Ultimele subiecte
» Quilling-Arta de a rula hartia (20)
Ieri la 10:11 pm Scris de AlinaJ.Bijoux

» Intelepciune prin povestiri
Ieri la 10:52 am Scris de Gabica

» Drumetii si locuri vizitate (3)
Ieri la 10:28 am Scris de Gabica

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Ieri la 10:22 am Scris de Gabica

» Bijuterii fimo (33)
Ieri la 8:00 am Scris de vlad_mom

» La sueta .... de seara ! 22
Sam 19 Aug 2017, 8:18 pm Scris de AlinaJ.Bijoux

» Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)
Joi 17 Aug 2017, 6:50 pm Scris de LRodica

» Despre compoziția și grosimea firelor pentru tricotat la mașină
Mier 09 Aug 2017, 2:16 pm Scris de Alessia 1996

» Florile din gradina mea(2)
Mier 09 Aug 2017, 9:40 am Scris de LRodica

» Scoala de croitorie (15)
Mar 08 Aug 2017, 9:35 pm Scris de kisslandia

» Din materiale reciclabile 5
Vin 04 Aug 2017, 6:32 pm Scris de LRodica

» Carte-jucarie cusuta
Vin 04 Aug 2017, 12:17 pm Scris de AlinaJ.Bijoux

» Ce melodie asculti acum !-5
Vin 04 Aug 2017, 12:14 pm Scris de AlinaJ.Bijoux

» Rochii, fuste crosetate -14
Vin 04 Aug 2017, 6:39 am Scris de gretty

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Mar 01 Aug 2017, 11:22 pm Scris de gabriela1554

» Hainute pentru copiii nostri (20)
Mar 01 Aug 2017, 11:14 pm Scris de gabriela1554

» Sa construim un Dream catcher
Mar 01 Aug 2017, 10:49 pm Scris de fulvia

»  Masinile noastre de cusut (6)
Lun 31 Iul 2017, 10:54 pm Scris de Danutzaaa

» Jucarii homemade
Lun 31 Iul 2017, 9:22 pm Scris de LRodica

» Costume carnaval (VI)
Sam 29 Iul 2017, 10:44 pm Scris de dorina narita

Custom Search

LM Articole

LM YouTube Channel-
-

-

CursuriReiki-

RuneHeivang-

CONCURS DE CROITORIE - ROCHIE DE SEARA

Pagina 3 din 18 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 10 ... 18  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Re: CONCURS DE CROITORIE - ROCHIE DE SEARA

Mesaj Scris de ioana soare la data de Mier 02 Dec 2009, 2:31 pm

Super!!! Din nou concurs!!! ura
Felicitari Admina pentru initiativa si pentru asa un premiu extraordinar! Abia astept sa va minunatiile din concurs! bucurie bucurie
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3889
Varsta : 37
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

si eu ma bucur

Mesaj Scris de milena la data de Mier 02 Dec 2009, 3:05 pm

azi m-am hotarat sunt printre voi m-am inregistrat si eu poate in viitor voi participa si eu la un concurs
milena
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 440
Varsta : 50
Data de inscriere : 02/12/2009

http://miledynaturals.blogspot.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de trice la data de Mier 02 Dec 2009, 3:12 pm

Mooooooaama ce concurs si ce premiu cyclops. Felicitari Admina esti cu adevarat devotata site-ului
Mult succes participantelor taie , ard de nerabdare sa va vad creatiile boo
trice
Nou venit
Nou venit

Numarul mesajelor : 83
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 31/07/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de Kristina la data de Mier 02 Dec 2009, 3:24 pm

Mda....lipsesc 2 zile de acasa si cand ajung...uite ce gasesc!!! Smile

FELICITARI FETELOR! frumoasa initiativa,frumos premiu!
Kristina
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 624
Varsta : 34
Localizare : SUCEAVA-PORTUGAL
Data de inscriere : 29/10/2008

http://minhasmissangas.blogspot.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de degetica la data de Mier 02 Dec 2009, 4:28 pm

Foarte frumos concursul si premiul e suuuper! As participa si eu, dar inca sunt invatacel si parca nu am curaj Embarassed(poate o sa indraznesc totusi, nu stiu) ...Oricum mult succes participantelor, abia astept sa vad rochitele bucurie bucurie bucurie
degetica
Nou venit
Nou venit

feminin
Numarul mesajelor : 87
Localizare : intr-o poveste
Data de inscriere : 02/11/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de mycryna la data de Mier 02 Dec 2009, 4:54 pm

Buna,

Ce m-am bucurat cand am vazut concursul, acum imi pare rau ca nu m-am inscris mai de mult pe acest forum, desi il urmaream de ceva vreme.
Eu sunt cam noua, adica azi m-am inscris...ma interesau cateva raspunsuri de pe topicul cu genti...apoi...am vazut concursul..credeti ca daca voi fii activa pe forum pana la data limita a concursului si voi avea peste 50 de postari...voi putea participa???
Drept sa spun nu am mai creat niciodata o rochie de seara, sau vreo rochie...dar am un avant de nedescris, si tare i-as face surorii mele o bucurie de revelion, nu?

vorbim....
mycryna
Nou venit
Nou venit

feminin
Numarul mesajelor : 26
Localizare : constanta

Sus In jos

Mesaj Scris de clodi la data de Mier 02 Dec 2009, 4:58 pm

Ce bine ca avem un nou concurs! Multumim Admina ura
Ca si la concursul cu fuste, iar o sa stau in continuu cu ochii pe forum sa vad cand apar minunatiile boo
clodi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1217
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 31/07/2009

http://clodihandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de diada la data de Mier 02 Dec 2009, 6:25 pm

Fetelor, puteti participa, numai sa va faceti postarile pana la terminarea concursului. Nu am pus nici o regula cu privire la inregistare ci doar la postari.

Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 6488
Localizare : intre zi si noapte
Data de inscriere : 18/10/2008

https://picasaweb.google.com/101308234088606518793

Sus In jos

Mesaj Scris de Buburuza la data de Mier 02 Dec 2009, 7:03 pm

zylv a scris:eu nu tin secret nimic [...] m-am inspirat din una din creatiile lui roberto cavalli
Eeei, nu tii secret, dar nici prea multe nu ne spui! Si mie-mi place Cavalli foarte mult; creatiile lui sunt feminine si au un "ceva" aparte, un fel de... de sexi rafinat. Eu cred ca voi incerca o rochie de bal cu ceva influente gotice. Ma tem ca nu rochia imi va da dureri de cap, nici croiala, nici materialul, ci... captuseala.
Buburuza
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 793
Varsta : 49
Localizare : Pe langa...
Data de inscriere : 13/12/2008

http://www.buburuza.com/

Sus In jos

daca inteleg bine

Mesaj Scris de milena la data de Mier 02 Dec 2009, 7:08 pm

cu toate ca m-am inregistrat azi pot participa la concurs. am inteles bine ?
milena
Junior
Junior

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de MihaelaT la data de Mier 02 Dec 2009, 7:55 pm

milena a scris:cu toate ca m-am inregistrat azi pot participa la concurs. am inteles bine ?
Da, poti participa la concurs, a scris foarte clar Diada ca nu s-a pus nicio regula cu privire la inregistare ci doar la postari.
Sa aveti spor!

Cititi Regulamentul!
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6683
Varsta : 41
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

http://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Mesaj Scris de milena la data de Mier 02 Dec 2009, 7:58 pm

m-am apucat de rochie deja haha ma asteapta asa ca trebuie sa fug repede la ea
milena
Junior
Junior

feminin

Sus In jos

CONCURS DE CROITORIE - ROCHIE DE SEARA

Mesaj Scris de noel la data de Mier 02 Dec 2009, 8:13 pm

imi place ce vad aici, vorbaraie multa beat wink
imi place entuziasmul pe care il aveti bucurie
lasati negativismul, neincrederea si alte prostioare care pun bete in roate hug si spor la munca, inspiratie si succes.. eu fac galerie ura
noel
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 148
Localizare : -
Data de inscriere : 26/07/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de amnro la data de Mier 02 Dec 2009, 8:22 pm

amnro a scris:
Buburuza a scris:
geany a scris:Imi permit sa completez, cine se va inscrie de astazi nu va participa la concurs indiferent de cate postari va avea peste 3 saptamani. Cine s-a inscris pana la 1. decembrie 2009 si va avea de-alungul celor 3 saptamani 50 de mesaje postate si doreste poate participa fara probleme.
N-am inteleees cum vine asta.

Adica cine se inregistreaza de azi incolo pe site, nu poate participa la concurs (ca sa nu apara "membrii noi" strict pentru concurs) . Doar membrii inregistrati pana la 1 dec au dreptul sa participe.

ura

erau si niste conditii referitoare la inregistrare. daca nu mai sunt valabile poate ar trebui sterse mesajele respective.
amnro
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 930
Data de inscriere : 26/10/2009

https://www.facebook.com/pages/Rochii-elegante/173196092774733?r

Sus In jos

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux la data de Mier 02 Dec 2009, 8:36 pm

Super concurs!!! Pacat ca eu nu stiu sa cos la masina chiar daca am terminat facultatea de inginerie la sectia "fehnologia tricotajelor si comfectiilor!!! La facultate am imvatat doar o gramada de teorie despre masina de cusut!!! cos
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6576
Varsta : 32
Localizare : Curtici

Sus In jos

Mesaj Scris de diada la data de Mier 02 Dec 2009, 8:38 pm

off topic De pe forum nu se sterge nimic, nu noi am zis de conditiile astea, reglile erau deja facute. In cel mai rau caz cand se intampla discutii se muta la "loc de dat cu capul", sau subiecte inchise, deschise aiurea, dublate - sunt trimise la "subiecte reciclate"

asa ca Amnro si valabil si pentru fetele care nu sunt obisnuite cu forumurile, nu se sterge nimic, eventual se muta.

Mai fetelor, lasati chestiile astea, luati-va de treaba, e de munca la asa o rochie si premiul este foarte tentant! Doar 50 de mesaje!

Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 6488
Localizare : intre zi si noapte
Data de inscriere : 18/10/2008

https://picasaweb.google.com/101308234088606518793

Sus In jos

Mesaj Scris de mycryna la data de Mier 02 Dec 2009, 9:25 pm

Sper sa se puncteze si originalitatea, ma bazez mult pe asta, deoarece sunt incepatoare in ale cusutului...si perfectiunea in detalii cred ca se obtine dupa multa experienta.
Am ceva idei...si un munte de entuziasm!!!
mycryna
Nou venit
Nou venit

feminin
Numarul mesajelor : 26
Localizare : constanta

Sus In jos

CONCURS DE CROITORIE - ROCHIE

Mesaj Scris de DANIELA.I la data de Mier 02 Dec 2009, 9:27 pm

GEANY,ma obligi sa-ti raspund, chiar daca e tarziu,insa faci niste afirmatii cateodata de parca ai avea ceva cu toata lumea.
Imi place concursul,nu ca a-si avea nevoie de masina ,dar a-si face-o cadou cuiva drag..Sunt convinsa ca voi avea ce vedea,sunt multe fete talentate care au facut rochii super.Acum se vede talentul si indemanarea.Nu stiu daca voi participa,insa nici nu spun ca nu voi participa,ma mai gandesc,aici va fi important materialul.
Felicitari ADMINA si sponsorului,acum vei fi dinnou in focuri.Pe curand.

Ultima editare efectuata de catre maistra in Mier 02 Dec 2009, 9:53 pm, editata de 1 ori
DANIELA.I
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 861
Varsta : 45
Localizare : agnita
Data de inscriere : 15/02/2009

http://s626.photobucket.com/albums/tt349/maistra3772/

Sus In jos

Mesaj Scris de milena la data de Mier 02 Dec 2009, 9:49 pm

noapte buna fetelor vise placute si multa inspiratie
milena
Junior
Junior

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de amnro la data de Mier 02 Dec 2009, 10:39 pm

diada a scris:
asa ca Amnro si valabil si pentru fetele care nu sunt obisnuite cu forumurile, nu se sterge nimic, eventual se muta.

eu incercam sa fiu subtila dar cred ca am incercat prea tare asa ca reformulez: daca exista o regula scrisa negru pe alb de catre un moderator, mi se pare corect sa fie respectata. mai ales ca este una de bun simt. altfel ce garantie avem ca milena de exemplu ( no offense e doar pentru exemplu), care s-a inregistrat astazi pe site, nu e catalin botezatu sau mama patronului de la brother sau mai stiu eu cine (poate mama mea, ca sa nu se supere nimeni peace).

gata, promit sa nu mai comentez pe tema asta, cine vrea sa participe e liber sa o faca indiferent de "riscuri" Flowers
amnro
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 930

https://www.facebook.com/pages/Rochii-elegante/173196092774733?r

Sus In jos

Mesaj Scris de Admina la data de Joi 03 Dec 2009, 12:40 am

Atentiune natiune:
Privitor la inscrierea pe forum, special pentru participare sau votare, va pot spune cum a fost la bijuterii. S-au inscris multe participante special pentru concurs si apoi au ramas active. Mai mult, dintre cele care s-au inscris in perioada aceea au castigat premii si au fost foarte incantate de ele. Cum stiti ca a fost votarea impartiala? Au votat doar membrii si rezultatele au fost la vedere, nu sondaj sau alte tipuri. Cum stiti ca nu erau rude cu mama mea sau a sponsorului... pai nu stiti, dar poate investigati prin blogosfera ca sunt persoane care confectioneaza bijuterii ca hobby sau pentru vanzare; poate le faceti si arborele genealogic ca sa fie totul corect. Si tot de la bijuterii, s-a inscris azi o membra noua si i-am gasit blogul plin de minunatii, opere de arta in materie de bijuterii. Daca vroia sa participe la concurs avea vreo vina, trebuia sa ii interzicem pe motiv ca e foarte buna la ceea ce face si ne-a gasit abia acum sau ne urmareste de mult si nu s-a inscris?
Sincer nici eu nu cred in Robingo, super loterie, concursuri pe la reviste sau nici macar in loto. Nu m-am gandit ca ar fi masluite, doar nu cred ca merita sa-mi perd timpul si uneori si bani pentru o sansa la 100/1000/10000. Aici nu va cere nimeni nimic, daca aveti materialul sau vi-l puteti permite, participati, daca nu, nu. Castigarea unui concurs de indemanare si talent tine de voi si cred ca asta sperie. In primul rand uita-ti-va la celelalte concursuri si ganditi-va daca s-a castigat sau nu pe drept, chiar daca nu se potriveste 100% cu gustul vostru trebuie sa tineti cont ca persoanele care se pricep la cel domeniu vad cu alti ochi, intai analizeaza si apoi isi spun parerea, nu doar declara: aia imi place= aia e frumos.
Eu am colaborat numai cu persoane sincere si deschise si datorita acestor concursuri am cunoscut oameni deosebiti care vor sa faca o diferenta, nu vor doar sa-si promoveze magazinele asa cum se poate crede. Am vazut si rezultatele din partea membrilor juriului si stiu ca s-a votat corect, fiecare a trecut prin prisma cunostintelor si gusturilor personale, dar fiind persoane atat de diferite, nu am vazut punctari identice. Si in ceea ce ma priveste pe mine, sunt incoruptibila, deci... trageti concluziile. peace

Editez mesajul initial sa completez cerintele, desi nu sunt coerenta la ora asta. Suspect Pentru cine nu stie, Diada si cu mine facem in general regulile. Primim pareri de la moderatori, membri si ne consultam, apoi luam o decizie. Numai noi stim... din cat stam pe telefon sau pe mess, >80% vorbim despre forum.

Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8710
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Mesaj Scris de milena la data de Joi 03 Dec 2009, 6:38 am

buna dimineata .nu am dormit prea bine ma tot gandesc ce culoare sa fie rochita poate albastra sau neagra ultima rochie cusuta de mine a fost acum 15 ani deci au trecut multi ani de atunci oare mai pot face asa ceva dar nu ma las voi incerca
milena
Junior
Junior

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de nadina_b2005@yahoo.com la data de Joi 03 Dec 2009, 9:11 am

imi plac concursurile pacat ca nu pot participa (nu am masina de cusut la mine.. e foarte departe) chiar daca sunt incepatoare imi place tentatia! luna viitoare sper o voi avea langa mine ca am scos o gramada de tipare din burda!pana atunci exersez din carti, de pe forum... asa ca fetelor nu va lasati! Bucuria cea mare este ca participati! desigur ca premiul este superb. bafta si succes!(nu va lasati) hug

nadina_b2005@yahoo.com
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 132
Localizare : egy
Data de inscriere : 31/08/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de danae la data de Joi 03 Dec 2009, 9:29 am

Primul pas pentru a castiga ceva este sa participi. Si nu cred ca trebuie sa ne facem probleme ca o sa concuram cu fete care stiu mai multa meserie decat noi. Nici ele nu au stiut din prima si cred ca acest concurs, pe langa faptul ca iti da posibilitatea sa castigi o super masina de cusut, iti da motivatia sa incerci sa faci o rochie. Eu daca nu am un deadline, nu prea ma simt motivata si gasesc tot felul de scuze ca sa fac maine. Sper ca vom incerca just for the fun of it si fie ca cea mai frumoasa rochie sa castige. Spor la cos
danae
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1100
Varsta : 36
Localizare : buzau
Data de inscriere : 18/11/2009

http://www.greetingcards.ro

Sus In jos

Mesaj Scris de Clio_Ela la data de Joi 03 Dec 2009, 11:23 am

Eu am spus din start ca nu particip... DAR...

Si noaptea trecuta am visat la fel, numai rochii de seara!
Sotul meu mi-a amintit ca in aprilie avem de nashit pe nashii noastri, nu stiu cum vine asta aici, dar se face. (nu ne-au cununat la biserica, doar la primarie, si ei nu fac cununia religioasa. deci nu cred ca e nici o problema, de fapt nu prea consider eu nashie asta,,,) Sorry, off topic
Deci o rochita tot va trebui sa imi fac, si asta ar fi ocazia potrivita. Daca nu era concursul ccu fusta, poate nici azi nu aveam fusta in dulap Smile
Problema e ca timpul e f scurt, material nu am, de gasit aici gasesc f greu, pe net nu imi vine sa comand, nestiind exact ce as primi Sad( Si ... parca as astepta sa vad ce modele faceti voi, si eventual sa ma ajutati voi cu sfaturi, croit, cusut...
Offf, parca vad ca tot dau eu o fuga si caut materiale, si in ultimele trei nopti fac rochita ... Daca nu, probabil ca o sa fiu o nashica imbracata cu o rochie veche de prin dulap.

Pupici, si mult curaj! De corectitudinea concursului sunt si eu convinsa Smile
La celalalt concurs nu credeam ca am nici cea mai mica sansa la premiu (de data asta stiu sigur wink sunt printre forumiste atatea fete super talentate, si cu experienta. Eu niciodata nu am facut o rochita de seara...) Dar participarea la concurs ... ne face sa dam din noi ceea ce nu credem ca am reusi vreodata...
Clio_Ela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1303
Varsta : 42
Localizare : intre optimisti
Data de inscriere : 17/04/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat