Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Sa ne ajutam copiii la lectii - Pagina 2 EmptyIeri la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Sa ne ajutam copiii la lectii - Pagina 2 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Sa ne ajutam copiii la lectii - Pagina 2 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Sa ne ajutam copiii la lectii - Pagina 2 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Sa ne ajutam copiii la lectii - Pagina 2 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Sa ne ajutam copiii la lectii - Pagina 2 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Sa ne ajutam copiii la lectii - Pagina 2 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Sa ne ajutam copiii la lectii - Pagina 2 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Sa ne ajutam copiii la lectii - Pagina 2 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Sa ne ajutam copiii la lectii - Pagina 2 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Sa ne ajutam copiii la lectii - Pagina 2 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Sa ne ajutam copiii la lectii - Pagina 2 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Sa ne ajutam copiii la lectii - Pagina 2 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Sa ne ajutam copiii la lectii - Pagina 2 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Sa ne ajutam copiii la lectii - Pagina 2 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Sa ne ajutam copiii la lectii - Pagina 2 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Sa ne ajutam copiii la lectii - Pagina 2 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Sa ne ajutam copiii la lectii - Pagina 2 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Sa ne ajutam copiii la lectii - Pagina 2 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Sa ne ajutam copiii la lectii - Pagina 2 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Sa ne ajutam copiii la lectii

+15
Karina33
manus marioara
kittygreeneyed
europolis
aba
vilcris
clodi
veniciuc nicoleta
lotus nufar
Alina.C
SilviaDumitrescu
MihaelaT
julix_2007
totolina
Clio_Ela
19 participanți

Pagina 2 din 3 Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

In jos

Sa ne ajutam copiii la lectii - Pagina 2 Empty Re: Sa ne ajutam copiii la lectii

Mesaj Scris de Alina.C Joi 17 Iun 2010, 5:12 pm

kitty, 11,5 lei e cat a cheltuit in final fiecare vecina pe gasca, adica: initial 12,5 lei (au pus bani jumi-juma) si au primut cate un leu inapoi, deci rezulta 11,5.

1032 picioare nu e corect.
Alina.C
Alina.C
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 535
Varsta : 44
Localizare : in lumea mea...
Data de inscriere : 19/12/2009

Sus In jos

Sa ne ajutam copiii la lectii - Pagina 2 Empty Re: Sa ne ajutam copiii la lectii

Mesaj Scris de Clio_Ela Vin 18 Iun 2010, 10:13 am

Sorry de intarziere Alina, raspunsul corect e 8 soareci Smile

Colegii lui Victor, majoritatea au spus 4. Sunt mititei, si au facut ca mine, in prima faza am spus si eu ca sunt 4.
Clio_Ela
Clio_Ela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1303
Varsta : 48
Localizare : intre optimisti
Data de inscriere : 17/04/2009

Sus In jos

Sa ne ajutam copiii la lectii - Pagina 2 Empty Re: Sa ne ajutam copiii la lectii

Mesaj Scris de kittygreeneyed Vin 18 Iun 2010, 10:27 am

Trebuie sa mai iau lecitina rade
Uitasem de picioarele sarmanelor pisici zid Am adunat doar pisoii cu fetitele... deh, defect "profesional" - mamele de obicei sunt atente mai mult la copilasi wink
kittygreeneyed
kittygreeneyed
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 311
Localizare : Maramures
Data de inscriere : 17/02/2009

Sus In jos

Sa ne ajutam copiii la lectii - Pagina 2 Empty Re: Sa ne ajutam copiii la lectii

Mesaj Scris de Alina.C Vin 18 Iun 2010, 11:57 am

Raspunsuri la problemutele de ieri:

1) aia cu pisici si picioare:
4 fetite cu cate 4 saci = 16 saci
in fiecare sac 4 pisici cu cate 4 puiuti fiecare =20 pisici in fiecare sac = 80 picioare in fiecare sac
80*16=1280 (picioare de pisici) + 8 (picioarele fetitelor) + 2 (picioarele soferului) = 1290

2) aia cu 25 lei, clodi a raspuns corect. Nu au nici o legatura banii cheltuiti de vecine cu cei cheltuiti de Gigel.
25 - 2 = 23 (atat a costat in final gasca)
Deci 11,5 +11,5 = 23, adica 3 lei (inghetata) + 20 lei ( acasa, la mama lui Gigel)

Din aceeasi categorie:

3) Daca 8 oameni au avut nevoie de 10 ore pentru a construi un zid, de cate ore au nevoie 4 oameni pentru a construi acelasi zid?
Alina.C
Alina.C
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 535
Varsta : 44
Localizare : in lumea mea...
Data de inscriere : 19/12/2009

Sus In jos

Sa ne ajutam copiii la lectii - Pagina 2 Empty Re: Sa ne ajutam copiii la lectii

Mesaj Scris de kittygreeneyed Vin 18 Iun 2010, 2:09 pm

20 de ore?
kittygreeneyed
kittygreeneyed
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 311
Localizare : Maramures
Data de inscriere : 17/02/2009

Sus In jos

Sa ne ajutam copiii la lectii - Pagina 2 Empty Re: Sa ne ajutam copiii la lectii

Mesaj Scris de clodi Vin 18 Iun 2010, 2:11 pm

Alina.C a scris:
Din aceeasi categorie:

3) Daca 8 oameni au avut nevoie de 10 ore pentru a construi un zid, de cate ore au nevoie 4 oameni pentru a construi acelasi zid?

Construirea zidului a necesitat 80 h de munca (8oameni *10 ore). Daca muncesc doar 4 oameni constructia se finalizeaza dupa 20 h (80h/4 oameni).

Of.. avea si soferul picioare rade
clodi
clodi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1217
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 31/07/2009

http://clodihandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Sa ne ajutam copiii la lectii - Pagina 2 Empty Re: Sa ne ajutam copiii la lectii

Mesaj Scris de europolis Vin 18 Iun 2010, 3:14 pm

Da, fir-ar sa fie de sofer rade uitasem si eu de el kiss
europolis
europolis
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3238
Localizare : In capul meu
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Sa ne ajutam copiii la lectii - Pagina 2 Empty Re: Sa ne ajutam copiii la lectii

Mesaj Scris de Alina.C Vin 18 Iun 2010, 5:39 pm

clodi, nu , nu e raspunsul corect 20 h ....
Alina.C
Alina.C
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 535
Varsta : 44
Localizare : in lumea mea...
Data de inscriere : 19/12/2009

Sus In jos

Sa ne ajutam copiii la lectii - Pagina 2 Empty Re: Sa ne ajutam copiii la lectii

Mesaj Scris de lotus nufar Vin 18 Iun 2010, 8:19 pm

Alina ,la noapte iar faci matematica si stergi praful cu vecini!!!!!!!!!!!!!!!!!!lasa temele ca a venit vacanta rade kiss
lotus nufar
lotus nufar
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 459
Localizare : satu-mare ,uneori, si mereu in Toscana.
Data de inscriere : 17/03/2010

http://artlotus-handmade.blogspot.com/

Sus In jos

Sa ne ajutam copiii la lectii - Pagina 2 Empty Re: Sa ne ajutam copiii la lectii

Mesaj Scris de europolis Vin 18 Iun 2010, 8:22 pm

Da Alina, are dreptate Lotus, e vacanta rade ca m-ai inebunit si pe mine rade fac ce fac, mai bag un ochi aici rade
europolis
europolis
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3238
Localizare : In capul meu
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Sa ne ajutam copiii la lectii - Pagina 2 Empty Re: Sa ne ajutam copiii la lectii

Mesaj Scris de manus marioara Vin 18 Iun 2010, 11:55 pm

cred ca 50 de ore.am facut prin regula de 2 simple cred ca asa se numeste .Adica 8..........10 ore,4.......?;si vine 8 supra4=10supra? si aflam necunoscuta astfel:4x10 supra 8=400:8=50.Nu stiu daca ati inteles ceva rog sa explce cineva care se pricepe pt ca si eu am baiatul a3asi e diferenta mare intre ce-i explic eu si felul cum o face d-na lui.E lucru dracu ce fac ei acu ,au facut subiectul si predicatul ,apoi substantivul,verbul adjectivulsi verbul plus complementul......m-i se pare f mult ,tot acm in a3a au invatat cratimelesi multe altele,ex submultipli si multipli la toate unitatile de masura.Da la sedinta toate mamele au fost de acord cu temele in vacanta si a facut comanda de caiete speciale de vacanta,altminteri uita tot pana-n toamna.Si n-am vazut ce o asculta pe d-na mai ceva ca pe mine.Mihaela cred ca stie mai bine despre ce e vorbaca e in domeniul ei; pooop si numai bine idee
manus marioara
manus marioara
helper
helper

Numarul mesajelor : 91
Localizare : calarasi
Data de inscriere : 03/01/2010

Sus In jos

Sa ne ajutam copiii la lectii - Pagina 2 Empty Re: Sa ne ajutam copiii la lectii

Mesaj Scris de Alina.C Sam 19 Iun 2010, 12:01 am

lotus nufar a scris:Alina ,la noapte iar faci matematica si stergi praful cu vecini!!!!!!!!!!!!!!!!!!lasa temele ca a venit vacanta rade kiss


Nuuuu, eu nu sterg preful cu vecinii!!! (auzi la ea, cum poti sa spui asa ceva, te mai aude lume si te-a mai crede!!! rade ) Draga mea, a sterge praful e o metafora... wink e chestia aia care se finalizeaza (sau nu) cu clasificarea aia de la salon....
Pai abia a inceput sa-mi placa (matematica, si nu numai) si voi deja nu mai vreti, ca cica a venit vacanta?? of of of of of...ce ma fac eu cu voi....?? Rolling Eyes lol!


Ultima editare efectuata de catre Alina.C in Sam 19 Iun 2010, 12:09 am, editata de 1 ori
Alina.C
Alina.C
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 535
Varsta : 44
Localizare : in lumea mea...
Data de inscriere : 19/12/2009

Sus In jos

Sa ne ajutam copiii la lectii - Pagina 2 Empty Re: Sa ne ajutam copiii la lectii

Mesaj Scris de MihaelaT Sam 19 Iun 2010, 12:06 am

4x10 nu da 400
ai zis 8/4=10/x unde x= 4x10 / 8 => x = 40/8 => x = 5, nu 50

No ca-s curioasa si eu la asta ... tot 20 de ore mi-a dat si mie. Shocked

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Sa ne ajutam copiii la lectii - Pagina 2 Empty Re: Sa ne ajutam copiii la lectii

Mesaj Scris de Alina.C Sam 19 Iun 2010, 12:32 am

Maine va spun cum gandesc eu.

Pana atunci inca una, mica, simpla, rapida:
4) Cati metri cubi de pamant sunt intr-o groapa de 3 metri lungime, 2 metri latime si 1 metru adancime?
Alina.C
Alina.C
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 535
Varsta : 44
Localizare : in lumea mea...
Data de inscriere : 19/12/2009

Sus In jos

Sa ne ajutam copiii la lectii - Pagina 2 Empty Re: Sa ne ajutam copiii la lectii

Mesaj Scris de MihaelaT Sam 19 Iun 2010, 12:37 am

3m x 2m x 1m = 6 m³

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Sa ne ajutam copiii la lectii - Pagina 2 Empty Re: Sa ne ajutam copiii la lectii

Mesaj Scris de Karina33 Sam 19 Iun 2010, 7:06 am

Zero, ca-i deja groapa!
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Sa ne ajutam copiii la lectii - Pagina 2 Empty Re: Sa ne ajutam copiii la lectii

Mesaj Scris de manus marioara Sam 19 Iun 2010, 8:11 am

Da Mihaela ai dreptate am batut eu campii si am socotit de 2 ori....imbartinesc...logica asta... rade Hai Alina ca si eu sunt curioasa!
manus marioara
manus marioara
helper
helper

Numarul mesajelor : 91
Localizare : calarasi
Data de inscriere : 03/01/2010

Sus In jos

Sa ne ajutam copiii la lectii - Pagina 2 Empty Re: Sa ne ajutam copiii la lectii

Mesaj Scris de MihaelaT Sam 19 Iun 2010, 8:38 am

Karina, ai dreptate. ura Dupa ce am inchis ma gandeam ca-i problema de logica, nu de calcul.
Marioara, la ora aia nici pasarea nu zboara, asa ca se intampla sa gresim.

Si cea cu zidul poate fi gandita altfel...

Alina.C a scris:
Din aceeasi categorie:

3) Daca 8 oameni au avut nevoie de 10 ore pentru a construi un zid, de cate ore au nevoie 4 oameni pentru a construi acelasi zid?

8 oameni au construit zidul, asa ca 4 oameni nu mai puteau construi acelasi zid, zidul era construit.


Ultima editare efectuata de catre MihaelaT in Sam 19 Iun 2010, 8:43 am, editata de 2 ori (Motiv : completare problema cu zidul)

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Sa ne ajutam copiii la lectii - Pagina 2 Empty Re: Sa ne ajutam copiii la lectii

Mesaj Scris de lotus nufar Sam 19 Iun 2010, 8:41 am

Alina ,eu am inteles metafora cu....."praful"..... ca oi fi eu batutincap da mai inteleg si aluziile fine ,si apoi scuza-ma nu era intentia mea sa te jignesc ,spor la matematica, vacanta de vara o fi mai tarziu ,(e drept 21 este luni ,prima zi de vara),inca odata scuze peace
lotus nufar
lotus nufar
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 459
Localizare : satu-mare ,uneori, si mereu in Toscana.
Data de inscriere : 17/03/2010

http://artlotus-handmade.blogspot.com/

Sus In jos

Sa ne ajutam copiii la lectii - Pagina 2 Empty Re: Sa ne ajutam copiii la lectii

Mesaj Scris de Alina.C Sam 19 Iun 2010, 10:30 am

Karina33 a scris:Zero, ca-i deja groapa!

Bravo Karina! Flowers

MihaelaT a scris:Karina, ai dreptate. ura Dupa ce am inchis ma gandeam ca-i problema de logica, nu de calcul.
Marioara, la ora aia nici pasarea nu zboara, asa ca se intampla sa gresim.

Si cea cu zidul poate fi gandita altfel...

Alina.C a scris:
Din aceeasi categorie:

3) Daca 8 oameni au avut nevoie de 10 ore pentru a construi un zid, de cate ore au nevoie 4 oameni pentru a construi acelasi zid?

8 oameni au construit zidul, asa ca 4 oameni nu mai puteau construi acelasi zid, zidul era construit.

Bravo Mihaela! Flowers

Lotus, stai calma! In spirit de gluma respunsesem si eu! Cum sa ma supar din atata lucru? Fii serioasa... pupi


Ultima editare efectuata de catre Alina.C in Sam 19 Iun 2010, 10:33 am, editata de 1 ori (Motiv : completare)
Alina.C
Alina.C
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 535
Varsta : 44
Localizare : in lumea mea...
Data de inscriere : 19/12/2009

Sus In jos

Sa ne ajutam copiii la lectii - Pagina 2 Empty Re: Sa ne ajutam copiii la lectii

Mesaj Scris de clodi Lun 21 Iun 2010, 1:52 pm

Alina.C a scris:
Karina33 a scris:Zero, ca-i deja groapa!

Bravo Karina! Flowers

MihaelaT a scris:Karina, ai dreptate. ura Dupa ce am inchis ma gandeam ca-i problema de logica, nu de calcul.
Marioara, la ora aia nici pasarea nu zboara, asa ca se intampla sa gresim.

Si cea cu zidul poate fi gandita altfel...

Alina.C a scris:
Din aceeasi categorie:

3) Daca 8 oameni au avut nevoie de 10 ore pentru a construi un zid, de cate ore au nevoie 4 oameni pentru a construi acelasi zid?

8 oameni au construit zidul, asa ca 4 oameni nu mai puteau construi acelasi zid, zidul era construit.

Bravo Mihaela! Flowers

Ups... n-am mai vazut padurea de copaci rade
clodi
clodi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1217
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 31/07/2009

http://clodihandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Sa ne ajutam copiii la lectii - Pagina 2 Empty Re: Sa ne ajutam copiii la lectii

Mesaj Scris de mada93 Lun 21 Iun 2010, 2:14 pm

Foarte tari problemele Alina. Am si eu una usoara, in versuri, chair daca e vacanta Smile
"Pe drumul de costişă
Ce duce la Predeal
Ion privea spre vale,
Iar Nae înspre deal.

Pe Valea Timişului primul
Cu mult nesaţ scruta,
Iar celălalt la Cioplea
Priveliştea-admira.

Fără a-ntoarce capul
Ion lui Nae-i zice:
-De ce zâmbeşti, amice?"

Cum a stiut Ion ca Nae chiar zambise?
mada93
mada93
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 93
Varsta : 30
Localizare : Vulcan
Data de inscriere : 17/11/2009

Sus In jos

Sa ne ajutam copiii la lectii - Pagina 2 Empty Re: Sa ne ajutam copiii la lectii

Mesaj Scris de aba Lun 21 Iun 2010, 2:37 pm

Cei doi stateau unul cu fata la celalalt? Zic si eu, dar nu cunosc zona.
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Sa ne ajutam copiii la lectii - Pagina 2 Empty Re: Sa ne ajutam copiii la lectii

Mesaj Scris de Alina.C Lun 21 Iun 2010, 4:18 pm

Mada, la asta cu poezii nu ma bag. Recunosc sincer ca ma depaseste! Smile

Povesteam cu cateva zile in urma ca nu puteam adormi din cauza unei probleme de matematica. Bun... A doua seara din nou nu puteam adormi, din cauza aceleiasi probleme, asa ca am gasit solutia... Insa in urmatorea dimineata i-am spus-o sotului meu, iar el a gasit solutia din 2 incercari, in mai putin de 2 minute.( Si fac o paranteza nesemnificativa, sa se inteleaga ce vreau sa spun: eu am studii tehnice - calculatoare, iar el - muzica! rade Deci si de mate tre sa ma las! Smile )

Problema: Avem un vas ce contine 8 litri de apa. Mai avem la dispozitie 2 vase, unul de 3 l si unul de 5 l. Nici unul nu are gradatii.
Se cere sa se imparta cei 8 litri de apa din primul vas in doua parti egale.
Alina.C
Alina.C
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 535
Varsta : 44
Localizare : in lumea mea...
Data de inscriere : 19/12/2009

Sus In jos

Sa ne ajutam copiii la lectii - Pagina 2 Empty Re: Sa ne ajutam copiii la lectii

Mesaj Scris de clodi Lun 21 Iun 2010, 4:31 pm

In cele 3 vase de 8,3 si 5 litri se distribuie apa in felul urmator:
1. din vasul de 8 se umple vasul de 5 si raman 3 litri. din cei 5 litri se umple vasul de 3 si raman 2 litri in vasul de 5 (randul 3 din tabelul de mai jos). Se goleste vasul de 3 litri in cel de 8 si se pun cei 2 litri din vasul de 5 in vasul de 3 (randul 4). Din cei 6 litri din vasul de 8 se umple vasul de 5 si ramanem cu 1 litru in vasul de 8. Din vasul de 5 completam vasul de 3 (adica cu 1l) si ramanem cu 4 litri in vasul de 5. Apoi vasul de 3 il golim in cel de 8 si avem 4 litri si in vasul de 8.

Mai schematic:
8 3 5 --- Vasele
-----------
8 0 0 --- initial
3 0 5
3 3 2
6 0 2
6 2 0
1 2 5
1 3 4
4 0 4
clodi
clodi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1217
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 31/07/2009

http://clodihandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Sa ne ajutam copiii la lectii - Pagina 2 Empty Re: Sa ne ajutam copiii la lectii

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 3 Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB