Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Florile din gradina mea(2)
Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 8 EmptyIeri la 11:40 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 8 EmptyIeri la 11:36 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 8 EmptyIeri la 8:09 am Scris de Dorulet

» Animale de companie!!! - 5
Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 8 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 8 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 8 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 8 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 8 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 8 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Miniaturi - handmade
Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 8 EmptyMar 02 Apr 2024, 6:42 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 8 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 8 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 8 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 8 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 8 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 8 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 8 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 8 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 8 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 8 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Creatiile noastre rochii - cap. 1

+35
ariana
gabi1795
aisha
JuliaDarling
Clio_Ela
andreeaX
dyanna
DANIELA.I
mihatm80
julix_2007
geany
Buburuza
ioana soare
zylv
postoleirina
danutzii2
anne-marry
Eva
cris69
sayuri
lorinaoo1
kla78
juliana
tomari
duchess
Camy
Kristina
Tonsis
Ania
irinaindira
emilia
arime
diada
MihaelaT
Admina
39 participanți

Pagina 8 din 13 Înapoi  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 11, 12, 13  Urmatorul

In jos

Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 8 Empty Re: Creatiile noastre rochii - cap. 1

Mesaj Scris de andreeaX Dum 19 Apr 2009, 3:12 pm

Iti dau 2 linkuri,ambele de pe burdastyle,sper sa ti fie de folos- un tipar si un howto (daca stii engleza e super)

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] tiparul este marimea 36,poate ti se potriveste,altfel macar iti faci o idee,cred ca nu esti incepatoare devreme ce nu intrebi cum se face o fusta clos cheers

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] (maryy mi se pare f talentata si inspirata,ador creatiile ei,si foloseste f mult modelul asta de top)

Indicatiile practice ti le pot oferi celelalte fete,eu stau bine cu teoria deocamdata bucurie
andreeaX
andreeaX
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 301
Varsta : 40
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 13/02/2009

Sus In jos

Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 8 Empty Re: Creatiile noastre rochii - cap. 1

Mesaj Scris de dyanna Dum 19 Apr 2009, 3:37 pm

Iti multumesc muuult de toot! Merci O sa-mi fie de mare ajutor, exact ce-mi trebuia. Foarte tare tutorialul lui maryy. Uhu, abea astept sa treaca sarbatorile sa ma apuc de treaba lucru
avatar
dyanna
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 2
Varsta : 34
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 19/04/2009

Sus In jos

Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 8 Empty Re: Creatiile noastre rochii - cap. 1

Mesaj Scris de andreeaX Dum 19 Apr 2009, 3:43 pm

Ma bucur mult ca iti este de folos hug Pe burdastyle gasesti muuulte informatii interesante.Iar dintre siteurile romanesti , aici ai nimerit f bine.Te pup
andreeaX
andreeaX
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 301
Varsta : 40
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 13/02/2009

Sus In jos

Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 8 Empty Re: Creatiile noastre rochii - cap. 1

Mesaj Scris de Clio_Ela Mar 21 Apr 2009, 8:07 pm

Rochita mea e pe jumatate gata.
Trei ore m-am chinuit Sad... problema mare a fost cu incretitul pe ata elastica. Am vazut videoul unde explica, mi s-a parut usor... Asa e mereu, cand face altul ti se pare usor.
Insa la largimea rochiei melea fost munca multa Smile am vrut sa fie ff larga, pt ca materialul e subtire si moale, si cade foarte bine. Asa ca am lasat latimea materialului cum era, adica de 1,40m. Va dati seama cat am cusut la elasticele alea... 10 randuri de cate 2,80 m.

Dar partea incretita e gata, am si probat, ... merge Smile
Am gresit eu cumva la pus atza elastica, sau intr-adevar se pierde jumatate din ea, cand se intinde, la sfarsit??
Am terminat o papiota intreaga (de 20 m)... si de la fiecare cusatura am aruncat cate 20 de cm...

Inca ceva... sunt a treia Miha(ela)
Asa ca am hotarat sa imi spuneti Ela Smile

edit Diada - va rog folositi butonul edit cand mai aveti completari de facut. Multumesc.

Am gasit si butonul Edit Smile Multumesc, Diada, nu stiam cum sa fac modificari
Clio_Ela
Clio_Ela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1303
Varsta : 48
Localizare : intre optimisti
Data de inscriere : 17/04/2009

Sus In jos

Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 8 Empty Re: Creatiile noastre rochii - cap. 1

Mesaj Scris de Clio_Ela Mier 22 Apr 2009, 6:54 pm

Am reusit sa citesc o parte din postarile de aici, dar rochitele le-am vazut pe toate
Sunt superbe!!!!!!!
Fetelor, sunteti maestre!!!!!!!
Imi plac modelele voastre fff mult! La mine probl e ca Sad in primele luni de la venirea mea aici am pus 7 kg Sad Am reusit sa scap de 3- dar restul au ramas, asa ca, e greu sa imi gasesc modele care sa ma avantajeze.
Talia e prea subtire fatza de ce e mai jos Sad Iar bratel (sus) sunt cam grosutze.
tre sa le acopar, ca si soldurile si aripioarele Sad
Imediat ma apuc de croit a doua rochita, sotul si printisorul sunt plecati, asa ca nu calca nimeni pe material Smile -care e deja intins in mijlocul livingului
Clio_Ela
Clio_Ela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1303
Varsta : 48
Localizare : intre optimisti
Data de inscriere : 17/04/2009

Sus In jos

Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 8 Empty Re: Creatiile noastre rochii - cap. 1

Mesaj Scris de MihaelaT Mier 22 Apr 2009, 9:52 pm

Ela, poza cu prima rochie? hai ca vrem sa vedem... kiss

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 8 Empty Re: Creatiile noastre rochii - cap. 1

Mesaj Scris de Clio_Ela Mier 22 Apr 2009, 10:18 pm

Vine si poza!!!!!!!!!!!! Doar sa mai merg o data in dormitor, sa fac pe politzaiul Smile
Cele care aveti copii stiti ce greu e sa ii bagi la nani... Mai ales cand tre sa mearga la scoala a doua zi, si nu au chef:)
Inca nu am vazut pozele, le-a facut Victor-baietelul meu-, si acum dle descarca sotul meu
Dureaza cateva minute.
Clio_Ela
Clio_Ela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1303
Varsta : 48
Localizare : intre optimisti
Data de inscriere : 17/04/2009

Sus In jos

Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 8 Empty Re: Creatiile noastre rochii - cap. 1

Mesaj Scris de Clio_Ela Mier 22 Apr 2009, 10:40 pm

Gata si poza Smile
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Clio_Ela
Clio_Ela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1303
Varsta : 48
Localizare : intre optimisti
Data de inscriere : 17/04/2009

Sus In jos

Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 8 Empty Re: Creatiile noastre rochii - cap. 1

Mesaj Scris de geany Mier 22 Apr 2009, 10:47 pm

felicitari.este foarte draguta love
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 8 Empty Re: Creatiile noastre rochii - cap. 1

Mesaj Scris de Admina Joi 23 Apr 2009, 10:18 am

Mihaela, nu am decat cuvinte de lauda. Te "plangeai" Smile ca nu stii sa faci decat sacouri, dar vad ca nu ai probleme nici cu rochiile de vara. E foarte frumosa, m-a dus cu gandul la o plimbare pe faleza, in bataia brizei, sunny deci e de bine...

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 8 Empty Re: Creatiile noastre rochii - cap. 1

Mesaj Scris de Clio_Ela Joi 23 Apr 2009, 3:14 pm

Multumesc, Admina, dar fara ajutorul vostru nu reuseam
Iar m-am culcat la 2 noaptea! si dupa ce a plecat Victor la scoala m-am trantit in pat... pana acum doua ore...
Dar am terminat a doua rochita.
Azi pun frumos masinutzele de cusut in dulap, si pana luni sau marti nu mai cos ...
Ma uit acum cum arata pe dos buza inceputa inainte de a intra aici, pe forum... o sa va arqat si voua. Multumesc, fetelor, ca sunteti aici!! Am invatat fff mult de la voi!!!!!!
Clio_Ela
Clio_Ela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1303
Varsta : 48
Localizare : intre optimisti
Data de inscriere : 17/04/2009

Sus In jos

Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 8 Empty Re: Creatiile noastre rochii - cap. 1

Mesaj Scris de MihaelaT Joi 23 Apr 2009, 3:52 pm

Foarte frumoasa, iar culoarea degaja multa caldura. vb Adminei, te duce cu gandul la o plimbare pe malul marii. kiss

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 8 Empty Re: Creatiile noastre rochii - cap. 1

Mesaj Scris de diada Joi 23 Apr 2009, 5:44 pm

Mihaela 75 bucurie bucurie bucurie imi place maxim! ura

felicitari! Ma bucur ca am putut fi de ajutor cu forumul nostru taie

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 8 Empty Re: Creatiile noastre rochii - cap. 1

Mesaj Scris de Camy Joi 23 Apr 2009, 9:03 pm

mihaela(ela),este superba rochita ta,partea de sus a rochiei este licra?imi place foarte mult,mai ales culoarea love sub piept ai cusut cu ata elastica sa inteleg ,da?cateva randuri,in poza nu se vede exact.poate daca poza ar fi fost facuta mai de aproape .

felicitari .
LA CAT MAI MULTE CREATII!!
MIE DOR RAU SA MA APUC DE LUCRU.POATE IN CURAND

va pupic dulce
Camy
Camy
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1206
Varsta : 43
Localizare : buzau
Data de inscriere : 21/10/2008

Sus In jos

Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 8 Empty Re: Creatiile noastre rochii - cap. 1

Mesaj Scris de tomari Joi 23 Apr 2009, 9:16 pm

Ela stai pe-aproape ca si noi avem de invatat de la tine ura
tomari
tomari
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1026
Data de inscriere : 27/10/2008

Sus In jos

Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 8 Empty Re: Creatiile noastre rochii - cap. 1

Mesaj Scris de JuliaDarling Vin 24 Apr 2009, 8:31 pm

Buna, dragele mele!

Daca tot avem un loc unde sa ne etalam creatiile, va prezint si eu cateva dintre creatiile mele cele mai semnificative (zic eu) taie . Sa incepem:

- pacat ca rochita urmatoare s-a sifonat pana am reusit sa facem poza... probabil din cauza materialului, o matasice ce s-a si lucrat destul de greu pe langa faptul ca se sifoneaza foarte usor Sad
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

- urmatoarea rochita a fost facuta pentru o prietena - saten, dantela, voal (care din pacate nu se vede in poza asta):
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

- urmeaza o rochita pe care ampurtat-o la balul de absolvire a facultatii - din nou saten(S), voal(V) si dantela(D) (am o oarecare obsesie pentru combinatia asta :D)
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

- vechea poveste (SVD):
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

- ei... si acum vine piesa de rezistenta love - muuuuult voal drapat... flori facute manual din voal si margelute... ce sa mai, m-am chinuit... dar si ce-a iesit... (acum ma laud singura inocent ):

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Cam asta ar fi... Acum astept parerile voastre!
kiss

Sa aveti un weekend cat mai placut!
JuliaDarling
JuliaDarling
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 15
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/04/2009

Sus In jos

Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 8 Empty Re: Creatiile noastre rochii - cap. 1

Mesaj Scris de geany Vin 24 Apr 2009, 8:38 pm

pareri???? esti minunata si faci minunatii....foaaaarte frumoase.ne bucuram ca ne-ai descopeit si noi pe tine; felicitari si la cat mai multe hug
eu vreau sa invat de la tineee love
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 8 Empty Re: Creatiile noastre rochii - cap. 1

Mesaj Scris de JuliaDarling Vin 24 Apr 2009, 8:48 pm

Merci muuuult de tot! Cea mai mare satisfactie e sa iti admire lumea munca. Si sunt foarte fericita ca in sfarsit am gasit si eu o comunitate virtuala din care sa fac parte hug . Cred ca saptamana viitoare iau tot forumul la citit - deja am gasit cateva lucruri foarte interesante si e minunat ca ne putem impartasi din experienta si putem primi sfaturi folositoare.

Si, fetelor, sunteti foarte talentate! Ar trebui sa ne gandim cum sa organizam o parada cu toate modelele noastre! prietenie
JuliaDarling
JuliaDarling
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 15
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/04/2009

Sus In jos

Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 8 Empty Re: Creatiile noastre rochii - cap. 1

Mesaj Scris de Admina Vin 24 Apr 2009, 9:29 pm

Julia, darling hug esti profi, ce mai... Sunt superbe toate, se vede ca lucrezi frumos si ingrijit si daca sunt dupa designul tau... ura meriti muuult mai multe felicitari. Intr-adevar ultima, cea rosie, este superbissima. Si imi mai place enorm si cea alba, de mireasa imi inspira, asa e? Crepe-urile si voalul din belsug, bustul drapat si culorile, sunt pe gustul meu. Ma inspir, parol!

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 8 Empty Re: Creatiile noastre rochii - cap. 1

Mesaj Scris de diada Vin 24 Apr 2009, 9:32 pm

Julia, ma bucur ca ne-ai descoperit ca sa-ti arati creatiile! Absolut minunate! nu am cuvinte, lucrezi foarte, foarte frumos love love love

Imi pare bine ca vrei sa ne impartasesti din experienta ta Merci si ca ai invatat si de la noi cate ceva.

Apropo de parada - pana una alta va puteti face album si sa le aratam la galerie (va rog sa postati poze numai cu lucru de mana, oricum eu va dau acceptul wink )

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 8 Empty Re: Creatiile noastre rochii - cap. 1

Mesaj Scris de MihaelaT Vin 24 Apr 2009, 9:33 pm

JuliaDarling a scris:Cea mai mare satisfactie e sa iti admire lumea munca.
si avem ce admira!!! chiar si sotul care se uita la tv, a tras cu ochiul la p si-a spus "ce frumoase sunt!" ...adevarul ca-s minunate! mii de felicitari! kiss Flowers

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 8 Empty Re: Creatiile noastre rochii - cap. 1

Mesaj Scris de JuliaDarling Vin 24 Apr 2009, 10:08 pm

va multumesc din suflet pentru cuvintele foarte frumoase kiss !

Am mai sapat un pic prin calculator si am mai gasit cateva poze:

- rochia de mireasa a fost facuta dupa un model de la DeCosta, la cererea clientei (apropo, toate celelalte rochii sunt modelele mele - voi scana si cateva schite si le voi posta); dupa ce am lucrat la rochia asta am inteles de ce rochiile de mireasa ajung si la cateva zeci bune de milioane;

- broderia de pe bentitele rocsii am facut-o la masina de cusut... insa prelucrarea a 12 metri de material m-a "durut" cel mai mult

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

- acesta a fost costumasul de la cununia civila, putin stropit de ploaie :ape:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Pupations!
JuliaDarling
JuliaDarling
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 15
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/04/2009

Sus In jos

Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 8 Empty Re: Creatiile noastre rochii - cap. 1

Mesaj Scris de Eva Sam 25 Apr 2009, 12:12 am

Julia, m-ai lasat fara cuvinte! Chiar avem ce admira... esti artista! Felicitari!
Eva
Eva
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 552
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 12/01/2009

Sus In jos

Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 8 Empty Re: Creatiile noastre rochii - cap. 1

Mesaj Scris de duchess Sam 25 Apr 2009, 3:38 pm

Julia , superbe creatiii! Merci Merci Merci
duchess
duchess
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 644
Data de inscriere : 16/11/2008

Sus In jos

Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 8 Empty Re: Creatiile noastre rochii - cap. 1

Mesaj Scris de tomari Sam 25 Apr 2009, 5:33 pm

Flowers Julia chiar daca e un hobby, mostenirea genetica si cursurile de design isi pun amprenta in creatiile tale; ai lucrat cu materiale foarte dificile si ai realizat modele deosebite iesite din tiparele celor care se vand la magazinele "de fitze".
Succes pe mai departe si sa ne incanti cu cat mai multe realizari taie
PS Poate ne postezi si masinuta cu care ai realizat broderiile.
tomari
tomari
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1026
Data de inscriere : 27/10/2008

Sus In jos

Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 8 Empty Re: Creatiile noastre rochii - cap. 1

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 8 din 13 Înapoi  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 11, 12, 13  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB