Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Despre masinile de  tricotat - Pagina 12 EmptyAstazi la 9:46 am Scris de LRodica

» Jucarii crosetate
Despre masinile de  tricotat - Pagina 12 EmptyJoi 14 Mar 2024, 3:35 pm Scris de vlad_mom

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Despre masinile de  tricotat - Pagina 12 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Despre masinile de  tricotat - Pagina 12 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Despre masinile de  tricotat - Pagina 12 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Despre masinile de  tricotat - Pagina 12 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Despre masinile de  tricotat - Pagina 12 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Despre masinile de  tricotat - Pagina 12 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Despre masinile de  tricotat - Pagina 12 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Despre masinile de  tricotat - Pagina 12 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Despre masinile de  tricotat - Pagina 12 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Despre masinile de  tricotat - Pagina 12 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Despre masinile de  tricotat - Pagina 12 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Despre masinile de  tricotat - Pagina 12 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Despre masinile de  tricotat - Pagina 12 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Despre masinile de  tricotat - Pagina 12 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Despre masinile de  tricotat - Pagina 12 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Despre masinile de  tricotat - Pagina 12 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Despre masinile de  tricotat - Pagina 12 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Despre masinile de  tricotat - Pagina 12 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Despre masinile de tricotat

+94
bebelusha
vali spinu
Maria Andreea Predoiu
Laila
ynggys
afilimonb
crivas
mirelaluana
Ada Catinca
Celya_f40
Doina Talpau
SiminaR
ilovekylie
armeanu
elena_luminita
asemnificativ
delfin
Admina
mony67
nell73
MARIA247
lika
buburuza23.12
DoraS
MagdaMarin
rigo
bibitu
crist291
luisa-maria
marabr
alis79
pana de inger
Mihaela_Cezarina
annelissro
for2nity
me_a_devil_babe
ghblaura
Xorana
hanyivan
diada
marinelabur
bimbo
despina13cucli
cozma felicia
odrik
sebiichim
Vigaru Ana-Maria
mihaelabacau
smihaelaviorica
T_mihaela
cristinica_xri
SilviaDumitrescu
craciun victoria
KALE
denis21
Adela Ispas
celentano
Lucia Ro
marina40
danabarbu2007
monolitel
paraschiv_andreea
victoriacus
Camelia 1
wonderful_leave
piciul
bibidesign
adrina
cory74
laurapopescu
cristina350
anigherman
doynys
adelinda25
SCHUMA25
cris69
Larisa09
roxana096
CARLA GRIGORAS
razvan_tricoteaza
metamatrix
Giobsy
solmizel
Ana Maria
clobeer
Kristina
danadea
geany
steluta
Marisa
stoy
aly
Mada
corina.mihalache
98 participanți

Pagina 12 din 13 Înapoi  1, 2, 3 ... , 11, 12, 13  Urmatorul

In jos

Despre masinile de  tricotat - Pagina 12 Empty Re: Despre masinile de tricotat

Mesaj Scris de afilimonb Joi 17 Apr 2014, 12:23 pm

Da, Laila, ai dreptate, WD40 nu e pt ungere masina dupa fiecare folosire; dar pt curatire masina, odata la 2 ani este ok; sau atunci cand iei masina second si ea are ulei oxidat sau rugina.
Pentru lubrifiere si intretinere se foloseste, intradevar ulei special. Asta toate forumurile rusesti spun  Smile
afilimonb
afilimonb
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 251
Varsta : 38
Localizare : iasi
Data de inscriere : 23/03/2011

Sus In jos

Despre masinile de  tricotat - Pagina 12 Empty Re: Despre masinile de tricotat

Mesaj Scris de crivas Dum 04 Mai 2014, 10:39 am

Am reusit sa fac ajur cu patent pe margine, adica in lateral, folosind pt patent fonura ribber si pt ajur sania de ajur. De ex pt un puloveras mai scurt care se incheie in fata, iar patentul tine pana unde incepe decolteul. Asta ca sa nu mai fac patentul separat si apoi sa-l cos. Si iese si mai estetic, desi sensul tricotului de la patent nu mai e orizontal cum ar fi daca e facut separat.
Asta in mod normal nu merge, sania de ajur se poticneste in ribber, dar merge dand ribberul mai jos din parghiile laterale cand trebuie sa ajurati, apoi il ridicati cand tricotati.
Se incepe normal cu patentul de jos, dar ochiurile aranjate corespunzator, cele pt patentul din margine intr-un fel, eu am folosit full needle, iar la cele din partea care va urma a fi cu model am folosit 3x3. In continuare procedati cum stiti, cand terminati patentul transferati ochiurile pe knitter, mai putin cele de pe patentul din margine. Atentie, saniile raman tot acelea de la patent. Va trebui sa scoateti acele in fata in pozitia E de fiecare data cand tricotati cu sania k. Scoateti acele si dupa deplasarea saniei in stanga, adica dupa ce ati tricotat un rand. Motivul este ca sania asta, neavand rotite care sa tina tricotul "lipit" de masina, sa-ar putea sa nu tricoteze cum trebuie. Scoateti inclusiv acele de pe ribber, oricum sunt doar cateva. Cand ajurati, sania L va scoate pt ajur si ace din zona patenului, conform cu modelul. Pe acelea va trebui sa le retrageti cu mana, sa nu le ajureze, sau sa folositi din camele roz. De asemenea, acul scos pt ajur, cel mai apropiat de patent, mi s-a intamplat sa scape ochiul de pe el, si de atunci l-am ajurat de mana.
O problema poate fi tensiunea. De regula patenul de jos se face la tensiunei in jur de 3-4 la sania K si putin mai strans la sania R. Dupa terminarea lui si transferul ochiurilor de pe ribber pe kniiter, cel mai probabil veti mai slabi tensiunea. In patenul de pe margine asta nu se observa, ba chiar ar fi indicat sa o mai slabiti si pe cea de pe ribber, dar asta nu brusc si nu mult per total. Daca nu faceti asa, patentul de pe margine va iesi mai scurt ca restul lucrului si va trage. Si asa la mine a mai tras, dar nu exagerat.
Cand terminati patentul (eu am mai avut tricotat si in continuare), am procedat astfel. Cu sania in dreptul patentului, am transferat ochiurile de pe ribber pe knitter, apoi am facut incheierea latisor, agatand bucla de la final de primul ochi care ramane in lucru. Asta ca sa nu ma fac un nod. Apoi scoateti patentul de pe ace, introduceti acele in pozitia A si puteti sa treceti la tricotatul obisnuit doar cu fontura K, adica scoateti de tot fontura R si schimati conducatorul de fir de la sania K, adica il puneti pe cel cu rotite.
Cand lucrati a doua parte a puloverului, ca sa iasa egala cu prima, cand v-ati apropiat de sfarsitul lucrului, lasati tricotul in masina pana a doua zi fara greutati si apoi masurati-l. Asta daca modelul permite. Eu am avut surprize.
Mai incercati si voi, eventual mai spuneti-ne si noua.
Succes
crivas
crivas
helper
helper

Numarul mesajelor : 22
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 02/02/2013

Sus In jos

Despre masinile de  tricotat - Pagina 12 Empty masini de tricotat

Mesaj Scris de vali spinu Sam 21 Mar 2015, 4:30 pm

:kiss:stie cineva unde se gasesc masini de tricotat sau sfaturi care masina este mai buna?
vali spinu
vali spinu
helper
helper

Numarul mesajelor : 5
Localizare : petris arad
Data de inscriere : 28/02/2015

Sus In jos

Despre masinile de  tricotat - Pagina 12 Empty Re: Despre masinile de tricotat

Mesaj Scris de Maria Andreea Predoiu Lun 04 Mai 2015, 12:12 pm

Buna ziua! Am descoperit de curand masina de tricotat manuala MT 01 Cugir, dar din pacate imi lipseste manualul de utilizare si modelele. Ma poate ajuta si pe mine, cineva cu manualul de utilizare?
Multumesc anticipat.
Maria Andreea Predoiu
Maria Andreea Predoiu
helper
helper

Numarul mesajelor : 1
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 04/05/2015

Sus In jos

Despre masinile de  tricotat - Pagina 12 Empty Re: Despre masinile de tricotat

Mesaj Scris de Admina Mar 05 Mai 2015, 1:25 pm

afilimonb a scris:Da, Laila, ai dreptate, WD40 nu e pt ungere masina dupa fiecare folosire; dar pt curatire masina, odata la 2 ani este ok; sau atunci cand iei masina second si ea are ulei oxidat sau rugina.
Pentru lubrifiere si intretinere se foloseste, intradevar ulei special. Asta toate forumurile rusesti spun  Smile
WD40 e degripant, nu lubrifiant. Nu e ulei, e o solutie, destul de non-uleioasa, daca pot sa zic asa. Si se foloseste intr-adevar pentru parti ruginite, oxidate, intepenite, parti metalice. Nu stiam nici eu ca nu se da pe plastic, dar in niciun caz nu e ulei de lubrifiere pentru masini de cusut, tricotat, etc. Pentru mecanisme fine, exista ulei special, dar inainte de ungere trebuie curatata masina, ca altfel toate scamele raman acolo prinse in angrenaje si nu mai merge nimic. Puteti folosi aspirator sau spray cu aer comprimat, ca sa indepartati scamele, apoi degripant, cum explica Afilimonb si apoi ulei special.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Despre masinile de  tricotat - Pagina 12 Empty Re: Despre masinile de tricotat

Mesaj Scris de vali spinu Mar 19 Mai 2015, 6:15 pm

va rog spuneti-mi si mie de unde pot sa cumpar ulei penyru masina de tricotat de uns si de curatat ca am luat-o sh putet-i sa imi scrie-ti si pe e-mail [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
vali spinu
vali spinu
helper
helper

Numarul mesajelor : 5
Localizare : petris arad
Data de inscriere : 28/02/2015

Sus In jos

Despre masinile de  tricotat - Pagina 12 Empty Re: Despre masinile de tricotat

Mesaj Scris de vali spinu Dum 24 Mai 2015, 9:49 pm

va rog daca mai e cineva pe forum am si eu o rugaminte am luat o masina de tricotat sh simac hand knitter dx 2000 si nu reusesc sa fac nici macar un rind manualul e in germana si nu pricep nimic daca are cineva si poate sa ma ajute cu sfaturi va-si multumi din suflet masina e semiautomata
vali spinu
vali spinu
helper
helper

Numarul mesajelor : 5
Localizare : petris arad
Data de inscriere : 28/02/2015

Sus In jos

Despre masinile de  tricotat - Pagina 12 Empty Re: Despre masinile de tricotat

Mesaj Scris de bebelusha Mier 24 Feb 2016, 9:09 pm

As vrea sa va cer parerea celor care au masina de tricotat de ceva vreme. Intrebarile pe care le am sunt daca va usureaza intr-adevar semnificativ timpul de lucru. Ma gandesc ca odata ce ai invatat cum se foloseste o astfel de masina lucrurile merg mai rapid. Am vazut online cateva modele second (Singer, Cugir, Superba), toate cu sanie si ma gandesc in ce masura merita investitia daca lucrezi doar pentru familie. Am o prietena care a primit o masina de tricotat ruseasca, nu stiu ce marca, si se schinuia saraca cu masina, trebuia ridicata, intoarsa la fiecare capat de rand. Pana la urma a renuntat sa o mai foloseasca pentru ca era foarte greu fizic Sad
bebelusha
bebelusha
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 63
Localizare : over the rainbow
Data de inscriere : 27/07/2010

Sus In jos

Despre masinile de  tricotat - Pagina 12 Empty Re: Despre masinile de tricotat

Mesaj Scris de afilimonb Joi 25 Feb 2016, 11:26 am

bebelusha, da, usureaza semnificativ! Dar trebe luat in considerare. Sunt modele de tricotaj care masina nu le va putea face nicioadata. Si invers Smile Dk vrei sa nu te chinui cumperi masina sh numai marca: brother, silver reed sau toyota. Astea sunt usor de manevrat si se invata destul de repede pentru ca sunt o multime de tutoriale pe youtube. Nu recomand masini rusesti si nici cele romanesti. Pentru ca la ele trebuie tu sa aranjezi firul inainte sa treaca sania. La modelele de care ti-am zis, sania se ocupa de acest lucru. Ca sa ma intelegi cat de repede poti sa faci un pulover simplu: un weekend Smile  Dar asta modelul cel mai simplu.
afilimonb
afilimonb
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 251
Varsta : 38
Localizare : iasi
Data de inscriere : 23/03/2011

Sus In jos

Despre masinile de  tricotat - Pagina 12 Empty Re: Despre masinile de tricotat

Mesaj Scris de bebelusha Mar 01 Mar 2016, 5:34 pm

afilimonb, multumesc de lamuriri, voi tine cont de sugestiile tale cu siguranta! Cand voi avea buget stiu spre ce sa ma orientez. Un pulover intr-un weekend suna bine, asta dupa ce prinzi putina indemanare Smile
Spor la lucru!
bebelusha
bebelusha
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 63
Localizare : over the rainbow
Data de inscriere : 27/07/2010

Sus In jos

Despre masinile de  tricotat - Pagina 12 Empty Re: Despre masinile de tricotat

Mesaj Scris de crivas Vin 04 Mar 2016, 5:52 pm

Cand te vei decide sa cumperi o masina spune-mi si iti fac o oferta (pm). Nu prea mai am timp de ea, desi e placut si relaxant, ca tot ce e creativ dealtfel.
crivas
crivas
helper
helper

Numarul mesajelor : 22
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 02/02/2013

Sus In jos

Despre masinile de  tricotat - Pagina 12 Empty Re: Despre masinile de tricotat

Mesaj Scris de Alessia 1996 Vin 30 Iun 2017, 11:52 am

Nu mai scrie nimeni despre masinile de tricotat? Acum cand mi-am coborat si eu din pod masina pe care nu am mai folosit-o de 20 de ani si am cam uitat cum se tricoteaza?
Alessia 1996
Alessia 1996
helper
helper

Numarul mesajelor : 3
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 14/03/2017

Sus In jos

Despre masinile de  tricotat - Pagina 12 Empty Re: Despre masinile de tricotat

Mesaj Scris de diada Lun 24 Iul 2017, 11:18 pm

Se pare ca este mai relaxant sa lucrezi la andrele. Si pe mine ma intereseaza pareri despre masinile de tricotat. Am o prietena care doreste sa isi cumpere una si nu stie nimic despre ea.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 44
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Despre masinile de  tricotat - Pagina 12 Empty Re: Despre masinile de tricotat

Mesaj Scris de Alessia 1996 Mar 25 Iul 2017, 12:07 am

In ultimele 3saptamani m-am documentat intens, am inceput o jachetica pentru nepotica. Daca are intrebari in legatura cu achizitia, o pot ajuta. Eu am o masina Empisal Knitmaster 321( numele sub care se vindeau in UK masinile Silver Reed). E mai relaxant la andrele dar dureaza mai mult. Practic, intr-o zi poti face un pulovar. Stii cat mi-a luat sa fac spatele la jacheta? Fix 15 minute. M-am apucat in primavara sa fac cu croseta o jacheta. Ajunsesem la jumatate si deja era prea mica. Smile
Alessia 1996
Alessia 1996
helper
helper

Numarul mesajelor : 3
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 14/03/2017

Sus In jos

Despre masinile de  tricotat - Pagina 12 Empty Re: Despre masinile de tricotat

Mesaj Scris de Sanda P Mar 01 Dec 2020, 11:40 pm

Mai sunt persoane pasionate de tricotatul la masina?
Sanda P
Sanda P
helper
helper

Numarul mesajelor : 3
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 24/11/2019

Sus In jos

Despre masinile de  tricotat - Pagina 12 Empty Re: Despre masinile de tricotat

Mesaj Scris de Michelle88 Lun 04 Apr 2022, 9:23 pm

Buna seara. Mai nou și eu mă documentez despre mașinile de tricotat. Am văzut la cineva cum lucra la una cu sanie și la alta persoana una morisca, ambele manuale. Dar clipuri. Vreau sa le văd live. Este vreun magazin de specialitate în București sau împrejurimi unde a-și putea sa văd așa ceva? Ms anticipat.
Michelle88
Michelle88
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 334
Varsta : 36
Localizare : Chirnogi
Data de inscriere : 21/02/2012

Sanda P apreciază acest mesaj

Sus In jos

Despre masinile de  tricotat - Pagina 12 Empty Re: Despre masinile de tricotat

Mesaj Scris de Sanda P Lun 04 Apr 2022, 11:45 pm

Buna seara Smile A durat ceva vreme pana am primit un raspuns hug Este o firma, Geri Trading, care vinde astfel de masini. Eu intre timp mi-am facut colectie cumparate second, si avem si un grup pe FB, Masina de Tricotat. Mult succes, e o pasiune super!
Sanda P
Sanda P
helper
helper

Numarul mesajelor : 3
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 24/11/2019

piciul apreciază acest mesaj

Sus In jos

Despre masinile de  tricotat - Pagina 12 Empty Re: Despre masinile de tricotat

Mesaj Scris de Michelle88 Mar 05 Apr 2022, 1:47 pm

Mulțumesc. Chiar la ei pe site m-am uitat aseară. La cea cu sanie de tricotat acasă. Cam mult peste bugetul meu. Și fb l-am șters momentan. Dar incerc sa mă uit fara.
Michelle88
Michelle88
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 334
Varsta : 36
Localizare : Chirnogi
Data de inscriere : 21/02/2012

Sanda P apreciază acest mesaj

Sus In jos

Despre masinile de  tricotat - Pagina 12 Empty Re: Despre masinile de tricotat

Mesaj Scris de Sanda P Mar 05 Apr 2022, 7:55 pm

Pai sa sti ca numai cele cu sanie merita. Pe olx se gasesc cu cca 2000 de lei masini cu doua fonturi si cu 1000 lei cele simple, iar pentru inceput una simpla ti-ar fi ok. Poti face cam tot ce vrei cu ea, iar tricotatul merge foarte repede.
Sanda P
Sanda P
helper
helper

Numarul mesajelor : 3
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 24/11/2019

Sus In jos

Despre masinile de  tricotat - Pagina 12 Empty Re: Despre masinile de tricotat

Mesaj Scris de Michelle88 Lun 08 Aug 2022, 4:08 pm

Buna,din nou. Am reușit să prind la o super oferta zic eu,o dopleta 180 pe olx. Super preț. Dar, nu prea găsesc clipuri despre ea pe YouTube, câteva foi din manualul de utilizare le am in poloneză, sau alta limba cu multe accente, și sigur îi lipsește ceva din cutie. Problema e că îmi tricotează extrem de strâns. Nu știu exact ce fire sa folosesc. Și scăpa ochi și rupe ața și se blochează sania la primul rand... Toate le are. Unde găsesc clipuri? Mulțumesc anticipat.
Michelle88
Michelle88
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 334
Varsta : 36
Localizare : Chirnogi
Data de inscriere : 21/02/2012

Sus In jos

Despre masinile de  tricotat - Pagina 12 Empty Re: Despre masinile de tricotat

Mesaj Scris de vlad_mom Mar 09 Aug 2022, 9:43 am

Aplicatia "google translate" din play store reuseste sa traduca cat de cat folosind direct camera telefonului, fa o incercare poate se intelege ceva din manualul ala.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
ursuralu-handmade
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4623
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Despre masinile de  tricotat - Pagina 12 Empty Re: Despre masinile de tricotat

Mesaj Scris de Michelle88 Mar 09 Aug 2022, 12:20 pm

Fix la asta mă gândeam ieri. Oricum nu am decât 3 foi. Mai fac o încercare azi, sa vad cum se descurca.
Michelle88
Michelle88
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 334
Varsta : 36
Localizare : Chirnogi
Data de inscriere : 21/02/2012

Sus In jos

Despre masinile de  tricotat - Pagina 12 Empty Re: Despre masinile de tricotat

Mesaj Scris de vlad_mom Mar 09 Aug 2022, 5:54 pm

Eu am reusit sa inteleg cu aplicatia asta, asa in mare, niste chestii din chineza, esentialul... m-a ajutat oricum.
Spor!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
ursuralu-handmade
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4623
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Despre masinile de  tricotat - Pagina 12 Empty Re: Despre masinile de tricotat

Mesaj Scris de Michelle88 Mier 10 Aug 2022, 10:57 am

Așa lucrează și aceasta este mașina. Are 180 de ace finute[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Am reușit cât de cât să îl fac să arate acceptabil cu alize diva. Dar cred că ține de tensiunea firului. De-abia am învățat să pun ața. Dar tot sar ochii.trebuie sa mai invat
L.E. Mașina e tanc. Utilizatorul prost bâta. Îmi trebuia doar mai multa rabdare[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Michelle88
Michelle88
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 334
Varsta : 36
Localizare : Chirnogi
Data de inscriere : 21/02/2012

Sus In jos

Despre masinile de  tricotat - Pagina 12 Empty Re: Despre masinile de tricotat

Mesaj Scris de vlad_mom Mier 10 Aug 2022, 1:29 pm

Cu diva am crosetat, dar la impletit nu m-as baga, subtire. Chiar sunt curioasa...cam care ar fi diferenta ca timp intre masina si andrele.
Face si altceva inafara de fata-dos?
Sporuri!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
ursuralu-handmade
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4623
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Despre masinile de  tricotat - Pagina 12 Empty Re: Despre masinile de tricotat

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 12 din 13 Înapoi  1, 2, 3 ... , 11, 12, 13  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB