Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Florile din gradina mea(2)
Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV - Pagina 9 EmptyIeri la 11:40 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV - Pagina 9 EmptyIeri la 11:36 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV - Pagina 9 EmptyIeri la 8:09 am Scris de Dorulet

» Animale de companie!!! - 5
Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV - Pagina 9 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV - Pagina 9 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV - Pagina 9 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV - Pagina 9 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV - Pagina 9 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV - Pagina 9 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Miniaturi - handmade
Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV - Pagina 9 EmptyMar 02 Apr 2024, 6:42 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV - Pagina 9 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV - Pagina 9 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV - Pagina 9 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV - Pagina 9 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV - Pagina 9 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV - Pagina 9 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV - Pagina 9 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV - Pagina 9 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV - Pagina 9 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV - Pagina 9 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV

+76
valentinadof
ancaiuliana
milexina
stoy
Anuk
almma_almma2000
firicel
adar
mira24
ana_dark84
samo99ro
adelina24
scami
MARI_H
lennny
claras
nicos
angells
cory74
adelykitt
vasilica
Serban Valentina
silvisor
aba
valih
solmizel
tzushky
rosita
iuli.b
melus
Giobsy
Pika
Uca
MarianaSoare
lucky
ramona75
Marry
CCristinaC
canadianca50
cosmi
Dodo-pui
Noemi
carmenush
AlinaJ.Bijoux
mihaelavama
Ana Maria
margot
irish05
bursuk
danadea
violetas
aisha
Daniela_Gina
diada
ribana
rucsy
Admina
Medi
emi
angel1208
ligia27
kitty_1973
Onna
bubu85
marlen372001
cretu_veronica22
DANIELA.I
Eva
dorinamisov
dicioanacris
dienutzababy
teisoara
anda81
Dionisia
ioana soare
MihaelaT
80 participanți

Pagina 9 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV - Pagina 9 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV

Mesaj Scris de aba Mar 05 Oct 2010, 5:56 pm

Nu cred ca vorbesti de ale mele. Eu am pus o singura poza. pupi Cred ca e vorba despre ale lui nicos.
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV - Pagina 9 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV

Mesaj Scris de Marry Mar 05 Oct 2010, 11:52 pm

Aba imi place jerseul tau sa-l porti cu placere, ma bucur ca ti- a reusit modelul pupi
Marry
Marry
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 960
Varsta : 61
Localizare : Arad
Data de inscriere : 20/01/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV - Pagina 9 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV

Mesaj Scris de cory74 Mier 06 Oct 2010, 8:21 am

Aba, si mie imi place bluzita ta, desi poza nu e grozava se poate aprecia calitatea... Cred ca mi-ar place si mie wink , dar nu stiu sa fac modelul Sad
cory74
cory74
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 825
Varsta : 49
Localizare : constanta
Data de inscriere : 26/01/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV - Pagina 9 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV

Mesaj Scris de aba Mier 06 Oct 2010, 10:32 pm

Multumesc fetelor. Poza nu e grozava??? mirat E groaznica!!! Dar e asa de intunecat afara, de vreo 2 saptamani ploua in continuu. pupi
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV - Pagina 9 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV

Mesaj Scris de violetas Vin 08 Oct 2010, 10:53 am

scami a scris:Bolerou-rile sunt superbe! Dragă Violetas, te implor sa ma ajuti si pe mine sa-l fac pe cel vernil. Insa vorba cuiva: eu sunt ca maimuta. stiu doar sa execut. Nu am deloc imaginatie sa il tricotez dupa imagini.
Merci
Scami, te ajut, dar despre care e vorba?
violetas
violetas
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 825
Varsta : 55
Localizare : Piatra Neamt
Data de inscriere : 05/02/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV - Pagina 9 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV

Mesaj Scris de scami Vin 08 Oct 2010, 2:24 pm

Draga Violetas! Iti multumesc mult de tot! E vorba despre cel verde inchis, (vernil).
Daca nu e prea mult, as vrea cu nr de ochiuri, model, cand sa cresc sau sa scad, cam tot, pentru ca nu sunt foarte priceputa in ale tricotatului, dar sunt o foarte buna executanta dupa instructiuni.
Merci
scami
scami
helper
helper

Numarul mesajelor : 68
Localizare : Brasov
Data de inscriere : 23/02/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV - Pagina 9 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV

Mesaj Scris de violetas Sam 09 Oct 2010, 11:14 am

Scami, ti-am trimis pm.
violetas
violetas
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 825
Varsta : 55
Localizare : Piatra Neamt
Data de inscriere : 05/02/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV - Pagina 9 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV

Mesaj Scris de samo99ro Sam 09 Oct 2010, 11:52 am

aba a scris:Poza a iesit de toata coma, dar prind eu si o zi cu soare sa iasa poza mai luminoasa. Aici ploua de vreo saptamana, e atat de urata vremea, parca-i noapte toata ziua. Dar nu mai am rabdare si tot o postez. Nu s-a stricat firul cand am calcat-o doar s-a lungit putin.
Ai vazut ca ti-a iesit? Te-ai speriat degeaba. Felicitari! Imi place foarte mult. S-o porti sanatoasa.
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV - Pagina 9 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV

Mesaj Scris de aba Sam 09 Oct 2010, 1:10 pm

Multumesc samo. Ma speriasem putin, ma gandeam c-o lucrez, o cos( ceea ce mi-e foarte plictisitor) si o stric. pupi
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV - Pagina 9 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV

Mesaj Scris de ana_dark84 Sam 09 Oct 2010, 4:05 pm

mi-ar trebui un model de fusta tricotata. are cineva poze, link-uri, explicatii? va multumesc.
ana_dark84
ana_dark84
helper
helper

Numarul mesajelor : 32
Localizare : craiova
Data de inscriere : 24/02/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV - Pagina 9 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV

Mesaj Scris de samo99ro Dum 10 Oct 2010, 7:53 pm

ana_dark84 a scris:mi-ar trebui un model de fusta tricotata. are cineva poze, link-uri, explicatii? va multumesc.
Mi-am adus aminte ca cineva cauta fuste, dar am uitat cine si unde, asa ca am pus link la resurse. Ti-l dau si aici: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV - Pagina 9 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV

Mesaj Scris de ana_dark84 Lun 11 Oct 2010, 3:29 pm

samo99ro a scris:
ana_dark84 a scris:mi-ar trebui un model de fusta tricotata. are cineva poze, link-uri, explicatii? va multumesc.
Mi-am adus aminte ca cineva cauta fuste, dar am uitat cine si unde, asa ca am pus link la resurse. Ti-l dau si aici: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

multumesc mult!
ana_dark84
ana_dark84
helper
helper

Numarul mesajelor : 32
Localizare : craiova
Data de inscriere : 24/02/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV - Pagina 9 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV

Mesaj Scris de mira24 Mar 12 Oct 2010, 2:21 pm

Imi pare rau ca nu am nicio fotografie cu fustele mele vintage!
Insa pot sa explic, daca cineva doreste. Cel mai bine imbraca fusta pe bie. Este eleganta, vine bine si celor slabe, dar si celor mai plinute si este f. usor de facut.
Se lucreaza pe lungimea fustei si la fiecare inceput de rand se creste un ochi ( dupa primul ochi nelucrat ), iar la sfarsitul randului se scade un ochi, inaintea ultimului ochi. Se lucreaza cat este nevoie, in functie de dimensiunile fiecareia. Se incheie in punct ascuns, iar la tiv se poate face o dantela sau doar picouri cu croseta.
O alta varianta este fusta cu randuri scurte, care se lucreaza tot pe lungime.
mira24
mira24
helper
helper

Numarul mesajelor : 16
Localizare : MM
Data de inscriere : 12/01/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV - Pagina 9 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV

Mesaj Scris de irish05 Mar 12 Oct 2010, 6:00 pm

si nu iese un paralelogram? scuza-ma, dar nu-mi dau seama cum vine. daca cresti intr-o parte si in alta scazi, nu iese un paralelogram?
poti sa faci o schema ceva?



irish05
irish05
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 622
Localizare : around the world
Data de inscriere : 29/11/2008

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV - Pagina 9 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV

Mesaj Scris de adelykitt Mar 12 Oct 2010, 7:54 pm

si pe mine m-ar interesa o astfel de fusta, mai ales daca este facuta sa nu aiba "gaurele" dar as vrea niste explicatii mai clare, sunt novice intr-ale crosetatului/tricotatului si mesteritului in general!
Am triciotat si eu o vesta, dupa ce ii pun buzunarase o postez, as vrea si o fusta ca sa o asortez la vesta, cine are o idee? lucru idee
adelykitt
adelykitt
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 56
Localizare : Deva
Data de inscriere : 10/06/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV - Pagina 9 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV

Mesaj Scris de mira24 Mar 12 Oct 2010, 8:44 pm

Ba da, iese un paralelogram, dar se cos cele doua laturi oblice impreuna. Are doar aceasta cusatura care va veni in spate, oblica, de aceea se face in punct ascuns. Nu se vede deloc unde este cusuta. cade f. bine.

Luati o foaie de fartie si desenati pe ea un paralelogram. Decupati si apoi uniti laturile oblice. Veti obtine un tub! Smile Asta-i fusta! Sus se pune elasdic lat, ca la toate fustele tricotate.
mira24
mira24
helper
helper

Numarul mesajelor : 16
Localizare : MM
Data de inscriere : 12/01/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV - Pagina 9 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV

Mesaj Scris de canadianca50 Mar 12 Oct 2010, 9:05 pm

FUSTA FARA GAURI pui pe ace cit iti trebuie in talie si faci un elastic unu fata unu dos apoi imparti lucrul in 6 adica pui semn pentru 4 pense doua spate doua fata si mai ai cusaturile de pe laterale .Pe o lungime de 15 cm in aceste 6 puncte inmultesti tot la al doilea rind un ochi de o parte si alta a semnului, apoi nu mai ai treaba cu inmultirile si faci cit de lung vrei .La tiv poti face apoi cu croseta un rind de model O captusesti si in spatelele esticului din talie cosi cu mina un elestic lat .Elastic zic eu la bentita unu fata unu dos din talie Se lucreaza circular si nu ai nici o cusatura.
canadianca50
canadianca50
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1841
Localizare : acolo si aici
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV - Pagina 9 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV

Mesaj Scris de irish05 Mar 12 Oct 2010, 9:42 pm

canadianca50 a scris:FUSTA FARA GAURI pui pe ace cit iti trebuie in talie si faci un elastic unu fata unu dos apoi imparti lucrul in 6 adica pui semn pentru 4 pense doua spate doua fata si mai ai cusaturile de pe laterale .Pe o lungime de 15 cm in aceste 6 puncte inmultesti tot la al doilea rind un ochi de o parte si alta a semnului, apoi nu mai ai treaba cu inmultirile si faci cit de lung vrei .La tiv poti face apoi cu croseta un rind de model O captusesti si in spatelele esticului din talie cosi cu mina un elestic lat .Elastic zic eu la bentita unu fata unu dos din talie Se lucreaza circular si nu ai nici o cusatura.

ok , si tu ce model recomanzi? ce s-ar preta mai bine?

irish05
irish05
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 622
Localizare : around the world
Data de inscriere : 29/11/2008

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV - Pagina 9 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV

Mesaj Scris de canadianca50 Mar 12 Oct 2010, 9:54 pm

Eu pe bie nu am lucrat decit fulare , sa iasa dungile pe diagonala La fusta pe diagonala eu as face in dungi ca atunci nu s-ar vedea asa tare imbinarea Fusta de sus si inmultit in 6 puncte iese ca o fusta de stofa un pic trapez .Cine are fetite cei 15 cm ii reduce la jumatate pentru a iesi mai larga ca fetitele au mai putin la pense .De iarna dintr-un fir mai grosut sau unul subtire pus in doua se pot face niste costumase la moda.Se poate face intr-o singura culoare sau la bordura sa faci dungi din culori in degrade mai inchise sau mai deschise decit restul fustei Aceleasi dungi le poti pune si la bluza ., la mineci sau la piept si spate ca o platca
canadianca50
canadianca50
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1841
Localizare : acolo si aici
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV - Pagina 9 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV

Mesaj Scris de adelykitt Mar 12 Oct 2010, 10:21 pm

canadianca50 a scris:FUSTA FARA GAURI pui pe ace cit iti trebuie in talie si faci un elastic unu fata unu dos apoi imparti lucrul in 6 adica pui semn pentru 4 pense doua spate doua fata si mai ai cusaturile de pe laterale .Pe o lungime de 15 cm in aceste 6 puncte inmultesti tot la al doilea rind un ochi de o parte si alta a semnului, apoi nu mai ai treaba cu inmultirile si faci cit de lung vrei .La tiv poti face apoi cu croseta un rind de model O captusesti si in spatelele esticului din talie cosi cu mina un elestic lat .Elastic zic eu la bentita unu fata unu dos din talie Se lucreaza circular si nu ai nici o cusatura.


Foarte utile indicatiile, de-abia astept sa ma apuc, cu timpul liber stau mai prost, dar ma voi stradui!
Multumesc!
adelykitt
adelykitt
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 56
Localizare : Deva
Data de inscriere : 10/06/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV - Pagina 9 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV

Mesaj Scris de mira24 Mier 13 Oct 2010, 12:54 pm

Cusatura fustei pe bie se face in felul urmator:
1. Nu se incheie lucrul
2.Se desface cu rabdare primul rand ( ca atunci cand vrem sa lungim un tricot)
3.Pentru a nu pierde ochiurile desfacute se pun pe o andrea
4. Se procedeaza ca in imagine:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Uploaded with ImageShack.us
Practic este o cusatura invizibila.
mira24
mira24
helper
helper

Numarul mesajelor : 16
Localizare : MM
Data de inscriere : 12/01/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV - Pagina 9 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV

Mesaj Scris de adar Joi 14 Oct 2010, 2:36 pm

Am terminat si eu o bluza de vara Smile , ca cica asa e normal, vara sanie si iarna car ... Smile)
Mie imi place foarte mult, sper ca si voua ...
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Iar in lucru am ceva nemaipomenit de frumos, dar ... mai dureaza putin ...
adar
adar
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 277
Varsta : 45
Localizare : Sibiu
Data de inscriere : 29/11/2008

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV - Pagina 9 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV

Mesaj Scris de silvisor Joi 14 Oct 2010, 2:57 pm

Foarte frumoasa, s-o porti sanatoasa! Te astepatam cu "nemaipomenitul"!! wink
silvisor
silvisor
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 177
Localizare : iasi
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV - Pagina 9 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV

Mesaj Scris de mira24 Joi 14 Oct 2010, 3:39 pm

S-o porti sanatoasa! Iti vine f. bine. Este fir de bumbac?
mira24
mira24
helper
helper

Numarul mesajelor : 16
Localizare : MM
Data de inscriere : 12/01/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV - Pagina 9 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV

Mesaj Scris de teisoara Joi 14 Oct 2010, 3:51 pm

Foarte frumoasa,s-oporti sanatoasa Merci
teisoara
teisoara
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 944
Varsta : 52
Localizare : galati
Data de inscriere : 22/07/2009

http://2mainipricepute.blogspot.com/

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV - Pagina 9 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate(vesta, bolero, jerse,...) IV

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 9 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB