Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Intelepciune prin povestiri - Pagina 4 EmptyAstazi la 5:14 am Scris de Michelle88

» Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)
Intelepciune prin povestiri - Pagina 4 EmptyIeri la 10:48 pm Scris de vlad_mom

» Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X
Intelepciune prin povestiri - Pagina 4 EmptyIeri la 10:45 pm Scris de vlad_mom

» Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX
Intelepciune prin povestiri - Pagina 4 EmptyIeri la 8:14 am Scris de LRodica

» Ce masina de cusut recomandati (6)
Intelepciune prin povestiri - Pagina 4 EmptyDum 19 Ian 2020, 5:53 pm Scris de diada

» Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6
Intelepciune prin povestiri - Pagina 4 EmptyMar 14 Ian 2020, 6:39 am Scris de Dorulet

» Decoratiuni interioare pt casa (6)
Intelepciune prin povestiri - Pagina 4 EmptyVin 10 Ian 2020, 5:14 pm Scris de ema

» Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(3)
Intelepciune prin povestiri - Pagina 4 EmptyJoi 09 Ian 2020, 11:01 am Scris de vlad_mom

» Probleme tehnice (masini de cusut) 5
Intelepciune prin povestiri - Pagina 4 EmptyMier 08 Ian 2020, 8:51 am Scris de diada

» Rochii, fuste crosetate -14
Intelepciune prin povestiri - Pagina 4 EmptyMar 07 Ian 2020, 4:51 pm Scris de gretty

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Intelepciune prin povestiri - Pagina 4 EmptyMar 07 Ian 2020, 9:25 am Scris de diada

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Intelepciune prin povestiri - Pagina 4 EmptyMar 07 Ian 2020, 9:18 am Scris de diada

» Ornamente de Craciun - 6
Intelepciune prin povestiri - Pagina 4 EmptyMar 07 Ian 2020, 9:11 am Scris de diada

» Pirogravura
Intelepciune prin povestiri - Pagina 4 EmptyLun 06 Ian 2020, 4:28 pm Scris de mlizeta

» Saluri, fulare, esarfe crosetate X
Intelepciune prin povestiri - Pagina 4 EmptyLun 30 Dec 2019, 10:09 pm Scris de gretty

» Intelepciune prin povestiri
Intelepciune prin povestiri - Pagina 4 EmptySam 28 Dec 2019, 10:10 am Scris de piciul

» Etichete haine
Intelepciune prin povestiri - Pagina 4 EmptyMier 25 Dec 2019, 11:59 am Scris de etitech

» Hainute crosetate, pentru copii(11)
Intelepciune prin povestiri - Pagina 4 EmptyLun 23 Dec 2019, 9:49 am Scris de gretty

» Jucarii crosetate
Intelepciune prin povestiri - Pagina 4 EmptyDum 22 Dec 2019, 7:01 pm Scris de vlad_mom

» Modelarea sticlei
Intelepciune prin povestiri - Pagina 4 EmptyDum 22 Dec 2019, 9:03 am Scris de vlad_mom

Intelepciune prin povestiri

Pagina 4 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4

In jos

Intelepciune prin povestiri - Pagina 4 Empty Re: Intelepciune prin povestiri

Mesaj Scris de piciul la data de Vin 20 Dec 2019, 6:03 am

Si eu am trait lectia asta "Priveste-ma!Ma cheama:As Fi Putut Sa Fiu./Dar mi se spune:Adio. Acum E Prea Tarziu." si asta "Drumul numit "mai tarziu" duce catre  o tara numita "niciodata" de multe ori si am oftat si am gafat din nou si din nou....au fost si clipe cand am reusit sa urc in tren si nu am ramas pe peron...acelea sunt clipele mele de fericire!
La cat mai multe astfel de clipe, tuturor!
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4602
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Intelepciune prin povestiri - Pagina 4 Empty Re: Intelepciune prin povestiri

Mesaj Scris de piciul la data de Sam 28 Dec 2019, 10:10 am

santa O femeie sarmana dintr-o familie nu prea mare era foarte credincioasa.
Intr-o zi, cand nu-i mai ajungeau bani nici pentru a-si hrani copiii, ea a telefonat la un post de radio si a lasat acolo “adresarea catre Dumnezeu pentru ajutor”.
In timp ce colaboratorii  de la radio au avut o atitudine intelegatoare fata de femeia credincioasa, pe unul dintre ascultatori cuvintele ei l-au atins.
Fiind un ateist convins, barbatul a hotarat sa-si faca placere, facand o gluma pe seama necunoscutei. Acesta a aflat adresa ei, a chemat-o pe secretara si i-a incredintat sa cumpere multe produse. Cand fata s-a intors cu produse de tot felul: carne, cascavaluri si dulciuri el i-a dat urmatoarea dispozitie – sa livreze cumparaturile la adresa indicata si daca femeia o va intreba cine a trimis darurile sa-i spuna, ca sunt de la diavol.
Ajungand la adresa indicata, secretara i-a inmanat necunoscutei alimentele, iar aceasta i-a fost atat de recunoscatoare, incat au inceput sa-i curga lacrimi din ochi. Ea ii multumea fara incetare si o binecuvanta pe fata. Dar cand femeia era gata sa plece, secretara a intrebat-o:
-Oare n-ati vrea sa aflati cine v-a trimis aceste produse?
Femeia a raspuns:
-Aceasta n-are de loc importanta, deoarece cand Dumnezeu porunceste, chiar si diavolul i se supune.
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4602
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Pagina 4 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4

Sus

Permisiunile acestui forum: