Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 5 EmptyAstazi la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 5 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 5 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 5 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 5 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 5 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 5 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 5 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 5 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 5 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 5 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 5 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 5 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 5 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 5 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 5 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 5 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 5 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 5 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 5 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Creatiile noastre rochii - cap. 1

+35
ariana
gabi1795
aisha
JuliaDarling
Clio_Ela
andreeaX
dyanna
DANIELA.I
mihatm80
julix_2007
geany
Buburuza
ioana soare
zylv
postoleirina
danutzii2
anne-marry
Eva
cris69
sayuri
lorinaoo1
kla78
juliana
tomari
duchess
Camy
Kristina
Tonsis
Ania
irinaindira
emilia
arime
diada
MihaelaT
Admina
39 participanți

Pagina 5 din 13 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11, 12, 13  Urmatorul

In jos

Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 5 Empty Re: Creatiile noastre rochii - cap. 1

Mesaj Scris de cris69 Mar 10 Feb 2009, 10:55 am

frumos flacau. eu nu intru in competitie ca fata mea are 14 ani si...nu aveti baieti mai mari? wink
avatar
cris69
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 54
Localizare : suflet in bataia aripilor
Data de inscriere : 27/10/2008

http://cristina-aripideinger.blogspot.com/

Sus In jos

Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 5 Empty Re: Creatiile noastre rochii - cap. 1

Mesaj Scris de danutzii2 Mar 10 Feb 2009, 11:49 am

multumesc frumos lorina in poza era mai mic a mai crescut de atuncia ,sper sa pun poze mai recente sa-l vedeti ,are 3 ani
si sa va dau o veste daca tot am scris m-au sunat si mi-au zis ca azi imi aduc masina iupiii wink
danutzii2
danutzii2
helper
helper

Numarul mesajelor : 23
Localizare : Alba
Data de inscriere : 25/01/2009

Sus In jos

Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 5 Empty Re: Creatiile noastre rochii - cap. 1

Mesaj Scris de cris69 Mar 10 Feb 2009, 12:28 pm

felicitari. sa faci o tura si pentru noi. si sa pui poze!!!
avatar
cris69
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 54
Localizare : suflet in bataia aripilor
Data de inscriere : 27/10/2008

http://cristina-aripideinger.blogspot.com/

Sus In jos

Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 5 Empty Re: Creatiile noastre rochii - cap. 1

Mesaj Scris de lorinaoo1 Mar 10 Feb 2009, 6:46 pm

Meeey, deci Lorinuca mea are concurenta, ha? rade Pai daca are 3 ani, e numai bun, ca Lori are 1 an juma, trebuie si o diferenta acolo, nu? (asa se zicea) rade
lorinaoo1
lorinaoo1
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 302
Varsta : 46
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 23/10/2008

http://mozaicdeperle.blogspot.com/

Sus In jos

Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 5 Empty Re: Creatiile noastre rochii - cap. 1

Mesaj Scris de Admina Mar 10 Feb 2009, 10:14 pm

lorinaoo1 a scris:Meeey, deci Lorinuca mea are concurenta, ha? rade Pai daca are 3 ani, e numai bun, ca Lori are 1 an juma, trebuie si o diferenta acolo, nu? (asa se zicea) rade
Bine, Lavi, sa fie intr-un ceas bun, atunci :inlove: A mea are aproape 3, e batraioara Laughing
Danutzii2, sa o stapanesti sanatoasa. Si eu sunt tare curioasa, masina si accesorii, tot ce primesti. Sa ne povestesti de ea.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 5 Empty Re: Creatiile noastre rochii - cap. 1

Mesaj Scris de Camy Mier 11 Feb 2009, 1:06 am

anne foarte frumoasa rochita,si stai sa vezi ca este abia inceputul,ai sa ne ajungi tu din urma,usor usor.
te pupic dulce
hug
Camy
Camy
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1206
Varsta : 43
Localizare : buzau
Data de inscriere : 21/10/2008

Sus In jos

Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 5 Empty Re: Creatiile noastre rochii - cap. 1

Mesaj Scris de anne-marry Joi 12 Feb 2009, 12:20 pm

camy multumesc de incurajari. am inceput sa visez noaptea numai "croitoreala" cum imi place mie sa zic...si masina de cusut eletrica....sa vedeti ce mi-a facut aseara masinuta ileana. am facut eu ce am facut cu ea, si la un moment dat...asa....brusc...ma pomenesc ca nu mai vrea. adica puteai da din pedala...dar mergea acul fffffffff ffffffffff ffffffffff greu. m-am uitat pe sub ea, am zis ca o fi prins ceva. am chemat depanatorul de servici [a se citi sotul wink ] , a desfacut-o, a aspirat-o si a unso si sa vedeti ca pana la urma si-a dat drumul. merge chiar f usor acum.... si imi era ociuda......... mai ales ca nu este a mea, ci a mamei soacre. ea zice ca nu e a ei, ca este a casei dar....mi-e nus cum...lucrul luat de tine, ... il privesti altfel..dar cand stii ca e al altcuiva si se strica taman la tine.....in fine. bine ca s-a rezolvat
sa va zic acum. m-am apucat de o noua rochita. deocamdata tot ca cealalta, doar ca ii pun manecute...pana ma invat si eu mai bine. si astept si burda de la sf lunii pt noi modele. mai iau azi ceva material, sa am acolo...ca eu tb sa merg taman la rm-valcea sa iau material, si e mai greu cu deplasatul la mine. si...rochita care o fac acum, am zis sa o combin din 2 materiale. unul roz [luasem pt o fusta mai demult ... are si ceva modele pe el] si unul alb [il luasem acum 7 ani pt rochia mea de mireasa, dar pana la urma am cumparat rochia, si a ramas pe acasa..ce a mai ramas din el]. ei, le-am croit, am facut pensele aseara si am vrut sa le vad cum dau si le-am prins in bolduri unul de altul...si da ORIBIIIIIIIIIIIIIL... parca eram scufita...roz.... asa ca, acum tb sa merg la vl si sa iau si ceva material care se potriveste cu ce am eu. daca nu gasesc, ma gandeam sa o las ca o fusta cu talie inalta, si sa ii pun ceva ornamental..o curea...ceva...vad eu.
deocamdata atat.
mai vorbim maine. kiss
avatar
anne-marry
helper
helper

Numarul mesajelor : 32
Localizare : babeni, valcea
Data de inscriere : 03/02/2009

Sus In jos

Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 5 Empty Re: Creatiile noastre rochii - cap. 1

Mesaj Scris de postoleirina Joi 12 Feb 2009, 3:46 pm

Buna,

Sunt noua pe aici..tocmai ce am descoperit acest site. Camy ..f frumoase rochietle facute de tine, esti f priceputa. Despre mine pot sa va spun ca am invatat singurica sa cos la masina, mai intai la masina bunicii mele, apoi a alor mei o Sanda electrica. Inca de pe la 11 ani imi faceam tot felul de hainute, croite din ochi , mai apoi croiam dupa alte hainute . Mi-am facut multe hainute in liceu, facultate in stilul acesta, fara a folosi vreodata un tipar si fara a ma ajuta cineva priceput si avident fara nici un curs. Pur si simplu imi placea si eram multumita cand imi iesea ceva din manutele astea doua. La un moment dat eram specializata in camasi, fuste. Imi pare rau ca nu am nici o poza cu ce am facut in trecut, si nici nu mai am hainutele ca sa va arat. La nunta am primit cadou o masina de cusut Singer 155 (ceea ce=mi doream f mult) si de curand am descoperit si revista Burda. Mi se pare mult mai usor cu tipare. Deocamdata nu am reusit sa fac prea multe hainute, doar o rochita si o bluzita. Le puteti vedea aici: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Acum am rupt singurul ac din dotarea masinii si astept sa-mi vina altele pt ca am facut comanda la Singer. Ma bucur mult ca am descoperit un site unde pot intalni fete cu aceeasi pasiune ca a mea...
avatar
postoleirina
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 100
Varsta : 42
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/02/2009

Sus In jos

Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 5 Empty Re: Creatiile noastre rochii - cap. 1

Mesaj Scris de MihaelaT Joi 12 Feb 2009, 4:31 pm

frumoasa camasa si rochia imi place! Bravo!mai asteptam poze kiss
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 5 Empty Re: Creatiile noastre rochii - cap. 1

Mesaj Scris de postoleirina Joi 12 Feb 2009, 4:37 pm

multumesc f mult. Dupa ce mai fac si altceva am sa va arat ;)
avatar
postoleirina
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 100
Varsta : 42
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/02/2009

Sus In jos

Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 5 Empty Re: Creatiile noastre rochii - cap. 1

Mesaj Scris de zylv Dum 15 Feb 2009, 10:02 pm

Desi sunt adepta tinutelor sport,am si cateva rochite

asta este din satin
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

urmatoarele doua sunt din tricot

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

o rochita pe care i-am cusut-o unei prietene

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
zylv
zylv
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 880
Varsta : 52
Localizare : in centrul tarii
Data de inscriere : 15/02/2009

Sus In jos

Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 5 Empty Re: Creatiile noastre rochii - cap. 1

Mesaj Scris de diada Lun 16 Feb 2009, 1:35 pm

Frumoase rochite Zylv, frumos finisate love (triplockul love )imi place foarte mult rochita lucrata prietenei, e si captusita? cel putin asa se vede la fermoar.
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 5 Empty Re: Creatiile noastre rochii - cap. 1

Mesaj Scris de zylv Lun 16 Feb 2009, 3:18 pm

Da,rochita este captusita.Este taiata sub piept (numai fata are taietura,spatele fiind intreg)
zylv
zylv
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 880
Varsta : 52
Localizare : in centrul tarii
Data de inscriere : 15/02/2009

Sus In jos

Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 5 Empty Re: Creatiile noastre rochii - cap. 1

Mesaj Scris de MihaelaT Lun 16 Feb 2009, 5:05 pm

ura imi place mult rochia ce ai facut-o prietenei tale. Felicitari!
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 5 Empty Re: Creatiile noastre rochii - cap. 1

Mesaj Scris de postoleirina Lun 16 Feb 2009, 10:13 pm

Tocmai ce -am terminat o rochita de vara. Am facut-o dupa un tipar din burda care era de fapt pt camasa de noapte, dar l-am transformat in rochita. Pozele nu sunt prea reusite...dar sper sa se vada modelul
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
avatar
postoleirina
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 100
Varsta : 42
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/02/2009

Sus In jos

Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 5 Empty Re: Creatiile noastre rochii - cap. 1

Mesaj Scris de Admina Mar 17 Feb 2009, 8:32 am

Zylv, rochita pe care ai facut-o pt prietena ta e si preferata mea, dar sigur si cele de jersey arata super, pe tine; asta mi se pare ca e frumusetea acestui material ca e usor de intretinut si se aranjeaza bine(daca e modelul potrivit), pe oricine. Spor la croitoreala, in continuare.
Postoleirina, foarte frumoasa rochia, cred ca abia astepti sa o porti. Abia astept sa vina vremea, sa trag o rochie pe mine si sa plec de acasa, nu sa-mi ia 10 minute sa ma infofolesc, sa ma blindez zid

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 5 Empty Re: Creatiile noastre rochii - cap. 1

Mesaj Scris de postoleirina Mar 17 Feb 2009, 10:14 am

Multumesc Admina...
Ps: me too
avatar
postoleirina
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 100
Varsta : 42
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/02/2009

Sus In jos

Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 5 Empty Re: Creatiile noastre rochii - cap. 1

Mesaj Scris de anne-marry Mar 17 Feb 2009, 11:33 am

ce faceti fetele? frumoase rochitele .. mai ales cele din tricot ...
noi am mai terminat o rochita....dar nu am avut cu ce sa fac poze.
acum...tragem nadejde sa luam sapt asta msinuta electirca, si sa ne apucam de lucru...ca mai am materiale..pt 2 costumase [nu cu sacou..ci tip ..fusta si bluzita], pijamale lui teodor...si o bluita pt mine...
avatar
anne-marry
helper
helper

Numarul mesajelor : 32
Localizare : babeni, valcea
Data de inscriere : 03/02/2009

Sus In jos

Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 5 Empty Re: Creatiile noastre rochii - cap. 1

Mesaj Scris de diada Mar 17 Feb 2009, 1:56 pm

Postoleirina, super rochita, mi-ai adus aminte de caldura beat Flowers

Anne-marry, abia astept sa-ti iei masinuta, sa vezi ce repede merge treaba! si eu am in plan pijamalute!
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 5 Empty salutari!

Mesaj Scris de kla78 Mier 25 Feb 2009, 11:43 am

intru repede sa va salut,am fost plecat in vacanta si abia am asteptat sa ma intorc sa vad ce ati mai "croitorit",eu cu blanita am lasat-o balta ca mi s-a parut prea complicat zid pt capacitatea mea dar am inceput de ieri o rochita ca una din cele ale lui Cami,si sper sa nu se supere ca o copiez dar pur si simplu m-am indragostit de acea rochita,este una din cele doua rosii si cum rosu e culoarea mea preferata am zis sa-mi incerc norocul stiu ca nu-mi va iesi 100% la fel dar ma straduiesc sa fiu multumita de ea,problema e ca trebuie sa o surfilez si nu-i gasesc programul potrivit sa nu se adune,am incercat aseara si am desfacut-o ca nu mi-a placut,poate intra CAMI si ma ajuta putin ???si mai am de facut maneca aia ca un gogosar si ma tot gandesc oare cum trebuie facuta?adica am facut pana deasupra cotului o maneca simpla si cum mai jos vine larga pur si simplu nu am idee cum pot face mai departe,?si chiar azi vreau sa merg sa-mi cumpar niste accesorii la masina de cusut ca vad ca le are in carte dar se vand separat,nici n-am stiut ce masina smechera am pana ieri cand am inceput rochita!

va pup si astept ajutor wink
kla78
kla78
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 522
Varsta : 45
Data de inscriere : 28/12/2008

Sus In jos

Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 5 Empty Re: Creatiile noastre rochii - cap. 1

Mesaj Scris de diada Mier 25 Feb 2009, 12:50 pm

Kla, bine ai revenit, incerc sa-ti raspund eu, Camy este in concediu plecata, si nu are net acolo la dispozitie.

Sigur nu se supara ca vrei sa faci un model ca al ei, daca era asa nu-l mai posta, imi dau si eu cu parerea la maneca, trebuie sa croiesti un dreptunghi o latura sa fie lungimea manecii cat o vrei tu, cat a mai ramas si latura cealalta sa fie mai mare decat ai tu la maneca de deasupra cotului, pentru a-i putea face cret sa zicem ca mai pui 10-20 cm, depinde cat de mare vrei sa fie gogosarul. Si jos bagi elastic sau jartea, cum ai posibilitate.

pupici, spor la cos
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 5 Empty Re: Creatiile noastre rochii - cap. 1

Mesaj Scris de Admina Mier 25 Feb 2009, 12:54 pm

Kla78, Camy lipseste o perioada, nu cred ca te poate lamuri, in timp util. Ea are triplock, deci sigur a surfilat marginile bucatilor croite. Si a folosit un tricot, gen jersey dar mai gros, probabil va fi alt rezultat daca nu folosesti acelasi material.
In mare, poti surfila cu, cusatura zig-zag, sau o cusatura de acoperire, dar trebuie sa ai un piciorus special care te ajuta sa cosi pe marginea materialului. Ce model de masina de cusut ai, poate pot sa-mi dau seama daca face sau nu, ceva de genul acestei cusaturi.
Apropo de maneca, eu zic asa: maneca normala, pana pana la cot, apoi croiesti un dreptunghi de material, lung cat antebratul si lat... cam dublu cat latimea manecii de sus(sau macar cu 50% mai lat) , pt ca trebuie incretit. Cosi la masina cu pasul cel mai mare, fara sa intaresti inainte-inapoi, si lasi atele mai lungi la capete. Apoi tragi de ele, incretind bucata de material pt antebrat, pana ajunge la dimensiunea cele de la partea de jos a maneci. La fel incretesti si jos si din cate imi dau eu seama, din pozele ei, are o banda pe bie, la incheietura, ca sa finisezi maneca frumos. Poate mai are cineva idei, eu asa vad, acum.
Bine draga Diada, mi-o iei inainte, da? rade Ne batem aici, care explica prima... mai ce fete saritoare, mai rar ca noi. kiss

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 5 Empty Re: Creatiile noastre rochii - cap. 1

Mesaj Scris de diada Mier 25 Feb 2009, 2:03 pm

Admina a scris:
Bine draga Diada, mi-o iei inainte, da? rade Ne batem aici, care explica prima... mai ce fete saritoare, mai rar ca noi.

daca ai sti ca mi-a luat o ora sa raspund rade nu-mi venea sa cred ca nu ai raspuns inainte, tu ai fost totusi mai explicita Flowers
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 5 Empty multumesc fetelor de ajutor

Mesaj Scris de kla78 Mier 25 Feb 2009, 5:27 pm

nu am timp azi ca tocmai am ajuns acasa si trebuie sa plec iar dar spre seara sper sa fac o poza sa va arat masina de cusut,e un singer dar nu stiu exact ce model si daca o vedeti poate imi spuneti voi cam ce face masina mea rusine sa-mi fie ca de cand o am nici nu stiu ce modele are numa ce vad desenat pe ea dar mi frica sa incerc zid ,si am fost azi sa caut accesori `pt masina si cand am ajuns era inchis asa ca merg acum,ahh multumiri pt lamurirea cu maneca,si materialul nu este chiar gros e jerse dar mai subtirel decat am vazut in poza,in fine n-are importanta bine ca e rosu love si modelul e super fain.va pup si revin cand pot!!!spor la creat!
kla78
kla78
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 522
Varsta : 45
Data de inscriere : 28/12/2008

Sus In jos

Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 5 Empty Re: Creatiile noastre rochii - cap. 1

Mesaj Scris de ioana soare Joi 26 Feb 2009, 4:19 pm

sunt minunate toate rochiile voastre! atat de multa creativitate in fiecare!
am inca gura cascata de cand am vazut cat de impresionanta este colectia lui Camy! Nu-mi dau seama cand are timp sa faca atatea! Ca-n filmul cu Louis de Funes cand intra in camera imbracat intr-un fel si in secunda urmatoare iese imbracat altfel. Asa si Camy - intra in camera imbracata cu o rochie si iese cu alta, si cu alta, si cu alta... Smile ... o spun cu drag, sa nu se supere...
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Creatiile noastre rochii - cap. 1 - Pagina 5 Empty Re: Creatiile noastre rochii - cap. 1

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 5 din 13 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11, 12, 13  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB