Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Florile din gradina mea(2)
CONCURS DE CROITORIE - ROCHIE DE SEARA - Pagina 11 EmptyIeri la 11:40 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
CONCURS DE CROITORIE - ROCHIE DE SEARA - Pagina 11 EmptyIeri la 11:36 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
CONCURS DE CROITORIE - ROCHIE DE SEARA - Pagina 11 EmptyIeri la 8:09 am Scris de Dorulet

» Animale de companie!!! - 5
CONCURS DE CROITORIE - ROCHIE DE SEARA - Pagina 11 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
CONCURS DE CROITORIE - ROCHIE DE SEARA - Pagina 11 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
CONCURS DE CROITORIE - ROCHIE DE SEARA - Pagina 11 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
CONCURS DE CROITORIE - ROCHIE DE SEARA - Pagina 11 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
CONCURS DE CROITORIE - ROCHIE DE SEARA - Pagina 11 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
CONCURS DE CROITORIE - ROCHIE DE SEARA - Pagina 11 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Miniaturi - handmade
CONCURS DE CROITORIE - ROCHIE DE SEARA - Pagina 11 EmptyMar 02 Apr 2024, 6:42 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
CONCURS DE CROITORIE - ROCHIE DE SEARA - Pagina 11 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
CONCURS DE CROITORIE - ROCHIE DE SEARA - Pagina 11 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
CONCURS DE CROITORIE - ROCHIE DE SEARA - Pagina 11 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
CONCURS DE CROITORIE - ROCHIE DE SEARA - Pagina 11 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
CONCURS DE CROITORIE - ROCHIE DE SEARA - Pagina 11 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
CONCURS DE CROITORIE - ROCHIE DE SEARA - Pagina 11 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
CONCURS DE CROITORIE - ROCHIE DE SEARA - Pagina 11 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
CONCURS DE CROITORIE - ROCHIE DE SEARA - Pagina 11 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
CONCURS DE CROITORIE - ROCHIE DE SEARA - Pagina 11 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
CONCURS DE CROITORIE - ROCHIE DE SEARA - Pagina 11 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


CONCURS DE CROITORIE - ROCHIE DE SEARA

+83
Uca
danabarbu2007
leonutza69
Lucia Ro
MAYA
mady85
audrey
RalucaS
firimitura
cristinica_70
gabi1795
scamutza
juliennej
livia1981
ralucis
Laila
Karina33
andreeaX
feliciagl
rucsy
teisoara
Noemi
chocolate
angells
bobitica
mdlupu
mihatm80
diana_roxana
olympia
ellybijoux
SILVIA2000
vilcris
tomari
cherie
livia_iri
Gabyx
Dodo-pui
Fran78cesca
danax3ro
mada93
ancuta_ancuta
geany20062006
Monica
aidaalex
ancutzicutza
Usagy
Giobsy
nadina_b2005@yahoo.com
DANIELA.I
AlinaJ.Bijoux
clodi
mycryna
degetica
Kristina
trice
milena
ioana soare
ciresicca
aisha
Mada
danae
puffetta
maria_covacef
bluegray
noel
totolina
ileana cosanzeana
Clio_Ela
Camy
zylv
kla78
chemio
Ramonica
g19
geany
diada
arime
amnro
Buburuza
Ana Maria
MihaelaT
SilviaDumitrescu
Admina
87 participanți

Pagina 11 din 18 Înapoi  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 14 ... 18  Urmatorul

In jos

CONCURS DE CROITORIE - ROCHIE DE SEARA - Pagina 11 Empty Re: CONCURS DE CROITORIE - ROCHIE DE SEARA

Mesaj Scris de Buburuza Joi 17 Dec 2009, 7:46 pm

diada a scris:Cred ca e mai bine sa ne rezumam la 7 "mari si late" pentru ca deja mi s-a zis ca ai incarcat 15 poze!

Pai sunt 6 poze, ca le-am numarat si eu... Nu scria nicaieri in regulament ca nu pot fi "lipite" doua sau mai multe imagini intr-una singura ci numai:
postati poze la dimensiunea 640*480 pixeli, ca sa se poata vedea bine, produsul; se accepta maxim 7 poze, in diverse ipostaze

Singura "problema" ar fi dimensiunile: 599x640 / 524x640 / 640x599 / 640x336 / 640x393 / 596x640. Parerea mea!
Buburuza
Buburuza
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 793
Varsta : 56
Localizare : Pe langa...
Data de inscriere : 13/12/2008

http://www.buburuza.com/

Sus In jos

CONCURS DE CROITORIE - ROCHIE DE SEARA - Pagina 11 Empty Re: CONCURS DE CROITORIE - ROCHIE DE SEARA

Mesaj Scris de livia_iri Joi 17 Dec 2009, 7:51 pm

imi cer scuze, s-a rezolvat! am pus 7 poze simple

mdlupu, am luat materialul din samexpo, am dat 150Ron pe 7m de voal matase si 30ron pe satin
livia_iri
livia_iri
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 80
Varsta : 39
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/07/2009

Sus In jos

CONCURS DE CROITORIE - ROCHIE DE SEARA - Pagina 11 Empty Re: CONCURS DE CROITORIE - ROCHIE DE SEARA

Mesaj Scris de diada Joi 17 Dec 2009, 7:56 pm

Buburuza a scris:

Pai sunt 6 poze, ca le-am numarat si eu... Nu scria nicaieri in regulament ca nu pot fi "lipite" doua sau mai multe imagini intr-una singura ci numai:
postati poze la dimensiunea 640*480 pixeli, ca sa se poata vedea bine, produsul; se accepta maxim 7 poze, in diverse ipostaze

Singura "problema" ar fi dimensiunile: 599x640 / 524x640 / 640x599 / 640x336 / 640x393 / 596x640. Parerea mea!

O sa vorbesc cu Admina despre asta, intr-adevar in regulament nu scrie. O rezolvam noi cumva, doar nu ne-om certa de la niste poze pupi

_________________
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

CONCURS DE CROITORIE - ROCHIE DE SEARA - Pagina 11 Empty Re: CONCURS DE CROITORIE - ROCHIE DE SEARA

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Joi 17 Dec 2009, 7:58 pm

Livia foarte frumoasa si muncita. Sa o porti sanatoasa (placere sunt sigura ca o sa i sa o porti ca doar e facuta de manutele tale wink )!
Un sfat (te rog nu te supara) fi si tu mai zambareata cand pozezi ca esti asa tanara si frumoasa si e pacat sa fii bosumflata. Scuze de off topic

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/
album picasa
https://www.facebook.com/silvia.dumitrescu1
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

CONCURS DE CROITORIE - ROCHIE DE SEARA - Pagina 11 Empty Re: CONCURS DE CROITORIE - ROCHIE DE SEARA

Mesaj Scris de livia_iri Joi 17 Dec 2009, 8:03 pm

promit ca o sa zambesc mai mult wink
livia_iri
livia_iri
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 80
Varsta : 39
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/07/2009

Sus In jos

CONCURS DE CROITORIE - ROCHIE DE SEARA - Pagina 11 Empty Re: CONCURS DE CROITORIE - ROCHIE DE SEARA

Mesaj Scris de Kristina Joi 17 Dec 2009, 8:04 pm

Sa curga rochiile!!!

fetelor ...FELICITARI! sunt minunate!

Milena, rochia pictata e super mega original/unic! BRAVO!
daca as avea indamanare la desen, cate nu as putea face!


Livia, SUPERB!
intradevar parca ai fi o adolescenta pregatita pt bal, nu arati cei 25 ani nici de departe;
simplu/elegant/ de efect!


fetele eu pt poze folosesc http://tinypic.com/ mi se pare mult mai usor, nu trebuie cont si poza e gata in cateva secunde!


BAFTA TUTUROR!
Kristina
Kristina
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 624
Varsta : 41
Localizare : SUCEAVA-PORTUGAL
Data de inscriere : 29/10/2008

http://minhasmissangas.blogspot.com/

Sus In jos

CONCURS DE CROITORIE - ROCHIE DE SEARA - Pagina 11 Empty Re: CONCURS DE CROITORIE - ROCHIE DE SEARA

Mesaj Scris de mada93 Joi 17 Dec 2009, 8:08 pm

Milena, Livia sincere felicitari!
De cand tot astept sa postati rochitele. Azi am tot intrat-iesit intrat-iesit sa vad cand postati minunatiile si uite ca in sfarsit s-a intamplat.
Mult succes fetelor, si asteptam si alte rochite!
ura
mada93
mada93
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 93
Varsta : 30
Localizare : Vulcan
Data de inscriere : 17/11/2009

Sus In jos

CONCURS DE CROITORIE - ROCHIE DE SEARA - Pagina 11 Empty Re: CONCURS DE CROITORIE - ROCHIE DE SEARA

Mesaj Scris de Buburuza Joi 17 Dec 2009, 8:13 pm

hug Diada... Si eu ma gandeam sa pun poze "lipite"

Scuzati ca ma bag ca musca-n... Da' sunt deja panicata la maxim; ca rochia mea neagra si extrem de simpla nici n-o sa se mai observe printre atatea frumuseturi.
Buburuza
Buburuza
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 793
Varsta : 56
Localizare : Pe langa...
Data de inscriere : 13/12/2008

http://www.buburuza.com/

Sus In jos

CONCURS DE CROITORIE - ROCHIE DE SEARA - Pagina 11 Empty Re: CONCURS DE CROITORIE - ROCHIE DE SEARA

Mesaj Scris de bobitica Joi 17 Dec 2009, 8:54 pm

WOW!WOW!WOW!Abea au inceput sa se arate rochiile de seara si sunt uimita.Multa,multa imaginatie si munca si mai multa.BRAVO fetele!!!!Succes si celorlalte concurente.Astept cu nerabdare sa vad restul concurentelor(sau mai degraba a restul rochiilor concurente).
Admina si celor care sunt 'vinovati' de concurs tot respectul pentru premiu.
Ma bucur ca v-am gasit.
bobitica
bobitica
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 206
Varsta : 47
Localizare : Galati
Data de inscriere : 02/11/2009

Sus In jos

CONCURS DE CROITORIE - ROCHIE DE SEARA - Pagina 11 Empty Re: CONCURS DE CROITORIE - ROCHIE DE SEARA

Mesaj Scris de Admina Joi 17 Dec 2009, 9:01 pm

Minunate rochii, au inceput sa apara! Flowers Flowers Flowers La cat mai multe si cat mai diferite, tineti-o tot asa.

Privitor la poze, am ales acea dimensiune, aproximativa pentru a va pune in valoare calitatea rochiilor, dar totusi neingreunand accesarea forumului. La aceste dimensiuni se pot vedea bine indiferent de rezolutia pe care o aveti pe monitor. Si privitor la alaturarea mai multor poze, intr-una singura; sotul Diadei a pus punctul pe I. O poza este o fotografie wink , o multitudine de poze intr-una singura, este un colaj foto. Atata timp cat am specificat 7 poze (una cu materialul si tiparul sau metoda de croire, alta cu "dedesubturile rochiei" respectiv dublura, alta cu detalii (sau mai multe) si restul cu privire de ansamblu, in mai multe ipostaze. Voi alegeti pe ce puneti accentul, pe detalii sau pe ansamblu, cerintele sunt doar legate de 3 dintre ele, restul sunt la liber. Sau puteti sa considerati altfel, cuprindeti esenta rochiei deosebite, in numai 7 poze; asa cum se pun limite pe numar de cuvinte la un articol, spre exemplu.
Livia, eu propun sa inlocuiesti poza cu accesoriile, cu una cu material si tipar sau metoda de croire. In rest sunt foarte bine alese pozele; le mai poti schimba in 24 de ore de la postarea acelui mesaj, deci te poti razgandi in ceea ce priveste alegerea lor, atata timp cat contin cerintele concursului (material, dublura si detaliu).

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!
Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

CONCURS DE CROITORIE - ROCHIE DE SEARA - Pagina 11 Empty Re: CONCURS DE CROITORIE - ROCHIE DE SEARA

Mesaj Scris de MihaelaT Joi 17 Dec 2009, 9:01 pm

Livia, frumoasa rochie si culoarea e minunata, dar ai ales in final 7 poze, insa iti lipseste si tie poza cu materialul taiat inainte de coasere. Sper sa rezolvi si problema asta.
Felicitari!

Fetelor, sa atasati o poza sa prezinte materialul croit (partile tiparului atasate sau desenate pe materialul intreg

Edit:Admina, scuze, dar ma oprisem la rochia Liviei si n-am vazut postarea ta.
Merci

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

CONCURS DE CROITORIE - ROCHIE DE SEARA - Pagina 11 Empty Re: CONCURS DE CROITORIE - ROCHIE DE SEARA

Mesaj Scris de Usagy Joi 17 Dec 2009, 9:44 pm

WOW, Flowers Superbe ambele rochii, felicitari pentru cele 2 creatii. Sigur amandoua veti fi invidiate la petrecerea de revelion , de fapt, oriunde veti aparea imbracate asa Smile.
Ati muncit asa de mult .... meritati ambele un premiu din partea mea.

Milena, rochita ta este o opera de arta, mi-ar placea sa am si eu rabdarea si priceperea ta in materie de pictat pe textile. Iti sta foarte bine . Nici nu stiu cum ai avut timp sa faci si rochia, sa ii atasezi cristale, nebunii, sa o pictezi si sa te mai ocupi si de job si de familia ta. Ti-a iesit de minune.
O rugaminte as avea la tine, daca ai putea sa pui niste poze mai detaliate ale picturii pe albumul tau photobucket Embarassed .

Livia, esti ca o printesa , si se vede ca ai muncit si tu foarte mult la rochita ta.
Iti sta f. bine, iar atasarea paietelor cred ca a fost criminala. Este superba. Pot sa te rog sa imi explici (sau poate sa dai linkul de inspiratie) pentru acele incretituri din voal? Si cum ai surfilat voalul, ce ai folosit (masina, cusatura) ...? Arata ff profesional.

Arigatou Flowers


rock rock on girls! Vreau sa vad cat mai multe creatii superbe ^ ^ .
Usagy
Usagy
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 146
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 28/05/2009

Sus In jos

CONCURS DE CROITORIE - ROCHIE DE SEARA - Pagina 11 Empty Re: CONCURS DE CROITORIE - ROCHIE DE SEARA

Mesaj Scris de MihaelaT Joi 17 Dec 2009, 9:54 pm

Livia, cum ai facut la tiv ca-mi place cum ti-a iesit?

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

CONCURS DE CROITORIE - ROCHIE DE SEARA - Pagina 11 Empty Re: CONCURS DE CROITORIE - ROCHIE DE SEARA

Mesaj Scris de livia_iri Joi 17 Dec 2009, 9:57 pm

pentru bustul incretit am urmat modelul de la topicul Rochii de seara deosebite , pag. 5; era un exemplu pentru o rochie de mireasa

pentru partea din talie am folosit aceeasi metoda,doar ca am asezat invers incretitura, am potrivit matasea sa fie cam aceeasi latime cu captuseala, dar dubla ca lungime(partea de sub bust, pana in sold), am incretit-o si am aplicat-o peste..am facut ajustari pe moment, n-a iesit din prima Smile

si eu sunt incantata de tiv.. am overlock Brother 3034D care a costat enorm, dar care isi face treaba super bine; nu stiu sa-l folosesc decat pentru tivit Sad mai am timp sa invat; pentru a coase tivul am pus cd-ul ca nici macar nu stiam cum sa bag atzele

mai am o masina de cusut Singer 4210 Inspiration, care s-a stricat tocami azi cand coseam geaca sotului meu zid
livia_iri
livia_iri
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 80
Varsta : 39
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/07/2009

Sus In jos

CONCURS DE CROITORIE - ROCHIE DE SEARA - Pagina 11 Empty CONCURS DE CROITORIE - ROCHIE DE SEARA

Mesaj Scris de DANIELA.I Joi 17 Dec 2009, 10:22 pm

In sfarsit apar operele de arta,felicitari fetelor(MILENA SI LIVIA),frumoase rochii.
Rochia mea pt concurs ,poveste lunga,in prima faza am zis ca nu voi avea timp.insa trebuie sa merg la revelion si atunci....
Este o rochie dreapta(partea inferioara) si partea superioara este bluzata(taiata pe bie).Am folosit catifea neagra elastica, satin elastic,dantela neagra,captuseala si paspoal.Rochia este taiata sub piept si avantajul cel mai mare e ca nu are fermoar,modelul ales este unul care ma avantajeaza.Pozele sunt facute pe manechin,deoarece probele pt rochie le fac pe manechin si nu avea cine sa ma pozeze.

CONCURS DE CROITORIE - ROCHIE DE SEARA - Pagina 11 P1030142

CONCURS DE CROITORIE - ROCHIE DE SEARA - Pagina 11 P1030154

CONCURS DE CROITORIE - ROCHIE DE SEARA - Pagina 11 P1030170


CONCURS DE CROITORIE - ROCHIE DE SEARA - Pagina 11 P1030191-2

CONCURS DE CROITORIE - ROCHIE DE SEARA - Pagina 11 P1030195-1

CONCURS DE CROITORIE - ROCHIE DE SEARA - Pagina 11 P1030162

CONCURS DE CROITORIE - ROCHIE DE SEARA - Pagina 11 P1030158


Ultima editare efectuata de catre maistra in Vin 18 Dec 2009, 11:45 am, editata de 3 ori
DANIELA.I
DANIELA.I
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 861
Varsta : 52
Localizare : agnita
Data de inscriere : 15/02/2009

https://s626.photobucket.com/albums/tt349/maistra3772/

Sus In jos

CONCURS DE CROITORIE - ROCHIE DE SEARA - Pagina 11 Empty Re: CONCURS DE CROITORIE - ROCHIE DE SEARA

Mesaj Scris de MihaelaT Joi 17 Dec 2009, 10:42 pm

Mai, mai cum apar rochiile.
Maistra, frumoasa rochie.Felicitari!
Insa, eu sunt cu observatiile Merci La inceput, Admina a precizat
in celelalte poze va rog sa pozati rochia in intregime, purtata de beneficiara, fata/ spate si profil.
si nu cred ca manechinul e beneficiarul Smile si nu-i pozata rochia in intregime.Ai timp in 24 de ore sa inlocuiesti o poza.

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

CONCURS DE CROITORIE - ROCHIE DE SEARA - Pagina 11 Empty Re: CONCURS DE CROITORIE - ROCHIE DE SEARA

Mesaj Scris de livia_iri Joi 17 Dec 2009, 10:45 pm

sunt ok pozele care le-am pus sau trebuie sa mai schimb ceva? wink
livia_iri
livia_iri
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 80
Varsta : 39
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/07/2009

Sus In jos

CONCURS DE CROITORIE - ROCHIE DE SEARA - Pagina 11 Empty CONCURS DE CROITORIE - ROCHIE DE SEARA

Mesaj Scris de DANIELA.I Joi 17 Dec 2009, 10:46 pm

Mihaela,din ce am citit la inceput si cred ca nu gresesc,rochia poate fi pozata si pe un manechin profesional.

"Daca aveti manechin special se poate fotografia si pe el, atata timp cat prezentati o posibila tinuta completa si intr-un cadru frumos aranjat. "
DANIELA.I
DANIELA.I
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 861
Varsta : 52
Localizare : agnita
Data de inscriere : 15/02/2009

https://s626.photobucket.com/albums/tt349/maistra3772/

Sus In jos

CONCURS DE CROITORIE - ROCHIE DE SEARA - Pagina 11 Empty Re: CONCURS DE CROITORIE - ROCHIE DE SEARA

Mesaj Scris de MihaelaT Joi 17 Dec 2009, 10:50 pm

Am recit, acu', mi-a scapat, Nu vreau sa par capcaun, dar sa nu mai fie discutii, insa tot nu vad rochia in intregime, partea de jos n-o vad...

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

CONCURS DE CROITORIE - ROCHIE DE SEARA - Pagina 11 Empty Re: CONCURS DE CROITORIE - ROCHIE DE SEARA

Mesaj Scris de angells Vin 18 Dec 2009, 1:06 am

MihaelaT a scris:Am recit, acu', mi-a scapat, Nu vreau sa par capcaun, dar sa nu mai fie discutii, insa tot nu vad rochia in intregime, partea de jos n-o vad...
in a 3-a poza se vede rochia in intregime.
felicitari fetelor!
angells
angells
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 229
Varsta : 45
Data de inscriere : 21/11/2009

Sus In jos

CONCURS DE CROITORIE - ROCHIE DE SEARA - Pagina 11 Empty Re: CONCURS DE CROITORIE - ROCHIE DE SEARA

Mesaj Scris de Clio_Ela Vin 18 Dec 2009, 1:25 am

Bravo!! Foarte frumoase rochiile!

Milena, rochia e foarte eleganta, pictura e superba, ii da un aer nobil, imi place tare mult! (Cand e timp, poate ma ajuti si pe mine cu explicatii pt breteluta, e foarte foarte frumoasa!) Rochia iti sta perfect, ai ales foarte bine modelul, felicitari!!

Livia, am spus eu zilele trecute! Harnicuta si rapida. Foarte bine ti-a iesit, mie tot nu imi vine sa cred ce spui... ca nu stiai sa pui ata la overlock, sau nu demult ca ai facut doar cusaturi drepte. Ai tinut bine ascuns talentul! wink Acum nu mai scapi, te asteptam cu cat mai multe hainute cusute de tine!

Maistra, original si foarte frumos modelul ales! Panglica legata sub piept face rochia deosebita, felicitari!!
Clio_Ela
Clio_Ela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1303
Varsta : 48
Localizare : intre optimisti
Data de inscriere : 17/04/2009

Sus In jos

CONCURS DE CROITORIE - ROCHIE DE SEARA - Pagina 11 Empty Re: CONCURS DE CROITORIE - ROCHIE DE SEARA

Mesaj Scris de Camy Vin 18 Dec 2009, 2:20 am

fetelor ce de frumuseti sunt superbe!
MILENA iti vine perfect,imi plac volanele la nebinie si chiar se poarta.felicitari.
LIVIA culoarea ma inebuneste este superba si iti vine foarte frumos.
MAISTRA combinatia perfecta!mi-ar fi placut sa te vad imbracata cu ea ,cred ca iti vine perfect,o sa fii foarte admirata.

Eu mai am foarte putin de lucrat ,pozele si o postez si eu.Am lucrat cateva nopti bune la ea ,dar s-a meritat.

va pupic spor ,astept si celelalte rochite.
Camy
Camy
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1206
Varsta : 43
Localizare : buzau
Data de inscriere : 21/10/2008

Sus In jos

CONCURS DE CROITORIE - ROCHIE DE SEARA - Pagina 11 Empty Re: CONCURS DE CROITORIE - ROCHIE DE SEARA

Mesaj Scris de Buburuza Vin 18 Dec 2009, 9:45 am

Inca o rochie gata? Bravo, Maistra!

Eu am noroc cu viscolul - nu mai plec din Bucuresti, deci am castigat inca doua zile de lucru la rochie - ideea e sa fiu gata pana duminica la miezul noptii, nu? Si cred ca o sa reusesc... Intre timp, m-am mai gandit, m-am mai razgandit si m-am hotarat sa mai "complic" si eu rochia nitel.
Buburuza
Buburuza
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 793
Varsta : 56
Localizare : Pe langa...
Data de inscriere : 13/12/2008

http://www.buburuza.com/

Sus In jos

CONCURS DE CROITORIE - ROCHIE DE SEARA - Pagina 11 Empty Re: CONCURS DE CROITORIE - ROCHIE DE SEARA

Mesaj Scris de zylv Vin 18 Dec 2009, 9:58 am

maistra,livia,milena,foarte frumoase rochitele.se vede ca ati muncit mult,si ca le-ati cusut cu drag.sa le purtati sanatoase.
buburuza,tu vrei sa nu ti in suspans. rade rochia ta va fi cea care incheie parada...hai,fie,avem rabdare,dar nu o pune chiar cand bate gongul ora 12,ca vrem sa facem nani si noi,altfel o sa ne ti treze kiss
zylv
zylv
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 880
Varsta : 52
Localizare : in centrul tarii
Data de inscriere : 15/02/2009

Sus In jos

CONCURS DE CROITORIE - ROCHIE DE SEARA - Pagina 11 Empty Re: CONCURS DE CROITORIE - ROCHIE DE SEARA

Mesaj Scris de Buburuza Vin 18 Dec 2009, 10:08 am

Daaaa... Suspans! Oricum, daca ma gandesc bine, va trebui sa termin cat mai repede, pentru ca in ritmul in care o sa trag si n-o sa dorm in urmatoarele doua zile, o sa am niste cearcane imense... o sa-mi ia o ora numai machiajul pentru sedinta foto.
Buburuza
Buburuza
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 793
Varsta : 56
Localizare : Pe langa...
Data de inscriere : 13/12/2008

http://www.buburuza.com/

Sus In jos

CONCURS DE CROITORIE - ROCHIE DE SEARA - Pagina 11 Empty Re: CONCURS DE CROITORIE - ROCHIE DE SEARA

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 11 din 18 Înapoi  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 14 ... 18  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB