Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 9 EmptyAstazi la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 9 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 9 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 9 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 9 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 9 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 9 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 9 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 9 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 9 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 9 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 9 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 9 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 9 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 9 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 9 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 9 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 9 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 9 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 9 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II

+45
diada
pufoi
alessia2007
mykya
ivanoiuadela9
canadianca50
violetas
SilviaDumitrescu
ramona75
cretu_veronica22
anda81
Serban Valentina
ligia27
dicioanacris
irish05
cata13lina
flore
denygina
ancush
Karina33
MihaelaT
ribana
lennny
danadea
Donattela
anamariatriculici
rucsy
mihatm80
24elena
scami
ady_kat
alimami
emi
tzepoasa
europolis
racolta melania
Medi
madalina78
dorutza
claras
corilex
Raresuca
bubu85
marlen372001
ioana soare
49 participanți

Pagina 9 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 9 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II

Mesaj Scris de cata13lina Mar 23 Mar 2010, 8:18 pm

Buna seara ! N-am inteles eu bine, sau chiar sunteti asa de harnicute incat v-ati si apucat de jacheta? Am ratat startul se pare ! Imi pare rau , ma gandeam ca asteptam pana dupa Paste , dar asta e! Am rabdare si astept urmatorul proiect ! S-a terminat concursul cu salurile? Cine a castigat ?
avatar
cata13lina
helper
helper

Numarul mesajelor : 95
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 02/11/2009

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 9 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II

Mesaj Scris de ribana Mar 23 Mar 2010, 8:24 pm

Catalina, nu s-a inceput niciun fel de proiect nou. N-ai ratat nimic. Pregateste-te sa iei startul cat de curand.
ribana
ribana
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 192
Varsta : 74
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 28/01/2010

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 9 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II

Mesaj Scris de marlen372001 Mar 23 Mar 2010, 9:05 pm

dragele mele nerabdatoare,

sper sa punem idei in wekend.


corilex, nu mi-ai raspuns daca vrei ajutor.

marlen
marlen372001
marlen372001
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 750
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 9 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II

Mesaj Scris de rucsy Mar 23 Mar 2010, 10:21 pm

Eu sunt la bolero - episodul 2. Sora-mea s-a indragostit de al meu, si-a luat material si-i fac si ei unul identic cu cel lila prezentat de mine. Dar, poate ma va tenta si vreo jacheta, cine stie ?
rucsy
rucsy
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 350
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 23/09/2009

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 9 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II

Mesaj Scris de corilex Mar 23 Mar 2010, 11:02 pm

Scuze marlen,abia acum am apucat la calc.o sa te anunt maine daca am nevoie de ajutor ca merg in oras sa vad daca au primit marfa la merceria de unde am cumparat firul ,iti multumesc tare mult de ajutor.

corilex
corilex
corilex
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 799
Varsta : 50
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 29/12/2009

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 9 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II

Mesaj Scris de tzepoasa Mier 24 Mar 2010, 1:40 am

Raresuca am si eu o intrebare: ce model ai folosit la boleroul tau? Mi-a placut tare mult!

pupi
tzepoasa
tzepoasa
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 34
Varsta : 46
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 22/12/2009

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 9 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II

Mesaj Scris de Raresuca Mier 24 Mar 2010, 11:17 am

Fac o poza sa vezi cum a iesit in final si daca te intereseaza i-ti spun cum l-am incheiat ca modelul este dreptunghiul lui marlen doar altfel incheiat,dar asta mai tirziu ca acu sunt pe fuga ,am intrat doua minutele cit adorm micutu si m-a intorc ca covoare si curatenie sper sa nu te superi.
Raresuca
Raresuca
helper
helper

Numarul mesajelor : 94
Varsta : 48
Localizare : -suceava
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 9 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II

Mesaj Scris de tzepoasa Mier 24 Mar 2010, 12:54 pm

Nici gand de suparare! Eu vroiam modelul dupa care ai tricotat, stii tu, ochi margine, etc... E acelasi cu cel pe care l-a pus Marlen sub boleroul grena?
Mercic mult.
tzepoasa
tzepoasa
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 34
Varsta : 46
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 22/12/2009

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 9 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II

Mesaj Scris de Raresuca Mier 24 Mar 2010, 9:18 pm

Pai modelul meu e cam asa:ochi de margine,2ochi pe dos ,jeteu,2 ochi luati impreuna,alti 2 ochi luati impreuna,jeteu si iar 2 ochi pe dos dupa care se repeta.Asta la rindul cu model urmatorul pe dos cum vin,urmatoarele 2 rinduri tot cum vin dupa care iar model.Nustiu cit de bine am explicat dar daca ai nelamuriri sa-mi spui.
Raresuca
Raresuca
helper
helper

Numarul mesajelor : 94
Varsta : 48
Localizare : -suceava
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 9 Empty proiectul saptamanii

Mesaj Scris de racolta melania Dum 28 Mar 2010, 8:31 pm

buna seara. am profitat de sarbatoare si va pun si eu pozele cu boleroul..cu ultimele modificari. am dat resize pe site, si-mi arata ca au 400x540 pixeli, desi in previzualizare imi par mari..sper sa fie bine, altfel imi cer scuze.


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Ultima editare efectuata de catre MihaelaT in Dum 28 Mar 2010, 11:01 pm, editata de 1 ori (Motiv : sters img)
racolta melania
racolta melania
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 13
Varsta : 60
Localizare : cluj napoca
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 9 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II

Mesaj Scris de marlen372001 Dum 28 Mar 2010, 8:35 pm

draga melania,

mie imi place cum a iesit !
tu cum te simti in el?

daca vrei sa-i dai si o nota de originalitate, pot sa-ti sugerez sa-i lucrezi o brosa cu trandafir. daca te intereseaza, spune-mi.

marlen
marlen372001
marlen372001
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 750
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 9 Empty TRICOT-proiectul saptamanii

Mesaj Scris de racolta melania Dum 28 Mar 2010, 10:07 pm

Draga Marlen

Sunt destul de multumita cum a iesit , dar ceva nu am facut bine pt ca in momentul cand l-am cusut am vazut ca modelul trage intr-o parte si nu stiu ce am gresit.Sigur se putea si mai bine.La sfarsit mi-am dat seama ca se rasuceste modelul si am facut 2 randuri cu croseta de jur imprejur .
Ma intereseaza brosa dar o sa fie nevoie sa imi spui asa babeste, pt ca nu am mai facut niciodata.
Multumesc.
PA.
racolta melania
racolta melania
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 13
Varsta : 60
Localizare : cluj napoca
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 9 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II

Mesaj Scris de MihaelaT Dum 28 Mar 2010, 11:04 pm

Melania, dragut bolerou! Felicitari!

Cand incarci pozele din photobucket(link-ul de la Img) nu trebuie sa mai adaugi tu img, ci pui direct link-ul. wink

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 9 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II

Mesaj Scris de bubu85 Lun 29 Mar 2010, 8:55 am

racolta melania superb boleroul tare imi place modelul
sa-l porti cu placere

marlen si eu sunt intersata de o brosa trandafir, adica mai degraba de o floricica pt ca ii fac nepoatei nele o bascuta mov cu croseta si tare as vrea sa-i pun si o floricica, numai ca nu stiu cum sa o fac


LA MULTI ANI TUTUTOR fetelor care poarta nume de flori flower
bubu85
bubu85
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 663
Varsta : 38
Localizare : la mine acasa
Data de inscriere : 05/08/2009

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 9 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II

Mesaj Scris de bubu85 Joi 08 Apr 2010, 2:59 pm

HRISTOS A INVIAT!!!
fetelor ce mai faceti?
cum ramane cu jachetica?
eu v-am luat-o inainte si mi-am facut un jerse portocaliu, mai am un pic si sunt gata cu el
am sa postez poze
va pup si sa nu va suparati pe mine ca am inceput deja la jerse kiss
bubu85
bubu85
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 663
Varsta : 38
Localizare : la mine acasa
Data de inscriere : 05/08/2009

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 9 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II

Mesaj Scris de Raresuca Vin 09 Apr 2010, 12:51 pm

Ei, Cosmina dar tare harnicuta mai esti tu!Noi asteptam startul de la Marlen sper sa revina printre noi
Raresuca
Raresuca
helper
helper

Numarul mesajelor : 94
Varsta : 48
Localizare : -suceava
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 9 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II

Mesaj Scris de bubu85 Vin 09 Apr 2010, 12:52 pm

imi cer scuze ca nu v-am asteptat
bubu85
bubu85
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 663
Varsta : 38
Localizare : la mine acasa
Data de inscriere : 05/08/2009

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 9 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II

Mesaj Scris de Raresuca Vin 09 Apr 2010, 1:01 pm

Draga mea, dar nu e nici o problema remarcam doar cit de harnicuta esti,asteptam cu nerabdare pozele
Raresuca
Raresuca
helper
helper

Numarul mesajelor : 94
Varsta : 48
Localizare : -suceava
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 9 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II

Mesaj Scris de cata13lina Dum 11 Apr 2010, 11:16 am

Marleen ,unde esti ? cand incepem jacheta ?!?!?
avatar
cata13lina
helper
helper

Numarul mesajelor : 95
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 02/11/2009

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 9 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II

Mesaj Scris de alimami Dum 11 Apr 2010, 2:58 pm

Cand incepem jachetzica??Cine stie unde e Marlen?Marlen, ajutooor!!
alimami
alimami
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 113
Localizare : Bistrita
Data de inscriere : 20/12/2009

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 9 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II

Mesaj Scris de Raresuca Dum 11 Apr 2010, 3:42 pm

Marlen da-ne un semn ca m-ai esti printre noi ,te asteptam sa ne dai startul
Raresuca
Raresuca
helper
helper

Numarul mesajelor : 94
Varsta : 48
Localizare : -suceava
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 9 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II

Mesaj Scris de irish05 Dum 11 Apr 2010, 3:59 pm

raresuca, de fapt, boleroul tau , cum arata desfasurat? un dreptunghi?
irish05
irish05
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 622
Localizare : around the world
Data de inscriere : 29/11/2008

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 9 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II

Mesaj Scris de MihaelaT Dum 11 Apr 2010, 4:43 pm

Marlen nu a mai intrat pe forum de vineri - Ultima vizita: Vin Apr 09, 2010 10:26 pm
Poate este prea ocupata, dar va aparea curand...

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 9 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II

Mesaj Scris de Raresuca Dum 11 Apr 2010, 7:35 pm

Da, irish inainte de a fi cusut era un dreptunghi doar ca eu am vrut sa-l fac un pic mai lung ,adica peste fund si atunci latura mica adica latimea dreptunghiului s-a transformat in lungime
Raresuca
Raresuca
helper
helper

Numarul mesajelor : 94
Varsta : 48
Localizare : -suceava
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 9 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II

Mesaj Scris de marlen372001 Lun 12 Apr 2010, 8:45 am

buna dimineata, fetelor !

am fost plecata in concediu si imi puteam verifica mailul numai de pe telefon.

azi postam rezultatele de la bolero. mai asteptam pe cineva ?

marlen
marlen372001
marlen372001
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 750
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II - Pagina 9 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica II

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 9 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB