Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Florile din gradina mea(2)
Fulare, saluri, esarfe tricotate II - Pagina 2 EmptyIeri la 11:40 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Fulare, saluri, esarfe tricotate II - Pagina 2 EmptyIeri la 11:36 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Fulare, saluri, esarfe tricotate II - Pagina 2 EmptyIeri la 8:09 am Scris de Dorulet

» Animale de companie!!! - 5
Fulare, saluri, esarfe tricotate II - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Fulare, saluri, esarfe tricotate II - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Fulare, saluri, esarfe tricotate II - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Fulare, saluri, esarfe tricotate II - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Fulare, saluri, esarfe tricotate II - Pagina 2 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Fulare, saluri, esarfe tricotate II - Pagina 2 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Miniaturi - handmade
Fulare, saluri, esarfe tricotate II - Pagina 2 EmptyMar 02 Apr 2024, 6:42 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Fulare, saluri, esarfe tricotate II - Pagina 2 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Fulare, saluri, esarfe tricotate II - Pagina 2 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Fulare, saluri, esarfe tricotate II - Pagina 2 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Fulare, saluri, esarfe tricotate II - Pagina 2 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Fulare, saluri, esarfe tricotate II - Pagina 2 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Fulare, saluri, esarfe tricotate II - Pagina 2 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Fulare, saluri, esarfe tricotate II - Pagina 2 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Fulare, saluri, esarfe tricotate II - Pagina 2 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Fulare, saluri, esarfe tricotate II - Pagina 2 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Fulare, saluri, esarfe tricotate II - Pagina 2 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Fulare, saluri, esarfe tricotate II

+64
cory74
carmenco
MARI_H
ladybird
mira24
adar
betymi72
diada
Uca
mariucamariuca
aba
tzushky
Angelica18
samo99ro
manuela29
silvisor
mimmi
carmenush
canadianca50
europolis
melus
firicel
Karina33
Nicoleta Irimescu
iuli.b
bibitu
irish05
violetas
Kristina
anda81
CCristinaC
lotus nufar
mihaelavama
dienutzababy
claras
Love
Serban Valentina
aidaalex
lennny
mnarcisa
Admina
ribana
dicioanacris
Anuta Stanciu
Medi
corilex
Ana Maria
maria_covacef
geany
snoopy
solmizel
Dodo-pui
marlen372001
angells
MihaelaT
Stoian Angelica
rucsy
Giobsy
LYNDA
danadea
madalina78
SilviaDumitrescu
Noemi
ioana soare
68 participanți

Pagina 2 din 12 Înapoi  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Fulare, saluri, esarfe tricotate II - Pagina 2 Empty Re: Fulare, saluri, esarfe tricotate II

Mesaj Scris de LYNDA Mier 24 Feb 2010, 12:27 pm

Giobsy este super super frumos kiss hug

Arata asa de bine si modelul si cu culoarea asta arata bestial pupi

kiss
LYNDA
LYNDA
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1096
Varsta : 39
Localizare : ACASA
Data de inscriere : 15/10/2009

Sus In jos

Fulare, saluri, esarfe tricotate II - Pagina 2 Empty Re: Fulare, saluri, esarfe tricotate II

Mesaj Scris de Giobsy Mier 24 Feb 2010, 12:38 pm

Lynda, si tu lucrezi foarte frumos asa ca kiss
Giobsy
Giobsy
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2026
Varsta : 56
Localizare : Vatra Dornei
Data de inscriere : 25/05/2009

http://giobsysoulmade.wordpress.com/

Sus In jos

Fulare, saluri, esarfe tricotate II - Pagina 2 Empty Re: Fulare, saluri, esarfe tricotate II

Mesaj Scris de ioana soare Mier 24 Feb 2010, 1:35 pm

Giobsy imi place fularul tau de nu mai pot! E asa de finut! Firul pe care l-ai folosit e superb! love
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Fulare, saluri, esarfe tricotate II - Pagina 2 Empty Re: Fulare, saluri, esarfe tricotate II

Mesaj Scris de Giobsy Mier 24 Feb 2010, 1:40 pm

Ioana, o apreciere pozitiva venita de la tine este mai ceva ca un Certificat de inalta calificare, asa ca pupi indesat.
Cat priveste firul, imi este foarte drag. Am avut vreo 400g si tot intind de el in diverse combinatii. Cand vad ca se consuma, sunt mai ceva ca Hagi Tudose, el isi controla punga cu galbeni, eu controlez punga cu bobine.
Giobsy
Giobsy
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2026
Varsta : 56
Localizare : Vatra Dornei
Data de inscriere : 25/05/2009

http://giobsysoulmade.wordpress.com/

Sus In jos

Fulare, saluri, esarfe tricotate II - Pagina 2 Empty Re: Fulare, saluri, esarfe tricotate II

Mesaj Scris de ioana soare Mier 24 Feb 2010, 2:39 pm

rade
Asa fac si eu cu firele care imi plac mult. Am unul care nu se mai fabrica, nu se mai gaseste pe nicaieri si tin cu dintii de el, am lucrat o gentuta din el si restul il pastrez bine bine. Ma mai uit din cand in cand la el, poate poate se inmulteste:)))
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Fulare, saluri, esarfe tricotate II - Pagina 2 Empty Re: Fulare, saluri, esarfe tricotate II

Mesaj Scris de Dodo-pui Lun 01 Mar 2010, 7:15 pm

Am facut si eu un fular calduros pentru baitul meu,ca sa se poata asorta cu caciula wink

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Dodo-pui
Dodo-pui
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 965
Varsta : 51
Localizare : Navodari
Data de inscriere : 25/11/2009

http://sperantamoareultima.wordpress.com/

Sus In jos

Fulare, saluri, esarfe tricotate II - Pagina 2 Empty Re: Fulare, saluri, esarfe tricotate II

Mesaj Scris de solmizel Mar 02 Mar 2010, 10:30 am

Este foarte frumos fularul Dodo-pui. Sa-l poarte sanatos.
Giobsy am ramas cu gura cascata. As vrea sa pot face si eu ceva atat de delicat.
solmizel
solmizel
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 249
Localizare : Sper ca pe Pamant
Data de inscriere : 26/01/2010

http://solmizel.blogspot.com/

Sus In jos

Fulare, saluri, esarfe tricotate II - Pagina 2 Empty Re: Fulare, saluri, esarfe tricotate II

Mesaj Scris de snoopy Vin 12 Mar 2010, 12:55 am

Postez si eu un fular de care sunt foarte mandra. L-am lucrat in iarna aceasta.
va pup
[url=[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]]
snoopy
snoopy
helper
helper

Numarul mesajelor : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 03/01/2010

Sus In jos

Fulare, saluri, esarfe tricotate II - Pagina 2 Empty Re: Fulare, saluri, esarfe tricotate II

Mesaj Scris de ioana soare Dum 21 Mar 2010, 11:09 pm

Spuneam dincolo la concurs ca lucrez si eu in paralel ceva in tema. Era gata de o saptamana, insa cum stiam ca in week-endul acesta facem o plimbarica pana la mare, am asteptat sa ajungem acolo pentru a face pozele:)) Pentru el am combinat 2 fire, unul din ele este tip panglicuta, iar celalalt este combinat cu mohair. Imi place efectul rezultat, o stralucire satinata data de firul panglicuta amestecata cu un puf usor si discret dat de mohair. Panglica de la gat este din matase naturala vopsita manual(nu de mine:)) )
Am facut si cercelusi asortati( ce-mi place sa ma joc cu lana la bijuterii love )

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Fulare, saluri, esarfe tricotate II - Pagina 2 Empty Re: Fulare, saluri, esarfe tricotate II

Mesaj Scris de geany Dum 21 Mar 2010, 11:14 pm

Da sigur ca da
Daca nu e primavara sau vara dai fuga la mare si tot ne omori cu privelistea din fotografiile tale. Imi place de nu mai pot capa ta. Superb bis
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Fulare, saluri, esarfe tricotate II - Pagina 2 Empty Re: Fulare, saluri, esarfe tricotate II

Mesaj Scris de maria_covacef Dum 21 Mar 2010, 11:56 pm

Pai bine mai Ioana, vii la mare si nu spui nimic. Sad rusinica

Foarte frumos salul tau. Sa il porti sanatoasa si sa mai faci.
kiss
maria_covacef
maria_covacef
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 308
Varsta : 42
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 03/06/2009

Sus In jos

Fulare, saluri, esarfe tricotate II - Pagina 2 Empty Re: Fulare, saluri, esarfe tricotate II

Mesaj Scris de Ana Maria Lun 22 Mar 2010, 12:21 am

Abia asteptam s-o vad, si, ca de obicei, suuuper love !!! De incadrarea in peisaj, ce sa mai spun?! Splendid, totul!
kiss Flowers
Ana Maria
Ana Maria
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 514
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/07/2009

http://www.firetricotat.ro

Sus In jos

Fulare, saluri, esarfe tricotate II - Pagina 2 Empty Re: Fulare, saluri, esarfe tricotate II

Mesaj Scris de corilex Lun 22 Mar 2010, 12:29 am

Ioana ,foarte frumos sa-l porti cu placere si sa mai faci sa ne arati si noua. kiss
corilex
corilex
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 799
Varsta : 50
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 29/12/2009

Sus In jos

Fulare, saluri, esarfe tricotate II - Pagina 2 Empty Re: Fulare, saluri, esarfe tricotate II

Mesaj Scris de LYNDA Lun 22 Mar 2010, 8:17 am

Waou ce frumos , ce deosebit cata delicatete si cata frumusete
love

E superb salul si iti sta foarte foarte bine pupi

Sa il porti sanantoasa kiss
LYNDA
LYNDA
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1096
Varsta : 39
Localizare : ACASA
Data de inscriere : 15/10/2009

Sus In jos

Fulare, saluri, esarfe tricotate II - Pagina 2 Empty Re: Fulare, saluri, esarfe tricotate II

Mesaj Scris de danadea Lun 22 Mar 2010, 9:53 am

Flowers Flowers Flowers ; super, Ioana; vreau si eu modelul......
avatar
danadea
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 736
Localizare : Deva
Data de inscriere : 17/08/2009

Sus In jos

Fulare, saluri, esarfe tricotate II - Pagina 2 Empty Re: Fulare, saluri, esarfe tricotate II

Mesaj Scris de ioana soare Lun 22 Mar 2010, 11:06 am

Va multumesc, ma bucur mult ca va place capa, am lucrat cu drag la ea! hug

Maria am luat pozitia ghiocelului , promit sa nu mai fac! Embarassed Adevarul e ca am fost asa de incantata ca suntem din nou dupa atata vreme la mare ca am uitat de tot si de toate! Eram parca in alta lume! M-a surprins si pe mine cat de bucuroasa am fost, eram ca un copil!

Danadea pentru partea de jos, lucrata de la dreapta la stanga diagrama este aceasta
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
unde patratelul gol inseamna ochi lucrat pe fata la randurile fata si pe dos la randurile dos, punct negru inseamna ochi lucrat pe fata la randurile dos, cerculet inseamna jeteu , semnul ^ inseamna scadere de la 3 la 1, iar celelalte doua v-uri intoarse inseamna 2 ochiuri lucrate impreuna spre dreapta sau spre stanga (in functie ce cum iti arata orientarea liniutei oblice).
Pentru partea de sus am ridicat ochiuri din laterala lunga a partii de jos. Nu am diagrama , dar o sa incerc sa desenez una diseara si o postez maine. Este modelul din cadrul partii de jos, numai ca acum este orientat perpendicular si repetat de-a lungul randului.
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Fulare, saluri, esarfe tricotate II - Pagina 2 Empty Re: Fulare, saluri, esarfe tricotate II

Mesaj Scris de Medi Lun 22 Mar 2010, 1:50 pm

ioana soare, daca nu citeam ce-ai scris, imi inchipuiam ca sunt poze de pe drop design...
Si inca ceva: felicitari fotografului! La ultima poza, panglicuta aia batuta de vant...! Toata atmosfera de romantism... love


Ultima editare efectuata de catre Medi in Lun 22 Mar 2010, 2:17 pm, editata de 1 ori
Medi
Medi
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 345
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 21/12/2009

Sus In jos

Fulare, saluri, esarfe tricotate II - Pagina 2 Empty Re: Fulare, saluri, esarfe tricotate II

Mesaj Scris de danadea Lun 22 Mar 2010, 2:11 pm

Multumesc mult Ioana
avatar
danadea
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 736
Localizare : Deva
Data de inscriere : 17/08/2009

Sus In jos

Fulare, saluri, esarfe tricotate II - Pagina 2 Empty Re: Fulare, saluri, esarfe tricotate II

Mesaj Scris de ioana soare Lun 22 Mar 2010, 5:08 pm

Multumesc Medi! Asa e, fotograful e tare priceput love love
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Fulare, saluri, esarfe tricotate II - Pagina 2 Empty Re: Fulare, saluri, esarfe tricotate II

Mesaj Scris de Anuta Stanciu Lun 22 Mar 2010, 5:26 pm

Esti o frumoasa, Ioana! Ca de obicei, nici de aceasta data nu te-ai dezmintit: numai creatii deosebite! Felicitari pentru capa!
Anuta Stanciu
Anuta Stanciu
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 29
Varsta : 55
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 25/12/2009

Sus In jos

Fulare, saluri, esarfe tricotate II - Pagina 2 Empty Re: Fulare, saluri, esarfe tricotate II

Mesaj Scris de ioana soare Mar 23 Mar 2010, 11:28 am

Multumesc mult Anuta!

Danadea am desenat diagrame si pt partea de sus, lucrata perpendicular dupa ce am ridicat ochiuri din laterala lunga a partii de jos. Am folosit aceleasi semne.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Apoi lucrezi bentita de la gat , dubla ca inaltime pentru a o putea intoarce dedesubt si coase.
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Fulare, saluri, esarfe tricotate II - Pagina 2 Empty Re: Fulare, saluri, esarfe tricotate II

Mesaj Scris de dicioanacris Vin 26 Mar 2010, 9:13 pm

ioana soare, minunat! flower
dicioanacris
dicioanacris
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 108
Varsta : 47
Localizare : cluj-napoca
Data de inscriere : 10/01/2010

Sus In jos

Fulare, saluri, esarfe tricotate II - Pagina 2 Empty Re: Fulare, saluri, esarfe tricotate II

Mesaj Scris de ribana Vin 26 Mar 2010, 10:50 pm

Nu mai am cuvinte... realizarea Ioanei este superba. De ambianta ce sa mai zic...fara comentarii.
Felicitari Ioana Soare! Merci
ribana
ribana
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 192
Varsta : 74
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 28/01/2010

Sus In jos

Fulare, saluri, esarfe tricotate II - Pagina 2 Empty Re: Fulare, saluri, esarfe tricotate II

Mesaj Scris de Admina Sam 27 Mar 2010, 2:03 am

Ioana, ce ma bucur ca nu ai participat si la acest concurs... lol!
Lasand gluma la o parte, e superba capa (eu nu-l vad sal). Si matale, esti o frumoasa si juma, iti vine f.bine noua tunsoare. Felicitari dragutului tau, pentru cadrele surprinse. ura

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Fulare, saluri, esarfe tricotate II - Pagina 2 Empty Re: Fulare, saluri, esarfe tricotate II

Mesaj Scris de ioana soare Sam 27 Mar 2010, 11:02 am

Dicioana, Ribana, Admina va multumesc, cuvintele voastre inseamna mult pentru mine! pupi hug

Admina multumesc pentru aprecierea fotografului, parca-l si vad cum o sa se umfle-n pene cand ii zic love
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Fulare, saluri, esarfe tricotate II - Pagina 2 Empty Re: Fulare, saluri, esarfe tricotate II

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 12 Înapoi  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB