Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Pantaloni (Tutorial, cu poze) - Pagina 5 EmptyAstazi la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Pantaloni (Tutorial, cu poze) - Pagina 5 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Pantaloni (Tutorial, cu poze) - Pagina 5 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Pantaloni (Tutorial, cu poze) - Pagina 5 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Pantaloni (Tutorial, cu poze) - Pagina 5 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Pantaloni (Tutorial, cu poze) - Pagina 5 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Pantaloni (Tutorial, cu poze) - Pagina 5 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Pantaloni (Tutorial, cu poze) - Pagina 5 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Pantaloni (Tutorial, cu poze) - Pagina 5 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Pantaloni (Tutorial, cu poze) - Pagina 5 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Pantaloni (Tutorial, cu poze) - Pagina 5 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Pantaloni (Tutorial, cu poze) - Pagina 5 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Pantaloni (Tutorial, cu poze) - Pagina 5 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Pantaloni (Tutorial, cu poze) - Pagina 5 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Pantaloni (Tutorial, cu poze) - Pagina 5 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Pantaloni (Tutorial, cu poze) - Pagina 5 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Pantaloni (Tutorial, cu poze) - Pagina 5 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Pantaloni (Tutorial, cu poze) - Pagina 5 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Pantaloni (Tutorial, cu poze) - Pagina 5 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Pantaloni (Tutorial, cu poze) - Pagina 5 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Pantaloni (Tutorial, cu poze)

+72
MagdaMarin
veruta
hope
crina_grigor
ancush
Maci
Gioconda
mada93
Panea Laura
cld
Marry
cretu_veronica22
canadianca50
andreeazaharcu
monica11
amia
SEWINGMAN
ileana cosanzeana
pisi
alis
madalina78
ciucamona
ana21maria
Uca
valentinadof
maria_c
leonutza69
mady85
gabi1795
SilviaDumitrescu
oananastasa
rossa_bllu
Karina33
pamalia
ema
livia_iri
Mada
noel
Buburuza
RalucaS
Kristina
ciresicca
diana_roxana
Adriana13
aisha
margot
clodi
Tinkerbell
Noemi
oanabijux
kla78
vilcris
livia1981
ariana
diane
mimi_sus2000
ioana soare
lorinaoo1
geany
andreeaX
totolina
zylv
postoleirina
DANIELA.I
tomari
MihaelaT
Dionisia
kindaras
Camy
Admina
Valentina
diada
76 participanți

Pagina 5 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

tutorial Re: Pantaloni (Tutorial, cu poze)

Mesaj Scris de Noemi Joi 08 Oct 2009, 1:50 pm

diana, mihaela multumesc frumos, si mie imi place, l-am desenat pe caietel si l-am pus in practica, uite diseara o sa pun si poza din caietel Smile
Imbinarile le-am facut cu triplock si marginile cu uber. A mers mai greutz si cu teama sa nu incretesc materialul pentru ca e foarte gros, mai ales pus in 2, si piciorusul masinilor presa pe material. Si da, materialul este elastic, este catifea de bumbac, dar destul de elastica avand in vedere cat de grosuta este.
Ideea cu trening de catifea nu e a mea, dar imi surade f tare, am vazut treninguri la victoria's secret, juicy couture (vai ce scoruri).
Ah si inca ceva Smile nu stiu daca merge la categoria asta, am facut niste leg warmers din material, deci nu sunt tricotati de mine, va pun poza cu ei si poza unei vedete Smile
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Noemi
Noemi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1541
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/07/2009

Sus In jos

tutorial Creatiile noastre - pantaloni/Tutorial pantaloni (cu poze)

Mesaj Scris de DANIELA.I Sam 14 Noi 2009, 7:50 pm

Ultimii pantaloni realizati,ptsezonul rece(din stofa si catifea raiata elastica).
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
DANIELA.I
DANIELA.I
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 861
Varsta : 52
Localizare : agnita
Data de inscriere : 15/02/2009

https://s626.photobucket.com/albums/tt349/maistra3772/

Sus In jos

tutorial Re: Pantaloni (Tutorial, cu poze)

Mesaj Scris de geany Sam 14 Noi 2009, 8:06 pm

Maistra, frumos lucrat, imi place in mod special prima pereche. Sa-i porti cu placere Smile
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

tutorial Re: Pantaloni (Tutorial, cu poze)

Mesaj Scris de diada Dum 15 Noi 2009, 11:42 am

Prima pereche este bestiala, si foarte frumos ai asezat dungile! love love love si a doua pereche este foarte bine lucrata, mai ales ca ai adaugat si dungile pe lateral bee Se intretine bine catifeaua la pantaloni?
Sa-i porti cu placere!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

tutorial Re: Pantaloni (Tutorial, cu poze)

Mesaj Scris de Admina Dum 15 Noi 2009, 11:55 am

Maistra, bravo, bravo, bravo; sunt super si pantalonii si sarafanul. love
Chiar vreau sa incerc tiparul de pantaloni explicat de tine, se aseaza perfect.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

tutorial Re: Creatiile noastre - pantaloni/Tutorial pantaloni (cu poze)

Mesaj Scris de ciresicca Dum 15 Noi 2009, 7:28 pm

Tinkerbell, foarte faini pantalonii cusuti de tine, te pricepi, arata profi. Si iti sta bine cu talia mai inalta, se aseaza bine pe tine. Felicitari, sa-i porti sanatoasa!
Noemi, minunat trainingul si purtatoarea Smile. Foarte bine finisat, arata mai bine decat daca l-ai cumpara din magazin!
Maistra, daca mai era nevoie de felicitari..Smile Pantalonii cusuti de tine arata perfect, sa-i porti cu placere! Prima pereche imi place mult, e genul meu, sper sa-mi fac si eu o pereche candva..
ciresicca
ciresicca
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 160
Varsta : 45
Localizare : bacau
Data de inscriere : 28/02/2009

Sus In jos

tutorial Creatiile noastre - pantaloni/Tutorial pantaloni (cu poze)

Mesaj Scris de DANIELA.I Dum 15 Noi 2009, 8:31 pm

Multumesc fetelor.DIADA,la majoritatea pantalonilor pt toamna-iarna folosesc in general catifea raiata elastica.Nu este un materil pretentios si se intretine foarte bine.
Acum am in lucru un palton si un pantalon,da si o sacosa crosetata.Cand sunt gata vi le arat si voua.
DANIELA.I
DANIELA.I
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 861
Varsta : 52
Localizare : agnita
Data de inscriere : 15/02/2009

https://s626.photobucket.com/albums/tt349/maistra3772/

Sus In jos

tutorial Re: Pantaloni (Tutorial, cu poze)

Mesaj Scris de aisha Lun 16 Noi 2009, 10:10 am

Maistra, si pantalonii sunt foarte reusiti! Prima pereche sunt exact genul meu. Sa-i porti cu placere!
aisha
aisha
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 770
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 23/03/2009

http://mieremusetelfrumusete.blogspot.ro/

Sus In jos

tutorial Re: Pantaloni (Tutorial, cu poze)

Mesaj Scris de Kristina Lun 16 Noi 2009, 4:12 pm

clodi a scris:Buna,

Dunga pantalonilor fie ca este cusuta sau doar calcata ocupa aceeasi pozitie.
Pentru a stabili unde trebuie sa fie dunga la pantaloni se ia fiecare crac in parte si se suprapun cusaturile laterale. Acolo unde se formeaza indoitura pe partea din fata a cracului si respectiv pe partea din spate a cracului va veni dunga. Inainte de a tigheli dunga e indicat sa probezi pantalonii cu tighelul insailat sau macar desenat ca sa vezi daca nu cumva unul din craci este rasucit.. ca atunci dunga o sa fie deplasata in lateral.
Succes!

vin cu o completare....daca nu e cu suparare Smile
am fost invatata....sa cald dunga pantalonului dupa croire!
adica pun in 2 partile din fata si le fac dunga pe mijloc; asta cand mergem la sigur cu tiparul si rezervele!
foarte important este sa calcam fiecare cusatura inainte de a face alta....nu sa lasam calcatul dupa terminarea lucrului!
Kristina
Kristina
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 624
Varsta : 41
Localizare : SUCEAVA-PORTUGAL
Data de inscriere : 29/10/2008

http://minhasmissangas.blogspot.com/

Sus In jos

tutorial Re: Pantaloni (Tutorial, cu poze)

Mesaj Scris de diada Lun 16 Noi 2009, 4:16 pm

Kristina a scris:
foarte important este sa calcam fiecare cusatura inainte de a face alta....nu sa lasam calcatul dupa terminarea lucrului!

Da, dar sa fim serioase, cate facem asta? Asa se face in croitorii, cosi, pleaca la calcat, vine la alta faza si tot asa, acasa eu una nu fac asa, calc de obicei la final.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

tutorial Re: Pantaloni (Tutorial, cu poze)

Mesaj Scris de RalucaS Lun 16 Noi 2009, 4:20 pm

diada a scris:
Kristina a scris:
foarte important este sa calcam fiecare cusatura inainte de a face alta....nu sa lasam calcatul dupa terminarea lucrului!

Da, dar sa fim serioase, cate facem asta? Asa se face in croitorii, cosi, pleaca la calcat, vine la alta faza si tot asa, acasa eu una nu fac asa, calc de obicei la final.

Despre calcatul dungii inainte de a coase nu stiu ce sa zic, mi se pare cam riscant :D desi se poate descalca la o adica, insa sunt de acord ca e important sa calci in timp ce lucrezi, rezerve pense, etc. Nu prea fac asta din comoditate, dar cand am facut asa, s-a vazut diferenta.
RalucaS
RalucaS
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 376
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/01/2009

http://manufactura-creativa.blogspot.com/

Sus In jos

tutorial Re: Pantaloni (Tutorial, cu poze)

Mesaj Scris de Kristina Lun 16 Noi 2009, 4:26 pm

diada a scris:
Kristina a scris:
foarte important este sa calcam fiecare cusatura inainte de a face alta....nu sa lasam calcatul dupa terminarea lucrului!

Da, dar sa fim serioase, cate facem asta? Asa se face in croitorii, cosi, pleaca la calcat, vine la alta faza si tot asa, acasa eu una nu fac asa, calc de obicei la final.

Nu stiu cate fac astea ....dar eu asa fac!~
si la probat se vede altfel! wink
tot timpul cand cos am fierul cald....si aproape de mine!


RalucaS a scris:
diada a scris:
Kristina a scris:
foarte important este sa calcam fiecare cusatura inainte de a face alta....nu sa lasam calcatul dupa terminarea lucrului!

Da, dar sa fim serioase, cate facem asta? Asa se face in croitorii, cosi, pleaca la calcat, vine la alta faza si tot asa, acasa eu una nu fac asa, calc de obicei la final.

Despre calcatul dungii inainte de a coase nu stiu ce sa zic, mi se pare cam riscant :D desi se poate descalca la o adica, insa sunt de acord ca e important sa calci in timp ce lucrezi, rezerve pense, etc. Nu prea fac asta din comoditate, dar cand am facut asa, s-a vazut diferenta.

calcatul dungi inainte de a coase nu e riscant atunci cand resectam rezerva .


Ultima editare efectuata de catre diada in Lun 16 Noi 2009, 4:35 pm, editata de 1 ori (Motiv : unit mesaje)
Kristina
Kristina
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 624
Varsta : 41
Localizare : SUCEAVA-PORTUGAL
Data de inscriere : 29/10/2008

http://minhasmissangas.blogspot.com/

Sus In jos

tutorial Re: Pantaloni (Tutorial, cu poze)

Mesaj Scris de diada Lun 16 Noi 2009, 4:36 pm

Kristina a scris:
Nu stiu cate fac astea ....dar eu asa fac!~
si la probat se vede altfel! wink
tot timpul cand cos am fierul cald....si aproape de mine!

din partea mea tot respectul! eu una nici sa vreau nu pot face asta, deja am ajuns sa calc numai noaptea.....

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

tutorial Calcatul...

Mesaj Scris de Buburuza Lun 16 Noi 2009, 5:10 pm

1. In cazul tesaturilor (dar nu numai, e valabil si pentru unele tricot-uri) calcatul interfazic este una dintre CELE MAI IMPORTANTE operatiuni! Si este obligatoriu. Respectarea operatiunilor face produsul sa fie cu adevarat de calitate; prin calcatul interfazic, obtinem la final un produs aproape gata calcat; mai necesita doar o usoara calcare sau aburire de finisare. Ca unii fac aceste operaitiuni iar altii aleg sa le sara, ce sa zic? Fiecare se multumeste cu calitatea pe care-o obtine, nu?

2. Pantalonul din stofa (in general pantalonii) se lucreaza mai bine cu dunga calcata inainte (sau insailata). Mare atentie: dunga trebuie sa fie OBLIGATORIU!!! pe fir drept. Orice modificare a produsului dupa proba se face tinand cond de dunga. De exemplu, cracul se stramteaza sau se largeste (daca ati lasat suficienta rezerva) numai simetric fata de dunga - niciodata intr-o singura parte. La fel, modificarea tiparului de pantalon se face tinand cont de dunga, a carei pozitie nu se modifica niciodata.
Buburuza
Buburuza
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 793
Varsta : 56
Localizare : Pe langa...
Data de inscriere : 13/12/2008

http://www.buburuza.com/

Sus In jos

tutorial Re: Pantaloni (Tutorial, cu poze)

Mesaj Scris de Kristina Lun 16 Noi 2009, 5:33 pm

Buburuza a scris:1. In cazul tesaturilor (dar nu numai, e valabil si pentru unele tricot-uri) calcatul interfazic este una dintre CELE MAI IMPORTANTE operatiuni! Si este obligatoriu. Respectarea operatiunilor face produsul sa fie cu adevarat de calitate; prin calcatul interfazic, obtinem la final un produs aproape gata calcat; mai necesita doar o usoara calcare sau aburire de finisare. Ca unii fac aceste operaitiuni iar altii aleg sa le sara, ce sa zic? Fiecare se multumeste cu calitatea pe care-o obtine, nu?

2. Pantalonul din stofa (in general pantalonii) se lucreaza mai bine cu dunga calcata inainte (sau insailata). Mare atentie: dunga trebuie sa fie OBLIGATORIU!!! pe fir drept. Orice modificare a produsului dupa proba se face tinand cond de dunga. De exemplu, cracul se stramteaza sau se largeste (daca ati lasat suficienta rezerva) numai simetric fata de dunga - niciodata intr-o singura parte. La fel, modificarea tiparului de pantalon se face tinand cont de dunga, a carei pozitie nu se modifica niciodata.

Punct ochit!punct lovit!
pupi
Kristina
Kristina
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 624
Varsta : 41
Localizare : SUCEAVA-PORTUGAL
Data de inscriere : 29/10/2008

http://minhasmissangas.blogspot.com/

Sus In jos

tutorial Re: Pantaloni (Tutorial, cu poze)

Mesaj Scris de diada Lun 16 Noi 2009, 6:19 pm

Buburuza a scris:Ca unii fac aceste operaitiuni iar altii aleg sa le sara, ce sa zic? Fiecare se multumeste cu calitatea pe care-o obtine, nu?

da, eu mereu am zis ca nu fac lucruri perfecte, nu zic ca nu calc, se vede si in tutorial ce calc si ce nu, doar ce este neaparat necesar, in cazul meu pense si buzunare exterioare, in rest ma multumesc sa o fac la final. Asta sunt, multumesc pentru punctul ochit suicid

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

tutorial Re: Pantaloni (Tutorial, cu poze)

Mesaj Scris de Kristina Lun 16 Noi 2009, 8:33 pm

diada a scris: Asta sunt, multumesc pentru punctul ochit suicid

nu am zis cu rautate,imi cer scuze daca am jicnit!
Kristina
Kristina
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 624
Varsta : 41
Localizare : SUCEAVA-PORTUGAL
Data de inscriere : 29/10/2008

http://minhasmissangas.blogspot.com/

Sus In jos

tutorial Re: Pantaloni (Tutorial, cu poze)

Mesaj Scris de geany Lun 16 Noi 2009, 11:48 pm

Eu repect acest punct important, calc fiecare cusatura indiferent cat de mare sau mica este. Nu doar pentru faptul ca e important in teoria croitoriei ci ca o cusatura calcata usureaza urmatoarea cusatura daca o intersecteaza pe cea anterioara si cum spunea si Buburuza la final produsul mai are nevoie doar de o ultima netezire.
Nu e de condamnat cine nu procedeaza asa, fiecare stie cat de bine se aseaza materialul , cusatura, iar daca e nevoie va calca de necesitate, nu de o teorie.
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

tutorial Pantaloni/Tutorial pantaloni (cu poze)

Mesaj Scris de DANIELA.I Mier 18 Noi 2009, 8:35 pm

Intr-un proces de confectionare ,calcatul interfazic este f f f f important.
Nu pt faptul ca asa apare in teorie,insa dupa calcare produsul isi schimba forma,dar nu trebuie uitat ca, calcatul interfazic poate fi:calcare propriu-zisa a cusaturii(se calca pe cusatura),descalcare(se descalca rezervele),presare si modelare.
Iar cu dunga pantalonului,intr-adevar se dau semne unde va fi pozitionata,dar in nici un caz calcata inainte de asamblare.Ca sa scoti o dunga perfecta,se suprapune cusatura exterioara peste cusatura interioara,si atunci este ok.
DANIELA.I
DANIELA.I
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 861
Varsta : 52
Localizare : agnita
Data de inscriere : 15/02/2009

https://s626.photobucket.com/albums/tt349/maistra3772/

Sus In jos

tutorial Re: Pantaloni (Tutorial, cu poze)

Mesaj Scris de Dionisia Joi 19 Noi 2009, 8:34 am

Si eu calc,in toate fazele , chiar daca e vorba de o rochie de casa, din cel mai ieftin material, nici nu pot altfel( dealtfel, am invatat croitoria dupa carte, si daca acolo asa spunea, asa am facut !), si produsul arata profi
Dionisia
Dionisia
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 537
Varsta : 53
Localizare : de pe aici
Data de inscriere : 21/11/2008

Sus In jos

tutorial Pantaloni/Tutorial pantaloni (cu poze)

Mesaj Scris de noel Joi 19 Noi 2009, 10:14 am

eu tot am fost invatata ca e foarte important calcatul in procesul de coasere
ba chiar maistra mea a accentuat ca, in cazul in care vreau sa cos bine, trebuie neaparat sa invat sa calc bine, pentru ca de asta depinde cel mai mult cum va arata haina data Smile
trebuie sa recunosc ca nu este tocmai in preferintele mele calcatul zid dar trebuie ce sa faci, poate cu timpul il indragesc wink
Flowers
noel
noel
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 148
Localizare : -
Data de inscriere : 26/07/2009

Sus In jos

tutorial Re: Pantaloni (Tutorial, cu poze)

Mesaj Scris de Camy Vin 04 Dec 2009, 11:25 am

Primele mele perechi de pantaloni ,facuti pentru o prietena.
pantaloni din stofa elastica cu clapite

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

pantralon cu buzunare din stofa hugo boss.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

pe la buzunare mi-a mai explicat si DIADA prin telefon wink ,,eu zic ca au iesit bine pentru prima data,invata omul cat traieste.

kiss hug
Camy
Camy
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1206
Varsta : 43
Localizare : buzau
Data de inscriere : 21/10/2008

Sus In jos

tutorial Re: Pantaloni (Tutorial, cu poze)

Mesaj Scris de Dionisia Vin 04 Dec 2009, 11:30 am

Esti fantastica ! love
Dionisia
Dionisia
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 537
Varsta : 53
Localizare : de pe aici
Data de inscriere : 21/11/2008

Sus In jos

tutorial Re: Pantaloni (Tutorial, cu poze)

Mesaj Scris de geany Vin 04 Dec 2009, 11:35 am

Camy imi plac foarte mult pantalonii. Felicitari inca un pas important in ale croitoriei. Sa-i poarte cu placere si sa-ti faca reclama pe masura wink
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

tutorial Re: Pantaloni (Tutorial, cu poze)

Mesaj Scris de clodi Vin 04 Dec 2009, 11:39 am

Camy, arata foarte bine pantalonii. Si mie mi-au dat ceva de munca buzunarele cand i-am facut sotului o pereche de pantaloni (inca nu am postat poze). Ti-au iesit ok buzunarele. Esti o adevarata bee si cu pantaloni si cu camasi..
clodi
clodi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1217
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 31/07/2009

http://clodihandmade.blogspot.com/

Sus In jos

tutorial Re: Pantaloni (Tutorial, cu poze)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 5 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB