Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Ieri la 12:52 pm Scris de ema

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Dum 15 Oct 2017, 11:00 pm Scris de ellaharry

» Miniaturi - handmade
Dum 15 Oct 2017, 11:19 am Scris de vlad_mom

» Hainute pentru copiii nostri (20)
Vin 13 Oct 2017, 5:51 pm Scris de feerya

» Tehnica frivolite pe ac sau needle tatting - 7
Vin 13 Oct 2017, 2:12 pm Scris de Iulliana

» Din materiale reciclabile 5
Mier 11 Oct 2017, 9:00 pm Scris de vlad_mom

» Metoda servetelulul capitolul VIII
Mier 11 Oct 2017, 9:55 am Scris de vlad_mom

» Dantela irlandeza
Sam 07 Oct 2017, 6:19 pm Scris de Dorulet

» Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (28)
Vin 06 Oct 2017, 7:02 pm Scris de Lia33

» Discutii despre revista Burda-6
Mier 04 Oct 2017, 9:43 pm Scris de LRodica

» Ce melodie asculti acum !-5
Lun 02 Oct 2017, 11:42 am Scris de Dorulet

» Florile din gradina mea(2)
Vin 29 Sept 2017, 11:15 am Scris de Floren

» Bancuri-Buna dispozitie nu trebuie sa va lipseasca ! -5
Mier 27 Sept 2017, 10:20 am Scris de Gabica

»  Masinile noastre de cusut (6)
Mar 26 Sept 2017, 4:31 pm Scris de bingo

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Mar 26 Sept 2017, 8:39 am Scris de adii

» Bijuterii fimo (33)
Sam 23 Sept 2017, 7:11 am Scris de Dorulet

» Aparate si ustensile din bucatarie
Lun 18 Sept 2017, 5:09 pm Scris de ElenaZaileanu

» Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)
Lun 11 Sept 2017, 1:42 pm Scris de LRodica

» Quilling-Arta de a rula hartia (20)
Lun 11 Sept 2017, 1:31 pm Scris de carmendana

» Gemuri si dulceturi
Lun 11 Sept 2017, 10:21 am Scris de Gabica

Custom Search

LM Articole

LM YouTube Channel-
-

-

CursuriReiki-

RuneHeivang-

CONCURS "PRIMA MEA BLUZA" - VOTAREA

Pagina 9 din 11 Înapoi  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Important Re: CONCURS "PRIMA MEA BLUZA" - VOTAREA

Mesaj Scris de ancuta_ancuta la data de Lun 01 Mar 2010, 4:57 pm

karina multumesc de explicatii! la urmatoarele butoniere cu siguranta am sa-ti urmez sfatul! daca nu-mi ziceai, tot ca acolo as fi facut si in continuare! multam fain! asta numesc eu ceva constructiv!

vilcris apreciez ca ai scris la fiecare parerea ta!"ancuta_ancuta imi place. E din "contingentul ales". Model simpatic, se potriveste cu materialul, cu tine. Imi place cum ai "dres busuiocul" la maneca. Eu as fi pus platcile de fata si spate pe diagonala (orientarea carourilor) iar restul pe drept. Scoate in evidenta croiala si e mai "smecher" wink Felicitari!" multumesc! in poza e sora mea! as vrea io sa fiu asa tanara si slabuta! Smile tanata n-o sa mai fiu dar slabuta sper din tot sufletul sa ajung iar dupa ce nasc! nu am inteles eu prea bine cum e cu carourile astea dar data viitoare cand voi lucra ceva cu ele (si sugur voi avea parte daca a zis sora mea ca se poarta! Smile ) voi fi mai atenta la estetica! ca in rest...mai am pana o sa-mi dau seama exact cum e cu pe drept si pe diagonala! Smile multam fain inca o data pt precizari!
ancuta_ancuta
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 236
Varsta : 38
Localizare : Sud-Est
Data de inscriere : 13/11/2009

http://www.meitaibebe.ro

Sus In jos

Mesaj Scris de mnarcisa la data de Lun 01 Mar 2010, 5:40 pm

Valcris Merci asta e !!!!
Si ai dreptate nu e kimono ca asta e ptr karate, judo.
ce e ala "paspoal"?
Embarassed

Pepy, revista o gasesti la chioscurile de ziare, apare al inceputul lunii. de abonament nu stiu ca abia ce am cumparat si eu 2 nr, asta de cand cu concursul.
mnarcisa
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2121
Varsta : 34
Localizare : eu cu ai mei
Data de inscriere : 21/01/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de vilcris la data de Lun 01 Mar 2010, 6:20 pm

mnarcisa a scris:Valcris Merci asta e !!!!
Si ai dreptate nu e kimono ca asta e ptr karate, judo.
ce e ala "paspoal"?
Embarassed

Pepy, revista o gasesti la chioscurile de ziare, apare al inceputul lunii. de abonament nu stiu ca abia ce am cumparat si eu 2 nr, asta de cand cu concursul.

Paspoal vine din franceza, se si scrie passepoil, sau cam asa ceva si este snuruletul acela decorativ de pe margine sau care evidentiaza o imbinare cum e cel verde pe care ancuta_ancuta l-a pus pe marginea platcii de la camasa. La cheong-sam e la gat si la deschizatura de pe umar parca. Se face de obicei intr-o culoare vizibila pentru ca este destinat sa puna un accent.
N-ai grija ca le-nveti tu pe toate!
kiss
vilcris
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 657
Varsta : 51
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/11/2008

Sus In jos

Mesaj Scris de ciucamona la data de Lun 01 Mar 2010, 6:54 pm

buna fetelor la multi ani de 1martie si va multumesc pt sfaturile pe care mi le dati mi s-a parut mie ca e urata bluza dar am incercat totusi astept in continuare sfaturile si criticile voastre oricat ar fi de dure dar sa fie urmate de un sfat Merci cos
ciucamona
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 198
Varsta : 28
Localizare : Rm.Valcea
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de ELENA76 la data de Mar 02 Mar 2010, 12:04 am

KARINA..multumesc pentru observatiile facute,pentru inceput credema ca mai mult de atat nu am putut face Sad
VILCRIS..intr-adevar croiala nu-i mare lucru si a trebuit sa-mi inventez un model pentru materialul asta pentru ca era foarte ingust,promit sa ma ,,antrenez,,la finisaje wink
Pentru toate membrele acestui forum le urez sa aibe parte de o primavara asa cum si-o doresc ele si sa fie inconjurate de multa iubire.

ELENA76
Nou venit
Nou venit

Numarul mesajelor : 85
Localizare : BRASOV
Data de inscriere : 29/12/2008

Sus In jos

Mesaj Scris de Alina.C la data de Mar 02 Mar 2010, 9:50 am

Buna dimineata! Am urmarit si eu discutiile de pana acum... si multumesc juratelor care si-au exprimat parerea despre fiecare din noi in parte, avem numai de invatat in felul acesta. Avem nevoie unele dintre noi sa intelegem unde gresim, pentru ca pe viitor sa facem lucrurile mai bine.
Maistra, ma simt onorata ca nu ma consideri incepatoare. Sa va explic cum a inceput la mine croitoreala Smile Am cumparat masina de cusut acum vreo 2 ani, pentru ca era la oferta la mai putin de 100 euro, si cum de fiecare data pentru scurtarea unui pantalon dadeam 5 sau 6 euro, am zis ca macar pentru asta se merita. Insa anul trecut a trebuit sa mergem la un botez, si nu aveam nimic mai deosebit de purtat, toate hainele mai frumoase mi-au ramas mici dupa sarcina, asa mi-a venit deodata sa-mi fac o rochie. Si dupa vreo 2-3 zile de studiere a problemei, fara tipare, dupa o bluza pe care am lungit-o....mi-a iesit o rochie mai mult decat acceptabila, si nimeni nu s-a prins ca e facuta de o necunoscatoare. Asa am inceput vara trecuta sa caut pe net, sa va gasesc pe voi, sa lucrez in special pentru fetita mea - am postat rochitele la topicul respectiv...(eu ma vad enervant de mare si nu prea am chef sa lucrez nimic pentru mine), sa lucrez ce mai e necesar pentru in casa: perdele, lenjerie de pat, huse de pernute... Tot prin vara trecuta am inceput sa cumpar uneori burda, si sa incerc unele tipare.
A, sa nu uit, nu m-a invatat nimeni absolut nimic in acest domeniu, am studii tehnice de informatica, si am lucrat in domeniul didactic...
Karina, ai dreptate, nu se prea vede modelul la maneci pe materialul meu imprimat. Si stiu si eu treaba ca imprimeurile mari nu avantajeaza.... dar imprimeurile mici nu prea imi plac, in general, iar materialul acesta mi-a placut destul de mult, asa ca am riscat. Iar de voal, imi imaginez si eu ca ar iesi frumos acest tipar , o sa incerc, desi masina mea nu e tocmai buna pentru materiale subtiri, cred ca la tivuri mi-ar da batai de cap.
Vilcris, si tu ai dreptate, nu se prea vede talia pentru ca.... nu prea exista zid Si fara sa vad postarea ta, am mai facut o bluza zilele acestea, asteapta finisata, e cu taietura cum ai explicat tu. Multumesc de sfat.
Oricum, repet, ne face bine sa auzim opiniile voastre (mie cel putin).
Aromepentruochi, merci ca ai considerat ca mi-am ales un model potrivit, intr-o oarecare masura asa cred si eu, pentru ca cel putin nu imi scoate in evidenta ceea ce nu ar trebui sa se vada. Si mie imi place bluza ta, e originala, vesela, de vara.
Alte bluze care mi-au placut mult mie sunt: a lui Usagy, angells, europolis, ancuta_ancuta, leonutza.
Buburuza, adauga-ma si pe mine la lista celor care vor sa auda si parerea ta. Multumim.

Gata, nu vreau sa va plictisesc, ma duc sa caut pe net fimo, ca m-ati imbolnavit si de microbul acesta cu bijutereala Smile

Si, desi a inceput deja, va doresc la toate o primavara frumoasa, asa ca voi kiss
Alina.C
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 535
Localizare : in lumea mea...
Data de inscriere : 19/12/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de aleahim67 la data de Mar 02 Mar 2010, 11:42 am

Bravo fetelor,
Mi-au placut toate bluzele. De la mine aveti nota 10, toate.
Va mai astept si cu alte creatii.

BRAVO inca odata.

aleahim67
Nou venit
Nou venit

feminin
Numarul mesajelor : 58
Varsta : 50
Localizare : oradea
Data de inscriere : 11/10/2009

Sus In jos

Important Parerea mea...

Mesaj Scris de Buburuza la data de Mar 02 Mar 2010, 1:33 pm

Aaaaa! Scrisesem un raspuns mai lung si mai elaborat si... nu stiu ce i-am facut ca l-am pierdut. O iau de la capat, da' mai pe scurt.

Mihamiha

Stii si tu ca in ceea ce priveste finisajul... Mmmm. Nu prea! Si asta din cauza materialului. Oricat de usor ar parea de lucrat, tricoturile si jerseurile sunt destul de... perverse. Recomandarea mea pentru toate incepatoarele este sa se apuce de croitorie primavara si sa lucreze cat mai mult pe tesaturi. Serios! Se apropie sezonul panzeturilor, a hainutelor simple, usoare, necaptusite... O ocazie excelenta pentru a invata sa a-si forma ochiul si mana.

Modelul este frumos dar croiala / masurile / tiparul... ceva nu este in regula. Ai corp frumos, feminin, bust, talie; insa a trebuit sa ma uit cu atentie la toate pozele postate de tine ca sa observ asta. Bluza din concurs: i-ar fi trebuit inca vreo 3 degete in lungime, umarul este prea ingust (asta s-ar putea sa fie din cauza tiparului), maneca prea stramta, capul de maneca prea inalt(tot tiparul?), nodul prea strans iar pliul ala format de legatura in fata este de-a dreptul ucigator pentru silueta ta (mai ales din profil) creaza iluzia de burtici si sunculite.

Un sfat nitel off-topic, pentru toate incepatoarele:

Am tot citit pe forum cum ca tiparele din reviste nu vi se potrivesc. Nici nu au cum... Fiecare persoana are dimensiunile sale specifice, mici (sau mai mari) asimetrii. O greseala comuna tuturor incepatorilor este scoaterea tiparului dupa o singura masura. Inainte de a scoate tiparul din Burda (din orice alta revista), masurati-va cat mai corect (cu ajutorul altei persoane!) si marcati masurile voastre pe tabel.

De exemplu, astea sunt masurile mele:

Asadar, este imposibil sa folosesc tiparul unei marimi anume. Ce-i de facut? Pe foaia cu tiparul, marchez mai intai pe liniile corespunzatoare diferitelor marimi punctele rezultate din masuratoare. Apoi, le unesc cu un creion incercand sa fac trecerile cat mai line si sa respect curburile.
Uite d'aia eu prefer sa lucrez fara tipar si sa croiesc "direct" pe corp. Dar am ajuns la asta dupa cativa ani de practica; am ochiul deja format.

Usagy

In primul rand, felicitari pentru curaj si creativitate. De departe cea mai indrazneata (din punct de vedere creativ) si mai complicata bluza din concurs. Excelenta incrucisarea de volane! Bravo. Foarte bine si atent lucrata. O mica greseala la incheierea partilor laterale. La produsele necaptusite, mai se cos lateralele si abia dupa aceea se finiseaza rascroitura. La cele captusite e nitel mai complicat: se incheie straturile (fata - captuseala) separat astfel incat rezervervele sa ramana la interior. Despre greselile de constructie a tiparului, ai primit deja comentarii. Poate ca n-ar fi rau, totusi, sa lucrezi nitel si dupa tipare "de-a gata" sau sa-ti faci niste tipare de baza pe care sa inveti sa le modifici.
Cat despre model, daca n-ai fi zis ca este de inspiratie Gothic Lolita ti-as fi spus ca ce-i prea mult, e prea mult. Dantele, dantelute, taieturi, volane si panglici... Mmmm. Mi se pare putin incarcat. As fi preferat bumbac brodat in locul dantelei sintetice. Da' nu sunt de acord cu Vilcris... Mie-mi place alb.

Leonuza

Materialul imi place tare-tare-tare. Ai lucrat foarte bine si ai finisat frumos. Si, in principiu, imi place tare mult si modelul. Doar ca nu mi se pare ca te avantajeaza kimono-ul. S-ar putea sa ma insel (desi nu cred) - as fi vrut sa vad si o imagine cu mainile in pozitie normala. Poate ca o croiala raglan ar fi fost mai potrivita. Si-apoi, de ce esti atat de serioasa din pozele din concurs? Ca m-am uitat in albumul tau si tare mi-au mai placut poza ta din timpul lucrului, razand pe podea.

Alina

Ai lucrat curat, frumos si ingrijit; destul de bine finisata bluza. Pentru o incepatoare e foarte bine! Felicitari.
Dar alegerea modelului n-a fost chiar inspirata. Este unul dintre modelele mele preferate de bluza: imi plac decolteul rotund si esarfa, imi plac manecile bufante 3 sferturi, imi place materialul usor si imprimeul floral mare... Insa aceste elemente creaza iluzia de marime. Mai ales cand se regasesc toate in acelasi obiect. Poate ca n-ar fi rau sa scoatem de la naftalina un subiect mai veche de pe forum - ceva cu hainele potrivite siluetei noastre, sau cam asa ceva. Si eu o mai dau in bara cateodata in alegerea modelelor - tocmai de aceea este nevoie de un "ochi" critic dinafara.

Am uitat pe cineva?
Buburuza
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 793
Localizare : Pe langa...
Data de inscriere : 13/12/2008

http://www.buburuza.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de leonutza69 la data de Mar 02 Mar 2010, 1:46 pm

buburuza ai dreptate, nu sant chiar asa serioasa de felul meu, rade am o fata aici...dar in celelalte cu fata mai vesela nu se vedea bine bluza....nu ar fi rau un subiect nou, sau vechi redeschis legat de ce ne-ar sta mai bine...sant de acord,o zi buna!
leonutza69
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 644
Varsta : 48
Localizare : fizic-Italia,suflet -Fagaras!
Data de inscriere : 12/01/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de adriarina96 la data de Mar 02 Mar 2010, 2:24 pm

MESAJ DIN PARTEA SPONSORULUI:
In primul rand FELICITARI TUTUROR CONCURENTELOR !!! si MULTUMIRI DEOSEBITE ORGANIZATOARELOR !!!
Credem ca sunteti toate niste femei extraordinare, talentate, ambitioase si pline de pasiune pentru aceasta adevarata arta care este croitoria. Noi ne simtim foarte mandri sa sponsorizam astfel de concursuri la care am observat ca participati in numar din ce in ce mai mare si ... stati linistite ca nu ne vom opri aici! Va pregatim si anul acesta multe alte surprize.
Pana atunci, va dorim ca PRIMAVARA sa va faca fericite, sanatoase, optimiste si pline de speranta in mai bine!
BRO ROM SIBIU
adriarina96
Nou venit
Nou venit

Numarul mesajelor : 2
Localizare : Sibiu
Data de inscriere : 22/12/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de mihamiha la data de Mar 02 Mar 2010, 2:45 pm

Merci multumim BRO ROM SIBIU si vreau sa multumesc si Buburuzei pt sinceritate si pentru sfaturi. Apreciez si sa am sa tin cont de sfaturile date pupi
mihamiha
Nou venit
Nou venit

feminin
Numarul mesajelor : 97
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 02/02/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de Usagy la data de Mar 02 Mar 2010, 3:01 pm

Iti multumesc mult de tot Buburuza pentru critici si pentru aprecieri. Sper ca in timp sa invat sa fac tipare corecte si finisaje frumoase. Si cu ajutorul vostru pentru care va multumesc kiss
Usagy
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 146
Varsta : 35
Data de inscriere : 28/05/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de Alina.C la data de Mar 02 Mar 2010, 3:14 pm

Si eu iti multumesc Buburuza pentru comentarii, si stiu foarte bine ca ai dreptate.... Insa asta mi-a trecut mie prin cap la momentul respectiv sa fac, si asta am facut. Bine, ca intre timp mai incepusem si doua bluze-tricou din bumbac cu elastan, pe care le-am abandonat, pentru ca nu merg cum trbuie la masina mea actuala, poate o sa-mi cumpar alta vreodata...
Si abia astept sa reluam subiectul cu ce anume ni se potriveste fiecaria, am destule intrebari pe tema asta. hug
Alina.C
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 535
Localizare : in lumea mea...
Data de inscriere : 19/12/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de scamutza la data de Mar 02 Mar 2010, 3:50 pm

m-ai uitat pe mine buburuza Sad ....da nu face nimic...cate se si pot spune despre o bluza...oricum..multumesc mult pupi

scamutza
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 101
Varsta : 32
Data de inscriere : 18/03/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de came_lia la data de Mar 02 Mar 2010, 3:56 pm

leonuza69 a scris:buburuza ai dreptate, nu sant chiar asa serioasa de felul meu, rade am o fata aici...dar in celelalte cu fata mai vesela nu se vedea bine bluza....nu ar fi rau un subiect nou, sau vechi redeschis legat de ce ne-ar sta mai bine...sant de acord,o zi buna!

Hai Fagarasul!!! Ma bucur ca bluza ta a fost atat de bine apreciata!!!
Asa am fost noi crescute- cu tricotat, crosetat si croitoria in casa. Facem in continuare ce ne place, dar la o adica stim cate ceva din fiecare.
Felicitari !!!
came_lia
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 337
Varsta : 56
Localizare : Miercurea Ciuc
Data de inscriere : 04/10/2009

Sus In jos

Important Oups!

Mesaj Scris de Buburuza la data de Mar 02 Mar 2010, 4:34 pm

scamutza a scris:m-ai uitat pe mine buburuza Sad ....da nu face nimic...cate se si pot spune despre o bluza...oricum..multumesc mult pupi

Scuze! Se rezolva imediat. Revin.
Buburuza
Senior
Senior

Sus In jos

Mesaj Scris de scamutza la data de Mar 02 Mar 2010, 4:38 pm

nu-i nimic... kiss

scamutza
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 101
Varsta : 32
Data de inscriere : 18/03/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de Buburuza la data de Mar 02 Mar 2010, 5:36 pm

Scamutza

Bluzica este... asa si-asa. Per ansamblu, daca nu te uiti la detalii, are totusi un "ceva" aparte. Vorbesc serios! Chiar daca mie rozul imi provoaca mancarimi (mai ales fucsia) si nici nu sunt fan pisicute, tot gasesc ca are un "ceva". Imi plac drapajele, imi place forma decolteului (mai putin linia de umar care sta putin saltata spre gat). Dar iti este mare; sau asa pare. Umarul supradimensionat si cazut, lipsa cambrarii in talie fac ca bluza sa para partatoasa. Sa te invat un truc: departeaza-te cativa pasi de monitor si uita-te la poza. Ce vezi? Un dreptunghi roz, cu un triunghi decupat in partea de sus.
Eeeei... Da' lasa ca inveti tu sa cosi si fermoare (nu-i chiar atat de greu) si probelma asta se va rezolva! Asa-i?
Parerea mea este ca ti-ai ales un model cam prea complicat pentru nivelul tau actual. Pentru curaj, felicitari. Pentru rezultat, insa... Asamblarea a patru elemente (trei clini plus rombul) care trebuie sa se intalneasca fix intr-un colt este o operatiune destul de dificila pentru un incepator... iar daca operatiunea se repeta in cele patru colturi ale rombului, probabilitatea de a avea macar doua colturi identice este practic nula. Mai ales pe material elastic - daca o sa incerci acelasi model pe o tesatura usoara (panza topita, de exemplu) sunt mult mai multe sanse sa-ti iasa un romb aproape perfect. Ar arata tare bine o rochie de vara cu rombul ala. Si cu pisicuta, daca vrei tu!

Edit: M-am jucat putin cu poza bluzitei tale:

Buburuza
Senior
Senior

Sus In jos

Mesaj Scris de ileana cosanzeana la data de Mar 02 Mar 2010, 6:07 pm

modelul e ok.insa modificarea facuta de buburuza e tare misto!!!!
ileana cosanzeana
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 457
Varsta : 33
Localizare : calarasi
Data de inscriere : 03/12/2008

Sus In jos

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu la data de Mar 02 Mar 2010, 6:42 pm

mionela a scris:modelul e ok.insa modificarea facuta de buburuza e tare misto!!!!

Asa este daca am putea face lucruri asa de frumoase si de corecte si in realitate asa cum le facem in photoshop ar fi minunat. Numai ca in viata nu e ca in film (ca sa ma exprim asa) si uneori oricat ne-am chinui, oricat ne-am dori, nu reusim si asta mai ales daca suntem la inceput de drum si nu avem experienta, cu toate ca anumite modele (de obiecte vestimentare) chiar si pentru persoane cu ani de experienta in spate nu ies asa cum le scoate photoshopul.
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12695
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de ileana cosanzeana la data de Mar 02 Mar 2010, 6:51 pm

asta stiu,ca si sotul meu prelucreaza in photoshop fotografii.asa e,am si zis,bluza de la care s-a pornit e tare,altfel,daca nu era baza,ce se mai prelucra?
fara sa supar pe nimeni,va rog.. peace
ileana cosanzeana
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 457
Varsta : 33
Localizare : calarasi
Data de inscriere : 03/12/2008

Sus In jos

Mesaj Scris de leonutza69 la data de Mar 02 Mar 2010, 7:36 pm

came_lia a scris:
leonuza69 a scris:buburuza ai dreptate, nu sant chiar asa serioasa de felul meu, rade am o fata aici...dar in celelalte cu fata mai vesela nu se vedea bine bluza....nu ar fi rau un subiect nou, sau vechi redeschis legat de ce ne-ar sta mai bine...sant de acord,o zi buna!

Hai Fagarasul!!! Ma bucur ca bluza ta a fost atat de bine apreciata!!!
Asa am fost noi crescute- cu tricotat, crosetat si croitoria in casa. Facem in continuare ce ne place, dar la o adica stim cate ceva din fiecare.
Felicitari !!!
love pupi mersi, esti o tuca!
leonutza69
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 644
Varsta : 48
Localizare : fizic-Italia,suflet -Fagaras!
Data de inscriere : 12/01/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de ELENA76 la data de Mar 02 Mar 2010, 8:08 pm

multumim adriarina96 pentru mesaj kiss astept noile provocari..toate cele bune va doresc si eu.

ELENA76
Nou venit
Nou venit

Numarul mesajelor : 85
Localizare : BRASOV
Data de inscriere : 29/12/2008

Sus In jos

Mesaj Scris de andapo la data de Mar 02 Mar 2010, 8:32 pm

ooauu.. super bluzitele. Felicitari participantelor, ati realizat niste modele drept de apreciat si cum s-a mai spus si pana acum bucurati-va ca toate sunteti castigatoare: aveti o bluza noua si multa experienta.
andapo
Nou venit
Nou venit

Numarul mesajelor : 4
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 06/02/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de Marry la data de Mar 02 Mar 2010, 9:13 pm

Felicitari fetelor!!! Dupa parerea mea toate meritati aplauze aplauze
Marry
Expert