Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Florile din gradina mea(2)
TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica - Pagina 7 EmptyIeri la 11:40 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica - Pagina 7 EmptyIeri la 11:36 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica - Pagina 7 EmptyIeri la 8:09 am Scris de Dorulet

» Animale de companie!!! - 5
TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica - Pagina 7 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica - Pagina 7 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica - Pagina 7 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica - Pagina 7 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica - Pagina 7 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica - Pagina 7 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Miniaturi - handmade
TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica - Pagina 7 EmptyMar 02 Apr 2024, 6:42 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica - Pagina 7 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica - Pagina 7 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica - Pagina 7 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica - Pagina 7 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica - Pagina 7 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica - Pagina 7 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica - Pagina 7 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica - Pagina 7 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica - Pagina 7 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica - Pagina 7 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica

+32
tzepoasa
racolta melania
24elena
Armeana
Giobsy
rucsy
corilex
Raresuca
ELENA76
danadea
claras
kitty_1973
diada
ioana soare
Tache Marilena
MihaelaT
liavas
anatecor
Antilopa Bongo
bubu85
alimami
bubu mic
ancush
lauricson
Eva
Admina
Dariaa
mica
ramona75
ady_kat
teisoara
marlen372001
36 participanți

Pagina 7 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica - Pagina 7 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica

Mesaj Scris de alimami Mar 23 Feb 2010, 8:52 pm

Vreau sa fac eu unul pt fiica-mea. Crosetat.Sper sa-mi iasa.Ma gandeam la modelul ala de dreptunghi,dar inca nu am inteles unde vine gatul,adica gaura aia de la gat.
alimami
alimami
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 113
Localizare : Bistrita
Data de inscriere : 20/12/2009

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica - Pagina 7 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica

Mesaj Scris de Raresuca Mar 23 Feb 2010, 9:30 pm

Marlen te rog sa-mi spui si mie daca pot participa si eu , in limita timpului liber, deoarece am 3 baieti si un sot care sunt dependenti de mine Astept un raspuns si multumesc
Question
Raresuca
Raresuca
helper
helper

Numarul mesajelor : 94
Varsta : 48
Localizare : -suceava
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica - Pagina 7 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica

Mesaj Scris de corilex Mar 23 Feb 2010, 10:29 pm

Eu am inceput dupa modelul rosu dar dupa ce il termin vreau sa fac si modelul grena ,si defapt cam toate modelele imi plac asa ca am sa fac dupa care o sa pui explicatii multumim mult marlen .



corilex kiss
corilex
corilex
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 799
Varsta : 50
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 29/12/2009

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica - Pagina 7 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica

Mesaj Scris de claras Mier 24 Feb 2010, 9:10 am

Eu as incepe un bolero "rotund"/"pe cerc", caci imi place modelul rotund.
(Am mai facut bolero si maieu "pe cerc", dar crosetate. Sunt sigura ca iasa frumos si tricotat rotund.)

As vrea sa intreb, pentru un bolero rotund, cu mineci lungi, dar pentru fetita mea de aproape 10 ani (circa 1,35cm inaltime), cit material ar intra? Stiu ca depinde de material, de asta scriu si ca am materiale subtiri, de lucrat cu ace nr. maxim 3. (in general lucrez cu fire subtiiiiri).
Multumesc.
Imediat ce incep, incerc sa fac si poze, sa postez aici "etapele".
claras
claras
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 161
Varsta : 50
Localizare : timisoara
Data de inscriere : 24/12/2009

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica - Pagina 7 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica

Mesaj Scris de lauricson Mier 24 Feb 2010, 10:21 am

Marlen,

Din motive de "delegatie in interes de serviciu" nu ma pot apuca de bolero decat undeva peste cca 10 zile. Am sa urmaresc topic-ul de cate ori am sa pot si cand voi face bolero-ul am sa postez aici modelul pe care l-am ales si mai apoi ce-a iesit.
Succes tuturor si spor la lucru!! flower
lauricson
lauricson
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 40
Varsta : 54
Localizare : Romania
Data de inscriere : 23/11/2009

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica - Pagina 7 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica

Mesaj Scris de marlen372001 Mier 24 Feb 2010, 10:24 am

dragele mele,

ma bucur ca subiectul a aratat atat interes - din prima.
tuturor, va multumesc de vorbele bune.

draga raresuca, draga corilex : fireste ca puteti lucra cu noi - asta e scopul topic-ului. e "admis" oricine poate aloca timp si resurse pentru proiect. eu vreau numai sa va ajut si sa fie o experienta placuta pentru noi toate. am citit despre multe lucruri aici pe forum, dar vreau sa avem toate explicatiile la un loc pentru un proiect.

draga corilex, ma bucur ca ai inceput deja. te asteptam cu poze.

draga rucsy, ti-am pus deja inainte explicatii si o schita. daca ai si alte intrebari te astept cu placere.

draga alimami : ca de obicei lucrezi cu noi, dar tu o sa faci altceva. din pacate, nu te putem ajuta aici decat cu forme pentru bolero, eventual daca lucrezi patrat, poate gasesti ceva pe cele 2 pagini de puncte de croset.

draga claras : daca te-a hotarat pentru modelul in cerc, mai asteapta putin. daca ai vazut toate pozele, stii ca poti folosi si mai multe culori (asta daca ti-a ramas cate ceva ce poti combina de la alte lucruri facute inainte) ca sa iasa ca aici :

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

nu stiu cat de lung vrei sa-l faci si ti-as recomanda 300- 400 g (400 sa fii sigura ca iti ajunge, daca ramane ii faci si o bereta asortata tot din rotund).

draga lauricson, incepe cand vrei tu. odata postate instructiunile, aici vor ramane.

azi mai tarziu voi posta si restul, dar ma gandesc ca pentru rotund, mai bine sa va fac un tutorial cu poze. mai sunt fete care vor sa lucreze formula rotund ?

va sarut fetelor si gata, hai sa ne apucam de treaba !

marlen
marlen372001
marlen372001
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 750
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica - Pagina 7 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica

Mesaj Scris de claras Mier 24 Feb 2010, 10:36 am

Multumesc, marlen. Esti tare draguta.
Cel mai mult ma ajuta poza pusa de tine azi, am inteles ca vine inmultit in 8 locuri, deci voi avea 8 raze (si 8 "felii"), pe care le impart asa: 2 optimi spatele/gluga, cite o optime minecile si 4 otpmi spatele, ca da larghete frumoasa pentru copii.
Daca nu mai sunt si alte fete care vor sa tricoteze "pe cerc", eu am inteles deja, doar ca lucrez in paralel la citeva si..... pe saptamina viitoare pot sa incep boleroul.

Spor, la toate fetele.
claras
claras
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 161
Varsta : 50
Localizare : timisoara
Data de inscriere : 24/12/2009

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica - Pagina 7 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica

Mesaj Scris de marlen372001 Mier 24 Feb 2010, 10:47 am

draga claras,

azi puneam axplicatia pentru toata lumea, dar... daca te grabesti:
- montezi 16 ochi, lasi putin fir sa poti coase la mijloc
- imparti ochii pe 4 andrele de ciorap
- pui semn un ac de siguranta la inceputul randului. pe masura ce lucrezi, il vei muta mai "sus" spre andrea, sa vezi de fapt cat ai lucrat.
- incepi sa cresti intr-o singura parte a clinului/ "feliei" fie la inceput (asa fac eu) fie la final.
- randurile cu sot nu se creste. aici e important sa vezi unde incepi alt rand.
- cand s-au facut prea multi ochi muti lucrul pe o pereche de andrele circulare si lucrezi cu metoda "buclei continue"

deocamdata... atat. asteapta-ne si pe noi cu explicatiile.

te sarut,
marlen
marlen372001
marlen372001
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 750
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica - Pagina 7 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica

Mesaj Scris de corilex Mier 24 Feb 2010, 11:01 am

Buna tuturor.
abia am putut intra pe forum sa vad ce eplicatii ai mai pus Marlen ca foarte naspa merge netul la mine asa ca nu am alta solutie dacat sa ma pun pe tricotat si mai incerc diseara sa intru caci acuma ma enerveaza ca nu mege bine si trebuie sa stau mult pana se incarca pagina va pup pe toate si va oresc spor la lucru. kiss
corilex
corilex
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 799
Varsta : 50
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 29/12/2009

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica - Pagina 7 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica

Mesaj Scris de bubu85 Mier 24 Feb 2010, 11:04 am

dragele mele si eu ma apuc de bolero, azi termin pulovarul, trebuie doar sa cos manecile si de maine ma apuc si eu, binenteles ca am sa postez poze cu pulovarul a iesit frumos, sotul meu este incantat de el
doresc sa fac acest tip de bolero, pt ca mi se pare usor, si am un fir gros care se lucreaza cu ace intre 6 si 8

2. TIPUL 2 - Bolero din patrat.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

dar am o intrebare pentru acest model am atasat aici o schema, trebuie sa cos de exemplu punctul 1 cu 4 si 2 cu 3, ca sa fac loc manecilor?
[IMG=https://2img.net/r/ihimizer/img6/4629/diagramabolero.th.jpg][/IMG]

si mai am inc ao intrebare imi poti explica si modelul de mai sus
bubu85
bubu85
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 663
Varsta : 38
Localizare : la mine acasa
Data de inscriere : 05/08/2009

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica - Pagina 7 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica

Mesaj Scris de Raresuca Mier 24 Feb 2010, 11:05 am

Multumesc mult Marlen Ma-m oprit la modelul grena ,desi initial vroiam ceva scurt, mai astept insa si modelul celalant,asa am inteles ca o sa mai pui un model .Cer permisiunea sa te deranjez pentru unele nelamuriri cind voi incepe
Raresuca
Raresuca
helper
helper

Numarul mesajelor : 94
Varsta : 48
Localizare : -suceava
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica - Pagina 7 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica

Mesaj Scris de marlen372001 Mier 24 Feb 2010, 11:16 am

draga cosmina,

am facut si eu o schema :
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

in poza cu cercul e aranjat ciudat boleroul. acum se intelege ?

marlen
marlen372001
marlen372001
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 750
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica - Pagina 7 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica

Mesaj Scris de claras Mier 24 Feb 2010, 11:23 am

Multumesc marlen, explici foarte bine, mie imi pare totul mult mai clar dupa ce scrii tu. Eu ziceam doar ca daca nu mai sunt alte fete doritoare de acelasi model: eu am inteles si ma ghidez dupa poze. Daca mai sunt si alte fete doritoare de acelasi model, pot sa le ajut si eu, dar de saptamina viitoare incepind.
Eu nu ma grabesc, caci chiar am in lucru mai multe si.... boleroul sigur il incep abia saptamina viitoare si sigur acela va fi modelul.
Multumesc.

Cred ca si fetele care vor sa faca modelul "ciudat", acum inteleg din desenul facut de tine.
claras
claras
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 161
Varsta : 50
Localizare : timisoara
Data de inscriere : 24/12/2009

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica - Pagina 7 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica

Mesaj Scris de bubu85 Mier 24 Feb 2010, 11:27 am

marlen bine ma inteles asa trebuie facut?
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
bubu85
bubu85
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 663
Varsta : 38
Localizare : la mine acasa
Data de inscriere : 05/08/2009

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica - Pagina 7 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica

Mesaj Scris de marlen372001 Mier 24 Feb 2010, 12:12 pm

draga cosmina,

din pacate nu. in desenul tau ai cusut taman unde trebuia sa bagi mana. daca ai lucra un model elastic (cum e cel albastru pe care zici ca l-ai ales) dungile ar iesi verticale.

eu am considerat un dreptunghi cu latura mare orizontala, care sa vina la gat respectiv la talie. se coase segmentul "s" care inseamna de la cot la subrat.

daca tot nu se intelege, eu zic sa postezi o poza cu dreptunghiul gata tricotat (cand o fi gata) si eu iti desenez pe el ce si unde sa cosi. ce zici ?

fetelor, ia uitati ce am gasit eu. giobsy ne da voie sa ne folosim de el :
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

daca aveti pentru bolero un fir pufos, modelul asta merge brici. daca e cineva interesat, sa-mi spuneti ca sa va explic cum se face.

va sarut si spor la lucru !
marlen
marlen372001
marlen372001
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 750
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica - Pagina 7 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica

Mesaj Scris de bubu85 Mier 24 Feb 2010, 12:15 pm

marlen inteleg acum cum spui
dar totusi cand va i gata dreptunghiul am sa fac poza ca tu sa-mi artati cum sa il cos

multumesc mult muuuuult
de pup
bubu85
bubu85
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 663
Varsta : 38
Localizare : la mine acasa
Data de inscriere : 05/08/2009

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica - Pagina 7 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica

Mesaj Scris de Giobsy Mier 24 Feb 2010, 12:45 pm

Abia astept sa vad ce iese!!!! boo
Poate ma incumet si eu la un bolero. De-as fi un pic mai slabuta! TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica - Pagina 7 4246
Giobsy
Giobsy
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2026
Varsta : 56
Localizare : Vatra Dornei
Data de inscriere : 25/05/2009

http://giobsysoulmade.wordpress.com/

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica - Pagina 7 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica

Mesaj Scris de marlen372001 Mier 24 Feb 2010, 1:25 pm

draga giobsy,

si oamenii grasi trebuie sa traiasca. poate te incumeti. ca eu dupa ce-l termin pe cel pentru nepoata mea sigur imi fac si mie. chiar daca sunt cat sunt (ce sa-i faci, daca gatesc bine...).

hai, curaj !

marlen
marlen372001
marlen372001
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 750
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica - Pagina 7 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica

Mesaj Scris de bubu85 Mier 24 Feb 2010, 1:28 pm

hai mai fetelor fiti serioare,
nu gabaritul unei femei conteaza ci marimea sufletului si bunatatea ei
va pupic kiss
bubu85
bubu85
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 663
Varsta : 38
Localizare : la mine acasa
Data de inscriere : 05/08/2009

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica - Pagina 7 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica

Mesaj Scris de Giobsy Mier 24 Feb 2010, 1:33 pm

Eu nu sunt chiar grasa, dar in ultima vreme imi tot fac pulovere, veste, bolerouri si toate ies cam cat as vrea eu sa fiu, nu cat sunt eu in realitate. Asta inseamna ca inca mai sper.
M-am ingrasat vreo 4kg de cand nu mai fumez. Dar scap eu de ele...
Vai, sunt iar off topic
Giobsy
Giobsy
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2026
Varsta : 56
Localizare : Vatra Dornei
Data de inscriere : 25/05/2009

http://giobsysoulmade.wordpress.com/

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica - Pagina 7 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica

Mesaj Scris de marlen372001 Mier 24 Feb 2010, 1:35 pm

draga giobsy,

scuza-ma, n-am vrut sa zic ca esti grasa, sau sa sune chiar asa. dar eu sunt, la mine ma refeream.

voiam numai sa te motivez sa iti faci bolerou.

marlen
marlen372001
marlen372001
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 750
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica - Pagina 7 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica

Mesaj Scris de bubu85 Mier 24 Feb 2010, 1:39 pm

draga Giobsy daca te ajuta
eu dupa ce m-am lasat de fumat (acum 3ani) dupa vreo cateva luni intr-un interval de maxim 4 luni m-am ingrasat 10kg, ajunsesem sa ma simpt cat un balon, asta era in timpul verii, iar peste iarna am revenit la kg mele initiale, toate cele 10 kg puse in plus le-am dat jos fara nici o dieta, restrictie sau regim
deci ai incredere ca vei reveni la kg tale initiale
si bravo pt ca te-ai lasat de fumat
bubu85
bubu85
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 663
Varsta : 38
Localizare : la mine acasa
Data de inscriere : 05/08/2009

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica - Pagina 7 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica

Mesaj Scris de ady_kat Mier 24 Feb 2010, 1:55 pm

cosmina..anii tai nu se compara cu anii lui giobsy
si nici cum se slabeste la 20 de ani fata de 40
eu spun din experienta pt ca la 20..si pana cam la 35 mancam ce-mi dorea sufletul..la orice ora si in ce cantitate..si nu depuneam nimic...
trecand de 40...e greu sa dai jos si juma de kil..se tin de tine ca scaiul
si inca ceva..
lasatul de fumat nu ingrasa...
doar obiceiurile noastre de a rontzai cate ceva...
nici sarcina nu ingrasa...doar tot noi suntem vinovate ca mancam pt 2

nici vitaminele nu ingrasa...
calciul..care nu e o vitamina..chiar slabneste...
asa ca obiceiurile tb sa nui le educam...

scuzati-ma de off topic..
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
asta-i un bolerou facut de mine


Ultima editare efectuata de catre ady_kat in Mier 24 Feb 2010, 2:01 pm, editata de 1 ori
ady_kat
ady_kat
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 235
Localizare : in Dobrogea
Data de inscriere : 23/01/2010

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica - Pagina 7 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica

Mesaj Scris de Giobsy Mier 24 Feb 2010, 1:59 pm

Stop joc! Suntem off topic rau, da rau de tot!
Giobsy
Giobsy
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2026
Varsta : 56
Localizare : Vatra Dornei
Data de inscriere : 25/05/2009

http://giobsysoulmade.wordpress.com/

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica - Pagina 7 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica

Mesaj Scris de bubu85 Mier 24 Feb 2010, 2:01 pm

da ai dreptate
sa nu uitam de bolero
bubu85
bubu85
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 663
Varsta : 38
Localizare : la mine acasa
Data de inscriere : 05/08/2009

Sus In jos

TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica - Pagina 7 Empty Re: TRICOT - Proiectul saptamanii - Marlen va explica

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 7 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB