Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Florile din gradina mea(2)
Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 9 EmptyIeri la 11:40 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 9 EmptyIeri la 11:36 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 9 EmptyIeri la 8:09 am Scris de Dorulet

» Animale de companie!!! - 5
Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 9 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 9 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 9 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 9 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 9 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 9 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Miniaturi - handmade
Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 9 EmptyMar 02 Apr 2024, 6:42 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 9 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 9 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 9 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 9 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 9 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 9 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 9 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 9 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 9 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 9 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Quilling-arta de a rula hartia(3)

+41
magdaR
adrina
danadea
Ela
Uca
casagravor
Cameleonic
02gaviota
diada
rdelia
aba
LilianaL
europolis
anc@
corcodel
oana_h
ivanoiuadela9
mami de doi ingerasi
MoniKozi
vlavi
maddy13
carmendana
Ramurica
kristadesign
diana-s
ioana soare
MihaelaT
RoxanaL
cialacu gabita
Lucia.BlueFlower
danutza442
monica_sorescu
adelina24
bursuk
Cloreta
irinuka
Cristale
AlinaJ.Bijoux
firimitura
tantelu01
iuliana72
45 participanți

Pagina 9 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 9 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(3)

Mesaj Scris de Cameleonic Joi 05 Aug 2010, 1:05 pm

Multumesc :*
O sa ma uit pe indelete la toate creatiile :x
Cameleonic
Cameleonic
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 32
Varsta : 36
Localizare : Ploiesti,Romania
Data de inscriere : 04/08/2010

http://cameleonic.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 9 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(3)

Mesaj Scris de casagravor Joi 05 Aug 2010, 5:52 pm

o cunostinta veche mi-a cerut un model de felicitare Quilling pe baza unei fotografii primita din Thailanda, de la o mamica. Aceasta tocmai nascuse si s-a bucurat f mult de surpriza venita din Romania ......
casagravor
casagravor
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 191
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 08/01/2010

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 9 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(3)

Mesaj Scris de MoniKozi Vin 06 Aug 2010, 9:32 am

cameleonic - foarte frumos si ingrijit lucrat! Felicitari! Toata admiratia!
MoniKozi
MoniKozi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1004
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 07/05/2010

http://monikozi.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 9 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(3)

Mesaj Scris de diana-s Lun 09 Aug 2010, 8:29 am

imi plac felicitarile astea cu mesaj, iar cel care le va primi le va aprecia cu atat mai mult cu cat stie ca persoana nu s-a oprit la librarie si a dat bani pe una gata facuta


*********************************


daca tot vorbeam cu corcodel ca noi folosim fasiutele la latime mai mare am mai mesterit si eu la ele in acest week-end

cadou pt fetita unor prieteni, vroia floricica roz si a plecat cu astea

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

cica a tinut florile ca pe bibelouri pana acasa...seara au mers la o nunta si a mers cu una din flori dupa ea Laughing

asta l-am inceput cu gandul sa fac un fulg de nea, ma gandesc in avans la targurile ce va sa vina ;)
daca i-am pus inimioare la sfarsit, a iesit o "ceva"...nici "hartista: nu stie ce a vrut sa iasa Smile.... i-am pus si o panglica si l-am facut cadou unei doamne care tocmai ce imi comandase si cumparase de pe plaja niste sfere origami Smile

am pus si palma alaturi ca sa va dati seama de dimensiuni
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

si astea se vor idei de suporti de pahare, acum sa incerc sa le si lacuiesc pentru protectie si durata mai mare
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


*********************************

Citeste punctul 6 din regulament


Ultima editare efectuata de catre europolis in Lun 09 Aug 2010, 9:55 am, editata de 1 ori (Motiv : Unit mesaje)
diana-s
diana-s
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 817
Varsta : 46
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 29/09/2009

http://douamainistangi.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 9 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(3)

Mesaj Scris de MihaelaT Lun 09 Aug 2010, 9:59 am

rade €polis, asta faceam acum Smile

Diana,
sunt foarte frumoase. Felicitari!
Imi place mult cortul de printese(asa i-a zis fii-mea) din poza cu fetita. wink

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 9 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(3)

Mesaj Scris de diana-s Lun 09 Aug 2010, 10:12 am

MihaelaT a scris: rade €polis, asta faceam acum Smile

Diana,
sunt foarte frumoase. Felicitari!
Imi place mult cortul de printese(asa i-a zis fii-mea) din poza cu fetita. wink
eu cand i-am zis asa m-a corectat foarte serioasa ca e castel wink

multumesc hug
diana-s
diana-s
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 817
Varsta : 46
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 29/09/2009

http://douamainistangi.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 9 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(3)

Mesaj Scris de Uca Lun 09 Aug 2010, 10:48 am

Diana, foarte frumoase creatii! Felicitari!

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 9 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(3)

Mesaj Scris de corcodel Lun 09 Aug 2010, 7:08 pm

Diana, fasiutele mele nu sunt late au 3 mm. Masinaria mea nu e din aia sofisticata, e manuaa din aia de la Teleshoping de a fost 55 Ron
corcodel
corcodel
helper
helper

Numarul mesajelor : 26
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2010

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 9 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(3)

Mesaj Scris de diana-s Lun 09 Aug 2010, 8:28 pm

corcodel a scris:Diana, fasiutele mele nu sunt late au 3 mm. Masinaria mea nu e din aia sofisticata, e manuaa din aia de la Teleshoping de a fost 55 Ron
aaa, ti le lasa inguste tie? al meu de la birou le lasa undeva la 6 mm si a fost si mai scump

vazusem un distrugator si pe DMail sa vad daca mai au si poate e bun
diana-s
diana-s
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 817
Varsta : 46
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 29/09/2009

http://douamainistangi.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 9 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(3)

Mesaj Scris de Ela Lun 09 Aug 2010, 8:38 pm

Foarte frumoase quilingurile voastre. A facut cineva invitatii pt botez/ nunta cu fasiute de hartie? M-a intrebat o prietena si i-am promis ca-i caut pe net, ceva deosebit.Daca aveti, astept link pe mesagerie. (sper ca e voie, asa).
Ela
Ela
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 128
Data de inscriere : 21/10/2008

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 9 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(3)

Mesaj Scris de corcodel Lun 09 Aug 2010, 9:10 pm

Acesta este aparatul [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Eu nu l-am luat din italia dar acolo am gasit poza
corcodel
corcodel
helper
helper

Numarul mesajelor : 26
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2010

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 9 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(3)

Mesaj Scris de Cameleonic Mar 10 Aug 2010, 1:55 pm

Akinom a scris:cameleonic - foarte frumos si ingrijit lucrat! Felicitari! Toata admiratia!

Multumesc mult:*:*:*
Cameleonic
Cameleonic
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 32
Varsta : 36
Localizare : Ploiesti,Romania
Data de inscriere : 04/08/2010

http://cameleonic.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 9 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(3)

Mesaj Scris de diana-s Mar 10 Aug 2010, 2:01 pm

corcodel a scris:Acesta este aparatul [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Eu nu l-am luat din italia dar acolo am gasit poza
am gasit si pe Dmail - [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

eu am la birou ceva de genul asta - [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
diana-s
diana-s
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 817
Varsta : 46
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 29/09/2009

http://douamainistangi.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 9 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(3)

Mesaj Scris de Cameleonic Mar 10 Aug 2010, 2:16 pm

Ce bune sunt distrugatoarele astea.Eu ma chinui inca sa le tai de mana si imi consuma timp si energie.
Cred ca-mi achizitonez si eu asa ceva cat de curand :d
Merci de pont >:D<
Cameleonic
Cameleonic
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 32
Varsta : 36
Localizare : Ploiesti,Romania
Data de inscriere : 04/08/2010

http://cameleonic.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 9 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(3)

Mesaj Scris de corcodel Mar 10 Aug 2010, 2:24 pm

Cu placere Cameleonic. Eu la inceput adoram quillingul dar nu ma apucam de nimic ca imi era peste poate sa tai fasiile rade Initial am incercat la trimer si nu a mers ca lumea, apoi am vrut sa cumpar gata taiate, dar au un pret cam piperat apoi am gasit dracia aia manuala si acum am facut cu ea si sunt incantata.
corcodel
corcodel
helper
helper

Numarul mesajelor : 26
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2010

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 9 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(3)

Mesaj Scris de Cameleonic Mar 10 Aug 2010, 2:35 pm

Te cred,cu fasiile gata taiate este o placere sa lucrezi.
Lucrezi si cu hartie inchisa :maro,verde inchis,grena,negru?Daca da,de unde faci rost ? Smile
Cameleonic
Cameleonic
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 32
Varsta : 36
Localizare : Ploiesti,Romania
Data de inscriere : 04/08/2010

http://cameleonic.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 9 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(3)

Mesaj Scris de corcodel Mar 10 Aug 2010, 2:48 pm

Ehee as vrea si eu hartie inchisa la culoare, dar nu am gasit. Am gasit eu ceva dar e prea groasa e la 200 g/mp si nu se face bine sau ma rog mie nu imi place cum iese. Eu lucru cu hartie de 125-15 maxim.
corcodel
corcodel
helper
helper

Numarul mesajelor : 26
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2010

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 9 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(3)

Mesaj Scris de tantelu01 Mar 10 Aug 2010, 2:57 pm

Corcodel, esti din Bucuresti si te plangi de culori?! Smile Hanul cu tei, Galeria Gala, libraria Eminescub (in subsol) .... gasesti culori....
Cameleonic, in ploiesti nu stiu dar pe net sigur gasesti.
tantelu01
tantelu01
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 718
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/02/2010

http://casutadehartie-constanta.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 9 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(3)

Mesaj Scris de Cameleonic Mar 10 Aug 2010, 3:03 pm

In ploiesti am cautat o gramada pana am gasit pe la carrefour maxim 10 coli A4 pe la 15 lei ,mi s-a parut scump :D
Am dat comanda pe net la un magazin de prin brasov la un set de 400 de fasii dar am fost dezamagita de serviciile lor,pe site scria ca in 3-4 zile ajunge comanda si am asteptat aproape 10 zile pana sa ma sune sa-mi propuna sa iau 100 de fasii la acelasi pret cu alte culori,nu avea adezivul pe care l-am comandat si altele ...asa ca am anulat comanda.Mi-am pierdut increderea :D
Cameleonic
Cameleonic
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 32
Varsta : 36
Localizare : Ploiesti,Romania
Data de inscriere : 04/08/2010

http://cameleonic.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 9 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(3)

Mesaj Scris de corcodel Mar 10 Aug 2010, 3:28 pm

Da Tantelu sunt din Bucuresti, dar din pacate astia pe la Hanul cu Tei de ex au program de alaptat de la 9-17 maxim si eu nu am cum ajunge asta e baiul. Asa am gasit la o librarie mai dosnica pe langa Circul Foamei (pe la Sfanta Vineri la 45 de ron 100 de pagini dar culori doar deschise.
Mai cat di daca gasesc pe undeva va dau de stire.
corcodel
corcodel
helper
helper

Numarul mesajelor : 26
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2010

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 9 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(3)

Mesaj Scris de tantelu01 Mar 10 Aug 2010, 3:56 pm

V-am trimis (lui Corcodel, Cameleonic si Ela) niste mesaje private cu ceva informatii. M-am temut sa nu fie in contradictie cu regulamentul si nu le-am posta aici. Vad ca nu au plecat inca dar sper sa ajunga la voi. Eu am ajuns obsedata de hartia colorata, caut in fiecare librarie si....mai si gasesc.
Eu am hartie momentan, timp sa am sa o lucrez pe toata. Sper ca in curand sa pot posta si noile lucrari. Mult spor la toata lumea!!!! Pe caldura asta.... e cam greu cu lucru manual. hug


Ultima editare efectuata de catre tantelu01 in Mar 10 Aug 2010, 3:57 pm, editata de 1 ori (Motiv : greseala)
tantelu01
tantelu01
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 718
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/02/2010

http://casutadehartie-constanta.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 9 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(3)

Mesaj Scris de Cameleonic Mar 10 Aug 2010, 4:02 pm

Multumim de linkuri. Ne mai ramane sa comandam si sa ne apucam de treaba taie
Cameleonic
Cameleonic
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 32
Varsta : 36
Localizare : Ploiesti,Romania
Data de inscriere : 04/08/2010

http://cameleonic.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 9 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(3)

Mesaj Scris de corcodel Mar 10 Aug 2010, 6:06 pm

Multumim tantelu. raspundem prompt la pm
corcodel
corcodel
helper
helper

Numarul mesajelor : 26
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2010

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 9 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(3)

Mesaj Scris de Ela Mar 10 Aug 2010, 6:31 pm

Multumesc de mesaje priv. hug Dau mai departe linkurile. Eu asa mi-as comanda, pt un evenimnt dar deocamdata nu e cazul
Ela
Ela
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 128
Data de inscriere : 21/10/2008

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 9 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(3)

Mesaj Scris de Cameleonic Mier 11 Aug 2010, 3:19 pm

Mai adaug si eu doua poze cu 2 felicitari postate si pe blog.SPER SA VA PLACA!
VA PUP:*:*:*
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Cameleonic
Cameleonic
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 32
Varsta : 36
Localizare : Ploiesti,Romania
Data de inscriere : 04/08/2010

http://cameleonic.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 9 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(3)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 9 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB