Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
CONCURS DE PASTE - Compleu pentru copii - Pagina 11 EmptyAstazi la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
CONCURS DE PASTE - Compleu pentru copii - Pagina 11 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
CONCURS DE PASTE - Compleu pentru copii - Pagina 11 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
CONCURS DE PASTE - Compleu pentru copii - Pagina 11 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
CONCURS DE PASTE - Compleu pentru copii - Pagina 11 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
CONCURS DE PASTE - Compleu pentru copii - Pagina 11 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
CONCURS DE PASTE - Compleu pentru copii - Pagina 11 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
CONCURS DE PASTE - Compleu pentru copii - Pagina 11 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
CONCURS DE PASTE - Compleu pentru copii - Pagina 11 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
CONCURS DE PASTE - Compleu pentru copii - Pagina 11 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
CONCURS DE PASTE - Compleu pentru copii - Pagina 11 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
CONCURS DE PASTE - Compleu pentru copii - Pagina 11 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
CONCURS DE PASTE - Compleu pentru copii - Pagina 11 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
CONCURS DE PASTE - Compleu pentru copii - Pagina 11 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
CONCURS DE PASTE - Compleu pentru copii - Pagina 11 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
CONCURS DE PASTE - Compleu pentru copii - Pagina 11 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
CONCURS DE PASTE - Compleu pentru copii - Pagina 11 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
CONCURS DE PASTE - Compleu pentru copii - Pagina 11 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
CONCURS DE PASTE - Compleu pentru copii - Pagina 11 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
CONCURS DE PASTE - Compleu pentru copii - Pagina 11 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


CONCURS DE PASTE - Compleu pentru copii

+56
zylv
Lucia Ro
ileana cosanzeana
Onna
Karina33
emi
doyna2004
AKD
Marry
stoy
monica11
europolis
ELENA76
Uca
ribana
marina40
SilviaDumitrescu
Camy
DANIELA.I
amnro
miatodor
hope
Clio_Ela
cory74
miclescumirela
ralucahanc
lushca
pepy24
skygirl
cretu_veronica22
pisi
MAYA
danabekk
florica frincu
scamutza
ciucamona
leonutza69
ancuta_ancuta
geany
PAULA CONSTANTIN
mnarcisa
Nicoleta Irimescu
amia
Alina.C
MihaelaT
Admina
veniciuc nicoleta
adelina24
ioana soare
totolina
MagdaMarin
danae
mihamiha
valentinadof
milena
diada
60 participanți

Pagina 11 din 11 Înapoi  1, 2, 3 ... 9, 10, 11

In jos

CONCURS DE PASTE - Compleu pentru copii - Pagina 11 Empty Re: CONCURS DE PASTE - Compleu pentru copii

Mesaj Scris de miclescumirela Dum 25 Apr 2010, 8:44 am

Sunt minunate costumasele voastre,absolut de exceptie.
Eu ma consider super norocoasa ca Doamna Veronica a facut costumasul pe masura copilului doar din ce masuri iam trimis pe mess love love si s-a potrivit foarte bine
Adica na eu in Prahova si dumneaei la Timis ar fi fost cam greu sa mergem la proba.Facut si imbracat a scapat de emotia probatului love
Mihaela am uitat in place culoareaia si cortumul la nebunieee, hug kiss
miclescumirela
miclescumirela
helper
helper

Numarul mesajelor : 72
Localizare : PRAHOVA
Data de inscriere : 06/03/2010

Sus In jos

CONCURS DE PASTE - Compleu pentru copii - Pagina 11 Empty Re: CONCURS DE PASTE - Compleu pentru copii

Mesaj Scris de diada Dum 25 Apr 2010, 9:11 am

Minunate creatii! Bravo fetelor! Pana acum avem 12 concurente!

Ultima suta de metri ura

_________________
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

CONCURS DE PASTE - Compleu pentru copii - Pagina 11 Empty Re: CONCURS DE PASTE - Compleu pentru copii

Mesaj Scris de MihaelaT Dum 25 Apr 2010, 9:35 am

Multumesc!
Azi voi incerca sa fac cateva poze si la lumina naturala sa se vada mai bine si le pun in afara concursului sau poate cer voie si inlocuiesc una...

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

CONCURS DE PASTE - Compleu pentru copii - Pagina 11 Empty Re: CONCURS DE PASTE - Compleu pentru copii

Mesaj Scris de Alina.C Dum 25 Apr 2010, 10:08 am

Zylv, imi pare tare rau sa aud de copii bolnavi, Doamne fereste sa avem copii bolnavi in jurul nostru, ca nimic nu mai conteaza. Sper din tot sufletul sa se faca bine.
Compleul tau imi place mult, in special inul inflorat de la fusta si combinarea lui cu carourile.
MihaelaT, compleul tau e perfect, nu mi-as fi dat seama ca e cusut si nu cumparat, daca nu ne-ai fi spus. Imi place culoarea, imi place fustita scurtuta, pantalonii usor evazati, jacheta cu buzunare, deci tot. Ar fi mers un pic inveselit cu ceva, dar asta poti face si de-acum, daca simti nevoia. Felicitari, oricum!

Hai fetele care mai sunteti! Va asteptam! hug
Alina.C
Alina.C
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 535
Varsta : 44
Localizare : in lumea mea...
Data de inscriere : 19/12/2009

Sus In jos

CONCURS DE PASTE - Compleu pentru copii - Pagina 11 Empty Re: CONCURS DE PASTE - Compleu pentru copii

Mesaj Scris de MihaelaT Dum 25 Apr 2010, 10:17 am

Multumesc!
Asta chiar nu l-am vrut vesel, l-am vrut simplu sa zic asa, e destul de vesela Diana sa-l inveseleasca Smile acu' fara gluma nu l-am vrut cu aplicatii sau mai stiu eu ce desi, la inceput ma gandeam la niste floricele galbene, mici si crosetate cusute pe undeva, dar am renuntat rapid la idee, oricum il va purta cu bluzite vesele(bluza alba a fost sa se vada asa mai bine.)
Asta e alta pata de culoare in dulapul ei ca are destule roz, mov, rosu, galben,...

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

CONCURS DE PASTE - Compleu pentru copii - Pagina 11 Empty Re: CONCURS DE PASTE - Compleu pentru copii

Mesaj Scris de europolis Dum 25 Apr 2010, 10:27 am

Feteleeeeeeee ati facut numai lucruri nu frumoase, SUPERBE. Va felicit pe toate sincer si din tot sufletul Flowers Parca spusese cineva ca pune undeva niste cuvinte de lauda ca a saracit vocabularul si s-a ridicat nivelul calificativelor.
Vai juriule....mare problema aveti. Admina, abea acum te inteleg pupi Eu zic ca premiul sa mearga cate o luna prin rotatie la fiecare concurenta ca toate il merita. Flowers
europolis
europolis
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3238
Localizare : In capul meu
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

CONCURS DE PASTE - Compleu pentru copii - Pagina 11 Empty Re: CONCURS DE PASTE - Compleu pentru copii

Mesaj Scris de diada Dum 25 Apr 2010, 11:10 am

Corectez: 13 concurente, o uitasem pe Milena zid

_________________
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

CONCURS DE PASTE - Compleu pentru copii - Pagina 11 Empty Re: CONCURS DE PASTE - Compleu pentru copii

Mesaj Scris de mnarcisa Dum 25 Apr 2010, 11:28 am

FEtelor felicitarii, ati facut niste lucrurui dea dreptul superbe, nu am cuvinte Flowers Flowers Flowers Flowers

Diada am incercat sa numar si eu si imi iesise 11 Embarassed
mnarcisa
mnarcisa
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2121
Varsta : 41
Localizare : eu cu ai mei
Data de inscriere : 21/01/2010

Sus In jos

CONCURS DE PASTE - Compleu pentru copii - Pagina 11 Empty Re: CONCURS DE PASTE - Compleu pentru copii

Mesaj Scris de ioana soare Dum 25 Apr 2010, 12:25 pm

Aveti dreptate, intr-adevar este cel mai frumos concurs! ura

Aglaia frumos si vesel compleul lucrat de tine , iar fetita e o dulceata!Imi place ideea de sarafan. Mi-ar fi placut camasa sa fie dintr-un bumbacel subtire.

Amnro blonduta ta o sa franga inimi cat de curand! Si pe a lui cutu daca nu-i da mai repede placinta din mana!Smile) Super tare fustita, in poza a doua ai surprins-o excelent, si imi place combinata cu jacheta si tricoul imprimat. Super totul!

Zylv impecabil lucrat! Este elegant si vesel in acelasi timp, iar realizarea la superlativ! Ma intristeaza mereu sa aud cand un copil este atat de bolnav, ii doresc sa fie bine si sa treaca peste aceasta incercare. Mult succes cu magazinul!

Mihaela dupa cum citisem la alte topicuri credeam ca o sa ne prezinti uratania urataniilor! Cum sa nu farticipi cu asa frumusete de compleu? Si o prinde asa de bine pe Diana, care a-propos s-a facut domnisorica mare de cand n-am mai vazut-o in poza aici. Si ea o sa faca victime in curand:))) Foarte frumoase si bine lucrate toate piesele!
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

CONCURS DE PASTE - Compleu pentru copii - Pagina 11 Empty Re: CONCURS DE PASTE - Compleu pentru copii

Mesaj Scris de veniciuc nicoleta Dum 25 Apr 2010, 2:26 pm

pai nu degeaba se zice ca noi romani avem cele mai frumoase fete din lume...generatiile care vin din urma sunt splendide.Superbe toate creatiile imbracate pe asemenea manechine:)
Felicitari tuturor ura
veniciuc nicoleta
veniciuc nicoleta
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 637
Varsta : 37
Localizare : navodari
Data de inscriere : 18/02/2010

Sus In jos

CONCURS DE PASTE - Compleu pentru copii - Pagina 11 Empty Re: CONCURS DE PASTE - Compleu pentru copii

Mesaj Scris de MihaelaT Dum 25 Apr 2010, 3:05 pm

Sar'na! Ioana, pai acum sunt multumita, dar cand lucram la el imi venea sa sparg peretele cu capul zid la ce draci mi-am facut cu fusta si nadragi parca nu vroiau sa stea cum îi asezam si cate o buba tot mai au. Iti dai seama ca am innebunit sa descos tighele si tighelute, sa recroiesc efectiv ca nu ma puteam baga peste tot la fel si colac peste pupaza la final s-a cracanat fermoarul(o fi avut vreo defectiune sau saracia-l stie vroia sa-mi intinda nervii la maxim) no, alta munca, dar a mers totusi mai repede ca prima oara...asa nu mai pusesem fermoar, dar noroc cu tutorialul Diadei de la pantaloni ca tare util mi-a fost. Sar'na, Diada!
Sambata m-am pus in pat la 4 jumate si ieri dupa masa mai faceam ultimele cusaturi.

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

CONCURS DE PASTE - Compleu pentru copii - Pagina 11 Empty Re: CONCURS DE PASTE - Compleu pentru copii

Mesaj Scris de milena Dum 25 Apr 2010, 4:01 pm

Diada. nu-i nimic ca m-ai uitat, eu nici nu prea scriu, mai mult citesc .
milena
milena
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 440
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 02/12/2009

http://miledynaturals.blogspot.com/

Sus In jos

CONCURS DE PASTE - Compleu pentru copii - Pagina 11 Empty Re: CONCURS DE PASTE - Compleu pentru copii

Mesaj Scris de mada93 Dum 25 Apr 2010, 4:27 pm

Superbe toate compleurile, se vede ca sunt facute cu muulta muulta dragoste!
Bafta tuturor! pupi
mada93
mada93
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 93
Varsta : 30
Localizare : Vulcan
Data de inscriere : 17/11/2009

Sus In jos

CONCURS DE PASTE - Compleu pentru copii - Pagina 11 Empty Re: CONCURS DE PASTE - Compleu pentru copii

Mesaj Scris de ELENA76 Dum 25 Apr 2010, 6:02 pm

bravo fetelor,iese din mana voastra niste lucruri superbe...
mihaela compleul este intr-adevar foarte bine facut iar de culoare nu mai vorbesc...sa-l poarte sanatoasa Diana
avatar
ELENA76
helper
helper

Numarul mesajelor : 85
Localizare : BRASOV
Data de inscriere : 29/12/2008

Sus In jos

CONCURS DE PASTE - Compleu pentru copii - Pagina 11 Empty Re: CONCURS DE PASTE - Compleu pentru copii

Mesaj Scris de Karina33 Dum 25 Apr 2010, 7:24 pm

Gata? Nu mai vine nimeni pe ultima suta de metri? O sa fie al naibiului de greu de jurizat, sunt excelente toate costumasele! De departe e cel mai frumos concurs! Felicitari tuturor! Flowers
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

CONCURS DE PASTE - Compleu pentru copii - Pagina 11 Empty Re: CONCURS DE PASTE - Compleu pentru copii

Mesaj Scris de cory74 Dum 25 Apr 2010, 7:45 pm

Nicoleta, sa-ti traiasca frumusetea de bebe. Te uiti la mutrita lui bebe si uiti de toate, parca toata pacea din lume s-a adunat pe ochisorii lui... kiss
cory74
cory74
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 825
Varsta : 49
Localizare : constanta
Data de inscriere : 26/01/2010

Sus In jos

CONCURS DE PASTE - Compleu pentru copii - Pagina 11 Empty Re: CONCURS DE PASTE - Compleu pentru copii

Mesaj Scris de veniciuc nicoleta Dum 25 Apr 2010, 8:09 pm

multumesc cory,si tie sa-ti traiasca fetele...off topic
veniciuc nicoleta
veniciuc nicoleta
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 637
Varsta : 37
Localizare : navodari
Data de inscriere : 18/02/2010

Sus In jos

CONCURS DE PASTE - Compleu pentru copii - Pagina 11 Empty Re: CONCURS DE PASTE - Compleu pentru copii

Mesaj Scris de cory74 Dum 25 Apr 2010, 8:16 pm

am o fata si un baiat, care e adolescent...asa ca daca ar auzi ca l-ai facut fata... mirat , da nu-i spun rade . Nici poza la avatar cu el, nu m-a lasat sa pun.... dificila adolescenta in vremurile astea...
cory74
cory74
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 825
Varsta : 49
Localizare : constanta
Data de inscriere : 26/01/2010

Sus In jos

CONCURS DE PASTE - Compleu pentru copii - Pagina 11 Empty Re: CONCURS DE PASTE - Compleu pentru copii

Mesaj Scris de diana_roxana Dum 25 Apr 2010, 8:16 pm

Buna fetelor. Cand am vazut anuntul cu acest concurs m-am bucurat dar, neavand copii nici nu mi-a trecut prin minte sa ma inscriu si eu. Dar, in seara asta m-a prins curiozitatea sa vad ce creatii au fost expuse si sincer.... am ramas cu gura cascata. Sunt superbe si copiii sunt unul mai frumos ca celalalt. Le urez multa bafta concurentelor si sa fie mandre de ceea ce au lucrat kiss .
diana_roxana
diana_roxana
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 161
Varsta : 47
Localizare : Bistrita
Data de inscriere : 14/04/2009

Sus In jos

CONCURS DE PASTE - Compleu pentru copii - Pagina 11 Empty Re: CONCURS DE PASTE - Compleu pentru copii

Mesaj Scris de Marry Lun 26 Apr 2010, 12:56 am

Alina,Aglaia,Amnro,Zyly,Mihaela un singur cuvant am de zis: FELICITARI!!!! aplauze
Marry
Marry
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 960
Varsta : 60
Localizare : Arad
Data de inscriere : 20/01/2010

Sus In jos

CONCURS DE PASTE - Compleu pentru copii - Pagina 11 Empty Re: CONCURS DE PASTE - Compleu pentru copii

Mesaj Scris de adelina24 Lun 26 Apr 2010, 8:20 am

Astazi ii facem safteaua costumasului : a vrut sa se duca la gradinita cu el . Cand ajung de la serviciu aflu impresiile ( mamaia o duce la gradinita ) , Asa cum a spus luscha , fiecara a facut compleul pentru ceva : eu l-am facut pentru gradinita .
adelina24
adelina24
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 824
Varsta : 50
Localizare : braila
Data de inscriere : 01/03/2010

Sus In jos

CONCURS DE PASTE - Compleu pentru copii - Pagina 11 Empty Re: CONCURS DE PASTE - Compleu pentru copii

Mesaj Scris de iulia_stone Lun 26 Apr 2010, 11:14 pm

Felicitari Mihaela T!Esti foarte priceputa.....cam in toate,dar cu costumasul fetitei tale ne-ai uimit!Mi-a placut mult de tot,felicitari si......bafta multa!
iulia_stone
iulia_stone
helper
helper

Numarul mesajelor : 2
Localizare : bruxeles
Data de inscriere : 24/01/2010

Sus In jos

CONCURS DE PASTE - Compleu pentru copii - Pagina 11 Empty Re: CONCURS DE PASTE - Compleu pentru copii

Mesaj Scris de bubu mic Mar 27 Apr 2010, 10:02 am

foarte frumoase toate lucrusoarele voastre si mai ales copilasii . multa bafta la toate kiss
bubu mic
bubu mic
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 56
Varsta : 44
Localizare : de aici
Data de inscriere : 24/12/2009

Sus In jos

CONCURS DE PASTE - Compleu pentru copii - Pagina 11 Empty Re: CONCURS DE PASTE - Compleu pentru copii

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 11 din 11 Înapoi  1, 2, 3 ... 9, 10, 11

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB