Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Florile din gradina mea(2)
Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 11 EmptyIeri la 11:40 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 11 EmptyIeri la 11:36 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 11 EmptyIeri la 8:09 am Scris de Dorulet

» Animale de companie!!! - 5
Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 11 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 11 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 11 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 11 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 11 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 11 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Miniaturi - handmade
Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 11 EmptyMar 02 Apr 2024, 6:42 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 11 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 11 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 11 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 11 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 11 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 11 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 11 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 11 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 11 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 11 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Triplock(overlock); totul despre surfilare(2)

+52
zylv
bibitu
Uca
GABRELA
arielas
Indra
virus
danabekk
oana_007
andra2010
haute_couture
veniciuc nicoleta
SilviaDumitrescu
danae
ileana cosanzeana
MagdaMarin
Cornelya
amia
Kristina
kla78
Katerina
tomari
rosita
mdlupu
IrisT
mihaela72
mes
Camy
smarande
vilcris
leonutza69
Zana Mica
alexya
Alina.C
amnro
magdaflorea
Karina33
Admina
niculaie
nadina_b2005@yahoo.com
Panea Laura
teisoara
diada
elenita
milena
pisi
Noemi
geany
Hamartia
MAYA
zarino
MihaelaT
56 participanți

Pagina 11 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 11 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(2)

Mesaj Scris de emmancita Vin 12 Noi 2010, 11:32 am

Vroiam sa va intreb daca aveti idee despre aceasta masina, am gasit-o pe un site la mine aici, cu 190 euro, o merita??inca nu stiu marca , astept un mail cu niste detalii, spar ca azi sa ma pot lamuri, voi ce parere aveti??merita luata? zice ca e noua, n-a cusut nimeni la ea, are 5 fire si doua ace, nimic mai mult nu pune...
Va rog, care va pricepeti si aveti ceva asemanator macar, da-mi un sfat, pupi
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

asta am vrut sa fac Magda, dar m-am grabit sa trimit mesajul si am uitat rade
Am vb si cu nenea ala la telefon si zice ca e de la o firma care vinde asemenea masini, sunt noi, cu garantie, dar cum eu nu am folosit niciodata asa ceva...vad ca pretul este competitiv!!


Ultima editare efectuata de catre emmancita in Vin 12 Noi 2010, 3:58 pm, editata de 4 ori (Motiv : adugat foto)
emmancita
emmancita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1578
Varsta : 51
Localizare : madrid
Data de inscriere : 02/10/2010

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 11 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(2)

Mesaj Scris de MagdaMarin Vin 12 Noi 2010, 12:42 pm

Pai pune si tu o poza s-o vedem

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 11 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(2)

Mesaj Scris de geany Vin 12 Noi 2010, 4:20 pm

AICI lol! este cu siguranta acest mesaj. Sincer imi pare un anunt ciudat, nu da nici un detaliu despre aceasta masina, nici nume si nici altceva... In 5 fire si felul in care arata, e super, pretul insa imi suna ciudat, dupa cum spuneam, datorita faptului ca nu da detalii si nici numele masinii nu este la vedere... Daca persoana iti este de incredere... ramane la alegerea ta. In orice caz, nu o lua fara sa-i faci proba.
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 11 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(2)

Mesaj Scris de emmancita Vin 12 Noi 2010, 4:27 pm

Da, Geany,masina e aceeasi, eu o luasem de pe alt site.Persoana nu mi-este cunoscuta, trebuie sa ma duc la o firma sa vad, si merge cineva cu mine care se pricepe , ca eu...nika!!Sa ma duc cu ceva materiale diferite sa o probez, nu? Cica imi pune si TVA la pret, dar tot e bine pe la 230 euro, cam asa. Multumesc mult, o sa fiu atanta, sa nu dau banii degeaba.
emmancita
emmancita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1578
Varsta : 51
Localizare : madrid
Data de inscriere : 02/10/2010

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 11 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(2)

Mesaj Scris de geany Vin 12 Noi 2010, 4:37 pm

Tot ce este posibil sa fie anuntul pe mai multe siteuri. Tu probeaza, vezi cu cine ai de-aface si analizeaza masina daca e "surubarita" (adica pare umblat la suruburi). Poate este o oferta buna. Nu stiu ce masina este, deci nu stiu sa-ti spun daca masina e doar ieftina sau e de calitate. Eventual daca ai posibilitatea sa iei numele masinii cu tine cauti intai pe net despre acea masina, faci comparatie la preturi abea apoi decizi daca o iei sau nu.

Inca o bila neagra, anunt fara denumire, si telefonic afli despre TVA... Ai grija nu te culca pe-o ureche, cumpara doar daca merita.
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 11 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(2)

Mesaj Scris de emmancita Vin 12 Noi 2010, 5:00 pm

Merci, Geany, de aceea ma duc cu cineva care cunoaste...surubarita nu cred sa fie ca a zis ca au multe pe stoc, de vanzare , nu e doar una sa nu am ce alege...e ca un depozit acolo, asa cred!!
emmancita
emmancita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1578
Varsta : 51
Localizare : madrid
Data de inscriere : 02/10/2010

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 11 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(2)

Mesaj Scris de Karina33 Vin 12 Noi 2010, 6:20 pm

mie imi seamana destul de mult cu asta🔗 chinezeasca dragonfly. si-atunci ar costa cam mult.
Du-te neaparat cu cineva, e tare suspect ca nu scrie nimic pe ea!
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 11 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(2)

Mesaj Scris de emmancita Vin 12 Noi 2010, 6:59 pm

Karina e chiar la fel, macar pe aia scrie marca...decat ca e cu 5 fire cea pe care vreau eu s-o iau si cu 4 fire cea postata de tine. Dranonfly e ieftinuta?? cam cat? ia sa ma documentez eu putin ca sigur gasesc de marca asta si cu 5 fire, sa mai vad preturi...
Atunci in Romania e mai ieftina?ca o comand pe net si sa mi-o ia mama....asta numai daca voi ma sfatuiti ca e buna de ceva, sa nu arunc banii pe ferestra, ca nu ma dau afara din casa...Mai are cineva un triplock marca asta??o sa rasfoiesc iar topicul asta sa vad ce s-a mai discutat in urma.
Aseara tarziu am gasit-o pe net si azi-noapte am visat numai triplock-uri!! na! m-am virusat!
emmancita
emmancita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1578
Varsta : 51
Localizare : madrid
Data de inscriere : 02/10/2010

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 11 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(2)

Mesaj Scris de geany Vin 12 Noi 2010, 7:04 pm

din mana in mana Smile
aici rade

aici Smile
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 11 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(2)

Mesaj Scris de emmancita Vin 12 Noi 2010, 7:16 pm

Am gasit-o si eu aici [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Suna bine, nu? cu toate cusaturile alea...Multumesc tare mult ca va interesati pt mine, fetelor!! kiss
Aaa, inca ceva, eu cred ca trebuie sa scrie ceva pe ea, dar or fi prelucrat ei poza sa nu se mai vada...vad eu cand ma duc!! Shocked
emmancita
emmancita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1578
Varsta : 51
Localizare : madrid
Data de inscriere : 02/10/2010

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 11 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(2)

Mesaj Scris de geany Vin 12 Noi 2010, 7:59 pm

hihi, au "furat" numele sapunului PROTEX rade

Pai da nu...? Pare dubios anuntul dat pentru acea masina. Nu stiu daca au mentionat mai multe in anuntul in care gasisesi tu masina, dar ceva e la mijloc atata vreme cat masina e pozata(fara nume)...

Pot fi retururi, defecte , reparate si vandute pe sub mana. Sau poat fi de la o firma care a dat faliment... Poate nu ne spui impresia facuta, atunci sa vezi... taie
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 11 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(2)

Mesaj Scris de emmancita Vin 12 Noi 2010, 11:48 pm

Promit! hug
DECI: ma sfatuti sa o iau , chiar daca e chinezeasca ?? ma gandesc ca pana la urma o folosesc doar pentru mine, nu fac eu croitorie pe banda!!
emmancita
emmancita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1578
Varsta : 51
Localizare : madrid
Data de inscriere : 02/10/2010

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 11 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(2)

Mesaj Scris de geany Sam 13 Noi 2010, 11:02 am

Daca primesti si garantie si masina o vezi fara probleme, desi pretul nu pare mai bun decat ce gasisem eu pe net... Ia-o... Ce am citit eu pe net, cred ca lucreaza si cusatura coverstich acea cusatura decorativa de incheiere cat si numai decorativ.

geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 11 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(2)

Mesaj Scris de kla78 Sam 13 Noi 2010, 11:54 am

fetelor privileg mai este de cumparat?poate ar fii mai bine sa-si cumpere triplockul de la privileg ce-l aveti multe dintre voi ca am inteles ca e bun,nu?si pretul e cam tot pe acolo.
kla78
kla78
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 522
Varsta : 45
Data de inscriere : 28/12/2008

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 11 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(2)

Mesaj Scris de rosita Sam 13 Noi 2010, 10:17 pm

Cine imi poate spune si mie daca atunci cand lucrez material elastic la triplock e necesar sa pun ace speciale pt material elastic? Sau asta e valabil doar pentru liniara? N-am mai lucrat pana acum material elastic la triplock, si nu stiu. Multumesc! hug
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 11 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(2)

Mesaj Scris de geany Sam 13 Noi 2010, 10:34 pm

Eu personal nu schimb acele, indiferent de materialul ce-l lucrez la triplock.
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 11 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(2)

Mesaj Scris de rosita Sam 13 Noi 2010, 11:41 pm

Merci Geany, cred ca nu le voi schimba nici eu hug
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 11 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(2)

Mesaj Scris de Admina Dum 14 Noi 2010, 11:49 am

Privileg nu mai vinde masini de cusut si overlock-uri prin Quelle. Va mai puteti uita la ei pe site, dar au restrans mult, gama asta.
Nici eu nu prea schimb acele la triplock, ieri am schimbat unul pt ca-l strambasem ultima oara si am pus fara probleme unul Organ, de jerse. Sper sa nu-i cauzeze cand surfilez jeans... Si se gasesc si ace speciale de overlock de la Milward, dar nu le-am incercat inca.
V-am scris sau nu v-am scris? Mi-am ascutit cutitul de la overlock la un nenea, care are o tocilarie fina, cica. Vad ca merge bine, un usor trancanit cand taie imbinari la blugi, dar in rest, ca uns, desi nu l-am mai suns de muuult (rusine sa-mi fie...)

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 11 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(2)

Mesaj Scris de rosita Dum 14 Noi 2010, 4:25 pm

Admina, multumim de pontul cu tocilaria fina! Eu sunt la inceputul lucrului cu triplockul, inca n-am ajuns la faza cu ascutitul cutitului, dar la un moment dat voi ajunge si eu acolo. Poti sa ne spui in ce zona e nenea cu tocilaria, si cat a costat operatiunea? Merci!
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 11 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(2)

Mesaj Scris de geany Dum 14 Noi 2010, 6:57 pm

Ieri am povestit cam mult in forum despre masinile de cusut asa ca ma apucase harnicia si am curatat bine masinile si le-am uns. Curioasa din fire cum sunt cu privire la tehnica, mecanica si toate cele ce-au de-aface cu surubelnita, am desfacut capacul triplockui sa vad si eu cum e transportat uleiul ce-l pun prin orificiile marcate... cum arata? de la orificiu pleaca fir (gen fitil la bomba rade ) si duce la fiecare mecanism care necesita ungere. Cum arata masina mea triplock pe interior? Ca o casa parasita impaienjinita (norocul meu ca n-au fost soareci acolo rade )
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 11 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(2)

Mesaj Scris de MagdaMarin Dum 14 Noi 2010, 7:10 pm

Soarecii ca soarecii , rade dar cum era ca un liliac sa iasa zburand de acolo. rade

Da da stiu regulament ca sunt off topic

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 11 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(2)

Mesaj Scris de rosita Dum 14 Noi 2010, 7:16 pm

Geany te admir, pe mine triplockul ma intimideaza in continuare, desi il am de vreo 4 luni. Actele mele de vitejie in ce il priveste, au fost asa (si au fost la intervale mari intre ele!):
- prima data am avut curaj sa ii scot cate un ac sa vad cum arata cusatura doar in trei fire (prilej cu care am rupt primul ac, si deocamdata singurul)
- urmatorul a fost cand a trebuit sa invart de butoanele de tensiune a atei ca sa echilibrez cusatura.
- Apoi am avut curaj sa fac un tiv rulat (am inteles ca se mai numeste surjet sau ceva de genul asta?)
- Si ultima fapta a fost cand m-am vazut nevoita sa pun ata la ambele graifere, de unde pana atunci innodam capetele la ata veche si cea noua, si trageam de fir pana parcurgea singur traseul. Dar atunci am pierdut capatul de ata vechi, si n-am avut incotro.
Cred ca in curand va trebui sa il ung (nu stiu la ce interval se face asta), prilej cu care voi mai castiga putin teren in fata lui.
Geany, tu de cand ai triplockul?
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 11 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(2)

Mesaj Scris de geany Dum 14 Noi 2010, 11:48 pm

Eu cunosc triplockul de ani buni. A fost masina mea preferata in scoala. De atunci nu am mai avut ocazia de a lucra la asa ceva, pana anul trecut, insa mi-am dorit enorm un triplock si am avut noroc cu cel ce-l am, luat la mana a 2-a la un pret simbolic 35€. Sunt fericita ca-l am, dar as fi si mai fericita sa ajung la unul pfaff... va urma wink

Nu te demoraliza, cunosc persoana avansata in ale croitoriei care mi-a spus ca ea nu o scoate la capat deloc cu triplockul, deci, lasa usor, vei invata in timp si vei cunoaste masina. Totul depinde de vointa si dorinta de a lucra.
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 11 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(2)

Mesaj Scris de MagdaMarin Lun 15 Noi 2010, 6:49 am

Geany tu mai ai acest triplock?

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Daca da imi spui si mie cum sa fac ca lanticul sa fie uniform ,desirabil (sa nu se coasa incurcat sa se poata si desira) si sa nu mai sara pasi?

Eu am gasit pentru el

Schema asta

Toate sunt la fel ca aparate doar marca difera si numarul de ate.

Multumesc mult. pupi

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 11 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(2)

Mesaj Scris de rosita Lun 15 Noi 2010, 10:18 am

Magda, din pacate nu te pot ajuta, dar am si eu o intrebare: triplockul meu de ce nu face lantic paralel cu surfilatura? Sad
Vreau si eu lantic bounce
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 11 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(2)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 11 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB