Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Florile din gradina mea(2)
Creatii crosetate pentru Craciun - Pagina 4 EmptyIeri la 11:40 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Creatii crosetate pentru Craciun - Pagina 4 EmptyIeri la 11:36 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Creatii crosetate pentru Craciun - Pagina 4 EmptyIeri la 8:09 am Scris de Dorulet

» Animale de companie!!! - 5
Creatii crosetate pentru Craciun - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Creatii crosetate pentru Craciun - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Creatii crosetate pentru Craciun - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Creatii crosetate pentru Craciun - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Creatii crosetate pentru Craciun - Pagina 4 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Creatii crosetate pentru Craciun - Pagina 4 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Miniaturi - handmade
Creatii crosetate pentru Craciun - Pagina 4 EmptyMar 02 Apr 2024, 6:42 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Creatii crosetate pentru Craciun - Pagina 4 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Creatii crosetate pentru Craciun - Pagina 4 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Creatii crosetate pentru Craciun - Pagina 4 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Creatii crosetate pentru Craciun - Pagina 4 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Creatii crosetate pentru Craciun - Pagina 4 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Creatii crosetate pentru Craciun - Pagina 4 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Creatii crosetate pentru Craciun - Pagina 4 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Creatii crosetate pentru Craciun - Pagina 4 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Creatii crosetate pentru Craciun - Pagina 4 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Creatii crosetate pentru Craciun - Pagina 4 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Creatii crosetate pentru Craciun

+57
Giobsy
etana
kitty_1973
anaderol22
codruta-cosmina
europolis
mariaz_09
arielas
bibitu
betymi72
Serban Valentina
CCristinaC
Andreea91
samo99ro
violetas
solmizel
moruna
ioncica
Gabiuta
cris69
Pep3roNel
adelina24
PAULA CONSTANTIN
mykya
firicel
antonina
maryana
aba
anasia
bubu85
Dodo-pui
ladybird
lorenapreda
DouaMainiDibace
Admina
danadea
Noemi
dina_dorina
alimami
Karina33
maduta10
milena
livia_iri
ele
ancutzicutza
geany
totolina
MihaelaT
julix_2007
Camy
teisoara
adar
AlinaJ.Bijoux
mihatm80
lilia27
SilviaDumitrescu
maria_covacef
61 participanți

Pagina 4 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Creatii crosetate pentru Craciun - Pagina 4 Empty Re: Creatii crosetate pentru Craciun

Mesaj Scris de ladybird Dum 14 Noi 2010, 9:43 pm

Aba sunt foarte frumoase.
Si eu vreau sa-mi iasa asa frumoase cand nu am chef. Smile
ladybird
ladybird
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 621
Varsta : 48
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 08/03/2010

http://maryshandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Creatii crosetate pentru Craciun - Pagina 4 Empty Re: Creatii crosetate pentru Craciun

Mesaj Scris de antonina Dum 14 Noi 2010, 9:45 pm

multumesc de ajutor! bradutul plat este frumos si usor de realizat! oare se poate si ceva care sa nu fie plat? .. ce spuneti?
antonina
antonina
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 56
Localizare : romania
Data de inscriere : 22/12/2009

Sus In jos

Creatii crosetate pentru Craciun - Pagina 4 Empty Re: Creatii crosetate pentru Craciun

Mesaj Scris de aba Joi 18 Noi 2010, 1:28 pm

Am indraznit sa fac niste clopotei.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Forma am dat-o cu mana ca nu am avut nimic asa de mic pe care sa-i usuc.
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Creatii crosetate pentru Craciun - Pagina 4 Empty Re: Creatii crosetate pentru Craciun

Mesaj Scris de adelina24 Joi 18 Noi 2010, 1:31 pm

Ce frumosi sunt aba !
adelina24
adelina24
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 824
Varsta : 50
Localizare : braila
Data de inscriere : 01/03/2010

Sus In jos

Creatii crosetate pentru Craciun - Pagina 4 Empty Re: Creatii crosetate pentru Craciun

Mesaj Scris de ladybird Joi 18 Noi 2010, 1:33 pm

Sunt perfecti ce mai.
primul
Nu pui si niste scheme?
ladybird
ladybird
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 621
Varsta : 48
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 08/03/2010

http://maryshandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Creatii crosetate pentru Craciun - Pagina 4 Empty Re: Creatii crosetate pentru Craciun

Mesaj Scris de Pep3roNel Joi 18 Noi 2010, 1:36 pm

aba a scris:Am indraznit sa fac niste clopotei.

Forma am dat-o cu mana ca nu am avut nimic asa de mic pe care sa-i usuc.

Sunt foarte frumosi clopoteii tai, imi place in mod special cel de al doilea. Ai putea sa imi spui unde se gaseste modelul sau sa imi trimiti diagrama?
Iti multumesc mult de tot!

Petro
Pep3roNel
Pep3roNel
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 10
Varsta : 39
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 04/06/2010

Sus In jos

Creatii crosetate pentru Craciun - Pagina 4 Empty Re: Creatii crosetate pentru Craciun

Mesaj Scris de aba Joi 18 Noi 2010, 1:43 pm

Multumesc mult fetelor, sunt modele "inventate" de mine, nu am diagrama. Am crosetat doar piciorute duble si lant. Am alte diagrame salvate, pot sa le pun pe alea, dar n-am lucrat dupa ele ca nu stiu sa urmaresc o diagrama Embarassed Desi nu stiu sa crosetez- vreau. Pot sa explic cum am facut dar nu stiu daca la topicul asta. Unde sa scriu explicatiile?


Ultima editare efectuata de catre aba in Vin 19 Noi 2010, 11:44 am, editata de 1 ori (Motiv : inlocuit cuvant)
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Creatii crosetate pentru Craciun - Pagina 4 Empty Re: Creatii crosetate pentru Craciun

Mesaj Scris de cris69 Joi 18 Noi 2010, 1:43 pm

aba, trebuie sa incerc si eu sa vad daca imi ies. foarte frumosi. felicitari
avatar
cris69
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 54
Localizare : suflet in bataia aripilor
Data de inscriere : 27/10/2008

http://cristina-aripideinger.blogspot.com/

Sus In jos

Creatii crosetate pentru Craciun - Pagina 4 Empty Re: Creatii crosetate pentru Craciun

Mesaj Scris de Gabiuta Joi 18 Noi 2010, 5:08 pm

Ce-mi plaaaaaaaaaccccc bine .Macar unul parca as incerca si eu asa prost cum ma pricep Embarassed
Gabiuta
Gabiuta
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1072
Varsta : 72
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

Creatii crosetate pentru Craciun - Pagina 4 Empty Re: Creatii crosetate pentru Craciun

Mesaj Scris de ioncica Joi 18 Noi 2010, 7:40 pm

Minunate podoabe,felicitari creatoarelor!
ioncica
ioncica
helper
helper

Numarul mesajelor : 7
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 04/02/2010

Sus In jos

Creatii crosetate pentru Craciun - Pagina 4 Empty Re: Creatii crosetate pentru Craciun

Mesaj Scris de moruna Dum 21 Noi 2010, 1:56 pm

Buna fetelor!Minunate lucrarile voastre.Am facut si eu cativa fulgi pentru a decora fereastra.Sunt cativa dintre ei,cei apretati si calcati.Sper sa va placa.[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
moruna
moruna
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 272
Localizare : Acum in Delta...maine cine stie?
Data de inscriere : 11/01/2010

http://www.shorichitz.blogspot.com

Sus In jos

Creatii crosetate pentru Craciun - Pagina 4 Empty Re: Creatii crosetate pentru Craciun

Mesaj Scris de solmizel Dum 21 Noi 2010, 2:22 pm

Vine, vine Mos Craciun. Imi plac fulgisorii.
solmizel
solmizel
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 249
Localizare : Sper ca pe Pamant
Data de inscriere : 26/01/2010

http://solmizel.blogspot.com/

Sus In jos

Creatii crosetate pentru Craciun - Pagina 4 Empty Re: Creatii crosetate pentru Craciun

Mesaj Scris de mykya Dum 21 Noi 2010, 3:40 pm

La mine de ce nu se vad clopoteii facuti de Aba? La voi se vad? plange Am facut si eu pe graba o steluta, nu e apretata si nici calcata...Da o pun si eu aici fie ce-o fi... Sa nu radeti. boo Fac eu mai multe si mai frumoase dar sa am timp ca am atatea incepute si nimic terminat. Se vede ca sunt berbec la zodie...Dar cand vad minunatiile pe care le faceti voi vreau sa incerc din fiecare.
[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/img][img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/img]
mykya
mykya
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1732
Varsta : 48
Localizare : Prahova
Data de inscriere : 04/11/2010

Sus In jos

Creatii crosetate pentru Craciun - Pagina 4 Empty Re: Creatii crosetate pentru Craciun

Mesaj Scris de aba Dum 21 Noi 2010, 8:30 pm

frumosi fulgii, felicitari moruna si mykya. Flowers Nici la mine nu se vad, azi nu am fost pe forum si acum cand intru- nu-s. Nu stiu ce s-a intamplat.
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Creatii crosetate pentru Craciun - Pagina 4 Empty Re: Creatii crosetate pentru Craciun

Mesaj Scris de violetas Dum 21 Noi 2010, 8:44 pm

Interesanta ideea de a impodobi ferestrele de Craciun cu fulgi crosetati.Maine incerc si eu.
violetas
violetas
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 825
Varsta : 55
Localizare : Piatra Neamt
Data de inscriere : 05/02/2010

Sus In jos

Creatii crosetate pentru Craciun - Pagina 4 Empty Re: Creatii crosetate pentru Craciun

Mesaj Scris de samo99ro Dum 21 Noi 2010, 9:07 pm

aba a scris:Am indraznit sa fac niste clopotei.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Forma am dat-o cu mana ca nu am avut nimic asa de mic pe care sa-i usuc.

Unde sunt clopoteii? Vreau sa-i vad si eu. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

Creatii crosetate pentru Craciun - Pagina 4 Empty Re: Creatii crosetate pentru Craciun

Mesaj Scris de aba Dum 21 Noi 2010, 9:18 pm

Imi pare foarte rau, de fapt sunt chiar nervoasa. Am intrat pe imageshack si-mi lipsesc 15 poze, si de la origami si de la tricotaje, nu stiu ce s-a intamplat. Le-am scris si sper sa-mi raspunda. Sunt lucruri mici, atat cat pot dar ma deranjeaza sa nu le mai am. Sper sa se rezolve, scuze pentru... nu stiu pentru ce dar sunt necajita. Si scuze de off topic. hug
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Creatii crosetate pentru Craciun - Pagina 4 Empty Re: Creatii crosetate pentru Craciun

Mesaj Scris de samo99ro Dum 21 Noi 2010, 10:33 pm

Pai, nu le mai ai in calculator? Sa le mai incarci o data?
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

Creatii crosetate pentru Craciun - Pagina 4 Empty Re: Creatii crosetate pentru Craciun

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Lun 22 Noi 2010, 9:30 am

ete ca au aparut clopoteiii.... kiss

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Creatii crosetate pentru Craciun - Pagina 4 Empty Re: Creatii crosetate pentru Craciun

Mesaj Scris de samo99ro Lun 22 Noi 2010, 9:50 am

Ce bine ca au aparut! Sunt foarte frumosi. Exista si ceva scheme la ei? Vreau si eu. Printre picaturi am inceput sa fac si eu cate ceva pentru pomuletul care va sta la mine in camera. pupi
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

Creatii crosetate pentru Craciun - Pagina 4 Empty Re: Creatii crosetate pentru Craciun

Mesaj Scris de aba Lun 22 Noi 2010, 12:02 pm

Multumesc pentru urari, venind de la tine inseamna mult. Ca eu vad ce lucrati , nu se compara cu fularelele/bluzele/etc ce faceti voi. Nu am scheme, imi pare rau, am facut si eu piciorute duble dupa cum m-a taiat capul. Toti sunt inceputi pe un lant reglabil, primul rand are 20 picioare. La al 2-lea rand am inmultit la al doilea picior si am avut la final 30 de picioare. Al 3-lea rand am facut iarasi 30 picioare ca sa ia directie in jos. La primul clopotel: Dupa fiecare 3 picioare am facut un lant din 1 ochi, urmatorul rand dupa aceleasi 3 am facut lant din 2, si la fiecare rand care a urmat am marit lantul dintre picioare. Dupa ultimul rand am festonat(cred ca asa se cheama) si la mijloc am facut lanturi de 2 ochiuri ca sa se formeze un fel de colt. Al 2-lea clopotel e la fel ca primul pana la randul 3( variatie!!!). Randul 2 picioare, lant din 2 ochiuri, randul urmator am alternat, unde au fost picioare am facut lant si unde a fost lant am facut picioare. Urmatorul rand a fost din picioare triple( daca asa se cheama cand am luat pe croset ata de 2 ori si am facut piciorul din 3 miscari), dupa care am facut doar lanturi, prinse din mijlocul celui anterior. Mi-a parut prea simplu si i-am cusut paiete. Ultimul: dupa cele 3 randuri, am facut lanturi pe care am facut picioare , 2 simple la inceput de lant, picioare duble si alte 2 simple la sfarsit. La fiecare rand, lanturile le-am facut cu 2 ochiuri mai lungi. Si ultimele 2 randuri le-am festonat cu alta culoare. Atat, sper sa nu fie problema ca am scris aici. Si am ajuns eu sa explic la croset... kiss si spor la lucru.
Sigur ca le am in computer dar n-as fi vrut sa incarc forumul cu poze postate de 2 ori. Au aparut toate pozele inapoi, nu mi-au raspuns la mesaj dar e bine si asa.
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Creatii crosetate pentru Craciun - Pagina 4 Empty Re: Creatii crosetate pentru Craciun

Mesaj Scris de mykya Lun 22 Noi 2010, 9:11 pm

Aba sunt superbi. Imi plac foarte mult. Bravo. kiss Eu nu mai am timp de lucru... Sad
mykya
mykya
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1732
Varsta : 48
Localizare : Prahova
Data de inscriere : 04/11/2010

Sus In jos

Creatii crosetate pentru Craciun - Pagina 4 Empty Re: Creatii crosetate pentru Craciun

Mesaj Scris de samo99ro Lun 22 Noi 2010, 9:35 pm

Aba, mersi mult de tot. Am notat explicatiile si o sa-i fac si eu. pupi
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

Creatii crosetate pentru Craciun - Pagina 4 Empty Re: Creatii crosetate pentru Craciun

Mesaj Scris de Andreea91 Lun 22 Noi 2010, 10:02 pm

Sunt superbi clopoteii. Am sa incerc sa fac si eu dar nu cred ca am vrea sansa sa-mi iasa asa fumosi. Felicitari!
Andreea91
Andreea91
helper
helper

Numarul mesajelor : 54
Localizare : Brasov
Data de inscriere : 20/11/2010

Sus In jos

Creatii crosetate pentru Craciun - Pagina 4 Empty Re: Creatii crosetate pentru Craciun

Mesaj Scris de anasia Mier 24 Noi 2010, 9:29 am

ne-a prins febra decoratiilor; am incercat sa fac cateva, de proba

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

anasia
anasia
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 554
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 01/02/2010

Sus In jos

Creatii crosetate pentru Craciun - Pagina 4 Empty Re: Creatii crosetate pentru Craciun

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 4 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB