Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Florile din gradina mea(2)
Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(3) - Pagina 4 EmptyIeri la 11:40 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(3) - Pagina 4 EmptyIeri la 11:36 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(3) - Pagina 4 EmptyIeri la 8:09 am Scris de Dorulet

» Animale de companie!!! - 5
Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(3) - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(3) - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(3) - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(3) - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(3) - Pagina 4 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(3) - Pagina 4 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Miniaturi - handmade
Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(3) - Pagina 4 EmptyMar 02 Apr 2024, 6:42 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(3) - Pagina 4 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(3) - Pagina 4 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(3) - Pagina 4 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(3) - Pagina 4 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(3) - Pagina 4 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(3) - Pagina 4 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(3) - Pagina 4 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(3) - Pagina 4 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(3) - Pagina 4 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(3) - Pagina 4 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(3)

+58
gagaritz
camic
gabrielasteff
amedeia07
dicioanacris
Noemi
Anuta Stanciu
mirela bz
Mihaela 2010
kittygreeneyed
lovely_janette
MihaelaTM
aidaalex
teisoara
marlen372001
valentinadof
adelina24
Marry
anc@
mare_melisa
emi
arime
Dodo-pui
letho
denygina
Alido81
ribana
mamiboom
mihai
maju1810
rucsy
SilviaDumitrescu
NEAGU LAURA
danutac
alimami
Amalthea
kitty_1973
Giobsy
aleinad
Medi
Iulia40
ancush
kisslandia
bubu mic
felix_79
cris_27
danadea
mnarcisa
diada
marami
stella
europolis
Eva
geany
cretu_veronica22
ioana soare
LYNDA
MihaelaT
62 participanți

Pagina 4 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(3) - Pagina 4 Empty Re: Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(3)

Mesaj Scris de cris_27 Vin 12 Feb 2010, 9:26 pm

Ma faci sa rosesc Amalthea.Acum am vazut palariuta ta,e superba.A mele palesc pe langa a ta.Felicitari,ma bucuri ca te am putut ajuta kiss
cris_27
cris_27
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 669
Varsta : 41
Localizare : baia mare
Data de inscriere : 11/08/2009

Sus In jos

Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(3) - Pagina 4 Empty Re: Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(3)

Mesaj Scris de Amalthea Vin 12 Feb 2010, 9:30 pm

Cris_27, mie mi se vad la pagina 5. Adica sper ca am facut bine, ce am mesterit eu pana am reusit sa le postez. Daca nu se vad, sa`mi spui te rog frumos ca sa mai incerc o data pupi Multumesc !!!
Amalthea
Amalthea
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 11
Localizare : dej
Data de inscriere : 28/01/2010

Sus In jos

Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(3) - Pagina 4 Empty Re: Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(3)

Mesaj Scris de cris_27 Vin 12 Feb 2010, 9:31 pm

Se vad acum.Superbe,se pricepe mamica ta
cris_27
cris_27
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 669
Varsta : 41
Localizare : baia mare
Data de inscriere : 11/08/2009

Sus In jos

Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(3) - Pagina 4 Empty Re: Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(3)

Mesaj Scris de Amalthea Vin 12 Feb 2010, 9:36 pm

Esti o scumpa Cris_27 !!! Creatiile tale sunt foarte frumoase, sa stii wink E prima palarie facuta de mama si a avut mari emotii pana ce a terminat`o. Iti multumeste din tot sufletul, pentru ca fara ajutorul tau nu reusea sa o realizeze si iti transmite numai bine si putere de a croseta in continuare lucrusoare asa de minunate cum faci tu pupi pupi pupi
Amalthea
Amalthea
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 11
Localizare : dej
Data de inscriere : 28/01/2010

Sus In jos

Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(3) - Pagina 4 Empty Re: Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(3)

Mesaj Scris de cris_27 Vin 12 Feb 2010, 9:38 pm

Multumesc mult,esti draguta.
cris_27
cris_27
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 669
Varsta : 41
Localizare : baia mare
Data de inscriere : 11/08/2009

Sus In jos

Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(3) - Pagina 4 Empty Re: Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(3)

Mesaj Scris de MihaelaT Vin 12 Feb 2010, 9:41 pm

Amalthea, e foarte frumoasa aplauze Sa o porti cu multa placere.
Felicitari mamei tale! Flowers
Ma bucur ca ai reusit cu pozele. kiss

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(3) - Pagina 4 Empty Re: Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(3)

Mesaj Scris de alimami Sam 13 Feb 2010, 7:35 pm

Am facut si eu azi o palariutza pt mine.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
alimami
alimami
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 113
Localizare : Bistrita
Data de inscriere : 20/12/2009

Sus In jos

Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(3) - Pagina 4 Empty Re: Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(3)

Mesaj Scris de Iulia40 Sam 13 Feb 2010, 9:04 pm

Cum va iese voua fundul asa frumos la palarii ca mie mi-a iesit exact de forma capului la palaria facuta pt fata mea. M-am chinuit o gramada sa pot realiza forma fundului de la palarie ca voi dar nici n-am reusit.
avatar
Iulia40
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 528
Varsta : 54
Localizare : Vaslui
Data de inscriere : 12/01/2010

Sus In jos

Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(3) - Pagina 4 Empty Re: Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(3)

Mesaj Scris de alimami Sam 13 Feb 2010, 9:19 pm

Iulia40 a scris:Cum va iese voua fundul asa frumos la palarii ca mie mi-a iesit exact de forma capului la palaria facuta pt fata mea. M-am chinuit o gramada sa pot realiza forma fundului de la palarie ca voi dar nici n-am reusit.
Eu de ex incep palariile de sus si caciulile de jos.Fac la inceput cercul ala de sus tot inmultind.Cand mi se pare destul,merg tot drept pana jos la bor.
alimami
alimami
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 113
Localizare : Bistrita
Data de inscriere : 20/12/2009

Sus In jos

Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(3) - Pagina 4 Empty Re: Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(3)

Mesaj Scris de cris_27 Dum 14 Feb 2010, 1:10 pm

E tare draguta alimami,felicitari.Cu ce fir ai lucrat?
cris_27
cris_27
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 669
Varsta : 41
Localizare : baia mare
Data de inscriere : 11/08/2009

Sus In jos

Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(3) - Pagina 4 Empty Re: Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(3)

Mesaj Scris de alimami Dum 14 Feb 2010, 4:11 pm

cris_27 a scris:E tare draguta alimami,felicitari.Cu ce fir ai lucrat?
Cu golden wool.
alimami
alimami
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 113
Localizare : Bistrita
Data de inscriere : 20/12/2009

Sus In jos

Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(3) - Pagina 4 Empty Re: Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(3)

Mesaj Scris de danutac Dum 14 Feb 2010, 8:55 pm

DRGA ADAR am vazut la prima pagina primul capito postate de tine niste palarii minunate (pt care te felicit) ai pute te rog sami explici cum leai facut ?sau daca sant explicate deja sami zici sa caut
multumesc anticipat :

pupi
danutac
danutac
helper
helper

Numarul mesajelor : 19
Localizare : romania
Data de inscriere : 29/12/2009

Sus In jos

Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(3) - Pagina 4 Empty Re: Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(3)

Mesaj Scris de Eva Dum 14 Feb 2010, 9:26 pm

Asta zicea Adar, pe aceeasi pagina:

Borul il fac asa: cresc la primele 4 ochiuri din rand normal, adica dintr-un ochi fac 2, la al 5-lea insa, fac 3 intr-un ochi si apoi repet pana la capatul randului. Urmatoarele randuri le lucrez cu picioruse simple. Cand e destul de lat, mai fac o bordura, asa, de fitza :
in ochiul 1 fac un piciorus simplu, in ochiul 2 nimic, in ochiul 3 fac 3 picioruse duble, in ochiul 4 nimic, in ochiul 5 un piciorul simplu ...


Daca mai ai si alte intrebari incerc sa-ti raspund eu pe cat ma pricep! Adar nu va intra, probabil, cateva zile pe forum!
Eva
Eva
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 552
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 12/01/2009

Sus In jos

Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(3) - Pagina 4 Empty Re: Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(3)

Mesaj Scris de danutac Dum 14 Feb 2010, 9:32 pm

EVA multumesc din suflet pt amabilitate(asta am citit si eu si miam notat)dar eu nu stiu cum se face palariuta partea de sus zid
danutac
danutac
helper
helper

Numarul mesajelor : 19
Localizare : romania
Data de inscriere : 29/12/2009

Sus In jos

Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(3) - Pagina 4 Empty Re: Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(3)

Mesaj Scris de Eva Dum 14 Feb 2010, 11:12 pm

Calota: faci un lant de 4-5 ochiuri, inchizi lantul,
r1: 6 sau 8(depinde de grosimea firului, de model... de cum iti place)
pic. inalte sau scurte
r2: lucrezi cate 2 pic. in fiecare pic de pe r1
r3: (1 pic. in primul pic de pe r2, 2 pic in al doilea pic de pe r2) se repeta ce e intre paranteze
r4:( cate 1 pic in primele doua pic de pe r3, 2 pic in al treilea pic de pe r3)se repeta ce e intre paranteze
r5:( cate 1 pic in primele trei pic de pe r4, 2 pic in al patrulea pic de pe r4)se repeta ce e intre paranteze
......
Faci atatea randuri cate sunt necesare pentru a da largimea dorita palariei, apoi mergi drept, fara sa mai inmultesti, atatea randuri cat sunt necesare pentru adancimea dorita dupa care urmeaza borurile explicate mai sus!
Eva
Eva
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 552
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 12/01/2009

Sus In jos

Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(3) - Pagina 4 Empty Re: Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(3)

Mesaj Scris de danutac Dum 14 Feb 2010, 11:23 pm

EVA esti o scumpa Merci multumesc
danutac
danutac
helper
helper

Numarul mesajelor : 19
Localizare : romania
Data de inscriere : 29/12/2009

Sus In jos

Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(3) - Pagina 4 Empty Re: Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(3)

Mesaj Scris de alimami Mar 16 Feb 2010, 8:56 am

Palaria facuta ieri pt mama.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
alimami
alimami
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 113
Localizare : Bistrita
Data de inscriere : 20/12/2009

Sus In jos

Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(3) - Pagina 4 Empty Re: Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(3)

Mesaj Scris de LYNDA Mar 16 Feb 2010, 9:58 am

[b]alimami[b] arata foarte bine, doar ca poza e prea mica hug

Poate poti sa o maresti kiss
LYNDA
LYNDA
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1096
Varsta : 39
Localizare : ACASA
Data de inscriere : 15/10/2009

Sus In jos

Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(3) - Pagina 4 Empty Re: Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(3)

Mesaj Scris de mnarcisa Mar 16 Feb 2010, 10:42 am

Alimami arata foarte bine. In special partea dreapta a palariei .

Am incercat sieu sa fac 2 si nu prea au iesit, dar cand ma apuc de urmatoarea am sa va intrreb atunci cum se face bee
mnarcisa
mnarcisa
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2121
Varsta : 41
Localizare : eu cu ai mei
Data de inscriere : 21/01/2010

Sus In jos

Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(3) - Pagina 4 Empty Re: Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(3)

Mesaj Scris de alimami Mar 16 Feb 2010, 11:13 am

LYNDA a scris:[b]alimami[b] arata foarte bine, doar ca poza e prea mica hug

Poate poti sa o maresti kiss
Am pus-o asa mica pt ca asa mi-au spus moderatoarele sa atasez pozele.O pun mai mare pt tine.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
alimami
alimami
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 113
Localizare : Bistrita
Data de inscriere : 20/12/2009

Sus In jos

Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(3) - Pagina 4 Empty Re: Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(3)

Mesaj Scris de geany Mar 16 Feb 2010, 12:03 pm

Lynda, daca dai clic pe acea poza mica se face maaaare :D

Foarte frumos lucrata. Smile
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(3) - Pagina 4 Empty Re: Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(3)

Mesaj Scris de LYNDA Mier 17 Feb 2010, 8:20 am

Multumesc frumos alimami chiar arat foaret foarte bine , si imi place foarte mult cum lucrezi pupi

geany scuze , nu am stiut Embarassed

kiss
LYNDA
LYNDA
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1096
Varsta : 39
Localizare : ACASA
Data de inscriere : 15/10/2009

Sus In jos

Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(3) - Pagina 4 Empty modele de caciulite

Mesaj Scris de NEAGU LAURA Vin 19 Feb 2010, 11:13 am

buna fetelor,este primul mesaj pe care il dau de cind m am alaturat voua,nu sint sigura ca va ajunge unde tb dar......... love frumoase medele,chiar am furat si eu ceva de la voi,cind voi capata experienta in a pune ceva poze atunci va voi arata cite ceva din ce lucrez eu.pina atunci spor la lucru si va mai urmaresc pt alte modele.scuzati mi eventualele greseli laura
NEAGU LAURA
NEAGU LAURA
helper
helper

Numarul mesajelor : 99
Localizare : FAUREI
Data de inscriere : 24/01/2010

Sus In jos

Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(3) - Pagina 4 Empty Re: Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(3)

Mesaj Scris de cris_27 Dum 21 Feb 2010, 10:54 am

Ultima mea creatie facuta ieri dupa amiaza:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
cris_27
cris_27
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 669
Varsta : 41
Localizare : baia mare
Data de inscriere : 11/08/2009

Sus In jos

Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(3) - Pagina 4 Empty Re: Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(3)

Mesaj Scris de MihaelaT Dum 21 Feb 2010, 11:25 am

Cris, e foarte frumoasa si culoarea e super! Sa o poarte cu multa placere domnisoara! love

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(3) - Pagina 4 Empty Re: Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(3)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 4 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB