Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Florile din gradina mea(2)
TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica - Pagina 8 EmptyIeri la 11:40 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica - Pagina 8 EmptyIeri la 11:36 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica - Pagina 8 EmptyIeri la 8:09 am Scris de Dorulet

» Animale de companie!!! - 5
TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica - Pagina 8 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica - Pagina 8 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica - Pagina 8 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica - Pagina 8 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica - Pagina 8 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica - Pagina 8 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Miniaturi - handmade
TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica - Pagina 8 EmptyMar 02 Apr 2024, 6:42 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica - Pagina 8 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica - Pagina 8 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica - Pagina 8 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica - Pagina 8 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica - Pagina 8 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica - Pagina 8 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica - Pagina 8 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica - Pagina 8 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica - Pagina 8 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica - Pagina 8 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica

+32
tzepoasa
racolta melania
24elena
Armeana
Giobsy
rucsy
corilex
Raresuca
ELENA76
danadea
claras
kitty_1973
diada
ioana soare
Tache Marilena
MihaelaT
liavas
anatecor
Antilopa Bongo
bubu85
alimami
bubu mic
ancush
lauricson
Eva
Admina
Dariaa
mica
ramona75
ady_kat
teisoara
marlen372001
36 participanți

Pagina 8 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica - Pagina 8 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica

Mesaj Scris de ady_kat Mier 24 Feb 2010, 2:05 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
si astea
scuzati calitatea
erau facute cu tel si apoi nu le-am mai avut ca sa le pozez ca lumea...le-am cadorisit
ady_kat
ady_kat
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 235
Localizare : in Dobrogea
Data de inscriere : 23/01/2010

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica - Pagina 8 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica

Mesaj Scris de bubu85 Mier 24 Feb 2010, 2:07 pm

ady_kat superbe bolerourile
felicitari
bubu85
bubu85
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 663
Varsta : 38
Localizare : la mine acasa
Data de inscriere : 05/08/2009

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica - Pagina 8 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica

Mesaj Scris de ady_kat Mier 24 Feb 2010, 2:09 pm

multumesc
si cele care le poarta sunt multumite...si bucuroase de cadoul primit...
ady_kat
ady_kat
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 235
Localizare : in Dobrogea
Data de inscriere : 23/01/2010

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica - Pagina 8 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica

Mesaj Scris de bubu85 Mier 24 Feb 2010, 2:39 pm

fetelor acesta va fi modelul pe care il voi face la bolerou
sper sa arate bine, pt ca nu am idee ce model sa fac pt ca firul este gros si se lucreaza cu ace intre 6 - 8, eu ma gandeam sa le fac cu ace de 7

asa va arata modelul cand va fi gata pt ca am de gand sa il lucrez pe latime nu pe lungime

sper ca se intelege modelul

ce spuneti?
va fi bine


Ioana Soare: Cosmina te rog intra la Tehnic si citeste subiectul "Atasarea pozelor, tutorial pas cu pas". Ti-as fi editat eu pozele de data asta, insa sunt mult prea mari si asa cum ai pus linurile nu pot lua codurile corecte. Pozele trebuie sa fie de maxim 640/480. Multumesc.


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

imi cer scuze pt ca nu am atasat bine pozele pana acum
sper ca acum este bine asa
pupici


Ultima editare efectuata de catre cosmina in Mier 24 Feb 2010, 3:34 pm, editata de 1 ori
bubu85
bubu85
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 663
Varsta : 38
Localizare : la mine acasa
Data de inscriere : 05/08/2009

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica - Pagina 8 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica

Mesaj Scris de marlen372001 Mier 24 Feb 2010, 3:04 pm

draga

adi_kat,
frumoase bolero-uri. sa inteleg ca nu mai faci acum cu noi inca unul. te asteptam atunci sa ne sustii moral.

cosmina,
frumos model. cand ai avut timp sa-l faci in computer ? rugam pe admine sa ne editeze, sa se vada bine diagramele. ce fel de program e, daca se poate sa ne spui.
sa tii cont ca torsadele "mananca" ceva material in plus, sa iei mai mult.

bravo, fetelor !
marlen
marlen372001
marlen372001
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 750
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica - Pagina 8 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica

Mesaj Scris de bubu85 Mier 24 Feb 2010, 3:06 pm

pai am 500 gr de material sper sa-mi ajunga ca eu sunt destul de micuta 1.65m, si am doar 55 kg, deci sper sa-mi ajunga
eu lucrez la o firma de ahitectura si diagramele sunt facute in programul in care noi facem proiectele, programul se numeste autocad
bubu85
bubu85
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 663
Varsta : 38
Localizare : la mine acasa
Data de inscriere : 05/08/2009

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica - Pagina 8 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica

Mesaj Scris de Giobsy Mier 24 Feb 2010, 3:10 pm

Cosmina, interesanta ideea cu Autocad. Voi ruga colegii de la IT sa mi-l instaleze si mie si o sa incerc.
Giobsy
Giobsy
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2026
Varsta : 56
Localizare : Vatra Dornei
Data de inscriere : 25/05/2009

http://giobsysoulmade.wordpress.com/

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica - Pagina 8 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica

Mesaj Scris de bubu85 Mier 24 Feb 2010, 3:13 pm

incearca
e un program misto
nu este foarte greu de invatat, eu am prins destul de repede
sincer sa iti spun nu stiu cum se instaleaza acest program sau daca se poate descarca de pe internet pt ca noi il avem cu licenta la birou

ady_kat superb bolerou,
eu de foarte mult timp imi doresc un pulovar dintr-un fir rosu, frumos
dar la noi in oras nu am gasit o nuanta de rosu care sa-mi placa


Ultima editare efectuata de catre cosmina in Mier 24 Feb 2010, 3:16 pm, editata de 1 ori
bubu85
bubu85
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 663
Varsta : 38
Localizare : la mine acasa
Data de inscriere : 05/08/2009

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica - Pagina 8 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica

Mesaj Scris de Giobsy Mier 24 Feb 2010, 3:16 pm

L-am avut si eu pe PC, dar am renuntat la el, deoarece ma inteleg bine cu Corel Draw, si imi era suficient pentru ce-mi trebuia mie. Dar acum musai sa ma pisicesc pe la IT, sa vad pe cine "traduc".
Giobsy
Giobsy
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2026
Varsta : 56
Localizare : Vatra Dornei
Data de inscriere : 25/05/2009

http://giobsysoulmade.wordpress.com/

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica - Pagina 8 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica

Mesaj Scris de rucsy Mier 24 Feb 2010, 5:27 pm

Marlen, multumesc mult pentru explicatii, am inteles, intre timp am descoperit in garderoba proprie un bolero cumparat mai de mult, lucrat dupa acelasi tipar, dar mai scurt si cu maneca mai sus de cot. L-am sucit, l-am invartit si m-am dumirit.
Voi incepe unul, la fel cu cel grena, dar nu stiu ce model. Am facut o proba de lucru, cu un model la care m-am gandit, am s-o postez sa va dati cu parerea.
Imi place modelul celui grena, dar nu stiu simbolurile zid zid si, deci nu l-am deslusit 100%.
Cred ca in seara asta il incep.
Firul este lila, cumparat de la Yarn Paradise, 98% bumbac, 2% lurex. Voi pune mai tarziu poze cu firul .

Spor la treaba !
rucsy
rucsy
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 350
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 23/09/2009

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica - Pagina 8 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica

Mesaj Scris de alimami Mier 24 Feb 2010, 6:39 pm

Oare cate sute de grame mi-ar trebui pt a face boleroul din bumbac Flavia mercerizat? Am 1.60 si 70kg.Marlen,imi poti zice?Aaa,cu croseta nr 3.
alimami
alimami
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 113
Localizare : Bistrita
Data de inscriere : 20/12/2009

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica - Pagina 8 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica

Mesaj Scris de marlen372001 Mier 24 Feb 2010, 6:44 pm

draga alimami,

cred ca vreo 500- 600 g, ca sa fii sigura ca iti ajunge. daca vei alege un model mai ajurat, s-ar putea sa fie nevoie de mai putin.

fetelor,

am scos firele, am facut proba de ochi, iata-le :
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

si am ales un model cu gaurele pentru bolero-ul in patrat, cu elastic clasic, pe care trebuie sa-l modific putin. deci ne apucam de treaba.

spor la lucru, fetelor !
marlen
marlen372001
marlen372001
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 750
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica - Pagina 8 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica

Mesaj Scris de Raresuca Mier 24 Feb 2010, 8:03 pm

Draga Marlen te rog nu lasa un om nepriceput pe drum.Spune-mi te rog daca am inteles si eu macar un sfert din tot ce ati spus voi pina acum.Daca vreau boleroul grena trebuie sa fac un dreptunghi,dar cam cite ochiuri cu aproximatie avind 1.60 si 65 kg,si daca o sa ne dai si mura in gura la cei mai putin priceputi sa pui si explicatii pentru model sau fiecare face ce-i trece ptin cap?
Raresuca
Raresuca
helper
helper

Numarul mesajelor : 94
Varsta : 48
Localizare : -suceava
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica - Pagina 8 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica

Mesaj Scris de marlen372001 Mier 24 Feb 2010, 8:14 pm

draga raresuca,

imi pare rau ca nu s-a inteles. in schema asta (pusa si mai inainte) :
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

latura mare a dreptunghiului se masoara de la un cot la altul, iar latura mica de la ceafa in talie, la spate.

si modelul trebuie sa fie niste coloane, care se separa intre ele cu ochi pe dos. sau torsade, sau ce vreti voi. vrei sa-ti dau eu si niste diagrame sa alegi ?
spune numai.

marlen
marlen372001
marlen372001
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 750
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica - Pagina 8 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica

Mesaj Scris de Raresuca Mier 24 Feb 2010, 8:36 pm

Da daca nu-i deranjul prea mare si te rog scuze ca abia dupa ce am trimis mesajul am vazut schema trimisa lui Rucxy .Am sa incep un dreptunghi cu latimea de cit de lung vreau eu sa fie si lucrez pe latime iar lungimea o da rindurile lucrate ,e bine???Dupa ce termin dreptunghiu va urma ... bunatetea ta de a explica.Esti foarte amabila si i-ti multumim
Raresuca
Raresuca
helper
helper

Numarul mesajelor : 94
Varsta : 48
Localizare : -suceava
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica - Pagina 8 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica

Mesaj Scris de rucsy Mier 24 Feb 2010, 9:50 pm

L-am inceput. Am facut o proba de lucru : [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Mi-am socotit cate ochiuri trebuie sa pun , asta dupa ce m-am masurat de la un cot la celalalt si l-am inceput :[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Acesta este firul :[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
tricot tricot

Spor !
rucsy
rucsy
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 350
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 23/09/2009

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica - Pagina 8 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica

Mesaj Scris de marlen372001 Mier 24 Feb 2010, 10:21 pm

draga rucsy,

frumos fir, frumos model. ne poti explica si noua modelul tau ?

cati ochi ti-au iesit pe latime ? mie mi-au dat 240.

spor la treaba !

marlen
marlen372001
marlen372001
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 750
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica - Pagina 8 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica

Mesaj Scris de Raresuca Joi 25 Feb 2010, 7:44 am

Draga Rucxy eu zic ca nu era nevoie sa masori de la un cot la altul ci de lungimea de la ceafa pina unde vrei de lung,oare gresesc eu?Poti Marlen te rog sa ne spui daca se incepe latimea dreptunghiului sau lungimea?AU scuze cred ca iar m-am inselat eu scuzeeee
Raresuca
Raresuca
helper
helper

Numarul mesajelor : 94
Varsta : 48
Localizare : -suceava
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica - Pagina 8 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica

Mesaj Scris de marlen372001 Joi 25 Feb 2010, 8:54 am

draga raresuca,

te rog eu mult mai citeste o data indicatiile.

daca rucsy a inceput asa, dungile modelului ei vor iesi verticale, asa cum trebuie sa pice bine. nu am o poza a boleroului grena din spate. poate se vede de aici.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
si mai sus e poza cu silueta unde se vede clar ca se incepe pe latime. nr maxim de ochi pentru latura cea mare.

marlen


Ultima editare efectuata de catre marlen372001 in Joi 25 Feb 2010, 9:35 am, editata de 1 ori
marlen372001
marlen372001
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 750
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica - Pagina 8 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica

Mesaj Scris de bubu85 Joi 25 Feb 2010, 8:58 am

marlen ma ajuti si pe mine
cam cate ochiuri as avea nevoie daca am 1.65m si 55 KG, si cred ca in talie am cam intre 60 -6cm, nu stiu sigur, ca sa incep bleroul pe lungime nu pe latime
bubu85
bubu85
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 663
Varsta : 38
Localizare : la mine acasa
Data de inscriere : 05/08/2009

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica - Pagina 8 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica

Mesaj Scris de corilex Joi 25 Feb 2010, 9:08 am

Buna fetelor,am vazut ca ati ca inceput cu lucrul azi vreau sa incep si eu modelul patrat celalalt care l-am inceput pe modelul raglan este ca jumatate o sa pun si poza dar o sa-l las puti deoparte sa incep si cel de al doilea si o sa lucrez paralel la amandoua ,va pup si va doresc o zi buna tuturor kiss
marlen poti te rog frumos sa-mi spui semnul x de la o diagrama ce inseamna ,multumesc mult.
corilex
corilex
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 799
Varsta : 50
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 29/12/2009

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica - Pagina 8 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica

Mesaj Scris de marlen372001 Joi 25 Feb 2010, 9:29 am

draga cosmina,

tot nu te grabesti. azi postez si ultimele tipuri de bolero, printre care si asta de vrei tu.

pana atunci fa proba de ochi si masoara de la ceafa pana la talie si mai pune 20% si asta e nr tau de ochi. manecile vor iesi mai bufante. incepi la 80% din nr total de ochi si apoi la fiecare al patrulea cresti un ochi, ridicand de jos, sa iasa maneca bufanta si sa ajungi la nr tau dorit de ochi.

ce fir ai ? fa-i o poza, sa-ti dau idei de model.


draga corilex,

ma bucur mult ca esti asa receptiva la modele, dar mai sunt inca cel putin 2 pe care le voi pune azi. daca iti vor placea si astea, mai ai fir sa le incepi si pe ele ?
semnul 'x" - daca te referi la diagrama cu scazatura rotunda, inseamna ochiul tau de margine. luandu-te dupa linia din afara rotundului, poti incepe sa scazi si sa iasa asa.

spor la treaba, fetelor !

marlen


Ultima editare efectuata de catre marlen372001 in Joi 25 Feb 2010, 9:40 am, editata de 1 ori
marlen372001
marlen372001
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 750
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica - Pagina 8 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica

Mesaj Scris de bubu85 Joi 25 Feb 2010, 9:31 am

ok
am sa fac diseara poza la fir sa imi dai idei de model
nu ma grabesc pt ca oricum nu pot sa lucrez foarte mult, ca ma niste probleme cu mainile si ma dor ingrozitor si nu prea pot lucra
da intre timp adun informatii
bubu85
bubu85
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 663
Varsta : 38
Localizare : la mine acasa
Data de inscriere : 05/08/2009

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica - Pagina 8 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica

Mesaj Scris de marlen372001 Joi 25 Feb 2010, 9:40 am

draga cosmina,

sanatate multa si stai cu ochii pe noi ca vei avea ce vedea !

marlen
marlen372001
marlen372001
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 750
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica - Pagina 8 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica

Mesaj Scris de corilex Joi 25 Feb 2010, 10:09 am

draga marlen,

multumesc de raspuns dar adevarul este ca nu prea stiu modele si nu stiu ce model sa fac la boleroul patrat ma ajuti te rooooog


kiss

p.s nu mai am fir dar o sa-mi cumpar
corilex
corilex
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 799
Varsta : 50
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 29/12/2009

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica - Pagina 8 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 8 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB