Ultimele subiecte
» Miniaturi - handmade
Astazi la 12:06 pm Scris de Gabica

» Metoda servetelulul capitolul VIII
Ieri la 9:23 am Scris de vlad_mom

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Ieri la 8:07 am Scris de Dorulet

» Din materiale reciclabile 5
Ieri la 5:47 am Scris de piciul

» Bijuterii fimo (33)
Mar 17 Oct 2017, 12:36 pm Scris de vlad_mom

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Dum 15 Oct 2017, 11:00 pm Scris de ellaharry

» Hainute pentru copiii nostri (20)
Vin 13 Oct 2017, 5:51 pm Scris de feerya

» Tehnica frivolite pe ac sau needle tatting - 7
Vin 13 Oct 2017, 2:12 pm Scris de Iulliana

» Dantela irlandeza
Sam 07 Oct 2017, 6:19 pm Scris de Dorulet

» Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (28)
Vin 06 Oct 2017, 7:02 pm Scris de Lia33

» Discutii despre revista Burda-6
Mier 04 Oct 2017, 9:43 pm Scris de LRodica

» Ce melodie asculti acum !-5
Lun 02 Oct 2017, 11:42 am Scris de Dorulet

» Florile din gradina mea(2)
Vin 29 Sept 2017, 11:15 am Scris de Floren

» Bancuri-Buna dispozitie nu trebuie sa va lipseasca ! -5
Mier 27 Sept 2017, 10:20 am Scris de Gabica

»  Masinile noastre de cusut (6)
Mar 26 Sept 2017, 4:31 pm Scris de bingo

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Mar 26 Sept 2017, 8:39 am Scris de adii

» Aparate si ustensile din bucatarie
Lun 18 Sept 2017, 5:09 pm Scris de ElenaZaileanu

» Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)
Lun 11 Sept 2017, 1:42 pm Scris de LRodica

» Quilling-Arta de a rula hartia (20)
Lun 11 Sept 2017, 1:31 pm Scris de carmendana

» Gemuri si dulceturi
Lun 11 Sept 2017, 10:21 am Scris de Gabica

Custom Search

LM Articole

LM YouTube Channel-
-

-

CursuriReiki-

RuneHeivang-

Produsele din bucatarie, folosite in cosmetica

Pagina 4 din 6 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Re: Produsele din bucatarie, folosite in cosmetica

Mesaj Scris de Alina.C la data de Mier 14 Apr 2010, 10:23 am

Multumesc, fetele, de raspunsurile voastre. hug
Alina.C
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 535
Varsta : 38
Localizare : in lumea mea...
Data de inscriere : 19/12/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de amnro la data de Mier 14 Apr 2010, 10:29 am

apropo de bicarbonat: m-a distrat maica-mea, dupa ce mi-a zis ca e bun de pus in cuptor (in putin apa sa fiarba) pt ca aburul respectiv topeste grasimile, mi-a dat ca exemplu (eu tot eram neincrezatoare): "nu stii ca pe vremuri, pt slabit, se faceau bai fierbinti cu bicarbonat pus in apa?" (Shocked eu tot nu vedeam legatura) "pentru ca bicarbonatul topeste grasimile" lol!

deci nu conteaza unde sunt, el tot le topeste cheers
amnro
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 930
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 26/10/2009

https://www.facebook.com/pages/Rochii-elegante/173196092774733?r

Sus In jos

Mesaj Scris de claudiana la data de Lun 19 Apr 2010, 10:37 pm

Mai fetelor, cate idei mai aveti!? Chiar am ramas uimita ce am citit eu pe aici! Am folosit si eu uleiul de masline amestecat cu galbenus de ou , miere si zeama de lamaie, ca masca pt par si pot sa va spun ca am fost multumita de efect .
claudiana
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 359
Varsta : 36
Localizare : Barsanesti/Bacau
Data de inscriere : 25/01/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de mamiboom la data de Mar 20 Apr 2010, 8:53 am

Eu de cand am citit ce ati scris voi aici imi fac o masca cu bicarbonat sau cu aspirina....o data la saptamana
nu mai am puncte negre....
fata e mai luminoasa....
simt pielea respirand...si crema hidratanta intra mai repede in piele
Acum astept niste sfaturi cum sa scap de petele ramase pe fata de la sarcina....ca au trecut mai mult de doi ani si nu se duc

Pupiceeeeeei

Ultima editare efectuata de catre mamiboom in Mar 20 Apr 2010, 8:54 am, editata de 1 ori (Motiv : completare)
mamiboom
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 169
Varsta : 37
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de Alina.C la data de Mar 20 Apr 2010, 10:19 am

Mamiboom, de astea am si eu, pete maronii, nu multe, 2-3, dar sunt acolo, si eu una nu cred ca se mai duc. Daca gasesti vreun leac, da-ne de stire!
Cred ca e si din cauza expunerilor la soare, adica recunosc ca nu in fiecare zi mi-am pus crema protectoare dimineata pe fata, ci doar de cand incepe caldura.
Din cauza petelor fondul de ten nu-mi lipseste niciodata... mi se pare ca nu e uniforma culoarea pileii fara el.
Am auzit de peeling chimic, facut la un cabinet dermato, dar nu stiu prea multe despre asta. Poate au incercat unele fete si ne povestesc.
hug
Alina.C
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 535
Localizare : in lumea mea...
Data de inscriere : 19/12/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de miclescumirela la data de Mar 20 Apr 2010, 11:18 am

Patrunjelul, unul dintre cele mai cunoscute si apreciate zarzavaturi, consumat deseori in salate si preparate culinare este un tonic general, un antioxidant si un purificator al organismului.
Datorita compozitiei sale el intareste imunitatea, are proprietati antitumorale si antialergice indeplinind un rol important in distrugerea radicalilor liberi.

Compozitie chimica
Este bogat in vitamina C, provitamina A, fier si mangan (100 g de patrunjel proaspat contine 200-240 mg vitamina C, 60 mg provitamina A, 19 mg fier si 0,5 mg mangan).
Patrunjelul este de 4 ori mai bogat in vitamina C decat portocala, iar continutul de fier este mult mai mare decat cel din spanac.
Practic cu 25-30 mg patrunjel acoperim necesarul zilnic de vitamina C (60-70 mg).
Patrunjelul mai contine apiol, principiu estrogen, alte vitaminwe (B, E), calciu, fosfor, magneziu, sodiu, potasiu, sulf, iod, clorofila precum si un aminoacid numit histidina care franeaza dezvoltarea tumorilor.

Proprietati ale patrunjelului

- Intareste sistemul de aparare al organismului.
- Stimuleaza sistemul nervos.
- Este antiinfectios.
- Elimina sau limiteaza procesele inflamatoare.
- Regleaza ciclul menstrual.
- Este diuretic (eliminand apa, ureea, acidul uric si clorurile) si depurativ curatand corpul de toxine.
- Antiseptic al sangelui, al tubului digestiv si al cailor urinare.
- Vasodilatator.
- Antitumoral, antianemic, antirahitic si antiscorbutic.
- Stimuleaza expectoratia eliminand din bronhii si plamani substantele daunatoare.
- Impiedica uscarea conjunctivei si a corneei.
- Favorizeaza cresterea transpiratiei contribuind si in acest fel la eliminarea toxinelor.
- Este regenerator capilar.
- Vermifug.
- Stimulent al fibrelor musculare netede (intestinale, urinare, biliare, uterine).
- Neutalizeaza efectele nocive ale tutunului si alcoolului.

Cand ne poate ajuta patrunjelul ?

El ajuta in toate starile cu imunitate slabita, stari infectioase, alergii, convalescenta, batranete, boli de uzura, oboseala, astenie, surmenaj fizic si intelectual, anemie, boli ale sangelui, atonie a vezicii biliare, afectiuni hepatice (hepatita, ciroza, colicistita), afectiuni renale sau ale vezicii urinare, reumatism, guta, dureri articulare (in special cele din timpul menopauzei), menstre dureroase, ciclu menstual neregulat, celulita.

Cum ne poate ajuta patrunjelul?

Prin cure unde sunt folosite atat frunzele verzi proaspete cat si radacina.

a) Cura cu salata de patrunjel

Se marunteste o legatura de patrunjel proaspat, se adauga putin ulei de masline si putina zeama de lamaie. Se mai pot adauga cativa catei de usturoi, seminte de dovleac sau de susan.
Se mananca zilnic o salata timp de 10-14 zile.
Cura este tonica si revigoranta, contribuind astfel la intarirea sanatatii.
Observatie: Salata de patrunjel este benefica si pentru combaterea starilor neplacute dupa consumul exagerat de alcool.

b) Cura cu suc de patrunjel

Patrunjelul poate fi consumat si sub forma de suc pur obtinut cu storcatorul electric.
Se pun frunzele in storcator si apa cat sa le cuprinda. Se pareaza totul pana devine o pasta. Aceasta pasta se poate bea ca atare sau se bea filtrata. Este recomandat ca sucul sa se bea imediat ce a fost preparat. In nici un caz nu se tine in frigider mai mult de cinci ore. Se bea zilnic sucul obtinut dintr-o legatura de patrunjel preferabil inainte de a manca.
Cura dureaza doua saptamani.

Pentru combaterea menstrelor dureroase si pentru reglarea ciclului menstrual se bea cu cateva zile inainte de menstruatie cate 100 ml suc de frunze pe zi in doza unica.

Sucul de patrunjel este foarte puternic, motiv pentru care el se consuma in cantitati mici (cantitatile mari pot produce tulburari ale sistemului nervos) sau in amestec cu alte sucuri de legume.
Amestecand sucul de patrunjel cu suc de morcov, de telina sau de spanac se obtin efecte terapeutice dintre cele mai puternice.

Sucul de patrunjel este folosit si in cosmetica pentru curatirea tenului sau ca remediu contra pistruilor. Sucul se aplica pe fata seara, mentinandu-se peste noapte. Dimineata se spala cu apa calda.

Patrunjelul are containdicatii?

Curele cu patrunjel sunt contraindicate femeilor insarcinate si celor care alapteaza. In aceste cazuri se poate consuma totusi patrunjel dar in cantitati normale ( adaugat in salate, supe si ciorbe).
Patrunjelul contine substanta numita apiol care stimuleaza contraciile uterine.
El diminueaza secretia lactata si o poate chiar opri daca pe sani se aplica frunze de patrunjel strivite.

Stiu ca e f f bun pentru fata dar uite ce de intrebuintari are,super patrunjelul asta
.La mine acum nu e voie dar slava domnului nu am pete pe fata de la sarcina
miclescumirela
Nou venit
Nou venit

Numarul mesajelor : 72
Localizare : PRAHOVA
Data de inscriere : 06/03/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de miclescumirela la data de Mar 20 Apr 2010, 11:20 am

Pătrunjelul, util în funcţionarea glandei tiroide

Sucul de pătrunjel este util în procesele de asimilare a oxigenului în organism, precum şi în menţinerea stării şi funcţiilor normale ale glandei tiroide şi suprarenalelor.
Atît sucul, cît şi pătrunjelul verde, consumat ca atare, stimulează funcţionarea tractului digestiv, avînd o puternică acţiune diuretică folosită mai cu seamă în hipertrofia prostatei. Stimulează pofta de mîncare, îmbunătăţeşte respiraţia şi normalizează ritmul cardiac. Totodată, pătrunjelul este foarte eficient în bolile de ochi, fiind un bun remediu în cataractă. În aceste situaţii se bea suc proaspăt de pătrunjel amestecat cu suc de morcov, ţelină şi cicoare. O combinaţie eficientă este şi amestecul de suc de spanac, salată şi pătrunjel.

Foarte eficient este şi sucul obţinut din frunzele proaspete de pătrunjel. Din acesta se pun cîte 1-2 linguriţe la o jumătate de ceaşcă de lapte proaspăt sau amestecat în 1-2 linguri de smîntînă şi se consumă de 3 ori pe zi, cu 15-20 minute înainte de masă. Din frunze proaspete, tocate mărunt, se poate prepara infuzie - peste două linguri de frunze se toarnă 500 ml apă clocotită, se lasă timp de o oră, apoi se strecoară. Se bea de 3 ori pe zi, cîte o ceşcuţă înainte de masă.

Infuzia din seminţe de pătrunjel se obţine turnînd peste o linguriţă de seminţe zdrobite o ceaşcă de apă clocotită. Se macerează timp de 8 ore, se strecoară şi se bea în cursul unei zile, în porţii mici. Supele şi mîncărurile înăbuşite cu mult pătrunjel sînt foarte folositoare pentru bolnavii de hipertensiune, pentru cei cu edeme datorate afecţiunilor cardiace sau renale, ca şi în cazul calculilor renali, gutei şi în numeroase alte afecţiuni. Pătrunjelul combate mirosul de ceapă şi usturoi. Cîteva frunzuliţe zdrobite de pătrunjel alină usturimile şi mîncărimea în cazul ciupiturilor şi înţepăturilor de insecte.

Pătrunjelul este folosit şi în cosmetică, datorită conţinutului ridicat de vitamina A, numită şi "vitamina frumuseţii". Pătrunjelul albeşte, tonifică şi hrăneşte pielea. Pentru aceasta, se foloseşte infuzia de frunze verzi, cu care se şterge faţa, dimineaţa şi seara. Dintr-o lingură de frunze proaspete şi mărunţite, amestecate cu o lingură de lapte bătut, se prepară o mască pentru albirea tenului. Se aplică acest amestec pe faţă şi se lasă 20 de minute, apoi se îndepărtează cu apă călduţă.

Scuze pentru dublu post Merci Merci
miclescumirela
Nou venit
Nou venit

Numarul mesajelor : 72
Localizare : PRAHOVA
Data de inscriere : 06/03/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de clodi la data de Mar 20 Apr 2010, 1:58 pm

Pentru pete functioneaza zeama de lamaie aplicata zilnic pe pete, insa este un tratament pe termen lung. Poate intre timp s-au gasit metode mai rapide Smile
clodi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1217
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 31/07/2009

http://clodihandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de luminita_khader la data de Mier 21 Apr 2010, 7:12 am

5 Tratamente naturale care sterg vergeturile
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
cred ca multe dintre noi ne confruntam cu aceasta problema si daca tot am primit prin mail aceasta informatie imediat m-am gandit si la prietenele mele de pe acest forum asa ca fetelor : " fara vergeturi" hug
luminita_khader
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 217
Localizare : BUCURESTI
Data de inscriere : 23/12/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de Admina la data de Mier 21 Apr 2010, 8:36 am

Luminita, cred ca doar laserul sterge vergeturile instalate de mult timp... deci nu cred ca sfaturile lor feministe. Ce enumera ei acolo ar putea preveni, daca am trai zen si ne-am tine de saloane, spauri si bibileli. Dar... care isi permite sa se rasfete in halul asta? hug
Alina si Mamiboom, ati incercat Albaten (o crema de fata speciala de pistrui si pete)? Aveam o prietena, asistenta de farmacie, care folosea des crema asta, pentru ca avea pistrui.

Eu am patit un mic accident cand ma peeling-uiam cu bicarbonat, pe fata. M-am zgariat in cateva locuri, probabil din exces de zel. bounce Aveti grija si voi, folositi miscari blande si nu apasati prea tare. Plus ca nu se face peeling asa des, cam o data pe saptamana.

Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8710
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Mesaj Scris de mamiboom la data de Mier 21 Apr 2010, 8:51 am

Nu am incercat Albaten, am auzit de ea dar nu am gasit atunci cand am cautat , si dupa aceea am uitat de ea.
Multu
wink
mamiboom
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 169
Varsta : 37
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de flory*f la data de Mier 28 Apr 2010, 5:46 pm

Cine ma poate ajuta si pe mine. Am slabit 16 kg, si acum pielea arata cam groaznic. Am folosit tot felul de creme, dar nici un rezultat, pilea s-a lasat, si-a pierdut elasticitatea, iar pe picioare s-au format niste (nici nu stiu cum sa le zic), valuri,( cred ca asa e mai bine). Am incercat cu ulei de masline, vit a si e, dar dupa cateva ori, am renuntat, am avut impresia ca nu merge. Poate ca am renuntat eu prea repede si ca ar fi trebuit sa merg mai departe. Mai stie cineva si altceva?Multumesc anticipat!

flory*f
Nou venit
Nou venit

feminin
Numarul mesajelor : 10
Varsta : 40
Localizare : medgidia
Data de inscriere : 07/10/2009

Sus In jos

Remedii naturale pentru un par stralucitor

Mesaj Scris de luminita_khader la data de Vin 07 Mai 2010, 8:16 am

luminita_khader
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 217
Localizare : BUCURESTI
Data de inscriere : 23/12/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de alina_layna la data de Joi 13 Mai 2010, 8:11 pm

Pentru pistrui, va recomand sa incercati morcovul. Luati un morcov, il radeti pe razatoare si apoi il aplicati pe fata. Ca sa fie mai comod, rugati pe cineva sa il aplice pe fata vostra in timp ce voi stati intinse pe pat. Puneti si un prosop sub cap ca sa nu faceti tot patul plin de morcov. Stati asa cu morcovul pe fata aprox 15 minute dupa care clatiti fata cu apa calduta. Faceti asta timp de 3 zile pe saptamana si va garantez ca efectul este uimitor dupa primele 3 saptamani. La mine a mers perfect. Succes hug
alina_layna
Nou venit
Nou venit

feminin
Numarul mesajelor : 4
Localizare : Spania
Data de inscriere : 12/05/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de leonutza69 la data de Joi 13 Mai 2010, 11:44 pm

mamiboom a scris:Eu de cand am citit ce ati scris voi aici imi fac o masca cu bicarbonat sau cu aspirina....o data la saptamana
nu mai am puncte negre....
fata e mai luminoasa....
simt pielea respirand...si crema hidratanta intra mai repede in piele
Acum astept niste sfaturi cum sa scap de petele ramase pe fata de la sarcina....ca au trecut mai mult de doi ani si nu se duc

Pupiceeeeeei

eu nu am avut nici o sarcina dar acum doi ani, la 38 ani dupa o sedinta de soare intensa,m-am trezit cu petele astea in obraji si in frunte....cica e varsta zice sora-mea cu 5 ani mai mare ca mine si cu doua nasteri la activ...deci cred ca nu intra cu nimic, nasterile, nu neaparat dar cert este ca nu-mi plac si anul trecut am trecut la crema protectiva devreme tare pana sa dea caldura si chiar si cand nu faceam plaja, adica soarele te prinde si pe strada, asa ca mi-am luat o crema de fata, nimic deosebit, nivea cu factor de protectie mai ridicat si pot sa spun ca au aparut dar nu asa pronuntate ca inainte dar nici nu m-am mai bronzat chiar asa cum imi place mie....daca e un remediu ...ma arunc si eu!
leonutza69
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 644
Varsta : 48
Localizare : fizic-Italia,suflet -Fagaras!
Data de inscriere : 12/01/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de letho la data de Vin 14 Mai 2010, 12:32 pm

despre petele dupa sarcina nu stiu sa va spun, insa pentru cele care se accentueaza dupa expunerea la soare eu folosesc de vreo 3 ani o lotiune de fata pentru indepartarea petelor pigmentare cu extract de coada soricelului si arnica (asa se si numeste); ma dau cu lotiunea apoi cu o crema pentru albire cu extract de lacviritie, ambele le iau din farmacie, sunt ieftine si ma tin toata vara; crema e cam grasa si nu miroase grozav, o mai sar, insa lotiunea incerc sa n-o uit inainte de-a iesi in soare. Rezultatele sunt relativ multumitoare
letho
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1262
Varsta : 47
Localizare : Navodari
Data de inscriere : 21/12/2009

http://lenasplace.wordpress.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de leonutza69 la data de Vin 14 Mai 2010, 4:23 pm

sar-mama, o sa o rog pe sora-mea sa mi le ia si mie si sa mi le trimita...e plin de creme si in Italia dar sfarsesc sa cumpar numai pentru ca reclama e tare...intelegi ce vreau sa spun, asa daca tu spui ca functioneaza o sa incerc si eu!
leonutza69
Senior
Senior

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de letho la data de Vin 14 Mai 2010, 4:56 pm

leonuza69, uite astea-s:
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
am dat pe amandoua acum vreo luna cam 13 ron
letho
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1262
Varsta : 47
Localizare : Navodari
Data de inscriere : 21/12/2009

http://lenasplace.wordpress.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de leonutza69 la data de Vin 14 Mai 2010, 5:13 pm

ieftine, mersi inca o data, o sa incerc si eu
leonutza69
Senior
Senior

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de Noemi la data de Vin 14 Mai 2010, 5:36 pm

Eu n-am fost insarcinata si tot mi-au aparut ceva pete, e drept doar cu o examinare atenta la lumina soarelui si fara machiaj se vede ceva, dar la prima impresie ai zice ca nu sunt pete, ca na, e normal ca tenul sa fie imperfect, dar da, sunt pete.
Mi-a placut enorm o crema de la Skincode, din farmacie, dar pe criza parca n-as mai da 80 lei pe o crema...
Noemi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1541
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/07/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de Admina la data de Vin 14 Mai 2010, 10:42 pm

Letho, aia folosesc si eu. wink Am doar crema, insa si o dau pe fata impreuna cu fond de ten, mousse. E am grasa, cam asa e, mai ales de cand s-a incalzit, imi cam luceste fata, dar in amestec cu mousse-ul e ok. Si miroase cam puternic, din pacate.

Admina
Administrator
Administrator

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu la data de Vin 14 Mai 2010, 11:21 pm

letho a scris:leonuza69, uite astea-s:
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
am dat pe amandoua acum vreo luna cam 13 ron

crema aia albeste si pielea maineagra de la mama natura? (nu aruncati cu off-topicul dupa mine)

SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12695
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de Admina la data de Sam 15 Mai 2010, 12:43 am

Mama natura e mulatra?!? Silvia, chiar ca ti-ai sarit pastilele, azi...
Eu nu am luat-o sa ma fac Michael Jackson, ca sunt alba ca telemeaua de oaie... Dar tocmai, ca uniformizeaza culoarea pielii, petele se pierd in decor, pistrui nu am, probabil ca i-ar estompa si pe ei. Nu stiu cat albeste pe durata, dar cand o port, e misto efectul.

Admina
Administrator
Administrator

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de leonutza69 la data de Sam 15 Mai 2010, 11:29 am

problema e ca pui crema, da....dar asta inseamna ca nu te mai bronzezi nu?....si mie imi place bronzata,care-i solutia atunci?
leonutza69
Senior
Senior

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de geany la data de Sam 15 Mai 2010, 11:34 am

Eu cred ca este pentru albire a petelor, nu de spalare a bronzului. Te bronzezi, dar nu te prajesti. Nu radeti, dar asa consier eu ca este. Cand te dai cu o crema cu factor de protectie solara, te bronzezi, dar esti protejat de razele ultraviolete. Nu? scratch
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3418
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat