Ultimele subiecte
» Miniaturi - handmade
Astazi la 9:25 am Scris de vlad_mom

» Metoda servetelulul capitolul VIII
Astazi la 9:23 am Scris de vlad_mom

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Astazi la 8:07 am Scris de Dorulet

» Din materiale reciclabile 5
Astazi la 5:47 am Scris de piciul

» Bijuterii fimo (33)
Mar 17 Oct 2017, 12:36 pm Scris de vlad_mom

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Dum 15 Oct 2017, 11:00 pm Scris de ellaharry

» Hainute pentru copiii nostri (20)
Vin 13 Oct 2017, 5:51 pm Scris de feerya

» Tehnica frivolite pe ac sau needle tatting - 7
Vin 13 Oct 2017, 2:12 pm Scris de Iulliana

» Dantela irlandeza
Sam 07 Oct 2017, 6:19 pm Scris de Dorulet

» Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (28)
Vin 06 Oct 2017, 7:02 pm Scris de Lia33

» Discutii despre revista Burda-6
Mier 04 Oct 2017, 9:43 pm Scris de LRodica

» Ce melodie asculti acum !-5
Lun 02 Oct 2017, 11:42 am Scris de Dorulet

» Florile din gradina mea(2)
Vin 29 Sept 2017, 11:15 am Scris de Floren

» Bancuri-Buna dispozitie nu trebuie sa va lipseasca ! -5
Mier 27 Sept 2017, 10:20 am Scris de Gabica

»  Masinile noastre de cusut (6)
Mar 26 Sept 2017, 4:31 pm Scris de bingo

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Mar 26 Sept 2017, 8:39 am Scris de adii

» Aparate si ustensile din bucatarie
Lun 18 Sept 2017, 5:09 pm Scris de ElenaZaileanu

» Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)
Lun 11 Sept 2017, 1:42 pm Scris de LRodica

» Quilling-Arta de a rula hartia (20)
Lun 11 Sept 2017, 1:31 pm Scris de carmendana

» Gemuri si dulceturi
Lun 11 Sept 2017, 10:21 am Scris de Gabica

Custom Search

LM Articole

LM YouTube Channel-
-

-

CursuriReiki-

RuneHeivang-

Produsele din bucatarie, folosite in cosmetica

Pagina 5 din 6 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Re: Produsele din bucatarie, folosite in cosmetica

Mesaj Scris de leonutza69 la data de Sam 15 Mai 2010, 11:46 am

da, corect , dar ma gandeam ca asta este foarte, foarte protectiva...cine a incercat-o poate sa ne spuna!
leonutza69
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 644
Varsta : 48
Localizare : fizic-Italia,suflet -Fagaras!
Data de inscriere : 12/01/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de letho la data de Sam 15 Mai 2010, 2:41 pm

Leonuza69, asa cum a zis si Admina si Geany.....produsele de mai sus nu sunt anti-bronzat, nici pentru albirea bronzului deja existent si nici nu albesc pielea cum vrea in gluma Silvia Smile. Asadar... actioneaza asupra petelor si previne aparitia lor, nu definitiv bineinteles; adica daca uiti sa te dai intr-o zi, a pus-o. Sunt din plante, blande, neagresive; si cu protectia aia de care pomenesti.... sa fim noi sanatoase si sa ne protejam singure ca nici una din cremele alea supersofisticate, facute de firme mari si tari, nu protejeaza total de UV (nici macar alea cu ecran total uv)
letho
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1262
Varsta : 47
Localizare : Navodari
Data de inscriere : 21/12/2009

http://lenasplace.wordpress.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de Admina la data de Sam 15 Mai 2010, 2:49 pm

in acelasi timp, uleiul de catina si oxidul de zinc formeaza un filtru UV natural, protejand pielea impotriva radiatiilor solare. Factor de protectie 30.
Asta scrie pe cutie, deci nu te bronzezi daca o aplici. Geany, eu stiu de la cele de corp, cele cu factor peste 20, nu te prea lasa sa te bronzezi, decat treptat, in timp lung. Eu mergeam la mare cateva zile si foloseam lotiune cu factor 20, ma intorceam si toti erau dezamagiti ca nu m-am bronzat. rade

Bronzul este foarte nociv. Sad Daca asa va place, macar folositi creme foarte bune (desi cele bune au factor mare de protectie) si nu te innegresti.
Bronzatul de fapt, este o moarte a celulelor superficiale ale pielii, de accea se cojeste dupa o perioada. Si sunt tipuri de arsuri solare care patrund in straturile mai adanci ale epidermei, afectand stuctura celulara.
Ce e mai rau e ca inrautatesc sau creeaza alunite pe piele si acestea pot degenera de la expunere prelungita, la soare. Eu mi-am marit colectia de alunite, considerabil, dupa o vacanta la mare, cu o prietena din facultate. Am adormit pe plaja, ea mai creola de fel, doar a prins-o soarele, pe mine m-a ars pe sub sani, abdomen. Acum am o pleiada de alunite, acolo.
Stiu ca sunt totalmente offtopic....Smile dar ma basica moda asta, bronz natural, solar, chimic... Sunt de acord ca o piele bronzata e mult mai sexy, pare mai supla, da bine... Dar riscul unei boli de piele, in vremurile noastre este mult prea mare, datorita exploziilor solare. Nu suntem in sigurnata nici la ultraviolete, si nici cu o crema cu SPF mai mic de 20. Totusi lumea cumpara ulei de plaja, creme no-name si creme cu factor de protectie sub 10, ca sa-i prinda soarele mai bine...

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8710
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Mesaj Scris de leonutza69 la data de Sam 15 Mai 2010, 3:31 pm

Mersi , eu tot cu factor ridicat am petrecut anul trecut vara si intr-adevar nu eram ca in alti ani bronzata dar nici petele nu mai erau asa pronuntate.Si am si eu o colectie de alunite....chiar ma uitam zilele trecute!
leonutza69
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 644
Varsta : 48
Localizare : fizic-Italia,suflet -Fagaras!
Data de inscriere : 12/01/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de ema la data de Dum 20 Iun 2010, 5:27 pm

Nu sunt experta, dar din ce stiu eu, cremele de albire ca si acizii pentru exfolierea pielii (si mai ales peelingul chimic facut la dermatologie sau cosmetica) nu se face cind e soare afara. Se alege sezon de toamna pina primavara. Mi-a zis doctorita la care am fost ca eventualul contact cu soarele, lasa pete albe ca la vitiligo
V-am mai zis ca folosesc Herbagen cu extract de melc de vreo 3 saptamini si ceva. Eu am ten gras cu pori dilatati si cu o granulatie usoara pe la barbie. Ei bine, crema asta care desi e cam grasa si ma irita usor cind o aplic(de aceea o dau noaptea), mi-a imbunatatit vizibil tenul.
Ziua dau si eu fond de ten mousse de la Maybelline, care rezista bine si nu se ia usor pe haine. Ieftin si bun
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2295
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de canadianca50 la data de Mier 23 Iun 2010, 12:19 am

mi-am decolorat parul sa am suvite ! ce sa va spun ca arata de parca era fin uscat
am inceput cu masti de ulei de masline galbenus de ou . il ungeam stateam asa in timp ce-mi faceam treburile casei si ce sa va spun s-a minunat si coafeza ,am repetat asta intr-un concediu 10 zile la rind .am mai puns apoi lunar din virfuri si mi-a trebuit juma de an sa-mi salvez parul .incercati cu incredere uleiul de masline .e chiar indicat sa pui masca cu ulei de masline si apoi sa te speli cu doua galbenusuri de ou .pentru cele care nu au incredere in samponul asa zis de galbenus de ou sa stiti ca face clabuc ca ori ce sampon se spala de pe par si parul devine stralucitor si matasos incercati fara retinere retetele date de fete aici ca sint foarte bune .eu nu am folosit aspirina la fata dar abia astept s-o incerc ,gasiti-va timp pentru voi si nu ve-ti regreta !
canadianca50
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1841
Localizare : acolo si aici
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de veniciuc nicoleta la data de Sam 07 Aug 2010, 10:07 pm

nu stiu daca am posta corect dar am evitat sa deschid un nou subiect.Sunt disperata!!! zid Am nevoie de ajutor...imi cade parul intr-o veselie de la alapatat.Iau vitamine si degeaba..Sa incerc tratamente de la la farmacie nu vreau ca alaptez...Acum incerc sa-l "repar"cu Syoss(sampon si masca),dar asta ma ajuta la reparare nu la cadere...Deci voi stiti vreun tratament natural??ca in ritmul asta raman cheala... rade pupi
veniciuc nicoleta
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 637
Varsta : 31
Localizare : navodari
Data de inscriere : 18/02/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de Uca la data de Sam 07 Aug 2010, 10:30 pm

Nicoleta, eu am incercat pe caz concret de cadere a parului cu ulei de masline, la recomandarea medicului ( e axat mai mult pe remedii naturale decat pastile, intai incearca sa te "repare" cu ceva natural)

Am masat in fiecare seara la radacina si l-am lasat asa pana dimineata (dormi cu prosop pe perna) si dupa mai bine de 2 luni s-a indesit grozav, chiar nu ma gandeam ca o sa dea rezultate.
Eu iti recomand sa incerci si o sa vezi ca da rezultate!

Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3914
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de Admina la data de Dum 08 Aug 2010, 9:01 am

Nicoleta, in primul rand nu te panica. Eu cred ca 99% din proaspetele mamici au problema asta. Asa se intampla si de la anticonceptionale, dupa ce nu le mai iei. Se intampla din motive hormonale, nu prea ai ce sa faci, concret. Si nu e atat de la alaptat, cat de la sarcina, nastere, lauzie, etc. La toate se adauga si caldura, de aia nu as incerca sa stau cu o masca de par si prosop pe cap, mai mult de o ora. Parul tinut la temperaturi foarte mari, cade pentru ca nu se oxigeneaza corect, cred. Orice animal naparleste acum, vara, desi si-a schimbat parul deja, in primavara. Noi de ce am fi diferiti?
Si eu am fost disperata, cred ca m-a tinut ani de zile caderea asta alarmanta, totusi nu am ramas chiala. rade Inca... Am avut perioade cand imi cresteau fire noi, pe tample aveam grupuri de fire de cativa cm, probabil se regenera. Si acum, am perioade cand imi place sa observ ca nu-mi mai cade mai deloc. Am inceput sa folosesc o perie rotativa si nu pot spune ca de la ea, este, dar nu mai scot la periaj decat putine de tot. Nu prea raman nici pe peria asta si nici apoi, pe pieptan. Probabil imi cadea si din cauza ca-l am gras (peria il usuca) si se sufoca de la sebum (desi il spal de 2-3 ori pe saptamana). Deci da, masti si tratamente externe, dar nu te stresa mult, va reveni la normal. Am mai vazut multa lume ca e multumita cu masca cu ulei de masline de la Avon (Planet Spa, parca); mi-am luat si eu, nu am vazut mari diferente. Si daca vrei sa investesti, exista fiole Dercos (de la Vichy daca nu ma insel), dar sunt scumpe rau. Se pare ca dau ceva rezultate, desi eu nu mi-as pune toate ouale intr-un cos.

Admina
Administrator
Administrator

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de Uca la data de Dum 08 Aug 2010, 10:45 am

Admina, eu nu am infasurat parul cu prosopul ci l-am pus pe perna pentru a nu se murdarii fata de perna de la uleiul de masline de la radacina.
Oricum metoda e eficienta dar dureaza mult pana da rezultate. Poate la alte produse se vad rezultatele mult mai devreme.

Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3914
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de Giobsy la data de Lun 09 Aug 2010, 12:38 pm

Nicoleta, incearca sa faci un ceai concentrat din radacina de brusture si sa te clatesti dupa fiecare spalare. Eu asa am reusit sa stopez cadearea parului dupa nastere si sa ajut la refacerea lui.
S-ar putea sa mai fi scris pe aici despre aceste "tratament" (daca, da, imi cer scuze pt. ca ma repet).
Brusturele este o planta cu frunze mari, care creste de obicei pe malurile apelor curgatoare.
Iei radacina, o speli bine cu o perie, o rupi bucati si o pui la fiert. Dupa ce scade 30%-50%, lasi sa se raceasca si clatesti parul dupa spalare.
Dar sa nu uitam un lucru foarte important: trebuie sa descoperi care este cauza caderii parului si sa elimini (pe cat posibil) stresul.
Giobsy
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2028
Varsta : 49
Localizare : Vatra Dornei
Data de inscriere : 25/05/2009

http://giobsysoulmade.wordpress.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de diada la data de Lun 09 Aug 2010, 1:58 pm

Cade parul dupa nastere pentru ca pe perioada sarcinii nu cade parul, asa m-am speriat si eu, acum, dupa ce am nascut, imi cade foarte mult par, acum m-am linistit, asta este, oricum cat cade si tot trebuie filat Smile

Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 6489
Localizare : intre zi si noapte
Data de inscriere : 18/10/2008

https://picasaweb.google.com/101308234088606518793

Sus In jos

Mesaj Scris de canadianca50 la data de Lun 09 Aug 2010, 3:47 pm

fetelor , am, inteles ne frecam cu malai cu zat de cafea dar ma intreb daca facem asta repetat nu se infunda scurgerea de la vana ? la birou tot timpul se infunda chiuveta de la zat .
canadianca50
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de ivanoiuadela9 la data de Lun 09 Aug 2010, 3:51 pm

După amândouă naşterile mie mi a căzut părul în disperare . . . Am avut parul până la jum spatelui şi acum o săpt m am tuns până la umeri zid i am spus să mă tundă mai scurt la vârfuri dar când s a uitat a zis că aveam smocuri căzute şi treb să mă ia cât mai scurt ca să se regenereze . . . aşa că m am lăsat pe mâna ei . A zis să iau ulei de ricin şi să mă ung la rădăcina părului (e bun şi pt gene ) şi să mă limpezesc cu ceai de urzică . Vă doresc numai bine. kiss
ivanoiuadela9
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1402
Varsta : 40
Localizare : tg jiu
Data de inscriere : 22/04/2010

http://ivanoiuadela9.blogspot.ro/

Sus In jos

Mesaj Scris de ema la data de Lun 09 Aug 2010, 11:04 pm

Nicoleta continua cu vitamine si minerale pt par (eu am pierdut mult par pe fond de stres si oboseala) Gaseam dimineata pe perna cite o mina de par iar daca stateam la masa imi cadeau fire in farfurie (nu glumesc) De vreo trei luni iau Viaderm (alternez cu vitamine pt par de la Doppel Hertz)cu Centrum (1 pilula pe zi) si nu mai cade decit cind si cind cite un fir Nu s-a indesit dar macar sta pe cap Voi incerca si cu cafea concentrata (cafeina intareste firul de par si da si miros frumos parului)
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2295
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de Dana 1979 la data de Mar 10 Aug 2010, 3:24 am

Nicoleta la salonale de coafura se gaseste de cumparat masca de par wella profesionala pt. caderea parului si mai poti cumpara de pe net atentie in marile magazine nu se gasesc are un pret de 60 sau 66 ron,dar este fffff buna eu sunt din Brasov si am o stilista care ma face la par si eu le-am cumparat de la ea,apropo vezi ca este si sampon tot la fel se numeste.Da rezultate foarte bune in scurt timp.Ai grija cu parul ca cauze sunt foarte mule si eu am crezut cai de la nastere,dar mai poate sa fie si pe baza de stres,dar la mine a fost alta cauza adica noduli tiroidieni si din cauza aceasta imi cadea parul.Bafta in continuare.
Dana 1979
Nou venit
Nou venit

Numarul mesajelor : 6
Localizare : Brasov
Data de inscriere : 07/08/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de Admina la data de Mar 14 Sept 2010, 11:10 am

Nu este din bucatarie, dar este natural si am observat deja ca ma ajuta impotriva caderii parului. Si trebuie sa va spun si voua... hug
La sfatui Ioanei, am comandat de pe un site cu produse cosmetice naturale, cateva borcanase. De doua din cele trei, sunt foarte multumita. Unul este ulei de cocos si e foarte hranitor, pentru pielea de pe fata, corp. Desi e ulei, are o textura lejera si nu ma irit de la el, cum faceam de la alte uleiuri (inclusiv de masline).
Si urmatorul este ulei de neem. Se spune ca face minuni pentru mai multe probleme dermatologice, printre care si caderea parului. Alte aplicatii: antiacneic, antimicrobian si antifungic, antimatreata, etc.
Acum vreo cateva luni, am facut o cura de tincturi cu fitohormoni si am fost placut surprinsa sa vad ca nu-mi mai cade parul, aproape deloc. De vreo luna, a reinceput sa cada (nu mai iau tincturile de mai demult) si eram chiar alarmata ca la ultimele spalari adunam un pumn de par si la periaj la fel. Nu puteam sa-l tin liber ca era peste tot (cel cazut, normal). Duminica mi-am pus cateva picaturi de ulei de neem in ulei de orez (se spune ca se amesteca cu un ulei de baza, eu nu aveam de masline, doar de orez) si am stat cu el aplicat pe par, timp de o ora, intr-un prosop. A mai cazut ceva la baie si apoi l-am uscat cu peria rotativa. Acum il tin liber de doua zile si am adunat cateva fire, in tot acest timp. Va tin la curent, vreau sa continui. Si am reinceput si tincturile... doar nu era sa raman chiala. affraid

Admina
Administrator
Administrator

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de mnarcisa la data de Mar 14 Sept 2010, 11:28 am

PAi Admina zi si mei de unde ai comandat. Si eu am mari probleme cu piele. Mi se irita de al orice, chiar si ulei de masline. as vrea sa il incerc pe cel de cocos.
mnarcisa
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2121
Varsta : 34
Localizare : eu cu ai mei
Data de inscriere : 21/01/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de Admina la data de Mar 14 Sept 2010, 12:16 pm

Noi doua, am luat de pe elemental.ro, dar mai sunt vreo doua site-uri. Firma producatoare e Mayam si nu am gasit informatii decat in romana; cica ar fi produse in Germania. Ideea e ca sunt bune (simti efectele), slab parfumate (cel de cocos miroase a prajitura foame si cel de neem miroase ca naiba rade dar e buuun). Ei se lauda ca au autorizari, functioneaza de cativa ani, etc. Cred ca o sa-mi comand si sampon si detergent de vase, de la ei.
Narcisa, ma bate gandul sa incerc si nucile de sapun, de care zice Milena. Faceam alergii groaznice de la Ariel (cand il foloseam la rufe) si acum mai am alergii pe piele. Nu imi vine sa spal rufele la program de 3 ore, ca sa se clateasca bine... de, ecologista de mine. Dar as incerca produse mai blande, mai naturale. Aaa, ai observat vreo diferenta in iritatii si alergii de piele, atunci cand nu esti in Bucuresti? Eu da! zid Urasc orasul asta... Cand sunt la munte, cu cortul sau la curte, la tara, nu ma irit, nu fac alergii pe fata/ corp, desi nu fac dus zilnic, ca la oras. Plus apa, care e o alta otrava. In buricul targului si avem apa rece, de culoare maro... shot

Admina
Administrator
Administrator

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de veniciuc nicoleta la data de Mar 14 Sept 2010, 1:55 pm

Multumesc fetelor pentru raspunsuri kiss ce m-as face fara voi?? Question Am mers la medic si mi-a zis ca pot sa incerc orice..ca degeaba...treaba este de la alaptat..asa ca n-am degand sa renunt la asta...Mi-a recomandat un sampon de la farmacia naturista Fabisan parca..Dupa asta trebuie sa clatesc cu otet...da nu-i bun de nimic in cazul meu..ba chiar daca nu pun si un balsam in par raman de la otet cu parul incalcit.
Asa ca solutia am gasit-o.M-am tuns scurt..Iar ca si tratament incerc sa pun galbenus de ou in par,inainte de baie cu cca.30-40 de min.,apoi folosesc samponul asta..si ma clatesc cu otet..
Adminatratamentul asta o fi bun si pentru cele care alapteaza?i-a sa vad .. cyclops
veniciuc nicoleta
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 637
Localizare : navodari
Data de inscriere : 18/02/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de canadianca50 la data de Mar 14 Sept 2010, 6:21 pm

am incercat si eu aspirina si bicarbonatul si sint multumita .O intrebare : dintii colorati de la cafea cu ce ii albim ?
canadianca50
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de diada la data de Mar 14 Sept 2010, 6:28 pm

si eu sunt varza cu parul... cu pielea capului...

Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 6489
Localizare : intre zi si noapte
Data de inscriere : 18/10/2008

https://picasaweb.google.com/101308234088606518793

Sus In jos

Mesaj Scris de MagdaMarin la data de Joi 23 Sept 2010, 2:28 pm

Stie cineva cu ce ceaiuri sau uleiuri se poate face sauna faciala?

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]/[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5480
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Mesaj Scris de aba la data de Joi 23 Sept 2010, 2:33 pm

Eu stiu de ceai de musetel si ceai de marar. Acuma cred ca mai conteaza si tipul de ten. Eu am tenul uscat si pe mine ma ajuta cel mai mult cel de marar.

aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de MagdaMarin la data de Joi 23 Sept 2010, 2:36 pm

Eu am un ten normal.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]/[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5480
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat