifrele intre 1 si 4 din care alegi lungimea pasului!trebuie sa pozitionezi si rotita cu reglajul asta la una din cifre ( e rotita pe care scrie SS1 si SS2)
Cealalta cu muuulte cifre o pui la 2

rotita pt latimea zig-zagului regleaza pozitia acului mai la stanga sau mai la dreapta in functie de cifra la care o pui !
in esenta primele 2 reglaje sant importante pe langa tansiunea atei!
pitigoiul
pitigoiul
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 12
Varsta : 54
Localizare : deva
Data de inscriere : 12/04/2010

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - 3 - Pagina 9 Empty Re: Masinile noastre de cusut - 3

Mesaj Scris de Abinusu Sam 11 Dec 2010, 10:41 pm

pitigoiul, nu am scris mail ca am inteles ca raspund greu, voiam sa ii sun dar am zis sa intreb intai aici, sa epuizez toate solutiile.

"Coase foarte strans" = zici ca face laterale de butoniera, dar sunt ---, nu |||, adica sigur e cusatura nr. 2, numai ca iese groasa, indesata, nu se duce materialul singur, chiar daca il ghidez eu cu mana zici ca acul bate in acelasi loc...

Nu stiam ca ala este 'pasul', am reglat de pe prima roata alba de la F in stanga la 1.5 (asa scrie in tabelul din carte ca este recomandat...) Acolo intr-adevar nu prea am mai umblat, mai mult la celelalte doua rotite de sus de unde se regleaza tensiunea si cred ca latimea zig-zagului, dar nu prea are treaba.. Nu stiu ce sa fac mai mult de atat, nu vreau nici s-o zapacesc...

Later EDIT: Am reusiiit! Am uitat sa va anunt, am mai rasucit nitel din toate rotitele, am reglat pasul la 2, tensiunea pe la 3... Si acum merge, nu stiu cum naiba... ca am incercat toate combinatiile posibile pana acum (nu am umblat la pas, ce-i drept). Coase marunt, dar frumos, daca dau pasul la 3 - 4 sigur o sa fie ok! Va multumeeeesc! Pacat ca nu pot sa cos maine, sau azi, ca e trecut de 00.00... Dar luni sigur ma apuc de treaba! Yuppyyyy!
Abinusu
Abinusu
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 82
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 02/12/2010

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - 3 - Pagina 9 Empty Re: Masinile noastre de cusut - 3

Mesaj Scris de elutzamicutza Dum 12 Dec 2010, 7:23 pm

Abinusu, felicitari pt achizitie. Great choice! Mi-am luat si eu acum vreo 3 saptamani tot BM3500 si o iubeeeeeesc!!!! Nu se putea sa nu mearga ;)
elutzamicutza
elutzamicutza
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 414
Localizare : Milano
Data de inscriere : 08/02/2010

https://www.facebook.com/elochka.handmade

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - 3 - Pagina 9 Empty Re: Masinile noastre de cusut - 3

Mesaj Scris de crazyalyna Dum 12 Dec 2010, 7:37 pm

hellooo sunt noua pe aici si tare as vrea sa ma sfatuiti in cumpararea masinii nu am mai cusut dar mereu mi-am dorit am tot citit pe net si am vazut ca brother e f folosita asa ca am ramas la firma asta, partea cealalta eu sunt din slatina si mi-e tare greu sa ajung in bucuresti stiti careva daca gasesc in craiova un mag care vinde aceasta marca? si ma gandeam la un ls 2125 dar acum citind p aici am tot vazut ca vorbiti de bm 3500 care e diferenta va intreb (ma refer in manevrarea lor) ce am citit nu prea am inteles din lipsa de experienta
crazyalyna
crazyalyna
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 13
Varsta : 39
Localizare : slatina
Data de inscriere : 12/12/2010

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - 3 - Pagina 9 Empty Re: Masinile noastre de cusut - 3

Mesaj Scris de elutzamicutza Dum 12 Dec 2010, 8:06 pm

Buna crazyalyna, nu e mare diferenta in manevrare intre LS2125 si BM3500, amandoua sunt masini electromecanice (adica nu sunt computerizate), doar ca BM3500 are mult mai multe cusaturi decat LS2125. Acum depinde si la ce iti este necesara masina. LS-ul are cusaturile de baza, BM-ul are si multe decorative, din ce stiu eu. Si eu am vrut initial sa-mi iau LS dar pana la urma am zis ca daca tot ma "chinuie talentul" mai bine dau din prima un pic mai mult decat sa imi mai iau dupa aia alta masina pt ca nu ma mai satisface prima. Doar ca mai intai trebuie sa te gandesti bine cat o sa te tina "hobby-ul" ca sa nu te trezesti dupa aceea ca ai dat 10 milioane pe ea si o tii de bibelou.
elutzamicutza
elutzamicutza
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 414
Localizare : Milano
Data de inscriere : 08/02/2010

https://www.facebook.com/elochka.handmade

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - 3 - Pagina 9 Empty Re: Masinile noastre de cusut - 3

Mesaj Scris de manuela29 Dum 12 Dec 2010, 8:18 pm

A venit si la mine mosu cu un BM 3500 dar n-am apucat sa-i fac proba( sunt prinsa cu renovarea apartamentului si dau zor sa nu ma prinda sarbatorile asa).Sper sa fie ok!Am fost putin dezamagita cand am primit masina deoarece nu am primit carte tehnica in limba romana dar am primit 2 cd-uri ambele in lb.engleza dintre care unul este despre innovis 10 nicidecum despre BM3500.Chiar voiam sa intreb fetele care si-au luat BM 3500 daca au primit la fel ca mine sau ,s-a facut o greseala.Manual de utilizare in lb romana am scos de pe net .
manuela29
manuela29
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 168
Varsta : 56
Localizare : Tulcea
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - 3 - Pagina 9 Empty Re: Masinile noastre de cusut - 3

Mesaj Scris de pitigoiul Dum 12 Dec 2010, 8:22 pm

in momentul asta BM3500 e in promotie si e doar 699 ron;merita cu prisosinta acesti bani; Eu nu mi-as lua LS; nu imi place ca are cusaturi presetate si nu poti regla mare lucru la zigzag-uri
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
in luna decembrie ai si transportul gratis!!

ar trebui sa ma plateasca brorom-ul pt cata reclama le fac dar eu sant foooarte multumita de masina asta.
inainte lucram de nevoie si coboram toti sfintii din cer - acum cu masina asta lucrez de dragul ei si fac ce fac si iar o mai scot sa mai lucrez ceva; atat mi-e de draga; azi mi-am stramtat cu ea manecile la o haina de BLANA!!!!!

eu am primit manual in lb rom in format electronic ( pe un disc facut de reprezentanta)


Ultima editare efectuata de catre pitigoiul in Dum 12 Dec 2010, 8:29 pm, editata de 1 ori
pitigoiul
pitigoiul
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 12
Varsta : 54
Localizare : deva
Data de inscriere : 12/04/2010

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - 3 - Pagina 9 Empty Re: Masinile noastre de cusut - 3

Mesaj Scris de manuela29 Dum 12 Dec 2010, 8:28 pm

Vazusem si eu reclama cu transportul gratuit si cand i-am intrebat telefonic depre acest lucru au negat c-ar fi scris pe undeva acest lucru si am platit vreo 30Ron transportul.
manuela29
manuela29
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 168
Varsta : 56
Localizare : Tulcea
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - 3 - Pagina 9 Empty Re: Masinile noastre de cusut - 3

Mesaj Scris de elutzamicutza Dum 12 Dec 2010, 8:43 pm

Manuela, eu am primit BM-ul meu cu 2 manuale tiparite, unul in germana si unul in engleza. Dar chiar nu m-a deranjat deloc, pentru ca, la fel ca si Pitigoiul, am descarcat manualul in romana de la ei de pe site.
Referitor la transport, si eu am platit transportul, dar cand mi-am luat-o eu nu scria nicaieri ca nu se plateste.
Am primit si doua DVD-uri cu explicatii. Doua pentru ca unul e pentru Innovis-uri (gama lor computerizata) si unul pentru electromecanice (cum e si BM-ul, si LS-ul, etc.) Intr-adevar DVD-ul este in engleza dar pe mine nu ma deranjeaza, plus ca iti arata exact cum se face. Mie mi-a folosit fff mult, l-am tinut bagat in laptop vreo 2 saptamani si tot dadeam play si pause si inapoi pe explicatii pana am invatat sa fac unele chestii.
elutzamicutza
elutzamicutza
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 414
Localizare : Milano
Data de inscriere : 08/02/2010

https://www.facebook.com/elochka.handmade

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - 3 - Pagina 9 Empty Re: Masinile noastre de cusut - 3

Mesaj Scris de aurelia.c Dum 12 Dec 2010, 8:48 pm

partea cealalta eu sunt din slatina si mi-e tare greu sa ajung in bucuresti stiti careva daca gasesc in craiova un mag care vinde aceasta marca?

crazyalyna, eu am comandat-o de la sibiu, si a venit a doua zi. Am sunat la numarul afisat de ei pe site si un nene mi-a dat toate detaliile pe care voiam sa le stiu, ba chiar mi-a facut si o rezervare pt 2 zile, ca nu eram hotarata in momentul cand am sunat...
EDIT: Din pacate, in Craiova nu am gasit pe nicaieri Brother...

Am fost putin dezamagita cand am primit masina deoarece nu am primit carte tehnica in limba romana dar am primit 2 cd-uri ambele in lb.engleza dintre care unul este despre innovis 10 nicidecum despre BM3500.Chiar voiam sa intreb fetele care si-au luat BM 3500 daca au primit la fel ca mine sau ,s-a facut o greseala.Manual de utilizare in lb romana am scos de pe net

manuela29, eu am primit manualul in limba romana pe CD. Sa-mi zici daca vrei, si facem cumva sa ti-l trimit Smile

-------------------------------------

31 de lei a fost si la mine trasportul, dar e ok, avand in vedere pretul masinii... oricum, reducerea din pretul masinii depaseste cu mult aceasta suma... Si, cum ziceam, sunt foarte prompti, eu am primit-o la Craiova in 24 de ore... Smile
aurelia.c
aurelia.c
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 305
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 20/11/2010

https://cevrajiamaifacutnevastamea.wordpress.com/

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - 3 - Pagina 9 Empty Re: Masinile noastre de cusut - 3

Mesaj Scris de crazyalyna Dum 12 Dec 2010, 9:05 pm

ce ma ingrijoreaza este rezistenta ei, fiind incepator sa nu se strice ceva la ea ma gandesc la componente am vazut ca nu este din metal partea aia de jos unde se baga bobinuta cred ca par f stupida pt voi , vointa am mare sa invat dar chiar momentan nu stiu nimic decat din ce-am citit si in final practica e totul
crazyalyna
crazyalyna
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 13
Varsta : 39
Localizare : slatina
Data de inscriere : 12/12/2010

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - 3 - Pagina 9 Empty Re: Masinile noastre de cusut - 3

Mesaj Scris de d.dana.c Dum 12 Dec 2010, 9:41 pm

Buna fetelor. Mi-am comandat si eu de la Sibiu o masina LS 2125 in august si sunt f multumita. A venit cu manual in limba romana. Merge excelent, o iubesc. Intr-adevar, am platit in jur de 30 de lei transportul, dar a meritat. In perioada aceea am tot cautat-o pe la reprezentante si nu am reusit sa o gasesc decat la Sibiu. Acum se gaseste si in magazinele PLUS.

_________________postare2_______________

pt crazyalyna: Nu e chiar asa fragila. Daca o ingrijesti, eu zic ca nu o sa ai probleme cu ea. Multa bafta! Smile


Ultima editare efectuata de catre geany in Dum 12 Dec 2010, 10:26 pm, editata de 1 ori (Motiv : unit mesaje)
d.dana.c
d.dana.c
helper
helper

Numarul mesajelor : 51
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 02/02/2010

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - 3 - Pagina 9 Empty Re: Masinile noastre de cusut - 3

Mesaj Scris de Abinusu Dum 12 Dec 2010, 11:35 pm

Merci, elutzamicutza, si mie mi s-a parut incantatoare cand am vazut-o cum face cusaturile decorative si, drept sa spun, am iubit-o de cand a intrat pe usa! Chiar simteam ca undeva nu setez eu ceva ca lumea...

Pitigoiul, ar trebui sa ai super discount la Bro Rom :D

Si da, intaresc si eu cele spuse pe aici - BM3500 mi se pare mult mai 'echipata' decat LS, merita sa dai banii mai ales acum ca e 699 RON la SB. Eu am primit transportul gratuit, mi-am luat si niste accesorii de la ei (ace, foarfeca, ciupitoare... ) si au fost dragute fetele, mi le-au pus in acelasi pachet 'ca tot aveti livrarea gratutia...', nu au cerut nici un banut in plus pentru transportul accesoriilor, desi promotia e valabila PENTRU ORICE MASINA DE CUSUT SI/SAU BRODAT!

So, recomand cu caldura BM3500 acum, in luna Decembrie. Ce o sa fie dupa aia, nu stiu. Dar acum mi se pare cea mai avantajoasa achizitie.

EDIT: Am uitat sa zic de manuale, la fel cum au zis si fetele, si eu am primit manuale in EN, respectiv Germana, dar am downloadat .pdf de la ei de pe site; si mie mi s-a parut ciudat ca nu mi-au trimis carte in limba mea, dar, deh. CD-ul cu demo-ul se gaseste si la ei pe site/ youtube. Oricum, in manual explica pas cu pas ce e in videoclip... Plus ceva detalii tehnice.

manuela29, nu cred ca e o greseala, DVD-ul cu Innov-is e reclama la masinile computerizate, nu iti arata cum sa le utilizezi, iti arata ce stiu ele sa faca, de ce sunt mai bune decat masinile electromecanice, poate pe viitor te bate gandul :D
Abinusu
Abinusu
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 82
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 02/12/2010

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - 3 - Pagina 9 Empty Re: Masinile noastre de cusut - 3

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 9 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB