Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
CONCURS DE TRICOTAT, DE PRIMAVARA - Pagina 9 EmptyAstazi la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
CONCURS DE TRICOTAT, DE PRIMAVARA - Pagina 9 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
CONCURS DE TRICOTAT, DE PRIMAVARA - Pagina 9 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
CONCURS DE TRICOTAT, DE PRIMAVARA - Pagina 9 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
CONCURS DE TRICOTAT, DE PRIMAVARA - Pagina 9 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
CONCURS DE TRICOTAT, DE PRIMAVARA - Pagina 9 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
CONCURS DE TRICOTAT, DE PRIMAVARA - Pagina 9 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
CONCURS DE TRICOTAT, DE PRIMAVARA - Pagina 9 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
CONCURS DE TRICOTAT, DE PRIMAVARA - Pagina 9 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
CONCURS DE TRICOTAT, DE PRIMAVARA - Pagina 9 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
CONCURS DE TRICOTAT, DE PRIMAVARA - Pagina 9 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
CONCURS DE TRICOTAT, DE PRIMAVARA - Pagina 9 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
CONCURS DE TRICOTAT, DE PRIMAVARA - Pagina 9 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
CONCURS DE TRICOTAT, DE PRIMAVARA - Pagina 9 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
CONCURS DE TRICOTAT, DE PRIMAVARA - Pagina 9 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
CONCURS DE TRICOTAT, DE PRIMAVARA - Pagina 9 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
CONCURS DE TRICOTAT, DE PRIMAVARA - Pagina 9 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
CONCURS DE TRICOTAT, DE PRIMAVARA - Pagina 9 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
CONCURS DE TRICOTAT, DE PRIMAVARA - Pagina 9 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
CONCURS DE TRICOTAT, DE PRIMAVARA - Pagina 9 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


CONCURS DE TRICOTAT, DE PRIMAVARA

+76
bubu mic
Giobsy
SilviaDumitrescu
cris69
reya
mihamiha
Donattela
cosmi
ILYANA
danadea
madalina78
ralum
diada
Love
DANIELA.I
Anuta Stanciu
ancush
T_mihaela
Ramonica
stoy
Ana Maria
Noemi
MagdaMarin
MihaelaTM
Serban Valentina
Raresuca
emi
irish05
24elena
cata13lina
Marry
dina_dorina
corilex
teisoara
Medi
lennny
antonina
kitty_1973
jeni carmen
micheline
hope
Greteledelweiss
dicioanacris
LYNDA
simonag
mihatm80
adar
skygirl
snoopy
MihaelaT
mnarcisa
scami
dorinamisov
GIO Studio
europolis
andapo
julix_2007
nicol
bubu85
ady_kat
LDM
ribana
adelina24
mickyta
AlinaJ.Bijoux
ELENA76
leonutza69
Clio_Ela
andacoman
rucsy
Dodo-pui
claras
ioana soare
geany
marlen372001
Admina
80 participanți

Pagina 9 din 14 Înapoi  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 14  Urmatorul

In jos

CONCURS DE TRICOTAT, DE PRIMAVARA - Pagina 9 Empty Re: CONCURS DE TRICOTAT, DE PRIMAVARA

Mesaj Scris de ribana Joi 18 Mar 2010, 4:56 pm

Cum zicea Marlene, fiecare lucru ne reprezinta. Asa ca motivele pentru care am ales acest fir buclat este ca sunt mai friguroasa si comoda (si de ce sa nu recunosc ca firul asta il aveam in casa, de aceea nu stiu tipul).
Andrele sunt nr. 5 sau 6 (cum sa aflu marimea lor?)
Modelul? .... n-am gasit altul ajurat care sa arate la fel si pe fata si pe dos.
Montarea ochiurilor este aici:



Materialul folosit:
CONCURS DE TRICOTAT, DE PRIMAVARA - Pagina 9 32488577.th

din timpul lucrului (oricum nu se poate vedea prea mult):
CONCURS DE TRICOTAT, DE PRIMAVARA - Pagina 9 89468111.th

ce a iesit:
CONCURS DE TRICOTAT, DE PRIMAVARA - Pagina 9 85292812.th
CONCURS DE TRICOTAT, DE PRIMAVARA - Pagina 9 90362326.th
CONCURS DE TRICOTAT, DE PRIMAVARA - Pagina 9 Lateralub.th
CONCURS DE TRICOTAT, DE PRIMAVARA - Pagina 9 31828342.th
ribana
ribana
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 192
Varsta : 74
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 28/01/2010

Sus In jos

CONCURS DE TRICOTAT, DE PRIMAVARA - Pagina 9 Empty Re: CONCURS DE TRICOTAT, DE PRIMAVARA

Mesaj Scris de mnarcisa Joi 18 Mar 2010, 6:01 pm

Ribana felicitarii!!! este super.
mnarcisa
mnarcisa
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2121
Varsta : 41
Localizare : eu cu ai mei
Data de inscriere : 21/01/2010

Sus In jos

CONCURS DE TRICOTAT, DE PRIMAVARA - Pagina 9 Empty Re: CONCURS DE TRICOTAT, DE PRIMAVARA

Mesaj Scris de ralum Joi 18 Mar 2010, 7:22 pm

Felicitari, fetelor, sunt deosebite salurile voastre.

Ribana, n-o sa-ti vina sa crezi, dar si eu am vrut sa particip la concurs cu un sal asemanator. Aveam si eu prin casa un fir buclat, doar ca e bleumarin si cautand un model de sal am gasit unul pe garnstudio in genul acesta, circular si rasucit, doar modelul era diferit, nu era ajurat (era alt tip de fir). Dar nu am reusit so montez ochiurile, acolo era o alta metoda cu ace auxiliare si nu am inteles, oricum nu ma incadram in timp si nici nu port sal, asa ca nu am fost motivata... Dar voiam sa-ti spun ce interesant sa ne gandim amandoua la acelasi model si acelasi fir Smile

Spor la impletit celor care mai au de lucru si asteptam cu nerabdare pozele! kiss
ralum
ralum
helper
helper

Numarul mesajelor : 20
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 27/02/2009

Sus In jos

CONCURS DE TRICOTAT, DE PRIMAVARA - Pagina 9 Empty Re: CONCURS DE TRICOTAT, DE PRIMAVARA

Mesaj Scris de marlen372001 Joi 18 Mar 2010, 7:45 pm

draga ribana,

mie mi se pare ca e o combinatie foarte reusita fir- model.

succes !

marlen
marlen372001
marlen372001
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 750
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

Sus In jos

CONCURS DE TRICOTAT, DE PRIMAVARA - Pagina 9 Empty Re: CONCURS DE TRICOTAT, DE PRIMAVARA

Mesaj Scris de ribana Joi 18 Mar 2010, 9:21 pm

Ma bucur ca v-a placut!

Multumesc de aprecieri, Marlene!

Ralum, de ce sa nu-mi vina sa cred. (Doar nu sunt unicat.) Eu am gasit tipul asta de lucru dupa ce am intrat pe acest forum. Cum tu esti inscrisa de 1 an, ai avut timp sa cunosti diverse moduri de lucru. Pentru mine a fost o provocare pentru ca n-am gasit nici scheme si cu limba engleza stau rau, incat n-am inteles nimic din ce spune in video. Si am mers pe un teren necunoscut.
pupi
ribana
ribana
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 192
Varsta : 74
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 28/01/2010

Sus In jos

CONCURS DE TRICOTAT, DE PRIMAVARA - Pagina 9 Empty Re: CONCURS DE TRICOTAT, DE PRIMAVARA

Mesaj Scris de dicioanacris Joi 18 Mar 2010, 9:23 pm

ribana, este superb flower .
maine sper sa va arat si eu ce mi-am facut wink
dicioanacris
dicioanacris
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 108
Varsta : 47
Localizare : cluj-napoca
Data de inscriere : 10/01/2010

Sus In jos

CONCURS DE TRICOTAT, DE PRIMAVARA - Pagina 9 Empty Re: CONCURS DE TRICOTAT, DE PRIMAVARA

Mesaj Scris de mnarcisa Joi 18 Mar 2010, 9:52 pm

Eu am nu am mai avut timp sa lucrez deloc. Pitica a racit si face temperatura. Acum vom vedea cum decurg lucrurile si sper sa termin la timp.
mnarcisa
mnarcisa
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2121
Varsta : 41
Localizare : eu cu ai mei
Data de inscriere : 21/01/2010

Sus In jos

CONCURS DE TRICOTAT, DE PRIMAVARA - Pagina 9 Empty Re: CONCURS DE TRICOTAT, DE PRIMAVARA

Mesaj Scris de bubu85 Joi 18 Mar 2010, 9:59 pm

ribana felicitari, foarte frumos salul

sa-l porti cu placere
bubu85
bubu85
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 663
Varsta : 38
Localizare : la mine acasa
Data de inscriere : 05/08/2009

Sus In jos

CONCURS DE TRICOTAT, DE PRIMAVARA - Pagina 9 Empty Re: CONCURS DE TRICOTAT, DE PRIMAVARA

Mesaj Scris de leonutza69 Joi 18 Mar 2010, 10:34 pm

e cu adevarat deosebit modelul, imi place mult,felicitari ribana
leonutza69
leonutza69
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 644
Varsta : 54
Localizare : fizic-Italia,suflet -Fagaras!
Data de inscriere : 12/01/2010

Sus In jos

CONCURS DE TRICOTAT, DE PRIMAVARA - Pagina 9 Empty Re: CONCURS DE TRICOTAT, DE PRIMAVARA

Mesaj Scris de ribana Joi 18 Mar 2010, 10:38 pm

Mnarcisa, sanatate fiicei tale. Sa se insanatoseasca cat mai repede. Copii sunt imprevizibili: aleaga, transpira, beau apa rece si gata raceala. Sa dea Domnul sa nu fie probleme. CONCURS DE TRICOTAT, DE PRIMAVARA - Pagina 9 4246


Multumesc fetelor!
ribana
ribana
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 192
Varsta : 74
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 28/01/2010

Sus In jos

CONCURS DE TRICOTAT, DE PRIMAVARA - Pagina 9 Empty Re: CONCURS DE TRICOTAT, DE PRIMAVARA

Mesaj Scris de MihaelaT Joi 18 Mar 2010, 11:01 pm

Ribana, e foarte, foarte frumos si interesant, e altfel Smile . Felicitari!
Love, abia astept sa-l vad ca am tot vazut ce frumos lucrezi. wink
Spor la lucru si astept cu nerabdare sa vad toate creatiile.

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

CONCURS DE TRICOTAT, DE PRIMAVARA - Pagina 9 Empty Re: CONCURS DE TRICOTAT, DE PRIMAVARA

Mesaj Scris de Dodo-pui Vin 19 Mar 2010, 6:59 am

Felicitari Marlen flower ;felicitari ribana flower

super creeatiile voastre
Dodo-pui
Dodo-pui
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 965
Varsta : 51
Localizare : Navodari
Data de inscriere : 25/11/2009

http://sperantamoareultima.wordpress.com/

Sus In jos

CONCURS DE TRICOTAT, DE PRIMAVARA - Pagina 9 Empty Re: CONCURS DE TRICOTAT, DE PRIMAVARA

Mesaj Scris de ady_kat Vin 19 Mar 2010, 7:15 am

va doresc sa aveti succes!
din motive care nu tin de mine ..am avut o sat ff incarcata..si nu am putut lucra..
(am avut un deces in fam)
am crezut ca voi termina sapt asta lucrul pt ca nu mai am mai mult de cateva ore de lucrat..dar n-a fost sa fie..
iar de maine voi lipsi de pe aici mai mult de o luna jumatate..
sa aveti sarbatori fericite! si sa va purtati creatiile cu mandrie!
va pup! si voi reveni la sfarsitul lui aprilie
ady_kat
ady_kat
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 235
Localizare : in Dobrogea
Data de inscriere : 23/01/2010

Sus In jos

CONCURS DE TRICOTAT, DE PRIMAVARA - Pagina 9 Empty Re: CONCURS DE TRICOTAT, DE PRIMAVARA

Mesaj Scris de LYNDA Vin 19 Mar 2010, 8:05 am

ady_kat condoleante hug

Ribana e super super frumos salul tau pupi imi place la nebunie kiss
Te rog sa imi dai si mie schema pentru ca vreau sa fac si eu unul (dupa concurs)

Felicitari kiss

Hai fetele ca trag si eu tare sa il postez sambata , tinetimi pumnii CONCURS DE TRICOTAT, DE PRIMAVARA - Pagina 9 4246
kiss
LYNDA
LYNDA
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1096
Varsta : 39
Localizare : ACASA
Data de inscriere : 15/10/2009

Sus In jos

CONCURS DE TRICOTAT, DE PRIMAVARA - Pagina 9 Empty Re: CONCURS DE TRICOTAT, DE PRIMAVARA

Mesaj Scris de scami Vin 19 Mar 2010, 8:08 am

Frumos salul Ribana! Foarte original!
Din pacate nici eu nu cred ca reusesc sa termin la timp. Oricum urez mult succes concurentelor! bucurie
scami
scami
helper
helper

Numarul mesajelor : 68
Localizare : Brasov
Data de inscriere : 23/02/2010

Sus In jos

CONCURS DE TRICOTAT, DE PRIMAVARA - Pagina 9 Empty Re: CONCURS DE TRICOTAT, DE PRIMAVARA

Mesaj Scris de ribana Vin 19 Mar 2010, 9:52 am

Condoleante, Ady.
Sa ai timp frumos unde te duci si sa vii sanatoasa si cu noutati.hug

Multumesc, fetelor, pentru felicitari. Merci
Ma gandeam ca sunt deplasata cu salul meu si constat ca v-a placut si nu am motive sa fiu negativista.

Lynda, sigur ca-ti dau schema de lucru. Dar nu stiu daca aici sau in alt topic (sau pe privat).

(Pe mine m-a stimulat si Love cu markeri pe care mi i-a trimis. Multumesc Love!Merci)
ribana
ribana
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 192
Varsta : 74
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 28/01/2010

Sus In jos

CONCURS DE TRICOTAT, DE PRIMAVARA - Pagina 9 Empty Re: CONCURS DE TRICOTAT, DE PRIMAVARA

Mesaj Scris de ioana soare Vin 19 Mar 2010, 9:55 am

Ribana e super salul tau! Foarte interesanta forma rasucita, iar modelul e foarte frumos! Felicitari si sa-l porti cu placere!
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

CONCURS DE TRICOTAT, DE PRIMAVARA - Pagina 9 Empty Re: CONCURS DE TRICOTAT, DE PRIMAVARA

Mesaj Scris de stoy Vin 19 Mar 2010, 10:10 am

Si mie imi place mult creatia ta Ribana - este practic si mai usor de realizat.Cat priveste salul lui Marlen este superb dar eu una m-as plictisi sa lucrez atat de mult la ceva, oricum felicitari. Deci din punctul meu de vedere ( eu nefiint o perfectionista si nici o profesionista in materie)pe mine m-a inspirat mai mult Ribana.
stoy
stoy
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1277
Varsta : 48
Localizare : Focsani
Data de inscriere : 31/10/2009

Sus In jos

CONCURS DE TRICOTAT, DE PRIMAVARA - Pagina 9 Empty Re: CONCURS DE TRICOTAT, DE PRIMAVARA

Mesaj Scris de Admina Vin 19 Mar 2010, 10:14 am

Ady, condoleante. Si odihna placuta, unde pleci.
Ribana, bravo pentru sal si pentru ca l-ai postat. Si mie imi place mult modelul; demonstreaza ca nu doar salurile clasice (in triunghi, eventual) pot acoperii umerii. wink
Scami, nu abandona. Au muncit multe dintre concurente si noptile, la croitorie, nu va lasati batute asa usor. Este un plus de adrenalina, sa lucrezi contra cronometru. hug
Love, eu vreau sa postezi salul tau. Esti foarte talentata, imi pare tare rau ca nu ai timp sa postezi din creatiile tale; dar din ce-am vazut, mi-a placut tot. love

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!
Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

CONCURS DE TRICOTAT, DE PRIMAVARA - Pagina 9 Empty Re: CONCURS DE TRICOTAT, DE PRIMAVARA

Mesaj Scris de ribana Vin 19 Mar 2010, 10:15 am

Ioana, voi purtati toata "vina" in alegerea acestui sal. Voi m-ati trimis pe youtube ca sa vad tricotata banda Moebius si de aici pana la a-l incerca si eu n-a fost decat un pas. Imi lipsea stimulentul si uite ca a venit concursul si am avut un motiv in plus sa-l lucrez. (Altfel... as fi tergiversat.)
De aceea va multumesc voua ca mi-ati dat acest acest prilej si impuls sa-l incerc.

Multumesc de felicitari. kiss
ribana
ribana
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 192
Varsta : 74
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 28/01/2010

Sus In jos

CONCURS DE TRICOTAT, DE PRIMAVARA - Pagina 9 Empty Re: CONCURS DE TRICOTAT, DE PRIMAVARA

Mesaj Scris de dicioanacris Vin 19 Mar 2010, 11:42 am

ady_kat, condoleante.
culc copilul si apar si eu cu pozele Smile .

**********************************

mai intai de toate va multumesc pentru acest concurs, datorita concursului am terminat si eu un obiect vestimentar pentru mine, lucru care nu l-am mai facut de cel putin 10 ani.
eu sunt tare mandra de creatia mea, este un obiect vestimentar simplu, simpul e din cel putin 2 motive: -simplu pentru ca eu am facut in adolescenta doar cateva bluze, fulare, caciuli pentru mine si foarte, foarte multi ciorapi tricotati pentru familie si nu numai....( de aici reiese ca mi-ar trebui inca mult timp sa pot realiza un obiect vestimentar ca cel facut de marlen)
- simplu pentru ca mie imi plac lucrurile simple wink

firul pe care l-am ales pentru acest obiect este in compozitie de 51% lana si 49% acril, ace am folosit nr.6. Culoarea firului (chiar si nuanta) este culoarea mea preferata!
Obiectul facut de mine nu este un sal, dar este un obiect pe care eu il voi purta cu siguranta in aceasta primavara bee .
nu s-a mentionat daca avem voie sa adaugam accesorii, eu am pus o floare primita-n dar de la o matusica.

va rog sa scuzati "manechinul" dama.
CONCURS DE TRICOTAT, DE PRIMAVARA - Pagina 9 P1090060
CONCURS DE TRICOTAT, DE PRIMAVARA - Pagina 9 P1090384
CONCURS DE TRICOTAT, DE PRIMAVARA - Pagina 9 P1090394
CONCURS DE TRICOTAT, DE PRIMAVARA - Pagina 9 P1090392
CONCURS DE TRICOTAT, DE PRIMAVARA - Pagina 9 P1090390-1-1
CONCURS DE TRICOTAT, DE PRIMAVARA - Pagina 9 P1090389-1
CONCURS DE TRICOTAT, DE PRIMAVARA - Pagina 9 P1090393

Bafta tuturor participantelor la acest concurs! kiss




mii de scuze, am uitat sa ma uit daca mai postase cineva intre timp zid


**********************************

Te rog sa citesti punctul 6 din Regulament!


Ultima editare efectuata de catre MihaelaT in Vin 19 Mar 2010, 3:41 pm, editata de 1 ori (Motiv : fuzionare postari)
dicioanacris
dicioanacris
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 108
Varsta : 47
Localizare : cluj-napoca
Data de inscriere : 10/01/2010

Sus In jos

CONCURS DE TRICOTAT, DE PRIMAVARA - Pagina 9 Empty Re: CONCURS DE TRICOTAT, DE PRIMAVARA

Mesaj Scris de ribana Vin 19 Mar 2010, 12:49 pm

dicioanacris este foarte frumos ce ai facut. love Felicitari!
Imi place tot: si culoare si model de lucru si cum arata. Si floarea ii da un aspect deosebit.
Am sa te rog sa-mi dai si mie modelul atunci cand ai timp. (Daca tu zici ca mai e si simplu.) pupi
ribana
ribana
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 192
Varsta : 74
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 28/01/2010

Sus In jos

CONCURS DE TRICOTAT, DE PRIMAVARA - Pagina 9 Empty Re: CONCURS DE TRICOTAT, DE PRIMAVARA

Mesaj Scris de mnarcisa Vin 19 Mar 2010, 1:28 pm

dicioanacris este foarte frumos. Felicitari!!!
Culoare este super. Si eu sunt fam vere wink
Sa il porti cu placere.

Pitica mea incepe sa se simta mai bine si sper sa ma lase sa lucrez. Chiar daca nu voi termina in timp util am si eu un sal facut de mine pentru mine
mnarcisa
mnarcisa
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2121
Varsta : 41
Localizare : eu cu ai mei
Data de inscriere : 21/01/2010

Sus In jos

CONCURS DE TRICOTAT, DE PRIMAVARA - Pagina 9 Empty Re: CONCURS DE TRICOTAT, DE PRIMAVARA

Mesaj Scris de madalina78 Vin 19 Mar 2010, 1:31 pm

dicioanacris Felicitari.Foarte frumos lucrat.Doresc si eu sa imi fac asa ceva.Am fir de bumbac, si vreau sa imi spui cum l-ai facut, ca nu stiu modelul asta.
madalina78
madalina78
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 64
Varsta : 45
Localizare : Sibiu
Data de inscriere : 25/01/2010

Sus In jos

CONCURS DE TRICOTAT, DE PRIMAVARA - Pagina 9 Empty Re: CONCURS DE TRICOTAT, DE PRIMAVARA

Mesaj Scris de dicioanacris Vin 19 Mar 2010, 1:46 pm

madalina78, multumesc Smile . Modelul este usor, cred ca-i bob dublu de orez.....se lucreaza un ochi pe fata unul pe dos tricot doua randuri si dupa aceea schimbi unde ai facut dos faci fata, deci tot cand esti pe fata lucrului schimbi.........sper sa intelegi(nu prea stiu sa explic), daca nu intrebi si-ti mai zic. Se lucreaza doua dreptunghiuri de 40*60cm(eu atat am facut), dupa care le cosi impreuna, latura mica a unuia pe latura mare a celuilalt si invers, diferentele acelea de 20cm raman pentru cap. Dupa cum ai vazut si in poze eu sunt miniona, am 1,57cm si am 50kg, daca tu esti cum mult mai mare atunci poti modifica putin dimensiunile.



multumesc, fetelor Merci. Nu vazusem decat mesajul madalinei. Am emotii, parca as prezenta ceva live


Ultima editare efectuata de catre dicioanacris in Vin 19 Mar 2010, 9:25 pm, editata de 1 ori
dicioanacris
dicioanacris
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 108
Varsta : 47
Localizare : cluj-napoca
Data de inscriere : 10/01/2010

Sus In jos

CONCURS DE TRICOTAT, DE PRIMAVARA - Pagina 9 Empty Re: CONCURS DE TRICOTAT, DE PRIMAVARA

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 9 din 14 Înapoi  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 14  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB